Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.08. 10:20:00

Ez a sorfal dolog csak újabb alkalom a feszkó generálására, igazából totál lényegtelen. A bajnoki trófea akkor is jár, ha nincs sorfal, márpedig azért lépünk pályára hétről hétre, nem pedig a sorfalért.
Ma egész kellemes helyzetben vagyunk, egyszerűen nem születhet nekünk rossz eredmény a madridi derbin.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.04.08. 10:06:37

herlius írta: Ne haragudj, de ennyire azért nem kéne felülni minden Madridból érkező hülyeségnek. Kitaláltak egy sztorit a klub-VB győztesnek állítólag járó sorfalról és addig mondogatták, amíg mindenki el is hiszi. Viszont semmiféle precedens nem létezik erre az esetre (sem Spanyolországban, sem máshol), ugyanis eleve értelmetlen a dolog. A Real egy olyan sorozatot nyert meg, amin a Barca el sem indult, vagyis eleve tenni sem tudott azért, hogy a Real győzelmét megakadályozza. Ennyi erővel mi is kaphattunk volna sorfalat a legutóbbi kupagyőzelmünkért, ráadásul abban a sorozatban még érdekelt is volt a Real. Mi hány sorfalat kaptunk, amikor korábban megnyertük a klub-VB-t? A Real részéről tutira egyet sem, arra ugyanis mindenki emlékezne.
Nincs precedens, kivéve a Valenciát (2015), a Real Betist (2016) és a Villarrealt (2010). :-) Ebből kétszer értelemszerűen a Barcelonának álltak. A hülyeségnek inkább azok a szurkolótársaid ültek fel, akik szerint CR "elvárja" a sorfalat. Valójában csupán megkérdezték tőle az újságírók az egyik bajnoki után, hogy mit szólna egy sorfalhoz, és annyit válaszolt, hogy örülne neki.

Egyébként érdekesség gyanánt: háromszor volt eddig sorfal az El Clásicók történelmében. 1988-ban, 1991-ben és 2008-ban.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.04.08. 10:05:14

mi lehet (motiváció, indok) a sorfal mellett:
-sporttörténelem
-Fair-Play
-tisztelgés a Liga és a győztes előtt

mi várható el a Realtól ezekből ?

semmi.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.08. 10:01:04

Szerintem Zidane egyértelmű (kissé indulatosan előadott) szavai után nem sok értelme van azon rágódni, hogy ki a hibás, vagy hogy ki szegte meg először az íratlan szabályt.
De azt sem értem, hogy Joan Gaspart ex-elnök miért hallatta a véleményét. Illetve azt még értem, hogy így bekerülhetett a hírekbe, de azt nem, hogy milyen egyéb gyakorlati hasznot remélhetett ettől az interjútól, mármint olyat, ami enyhíthetné a két klub vezetése közötti feszültséget. Mert szerintem ez kellene, hogy cél legyen, nem a törzsi háborúk.

Zidane meg álljon sorfalat a Realnak, és idén ez legyen a legnagyobb örömük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brazilfan 2018.04.08. 10:05:15-kor.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.04.08. 09:17:36

Tudtommal nekünk is álltak a spanyol csapatok, mikor megnyertük a klubvébét. Viszont nekem nagyjából mindegy is. Túl van fújva ez az egész, mindkét oldalról.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.04.08. 08:46:13

hajnesz írta:Szerintem ide bőven nem kell a politikát belekeverni. Akkor emelhetnénk szót a sorfal előtt, ha mi is szépen sorbaálltunk volna, amikor kellett. Nem tettük, ezután már csak a Madrid gesztusán múlik, hogy ők megtisztelnek-e minket, vagy sem. Zidane kijelentette, hogy nem teszik, szóval itt nagyjából vége a storynak, és igazából nem pattoghatunk, mert mi se cselekedtünk másképp.
Ne haragudj, de ennyire azért nem kéne felülni minden Madridból érkező hülyeségnek. Kitaláltak egy sztorit a klub-VB győztesnek állítólag járó sorfalról és addig mondogatták, amíg mindenki el is hiszi. Viszont semmiféle precedens nem létezik erre az esetre (sem Spanyolországban, sem máshol), ugyanis eleve értelmetlen a dolog. A Real egy olyan sorozatot nyert meg, amin a Barca el sem indult, vagyis eleve tenni sem tudott azért, hogy a Real győzelmét megakadályozza. Ennyi erővel mi is kaphattunk volna sorfalat a legutóbbi kupagyőzelmünkért, ráadásul abban a sorozatban még érdekelt is volt a Real. Mi hány sorfalat kaptunk, amikor korábban megnyertük a klub-VB-t? A Real részéről tutira egyet sem, arra ugyanis mindenki emlékezne.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.04.07. 23:50:53

Szerintem ide bőven nem kell a politikát belekeverni. Akkor emelhetnénk szót a sorfal előtt, ha mi is szépen sorbaálltunk volna, amikor kellett. Nem tettük, ezután már csak a Madrid gesztusán múlik, hogy ők megtisztelnek-e minket, vagy sem. Zidane kijelentette, hogy nem teszik, szóval itt nagyjából vége a storynak, és igazából nem pattoghatunk, mert mi se cselekedtünk másképp.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.04.07. 23:43:55

zola8787 írta: Mert megalázó az ellenfélnek, hiszen a mai világban sokkal nagyobb a játékosok egója, sokkal többet képzelnek magukról, mint régebben. Ennyi és kész, nem kell ezt túlmagyarázni.

Igen a barcások is és igen, vannak kivételek.
Bocsi, de ez szvsz nagyon gyenge kifogás. 10 év telt el a mi sorfalunk óta, olyan nagyon sokat azért nem változott a világ azóta. CR is pl aktív játékos volt már akkor, nála nagyobb egójú játékost pedig azóta sem nagyon dobott ki a piac. Szerintem itt inkább annyi lehet a történet, hogy a király gyöngyszeme nem alázkodhat meg a katalán fővárosban. Főleg a közelmúlt eseményeit is figyelembe véve.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.04.07. 23:11:20

herlius írta:
Én ezek szerint lemaradtam az összes magyarázatról. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen ésszerű kibúvót lehetne találni erre, főleg a mi 2008-as sorfalunkat is figyelembe véve. Gondolom ez a már sokkal inkább politika, mintsem sport.
Mert megalázó az ellenfélnek, hiszen a mai világban sokkal nagyobb a játékosok egója, sokkal többet képzelnek magukról, mint régebben. Ennyi és kész, nem kell ezt túlmagyarázni.

Igen a barcások is és igen, vannak kivételek.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.04.07. 22:57:45

Nero. írta:Többször ellett magyarázva hogy miert nem lesz sorfal, aki akarta megértette aki nem az nem.
Az hogy ez mekkora presztizs kérdés arról mindent elmond az amugy általában nyugodt Zidane ideges reakciója.

Nyomjuk egy BL dontot, es ha ott nyerunk az tobbet er 10 sorfalnál.
Én ezek szerint lemaradtam az összes magyarázatról. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen ésszerű kibúvót lehetne találni erre, főleg a mi 2008-as sorfalunkat is figyelembe véve. Gondolom ez a már sokkal inkább politika, mintsem sport.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.07. 18:25:49

ultrasur írta:
MessiNeymarSuarez írta:Miért lenne 2 klasszikus Augusztusban?

Ha arra gondoltál: A szuperkupát a Király kupa és a spanyol bajnok játssza, ha a 2 azonos akkor a Király kupa döntős csapata játssza a Szuperkupát.(régebben ilyenkor automatikusan odaadták a Szuperkupát)
:( Kár, akkor viszont nyerje a kupát Sevilla! :D :D
A szuperkupát. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.04.07. 18:20:11

Nero. írta:Többször ellett magyarázva hogy miert nem lesz sorfal, aki akarta megértette aki nem az nem.
Mindenki tudja az okát, senki se idióta. :D Ettől függetlenül még nem lesz elfogadható. :D

A 2008-as gesztusunkat kötelességük lenne viszonozni. Onnantól megszűnhet minden jópofi (már rég megszűnt), és egyik csapatnak se kéne sorfalaznia a másik felé, de azt az egy alkalmat kutya kötelességük lenne nekik is vállalni. És továbbra se érdekel a klub VB-s mantra ( egyes madridista ismerőseim szerint a nyári szuperkupa meccseken is sorfalat kellett volna állnunk nekik, amiért megnyerték az Európai Szuperkupát :lol: :lol: ), összehasonlíthatatlan a bajnoki címért járó sorfallal.

De a legszebb az egészben, hogy Zidane még csak nem is a klub VB-vel indokolja, hanem mert egyszerűen Ő így döntött, és nem ért egyet a sorfalazással. Ez így egyenesen szánalmas, azok után hogy mi igenis kiálltuk nekik, amikor kellett.

De el is engedtem a témát.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.04.07. 18:04:11

Nem állnak sorfalat, hát tényleg leszakad a plafon? :)

Barcelona 1.
Real vagy 2. vagy 3.

Ha állnak sorfalat ha nem, a tényeken nem változtat!
Mi elöl, Ők meg kullognak utánunk =D>

Sok sportsikert kívánok Zidane mindetmegnyerő embernek
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.07. 17:48:53

Játékosként is ideggyenge volt az arab, nem csodálom, hogy edzőként is elgurul néha a gyógyszere. Nyílván senki se hitte, hogy ronci majd sorfalat fog állni Messinek, de személy szerint ez nekem nem is hiányzik. Megelégszem azzal, ha szétszedjük őket ismételten.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.07. 17:31:48

Többször ellett magyarázva hogy miert nem lesz sorfal, aki akarta megértette aki nem az nem.
Az hogy ez mekkora presztizs kérdés arról mindent elmond az amugy általában nyugodt Zidane ideges reakciója.

Nyomjuk egy BL dontot, es ha ott nyerunk az tobbet er 10 sorfalnál.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.04.07. 17:25:08

MessiNeymarSuarez írta:Miért lenne 2 klasszikus Augusztusban?

Ha arra gondoltál: A szuperkupát a Király kupa és a spanyol bajnok játssza, ha a 2 azonos akkor a Király kupa döntős csapata játssza a Szuperkupát.(régebben ilyenkor automatikusan odaadták a Szuperkupát)
:( Kár, akkor viszont nyerje a kupát Sevilla! :D :D
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.04.07. 16:46:29

Nekem kifejezetten nem tetszik ez a hozzáállás, de nyilván nem lesznek álmatlan éjszakáim emiatt. Ez egy szokásos gesztus, amit a bajnokság első helyezettjének meg szoktak adni. Ha Zidane, nem érti, mi az, hogy gesztus, és tiszteletadás, az nem az én problémám, hanem a saját szurkolóiké. Persze a többség valszeg tapsol ennek a nyilatkozatnak és döntésnek, de lelkük rajta.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.04.07. 16:26:37

Nem érdekel a téma különösebben, de még mindig tartom, hogy pedig a 2008-as sorfalunkat nagyon is illene nekik viszonozni. Ebből a szempontból a klub VB-s dologgal való takarózás nem indokolt.

De ne álljanak, én nem vagyok kíváncsi rájuk amúgy se. :D

Csak remélem innentől az erkölcsi fölényeskedés megszűnik. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.07. 16:14:59

Miért lenne 2 klasszikus Augusztusban?

Ha arra gondoltál: A szuperkupát a Király kupa és a spanyol bajnok játssza, ha a 2 azonos akkor a Király kupa döntős csapata játssza a Szuperkupát.(régebben ilyenkor automatikusan odaadták a Szuperkupát)
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.04.07. 15:59:54

Én személy szerint sajnálom, de nincs jelentősége...

A meccs egyetlen egy kérdése az lesz, hogy ti veretlenül nyeritek e a ligát, vagy mi ezt elvesszük tőletek.

Egyébként holnap győzni fogunk és valszeg meg lesz a második hely, ti úgy is hozzátok a kupát, így augusztusban valszeg lesz két klasszikó. És remélem a BL is lesz még kettő! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ultrasur 2018.04.07. 16:15:04-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.07. 15:54:56

Meg is értem, teljesen irritáló lehet hogy egy ekkora rangadó előtt azt kérdezgetik folyamatosan hogy majd sorfalat állnak-e, ez olyan mintha meccs előtt azt kérdeznéd a kapustól hogy fog-e kesztyűt viselni amikor kezet fog gratulálni a győztes ellenfélnek :lol:
Meg is értem hogy begőzölt

Várható volt azért, szóval nincs más hátra mint az ellenük lejátszott bajnokin megnyerni a ligát és ünnepelni. 8)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.07. 15:26:40

Zidane nagyszerű játékos volt, mindent elért, amit lehetett. Sajnos egyszer-kétszer alattomos és kifejezetten durva szabálytalanságokat is elkövetett, a franciaországi és a németországi vébén is kiállították. Én most ugyanilyen forrófejű indulatosságot érzek a sorfalra vonatkozó kérdésre adott válaszában (lásd a nem-fogunk-sorfalat-allni-a-barcelonanak posztot).
Az is lehet, hogy már sokadjára kérdezték tőle, és unja.
Ha nem akarnak sorfalat állni, akkor ne akarjanak, szerintem megvagyunk nélküle.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.04.06. 16:58:57

P.U.Y.O.L. írta:Amennyiben összejön az álom 4-es, szerintem csak nüanszok fognak dönteni. Nem lesz könnyebb vagy nehezebb ellenfél. Úgy gondolom, hogy jelenleg a Madrid a legmagabiztosabb, mi vagyunk a legkiegyensúlyozottabbak, a City játsza a legtettszetősebb focit, a Bayern pedig mindenben jó, de semmiben se a legjobb.
A City-t nyugodtan lehúzhatod a palettádról :mrgreen:
hugyos1
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.04.06. 15:02:23

2018.04.06. 15:11:54

brazilfan írta:Amit Ronaldo tud, azt északi szomszédainknál akármelyik kölyök megcsinálja.
https://www.youtube.com/watch?v=iz9szDYpeQo" target="_blank
A biciklicsele sokkal jobb, mint a mesteré.
hm ez szebb volt :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.04.04. 20:53:33

Nero. írta:
recrea írta:Sztem meg Messi ma pont ugyanúgy 4,5 km-ert fog futni meg 10-et sprintelni, ahogy az eddigi összes meccsen, és még ollózgatni sem fog elkezdeni,
De azért amikor az esti sétája mellé rúg egy szólógólt, egy felsőkapufás szabadrúgásgólt, meg kioszt egy 30 méteres lézer pontos gólpasszt akkor a vilagon mindenkire rájön a közléskényszer és elmondjuk/leírjuk 70453jára is hogy Messi a valaha volt legjobb. Ami egyébként igaz is.
Ő is megkapja ezt a hyepot, nem csak a portugál.
Egyértelmű, nem is vitattam ezt. Csak arra utaltam, h ettől nem fog jobban hajtani Messi. Engem nem zavar a Ronci hype, sőt, már harmadszor írom le, h parádés gól volt, hacsak hasonlót rúgtam volna életemben egyszer is (és rúgtam néhányat), cserét kértem volna, meccs után pedig bejelentem a visszavonulást, miszerint a csúcson kell abbahagyni.

Remélem hétvégén bedarálják az Atmát, BL-ben már lehet nekik pihentetni :)
Válasz küldése