Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.23. 07:25:37

Gauchomester írta:Üdv. Fórumtársak!
5 éve használom Sony Xperia SP telefonomat. Szeretem a kütyüt, de ideje lecserélnem. Ez a modell a 2013-as évben a gyártó belépő szintű készüléke volt, bőven ledolgozta az árát az elmúlt idő alatt.
Most sem tervezem, hogy prémium kategóriás terméket vegyek, de nem vagyok otthon a témában...
Az Xperia formatervek nagyon bejönnek, így maradnék ennél a márkánál. A dilemmám:
Az Xperia Z2 négy évvel ezelőtt csúcstermék volt, most azonban már 50e Ft-ért elérhető. Az új modellek közül az L1 a legszimpatikusabb, hasonló áron lehet beszerezni.
Hiába telt el négy év, a Z2 még mindig többet tud, de vajon érdemes olyan terméket venni, ami ilyen régen került piacra?
Megköszönöm azok válaszát, akik otthon vannak a témában!
Minden elismerésem, hogy kibírtál 5 évet az SP-vel... :D
Minden idők egyik leginkább elb.ott rendszerével büszkélkedhet, kín volt használni a ramkezelése miatt és ezen semmilyen módosított rendszer nem tudott segíteni...
Amúgy nem belépő szintű teló volt, mert messze a legerősebb kétmagos gép volt, vmint MHL-képessége ritka volt!
A kijelzője szintén gyenge volt a kategóriához képest, a kamerája meg...no comment

A helyedben Xiaomit vennék mindenképpen, egy Redmi Note 4 (snapdragon procisat keress!) 40-50 között beszerezhető és MINDENT tud, amit tudnia kell (3 giga ram, 32 giga tárhely (van 4/64-es is!) ), van benne infra port is, amivel tényleg univerzális távirányító is a kütyü, 4100 mAH-s akksi az egyik legnagyobb, amit telefonba raknak, a kijezője Full HD!

Teszt

Tudom, írtad a Sony-kat preferálod, de ha egyszer megtapasztalod, milyen a Xiaomi, elfelejted előbbit ;)
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2018.05.22. 23:45:23

Üdv. Fórumtársak!
5 éve használom Sony Xperia SP telefonomat. Szeretem a kütyüt, de ideje lecserélnem. Ez a modell a 2013-as évben a gyártó belépő szintű készüléke volt, bőven ledolgozta az árát az elmúlt idő alatt.
Most sem tervezem, hogy prémium kategóriás terméket vegyek, de nem vagyok otthon a témában...
Az Xperia formatervek nagyon bejönnek, így maradnék ennél a márkánál. A dilemmám:
Az Xperia Z2 négy évvel ezelőtt csúcstermék volt, most azonban már 50e Ft-ért elérhető. Az új modellek közül az L1 a legszimpatikusabb, hasonló áron lehet beszerezni.
Hiába telt el négy év, a Z2 még mindig többet tud, de vajon érdemes olyan terméket venni, ami ilyen régen került piacra?
Megköszönöm azok válaszát, akik otthon vannak a témában!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.18. 21:26:00

visca el barca írta:
persze h ismerem,. nem burokban élek :D sokkal okosabb azok után sem lettem
Az infó hiánya is információ :wink: :mrgreen:
Ha nem írnak minden második ítéletben motorgenerált akkor az jó, amúgy szerintem egyikkel se lenne nagy bajod.

Biztos a japán vonal? Vannak még más alternatívák is a VW,Peugeot,Opelen kívül.

Ott van például a Volvo, vagy akár a Ford. Esetleg a Skoda, Seat vonal(tudom hogy VW, de mégis más), én ott is körbe néznék.
Ha hosszú távra kell, én mindenképp olyan autót vennék aminek nem undorodok a belsejétől, nézzen már ki valahogy főleg ha az ember az élete egy részét abban tölti el.
Aztán max veszel egy jó kis BMW-t és király leszel, de lehet hogy a szervizesnél is :mrgreen:


Nero.: LOL, pedig a 307-est sokan egész jól sikerült francia autónak találják, ilyen ez :D
Nekem amúgy a villanyautózással kapcsolatban az a parám, hogy ha már jelentős lesz a részesedésük a forgalomban, akkor jól feldobják(khm..főleg itthon) az áram árát, hogy pótolják azokat az adókat amik a fosszilis energiahordozókba vannak beépítve már régóta.
Szép nagy kiesés lesz ha a benzin és társai felhasználása lecsökken, mert kb a fele jövedéki adó és egyéb jóságok.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.18. 19:38:10

visca el barca írta:pözsót
Elso autóm egy 307es volt, 6-800 ezerig szerintem külsőre a legszebb amit ebbe az árkategóriába venni tudsz, pláne hófehérbe, kényelmes is, de annyira megbízhatatlan, annyi probléma van vele (tipikus francia autó) hogy soha többet franciát.

Lassan én is autót cserélek, de egyre jobban gondolkodom azon hogy még gyűjtők hozzá és hybridet vagy elektromost veszek, főleg hogy 400 ftos benzinről pletykálnak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.18. 19:16:02

visca el barca írta:
a mazdához képest meg főleg ronda. belülről messze az egyik legszebb autó, néztem fhoslágent, pözsót, opelt, de vhogyegyik se adja belülről
nekem a vw belseje tetszik leginkább, itt a középkategóriából.
(nyilván egy mercit nem ver, de nem is vele van egy ligában)

Az új Arteon pl világbajnok.
Nero. írta:
3 milláért amúgy már itthon is jókat fogsz találni szerintem is. Bár kintről még olcsóbb, kérdés mennyire van időd meg kedved ki meg vissza utazgatni.
hát meg van bízva egy barátunk aki ezzel foglalkozik, ő intézi a külföldit. mi nem értünk hozzá, szóval itthon se nagyon tudnánk nézelődni, max ha viszünk magunkkal szerelőt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.18. 19:09:34

csababarca írta:
visca el barca írta: de belülről annyira csúnya az az autó h hihetetlen :?
ez a bajom a toyotákkal nekem is
a mazdához képest meg főleg ronda. belülről messze az egyik legszebb autó, néztem fhoslágent, pözsót, opelt, de vhogyegyik se adja belülről
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.18. 18:36:12

Nekem volt Celicám, na ha van autó amire igaz hogy kívülről szép belülről hulladék akkor az az :D

3 milláért amúgy már itthon is jókat fogsz találni szerintem is. Bár kintről még olcsóbb, kérdés mennyire van időd meg kedved ki meg vissza utazgatni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.18. 17:46:05

visca el barca írta: de belülről annyira csúnya az az autó h hihetetlen :?
ez a bajom a toyotákkal nekem is, egyszerűen nem veszi be az agyam az a dizájnt amit ad.
mondjuk nem is tudom van e olyan toyota ami méretben felveszi a versenyt a superb/passat vonallal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.18. 16:07:40

Mazda 3-as dizeles ismerősöm van, nem sokat kellett szervízeéni. Hét éves kcosi, talán kétszer volt, mióta nála van.

Érzésre pedig klasszisokkal veri a toyotát. Valszeg toyotába az alkatrész, szervíz fillérek. Azt azért érdemes venni. Költségben biztos jobb, nem is eszik annyit.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.18. 15:47:38

MessiNeymarSuarez írta:
visca el barca írta:ha már autóvásárlás... nekem is újra időszerű lesz. van valakinek esetleg bárminemű tapasztalata mazda3 vagy toyota corolla kapcsán? minden tekintetben a corolla felé hajlok, de belülről annyira csúnya az az autó h hihetetlen :?
Nem tudom hogy ismered-e, de érdemes felnézned a nepitelet.hu oldalra, ott elég sok tulajdonosi vélemény van.
persze h ismerem,. nem burokban élek :D sokkal okosabb azok után sem lettem
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.18. 15:44:11

visca el barca írta:ha már autóvásárlás... nekem is újra időszerű lesz. van valakinek esetleg bárminemű tapasztalata mazda3 vagy toyota corolla kapcsán? minden tekintetben a corolla felé hajlok, de belülről annyira csúnya az az autó h hihetetlen :?
Nem tudom hogy ismered-e, de érdemes felnézned a nepitelet.hu oldalra, ott elég sok tulajdonosi vélemény van.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.18. 15:01:17

ha már autóvásárlás... nekem is újra időszerű lesz. van valakinek esetleg bárminemű tapasztalata mazda3 vagy toyota corolla kapcsán? minden tekintetben a corolla felé hajlok, de belülről annyira csúnya az az autó h hihetetlen :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.05.17. 05:36:20

Tudom,hogy ez nem a hahu :) Hátha valakinek érdekes lehet:eladóvá vált a 2004-es opel c vectra kombim. Aki családi batárt keres,amivel haladni is lehet (2000-es benzines turbó motor 175le)privátban a többit. Köszi
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.05.17. 05:19:31

csababarca írta:Hozatott már be valaki külföldről (Németország) autót?
Sajnos 20 éves, több mint 1M km-t futott Passatom felett eljárt az idő, úgyhogy újítani kell.

3 milliós a keretem, passat vagy skoda superb jöhet szóba. (megszoktam a belső tágas teret)
Igen, elvileg lehet kifogni jót, ha olyan ismerősöd van, aki nem ver át. Kereskedő szóba nem jöhet. A jó és valóban megbízható autónak ugyanúgy megkérik ott is az árát az eladók.
Ami olcsóbb és jó vételnek tűnik "kevés km-rel", azt általában mindig orvosok, nyugdíjasok, nők és családban második, harmadik autóként használt eladóktól kínálják a nepperek! :lol:
A szervízkönyveket ipari módon hamisítják, a profibbaknál nehezen szúrod ki. Előélet lekérdezés itthoni márkaszervízben alap, plusz a KEKH nyilvántartásból. Így tutira menni elég macerás, nagyjából már az ötödik után elmegy a kedved majd.

Én inkább ajánlom az Magyarországi üzembehelyezésű vételt. 3 M már elég jó pénz, hogy megbízható autót találjál. A picit drágábbnak tűnő, hosszú távon kamatozik.
Én már jó ideje csak így cserélgetem az autóimat. Még sosem faragtam rá a németországival ellentétben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.16. 22:52:18

Hozatott már be valaki külföldről (Németország) autót?
Sajnos 20 éves, több mint 1M km-t futott Passatom felett eljárt az idő, úgyhogy újítani kell.

3 milliós a keretem, passat vagy skoda superb jöhet szóba. (megszoktam a belső tágas teret)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.16. 22:33:25

soadroli írta:
S.Agüero írta:EB Shop. :D
Ajj Mátyás, ott nincs olyan :D rendes mezre gondoltam.
Hivatalos oldal, nike.com a legbiztosabb.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.05.16. 21:26:47

S.Agüero írta:EB Shop. :D
Ajj Mátyás, ott nincs olyan :D rendes mezre gondoltam.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.16. 12:22:05

soadroli írta:srácok, Iniesta-s mezt hol tudok, hol érdemes venni?
EB Shop. :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.05.16. 10:37:21

srácok, Iniesta-s mezt hol tudok, hol érdemes venni?
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 20:52:01

Teljesen más területen dolgozom csak tovább lépés kapcsán merült fel, meg ugye alap esetben folyamatosan szeretné magát tovább képezni az embör. ;)
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.15. 18:11:09

MQuCsabi írta: IT és saját magam : nem is a lustaság a probléma. Kivülállóként úgy látom, hogy az IT- szakmák nem feltétlen tanulható szakmák. Lehet rosszul látom, de, hiába érdekel és jó kereseti lehetőség, mégis úgy érzem, hogy nem érteném, mit csinálok :D
Ez is egy rendkívül fontos dolog ami talán már ki is hagytam. (Apropó, te most IT-s vagy, vagy tanulod, vagy szeretnéd tanulni?)

Szóval ez nem egy elhanyagolható aspektus, hogy mi az amiben tehetséges vagy, amiből szorgalom nélkül is ki tűnik a munkád során, hogy mennyire vágod, amit csinálsz.

Ez is szerintem sokszor félresiklik sok embernél, és nem az hogy tanulsz valamit, amiben nem feltétlen te vagy a legjobb, mert legalább csinálsz valamit, és haszontalan tudás márpedig nincsen, illetve nem tudhatod hogy mikor kamatozik számodra az a tudás.

Én például grafikusként végeztem, de kommunikációs cégnél dolgozom, és jól jött a tudás, mert amikor mondjuk egy grafikus céggel kellett együtt dolgozni, vagy tárgyalni, akkor szóltak hogy te mindenképp gyere, mert legalább bizonyos részét érted annak amit itt elmondanak.

Nem mintha marha idős lennék, de én is csak azt tudom tanácsolni, amit nekem tanácsoltak hogy csinálj valamit (gründolj valamit Valami Amerika után szabadon...). Rengeteg idősebb ember tanácsolta ugyanezt egymástól függetlenül, és mindig ugyanarra hivatkoztak, hogy a hivatásukat, csak 30-40 évesen találták meg. Tehát úgy érzem ha húszon éves korában az ember, nem érzi azt, hogy ez az amit élete végéig csinálná, az probléma lenne, de természetesen abban amit éppen csinál, nyújtsa a maximumot.
zola8787 írta:Az emberek nagy része nem tudja, hogy mit csinál. Megkérdezem őket, hogy pontosan mi is a munkájuk, aztán hablatyolnak össze-vissza :D Ugye ez legfőképpen az irodistákra értendő.
Irodistaként mondom, hogy saját magam számára értelmezhető mit csinálok, elmagyarázni nem mindig egyszerű kontextusból kiragadva. Ezért lehet keresi az ember a szavakat.

Ne úgy képzeld el azért az ilyen embereknél mint az "Officeba", hogy ülünk és M&M-et dobálunk a szánkba, még ha ilyen kellemes pillatok is vannak egy irodai dolgozó életébe. :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.15. 17:53:07

Nem egy nagy szám a video, csak maga a lényeg hogy már 800 ezerért se talál szakácsot, Olaszországból hozat pincért stb.

És ha megkérdezed egy építőipari cég tulajdonosát, ugyanezeket fogja elmondani, de szinte bárhol, olyan munkaerőhiány van hogy megvannak rogyva a munkáltatók.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.15. 17:39:09

MQuCsabi írta: hiába érdekel és jó kereseti lehetőség, mégis úgy érzem, hogy nem érteném, mit csinálok :D
Az emberek nagy része nem tudja, hogy mit csinál. Megkérdezem őket, hogy pontosan mi is a munkájuk, aztán hablatyolnak össze-vissza :D Ugye ez legfőképpen az irodistákra értendő.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 17:24:52

Egyébként végig fogom nézni, mert elsőre két menőbb helyet interjúvoltak, de Badacsonyban pl egyik büfében még jattot sem tarthatnak meg. Ami azért egy százezres fizu mellett elég kötsög dolog.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.15. 17:20:03

Nero. írta:https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0556518869

A muktkor vitatkoztunk munkaerőhiányról, meghogy mennyi pénzt lehet keresni otthon. Ezt csak úgy itthagyom...
nem néztem meg csak kérdem: mennyit fizetnek a heti 7x12-14 órás robotért a balcsin? havi nettó 90? :D régen ez volt a divat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése
cron