La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.04.18. 21:36:28

a Valencia tipszmikszült... meglesz a bronz a balettnek...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.10. 12:51:59

Közben a Betis már az ötödik, szurkolok Setiénnek. :) Ja, a Real is visszaesett a 4. helyre. :D
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.08. 18:15:51

Madrid – Madrid 1:1. Jó eredmény, de a 0:0 jobb lett volna.
Remélem, Griezmannt leigazolja a Real.
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.03.20. 17:23:46

Azért nem kell messzire menni, most novemberben volt amikor a fradi ultrák egymást késelgették a Groupama arénában, ha jól emlékszem legalább 3 embert vitt el a mentő szúrt sebekkel.

Vagy amikor a miskolci villamoson vertek kórházba egy fiatalt, mert nem énekelte velük a DVTK himnuszt.

Valóban, nem jut hirtelen eszembe halálos kimenetelű eset. (Mellesleg Spanyolországban ugye ötször annyian élnek, és a futballnak is nagyobb hagyománya van.)

De ha neked a sorfalas témáról az jött le, hogy lenézzük a magyar szurkolói társadalmat (és magyar embereket), akkor javaslom olvasd el a hsz-eket újra. Igen, azt viszont felvállalom, hogy például az NSO.HU-s clickbait cikkekre ugrik, bármiféle alap nélkül csak hogy fikázhassa az ellen oldalt, annak a véleményét nem tartom sokra. Ez a sorfalazás tipikus iskolapéldája ennek. Ezt kezeld egy szubjektív nézőpontként, és nem leszek kevésbé magyar amiért úgy ítélem meg, hogy mi szeretünk általánosságban károgni és a dolgok rossz végét megfogni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.20. 17:05:50

Szerintem most ennek csak azért van kiemelt szerepe, mert Ronaldo annyira bizonygatta hogy ő aztán nagyon szeretné ha a Barca sorfalat állna nekik.


De amúgy véleményem szerint teljesen más üzenete van, mint aminek be van állítva, és ez kicsit szomorú.
Ha kiállna a fehér csapat májusban, akkor az az én szememben minden lenne, csak nem égő, az én szememben kicsit javítanának is a megítélésükön azzal, ha tisztességesen, sportemberhez méltóan kiállnának és gratulálnának, szerintem ebben nincs semmilyen szégyen, sokkal nagyobb szégyen az ha hisztis kisgyerekként lúzer mentalitással durcizva nem teszik meg ezt, és fordítva is így gondolom.

Számomra a gratuláció és elismerés sosem szégyen, sokkal gázabb ha az öltözőben gubbasztanak miközben mi mutogatjuk a trófeát, ha a Barca lenne ilyen helyzetben, én elvárnám hogy kiálljanak, aztán verjék meg a habfehéreket a pályán.
Amúgy meg elhihetitek ez nem csak magyar mentalitás, elég szét nézni Troll Footballon és megy a fika ezerrel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.20. 16:59:58

Kicsit félrement 1-1 embernél a mondanivalóm, de nem lepődöm meg rajta.

A lényege annyi volt,hogy mindenkinek joga eldönteni, hogy hogy áll ehhez a kérdéshez, nem lesz tőle se jobb, se rosszabb ember, hogy akar e sorfalat, vagy nem.

A másik lényege, hogy igen, azokat lenézem, akik pl Piqué beszólásait vérkomolyan veszik, és megállapítják, hogy az összes barca szurkoló olyan mint Piqué.

Vagy akik azzal legitimizálják saját életüket, hogy Ronaldo feljött 3 gólra messzire.
ezeket lenézem, legyen magyar vagy nem magyar.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.20. 16:54:50

Csak egy kis adalék azoknak, akik olyan lenézően nyilatkoznak magyarként, magyar emberekről, szurkolókról.
Mielőtt piedesztálra emeljük a jópofa spanyol, szerethető, másként gondolkodó, európai viselkedésű drukkereket:

1991-ben egy Espanol ultra vesztette életét egy Barca szurkoló elleni összecsapásban.

1998-ban egy Atletico szurkoló késelt halálra egy Real Sociedad szurkolót.

2003-ban saját szurkolótársai végeztek egy Depor szurkolóval a Compostella stadionjában.

2014-ben az Atletico-Depor meccs előtt összecsapás volt a két szurkolótábor között. Egy embert péppé vertek, majd a folyóba dobták. A hulláját sikerült csak kihalászni. Ugyanezen összecsapásban több embert megkéseltek.

Soroljatok kedves fórumtársak hasonló eseteket Magyarországról, ahol így végeztek szurkolók egymással!
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.03.20. 16:26:37

Nyílván több puszta heccelésnél, az is futballtörténelem más formában. Viszont nem egy emberről beszélünk egy szurkolótábor megítélésekor. Nagyon jó tanulmányok vannak ebben a témakörben. Arányokról kell beszélni. Spanyolországnban is van, aki hajlandó lenne akár megütni az ellenfél szurkolót mert örül a csapata góljának, csak mondjuk ott ez lehet 100ból 5 fő, kicsiny hazánkban pedig 100ból 20fő. Hülye példa volt, de remélem átmegy a lényeg. Ez puszta statisztika, nem érdemes kiemelni egy-egy esetet.
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2018.03.20. 16:14:13

gamerpapa,

Igen , a rambla-n a madrid bolt egy vicc, de az üzlet meg a pénz felülír mindent a mai fociban.Akkor valószínűleg nem a 2000-es Classicon voltál amikor Figo visszatért a Camp Nouba mert ami ott történt az heccelésnél talán egy kicsit erősebb.Persze ha a Valenciába megy vajon akkor is ilyen fogadtatásban részesül?
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.03.20. 16:07:48

Barracuda831 írta:Ha paraszt vagyok , ha nem ,ha kompenzálni akarok ha nem, ezeknek a kutyáknak én nem állnék sorafalat fordított esetben.
Van ilyen is, nem vagyunk egyformák. Mintha anno a középsuliban a fradista osztálytársam hallanám.
Én is voltam többször, hazai clasico-n is, és megy a heccelés, de nem süllyednek egy szint alá. Az se véletlen, hogy a Ramblán ott a hivatalos Madridista bolt, és senki nem keni be fekáliával.
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2018.03.20. 16:00:15

Többször voltam kint,a tapasztalatom : bőven utálják annyira ott őket ,mint mi itt a különbség ,hogy mi jobban kimutatjuk ők befelé,de ne legyen senkinek szemernyi kétsége sem .hogy gyűlölik őket.Az ,hogy mérkőzésen ezt nem tapasztalod az azért van,mert már rég nem azok az ultrák járnak meccsre akik anno a 90-es években.A másik dolog meg én nem magyaráznék bele, ilyen lelki dolgokat,hogy azért mert utálod őket azzal kompenzálsz.Egész egyszerűen ,ha beleszeretsz egy csapatba - főleg ha gyerekként - és annak van ősi ellensége akkor tudat alatt ez kialakul.94-ben 11 éves voltam, siettünk haza a Bar-Real 1-0 (dsf, nadal fejelte) asszem akkor volt de plsz minusz 1 év ,már akkor 11évesen vágtam ,hogy a mai meccs az más , most nem a bilbao jön vagy a Santander, mégegszer hangsúlyozom 11 évesen.Ez azóta rakódik.Aki nem így érez az felejtse el ezt az egész Barcelonásságot.Ha paraszt vagyok , ha nem ,ha kompenzálni akarok ha nem, ezeknek a kutyáknak én nem állnék sorafalat fordított esetben.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.20. 15:17:49

csababarca írta:Aki akar az kiáll és sorfalazik, meg tapsol hozzá, aki nem az meg nem, én nem tudok elítélni senkit se előbbiért se utóbbiért.

Pályán kell beszélni, utána kézfogás, aki érzi magában egyik-másik oldalon a késztetést (legyen szurkoló, vagy játékos), az úgyis gratulál az ellenfélnek.
Valahogy így gondolom én is. Ha a Real játékosok úgy gondolják, hogy szeretnének így gratulálni a barátaiknak, akkor álljanak sorfalat. Ha viszont megalázónak gondolják, akkor ne kelletlenkedjenek ott, mert még én is kínban lennék, ha ezt kellene néznem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.03.20. 15:06:10

csababarca írta:Szerintem túl van ez rugózva, úgy látom ez a szurkolóknak fontosabb (főleg a magyaroknak valamiért), hogy tapsikoljon egymásnak a két csapat.
én biztos nem tapsikolnék a realosoknak, és fordítva sem várnám el, és nem is érdekelne, hogy kiállnak e megtapsolni vagy sem.
Aki akar az kiáll és sorfalazik, meg tapsol hozzá, aki nem az meg nem, én nem tudok elítélni senkit se előbbiért se utóbbiért.

Pályán kell beszélni, utána kézfogás, aki érzi magában egyik-másik oldalon a késztetést (legyen szurkoló, vagy játékos), az úgyis gratulál az ellenfélnek.

komolyan, most belenéztem pár külföldi fórumba, szóba se került ez, magyar real-barca fórumokon meg habzó szájjal magyarázzák a bizonyítványt. Mintha bármi közük is lenne ehhez az egész sorfalazáshoz. Vicces. Meg van erről is az elméletem,hogy miért van ez, hogy a magyarok ebbe is többet látnak, de inkább meghagyom magamnak.
+1 Ez ,tényleg így van általában a magyaroknál,én voltam kint és közel nincs ekkora ellentét a 2 szurkolótábor között mint itthon.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.20. 13:36:26

Ez a sorfalazás undorító. Sorsolás miatt szezon végén megaláznak 1-2-3 csapatot. A többiekkel mi lesz? Szépen küldjék a bajnok stadionjába az összes ellenfél játékosát, aztán ballagjanak a bajnokok közöttük, mint gimiben. Hogy ez nevetséges? Az is, hogy beszivatnak pár csapatot emiatt.
Megkapják a bajnoki kupát, érmet, végig vihetik busszal megmutatva a szurkolóknak, aztán órákig ünnepeltethetik magukat a stadionjukban, ez nem elég?

Eto'o már real-osként is utálta a real-t :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.20. 13:33:20

Nem találkoztam még ilyen szintű megosztottsággal, és egymás iránti ellenszenvvel, mint ami itt van nálunk.
Nem vagyok magyarellenes, csak birka és butaember ellenes, ezt vállalom.
Ha magyarellens lennék, már nem élnék itt, de szeretem az országomat, ezért vagyok itthon.


Oké, Eto'o, Deco, lehetne sorolni, vannak ilyenek, de szerintem kevesebb az ilyen játékos mint ők. Mondjuk Eto'oban mindig dolgozott egy real elleni ellenszenv, nem a barcás mivolta miatt sárgázta ki magát, ő alapból utálta a fehéreket, már Mallorcásként is.

Valakinek lenyeli az egója, valakinek nem.


A lényege az volt az alapmondandómnak, hogy baromira nem lényeges ez a dolog, az én szememben nem az.
Sorfalat áll a madrid mert bajnokságot nyertünk, de mondjuk elvennék a veretlenségünket, nagyon nem lennék boldog. Sokkal fontosabbak az eredmények, mint az ilyen gesztusok.
Én nem ítélem el egyik csapat játékosait sem, hogy kiállnak vagy éppen nem állnak ki, az ő döntésük, nem a miénk. Semmi közünk hozzá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.03.20. 13:06:59

csababarca írta:..
Szerintem nagyon rosszul látod ezt a kérdést. Ez nem magyar sajátosság, sőt. Németországban élek 5+ éve, rengeteg külföldit ismerek és tudod, hogy mi a közös? Mindegyiküknél jelen van ez a megosztottság. A németeknél is, csak éppen van aki nem futball, hanem mondjuk kézilabda-fan és nyilván őt hidegen hagyja a foci, de ha a kézi jön szóba ajajj... és akkor a filmbuzikról("szakértőkről"), zenerajongókról nem is beszélve. Pláne, ha a politika szóba jön :roll: Tipikusan magyar ellenes megszólalás az olyan, amilyen a tiéd. Nem azért, mert nem igaz, hanem azért, mert úgy állítod be, mintha ez csak ránk lenne jellemző. =D>

Mentálisan pedig szerintem nagy hátrány lenne a Real számára végignézni, ahogy sorfalat állva kell gratuláljanak a legnagyobb riválisnak. Szerinted nem vennék a játékosok komolyan? Ilyen hamar elfelejti valaki, hogy mi volt 2008-ban? 10 éve sincs. Eto'o, Deco direkt kisárgázták magukat, hogy ne kelljen sorfalat állni, de pl. a Graham Hunter könyv leírja Xavi gondolatait, hogy neki milyen nehezére esett.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.20. 12:21:55

Varatrix írta:
csababarca írta:Vicces. Meg van erről is az elméletem,hogy miért van ez, hogy a magyarok ebbe is többet látnak, de inkább meghagyom magamnak.
Engem pedig érdekelne, de ha sérti a fórum szabályait, akkor természetesen nem kérem hogy írd le...

Aki beszélgetett már helyi szurkolóval, az tudja hogy máshogy csapódnak le itthon az érzelmek, bennünk sokkal erősebb a gyűlölet a rivális iránt, és így halványabb a szeretet a klub iránt. Legyen szó bármilyen klub szurkolójáról.

nagyjából ez a lényege.
ilyenek vagyunk, én is, nem tagadom.
magyar betegség ez, meg a saját kis "nyomorunkat", életben való bénázásainkat ezzel akarjuk kompenzálni. legalábbis sok esetben ezt látom, hogy az életben sikertelen emberek ezzel próbálják elterelni a saját problémáikról a szót, hogy inkább gyűlölködnek.
engem olyankor húz ez fel, amikor olyan témákon van gyűlölködés, mint pl ez.
mi közünk ehhez? semmi.
játékosoknak szól a sorfal, nem nekünk. esetleg a culéknak, nem a magyar fotelszurkolóknak. ugyanez igaz a másik oldalra is, ott is néha azt érzem, azt hiszik ők irányítják a klubot, ők tudnak mindent, ők az élet nagy igazmondói, ítéletvégrehajtói.

Szerintem Messit, Iniestát,Ter Stegent, stb vagy a másik oldalon Ramost, Marcelot, Kroost, stb tökéletesen hidegen hagyja ez a sorfalazás. Vicces az, hogy ezt is nem a játékosokra, klubra akarják kivetíteni, hanem a szurkolókra. Nem áll a barca sorfalat, akkor a szukrolók hitványak, és kicsinyesek. (és vicaversa)
nem mi álljuk a sorfalat, hanem a játékosok.

ugyanez a gondolatmenet játszódik le sokszor, amikor arról van vita, hogy melyik játékos mennyire jó. Cristiano jobb, akkor mi is jobbak vagyunk.
Piqué néha beszól? szurkolók patkányok.

Mintha a mi magán sikerességünket az határozná meg, hogy Messi hány gólt lő, és hány gólt lő Céer. (vicaversa)
Baromira nincs közünk hozzájuk. És nem lehet ilyen következtetéseket levonni.

Nem lesz attól senki jobb vagy rosszabb, sikeresebb vagy sikertelenebb, boldog vagy boldogtalan ember, hogy a Barcának vagy a Realnak vagy a Bayernek szurkol.
csak mi szurkolók hisszük ezt, hogy ez minket felruház bizonyos tulajdonságokkal, jellemvonásokkal. holott marhára nem.


Mindegy, ez az én véleményem, én is sokszor túlzásokba esek, nyilván, mert ember vagyok, nem tökéletes, így ezek amiket leírtam rám is érvényesek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.03.20. 11:58:43

csababarca írta:Vicces. Meg van erről is az elméletem,hogy miért van ez, hogy a magyarok ebbe is többet látnak, de inkább meghagyom magamnak.
Engem pedig érdekelne, de ha sérti a fórum szabályait, akkor természetesen nem kérem hogy írd le...

Aki beszélgetett már helyi szurkolóval, az tudja hogy máshogy csapódnak le itthon az érzelmek, bennünk sokkal erősebb a gyűlölet a rivális iránt, és így halványabb a szeretet a klub iránt. Legyen szó bármilyen klub szurkolójáról.

Valahogy nálunk erősebbek a negatív érzelmek, de ez a futball világában megszokott keleten. Ha csak itthon körülnézünk egy átlagos Fradi, vagy Újpest szurkolót jobban meghatároz hogy, mennyire tudja gyűlölni az "ellenséget", mint hogy mennyire szereti, vagy ismeri a saját csapatát.

Én kint mindig zsákutcába futottam amikor efelől puhatolóztam. Például megkérdeztem kinek szurkol az Atleti-Reál BL döntőn,nálunk egyértelmű kit utálunk jobban, náluk szinte megegyezően az volt a válasz hogy nem érdekli, mert kiesett a Barca.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.20. 11:23:42

Szerintem túl van ez rugózva, úgy látom ez a szurkolóknak fontosabb (főleg a magyaroknak valamiért), hogy tapsikoljon egymásnak a két csapat.
én biztos nem tapsikolnék a realosoknak, és fordítva sem várnám el, és nem is érdekelne, hogy kiállnak e megtapsolni vagy sem.
Aki akar az kiáll és sorfalazik, meg tapsol hozzá, aki nem az meg nem, én nem tudok elítélni senkit se előbbiért se utóbbiért.

Pályán kell beszélni, utána kézfogás, aki érzi magában egyik-másik oldalon a késztetést (legyen szurkoló, vagy játékos), az úgyis gratulál az ellenfélnek.

komolyan, most belenéztem pár külföldi fórumba, szóba se került ez, magyar real-barca fórumokon meg habzó szájjal magyarázzák a bizonyítványt. Mintha bármi közük is lenne ehhez az egész sorfalazáshoz. Vicces. Meg van erről is az elméletem,hogy miért van ez, hogy a magyarok ebbe is többet látnak, de inkább meghagyom magamnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.20. 10:33:35

Szerintem már csak azért se lesz sorfal mert amikor esedékes lenne akkor könnyen lehet hogy egy egymás elleni BL elődöntőre, vagy esetleges döntőre fognak készülni a csapatok. Egyik félnek se tenne jót mentálisan szerintem.

Én azért orulnek neki, a RM meg a madridisták égnének mint a reistag :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.03.20. 09:17:30

Olvasgatom a nemzetközi és spanyol fúrumokat is, és ez csak kicsiny hazánkban ekkora topic. Rohadtul nincs jelentősége egyébként. Az, hogy egy spanyol bajnokin nem állunk sorfalat egy klub vb győztesnek, szerintem természetes. Aki bele akarja látni az ördögöt, vagy épp megint egy indok amiért lehet köpködni a "bárszát", annak egészségére, hagy mondja a magáét. Viszont részünkről aki ezt felveszi, ugyan azon a szinten van. Ne éltessük ezt a fajta 'kultúrát'.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.03.19. 14:53:06

S.Agüero írta:De miért járna sorfal egy Klub-vb után egy bajnokin? Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Bajnoki cím után sem állnak sorfalat egy BL-ben, vagy fordítva.
Ez semmi másról nem szól, csak a balettosok egójáról... ha cuncika napokkal a 0-3 előtt nem "elvárja" a sorfalat, szerintem szó nélkül kiálltak volna a mieink... csak miután mr. mindigjóképűvagyok kinyitotta a száját, valószínűleg lealacsonyítónak gondolták a Barcánál és már csak azért sem álltak sorfalat... persze nyilvánvalóan innentől kezdve a Barca volt a köt.ög, hogy nem adják meg a tiszteletet...
Ha viszont a habfehéreknek sorfalat kellene állniuk, mostmár mondják, hogy "ha ők nem, mi se", és ennyivel el van intézve... ok és okozat és hogy az almát a körtével hasonlítják össze, az úgy nem érdekel senkit, mint övrebőnél a barack-féle kézilabda a 3. percben...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.19. 14:44:37

S.Agüero írta:De miért járna sorfal egy Klub-vb után egy bajnokin? Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Bajnoki cím után sem állnak sorfalat egy BL-ben, vagy fordítva.
Azért, mert ez csak Spanyolországban divat, legalábbis máshol én még nem találkoztam vele.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.19. 14:40:41

De miért járna sorfal egy Klub-vb után egy bajnokin? Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Bajnoki cím után sem állnak sorfalat egy BL-ben, vagy fordítva.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.03.19. 14:32:16

markionni írta:Igen Stalkyard, most te leirtad szorol-szora ugyanazt amite gondoltam, lehet nem voltam egyertelmu ezek szerint. :D A Szuperkupat meg igen azert irtam, mert voltak akik azzal vedekeztek hogy a Klub-vbn nem is indult a Barcelona. Egyszerubb lenne megbeszelni a csapatoknak egymas kozt, hogy a gesztus csak a bajnoksagnak szol es ezentul ehhez tartsak magukat, mint ez a sok felreertes es ossze-vissza sorfal allitas.

Veb meg... Full normalisan irok ide, te meg jossz egy ide nem illo szemelyeskedessel. Ezert nem jar semmi?
Most ebben mi volt a személyeskedés? Harmadikok vagytok vagy nem? Közel van a Valencia vagy nem? :mrgreen: :mrgreen:
Válasz küldése