La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.24. 20:37:56

Nincs tuti recept, hogy melyik szolgálja jobban a gyerekek fejlődését, végigjáratni velük a szamárlétrát, vagy már kamasz korukban bedobni őket a mélyvízbe.
Pelé még nem volt 18 éves, amikor világbajnok lett, Owen és Neymar is iszonyú fiatalként robbant be a köztudatba. Ellenpéldának itt van a norvég Ödegaard, akiről néhány éve sok jót írtak, a Real le is csapott rá, de már rég kölcsönadták egy holland kiscsapatnak.
A Barcelona most mintha átgondoltabban, talán túl óvatosan is kezelné a csodagyerek-kérdést. Igaz, a jelenlegi felnőtt csapat egyáltalán nincs rászorulva arra, hogy tinédzserek rántsák ki a gödörből.
Szerintem Valverde a garancia rá, hogy oda fognak figyelnek a srácokra, nem tartom valószínűnek, hogy az igazán értékes fiatalok közül bárki is elkallódhatna.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.24. 19:09:33

Kovbal88 írta:Valverde idén nem nagyon adott lehetőséget a fiataloknak, sőt még a cserejátékosaink, pl Denis, Paco, Mina, se sokat játszott.

Nyilván nem könnyű az ifiből felkerülni a nagycsapathoz, de valami koncepció nem ártana. Magasabb fizetéssel nem lehet itt tartani senkit, annál kicsit többet kell adnia a klubnak.

Lassan nyoma se marad a La Masia-nak. Jelenleg több realos van a VB-keretben, mint barcás. Ennyit a vezetőségről!
Valverde azt mondta, hogy kisebb keretet akar jövőre (20-21 fő), és akkor gyakrabban tudna felhozni a B-ből embereket. Ez logikus valahol, hiszen ha Denis, Gomes vagy Vidal helyett berak a B-ből valakit, azzal maga ellen fordítja az A keret cserejátékosait és széthúzást kelt az öltözőben.

Egyébként meg a La Masiáról elég sok ember jön ki, egy felnőtt keret meg 25 fős maximum. Törvényszerű, hogy mindenki nem fog tudni itt játszani, így mindig sokan el fognak menni az utánpótlásból. Pláne ha az angol klubok egyből milliós fizukat vágnak hozzájuk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.24. 19:03:56

Kovbal88 írta: Lassan nyoma se marad a La Masia-nak. Jelenleg több realos van a VB-keretben, mint barcás. Ennyit a vezetőségről!
És abból nálunk hány saját nevelés, és hány náluk? :wink:

A fiatalok beépítéséről meg továbbra is azt tudom mondani, hogy cserének jók lehetnek, de akkor fejlődni nem tudnak, plusz ugye egyeseknek kevés a duplázás év végén, mégis megy a sírás a fiatalok felé... :roll:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.24. 18:56:54

Valverde idén nem nagyon adott lehetőséget a fiataloknak, sőt még a cserejátékosaink, pl Denis, Paco, Mina, se sokat játszott.

Nyilván nem könnyű az ifiből felkerülni a nagycsapathoz, de valami koncepció nem ártana. Magasabb fizetéssel nem lehet itt tartani senkit, annál kicsit többet kell adnia a klubnak.

Lassan nyoma se marad a La Masia-nak. Jelenleg több realos van a VB-keretben, mint barcás. Ennyit a vezetőségről!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.24. 16:51:49

Örülök, de nem egy elvárt klubhűség miatt, hanem azért, hogy ha a vezetőség hajlandó lehetőséget adni a saját nevelésűeknek, akkor legyen is kit felhoznia Valverdenek.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.24. 16:42:53

http://www.eurobarca.hu/hirek/atigazola ... t-dontott/" target="_blank

Egyetlen pillanatra sem hittem el, hogy képes lenne elmenni. Remélem, néhány éven belül a nagyoknál is meghatározó játékos lesz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.24. 14:35:03

Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.22. 11:32:51

D.i.N.h.O írta:A kicsikéink megint győztek! Ez a Pimienta eddig teszi a dolgát. Még 2 forduló hátha meg lesz a bennmaradás! [-o< \:D/
Most néztem meg az összefoglalót, Nahuel nagyszerű gólt lőtt, és Marc Cardona fejese sem volt csúnya.
https://www.fcbarcelona.com/football/ba ... ctory-3-1-" target="_blank
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2018.05.20. 23:14:31

A kicsikéink megint győztek! Ez a Pimienta eddig teszi a dolgát. Még 2 forduló hátha meg lesz a bennmaradás! [-o< \:D/
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.18. 21:15:05

Puig sorsa komoly teszt lesz. Ő párszor edzett Valverdenél, tehát az edző pontosan tudja, hogy a fiatal mekkora távolságra van az általa elképzelt csapattól. Ha nagyra, akkor nyilván hiába van vonzó külső ajánlata, nem kaphat olyan garanciákat, amellyel átugorná a saját korosztályát a Barcanál. Viszont ha elmegy, az nagyon felerősíti a fiatalok gondolkodásában azt, hogy itt nincs jövő. Az meg meghatározza az egész utánpótlás jövőjét.
Fejlemény: Ma este Valverde beszállt Puig marasztalásába.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.05.16. 23:46:45

Sinya22 írta: Szerintem meg semmit nem jelent az, hogy ma ott volt. Gondolom Messi és a többiek is csak azért voltak ott,mert direkt lekötötték,hogy azért ne az ifikkel és Gomessel menjen a Barca. Én egyébként továbbra se látom,hogy jövőre bármelyik B-s felkerülne véglegesen a nagyokhoz,az meg hogy játszana is,kizárt. Alena több szezonban is kapott már pár meccset,de neki sincs semmi esélye,hogy leülhessen a padra mondjuk,4-5. kp-nak. Jönnek az új igazolások előre,hátra,lehet Arthur is már most,ne nagyon éld bele magad hogy változni fog bármelyik fiatal helyzete is.
Elég sajnálatos ez a helyzet, hogy előbb hozunk "nevenincs" senkiket a brazil bohócligából, mint Arthur, vagy amilyen a B-be érkező Vitinho volt (utóbbi szerencsére kölcsönben csak) ahelyett, hogy a saját tehetségeinket próbálnánk ápolni. Jelenleg éppen elég középpályásunk van, pláne, ha Denis nem lesz hajlandó távozni. Busquets,Rakitic,Coutinho,Paulinho,Samper,Denis,Alena és szükség esetén Sergi Roberto is. Ha 4-3-3-mal számolok ez már így is sok.
Az átigazolási politikánkat nézve, átbillenünk lassan a "galaktikus" átigazolási politika felé azzal, hogy hozunk egy újabb sztárt, akit nehéz lesz beilleszteni, de "muszáj", ha már leigazoltuk, közben pedig fütyülünk az utánpótlásra és hátra ill. a középpályára pedig olyan töltelékeket hozunk, akik szinte "alibi-igazolások" =D>
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.05.16. 23:00:27

Samper írta:Gondolom, hogy véletlensorozat vezetett oda, hogy Cuenca részt vett a délafrikai turnén. De ez jövőre lépéselőnyhöz juttathatja.
Szerintem meg semmit nem jelent az, hogy ma ott volt. Gondolom Messi és a többiek is csak azért voltak ott,mert direkt lekötötték,hogy azért ne az ifikkel és Gomessel menjen a Barca. Én egyébként továbbra se látom,hogy jövőre bármelyik B-s felkerülne véglegesen a nagyokhoz,az meg hogy játszana is,kizárt. Alena több szezonban is kapott már pár meccset,de neki sincs semmi esélye,hogy leülhessen a padra mondjuk,4-5. kp-nak. Jönnek az új igazolások előre,hátra,lehet Arthur is már most,ne nagyon éld bele magad hogy változni fog bármelyik fiatal helyzete is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.16. 22:10:51

Gondolom, hogy véletlensorozat vezetett oda, hogy Cuenca részt vett a délafrikai turnén. De ez jövőre lépéselőnyhöz juttathatja.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.05.11. 20:16:02

Stalkyard írta:Tripla komment miért nem kerül törlésre?
Mert egy 7 alatt jött össze. Ez senkinél se számít duplának (triplának, stb...)

A mondandó jelentősségén lehet elmélkedni, de szabálysértés nem történt.

Samper: a fiatalok fejlődését egyáltalán nem befolyásolja, hogy "csak" a harmadosztályban szerepelnek majd. Sőt, a kisebb eredménykényszer (aminek igazából nem is lenne helye a kicsiknél) miatt talán kevesebb 20-22 éves semmitmondó ember érkezik majd a nyakukra.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.11. 18:34:55

Varo, Samu, Rivera, Costas, Hongla, Nahuel and Vitinho will not sign permanently with Barcelona. They will return to their parent clubs on July 1st. [@martinezferran]
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.07. 04:49:54

Harmadosztályú csikócsapat lesz a B. Ki kell találni, hogy hogy fogják tudni intenzívebbé tenni az egyéni fejlesztést.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.04. 21:20:22

MD:
Barcelona has told these players they have a place for them at Barcelona B next season:

- Riqui Puig
- Mateu Morey
- Juan Miranda
- Alex Collado
- Monchu
- Peña
- Chumi
- Mingueza
- Carevic

Ez alighanem csak szerződési ajánlat.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.05.02. 15:24:49

mintha szándékosan akarnák szétzülleszteni az egész rendszert.

komolyan, ezeknek csak az volt fontos, hogy hatalomra jussanak, az, hogy szétrombolnak mindent, nem számít
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.30. 22:20:31

Ha eladjuk Cucut, az csak az edzők egyetértésével történhet. Tavaly a felkészülést az A kerettel kezdte, aztán a B-ből is kiszorult egy időre Miranda javára. Többet vártunk tőle, de ez sikertelen éve volt. Majd a Gladbachban kiderül, hogy mire viszi hosszabb távon.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.04.26. 12:47:55

Samper írta:A győztes U-19 legtöbb tagjának most nyáron lejár a szerződése. Nem a vak véletlenen fog most már múlni, hogy ki kap közülük szerződési ajánlatot - és milyet.
Szerintem mindenki dob kockával és aki 6-ost dob, az kap szerződést
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.26. 12:27:10

A győztes U-19 legtöbb tagjának most nyáron lejár a szerződése. Nem a vak véletlenen fog most már múlni, hogy ki kap közülük szerződési ajánlatot - és milyet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.26. 11:00:17

palesz77 írta:A labdatartós focinkat mondjuk enélkül is el lehet sajátítani magas szinten, Messi és Ini se hiszem, hogy teljes mértékben átszellemült katalánok lennének, aztán mennyire jól kenik.
Igen, de a Barca-stílus mégiscsak a latinos focikultúra része (még ha a holland-iskola is benne van), amit Messi, Iniesta, Ronaldinho is az anyatejjel szívott magába, ezzel szemben az amerikai labdarúgásban kevésbé dominál például a tökéletes technika, és nagyobb szerepet kap benne a fizikum és az állóképesség, én legalábbis még nem láttam igazán penge észak-amerikait. De ezzel nem akarom őket lenézni, és ki tudja, nem fog-e egyszer New Yorkban is feltűnni egy őstehetség.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.26. 09:32:16

brazilfan írta:de nem nagyon tudom elképzelni, hogyan lehet a gyakran hivatkozott klubfilozófiát az amerikai srácokkal megismertetni, ha fogalmuk sincs arról, mit jelent politikai és kulturális értelemben katalánnak lenni, és nem ismerhetik az apáról fiúra szálló Barca-elkötelezettséget sem.
A labdatartós focinkat mondjuk enélkül is el lehet sajátítani magas szinten, Messi és Ini se hiszem, hogy teljes mértékben átszellemült katalánok lennének, aztán mennyire jól kenik. Nem ezzel van a gond szerintem, hanem hogy a B csapat 38%-a saját nevelés.. Az inkább probléma, és ezen kéne változtatni. Remélhetőleg Pimienta fog is.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.26. 08:40:41

crixus írta:a B csapat körüli káosz az azért van, mert az eredeti funkcióját veszítette el a Barcelona B.
Mert a klub is megváltozott. Ma a világ egyik legismertebb márkaneve, gigantikus szurkolótáborral és a 2020-ra évi egymilliárd eurós bevételt megcélzó üzleti stratégiával.
A játékosárak iszonyú mértékű emelkedése nem a mi ötletünk volt, de totálisan részt veszünk benne, szerintem most kb. olyanok vagyunk, mint amilyen a Real volt a galaktikus korszakukban. Bárkit meg tudunk venni, és ezt az irányt én zsákutcának tartom.
A Barcelona nemrég akadémiát létesített New Yorkban, Kanadában is van egy focisulija, de nem nagyon tudom elképzelni, hogyan lehet a gyakran hivatkozott klubfilozófiát az amerikai srácokkal megismertetni, ha fogalmuk sincs arról, mit jelent politikai és kulturális értelemben katalánnak lenni, és nem ismerhetik az apáról fiúra szálló Barca-elkötelezettséget sem.
Mindenesetre drukkolok, hogy ne legyen lezárt a sztori és jó kezekben legyen az utánpótlásképzésünk, tekintsünk optimistán a jövőbe.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.04.26. 06:49:07

Samper írta:...
Sajnos ebben igazad van, mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy az amit leírtál, a B csapat körüli káosz az azért van, mert az eredeti funkcióját veszítette el a Barcelona B. Alapvetően az lenne a lényege ennek a rendszernek, hogy a 18 körüli/fölötti ifistáink, felnőtt csapatok ellen játszhassanak hétről hétre. A végeredményt illetően teljesen mindegy, hogy ez a harmadik vagy a második, ne adj Isten a negyedik liga. Aki tehetséges az fel fog kerülni az első csapathoz, hogy megmutassa, hogy elég-e legalább egy tartalék szerepkörre. Mi lett ebből? A Pep-korszakban megkapta a hype-ot az akadémiánk, a "hozzá értő" vezetőség szemében pedig pont ennyit is ér. Ki lehet tenni az "ablakba", hogy nekünk a második csapatunk is a lehető legmagasabb szinten játszik. Ezért van most pánik, mert ha kiesünk az presztízsveszteség. A tehetséggondozó szerepkörből egy marketing-szerep lett.

A fenti átalakulás jól látszik az első csapaton is. Jelenleg a 22 fős keretünkből mindössze 6 játékosunk a saját nevelésű (Messi,Iniesta,Piqué,Alba,Busquets,Roberto), közülük is Iniesta az idény végén szinte biztosan távozik. A legfiatalabb közülük Roberto a maga 26 :!: évével, ő 2013ban került a nagyok közé. Azóta tehát más nem tudott megragadni, holott ez idő alatt kétszer nyertünk ifi-BL-t. Az is beszédes, hogy 2008 tavaszán a 24 fős keretünkből 9 saját nevelés volt, köztük a legfiatalabb Bojan, aki abban a szezonban került fel a nagyokhoz. Kipróbáltuk, nem lett belőle nagy durranás, de a padra bőven elfért. Szerintem pl. a mostani Paco-nál jobb teljesítményt nyújtott nálunk, vagy közel hasonlót. Ja, csak nem kellett leigazolni súlyos összegekért. :roll:

szerk.: azért 2008-at hoztam fel, mert pont a Pep-korszak előtti hype utolsó szezonja volt, ill. pont 10 éve. De írhattam volna másik szezont is.
Válasz küldése