Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.07. 12:23:41

vmelyik moderátor emberelje már meg magát és küldjön egy ip bant erre a szerencsétlenre aki 5 percenként újra regel :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.07. 12:02:52

Hagyjátok. Én is indulatos lennék, ha a Real-nak lenne esélye egy arany bajnokságra. Az indulat érthető, a kifejezés hagy némi kivetnivalót.
Tudom, hogy nehéz feldolgozni, amikor a bíró az ellenfélnek fúj többnyire, mi ezt éljük át évek óta, beleszagolhattál ebbe is :)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.05.07. 11:50:38

Legalabb vallalnad fel a tuloldali nicked es ugy ugatnal.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2018.05.07. 11:48:37

9emberescsapat írta: bocs palesz
Nem kéne gyógyszerre inni, te szerencsétlen
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.07. 11:40:52

9emberescsapat írta:ja és verjétek ki a passztérképre
Te meg anyádra. Regelj még be negyvenszer, hogy itt ugathass, aztán odaát meg játsszad továbbra is, hogy mennyire lefosol mindent itt, nyomorék.

Remélem a tetűkrémleves Suárezünk még megkóstolja egyszer a szépfiú Ramost, és kiharapja a nyakán lévő birodalmi sas-tetkót.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.07. 11:25:30

Már élőben is látszott, hogy csak felé ütött, maximum a hátát találta el. A mozdulatot önmagában persze pirossal kellett díjazni, de a "bohém, életvidám brazil" előtte produkált egy könyököst Robinak, pedig már a labdát is továbbtette akkor. Majd a legszimpatikusabb játékosunk biztosan magától fog elkezdeni kötekedni, persze. :D

A passztérképünk egész jó amúgy, egy 4-3-1-2-re hajaz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.05.07. 11:20:20

visca el barca írta:most olvasom az nso-n h marcelo szerint SR meg se ütötte, el se találta az arcát... ennyit a jogos kiállításról :?
Közben meg úgy fogta a fejét, meg hempergett, mintha kalapáccsal arcon csapta volna valaki. Legalább kussban maradt volna, ha már ekkora színész. :lol:
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.07. 11:05:05

most olvasom az nso-n h marcelo szerint SR meg se ütötte, el se találta az arcát... ennyit a jogos kiállításról :? csak azt utdnám h akkor mit hempergett ott a földön :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.07. 09:46:13

Rakitics hatalmasat játszott, zsebre tett kb. mindenkit. Busquets-cel meg nem tudom, mi van, a sérülése óta gyengébb. Megmaradt a veretlenség, ennek lehet örülni, amúgy a meccsre nem vagyok túl büszke összességében. Bár a második félidőben végre elkezdtünk küzdeni, ami már örömteli, és ott már jóval kevesebb gonoszkodás is volt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.07. 09:38:54

igazi clasico volt a tegnapi, hentelés, szép gólok, tömegverekedés, idióta bíró :D jól kezdtünk, aztán ahogy az első meccsen, most is fölénk nőtt a madrid, zselé nagyon élt. robi kiállítása után gondoltam sima 1-4 lesz a vége, de mikor megláttam, hogy zselé nem jött ki a második félidőre akkor megkönnyebbültem, mert nélküle nulla ez a csapat ami be is bizonyosodott. aztán meglepődtem, hogy 10 emberrel milyen jól fociztunk, jól írta vki hogy jót tett a kiállítás, mert 11 emberrel csak lötyögtünk volna tovább... a vitatott szitukról nem írok, megtettétek már, de számomra a sok elcsalt real BL meccs után külön öröm, mikor a játékvezető ellenük fúj. had érezzék a törődést :evil: egy szituról senki nem írt: volt a második félidőben egy gólunk amit suarez lőtt rakitic passzából, de les miatt nem adták meg, na ott tisztán látszott h rakitic nem volt lesen, szóval lehet h ott elmaradt egy tizi, itt viszont nem adtak meg egy tök szabályos gólt.

veretlenség megmaradt, ez a legfontosabb. lesz még villarrreal (o), levante (i), meg sociedad (o), ezeket, bárhogy, de meg kell oldanunk, innen már nem szabad bukni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2018.05.07. 09:05:57

Én amúgy nem tudom mi kellene még ahhoz, hogy észbe kapjanak a futballvezetők, hogy valamit kell tenni a bíráskodás ellen, vagyis inkább valamit csinálni kell, hogy segítsük őket. Egy NFL-meccsen hét majdnem egyforma erejű, mindig akcióközelben lévő bíró dönt, úgy hogy őket támogatja a videóbíró is. Itt meg van 'a' játékvezető, meg térfelenként egy partjelző a pálya oldalán, akik a lesek lengetésén túl a legritkább esetben vannak annyira tökösek, hogy bármi mást jelezzenek (pl, ha valakinek akkor a partjelzőnek látnia kellett volna a Marcelo-féle tizit, de nyilván nem mer lengetni, mert ha nem mond semmit max a főbíró téved, de ha ő mond valamit tévesen, akkor a világból is kiüldözik, így inkább tologatja a felelősséget). Most az alapvonali biodíszletekről nem is beszélek, mert már-már parodisztikus, hogy csak azért vannak, hogy a gólvonalat figyeljék, aztán mégis akkora blamákba futnak bele, ami a világ szégyene.

Arról nem beszélve, hogy egy-egy rossz bírói döntésnél fokozatosan érvényesül a pillangó-hatás, egy-egy megúszott/videóbíró után megadott sárga már totál kihatással lehet a következő támadásra, ha mondjuk ugyanarra a játékosra vezetik a labdát. És ha teszem azt Bale totál szándékos taposása büntetve van (mert azt a TV-ből az egyszeri néző is láthatta, hogy még Bale módosított is a mozgásán, ráadásul pont nem a labda felé, hogy megtaposhassa Umtitit), akkor ki tudja, hogy Sergi Roberto elkattan-e, az elkattanására van-e egyáltalán idő vagy már rég félidő van stb. Amúgy a bíró többször és folyamatosan belenyúlt a meccsbe a tévedéseivel és továbbra sem fogom fel, hogy ha mondjuk 15 másodperccel a gól után az egész világ látja, hogy Suarez szabálytalan volt, akkor pont a bírók miért nem kapják meg ezt a támogatást.

Ugyanígy az állandó fetrengést és színészkedést is lehetne/kellene büntetni a videófelvételek alapján, vagy ha valakivel szemben tényleg szabálytalankodtak, de folyamatosan eljátssza a nagyhalált, akkor a kézilabdához hasonlóan mondjuk pár percig nem lenne szabad visszaengedni (gondolom akkor mindenki 10x meggondolná, hogy ápoltatja-e magát). Ugyanígy a hosszabbításban (vagy mondjuk már az utolsó pár percben) is be lehetne vezetni a tiszta játékidőt, mert a futball egyik halála az hogy a legkiélezettebb szakaszát egy meccsnek bármikor el tudja csalni/hazudni a játékot tördelő csapat, úgy hogy semmi nem történik, csak fetrengés, ápolások, cserék stb...

És ha már színészkedés. Pont azért mert a játékvezetők nem kapnak segítséget, ezért is van ennyi fetrengés. Nézzük meg az Umtiti-Bale esetet. Umtiti nem játszotta túl a dolgot, kapott egy rúgást hátulról, amit (viszonylag) férfiként viselt, felállt aztán hőbörgött és számonkért, de ezzel kb le is ment a dolog. Ha ugyanezt Busquets kapja, akkor a félidő végéig az oldalvonal mellett hempereg, és bőven lehet, hogy Bale nem ússza meg. Amíg a spori azt látja, hogy valaki nem panaszkodik, nem nyavalyog, addig a könnyebb utat fogja választani, ezzel viszont abba az irányba halad a foci, hogy mindenki nagyon mutatni akarja, hogy őt bántották és emiatt (is) látni ennyi nagyon gyenge és nevetséges alakítást.

Aztán lehet velem van a baj, de én még abba a labdarúgásba szerettem bele, ahol egy pofont kapó Puyol kel az őt felpofozó játékos védelmére, az elégtételt venni kívánó csapattársakkal szemben.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.05.07. 08:06:00

a Real sajnos egy erős csapat. ennek ellenére a Barca képes legyőzni (és meg is tette) de nem 10 emberrel.
a bírózás mint ahogy a bíró maga is része a játéknak ezzel nincs semmi gond én magam úgy vélem, hogy minden meccsen számolni kell ezzel a megkerülhetetlen szereplővel, vagy így vagy úgy de befolyással van a játékra az eredményekre.
lehetetlen mit kezdeni az olyan -nagy nyilvánosságot magáénak tudó- kinyilatkoztatásokkal mint pl. Hegyi tegnapi summázata...hogy a bíró elvette, hogy a bíró adta....ő így értékeli azt amit látott, mi meg vagy egyetértünk , vagy nem.
ahogy már a meccs után is írtam, nekem érzelmileg "randit" bele az ilyesmi az értékelésembe, mert valóban úgy tűnt mintha....aztán ha itt olvasom hogy mégsem, nos akkor a dolog enyhül.
visszatérve még az első mondatra, valaki a védelmünket parentálta el alaposan...nos egy olyan támadó potenciált amivel a Real bír, nem lehet csak úgy egykönnyen semlegesíteni....úgyhogy a dolog igencsak relatív!
egyetlen számomra érthetetlen összeállítási baki mellett nem tudok elmenni, miért kellett SR.t jobbhátvédnek betenni egy Marcello-CR- esetleg Bale trió ellen?! én a baromsága ellenére(ami nyilván egy egyedi eset) biztos gyenge pontnak tartottam és a meccs igazolt is ebben.
no, mindegy a harc folytatódik......
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.05.07. 07:48:48

Gyenge volt a bíró, de ezt spanyolban már megszokhattuk...
Az első félidőben szerintem Robi kiállítása jogos volt, bár Bale is kaphatott volna taposásért pirosat, de sárgát tuti. Talán volt egy tizi, mikor Navas elütötte Suarez lábát, de azt nem nagyon ismételték. kikockázva látszott a vitatott leshelyzetnél, hogy CR kb 10 centivel előrébb volt a beragadt Albánál, de azt el is engedhették volna ennyi erővel...Még annyi, hogy az első félidőben hamarabb sárgultak a madridiak. Úgy rémlik mi is kaphattunk volna előtte.
Ami a második félidőt illeti...egyértelmű volt a gólunk előtt, hogy Suarez szabálytalankodott, és nekem Marcelo felrúgása is tiszta tizi volt...nekünk egy lest nézett el, amiből végül gólt tudtunk lőni, de nem adta meg. Ramos a tűzzel játszott a második félidő elején, mert volt 10 percen belül 2-3 szabálytalansága, de talán csak a feltartás érhetett volna sárgát.
Amúgy nekünk jót tett a kiállítás, mert ellötyögtük volna 11 emberrel a második félidőt is...
És bár nem szeretem Cr-t, de konkrétan nem igazán rettegtem, ha a második félidőben támadott a Madrid. Ha pályán maradt volna tuti nyernek...mondják ránk hogy Messi függők vagyunk és ez tény, de ott sem nagyon tudnak mit csinálni a kapu előtt, ha nincs CR
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.07. 01:22:35

Szerintem meg CR 0-0nál nem volt lesen
Meccsközben mutatták, hogy néhány centivel CR előrébb volt Albánál.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.07. 00:53:37

Szerintem meg CR 0-0nál nem volt lesen, és ő onnan nem nagyon szokta elhibázni, de még az elején 1-0nál mi is kaphattunk volna 11est és akkor lehet hogy minden másképp alakul, ezért teljesen felesleges ilyen dolgokról beszélni.

Van évente 1-2 olyan meccs, ahol tényleg nagyon az egyik oldalnak téved a bíró, ott megértem a kritikát, de itt 50-50 volt. Ráadásul 1-2 tag abban a hitben él hogy szándékos bundázás van, jesszusom :D

Én azért büszke vagyok a csapatra, idegenbe 3-0, otthon 2-2 10 emberrel vállalható jatekkal, meg rájuk vertunk 15 pont körül, nem kell szégyenkeznünk hiába kezdodik meg minden idők legnagyobb vaku csillogása 3 hét múlva szombaton. Ha meg esetleg mégse, akkor ez a szezon egyértelműen a miénk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.07. 00:37:27

Cestus írta:Engem a leginkább az érdekel, hogy mi volt a játékosaink fejében, mert eléggé úgy tűnt (aztán majd lesz ismétlés, és emésztgetem még), hogy mi kezdtük a vérengzést. Emellett nagyon lazára is vettük a figurát, mintha pont nem izgatna minket a meccs meg a veretlenség. Beszólogattak egymásnak a játékosok a meccs előtt, vagy a sorfal, vagy a mostanság divatos Real elleni bírózás, vagy nem tudom mi idegelte őket fel ennyire, csak tippelgetni tudok. Persze a madridiaknak sem kellett a szomszédba menniük egy kis alattomosságért.
Először az Alba-Modric afférral kezdődött, majd Ramos könyököse után elszabadult a pokol, szóval nem mondanám, hogy csak miattunk volt. De a mi hülyeségünk volt, hogy felültünk Ramos és Marcelo provokációjának, meg is ittuk a levét.

Messi sárgájánál viszont mérget vettem volna arra, hogy lő ma egyet legalább. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.05.07. 00:35:55

Azért ahhoz, h Balet meg Marcelot összekeverd, le kellett csúsznia néhány tüskének is a sör mellett :D
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.05.07. 00:31:41

markionni írta: Nem oszt nem szoroz, de Marcelot rugta fel Alba, nem Balet.
Bocsi, valami szutyok orosz összefoglalást néztem a meccsről csak, és úgy láttam Bale volt az. A lényegen valoban nem sokat valtoztat.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.05.07. 00:30:21

S.Agüero írta:
Ramosnak sztem nem volt második sárgás megmozdulása, legalábbis olyan, ami egyértemű lett volna.
Rakitic ellen volt egy szép faultja a 60. perc körül, arra bőven meg lehetett volna adni, persze nem mondom, hogy egyértelműen sárgás volt, de ott is kint volt a könyöke amellett, hogy ütemet késett.
Sztem azért nagy baromság második sárgát adni, elsőt még talán, de kinyomni túlzás lett volna. Legalábbis ugatni miatta biztosan nem kell nekünk. Ennél sokkal egyértelműbb volt az a két szitu, amivel minket tolt meg az ember :D

De egy rettenet meccs volt ez :D Számomra az is aggasztó, h mennyire gatya a védelmünk az őszhöz képest.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2018.05.07. 00:28:32

randomguy írta:Kicsit viccesnek tartom egyébként, hogy egy tétnélküli(!) mérkőzés után taknyot/nyálat/vért köpködnek madridék Bale tizenegyeséért, de azt nem veszik figyelembe, hogy már az első félidőben ki kellett volna állítani a tagot, és akkor a gólja se lett volna. Az bezzeg teljesen rendben van, hogy szétcsalják a BL-t.
Nem oszt nem szoroz, de Marcelot rugta fel Alba, nem Balet.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.07. 00:27:10

Engem a leginkább az érdekel, hogy mi volt a játékosaink fejében, mert eléggé úgy tűnt (aztán majd lesz ismétlés, és emésztgetem még), hogy mi kezdtük a vérengzést. Emellett nagyon lazára is vettük a figurát, mintha pont nem izgatna minket a meccs meg a veretlenség. Beszólogattak egymásnak a játékosok a meccs előtt, vagy a sorfal, vagy a mostanság divatos Real elleni bírózás, vagy nem tudom mi idegelte őket fel ennyire, csak tippelgetni tudok. Persze a madridiaknak sem kellett a szomszédba menniük egy kis alattomosságért.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.07. 00:24:08

Ramosnak sztem nem volt második sárgás megmozdulása, legalábbis olyan, ami egyértemű lett volna.
Rakitic ellen volt egy szép faultja a 60. perc körül, arra bőven meg lehetett volna adni, persze nem mondom, hogy egyértelműen sárgás volt, de ott is kint volt a könyöke amellett, hogy ütemet késett.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.05.07. 00:19:23

Ramosnak sztem nem volt második sárgás megmozdulása, legalábbis olyan, ami egyértemű lett volna.
Bale ok, azt adom.

SR meg ütött, az nálam is piros. Mondjuk Marcelot én is ütném-verném a pályán :)

A meg nem adott gól nekem nem egyértelmű, h les volt-e vagy sem, csak egy visszajátszást láttam.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.05.07. 00:15:27

Kicsit viccesnek tartom egyébként, hogy egy tétnélküli(!) mérkőzés után taknyot/nyálat/vért köpködnek madridék Bale tizenegyeséért, de azt nem veszik figyelembe, hogy már az első félidőben ki kellett volna állítani a tagot, és akkor a gólja se lett volna. Az bezzeg teljesen rendben van, hogy szétcsalják a BL-t.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.06. 23:40:10

Megdobbento hogy mennyire nincs tisztelet a masik fel iranyaba, a hozzaszolasokat csemegezve mind a ket oldalrol. Raadasul gyakorlatilag most mar nem telik el ugy futball meccs, hogy ne a biro legyen a legnagyobb tema.

Nincs meg egy ilyen sport, ahol ennyire elfajulnanak a dolgok az esemeny vegen. Mindez egy olyan klasszikuson, aminek mar az eg vilagon semmilyen tetje nem volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése