Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.28. 12:18:36

vagy ott van az u20-as(?) válogatott aki VB (?) bronzot nyert. kb egy játékost nem tudnék felsorolni, úgy eltűntek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.28. 12:07:32

Kovbal88

A magyar válogatott utoljára 1972-ben ért el valamirevaló sikert, amikor a müncheni olimpián második lett. 78-ban, 82-ben, 86-ban kijutott a világbajnokságra, de már a csoportkörben elbukott. Az olimpiai csapat 1996-ban ott volt Atlantában, ahonnan három vereséggel búcsúzott.
Egyedül az ifjúsági válogatott ért el sikert, még 1984-ben, Európa-bajnok lett.

Nekem az egész eddigi életem a „Vannak biztató jelek”, „Most sikerülnie kell!” és „Mindenki mondjon le, az alapoktól kell újrakezdenünk” örök körforgásában telt el.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.28. 11:43:20

Cseri írta:Én évtizedek óta azt se tudom mikor van meccs. Lesz@rom! Az egész futball leképezi a trágya társadalmunk műkődését,középszerű senkik,luxus körülmények között tengetik napjaikat.
Pedig a magyar szurkolók, megérdemelnének egy olyan válogatottat, ami tíz évente egy világversenyen stabilan helyt áll. Egy EB-n a nyolc között van, vagy VB-n a legjobb 16 között. Nagy dolog, de néha összejöhetne. Mert vannak lelkes szurkolók.

Azért, hogy itt tartunk, hogy sehol se vagyunk, valakik felelősek. Elsősorban az MLSZ, mert ha maguktól nem születnek tehetséges játékosok, akkor igenis mesterségesen kell képezni őket.

Megadni a gyerekeknek az esélyt már 6-8 éves korban, hogy lehetőségük legyen játszani, mindenkinek ne csak a gazdag szülők gyereke mehessen le a műfűre, hanem bárki. Ja és kapjon minden gyerek normális, de olcsó felszerelést. Mert sajna sokan már itt leszakadnak, hogy nincs pénz a szülőknek, 30-40 ezres cipőre, meg fizetni az edzést és oda hordani a gyereket.

Aztán ugye normális edzők kellenek, akik lehetőséget adnak, hogy játszon a fiatal szeresse meg a focit. Sajnos a nagy fizetések miatt, a magyar bajnokságban jó lehet lakni egy játékosnak.

Azt gondolom, hogy már az általános iskolába be kell vinni a focit, elég népszerű sport, biztos több gyerek űzné, ha meglenne a megfelelő feltétel hozzá.

Sajnos tegnap már a játékosokat is sajnáltam, a vereség miatt, szerintem a legkevésbé az ő hibájuk. Hanem a képzésé, ami itt folyik. Kíváncsi lennék, hogy egy Busquets vagy egy Xavi, akiknek nincs kimagasló fizikai adottságuk ehhez a sporthoz, mégis világszinten teljesítenek, itt nálunk mire mentek volna.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.28. 09:54:22

visca el barca írta:voltak idők mikor képes voltam elutazni mondjuk lettországba a válogatottal, most már kb én sem tudom h mikor kivel játszanak...
Lettország legközelebb Izlanddal fog játszani, de hogy mikor, azt én sem tudom.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.28. 09:31:17

voltak idők mikor képes voltam elutazni mondjuk lettországba a válogatottal, most már kb én sem tudom h mikor kivel játszanak. a tegnapi meccsről is csak ma reggel olvastam. kinőttem én ezt bohóckodást... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.03.28. 08:57:38

Én évtizedek óta azt se tudom mikor van meccs. Lesz@rom! Az egész futball leképezi a trágya társadalmunk műkődését,középszerű senkik,luxus körülmények között tengetik napjaikat.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.28. 07:39:22

Gyereknek panaszkodtam jobb híján, hogy semmiben sem vagyunk kiemelkedőek. Legalább mondhatanám azt, hogy gólképtelenek vagyunk, de nem is kapunk. Vagy sokat kapunk, de mindig többet lövünk, de semmi... :(

A középpálya meg abszolút súlytalan. Megint ott tartunk, hogy két méteres passzt nem tudunk adni egymásnak.

(Ilyenkor szoktam röhögni, mikor Xaviék játékát lealacsonyítják arra, hogy csak passzolgattak két három méterekre.)

Érdekes, a gól előtt még ezek a skótok is át tudták venni a labdát és meg tudták pörgetni magukat. Három passzt kellett megcsinálniuk rendesen egész meccsen, hogy lehozzák....

A legszomorúbb az egészben, hogy a gyerek megkérdezi, ha ő eljut a válogatottig, akkor melyiket válassza. :(
Egyébként Lovren heéyzeténél azt mondta, szerinte direkt a kapustcélozta, annyira rossz lövés volt :D :D

Bocs, kicsit csapongó voltam, de ismét a plafonon vagyok, ezek tesznek a sírba, állítom. Meg a nők.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.27. 22:39:18

Hát, nem meglepő, bár azt hittem megvesszük a meccset így április 8 előtt, hogy döngethessék ezzel is a mellüket.
Konkrétan szerintem bárkitől ki tudnánk most kapni, összeállítanának egy nb3 allstart, azok is megcsapnák a nemzeti 11et.
Ebben a garnitúrában ennyi van, a norvégok ellen, meg 3 meccsen az EB-n kimaxolták magukat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.27. 22:08:14

zola8787 írta:Na senkit sem érdekel, hogy ismét kikaptunk? :mrgreen:
A fú zöld, az ég kék. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.27. 22:04:52

Na senkit sem érdekel, hogy ismét kikaptunk? :mrgreen:
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.03.26. 00:07:47

A Camp Nou-ban nagyjából 1500 ember szurkol, a többiek maximum egy-két közismert rigmus vagy felhördülés erejéig kapcsolódnak be. Persze ez az arány így van egész Spanyolországban. És bizony a Blaugrana Army vezetői csoportjai közel sem határolódnak el ettől az irányvonaltól (Boixos Nois, Supporters Barça), ami ellen szót emelsz, Nero. Távol álljon tőlem a személyeskedés, de nagyon demagóg dolgokat írsz ebben a külföldi-magyar viszonylatban.

Kb. minden meccsen felcsendül nálatok a "Madriditas hijos de putas" rigmus, a februári Valencia-Barcelona meccsen a Boixos pedig szétvert két utcát a Mestalla mellett, és csak a rendőri közbeavatkozáson múlt, hogy nem támadták meg a Yomus (valenciai fasiszták) törzshelyét. Akkor a barcelonaiakban mint kollektívában is túlteng a nemzeti öntudat, és balhézni járnak a meccsekre? :D Arról meg ne is beszéljünk, hogy más helyeken mi megy. És nem kell ehhez a Balkánra menni, elég Amszerdamig, Stockholmig vagy Krakkóig. Magyarországon huszad annyi sincs a dolgokból (sem a szurkolás, sem a huliganizmus terén), mint kb. bárhol máshol Európában, ahol van hagyománya a focinak. És ezért rohadtul nevetséges, hogy egyesek azon akadnak ki, h beszóltak egy srácnak a kapu mögött.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Veidt_madridista 2020.08.10. 21:20:27-kor.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.25. 23:49:56

Az első részhez két dolog, az egyik, h meglepődnél, h mennyi értelmiségi van köztük, a másik pedig, h amit írsz, az nem zárja ki ezt. Speciel én is őrjöngök meg káromkodok meccsen, sőt, a pályán is csináltam, ez vérmérséklet függő, nem pedig diploma, nekem van belőle több is, mégis alpári módon tudtam fociközegben viselkedni, ne legyünk már ennyire álszentek. Keleti népeknél ez van, horvát, szerb, román, török...”háborúznak” a focin. De meglepődnék, ha egy Dortmund-Schalke meccsen nem ez menne a keménymagban.
Vagy akár ott vannak a közönség nélküli meccsek, Suarezék is pont olyan idegbetegek, mint a keleti népek, csak jobban próbálják modorálni magukat. A diploma és az, amit a focipályán (mellett) képvisel az ember, az 2 külön dolog.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.25. 23:34:02

Nero. írta:
recrea írta: A hvg cikk meg demagóg, nekem több ismerősöm is van a csoportból, barátaim is vannak ott, értelmes, multi cégnél vezető emberek, persze a témában szemellenzőt vesznek fel, ami nekem sem szimpatikus.

Viszont, akiket ismerek onnan, ők rohadt büszkék arra, hogy magyarok, nem divatból viselik a kokárdát, büszkék a magyar sportsikerekre, a válogatottra, még ha mindent nem vesz be már az ő gyomruk sem.
Ezt mondjuk kifejezetten nehéz elhinni, hogy értelmiségek ülnek ott. Voltam már 1-2 Fradi meg valogatott meccsen (nem a B-középbe) de ezek a sima szektorok is tele voltak olyan emberekkel akik mindenért örjöngtek, káromkodtak és teljesen egyértelmű volt hogy csak azért mennek ki hogy kieresszék a frusztrációt mert a munkahelyen meg otthon stressz és kuss van a főnök meg az asszony miatt.

“Rohadt büszkék arra hogy magyarok” Igen általába ilyenkor keletkeznek a komolyabb balhék (súlyos testisértés, garázdaság stb.) amikor valakire túlságosan is rájön a nemzeti öntudat...

És akkor halljuk a szüleiktől hogy régen a kettős rangadókon mindenki elfért egymás mellett és a legnagyobb beszólás az volt hogy “Öcsi nézz rá az eredményjelzőre” ma meg késsel, tüzijátékkal mennek a delikvensek a meccsre, ha kell a rendőr lovat is megdobják sörösüveggel.
Nem vagyok kár örvendő, de azért az kifejezetten mosolyt csalt az arcomra amikor szerencsére letöltendőt kaptak azok akik állatkertet csináltak a városból a magyar-román után

Vagyunk itt egy páran akik már jártunk a Camp Nouba, nekem senki ne mondja hogy ott bármiféle primitívséggel találkozott volna, mégis van szurkolás meg foci.
Az első részhez két dolog, az egyik, h meglepődnél, h mennyi értelmiségi van köztük, a másik pedig, h amit írsz, az nem zárja ki ezt. Speciel én is őrjöngök meg káromkodok meccsen, sőt, a pályán is csináltam, ez vérmérséklet függő, nem pedig diploma, nekem van belőle több is, mégis alpári módon tudtam fociközegben viselkedni, ne legyünk már ennyire álszentek. Keleti népeknél ez van, horvát, szerb, román, török...”háborúznak” a focin. De meglepődnék, ha egy Dortmund-Schalke meccsen nem ez menne a keménymagban.

Sztem semmi probléma nincs a nemzeti öntudattal, pocsék a focink, ezért vagyunk elfoglalva egymással meg a szurkolókkal, közben meg Spanyolországban és Angliában haltak meg emberek, nem itthon, csak ott ad témát a foci, sokat.

Szurkolás speciel nem sok van a Nou Campban, foci annál inkább, de nekem pl életem egyik legmeghatározóbb élménye volt a Fradi-Újpest stadionzáró, na ott aztán volt alpáriság, de ha közeget kellene választanom, inkább ezt élném át megint, mint bármelyik spanyol bajnokit a Nou Campban. Sőt, azt szinte bármelyik európai stadion megtapsolta volna, h “ez igen gyerekek, itt van hangulat.”

Régen nem tudom, h mi volt, aki meg bűncselekményt követ el, azt büntessék meg természetesen, de kissé túl van fújva ez a huliganizmus...bár 20 ezer ember anyázna meg böfögne a sörtől Debrecenben vagy Szegeden minden hétvégén :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.25. 23:30:33

hajnesz írta:
Nero. írta:
Vagyunk itt egy páran akik már jártunk a Camp Nouba, nekem senki ne mondja hogy ott bármiféle primitívséggel találkozott volna, mégis van szurkolás meg foci.
Én még nem voltam a Camp Nouban, viszont sokan irták, hogy szurkolás nem nagyon van, inkább végigmozizzák a nézők a meccseket (sajnos).
A közepes bajnokik vagy a BL csoportmeccsek elég lightosak, de amikor egy klasszikuson vagy egy szoros BL meccsen rákezdenek az “Olele olala”ra az hidegrázós.
Egyszer pont akkor voltam kint (2006) mikor a városba körbe vitték a bajnoki serleget, gyakorlatilag megállt az élet és mindenki kint volt az utcákon (nem balhézni hanem ünnepelni és megmutatni a csapatnak hogy szeretik őket, nekem Maxi Lopez még vissza is integetett :D )

Bödének még a magyarral is gondjai vannak, nemhogy az angollal, de kizárt hogy ne lenne tolmács az öltözőbe. Csak jópofa akart lenni, pont az ilyenek miatt népszerű, neki elnézik hogy ő se tud egy egyenest rúgni a labdába.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2018.03.25. 23:34:19-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.25. 23:19:40

Nero. írta:
Vagyunk itt egy páran akik már jártunk a Camp Nouba, nekem senki ne mondja hogy ott bármiféle primitívséggel találkozott volna, mégis van szurkolás meg foci.
Én még nem voltam a Camp Nouban, viszont sokan irták, hogy szurkolás nem nagyon van, inkább végigmozizzák a nézők a meccseket (sajnos).
A játék minősége meg nem a szurkolóktól függ,hanem a játékosoktól.

http://www.origo.hu/sport/futball/20180 ... meccs.html
Ti mit gondoltok erről? Az angol eléggé világnyelv ahhoz, hogy szavakból megértsék, hogy mit kell csinálniuk ( most linkelhetném Valdes-Affelay-Mascherano videót :D).
Nekem ebből az jön le, ami már egy ideje megy a magyar sportban, hogy kiüldözzék a magyarul nem beszélő szakembereket. Erről pár hónapja olvastam a kézilabdásoknál,aztán a kosarasoknál, úgy látszik, a fociban is elindul majd ez a politika. Csak aztán nehogy hiába tudjon magyarul beszélni az edző, ha hülyeségeket mond csak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.25. 23:08:39

recrea írta: A hvg cikk meg demagóg, nekem több ismerősöm is van a csoportból, barátaim is vannak ott, értelmes, multi cégnél vezető emberek, persze a témában szemellenzőt vesznek fel, ami nekem sem szimpatikus.

Viszont, akiket ismerek onnan, ők rohadt büszkék arra, hogy magyarok, nem divatból viselik a kokárdát, büszkék a magyar sportsikerekre, a válogatottra, még ha mindent nem vesz be már az ő gyomruk sem.
Ezt mondjuk kifejezetten nehéz elhinni, hogy értelmiségek ülnek ott. Voltam már 1-2 Fradi meg valogatott meccsen (nem a B-középbe) de ezek a sima szektorok is tele voltak olyan emberekkel akik mindenért örjöngtek, káromkodtak és teljesen egyértelmű volt hogy csak azért mennek ki hogy kieresszék a frusztrációt mert a munkahelyen meg otthon stressz és kuss van a főnök meg az asszony miatt.

“Rohadt büszkék arra hogy magyarok” Igen általába ilyenkor keletkeznek a komolyabb balhék (súlyos testisértés, garázdaság stb.) amikor valakire túlságosan is rájön a nemzeti öntudat...

És akkor halljuk a szüleiktől hogy régen a kettős rangadókon mindenki elfért egymás mellett és a legnagyobb beszólás az volt hogy “Öcsi nézz rá az eredményjelzőre” ma meg késsel, tüzijátékkal mennek a delikvensek a meccsre, ha kell a rendőr lovat is megdobják sörösüveggel.
Nem vagyok kár örvendő, de azért az kifejezetten mosolyt csalt az arcomra amikor szerencsére letöltendőt kaptak azok akik állatkertet csináltak a városból a magyar-román után

Vagyunk itt egy páran akik már jártunk a Camp Nouba, nekem senki ne mondja hogy ott bármiféle primitívséggel találkozott volna, mégis van szurkolás meg foci.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.25. 20:57:48

MQuCsabi írta:
Nem tudom, pozitívum-e, hogy legyalább volt fent egynél több támadó
Hát, én ezt negativumként könyvelem el, mert sajnos még a fejesek mindig nem látták be, hogy egy támadóbb focihoz nincs meg a minőségi alapanyagunk.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.25. 19:30:33

Igen, a szektorosok Simonhoz álltak a legközelebb, a Simon Söröző volt a törzshelyük. Én csak egyszer voltam ott, a Grasshoppers elleni győzelem után képtelenség volt az Ajax elleni BL-meccsre jegyet szerezni, ezért a sörözőben, tévén néztem a közvetítést, sajnos nagy zakó lett a vége.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.25. 17:46:19

brazilfan írta: Nem, egy kicsit korábbi időkről, a nyolcvanas évek második feléről, amikor még telt házak voltak az Üllői úton. És komolyan gondoltam, amikor azt írtam, hogy demokratikusabb volt a légkör. Nem tudom, hogy a 2. Szektor mikor alakult meg, de az biztos, hogy nagyon sokáig fogalmam sem volt a létezésükről, maguk között intézték a dolgaikat. Amikor később már a csapatösszeállításba és az edzőkérdésekbe is beleszóltak, én már nem nagyon akartam meccsre járni. Rengeteg békés természetű szurkoló tűnt el hozzám hasonlóan a futballpályák környékéről.

- - -

Ha lehet egy kicsit a magyar futballra terelni, elsősorban nem is a nemzetközi klasszisokat hiányolom, hanem az olyan, hasonló évjáratú generációk felbukkanását, mint amilyen a Nyilasi-Ebedli-Rab-korszak volt a Fradiban vagy Sándor Tamásék Debrecenben.
Volt két korosztály, az 1984-ben Eb-t nyert ifjúsági válogatott és a 2009-es U20-as világbajnoki harmadik helyezett csapat, főleg ez utóbbinál nem értettem, hogy miért nem lehetett őket együtt tartani.
Jól írod, a 80-as években a fasorban sem voltak a II-es szektorosok. Nyugodtan lehetett meccsre járni, a Népstadionban is egységes volt a tábor a kettős rangadókon.Akkor is voltak balhék, de nem egymás között ment a vegzálás.Lehet nem jól emlékszem, de szegény megboldogult Simi idejében alakult ki ez a gerinctelen mag.Nagyjából 94-ben hagytam én is abba az egész meccsre járást. A 80-as évek végén,90-es évek elejétől kezdődött ez az undorító időszak. Mondjuk Hyposék sem emelték anno a Fradi értékét, de az ilyen Kubatov kutyákhoz, mint a Szőke, ő még szalonképesnek volt mondható, ami sajnos nem egy magas szint.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.25. 16:54:23

Nagyon megszoktuk a trágyát, már nem is pörög a topik egy egy égés után. elkeserítő.

Nem tudom, pozitívum-e, hogy legyalább volt fent egynél több támadó
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.25. 13:04:18

hajnesz írta:
davi10 írta: Ezek nem ártanak senkinek, sőt, én még nem hallottam játékost, aki arra panaszkodott, hogy túl hangosan bíztatják őket, túl ronda volt a napi koreo vagy a töke kivan a görögtűzzel.
Werner nem kedveli ezt :D
Na igen, direkt írtam, azt, hogy őket buzdítják, ha az ellenfelet, az már más kérdés :D

Amúgy amit kihagytam azt recrea leírta, nekem főleg a tesóm van benne a témában, én már évek óta nem járok meccsre. Ezáltal ismerem a haverjait, persze vannak köztük lecsúszottabbak is, de a többségük a focipályán és a kocsmán kívül abszolút kultúrált pali, rendes állással, diplomával, stb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.25. 12:32:13

Ne legyen igazam, de a vébén az orosz ultrák biztosan megmutatják majd, mi az a hazafias szurkolás. Az Európa-bajnokságon és legutóbb a bilbaói meccs után már ízelítőt adtak belőle, most majd a hazai pálya előnyét is élvezni fogják.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.25. 12:21:39

davi10 írta: Ezek nem ártanak senkinek, sőt, én még nem hallottam játékost, aki arra panaszkodott, hogy túl hangosan bíztatják őket, túl ronda volt a napi koreo vagy a töke kivan a görögtűzzel.
Werner nem kedveli ezt :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.25. 12:18:51

Nero. írta:De egyébként mi vesz rá valakit hogy egy ilyen ultra csoporthoz tartozzon és a szabadidejét rendszeres anyázással, rongálással és balhéval töltse?
Nekem ebből a hvg cikkből is az jön le hogy ezeknek igazából mindegy, az élő fába is belekötnek ha kell.
A közösséghez való tartozás.

A hvg cikk meg demagóg, nekem több ismerősöm is van a csoportból, barátaim is vannak ott, értelmes, multi cégnél vezető emberek, persze a témában szemellenzőt vesznek fel, ami nekem sem szimpatikus.

Viszont, akiket ismerek onnan, ők rohadt büszkék arra, hogy magyarok, nem divatból viselik a kokárdát, büszkék a magyar sportsikerekre, a válogatottra, még ha mindent nem vesz be már az ő gyomruk sem.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.25. 12:15:46

Veidt_madridista írta:Te biztos az 1990-es, 2000-es évekről beszélsz, ami az ultramozgalom fénykora volt hazánkban?
Nem, egy kicsit korábbi időkről, a nyolcvanas évek második feléről, amikor még telt házak voltak az Üllői úton. És komolyan gondoltam, amikor azt írtam, hogy demokratikusabb volt a légkör. Nem tudom, hogy a 2. Szektor mikor alakult meg, de az biztos, hogy nagyon sokáig fogalmam sem volt a létezésükről, maguk között intézték a dolgaikat. Amikor később már a csapatösszeállításba és az edzőkérdésekbe is beleszóltak, én már nem nagyon akartam meccsre járni. Rengeteg békés természetű szurkoló tűnt el hozzám hasonlóan a futballpályák környékéről.

- - -

Ha lehet egy kicsit a magyar futballra terelni, elsősorban nem is a nemzetközi klasszisokat hiányolom, hanem az olyan, hasonló évjáratú generációk felbukkanását, mint amilyen a Nyilasi-Ebedli-Rab-korszak volt a Fradiban vagy Sándor Tamásék Debrecenben.
Volt két korosztály, az 1984-ben Eb-t nyert ifjúsági válogatott és a 2009-es U20-as világbajnoki harmadik helyezett csapat, főleg ez utóbbinál nem értettem, hogy miért nem lehetett őket együtt tartani.
Válasz küldése