Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.26. 12:11:24

Állítólag 70 millió font az átigazolási keret, az első érkező pedig Lichtsteiner lehet, ingyen. További pletykák: Sokratis, Soyuncu, Evans, Praet, Pellegrini, Seri. Erős, na :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.24. 14:13:32

visca el barca írta:arteta jobb lett volna mint emery? ugye csak viccelsz? :D
nem
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.24. 14:00:09

arteta jobb lett volna mint emery? ugye csak viccelsz? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.24. 13:24:01

visca el barca írta:ha már ennyire fikázod akkor miért nem írod le ki lett volna a jó választás?
Az "ennyire" remélem azon kivételes képességemre vonatkozik, hogy egy mondaton túl írtam róla negatívumot. (Ami annyira nem negatív, vagy "fikázás", mert a mondanivalóm lényege, hogy nem tartom Emeryt akkor kvalitású edzőnek, hogy a bajnoki cím legyen nekik a cél.) Amúgy szívesen elolvasom, ha valaki leírta Emery dicstetteinek krónikáját.
visca el barca írta:majd odaviszik luiszenríkét :lol:
:wink:

Amúgy ha valamit tanulni kellett volna az utóbbi évek szenvedő manchesteri csapatától, akkor az az, hogy egy edzőlegenda leváltása nem lesz könnyű. Nem kell feltétlen nagy névvel pótolni. Így is, úgy is hálátlan szerepe lesz, és rengeteg kritika fogja érni az utódot.

Én személy szerint Arteta kinevezését teljesen racionális döntésnek láttam. Én úgy gondolom, hogy nem egy rossz irány amit Guardiola, és ZZ kinevezése jelentett. Nyilván teljesen fordítva is elsülhet a dolog, de ismétlem ilyen esetben nincs veszíteni valójuk.

Emery-t biztonsági játéknak érzem... Én pedig kockáztattam volna.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.24. 12:42:47

Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.24. 12:19:39

ha már ennyire fikázod akkor miért nem írod le ki lett volna a jó választás?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.24. 11:17:38

Veidt_madridista írta:Én sem értem, hogy miért könyvelik el őt sokan egy kábé harmadvonalas edzőként. Az egyik legfelkészültebb és legalaposabb szakember, akit "ismerek". Más kérdés, hogy az Arsenal nem épp neki való terep, de gondolom most egy merőben más feladatra vágyott, mint ami a PSG-nél volt.
Azért ne menjünk el amellett, hogy az akkori Valenciával nem számított komoly eredménynek a a Bl kvalifikáció. Gyakorlatilag hozta a kötelezőt. Mindezt olyan játékosokkal mint: David Villa, David Silva, Juan Mata, Soldado, Banega...

Peter Lim ezek után kezdte leépíteni a klubbot, pusztán kapzsiságból!

Amit a Sevillából kihozott, az inkább határozza meg a benne rejlő potenciált. Ha nem is teljesített túl, de a kötelezőnél mindenképpen többet tudott hozni. Illetve azért a bajnoki pontversenyben nem virított túl nagyot a Sevilla. Az Európa Ligát nagyon érezték, ez bizonyosan nagy siker, de nem érzem akkor sem, hogy sokkal erőn felül teljesítettek volna.

A PSG kispadján pedig a kötelező minimumot sem sikerült elsőre hoznia, hiszen az anyagilag padlóra került Monaco meg tudta őket verni. A BL-be egyszerűen meg beszari volt a hozzáállásuk. Emery nem nőtt fel a nagy csapat szinthez.

Arsenal...
Itt lett volna a lehetőség hogy továbblépjenek, de nem érzem úgy, hogy jól döntöttek. Legjobb esetben is az Arsenal mércéjével számított egykori minimumot látom benne, ez pedig a BL indulás. Ezt ezzel az edzővel nem fogják megugrani.

Vagy beletörődtek a sorsukba ennyi év után, és már kilátástalan az aranyérem, a BL döntő?

Emery nem rossz edző, de nem is jó. Emery a szóismétlés, a "kötelező minimum"...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.05.23. 21:07:24

Nekem Emery pályafutásának az első szakasza tetszett, impresszív volt, amit a Valenciával, majd a Sevillával csinált, viszont számomra a PSG-s korszaka abszolút bebizonyította, hogy másodvonalas szakember, aki inkább egy közepes klubbal képes kiugró eredményekre, mint egy nagy klubbot komoly sikerre vezetni. Ahogy először a Barca, majd a Real ellen leégett, az nem magyarázható meg, semmilyen formában, mert mind a két esetben a taktika és maga az edzői fellépés volt, ami a blamához vezetett. Nem az a gondom, hogy nem lehet kiesni ezek ellen a csapatok ellen, de olyan gyáva és indokolatlanul semmilyen játékot, mint amit ő nyomatott a két említett párharcban nagyon ritkán lát az ember (hát.. tavasz, Róma, na, mondjuk ki.).

Más kérdés, hogy az Arsenal jelenleg semmiképpen nem tekinthető elsővonalas sztárklubnak. Meg fogja kapni a türelmet, és az első évében még a BL-ben sem kell játszania, szóval nem fenyegeti a veszély, hogy összefut valamelyik spanyol sztárklubbal. :mrgreen:

Az ágyusok számára jó választás lehet középtávon, de kétlem, hogy vele jönne el az igazi áttörés egy bajnoki cím vagy egy komoly BL-idény képében, mert a BL-helyek és aztán a nyolcaddöntők eddig is megvoltak (tavalyig...), egy esetleges EL-győzelem meg szép lenne, de nem hiszem, hogy ez a hosszútávú cél...
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.23. 19:59:19

S.Agüero írta:EL-hely meglesz vele is. :D
Ha párszor megnyeri, akkor ok :D

Amúgy nem nagyon vagyok képben vele kapcsolatban, milyen focit szokott nyomatni? Illetve a védekezést össze tudja rakni (jelen pillanatban ez a legnagyobb gond a csapatnál)?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.05.22. 11:11:16

Én sem értem, hogy miért könyvelik el őt sokan egy kábé harmadvonalas edzőként. Az egyik legfelkészültebb és legalaposabb szakember, akit "ismerek". Más kérdés, hogy az Arsenal nem épp neki való terep, de gondolom most egy merőben más feladatra vágyott, mint ami a PSG-nél volt.

Közben Pellegrini lett a West Ham edzője. Nem hiszem, hogy sikeres lesz, mert híresen rosszul viseli, ha a klubvezetőség belepofázik a munkájába. Benítez is pont emiatt utasította vissza a posztot most, mert nem kapott volna szabad kezet.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.05.22. 10:01:22

A Valencia gyakorlatilag teljesen összeomlott, amikor Emery elment. A Sevilla is visszaesett. Szerintem ő remek edző. A PSG padja nem egy szerencsés pozíció szakmai szempontból. Gyakorlatilag gyerekjáték a bajnokság, de a BL sztem lehetetlen. Egyszerűen nincs rivális a bajnokságban, aki felkészít egy BL meccsre. Miközben egy átlag spanyol rangadó felér egy BL döntővel, addig egy átlag francia rangadó....

A Valenciánál sikerült fenntartania egy összeomlás szélén táncoló csapatot évekig, a Sevillánál többszörös EL győztes volt zéró költségvetésből. Szerintem ideális döntés az Arsenal vezetőségétől. Most lesz egy tisztességes összeg, ami rendelkezésére áll és lesz alkalma építkezni vele.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.22. 09:23:13

mondjuk ilyen henry/arteta-féléknél biztos jobb lesz. nem rossz edző ő. psg-nél nem jött össze neki a BL, de ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.21. 22:22:08

geridoss írta:Úgy néz ki, meg is van Wenger utódja. Unai Emery.

https://www.bbc.com/sport/football/44203679" target="_blank
EL-hely meglesz vele is. :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.05.21. 21:42:12

Úgy néz ki, meg is van Wenger utódja. Unai Emery.

https://www.bbc.com/sport/football/44203679" target="_blank
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.16. 15:57:18

ladikom írta:Szerintem nagyon jól sülhet el az Arteta dolog, főleg taktikai szempontból.
Végül is, ugyanannyi kupát nyert eddig, mint Pochettino.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.05.15. 22:05:56

Azért nem ártana ha vennének pár értelmes játékost is.
ladikom
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.01.16. 20:35:01

2018.05.15. 17:27:22

PCsabi írta:Na, akkor egy korszak lezárult. Félek, hogy nagyobb nevű edző nem fog jönni (Luis Enrique, Allegri) és nézhetjük, hogy mit tud Arteta.
Szerintem nagyon jól sülhet el az Arteta dolog, főleg taktikai szempontból. Egyrészt nagyon sokat dicsérték a City munkája miatt, mert például ő tartott különedzéseket Sterlingéknek, aki erre a szezonra hatalmas fejlődésen ment át.

Másrészt Arteta is a Guardiola féle Juego de posicion rendszert akarja alkalmazni, ami a világ legbonyolultabbja. Erről tudni érdemes, hogy Pep is 5 évig tanulta a rendszert. Ha jól alkalmazzák akkor kegyetlen sikeres, de ha nem akkor katasztrofális az eredmény.

A rendszer lényege, hogy a pálya 4 részre van osztva, ami további részekre. Ezeken belül szabad mozogni a bizonyos játékosoknak. Nem véletlenül mondják, hogy Guardiola centire megmondja a játékosainak, hogy mettől-meddig mozoghatnak a pályán.

VanGaal találta ki, de Guardiola tovább fejlesztette, hogy akármilyen játékos kerül a bizonyos zónába, akkor azt a feladatot szabad végrehajtania, amit abban megengedett.

Artetán múlik, át tudja-e nevelni az Arsenalba ezt és akkor sikeres lehet.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.13. 20:19:21

Na, akkor egy korszak lezárult. Félek, hogy nagyobb nevű edző nem fog jönni (Luis Enrique, Allegri) és nézhetjük, hogy mit tud Arteta.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.05.09. 14:56:17

A szezon egyetlen pozitívuma: Aubameyang. 11 meccs, 8 gól, 4 gólpassz.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.05.05. 20:56:51

Most olvasom a Sky Twitter oldalán, hogy Sir Alex kórházban van. Elvileg este műtik és komoly a baj. A legjobbakat... :(

Itt lehet követni, mi történik.
https://twitter.com/SkySportsNews

szerk1: Agyvérzést pletykálnak.
szerk2: Megerősítették.
szerk3: Úgy tűnik jól ment a műtét.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.04.21. 11:25:29

LE sztem rövid távon remek edző szinte bárhova. Remekül tudja motiválni a csapatait. Taktikailag nem az igazi, de kb 2 évig sztem akárhol megállná a helyét.
A Fifa egy szégyen
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.04.20. 20:45:56

Nem mondom, hogy nem örülök ennek a hírnek, de azért rendesen le vagyok most sokkolva, illetve kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a Wenger nélküli Arsenal (például a következő edző hány évig lesz itt). Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem a tavalyi FA-Kupa győzelem után jelentette be, hogy ennyi volt, az legalább szebb búcsú lett volna, mint az idei hatodik hely és EL kiesés az Atletico ellen. Wenger következő állomása PSG/francia kiscsapat/válogatott lesz szerintem (de még valami szerepkört is el tudok képzelni neki a Senal-ban), utódnak meg egy tapasztalatlan edzőt sejtek (Vieira?).
El Sie7e írta: -------------Ramsey---Wilshere
--------Özil----------------------Mhiki
Ez a középpálya semennyire sem működne.

Nyáron kéne egy kapus (Leno?), egy középső védő, egy vagy két középső középpályás (Meyer?/Seri?/Doucouré?).
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.04.20. 18:04:01

visca el barca írta:majd odaviszik luiszenríkét :lol:
Én sem tartom világklasszis edzőnek, de azért az az ember, akinek egy triplázást, 3 szezon alatt 9 trófeát köszönhetünk, mindezek mellett statisztikailag a valaha volt legjobb Barca edzők egyike, nem mellesleg klublegenda, talán le lehetne írni tisztességesen a nevét. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.04.20. 17:35:22

a kapust meg a belső védőket le kell kukázni ott és amúgy nem lenne egy rossz keret. Auba,Lacazette,Mhiki,Özil,Ramsey,Wilshere ebből azért lehet főzni.

---------------kapus
Bellerin--khv----khv---Monreal/Kolasinac
-------------Ramsey---Wilshere
--------Özil----------------------Mhiki
--------------Laca-------Auba

egyébként én szívesen megnézném Simeonét ott. először is rendet csapna, nála nem lehetne alibizni, rendesen felpezsdítené ott a dolgokat és jól mutatná hogy itt bizony komoly változások lesznek. persze nem fogják odavinni hanem vmi biztonságos vanilla opció lesz a vége pedig lehetne kezdeni vmit a csapattal.
Válasz küldése