Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.05.09. 10:59:36

mentamas írta: Aki viszont sokat fejlődött emberileg, az Busquets. Kevés színészkedés, érett viselkedés. Iniesta után talán ő lesz az, akiben meglesznek(vagy már meg is vannak) a klub értékei.
Köszönöm ezt az észrevételt, kiváltképp egy madridi szurkolótól. Egy-két eset miatt van elítélve, ami 100 éve történt, és emiatt van állandóan emlegetve "színész buszkecc"-ként. Nagyon rendben van pedig a srác, higgadt, alázatos, elegáns, a nyilatkozatai is korrektek. Jó látni, hogy vannak akik objektívan is tudnak vizsgálódni. Szóval pacsi :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.09. 09:14:59

Ilyen farokméregetésekért azonnal adnám a sárágát. Torkon ragadja, mert tudja, hogy semmi nem lesz belőle. Azért, ha ezt az utcán csinálja, feltehetően lefeküdne utána aludni.
Kép
Avatar
mentamas
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.06.05. 10:10:37

2018.05.09. 08:07:49

looka írta:Azt is megértem, ha sokaknak nem tetszik, hogy ilyen feszült és helyenként durva meccseket játszunk a Reallal, de engem ez egyáltalán nem zavar. Vannak persze momentumok, pl. a túlzott reklamáció, amin a saját játékosainkkal kapcsolatban is felszalad a pumpa, de annyira antipatikus nekem az ellen, hogy egyáltalán nem találom zavarónak, ha a játékosok reakcióin és hozzáállásán is látom, hogy vérre megy a dolog. Mondhatnám, hogy, aki ezt nem bírja, nézzen krikettet, de azzal kezdtem, hogy megértem, hogy valaki csak és kizárólag a foci miatt nézi ezeket a meccseket, nálam belefér, ha csatahangulat van, azért mégiscsak ez a világ legfontosabb futballmeccse egy-egy év érdekesebb BL-döntőjét leszámítva (várjunk csak... besztlíg, hát persze, ja :mrgreen: ).
Igazad van, a durva meccsel nem is lenne semmi baj, mert tényleg az egyik legnagyobb rangadó. De az ütések és az ilyen Alba-féle "szoros" emberfogás más kategória. Ezek a tiszteletlenséget mutatják és a nagyképűséget. Az ilyenekért is kellene az 5 meccses eltiltás.(Ezt ráadásul lap nélkül csinálta, ami elég jól mutatja, hogy hol is tart a spanyol játékvezetés).
https://ep02.epimg.net/deportes/imagene ... ograma.jpg
Aki viszont sokat fejlődött emberileg, az Busquets. Kevés színészkedés, érett viselkedés. Iniesta után talán ő lesz az, akiben meglesznek(vagy már meg is vannak) a klub értékei.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.05.09. 00:14:56

Azt is megértem, ha sokaknak nem tetszik, hogy ilyen feszült és helyenként durva meccseket játszunk a Reallal, de engem ez egyáltalán nem zavar. Vannak persze momentumok, pl. a túlzott reklamáció, amin a saját játékosainkkal kapcsolatban is felszalad a pumpa, de annyira antipatikus nekem az ellen, hogy egyáltalán nem találom zavarónak, ha a játékosok reakcióin és hozzáállásán is látom, hogy vérre megy a dolog. Mondhatnám, hogy, aki ezt nem bírja, nézzen krikettet, de azzal kezdtem, hogy megértem, hogy valaki csak és kizárólag a foci miatt nézi ezeket a meccseket, nálam belefér, ha csatahangulat van, azért mégiscsak ez a világ legfontosabb futballmeccse egy-egy év érdekesebb BL-döntőjét leszámítva (várjunk csak... besztlíg, hát persze, ja :mrgreen: ).
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.05.08. 21:44:22

Nem ez volt a legjobb klasszikus,de aki szerint ez szenvedés volt,az tekintse meg a fideszoton-kubaszov rangadót :) én kb. 8 percet bírtam belőle,de legalább tudom,hogy jó helyre kerül az adóm:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.08. 21:22:16

recrea írta:
S.Agüero írta:Mourinho miatt mérgesedett el így a két csapat, akikhez csatlakozott Ramos, Pepe, Piqué, Alba, Suárez, CR, stb...
A 90-es években is gyilkolták egymást, speciel jobban, mint most, de valóban volt Mou előtt egy olyan időszak, amikor csak a töketlen focizgatás ment :D
Egyébként igen, sokan túlreagálják ezeket a kicsit feszültebb Klasszikusokat, holott ez simán benne van ilyen szintű rivalizálásnál, inkább Ronaldinhoék lógtak ki. Nekem is nagyon szimpatikus volt az a korszak, de nem elvárható, hogy mindig olyan hangulató Klasszikusok legyenek. Számomra a vasárnapi meccs is élvezetes volt.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.05.08. 21:05:47

Sose jöttünk fel melléjük te buta :(
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.08. 20:55:47

recrea írta:
S.Agüero írta:Mourinho miatt mérgesedett el így a két csapat, akikhez csatlakozott Ramos, Pepe, Piqué, Alba, Suárez, CR, stb...
A 90-es években is gyilkolták egymást, speciel jobban, mint most, de valóban volt Mou előtt egy olyan időszak, amikor csak a töketlen focizgatás ment :D
Mióta feljöttünk melléjük... Ez is miattunk van. :cry: :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.05.08. 20:54:33

S.Agüero írta:Mourinho miatt mérgesedett el így a két csapat, akikhez csatlakozott Ramos, Pepe, Piqué, Alba, Suárez, CR, stb...
A 90-es években is gyilkolták egymást, speciel jobban, mint most, de valóban volt Mou előtt egy olyan időszak, amikor csak a töketlen focizgatás ment :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.08. 20:46:07

Mourinho miatt mérgesedett el így a két csapat, akikhez csatlakozott Ramos, Pepe, Piqué, Alba, Suárez, CR, stb...
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.05.08. 20:17:51

Kovbal88 írta: Ezt nem tőlem kérdezted, de én is válaszolnék rá!

Nos kb a kétezres évektől (21. század) nézed focit. És el kell, hogy mondjam, hogy az akkori Real Madriddal semmi bajom se volt. Még tetszett is a csapat Zidane, Ronaldo, Beckham, Raul, Carlos játszottak akkoriban és én már akkor is inkább a Barcának szurkoltam, a hollandok és Rivaldo miatt.
Na de a lényeg, hogy Pepe és Ramos kettőse volt az, ami számomra, úgy undorító társasággá tette a Realt. Ezen a színten, amit ez a két játékos?! művelt, művel elfogadhatatlan volt, focihoz semmi köze.( mikor a földön ülő Messi kezére rátaposott) Nem is nagyon értem, hogy lehet egy ilyen ember a csapatkapitánya egy ekkora klubnak.
Marcelo is bőven felnőtt hozzájuk, amikor tavaly kikönyökölte Messi fogait. Ezeknek a játékosoknak csak a durvaságról szól a klasszikus, annyit kapott tőlük Messi az elmúlt évek alatt, hogy csoda, hogy még járni tud.
Pepe-t bele akartam írni a hsz-embe, de aztán a végén kivettem, mert már nem játszik ott. De amúgy teljesen jogos amit írsz, én is ezek miatt a megmozdulások miatt nem bírom őket. Nem utálom őket, nem utálok senkit, de nem tetszenek ezek a megmozdulások. Felőlem lehet bármekkora vezér a pályán kívül vagy belül Ramos, de nem véletlen köpködik meg sokan. Én nem bíztatok senkit arra, hogy köpködjék, de nem szimpatikus játékosok és nálam megáll ennyinél a téma.
Akik meg idejönnek szívmelengető sorokat írni.. saját magukat minősítik vele.
recrea írta: Régen is ment a hentelés, gyönyörűen meg lehet nézni yt-on, szóval hagyjuk ezt a ki pacsizott kivel dolgot, most is pacsizott Ramos a meccs végén mindenkivel.

Mindkét csapat játékosai vastagon benne voltak, h nem a fociról szólt a vasárnap este, emellé kaptak egy analfabétát síppal a kezében, ennyi a történet.
Persze, hogy ment. Még jobban is amikor Mourinho volt a padon, meg ott volt még Pepe is. Volt favágó stílus rendesen. Össze is szólalkoznak meccsen, megy az adok kapok, ezeket egy játékvezetőnek tudni kell kezelni. A meccs végén meg ki tudnak engedni, és akár civilben, akár válogatottnál, akár a busznál a meccs után nem látsz olyat, hogy összebalhézik két játékos azon, hogy mi volt a meccsen. Akkor a szurkolóknak miért kell egymást szidni 3 hétig habzó szájjal? Főleg olyan dolgok miatt amihez pláne nincs közük (értsd: nem tehetnek róla)? Tehet bármelyik szurkoló is arról, hogy a liga nem képes kinevelni normális játékvezetőket? Nem.
Ezeket a sorokat nem Neked címeztem recrea, csak visszahoztad ezt a pacsis témát, kicsit jobban kifejtettem mire gondoltam.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.08. 19:26:24

Most tényleg komolyan, mindenféle odaszólás nélkül kérdezném tőled és remélem őszintén is válaszolsz rá:
Te mit gondolsz úgy összességében Ramosról, Marceloról, Ronaldoról? Ők mennyire korrekt játékosok? Ronaldo színészi alakításai, Ramos sokszor boxmeccsbe való mozdulatai szerinted beleférnek egy foci meccsbe?
Ezt nem tőlem kérdezted, de én is válaszolnék rá!

Nos kb a kétezres évektől (21. század) nézed focit. És el kell, hogy mondjam, hogy az akkori Real Madriddal semmi bajom se volt. Még tetszett is a csapat Zidane, Ronaldo, Beckham, Raul, Carlos játszottak akkoriban és én már akkor is inkább a Barcának szurkoltam, a hollandok és Rivaldo miatt.
Na de a lényeg, hogy Pepe és Ramos kettőse volt az, ami számomra, úgy undorító társasággá tette a Realt. Ezen a színten, amit ez a két játékos?! művelt, művel elfogadhatatlan volt, focihoz semmi köze.( mikor a földön ülő Messi kezére rátaposott) Nem is nagyon értem, hogy lehet egy ilyen ember a csapatkapitánya egy ekkora klubnak.
Marcelo is bőven felnőtt hozzájuk, amikor tavaly kikönyökölte Messi fogait. Ezeknek a játékosoknak csak a durvaságról szól a klasszikus, annyit kapott tőlük Messi az elmúlt évek alatt, hogy csoda, hogy még járni tud.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.05.08. 17:18:10

S.Agüero írta:De a szurkolókat szidják a játékvezetői ítéletek miatt, logikus. :mrgreen:
Ez a legszebb az egészben...idióták, nincs jobb szó rá. Engem - mint Barca szurkolót - ci.ányoznak a fórumokon, a társak meg tapsolnak hozzá. Egy egészséges focira összejönnék az ilyenekkel :D

Régen is ment a hentelés, gyönyörűen meg lehet nézni yt-on, szóval hagyjuk ezt a ki pacsizott kivel dolgot, most is pacsizott Ramos a meccs végén mindenkivel.

Mindkét csapat játékosai vastagon benne voltak, h nem a fociról szólt a vasárnap este, emellé kaptak egy analfabétát síppal a kezében, ennyi a történet.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.05.08. 14:45:51

Le lehet zárni ezt az egészet azzal, hogy a klub vb után nem szokás sorfalat állni. Volt, hogy megtörtént, de sokszor meg nem. Ronaldo nyavajgott utána, hogy szeretné (persze, én meg egy balatoni nyaralót szeretnék), de lehetett abban egy olyan, hogy már akkor látszott, tavasszal max a Real fog nekünk sorfalat állni, annyira le voltak már maradva. A tavalyi klub vb után nem emlékszem egy Real játékos nyilatkozatára sem, hogy ezt kérték volna a soron következő ellenféltől.
Most persze lehet mutogatni, hogy ti sem, mi sem, bibibiiii....ha ettől érzik magukat különbnek, hát oké.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.08. 14:30:02

Nekem is úgy rémlik, hogy ilyenkor a hátralévő összes ellenfél sorfalat áll a bajnoknak... Mindenesetre egy biztos: a Villarreal így fog tenni holnap este, ezt az edzőjük is megerősítette a meccs előtti sajtótájékoztatóján.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.08. 14:10:30

MQuCsabi írta:ha jól emlékszem kaptunk is sorfalat ismét, de a realnak minek kellett volna állnia? Akkor az összes csapatnak kéne az utolsó három meccsünkön, nem?

Javítsatok ki nyugodtan.
1. a depor a kupáért állt

2. bajnokságban csak az a csapat áll sorfalat akivel rögtön a bajnoki cím megszerzése után találkozunk.

3. nem, lásd 2. pont
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.08. 14:00:40

Ha jól emlékszem, akkor ilyenkor az utolsó bajnokiig az ellenfelek sorfalat állnak a bajnoknak.

De amúgy ki adott sorfalat a bajnokká avatás után? :D A Depor a kupáért állt sorfalat.
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2018.05.08. 13:58:24

Véleményem szerint az összes soron következő ellenfelünk sorfalat fog állni.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.08. 13:38:28

Csak pár mondatban visszatérve erre az ostoba sorfal témára, mert már az elnökség is össze-vissza beszél minden sületlenséget (amire Zidane nagyon frappánsan válaszolt):

Nem arról szól ez a történez, hogy, ha idő előtt megnyeri bármely csapat a bajnokságot, akkor a következő ellenfele sorfallal fogadja? Tehát ez nem Real Barca vonatkozásban van, hanem az egész Ligára vonatkozik. A bajnokká avatás után, ha jól emlékszem kaptunk is sorfalat ismét, de a realnak minek kellett volna állnia? Akkor az összes csapatnak kéne az utolsó három meccsünkön, nem?

Javítsatok ki nyugodtan.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.08. 12:47:19

De a szurkolókat szidják a játékvezetői ítéletek miatt, logikus. :mrgreen:
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.05.08. 12:44:58

Az a baj, hogy ami 90 perc alatt történik, a szurkolók abból indulnak ki. A játékosok a legújás után kiengednek, de a szurkolók nem. Csak át kell nézni a másik oldalra, hogy gyűlöletből milyen hergelés megy napokkal a meccs után v lehet 2 hétig nincs is meccs de akkor is vannak akik rajtunk pörögnek. De nekünk van kisebbségi komplexusunk...hagyjuk már.
Most is próbálják bizonygatni, hogy nekünk 'mit is' ? se fog érni az idény, ha ők BL-t nyernek megint. Szerintük! A duplázás az duplázás, az elmúlt 10 évből 7x mi voltunk a bajnokok, zsinórban 4x kupát nyertünk. Nézhetjük ezt bárhonnan, de jó idény volt ez.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.05.08. 08:36:07

Most tényleg komolyan, mindenféle odaszólás nélkül kérdezném tőled és remélem őszintén is válaszolsz rá:
Te mit gondolsz úgy összességében Ramosról, Marceloról, Ronaldoról? Ők mennyire korrekt játékosok? Ronaldo színészi alakításai, Ramos sokszor boxmeccsbe való mozdulatai szerinted beleférnek egy foci meccsbe?

Nem tagadom, nálunk se mindenki szent. Suareznél is megvan a fetrengés (és baromira nem is bírom mikor ezeket csinálja), Piquenek, Albanak se kell szomszédba menni a beszólogatásokért.

Akkor mennyivel is tisztább a habfehér mezetek? Miért alatomosabb egyik klub a másiknál?
Nem értem miért kell a két klub szurkolói között ekkora feszültséget kelteni. Főleg úgy, hogy a játékosok meg a meccs után ugyanúgy lepacsiznak, meg a válogatottakba röhögnek az egészen és gond nélkül elélnek egymás mellett.
Nekem is a feszkókeltés a bajom. Szerintem mindkét klub az emberi egyetemes kultúra meghatározó része. Ez a két klub az évezredben a (a legutóbbi 18 évben) adott 9 BL győzelmet, és 15 aranylabdás játékost. Ilyen szintű párharc és történelmi múlt, a közösségimédia boostolásával sajnos így csapódik le.

Ramos egy hihetetlen vezér, Marcelo meg egy imádni való bohóc, de sajnos stressz alatt megőrülnek.... Ronaldo, ő meg Ronaldo vagy utálod, vagy szereted... De Puskás és DiStefano magasságokban játszik a klubnál.

Én lennék a legboldogabb, ha nem lenne hiszti, vergődés, balhé a részünkről, de sajna előfordul... ...remélem BL döntő mentes lesz ezektől!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.07. 22:59:09

pr13 írta:Főleg úgy, hogy a játékosok meg a meccs után ugyanúgy lepacsiznak, meg a válogatottakba röhögnek az egészen és gond nélkül elélnek egymás mellett.
Ez a legviccesebb amúgy, hogy ők a meccs után lepacsiznak és röhögnek, meg Ramos Iniesta-mezes képet tesz fel a netre búcsúzóul, a szurkolók meg még hónapokig fognak ezen a meccsen pörögni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.05.07. 22:41:40

ultrasur írta:Fura, mi meg pont úgy látjuk, hogy ez a Barca egy alattomos csapat. Bíró stresszelése, semmi futball, full idegbe végig a meccsen...

Innentől kezdve párhuzamos univerzumban élünk a foci világában, de ami biztos, hogy Iniestával kevesebb lesz ez a világ.

Hol van már az a klasszikus, amikor Ronaldo és Ronaldinho pacsizott össze, a fiatal Puyol és Zizou vívott hatalmas csatákat, vagy Mcmanaman, vagy Kluivert varázsolt mindenféle ellenségeskedés nélkül.

Mindkét oldalon vannak hibásak a helyzetért, de mi szurkolók is benne vagyunk,..sőt!
Most tényleg komolyan, mindenféle odaszólás nélkül kérdezném tőled és remélem őszintén is válaszolsz rá:
Te mit gondolsz úgy összességében Ramosról, Marceloról, Ronaldoról? Ők mennyire korrekt játékosok? Ronaldo színészi alakításai, Ramos sokszor boxmeccsbe való mozdulatai szerinted beleférnek egy foci meccsbe?

Nem tagadom, nálunk se mindenki szent. Suareznél is megvan a fetrengés (és baromira nem is bírom mikor ezeket csinálja), Piquenek, Albanak se kell szomszédba menni a beszólogatásokért.

Akkor mennyivel is tisztább a habfehér mezetek? Miért alatomosabb egyik klub a másiknál?
Nem értem miért kell a két klub szurkolói között ekkora feszültséget kelteni. Főleg úgy, hogy a játékosok meg a meccs után ugyanúgy lepacsiznak, meg a válogatottakba röhögnek az egészen és gond nélkül elélnek egymás mellett.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.07. 22:41:23

Innentől kezdve párhuzamos univerzumban élünk a foci világában
Nyilván mindenki azt nézi, hogy az ellenfél mit bunkózott a meccsen.

Kezdődött azzal, hogy Alba valamiért ideges lett Modric miatt, aztán nyakon ragadta. Utána Ramos könyököse Suáreznek, amiért előbbi kapta fel a vizet, aztán Marcelo arrébb tette az uruguayit. Ezen Messi kapta fel a vizet, aki Suárez helyett is törlesztett Ramosnak. Aztán Bale beleszállt talppal Umtitibe. A félidő végén pedig Marcelo adott egy könyököst Robinak, aki visszaütött cserébe, ki is állították.

Szóval mindkét csapat ugyanúgy benne volt, de szerintem Ramos afférja volt az, ami miatt kezdődött az egész hepaj. Úgyhogy mindkét csapat pont ugyanolyan alattomos volt szerintem. Persze itt inkább ti vagytok kiemelve, odaát meg mi, nem meglepő.
Válasz küldése