FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.05.21. 10:27:40

Még egyszer hatalmas gratuláció a csapatnak a szezonért, visszakerültünk a trónra, ahol El győztes, BL döntős, egy kemény Sevilla, éledező Valencia volt az ellenfél. És sikerült veretlenül megnyerni a bajnokságot, ami hatalmas fegyvertény. Remélem indul egy újabb "dinasztia" és a cél nem lehet más, mint megismételni a bajnoki címet és nyújtani. Szép volt fiúk, folytassák kérem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.14. 20:55:23

S.Agüero írta: Én nem akarok lemaradni Ini búcsúztatásáról. :)

Basszus tényleg :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 18:29:05

meg mondjuk a vedelem
Senki nem hiányzott a védelemből. Piqué pihent volna, de így is szinte végigjátszotta a meccset.
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 18:10:57

Nem tudom, h van e valosagalapja annak, hogy az afrikai sormeccs miatt nem jatszott mondjuk messi, meg mondjuk a vedelem. Remelem, hogy mas van a hatterben, kulonben a vezetosegunk 7millio euroert eladta a tortenelmi sikerunket, amit meg hosszu ido mulva is emlegetnenek. Hirtelen az arsenal jut eszembe, akkor meg nem igazan kovettem az esemenyeket, de benne van a koztudatban, h igen, ok megcsinaltak es igy az egy mondhatni "legendas" csapatnak szamit.
De persze, fontos az a 7millio euro, gomest mennyiert is vettuk?

persze ne legyen semmi valosagalapja az egesznek es akkor nem szóltam.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 17:43:56

Ha jövőre "csak" a bajnoki cím lesz meg, bőven elégedett leszek újfent.
Az itt kevés, triplával lenne csak elégedett mindenki. :D
így az utolsó fordulót szerintem már nem is nézem meg ha lesz jobb dolgom.
Én nem akarok lemaradni Ini búcsúztatásáról. :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.14. 17:42:48

crixus írta:A tegnapi vereség igen kínos volt, de egy olyan csapattól, amelyik fele már nyaral, a másik fele pedig fejben a VB-n nem számít kirívóan nagy égésnek egy ilyen meccs. A Bayern pl. 4-1-re kapott ki az utolsó fordulóban hazai pályán, a kutyát nem érdekli itt Münchenben. Nem köpködik a szurkolók és a sportlapok Juppo-t.
Ha jövőre "csak" a bajnoki cím lesz meg, bőven elégedett leszek újfent.
Itt nem ez a lényeg. Ha München-nek sem lett volna addig veresége, biztos vagyok benne, hogy köpködnék őket is.

Történelmi siker előtt álltunk és ezt egy Levante vette el tőlünk, meg igen is lenéztük őket és nagyképűen álltunk ki ellenük. Nagyon örülök a bajnoki címnek, de ha az első fordulóban kikapunk, akkor a tegnapi vereségről a kutya sem beszélne. Nem tudom hogy vagytok vele, de így az utolsó fordulót szerintem már nem is nézem meg ha lesz jobb dolgom.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 17:36:16

Okés csak azért jövőrw szólni kell nekik, hogy "ne legyen ilyen" ;) :P
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.05.14. 17:34:08

A tegnapi vereség igen kínos volt, de egy olyan csapattól, amelyik fele már nyaral, a másik fele pedig fejben a VB-n nem számít kirívóan nagy égésnek egy ilyen meccs. A Bayern pl. 4-1-re kapott ki az utolsó fordulóban hazai pályán, a kutyát nem érdekli itt Münchenben. Nem köpködik a szurkolók és a sportlapok Juppo-t.
Ha jövőre "csak" a bajnoki cím lesz meg, bőven elégedett leszek újfent.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 17:14:40

Atletico, Valencia csak így hirtelen.
Ellenük miért a szerencsén múlt? Az Atlético ellen a meccs végén mi álltunk közelebb a győzelemhez. A Valencia ellen meg elvettek tőlünk egy szabályos gólt.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.14. 16:49:14

visca el barca írta:amúgy a világ vicce, hogy idén volt 3 (!!!!!) vereségünk, abból egy megfosztott a bl-től, egy meg a veretlen bajnoki idénytől. fhos érzés mit ne mondjak
Igen, de mondjuk volt legalább öt olyan meccsünk, ahol csak a szerencsén múlt, hogy nem kaptunk ki.
A Real, Chelsea, Sevilla, Atletico, Valencia csak így hirtelen.
Viszont ezek a vereségek, amik jöttek és főleg ahogy jöttek ultrakínosak. Megmagyarázhatatlanok.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.14. 13:23:32

MQuCsabi írta:Ott, ahol lőttünk négyed, de kaptunk ötöt, miért fogalmazódik meg, hogy Messi függőség van?

Messi hányszor akadályozott meg kontrákat? Ostobaságokat ne mondjunk már.
Nem ilyen spiritiszta baromságnak szánom, de az aurája, a jelenléte, egyszerűen szerintem megnyugtatja a csapatot, és ez a nyugalom amitől jobban játszanak.

de simán lehet hogy, saját érzéseimet látom a csapat mögé, de magamon biztosan érzem, hogy nyugodtabb vagyok ha pályán van.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2018.05.14. 12:36:45

MQuCsabi írta:Ott, ahol lőttünk négyed, de kaptunk ötöt, miért fogalmazódik meg, hogy Messi függőség van?

Messi hányszor akadályozott meg kontrákat? Ostobaságokat ne mondjunk már.
Teljesen más a csapat működése Messi nélkül mint Messivel. Messivel sokkal szervezettebbek, valamint a támadásaink is kidolgozottabbak. Itt tegnap csak kapkodás volt.

Messi valóban nem védekezik, de a csapat sem így játszik akkor ha ő a pályán van.
Nem volt ez azért olyan B csapat, hogy 5 gólt kaphatnának egy Levantétól reálisan.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.05.14. 12:13:39

Messi tegnapi pihentetését én sem értettem. Szezon közben sokszor úgy éreztem, hogy pihentetni kéne, erre folyamatosan pályán volt. Bl előtt kellett volna neki kicsit beosztani a pályán töltött idejét, hogy oda frissen érkezhessen mindig.
De az biztos, hogy nem miatta kaptunk ki tegnap. Ha pályán van, Mina, Semedo, Alba, Verma akkor is össze-vissza futkosott volna, szóval az 5 kapott gólunk ugyanúgy meglett volna. Azért 4 rúgottal gáz nem meccset nyerni...Mondjuk ha Messi játszott volna, akkor lehet lő 3at, és nyerünk 7-5re, szóval lehet erre gondolt a kollega, hogy Messi hiánya miatt kaptunk ki :-)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 12:03:43

Ott, ahol lőttünk négyed, de kaptunk ötöt, miért fogalmazódik meg, hogy Messi függőség van?

Messi hányszor akadályozott meg kontrákat? Ostobaságokat ne mondjunk már.
Kép
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2018.05.14. 11:50:14

A tegnapi meccset látva a következő fogalmazódott meg bennem:

Talán azért nem hamarabb, mert nem sok olyan mérkőzés volt az utóbbi években amikor Messi ne játszott volna. A világ legjobb játékosával rendelkezni mint csapat nem csak pozitívumokkal járhat. Messi pályafutása során egy olyan szinbólummá, ikonná nőtt Barcelonában hogy már sokszor és sokan vele azonosítják a csapatot.

Barcelona FC = Messi FC

Leginkább a gránátvörös kékekkel nem szimpatizálók szokták megemlíteni ezt az egyenlőséget, arra utalva hogy ha Messi nem lenne akkor a Barcelona se produkálna évről évre ilyen szezonokat. (Korábban azt mondták ezek az "ellen" drukkerek hogy ha Xavi és Iniesta nem lenne akkor Messi se lenne ilyen jó). Ez nyílván valamilyen szinten irigység, de ahogy a tegnapi meccset néztem kezdtem azonosulni a csapat Messi általi függőségével.
Egy játékos normál esetben sosem válhatna nagyobbá, központibb személlyé és meghatározóbbá mint az őt foglalkozatató csapat, legyen szó bármely sportágról. Messi a világ legjobbjává vált, képes mérkőzéseket eldönteni a semmiből is akár. Logikus következmény tehát hogy a csapat évekkel ezelőtt elkezdett köré épülni. Mára mindent neki rendelnek alá. A taktikát, a keret összetételét, mindent. Két egyenlő kvalitású csapat mérkőzésén Messi jelenti a különbséget.
Ha pályán van, szabad kezet kap, bárhol helyezkedhet és bármennyit futhat (bármennyire keveset), a lényeg az, hogy a lehető legjobb teljesítményét nyújtsa és irányítsa a csapat támadójátékát. A támadások minden esetben rajta keresztül folynak, mindig őt keresik a társak a labdával. Messi pedig gólokat lő, kiszolgál és győzelemre vezeti a csapatot.

De meddig képes erre a teljesítményre? Illetve mi van akkor ha éppen nem játszik valamilyen oknál fogva?

Tegnap pihenőt kapott az argentín, ennek ellenére a kezdő 11 kiváló nevekből állt. TS, Alba, Busquets, Rakitics, Iniesta, Coutinho, Suarez, Dembelé...
A felsorolt játékosok alapján egy ilyen bajnoki mérkőzésen függetlenül attól hogy a bajnokság már eldőlt, véleményem szerint kötelező a dinamikus, gólratörő, motivált játék. Pályára léphettek olyanok akik a szezon során kevesebb lehetőséget kaptak és most foggal körömmel azon kellett volna lenniük hogy életük legjobb meccsét játszva az edzői stáb felfigyeljen rájuk.
Nem ez történt. Messi hiánya teljes tanácstalanságot idézett elő. Hiányzott a Barcelona kulcsjátékosa, a Barcelona játékának központja, motorja. Aki a dinamikát adja és szervezi a játékot. Nem volt a pályán az, aki visszalépve kéri a labdát és irányít. A játékosok pedig nem tudják ilyen helyzetben mit kéne csinálniuk mert az évek során Messi mindíg ott volt. És most nem. Úgy viselkedett mindenki mint egy a focipályára felszórt ovodás csoport. Nem volt taktika, nem volt elképzelés se pedig gyakori beindulások elől.

Megfogalmazódott bennem hogy a világ legjobbja bizonyos esetekben átmeneti gondot ( lásd tegnapi meccs) és visszavonulása után komoly feladatot jelenthet csapatának. A Barcelona elkényelmesedett. Mert Messire mindíg lehet számítani. "Majd Messi megoldja, majd Messi jelenteni a különbséget." De eljön az idő amikor Messi visszavonul. Reméljük még évek telnek majd el mire ez bekövetkezik, de akkor nagy gondba lesz a katalán csapat. Az egysíkúság jellemzi a gárdát. A Barcelona nem képes alkalmazkodni Messi hiányához. Ez lesz a jövő feladata. Nem Messi pótlása, hanem egy olyan csapat felépítése amely nem függ egyetlen egy játékostól sem, hanem az egység, a küzdeni akarás és a megfelelő taktika jelentse majd a siker kulcsát.
"Més que un club"?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.14. 11:08:10

amúgy a világ vicce, hogy idén volt 3 (!!!!!) vereségünk, abból egy megfosztott a bl-től, egy meg a veretlen bajnoki idénytől. fhos érzés mit ne mondjak
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.14. 10:55:11

Kovbal88 írta:Itt egy új csapatra van szükség!

Mert létszámban megvagyunk mindenhol, klasszisok játszanak, és a bajnokságban az eredmények nem is tűnnek rossznak sőt.

Az a baj, hogy középpályán vagyunk gyengék és emiatt nincs meg az a nyers erő, ami miatt ez a csapat megállíthatatlan lenne.

Egy 3-5-3 es hadrenddel meg lehetne erősíteni a középpályát, ahol Messi lenne az irányító, és mellette ott lenne Roberto, Rakitic, Coutinho elől, pedig Suarez, Dembelé/Griezzman.

Hátul pedig három védő, mondjuk nem vagyunk meg hozzá, de hatékonyabb lenne a csapat.

Középpályán gyengék vagyunk, az kihat a támadásokra és a védekezésre is.
Tetszik a koncepciód, kár, hogy max a balettnál tudom elképzelni a 11 mezőnyjátékos engedélyezését, de nekik is sokba kerülne :D (tudom, hogy elírtad, mert számolni tudok, hogy 4 középpályást írtál :P )
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.14. 10:52:11

Itt egy új csapatra van szükség!

Mert létszámban megvagyunk mindenhol, klasszisok játszanak, és a bajnokságban az eredmények nem is tűnnek rossznak sőt.

Az a baj, hogy középpályán vagyunk gyengék és emiatt nincs meg az a nyers erő, ami miatt ez a csapat megállíthatatlan lenne.

Egy 3-5-3 es hadrenddel meg lehetne erősíteni a középpályát, ahol Messi lenne az irányító, és mellette ott lenne Roberto, Rakitic, Coutinho elől, pedig Suarez, Dembelé/Griezzman.

Hátul pedig három védő, mondjuk nem vagyunk meg hozzá, de hatékonyabb lenne a csapat.

Középpályán gyengék vagyunk, az kihat a támadásokra és a védekezésre is.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 10:48:20

Rivaldo11 írta:
Nero. írta:....
:D Szerintem betege lettél ennek kissé, kit érdekel a reál, kb 2014 őszén tudtak ellenünk nyerni, amikor ért is valamit, ahhoz meg végképp semmi közük, hogy milyen trágya hozzáállással megyünk neki bizonyos meccseknek.
A szezon ettől még megsüvegelendő, abszolút elégedettek lehetünk a duoplázással, de a bl-hez hosszabb kispad kell majd, mert érdemben kb 13-14 emberünk van.
Teljesen egyetértek, amikor kimegyünk lötyögni, vagy csak páran pörögnek úgy, ahogy mindenkinek kellene, akkor ez a vége...
A szezon pazar volt (nekem), az előzmények tükrében abszolút. Ernyőt eszembe nem jutna elküldeni, de a töltelékek mehetnének...
A motiváció alkalmankénti hiánya nem Ernyőé, a játékosokban keresendő! Szerintem habzó szájjal üvölteni a pálya szélén, vagy az öltözőben, az nem a Barcelona. Felnőtt, sokat látott játékosok, csak rajtuk múlik, akarnak-e játszani vagy csak kiviszik a mezt! Van bőven újítani való, de ennek egy része játékosanyag is...nincs kedvem többet írni, pedig lenne bőven, mit...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 10:14:01

Nero. írta:A Real miatt van igy kibukva a banda nagy resze (en is), csak ezt sokan nem ismerik be.
:D Szerintem betege lettél ennek kissé, kit érdekel a reál, kb 2014 őszén tudtak ellenünk nyerni, amikor ért is valamit, ahhoz meg végképp semmi közük, hogy milyen trágya hozzáállással megyünk neki bizonyos meccseknek.
A szezon ettől még megsüvegelendő, abszolút elégedettek lehetünk a duoplázással, de a bl-hez hosszabb kispad kell majd, mert érdemben kb 13-14 emberünk van.
Rivaldo-A Legnagyobb.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.05.14. 09:48:53

csababarca írta:
MessiNeymarSuarez írta:
Sajnos egyre inkább fogynak azok az indokok amiért a Barca szerethető, és egyre növekednek azok amik miatt inkább az ellenkezőjét váltják ki egy semleges emberből, az olyan pökhendi elkényelmesedett hozzáállásokkal mint a mai, nem hiszem hogy semlegesek közül a Roma ellen nekünk szurkoltak volna, vagy ma nekünk.

ehhez hozzá jön az is hogy a bl-n kívül, amit mindig elchokerkedtünk, hülyére nyertük magunkat, ami egy idő után közönyt vált ki, majd utálatot.

de amúgy adom, lelketlen a csapat, zsoldosok hada.

Olyan mint itthon a Veszprém kézilabdában, ott ugyanezért panaszkodnak a szurkolók. Már nem érzik azt a tüzet magukban sem 1-1 vereség után, mint anno. Én is ugyan így vagyok vele.

Most ez a veretlenség amúgy nem annyira érdekelt, szép lett volna, de ennél a csapatnál ha az utóbbi 10 évet nézzük volt sok erősebb barca, akik tényleg érinthetetlennek tűntek. nekik sem sikerült.
inkább megint az elbukás módja, mint a bl-ben is, ami zavaró.
5 gólt kapni, egy Levantétől, akik nem is tudom rúgtak mikor rúgtak ennyit utoljára, pláne náluk erősebb csapatnak.
És rá az arcoskodás még 5-4nél is Busquets,Lajos féle emberektől, a hányinger kerülget.
Mekkora igazság amit írsz. Ennél jobban nem tudtam volna leírni a véleményem a csapatról.

Ennyire akkor volt utoljára élvezhető a játék, amikor Fabregas játszott hamis kilencest.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 00:22:03

Mitől volt ez B-csapat? Messi pihent egyedül a gálakezdőből (Piqué szinte végigjátszotta), a többiek sérültek/eltiltottak. Elég rossz kifogás ez a vereségre.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.05.14. 00:01:02

Engem a Real teljesen hidegen hagy, én az 5 (!) gólon vagyok kibukva.
Sajnálatos számomra az is, hogy Valverde meghunyászkodott, és egy b csapattól várta a csodát. Értem én, hogy kell nekik is a perc, de el kellett volna dönteni, hogy mi a fontos: a veretlen bajnokság, vagy az, hogy mindenki játsszon és jól érezze magát. Ha utóbbi, akkor mondjuk a Roma elleni meccsen is pihentethetett volna, simán belefért volna egy vereség. Viszont, ha már igy jártunk a BL-ben, akkor elvártam volna, hogy minden meccsen a lehető legerősebb kezdőt küldje ki a mester.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.13. 23:57:41

csababarca írta:
Nero. írta:
A Real miatt van igy kibukva a banda nagy resze (en is), csak ezt sokan nem ismerik be.
mi köze a realnak ahhoz, hogy a Roma ellen leégettük magunkat, meg ma 5 gólt kaptunk egy Levantétől?
főleg hogy még nem nyert semmit a real.
Ezt én sem értem továbbra sem, na mindegy. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.13. 23:49:05

Nero. írta:
A Real miatt van igy kibukva a banda nagy resze (en is), csak ezt sokan nem ismerik be.
mi köze a realnak ahhoz, hogy a Roma ellen leégettük magunkat, meg ma 5 gólt kaptunk egy Levantétől?
főleg hogy még nem nyert semmit a real.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Lezárt