Andrés Iniesta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.25. 16:33:28

kristop írta:amikor egy ilyen szintu jatekos visszavonul (vagy utolso evet jatsza top bajnoksagban) mindig elojonnek ezek a hangok. ilyenkor kell kicsit racionalisabban hozzaallni a dolgokhoz es emlekezni, hogy akarmennyire is elvesztette mar az erteket ez a dij, ez akkor se eletmu dij. sokszor ment nagyot iniesta, de sose volt o a legjobb az adott evben.
Nagyon egyetértek. Kicsit sok volt ami az elmúlt hónapokban Buffon körül ment, nem kell ugyanez Iniestaval.
Kétségtelen hogy a valaha volt egyik legjobb középpályás, de itt mindig is Messi volt a vezér, ő még nála is magasabb szinten volt, teljesen egyértelmű volt mindig hogyha Barcelonabol kerül ki az aranylabdás akkor annak Messinek kell lennie. És nem azért kell mert marketing, hanem mert mindig o volt a legjobb.

De ha teszem azt, a Bayern nyeri a BLt, a spanyolok meg Iniesta vezérletével a VBt akkor akár meg is kaphatja, de ilyen dolgokat nagyon korai megjósolni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.04.25. 15:22:28

amikor egy ilyen szintu jatekos visszavonul (vagy utolso evet jatsza top bajnoksagban) mindig elojonnek ezek a hangok. ilyenkor kell kicsit racionalisabban hozzaallni a dolgokhoz es emlekezni, hogy akarmennyire is elvesztette mar az erteket ez a dij, ez akkor se eletmu dij. sokszor ment nagyot iniesta, de sose volt o a legjobb az adott evben.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.25. 10:43:31

2010-ben Xavi amúgy is nagyobbat ment. Év játékosa díjat is 12-ben kapta meg Ini, nem 10-ben.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.24. 21:27:45

brazilfan írta:
Egyrészt, jobb későn, mint soha. Másrészt viszont, eső után köpönyeg. Korábban kellett volna józanul mérlegelni.
https://pbs.twimg.com/media/DbkdV6uX0AABA8D.jpg:large" target="_blank
Igen, '10-ben és '12-ben is nagyot ment Iniesta, de utóbbi évben Messi 91 gólt lőtt, előbbi évben pedig sérülésekkel bajlódott Andrés, ha jól emlékszem.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.24. 21:06:49

Egyrészt, jobb későn, mint soha. Másrészt viszont, eső után köpönyeg. Korábban kellett volna józanul mérlegelni.
https://pbs.twimg.com/media/DbkdV6uX0AABA8D.jpg:large" target="_blank
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.24. 20:07:25

Cestus írta:A France Football bocsánatot kér Initől, amiért nem adtak neki aranylabdát soha. :D

Ha a spanyolok VB-t nyernek, adná magát egy aranylaszti az "öregnek" az egész karrierjére. De valószínűleg most már odaadnák Isconak ebben az esetben, biztos fog villogni a VB-n rendesen. Vagy ha a Real BL-t nyer, vagy nem nyernek BL-t de nincs egyéb kimagasló teljesítmény sem, akkor Ronaldónak a BL-ben produkált statjai miatt.
CR nyeri, ha BL-t nyer, ha nem, akkor Messi, szerintem ilyen egyszerű lesz. :D
Esetleg Salah, ha nyerik a BL-t, plusz nagyot megy a VB-n. Vagy Ney, ha nyerik a VB-t. Mást nem tudok elképzelni per pillanat.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.24. 19:44:11

A France Football bocsánatot kér Initől, amiért nem adtak neki aranylabdát soha. :D

Ha a spanyolok VB-t nyernek, adná magát egy aranylaszti az "öregnek" az egész karrierjére. De valószínűleg most már odaadnák Isconak ebben az esetben, biztos fog villogni a VB-n rendesen. Vagy ha a Real BL-t nyer, vagy nem nyernek BL-t de nincs egyéb kimagasló teljesítmény sem, akkor Ronaldónak a BL-ben produkált statjai miatt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.23. 10:40:48

Hát, én se nagyon tudok mit írni ide. Nekem a valaha volt legjobb akit játszani láttam, baromi fura lesz nélküle nekimenni egy szezonnak.. Ez a döntő meg baromi szép volt összességében búcsúnak, ahogy játszott, a gólja, és hogy Messivel hozták össze, a lecserélése, ahogy végig énekelte a nevét a stadion utána a lefújásig. Ennél szebbet nehéz lett volna összehozni.
Phil07 írta:Értetlenül állok az egész előtt...egy évet nagyon nagyon simán lehúzhatna még, utána is ugyanúgy elmehetne 2-3 évre.
2 év alatt 11 kisebb-nagyobb sérülése volt, még ha hosszú hetekre ki se dőlt. Gondolom már nem érzi magát jónak erre a szintre fizikálisan, ez az, ahova mi nem látunk be ugye. Mennyi fájdalma volt év közbe, mennyire nehéz a rehabilitáció már, mennyire bírják a lábai, stbstb. Szerintem még mindig a legjobbunk Busin kívül középen, de ha úgy érzi nem bírja, akkor én elfogadom.

Na meg a Roma elleni meccs nagyon betett nála szerintem. Legalábbis bennem teljesen az volt az után az interjú után, hogy sajnos a következő szezont nem itt kezdi már, úgy tűnik igaz is lesz.
S.Agüero írta:Coutinhóban bízom, hogy valamennyire sikerül neki betöltenie Andrés maga után hagyott űrjét.
:arrow:
Nero. írta:Hát, attól függ. Coutinho ügyes gyerek ez vitathatatlan, de szerintem közvetlen arra a posztra inkább egy extra nagy játék intelligenciával rendelkező jatekos kellene
Ezzel értek én egyet, Coutinho ügyes, de neki inkább ez a 442-féle felállásban a szélső középpályás az, ami feküdni fog jövőre szerintem, nem ez az Ini féle szerep, hogy közben középső középpályás is. Ugyanaz a baj vele mint Denisszel itt - attól eltekintve persze, hogy más szintet képviselnek -, nem annyira tudja mi folyik körülötte, és emiatt labdaátvételkor sokkal körülményesebb, amivel értékes másodperceket veszítünk. A szélen kevesebb oldalról jöhet ellen, ott jobban érvényesül szerintem a brazil majd. De nem támadóként, Barca féle 433-ba nem passzol szerintem szélsőnek. Ezért is marad ez a felállás jövőre szerintem, sok kulcsjátékosunk van, akik visszaesnének, ha átállnánk 433-ra megint - Suárez, Rakitic, Coutinho elsősorban.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2018.04.23. 10:02:11

Phil07 írta:Értetlenül állok az egész előtt...egy évet nagyon nagyon simán lehúzhatna még, utána is ugyanúgy elmehetne 2-3 évre.
Számomra picit csalódás ezután, az őszi "por siempre" szerződés..szerintem azután úgy lett volna logikus, hogy nem rögtön abban a szezonban megy el, amikor egy ilyen ritka és nemes gesztust/ szerződést csináltak.. imádom Ini-t de óriási kérdőjel nálam, miért siet ennyire..gyakorlatilag most érik a következő 5 év barcája, most kéne még kicsit itt legyen, hogy tanítsa és motiválja az újakat és a fiatalokat.....
Hónapok óta látszik rajta, hogy összességét tekintve"nagyon fáradt". Bizonyára átlátja,hogy fizikai vonatkozásban nem képes már azt a minőséget produkálni,amit korábban. Viszont nem is képes úgy tekinteni magára,hogy majd mentor szerepét betölti másodhegedűsként egy olyan csapatban,ahol klubikon. Xavit is azért erőteljesen kellett győzködni anno. Teljesen rendben van, hogy most megy el. Nála a fentiek rendesen összerakták az emberkénket. Egyedi, senkivel össze nem téveszthető adottság+magas érzelmi intelligencia=Iniesta
Phil07
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.01.06. 19:10:51

2018.04.23. 00:49:54

Értetlenül állok az egész előtt...egy évet nagyon nagyon simán lehúzhatna még, utána is ugyanúgy elmehetne 2-3 évre.
Számomra picit csalódás ezután, az őszi "por siempre" szerződés..szerintem azután úgy lett volna logikus, hogy nem rögtön abban a szezonban megy el, amikor egy ilyen ritka és nemes gesztust/ szerződést csináltak.. imádom Ini-t de óriási kérdőjel nálam, miért siet ennyire..gyakorlatilag most érik a következő 5 év barcája, most kéne még kicsit itt legyen, hogy tanítsa és motiválja az újakat és a fiatalokat.....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.22. 23:51:52

recrea írta:
visca el barca írta:mondjuk xavi meg puyol után is azt hittük itt a világvége, aztán vhogy mégsem jött el. nem lesz ez másként jövőre sem.
Mondjuk Iniesta más kategória, “egyedül” hozott nekünk meccseket és a történelem egyik legjobbja. Úgy nem ér labdához játékos, ahogy ő teszi, se Messi, se Ronci.

Tökéletes pályafutás, bazi nagy momentumokkal, nehéz szavakat találni, csalódott vagyok, h nem nálunk vonul vissza, megértem őt, de mégiscsak a pénzt választotta.
Hogy érted, hogy egyedül? Azért Xavihoz képest szerintem nem különösebben más kategória, bár Iniestát én is jobban bírom.
Xavit nehezebb pótolni szerintem egy az egyben, mint Iniestát lesz, előbbinek azóta is keressük az utódját, talán majd Arthur...

Coutinhóban bízom, hogy valamennyire sikerül neki betöltenie Andrés maga után hagyott űrjét.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.04.22. 23:45:47

visca el barca írta:mondjuk xavi meg puyol után is azt hittük itt a világvége, aztán vhogy mégsem jött el. nem lesz ez másként jövőre sem.
Mondjuk Iniesta más kategória, “egyedül” hozott nekünk meccseket és a történelem egyik legjobbja. Úgy nem ér labdához játékos, ahogy ő teszi, se Messi, se Ronci.

Tökéletes pályafutás, bazi nagy momentumokkal, nehéz szavakat találni, csalódott vagyok, h nem nálunk vonul vissza, megértem őt, de mégiscsak a pénzt választotta.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.22. 22:13:45

visca el barca írta:úgy gondolom h a vezetőség megtette amit lehetett, megvette a létező legjobb utódot aki a piacon van, a többi már a kis brazilon fog múlni
Hát, attól függ. Coutinho ügyes gyerek ez vitathatatlan, de szerintem közvetlen arra a posztra inkább egy extra nagy játék intelligenciával rendelkező jatekos kellene mint KdB vagy Thiago, de ez szinten tárgytalan mert kettejük közül egyik sem fog jonni, bár biztos vagyok benne hogy a sajtó cikkezni fog róluk a nyáron.

Meglátjuk, ha a római szégyentől eltekintünk (én sose fogok) akkor azért mondhatjuk hogy Valverde nem csak jó edző, de elég univerzális is olyan értelemben hogy kevesebb/rosszabb alapanyagból is tud jót főzni.
Végülis Xavi távozását se közvetlen “cserével” oldottuk meg.

2004 ota szurkolok a csapatnak, jövőre már olyan csapatot fogok nézni akik közül egyedul Messi volt annak a generációnak is a tagja. Repül az idő :D :cry:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.22. 18:56:55

úgy gondolom h a vezetőség megtette amit lehetett, megvette a létező legjobb utódot aki a piacon van, a többi már a kis brazilon fog múlni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.22. 18:43:21

visca el barca írta:mondjuk xavi meg puyol után is azt hittük itt a világvége, aztán vhogy mégsem jött el. nem lesz ez másként jövőre sem.
Ez abszolút így van, és nem lehet mit csinálni, ez a világ rendje.

Szerintem nagyon szép, hogy mindenki megölelte, amikor lement a pályáról. És a végén már ő is mosolygott egy kicsit:
https://www.fcbarcelona.com/football/fi ... esta-final" target="_blank
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.22. 18:29:36

mondjuk xavi meg puyol után is azt hittük itt a világvége, aztán vhogy mégsem jött el. nem lesz ez másként jövőre sem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.22. 17:54:19

https://m.facebook.com/152298371641685/ ... &source=48" target="_blank

Az egyik méregfogunk kilett húzva, egy az egybe lehetetlen lesz pótolni.

Nem csak sajnalom a távozását, hanem egy kicsit bosszant is, mert egyértelmű hogy még van benne legalább 2 év. Elhiszem hogy beakarja biztosítani még a dédunokái életét is, de azért itt se keresne rosszul + mi is emelhetnénk a pénzén.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.22. 13:37:26

zola8787 írta: Xavi és Iniesta duót meglehet közelíteni, de ugyanazt hozni, mint ők az lehetetlen. Tudom elvakult vagyok.
Ez az, hogy én is :D
Cestus írta:
Egy az egyben nem fogja tudni pótolni, valamiben rosszabb lesz Ininél, valamiben jobb.
Persze tudom, nincs két tökugyanolyan játékos, csak arra próbáltam célozni, hogy Coutinho hiába jó, nekem még nem az jön le, hogy megüti Ini szintjét.
Más kérdés, hogy ha Ő nem fogja, akkor ki?

Szeptember körül okosabbak leszünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.22. 13:16:05

davi10 írta:NUgye elvileg Coutinho lenne az utód, én nagyon vártam a brazilt, de egyelőre nekem nem úgy néz ki, hogy betöltené majd az űrt a Don után.
Egy az egyben nem fogja tudni pótolni, valamiben rosszabb lesz Ininél, valamiben jobb.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.04.22. 12:51:47

davi10 írta: Nekem is az egyik all-time kedvenc, nagyon nagy érvágás az Ő lelépése. Ugye elvileg Coutinho lenne az utód, én nagyon vártam a brazilt, de egyelőre nekem nem úgy néz ki, hogy betöltené majd az űrt a Don után.
Persze remélem, hogy ez egy nyár és egy közös alapozás után jobb lesz.
Xavi és Iniesta duót meglehet közelíteni, de ugyanazt hozni, mint ők az lehetetlen. Tudom elvakult vagyok.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.22. 12:40:40

Nálam tegnap a meccs legjobbja volt, nagyon jól tolta.

Nekem is az egyik all-time kedvenc, nagyon nagy érvágás az Ő lelépése. Ugye elvileg Coutinho lenne az utód, én nagyon vártam a brazilt, de egyelőre nekem nem úgy néz ki, hogy betöltené majd az űrt a Don után.
Persze remélem, hogy ez egy nyár és egy közös alapozás után jobb lesz.

Emberként is így tv-n keresztül lejön, hogy mekkora ember, nem véletlen, hogy bárhova megyünk játszani Őt mindig megtapsolják. Én is érdekesen néztem ahogy tegnap vitatkozik a bíróval, de hogy utána még komolyan odament bocsánatot kérni, amikor igaza volt...
Hihetetlen pali, neki kéne az igazi példaképnek lenni a sok kissrácnak nem az ilyen Neymar meg Ronaldo féle primadonnáknak.

És remélem már csak miatta is rámegyünk a veretlen bajnokságra!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.22. 11:34:49

Nagy ajándék és nagyon szép lezárás volt a tegnapi teljesítménye. Esetleg, ha a kapufája bemegy, és a 11-est is átengedik neki, egy mesterhármassal az egekbe ment volna. Remélem, a Madridnak is lő egyet.
Nincs még kimondva, hogy elmegy, de ahogyan a csapattársak átölelték és megpuszilták, amikor lejött, abban több volt, mint egy sima pacsizás.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.22. 10:25:16

Szerintem minden idők egyik legjobb középpályása. Egyszerűen zseniális. Már nem annyira állandó la ez a forma, de ha elkapja a fonalat, még mindig top. Hatalmas űrt hagy majd maga után, igazoljunk bárkit.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.04.22. 08:25:11

irigylem a kínaiakat és sajnálom magam.
neki pedig sok sikert, még több pénzt és sokáig örömöt a játékban.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.04.22. 00:47:33

Az utóbbi években Puyol majd Xavi és most Ini...
Rettentően hiányozni fog! :cry:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése