La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.04.08. 20:15:54

MQuCsabi írta:Persze, csak miért pont Anglia. Csak a pénzt látom meggyőző erőként.
Most ment egy nagyobb tehetség a Dortmundba is. Nekik szerintem mindegy, hogy hol, csak előrelépés legyen. Ha pedig pénzt is kap érte, hát nem fog a kardjába dőlni. Nem gondolom, hogy (csak) az anyagiak lennének a meggyőző erők.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.08. 20:13:54

Persze, csak miért pont Anglia. Csak a pénzt látom meggyőző erőként.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.04.08. 20:12:12

MQuCsabi írta:Azt nem értem, ha valaki Barcelonában nevelkedik -gondolom nem véletlen választják/akarnak bekerülni - akkor hogy jut eszébe egy totál más futball kultúrába menni, hátha ott befuthat... :/
Az utóbbi időben tendencia, hogy nemhogy a nagyok közé a pályára becserélve, de még a kispadra sem tudnak leülni a B játékosai a keret nagysága miatt.

Ez már egy ideje fennáll, ami miatt nem csodálom, hogy sokan nem hisznek a berobbanásban. Máshol megkapják a felnőttcsapat ígéretét, így elmennek oda. Gondolom ezzel nem vállalnak nagyobb kockázatot, különben nem mennének el. Szerintem szimplán baromi rosszul van menedzselve a kapu a B csapat és a nagyok között.

Mondhatjuk, hogy megtiszteltetés a Barcában játszani, de nem sokan akarnak huszonévesen is a másodosztályban játszani azzal az ígérettel, hogy egyszer talán leülhetsz a felnőtt kispadra. Ha máshol nagyobb garanciát, vagy egyáltalán lehetőséget kap arra, hogy karrierje legyen, nyilván eligazol. Nem is hibáztatom érte.

Másrészről elég könnyű megrekedni egy szinten, ha nem látod a továbblépés lehetőségét és a másodosztályban kell fociznod legalább 22-23 éves korodig úgy, hogy elsőosztályú tudással rendelkezel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2018.04.08. 20:14:31-kor.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.08. 20:07:36

Azt nem értem, ha valaki Barcelonában nevelkedik -gondolom nem véletlen választják/akarnak bekerülni - akkor hogy jut eszébe egy totál más futball kultúrába menni, hátha ott befuthat... :/
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.08. 19:56:35

Nagyon nem jött jól a B-nek ez a tegnapi vereség a közvetlen rivális Cultural Leonesa ellen, ráadásul ma a Córdoba is nyerni tudott...

Így néz ki jelenleg az alsóház:
14. Nástic 42 pont
15. Reus 41
16. Alcorcón 41
17. Almería 38
18. Barça B 37
19. Cultural Leonesa 36
20. Córdoba 35
21. Sevilla B 22 (eggyel kevesebb lejátszott meccs)
22. Lorca 22

Ugyebár az utolsó négy helyezett esik ki. A probléma leginkább az, hogy a Cultural és a Córdoba hátralévő meccsei jóval könnyebbek, mint a Barça B menetrendje. A B-nek ugyanis még játszania kell a tabella jelenlegi első ÖT helyezettjének mindegyikével... :D

Ha valakit érdekel, ide kattintva és kicsit lejjebb görgetve végigböngészheti a kiesőjelöltek hátralévő mérkőzéseinek listáját: https://www.transfermarkt.co.uk/segunda ... on_id/2017" target="_blank

Nem vagyok túl bizakodó... :?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.04. 10:53:03

palesz77 írta:Hát, végülis ha rengeteget foglalkoznak vele, talán. De igazából elnézve, hogy mit nyújt, meg elnézve, hogy Pérez vagy a többi Masiás fiatal mit, nem érzem indokoltnak, hogy ennyit foglalkozzanak vele. Mert ott volt Adama pl, nekem nem volt a szívem csücske, de az a gyerek az önzősége ellenére egy szörnyeteg volt, a jó értelemben. Ő megvert bárkit 1v1-ben, áradt belőle, hogy van benne kraft. (Neki a PL tökéletes húzás is volt szerintem.) Ballout ha nézem, egyáltalán nem ez jön át róla, az eddigiek alapján nem egy istenadta tehetség, akibe ölni kéne mindenképp a perceket.
Ez különben tényleg jó párhuzam, bár én iszonyatosan kíváncsi voltam a srácra, egyik ismerősömtől hallottam róla és eléggé magasztalta, de komoly potenciált én sem látok benne.

Adama számomra hatalmas talány. Az a gyerek már 16-17 évesen félelmetes volt. Olyan robbanékonyságot nagyon keveset láttam még focistánál. Nagy jövő előtt állt, még seggén volt a tojáshéj amikor rendszeresen a nagyokkal edzett és játszott is. Szerintem kicsit korán váltott, ha egy évet marad, akár itt is befuthatott volna, vagy egy jó kölcsönszerződés keretében, de ott is a pénz beszélt. Mondjuk szerencséje sem volt a sérülésével, de gyakorlatilag össze-vissza dobálják az alsóházi angol csapatok. Nagy karrierje nem hiszem hogy lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.04. 10:51:26

Palesz77

Ismét kösz.
Amikor januárban olvastam a leigazolásról szóló hírt, azt gondoltam, hogy egy csiszolatlan gyémántot találtak Kanadában, aki annyival jobb, mint az itteni gyerekek, hogy muszáj elhappolni a Real elől. De úgy látszik, mégsem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.04. 09:07:28

Hát, végülis ha rengeteget foglalkoznak vele, talán. De igazából elnézve, hogy mit nyújt, meg elnézve, hogy Pérez vagy a többi Masiás fiatal mit, nem érzem indokoltnak, hogy ennyit foglalkozzanak vele. Mert ott volt Adama pl, nekem nem volt a szívem csücske, de az a gyerek az önzősége ellenére egy szörnyeteg volt, a jó értelemben. Ő megvert bárkit 1v1-ben, áradt belőle, hogy van benne kraft. (Neki a PL tökéletes húzás is volt szerintem.) Ballout ha nézem, egyáltalán nem ez jön át róla, az eddigiek alapján nem egy istenadta tehetség, akibe ölni kéne mindenképp a perceket.

Nekem tipikusan az egy a sok közül esete, nem hiszem, hogy nagyítóval kéne keresni hónapokig még egy olyan tehetséges szélsőt, mint ő. Rögtön itt van Pérez, szerintem nincs nagy különbség kettejük között - ha van egyáltalán -, csak az egyik érzi a játékunkat is. Ő is kezd már egy ideje amúgy, szerintem nem is nagyon fog ez változni - pedig ő se egy nagyon "hű ha" gyerek szerintem.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.03. 23:57:14

palesz77 írta: bazi önző
Kösz. Talán az önzőségből egy jó edző tud valamennyit nyesegetni, ha egyéb baja nincs a gyereknek. És, az igazat megvallva, a legtöbb fiatal csatárra jellemző, hogy szereti egyedül ellőni a labdát, ráadásul benne biztosan nagyon erős a bizonyítási vágy. Vagy hülyeséget mondok?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.03. 23:36:45

Semmi rasszizmus, de a fizimiskájáról nem a kanadai nemzetiség ugrana be. :mrgreen: De amúgy nem túl meggyőző eddig, bazi önző, nem érzi nagyon ezt a fajta játékot, bazi sokat kell még fejlődnie ahhoz, hogy szóba kerüljön majd egyáltalán az első csapatnál. Szerintem nem is fog soha.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.03. 20:22:48

palesz77 írta: … Ha meg már B, ez a hétvégi meccs…
Látszik, hogy nagyon képben vagy, ezért biztosan van valamilyen véleményed a januárban igazolt, kanadai Jean-Yves Ballouról. Láttam a képeken, hogy legutóbb ő is a nagyokkal edzhetett. És azt is látom a Wikipedián, hogy 6 meccsen játszott, de még nem lőtt gólt. Milyen a srác, van benne valami? Mert ugye, Kanada nem az a kimondott futballnagyüzem.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.04.03. 14:13:20

Ezekről az elvágyódó, PL csapatok által csábított 15-16 évesekről csak annyit, hogy jó pár éve volt egy Jon Toral nevű játékosunk, aki fene nagy tehetségnek számított korosztályában. 16 évesen elment az állítólagos hamarabbi felnőttcsapatba kerülés miatt (valójában a pénz inkább dominálhatott). Szerintem soha,sehol nem volt megemlítve komolyabb szinten a gyerek, jelenleg a veretes Hull City-ben tengeti életét.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.03. 11:32:26

Én csak olvastam róla, ügyes támadó középpályás ha minden igaz, videók alapján jól dribblizik, a Masiával foglalkozó twitter oldalak régóta a top tehetségek között tartják. Viszont ezt rohadtul nem értem, hogy egy City mivel vonzóbb jelenleg - pénz nyilván, de azon kívül. Ha egy Dortmundba menne el, mint ahogy S. Gómez tette, azt még megérteném, most a München ellen már a padon ott is volt, még ha csak a sérülések miatt is, de ott tényleg számolnak vele. Jövőre már elvileg a nagyokkal lesz, gondolom hasonlóan fog játszani, mint idén Sancho. Az sportszakmailag tényleg egy biztosabb lépés, ez részben elfogadható is, bár annyira nem tudom azokat sajnálni, akik próba nélkül "feladják" a Barcás álmot. De egy City? 15 éves a gyerek, mire a felnőtt csapat közelébe kerülhetne, Pep már rég nem lesz ott, szóval még ezt se tudom komoly érvként elfogadni.. Nem mintha ő amúgy annyira használná a fiatalokat egyelőre, szerintem ez után is inkább vásárolni fog, szóval elég megkérdőjelezhető döntés lenne, de ő tudja.

Egy kis pozitívum viszont, Riqui a felnőttekkel edzett tegnap! Már a B-be is elkezdett feljárni, játszani még csak 2-szer játszott mondjuk, de ennyire se számítottam idén, hogy minden héten szinte a keretbe lesz év végére. Edzőpartnernek meg elég jót kapott.. :mrgreen:

Ha meg már B, ez a hétvégi meccs.. Te jó isten. A tök utolsó Sevilla ellen nyomultak mint a barom 50-60 percig, helyzet helyzet után, Alená 2 kapufát is eltalált 1 lövésből, erre egy szabad utáni beívelésből gólt kapnak. Mennek tovább, Cucu beleugrik a támadó nyakába az oldalvonal mellett, szabad, a beívelésnél luftot rúg szintén ő, a csatár elé pattan, 2-0.. 3-1 lett a vége amúgy, de katasztrófa mi volt itt a végén. Vitinho legalább meglőtte az első gólját a csapatban, de az a gyerek nekem még mindig olyan súlytalan, hogy az bődület. Az első félidőben ő jött be csereként Hongla sérülésénél, GL remélem lassan ilyenkor már Riquit fogja hozni.. Nem mondom, hogy jobb lenne már most, de abba a gyerekbe legalább fantázia van, meg a mi kutyánk kölyke. Vitinho meg.. Őszintén ledöbbennék, ha megvennénk év végén, konkrétan a szép labdakezelésén kívül semmi nem indokolná, de az meg nem ok.
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.04.02. 20:18:03

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... et-2627751" target="_blank vélemény? Valaki ismeri őt? Tudna írni róla.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.03.30. 16:19:18

McGuane nagyon nem szerintem, a többi stimmel igazából. De az a cikk, jézusom. Morey középhátvéd szerintük, Piqué magassága van - 175 max ránézésre -, Colldao a B legjobb középpályása, miközben 1 felejthető meccset játszott eddig ott csak. Valamelyikük képének helyére meg berakták Abel Ruiz fotóját. :D Kb olyan volt az acikk, hogy valaki, aki nem látott még 2 Barca B meccsnél többet, írt egy cikket Twitter alapján.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.30. 10:25:44

A Goal.com szerint az alábbi 10 fiatal Barca-tehetségre érdemes figyelni:

Abel Ruiz, Oriol Busquets, Alex Collado, Mateu Morey, Xavi Simons,Marc Cucurella, Juan Miranda, Riqui Puig, Marcus McGuane, Jorge Cuenca

Ellenvélemény?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.25. 07:40:34

Samper írta:Marca English 03.20. - Most többet jelent?
Most hiteles.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.25. 07:22:44

Petr írta:
Samper írta:Hír lett belőle, hogy szerződéshosszabbításra készülünk Oriol Busquetssel és Mirandával. Az első érthető: ő sérült, a szezon végén lejár a szerződése, de meg akarjuk tartani. Mirandanak viszont még van egy éve és poszt-versenytársa Cucurellanak. Itt talán külső érdeklődés a magyarázat.
Tudom, minek kerdezem, de hol lett hir?
Marca English 03.20. - Most többet jelent?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.25. 07:06:16

Samper írta:Hír lett belőle, hogy szerződéshosszabbításra készülünk Oriol Busquetssel és Mirandával. Az első érthető: ő sérült, a szezon végén lejár a szerződése, de meg akarjuk tartani. Mirandanak viszont még van egy éve és poszt-versenytársa Cucurellanak. Itt talán külső érdeklődés a magyarázat.
Tudom, minek kerdezem, de hol lett hir?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.25. 05:11:54

Hír lett belőle, hogy szerződéshosszabbításra készülünk Oriol Busquetssel és Mirandával. Az első érthető: ő sérült, a szezon végén lejár a szerződése, de meg akarjuk tartani. Mirandanak viszont még van egy éve és poszt-versenytársa Cucurellanak. Itt talán külső érdeklődés a magyarázat.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.03.22. 06:49:42

Tim írta:
Samper írta:Nem az én véleményem. A hír része.

Chiranjib Ghosh
Site Expert for Everything Barca on the FanSided network. Lifelong fan of the greatest club in the world, FC Barcelona. Avid follower of La Liga, the UEFA Champions League, and world football.

"He is a very valuable member of the management and he has helped in stringing together several important transfer in the past. But he has ignored La Masia, and that has hindered the growth of youth players."
Látod, pont ezek a kis apró különbségek amit többször említettek. Ha nem saját véleményt közölsz, hanem pld. cikkre, hírre hivatkozol, akkor legalább egy linket dobj be, vagy a forrást nevezd meg, és teljesen más a szituáció.
Most mi a bajotok paulo sampenhoval? Nyilvánvaló, hogy 1000%-ig hiteles forrásokat olvasgat, hiszen a méltán világhírű "everythingbarca.com" sokkal megbízhatóbb, mint a kutyakurirral egy szinten levő gazetta dello sport...
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.03.21. 22:00:05

Samper írta:Nem az én véleményem. A hír része.

Chiranjib Ghosh
Site Expert for Everything Barca on the FanSided network. Lifelong fan of the greatest club in the world, FC Barcelona. Avid follower of La Liga, the UEFA Champions League, and world football.

"He is a very valuable member of the management and he has helped in stringing together several important transfer in the past. But he has ignored La Masia, and that has hindered the growth of youth players."
Látod, pont ezek a kis apró különbségek amit többször említettek. Ha nem saját véleményt közölsz, hanem pld. cikkre, hírre hivatkozol, akkor legalább egy linket dobj be, vagy a forrást nevezd meg, és teljesen más a szituáció.
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.03.21. 21:57:03

Petr írta: Meddig fog fájni akkor bedobni a forrást, amikor közölsz valamit?
Ahhoz kellene valós intelligencia is. Nem csak megjátszott. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.21. 21:50:40

Samper írta:Nem az én véleményem. A hír része.

Chiranjib Ghosh
Site Expert for Everything Barca on the FanSided network. Lifelong fan of the greatest club in the world, FC Barcelona. Avid follower of La Liga, the UEFA Champions League, and world football.

"He is a very valuable member of the management and he has helped in stringing together several important transfer in the past. But he has ignored La Masia, and that has hindered the growth of youth players."
Meddig fog fájni akkor bedobni a forrást, amikor közölsz valamit?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.21. 21:46:58

MQuCsabi írta:Én már azt is soknak tartom, hogy ilyen kisgyerekek fenntarthatnak profilt.... egyszerűen nem nekik való.
Ha senki nem lesz belőle a pályán, néhány sampon vagy borotva reklámot akkor is el tudnak adni vele. Nem az az igazi gáz, h van profilja, hanem az, h a szülei, tanácsadói arra használják a gyereket, h meggazdagodjanak belőle, egy eszköz. Aztán lehet, h én is ezt csinálnám, franc tudja.

Múltkor írtam róla valamennyit, asszem negyedszer nyerte meg zsinórban a legjobb fiatalnak járó aranylabdát :D a Chelsea tavaly megkörnyékezte, de egyelőre lepasszolták őket a szülők. Gondolom majd jön a klub zsarolása.
Válasz küldése