Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.04.06. 16:05:29

Az AS szerint a BL meccs után is fájdalomra panaszkodott a combjában.
Ha kell nem is játszatnám egészen a kupadöntőig. Felesleges eröltetni, ha pályán is lesz, nem tudja a maxot hozni, csak szenved. Láttuk már ezt az előző években is, hogy mindig pályán volt sérülten is, és nem voltunk vele beljebb.

Van akkora előnyünk a bajnokságban, hogy megengedhessük magunknak. A hazai meccseket vélhetően nélküle is hoznánk. A Roma ellen meg innen Messi nélkül sem tudunk kiesni.

A BL-re meg a kupára kell nekünk a csúcs Messi, nem kell feleslegesen mindig pályára tenni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.05. 08:47:49

visca el barca írta: próbálj meg focizni úgy hogy állandóan 5-6 védekező játékos liheg a nyakadban... :D
Pláne úgy, hogy előtte mind az öten fokhagymás pizzát vacsoráztak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.05. 08:38:36

Fecooo írta:Hát ez bitang pusztulatosan fo.tos teljesítmény volt ma...
próbálj meg focizni úgy hogy állandóan 5-6 védekező játékos liheg a nyakadban... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.04.05. 07:02:40

A mozgásán én egyáltalán nem vettem észre, hogy kisebb sérülése lenne. Szerintem már rendben van, viszont fejben tegnap nagyon gyenge, görcsös volt. Rossz döntések folyamatosan.

Most nem csak önmagához képest volt gyenge. Szerencsére azért ritka tőle az ilyen teljesítmény.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.04.04. 22:36:34

Hát ez bitang pusztulatosan fo.tos teljesítmény volt ma...
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.04.01. 01:49:00

bali 15 írta:
Eleve azt gondolom, hogy Argentína élére egy másik futballkultúrából érzekő edző kell, mert szerintem Argentina is lassan a saját futballkultúrája miatt marad le Európától, ahogy a brazilok.
Érdekes kijelentések ezek. Jó pár argentín edző van az Európai topligákban és nem is gyengén szerepelnek. A játékos hegyekről nem beszélve, akik Európa számos topcsapatában játszanak. Még is miben maradnának le Európától?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.04.01. 01:24:03

Amúgy most ha valaki azt mondja ő ember az hazudik.Elképesztő volt. Becserélték az utolsó 3 percben nyomott egy God Modeot és kihozta Xre a semmit.Hihetetlen!
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.04.01. 00:28:30

Most points won from goals in Europe's top 5 leagues:

5. Kane - 11
4. Cavani - 12
3. Immobile - 14
2. Salah - 14
1. Messi - 22


8)
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.03.30. 15:14:09

Bocs,de ez nem off? Biztos,hogy ez a topic alkalmas arra,hogy az argentin csapat formációit és összeállítását kitárgyaljátok?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2018.03.30. 14:43:47

Jelen állás szerint egy 442 lenne nekik a legjobb, egy masszív védelmet összerakni, elől Messi és Aguero (Higuain felejtős), közèpen meg egy erős védekező középpályás duó a pálya közepére, két szélre meg vmi futóbolond játékosok, akik vissza is zárnak védekezni, de előre is felérnek. Ide egy ember adott Di Maria személyében.
Én is hasonlóan képzelem el. Higuain-t mellőzni kellene de most már tényleg nagyon...akkor már inkább Icardi vagy bánom is én, csak őt ne.

Én Sampaoli helyében egész nap Simeone-t hívogatnám :D
Mert szerintem ő tudja nagyon azt a fajta stílust, ami most a legjobban feküdne ennek a keretnek...
Messi és a futballvilág nagy szerencséje, hogy még egészen fiatalon elkerült abból a közegből, és egy normális klubnál nevelődött.
Igen ezt én is gyakran mondom. Nem lett belőle egy ilyen "nép gyermeke" álruhába öltöztetett tahó f*szkalap...
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.03.30. 10:55:05

Nekem is csalódás Sampaoli. Azt hittem összerak egy masszív csapatot, de ez messze van attíl. Igazából Dybala - Messi párost meg sem próbálta összerakni, pedig ők egy jó csatárral kiegészülve állandó veszélyt jelentettek volna.
Jelen állás szerint egy 442 lenne nekik a legjobb, egy masszív védelmet összerakni, elől Messi és Aguero (Higuain felejtős), közèpen meg egy erős védekező középpályás duó a pálya közepére, két szélre meg vmi futóbolond játékosok, akik vissza is zárnak védekezni, de előre is felérnek. Ide egy ember adott Di Maria személyében.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.30. 10:45:41

Nem tudom adatokkal igazolni, de az argentin labdarúgás valószínűleg hasonló mértékben termelheti a tehetségeket, mint a brazil, az európai klubokba folyamatosan érkezik az utánpótlás, és egészen biztos, hogy nem azzal van a baj, hogy nem tudnak tizenegy épkézláb futballistát összeszedni. Argentína akkor is futballnagyhatalom, ha az eredmények elmaradnak, vagy ha a mostani selejtezőkön elég sokat bukdácsoltak.
Viszont a futballtörténelmükhöz az is hozzátartozik, hogy a két vébé-címükből az elsőt, az 1978-ast, óriási politikai és „sportdiplomáciai” hátszéllel sikerült megszerezniük, meg az is, hogy később Maradonát a közismert drogfüggősége ellenére is kikezdhetetlen sztárként kezelték. Maradona végül a 94-es vébén megbukott a doppingteszten, és a pályafutásához méltatlanul távozott.
Messi és a futballvilág nagy szerencséje, hogy még egészen fiatalon elkerült abból a közegből, és egy normális klubnál nevelődött.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2018.03.30. 10:34:54

Messi helyében nem is foglalkoznék a válogatottal, Argentina rendelkezik az egyik legjobb játékos állománnyal talán már jó egy évtizede és nem képesek semmit se nyerni. Kinevezik Maradonát szövetségi kapitánynak vicc az egész. Pintér Attila azóta, már rég aranycsapatot csinált volna ott, csak nincs egy okos arrafelé aki felkérje.
Eleve azt gondolom, hogy Argentína élére egy másik futballkultúrából érzekő edző kell, mert szerintem Argentina is lassan a saját futballkultúrája miatt marad le Európától, ahogy a Brazilok.

Az argentinoknál a futballkultúra része ez az enganche szerepkör, vagyis építsük a csapatot egy 10-es köré, és a "nép gyermeke" majd megnyeri nekünk a világbajnokságot. Az argentinoknak mindig is kellett valami bálvány. Ez nem a Maradona iránti kétségbeesett romantizálás. Ez már előtte is megvolt. Csupán Maradona tudott ennek a legjobban megfelelni. És mióta ő nincs kétségbeesetten keresik az utódját, teljesen figyelmen kívül hagyva azt, hogy azért a labdarúgás közben megváltozott egy kicsit.

De hogyha már argentín, akkor egyedül csakis Simeone-t nevezném ki.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.03.30. 10:15:11

Nekem is csalódás Sampaoli. Azt hittem összerak egy masszív csapatot, de ez messze van attíl. Igazából Dybala - Messi párost meg sem próbálta összerakni, pedig ők egy jó csatárral kiegészülve állandó veszélyt jelentettek volna.
Jelen állás szerint egy 442 lenne nekik a legjobb, egy masszív védelmet összerakni, elől Messi és Aguero (Higuain felejtős), közèpen meg egy erős védekező középpályás duó a pálya közepére, két szélre meg vmi futóbolond játékosok, akik vissza is zárnak védekezni, de előre is felérnek. Ide egy ember adott Di Maria személyében.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.30. 09:43:49

bali 15 írta:
2014-ben sem volt erősebb az argentín csapat, sőt.
Akkor sikerült jól rendbehozni végre a védelmet. Miközben érdekes mód a támadászekció valami elképesztően gagyi volt. Pedig mindenki azt várta, hogy az argentinok majd ilyen "úgyis többet lövünk mint a másik" féle felfogással lépnek majd fel.
Messi helyében nem is foglalkoznék a válogatottal, Argentina rendelkezik az egyik legjobb játékos állománnyal talán már jó egy évtizede és nem képesek semmit se nyerni. Kinevezik Maradonát szövetségi kapitánynak vicc az egész. Pintér Attila azóta, már rég aranycsapatot csinált volna ott, csak nincs egy okos arrafelé aki felkérje.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.03.29. 15:55:14

Garay-val egyébként mivan? 2014-es VB-n jól tolta szerintem.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2018.03.29. 15:18:05

2014-ben sem volt erősebb az argentín csapat, sőt.
Akkor sikerült jól rendbehozni végre a védelmet. Miközben érdekes mód a támadászekció valami elképesztően gagyi volt. Pedig mindenki azt várta, hogy az argentinok majd ilyen "úgyis többet lövünk mint a másik" féle felfogással lépnek majd fel.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2018.03.29. 14:32:28

https://www.youtube.com/watch?v=pCrsY8ZWC70

Nagyon érdekes videó, hiába a spanyolok elleni égés, én nagyon bízom a sikerükben.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.28. 16:49:49

Tök jó, hogy úgy voltak Dybala :arrow: Barca pletykák is régebben, hogy a válogatottban sem tudják azt az évi pár meccset lehozni Messivel egymás mellett. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.28. 16:38:51

Jah értem, nekem nem tűnt fel azokon a Juve meccseken, hogy Dybala azt játsza mint Messi, de akkor lehet.
Agüerot se látom visszajárni labdáért, City meccsen pláne nem, max annyit hogy kiteszi szélre és érkezik az ötösön.

Én nem temetném el annyira ezt az argentín csapatot, ha Sampaoli rájön, hogy masszívan védekezzenek, és abból próbáljanak támadni (azért Messivel, DM-el, Kunnal lehetne ilyet nyomatni), akkor lehet esélyük 1-1 meccsen. Banega jót hoz a Sevillában, nem hiszem hogy Mascherano is ne tudna lehozni egy jó szintet a kp-n. harmadiknak meg rakják be a legkevésbé bénát.(Perotti a Romaból???) Vagy még DM-t is lehetne ott játszatni, ha úgy van, és akkor Harmadik támadónak meg Correa is játszhatna.
De ott van Icardi is, nem hiszem el, hogy ebből az alapanyagból ne lehetne valami normális játékot kihozni.

2014-ben sem volt erősebb az argentín csapat, sőt.

Persze sok múlik Messin, tényleg lehetne már egy jó VB-je. Nem fognak nyerni úgy sem, de elrakhatna pár gólt a kieséses meccseken, ne mondhassa a sok károgó, hogy rajta ment el. (mondjuk úgy is mondanák, ha mondjuk kiesnének a Németek/Franciák/Spanyolok ellen úgy hogy mesterhármast lő, meg tizipárbajban egyedül ő teszi be a labdát, akkor is miatta esnek ki.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.28. 15:47:10

Èn úgy gondolom, hogy egy csapatban elèg 1 Messi (Neymar azért szerintem más játékstílust képviselt,mint az argentín). Ráadásul pl. a te formációdban Dybalát bele kellene kényszeríteni egy új pozícióba ahol sose játszik.
Agüeronál hasonlóan érzem. Neki is az az erőssège,hogy jön vissza labdákèrt, Messivel megfújtják egymást.Szerintem az se véletlen,hogy nem kezdő,Higájn meg az. Esetleg az lehet a megoldás,ha Messit kirakják,ha már ennyi probléma van vele :D
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.03.28. 15:28:20

hajnesz írta:Nem most olvastam,talán szezon elejèn, de nagyjából arról volt szó,hogy ugyanazt a posztot ès szerepet töltik be egy csapaton belül, ès csak zavarják egymást
Ezt mondjuk annyiból kevésbé értem, hogy a szerepkör az posztonként más és más, illetve edzőtől, taktikától, stb függ. Messi sem ugyanazt játssza idén, mint mondjuk az MSN idejében, vagy anno fals 9-es szerepében 4-3-3-ban Pep-nél vagy Tito-nál. Neymar is jól megfért Messi-vel a pályán.
Egy jól megszervezett csapatba beférne mindkettő.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálam akár egy 4-4-2 is elképzelhető lenne, kb hasonló stílusban, ahogy idén mi nyomjuk.
Romero/Caballero
Mercado,Fazio,Otamendi,Rojo
Di maria, Mascherano,Biglia,Dybala
Messi,Agüero

A padra is olyan emberek lennének, mint Banega,Icardi, Pastore, Perrotti, Higuain, Lanzini, Lo Celso...
De ez csak fikció, más szerkezetű csapat is mehetne. Az biztos, hogy minimum a keretbe benne lenne nálam Messi is és Dybala is.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.28. 14:58:41

hajnesz írta:Nem most olvastam,talán szezon elejèn, de nagyjából arról volt szó,hogy ugyanazt a posztot ès szerepet töltik be egy csapaton belül, ès csak zavarják egymást
Ezt Messi nyilatkozta (legalábbis tényleg valami hasonlót), de gondolom akkor Dybala is így gondolhatja. Egyébként igen, a lényeg ugyanaz.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.03.28. 14:42:50

csababarca írta:
hajnesz írta:Amúgy ha csapatban gondolkodtok, akkor el kell felejteni Dybalát, ő maga mondta,hogy kèptelen együtt játszani Messivel. Az meg senkinek sem hiányzik, hogy úgy járjon az argentín válogatott ,mint a 2000-res èvekben, kb felhányták a sztárokat,ès majd törtènik valami.
kifejtette Dybala, hogy mi a baja Messivel?
mert elég fura, hogy képtelen együtt játszani vele. mi lehet az oka?
üdv. szerintem nincs semmi baja Messivel csak teljesen azonos a posztjuk és a szerepkörük, legalábbis szerintem és ezért nem tudnának együtt játszani, mert pont ugyan úgy játszanak, mindkettő ballábas és a közép csatár mögül indulnak, csomószor jobbra kihúzódva törnek befelé vagy visszajönnek labdáért és indítják a támadást. egyébként meg nem tudom érteni ezeket az argentin szurkolókat meg újságírókat, hogy miért kell feleslegesen ilyen nagy terhet rakni a játékosokra hogy csak a VB győzelem meg a Copa győzelem elfogadható, mert ha nem nyeritek meg akkor haza se gyertek stílust nyomják állandóan. agyon istenítik Maradonát azért mert sikerült VB-t nyernie, ja teszem hozzá őmellette volt egy erős csapat is akik tömték labdával meg minden, úgy nem nehéz gólt lőni, kérdem én ki van az argentinok középpályáján olyan játékos aki ezt meg bírná tenni, Masce már kiöregedőben van meg nem is az ő dolga, talán Pastore meg a feltörekvőbe lévő Lo Celso gyerek az akit ki lehet emelni és ennyi. hiába nevelnek ki világsztár csatárokat (Messi, Agüero, Dybala, Higany, Icardi, Di Maria stb.) ha egyszer képtelenek mögéjük olyan játékosokat rakni akik képesek kiugratni őket, a védelemről meg már ne is beszéljünk mert az még gyengébb. először talán nem csak az új Maradona képzésre kéne ráállniuk, hanem normális középpályát és védelmet (meg persze kapust) kéne képezniük és utána talán még elvárható is lenne tőlük, hogy megnyerjék a VB-t. így is a 2014-es
VB döntő egy nagyszerű teljesítmény volt ettől az argentin válogatottól erre úgy fogadták otthon őket mint egy darab ...-t, nem hogy örültek volna nekik hogy egy ilyen eredményt elértek.
mvik
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.28. 14:41:33

Nem most olvastam,talán szezon elejèn, de nagyjából arról volt szó,hogy ugyanazt a posztot ès szerepet töltik be egy csapaton belül, ès csak zavarják egymást
Válasz küldése