Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.09. 11:43:12

Samper írta:Remélem Messi megmondja, hogy mennyire akar az aranycipőre hajtani. Ha nagyon, akkor az utolsó 3 meccs arról kell szóljon, hogy segítik ebben. Ha meg nem, akkor ő is pihenhet a VB előtt. Csak azt ne, hogy "majd ahogy alakul".
nyilván játszani fog, több mint egy hónap van a vébéig, nem fog addig pihenni.
edzésen is megsérülhet, szóval ez mindig benne van.
mivel láthatóan foglalkoztatja a csapatot a veretlenség, ezért nem fogunk tartalékolni már.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.09. 11:39:20

Remélem Messi megmondja, hogy mennyire akar az aranycipőre hajtani. Ha nagyon, akkor az utolsó 3 meccs arról kell szóljon, hogy segítik ebben. Ha meg nem, akkor ő is pihenhet a VB előtt. Csak azt ne, hogy "majd ahogy alakul".
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.05.07. 18:36:04

S.Agüero írta:
A négy ember összesen fut 10 kilométert egy meccsen.
Mondjuk ez bőven túlzás. :D Nem az a baj, hogy keveset futnak, hanem az, hogy azt lassan teszik meg. :D
Áthoztam ide Valverde topikjából, mert ide fog illeni a legjobban, talán. Mindenek előtt szeretném leszögezni, hogy nem vagyok egy nagy koponya fociból. A tízmillió fociedző országában pont én vagyok az egy kivétel, aki nem ért a focihoz, bevallom férfiasan. Attól még szeretem nézni. Mármint a focit. Főleg a Barcát. Illetve idén annyira nem, de ez más kérdés... Szóval a gondolataimat tessék helyén kezelni, lehet, hülyeség.
Kezdem azzal, hogy szerintem, természetesen, Messi a világ legjobbja, nem lehet kétséges szerintem senki számára, aki valaha is látott már focimeccset. Ennek ellenére Messiben (is) látom a hibát az idézett dologgal kapcsolatban. Tegnap a második félidőben, mikor jobban pörgött Ő is, sokkal vállalhatóbb volt a játék. Volt egy-két szitu, amikor kábé csúszott-mászott a lasztiért. Számomra ebből kellene több Messitől. Tudom, hogy olyan fordulaton nem lehet végignyomni szezononként 50-60 meccset, ezért lenne baromi jó, ha valaki meg tudná vele értetni (ahogy a másik oldalon Ronaldóval már csinálgatják, ahogy észrevettem), hogy a gyengébb csapatok ellen üljön a padon, vagy akár a lelátón, vagy idegenbe akár el se utazzon. Az az igazi pihentetés. 3-0-ás vezetésnél a hatvanadik percekben le lehetne cserélni, ilyesmi. Én azt szeretném, ha kevesebb percet játszana Messi egy szezonban, de azt intenzívebben. A mai fociban szerintem nem fér bele, hogy csak sétálgasson védekezsében, a másik 9 társa meg melózzon az ellenfél 10 emberével szemben. Így a többiek még jobban ki vannak zsigerelve, Rakitic fut vagy 12 kilómétereket meccsenként, mert Messi helyett is fut. Szerintem Rakitic, Paulinho, Iniesta futómennyiségével és sebességével sem volt gond soha (legalábbis keveset sosem futottak), Busi baromi lassú, tény, de sosem volt ez nagy probléma, agyból megoldja az ürge, amit kell/lehet. Szóval nem azzal van szerintem a gond, hogy lassan vagy keveset futnak (Klopp taktikájához képest), hanem azzal, hogy Messi is besegíthetne védekezni. És ha tényleg jön Griezmann a nyáron, akkor remélem, jövőre valami alaposabb rotálgatás lesz, mivel lesz opció Messi "pótlására" is, amikor nem játszik. Persze a szint más lesz, mert Messit nem lehet pótolni támadásban, de értitek...
Ja, és félreértés ne essék, én nem szeretném a Barcelona kispadján látni Kloppot, valahogy nem szimpatikus a fazon.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.07. 01:56:44

Valoszinuleg megvan az aranycipo, mivel 2vel megy Salah elott raadasul az egyiptomi mar csak egy bajnokit fog jatszani Messinek meg van hatra 3. Megerdemli.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.06. 23:03:15

S.Agüero írta: Abból a szögből? Ki volt sodródva, plusz nem is állt kinn annyira Navas. Azt amúgy leadhatta volna a hosszúra, érkezett Semedo vagy Paulinho.
Paulinho, de baromi messze volt tőle a lövés pillanatában, nem érzékelhette.
Akkor tudta volna leadni, ha teljesen lelassít, de megpróbálta lendületből megoldani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.05.06. 23:02:58

Nagyott játszott ma is! A helyzetéért kár,azt beveri oszt' jó éjszakát :) Én azt vártam,h bevárja Ramost megeteti,és beüti valamelyik sarokba a bőrt,de sajna nem jött össze. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.06. 22:50:33

DaVeR írta:Amikor egy az egyben vitte a kapusra.. En bevallon azt vartam tole, amit fiatalabb koraban tobbszor megtetett.. Meghozza, hogy nemes egyszeruseggel megprobalja atemelni a kapuson.. Ereztem, h ha megprobalja el loni akkor Navas fogja majd..
Abból a szögből? Ki volt sodródva, plusz nem is állt kinn annyira Navas. Azt amúgy leadhatta volna a hosszúra, érkezett Semedo vagy Paulinho.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2018.05.06. 22:47:29

Amikor egy az egyben vitte a kapusra.. En bevallon azt vartam tole, amit fiatalabb koraban tobbszor megtetett.. Meghozza, hogy nemes egyszeruseggel megprobalja atemelni a kapuson.. Ereztem, h ha megprobalja el loni akkor Navas fogja majd..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.01. 17:01:59

Stalkyard írta:Messi rendelkezik a bajnoki idényben a legtöbb..

góllal – 32
góllal a tizenhatoson kívül – 8
szabadrúgásgóllal – 6
gólpasszal – 12
lövéssel – 187
kidolgozott helyzettel – 82
passzal az ellenfél térfelén – 1484
csellel – 269
indítással a védelmi vonal mögé – 16
labdaérintéssel az ellenfél tizenhatosán belül – 282


CR sokkal komplettebb játékos :mrgreen:
Messi csak Xavinak és Iniestának köszönheti ahol van :mrgreen:
Nem tud távolról lőni :mrgreen:
Sajnos csak ehhez hasonló romantikus eszmékkel tudjuk kompenzálni, hogy CR állva hagyta statisztikákban :mrgreen:

Mondjuk fejelni még mindig nem tud olyan jól!!4444
A Liga nem számít, mert ott csak Levantékkal és Getafékkal játszol. [-X :mrgreen:
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.01. 16:24:14

http://www.eurobarca.hu/rovidhir/messi-elso-golja/" target="_blank

Az első gól előtt volt egy ugyanilyen átemelés, ugyanúgy Ronaldinho passzából, de azt nem adták meg les miatt.
https://www.youtube.com/watch?v=4BvmpPYOhhg" target="_blank
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.05.01. 15:50:25

Messi rendelkezik a bajnoki idényben a legtöbb..

góllal – 32
góllal a tizenhatoson kívül – 8
szabadrúgásgóllal – 6
gólpasszal – 12
lövéssel – 187
kidolgozott helyzettel – 82
passzal az ellenfél térfelén – 1484
csellel – 269
indítással a védelmi vonal mögé – 16
labdaérintéssel az ellenfél tizenhatosán belül – 282


CR sokkal komplettebb játékos :mrgreen:
Messi csak Xavinak és Iniestának köszönheti ahol van :mrgreen:
Nem tud távolról lőni :mrgreen:
Sajnos csak ehhez hasonló romantikus eszmékkel tudjuk kompenzálni, hogy CR állva hagyta statisztikákban :mrgreen:

Mondjuk fejelni még mindig nem tud olyan jól!!4444
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.04.30. 17:24:13

Samper írta:Messi zseni. Azt azonban nem lehet kívánni tóle, hogy egyszemélyben ő legyen az irányító középpálya és a gólkirály. Ráadásul az ellenféltől mindig megkapja kíméletlen őreit. Pedig mindez elkerülhetetlen, mert úgy istenigazában nincs csapatjátékunk, ezzel szemben mindenki minden labdával őt keresi. Ezen nem lehet változtatni. Illetve jövőre lehet, ha az edző többször elszánja magát, hogy kihagyja, pihenteti. Ha távollétében ki tud alakítani egy működőképes csapatjátékot és a visszatérő Messi abba illeszkedik be, akkor még lehet 3 kiváló éve,
Ha nálad játszik a történelem legjobb játékosa, akkor baromság nem köré építeni a csapatot. Maximum annyit tehet az edző, hogy kidolgoz egy b tervet arra az esetre, ha lesérülne vagy nem menne neki a játék.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.30. 04:16:22

Jó lenne, szeretném :)
Mondjuk szerintem, ha csak a vb nm vesz ki sokat, jó lehet a jövő év is. EV tanué a hibáiból, Cou felnő a feladathoz és nem lesz semmi gond. Szerintem Suareznek is segíteni fog Cou, hogy hozzpn még egy két jó szezont.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.30. 03:49:32

Messi zseni. Azt azonban nem lehet kívánni tóle, hogy egyszemélyben ő legyen az irányító középpálya és a gólkirály. Ráadásul az ellenféltől mindig megkapja kíméletlen őreit. Pedig mindez elkerülhetetlen, mert úgy istenigazában nincs csapatjátékunk, ezzel szemben mindenki minden labdával őt keresi. Ezen nem lehet változtatni. Illetve jövőre lehet, ha az edző többször elszánja magát, hogy kihagyja, pihenteti. Ha távollétében ki tud alakítani egy működőképes csapatjátékot és a visszatérő Messi abba illeszkedik be, akkor még lehet 3 kiváló éve,
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.11. 12:51:28

http://m.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaj ... lt-2629261" target="_blank

Persze, a csapat leepuloben, egyre kevesebb a jatszotarsa, nem is csatart jatszik mar. De ez akkor is elgondolkodtato, nem lehet minden felelosseget levenni rola sem ebben az ugyben. Rengeteg dologgal lehet mentegetni, amik igazak is, de a cikkben leirtak tenyek, meghozza eleg szomoruak :(
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.10. 22:45:41

Én nem sértődnék meg rá ha elhúzna innen.
Mondjuk nem az a fajta, de szégyen hogy a világ egyik legjobbja nem elődöntőzik a bl-ben '15 óta.

Nyilván ebben meg van az ő felelőssége is, pl tavaly a Juve ellen, de ez, hogy így kell játszania, hogy 3 ultradefenzív kp-s van, meg egy öreg Iniesta. És akkor old meg egyedül. Jah ott volt Suarez is. De minek?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.04.10. 22:41:26

Na ma azt láttam rajta, hogy elege van ebből a csapatból...Suarez a nagy haverja egy labdát nem tudott átvenni, nem hogy passzolni normálisan.
Semmi akarást nem láttam benne.
Amióta Ney elment, egy normális kontrát nem tud vezetni a csapat..Messi is teljesen le van lassulva, ez az EV féle játék, komolyabb, gyors ellenfelek ellen nulla..
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.04.10. 09:42:10

Tudom, szenny NSO-s cikk, de érdekes:

http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... en-2629007" target="_blank

Az elolvasása előtt is azt kérdeztem magamtól, hogy miért Messi, akinek köze nem volt a Unitedhez (kivéve h BL döntőn pergette ki őket :oops: ), és miért nem Ronaldo :D

Bár egy alsógatya reklámos kép is lehet ugyan azt az üzenetet hordozná..
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2018.04.08. 08:49:52

Kezdett es triplazott! :)
nagyatyesz írta:Szerintem Messi kezdeni fog. Ő azért eléggé tud spórolni az erejével a pályán, de én is tuti pihentetném. Viszont a Legalés ellen eltehet párat, és mivel CR nagyon a seggébe van a spanyol gólkirályi címért, ezért menni fog. Nem azt mondom, hogy őt ez motiválja, de az is tuti, hogy nem közömbös számára teljesen. Pláne, hogy tényleg elérhető közelségbe van a cím, mivel azért az Atleticot nem divat sok góllal nyerni, így akár növelni is tudja a különbséget üldözőivel szemben. Arról nem is beszélve, hogy ha kiszakadna a gólzsák, akkor az aranycipőért folytatott harcban is közelebb tud kerülni. Szóval szerintem játszani fog, és kívánom lazsálva rúgjon egy triplát :-)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.04.07. 13:01:57

Szerintem Messi kezdeni fog. Ő azért eléggé tud spórolni az erejével a pályán, de én is tuti pihentetném. Viszont a Legalés ellen eltehet párat, és mivel CR nagyon a seggébe van a spanyol gólkirályi címért, ezért menni fog. Nem azt mondom, hogy őt ez motiválja, de az is tuti, hogy nem közömbös számára teljesen. Pláne, hogy tényleg elérhető közelségbe van a cím, mivel azért az Atleticot nem divat sok góllal nyerni, így akár növelni is tudja a különbséget üldözőivel szemben. Arról nem is beszélve, hogy ha kiszakadna a gólzsák, akkor az aranycipőért folytatott harcban is közelebb tud kerülni. Szóval szerintem játszani fog, és kívánom lazsálva rúgjon egy triplát :-)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.07. 10:48:32

S.Agüero írta:Biztos, hogy kezdeni fog holnap. Azért még nincs megnyerve a Liga. Majd 2-3 gólos előny esetében lehozzák a 60. perc körül, így aztán mindenki jól jár.
Valverdét ismerve azon sem lepődnék meg ha végigjátszaná a mai meccset is, meg a visszavágót is.

Én inkább pihentetném, egy Leganes ellen a Coutinho-Suarez-Dembele pakknak elég kéne lennie.
Max ha ég a ház akkor mint a Sevilla ellen, jöhetne a vége fele.

Bármelyik játékosunk lesérülne most, akkor nagyjából meg lehetne oldani a pótlását. Az egyetlen kivétel Messi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.06. 20:49:47

Visszanéztem az összefoglalót. Piqué góljánál az a külsővel való passz Suarez felé nagyon szép volt =D>

Remélem sikerül pihentetni, mint ahogy az egész csapatot is.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.06. 18:47:09

Biztos, hogy kezdeni fog holnap. Azért még nincs megnyerve a Liga. Majd 2-3 gólos előny esetében lehozzák a 60. perc körül, így aztán mindenki jól jár.

Amúgy sem szokásunk hazai meccsen padon kezdetni Messit.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.06. 18:32:32

Most hétvégén teljes lehetne a konszenzus, az összes szurkoló elfogadná, ha Messi kapna pár nap pihenőt. És végre az argentin szövetség is örülhetne, hogy nem hajszolja túl magát.
Nem valószínű, hogy most is ugyanúgy égni fog a ház, mint a Sevilla ellen.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.04.06. 18:06:53

A hétvégi bajnokit és a visszavágót is simán kihagyhatná,előbbit lehozzuk nélküle is,utóbbi meg szerintem alapból egy szenvedős 0-1,1-1 lesz. Persze nem így lesz,a bl meccsen mindenképp fog játszani,de most megint jön 1 olyan hét,ahol pihenhet,nem tudom lesz-e még ilyen lehetőség. Sérülten tényleg semmi értelme játszatni,látszott rajta hogy kicsit féltette a lábát,nem véletlen szerelték annyiszor.
Válasz küldése