Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.28. 18:52:05

Lehetséges kalapok jövőre:

1. kalap: RM, City, PSG, BM, Juve, Lokomotiv, Barça, Atlético
2. kalap: Napoli, Dortmund, Sahtar, Benfica, Basel, Porto, MU, Spurs
3. kalap: Monaco, CSKA, Schalke, Lyon, Pool, Ludogorec, Roma, Salzburg
4. kalap: Galata, Inter, Hoffenheim, PSV, Brugge, Plzen, Vale, Celtic

Dortmund, Monaco, PSV hármasnak örülnék.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.27. 22:19:17

Samper írta:[quote="Rivaldo11"Nálunk meg náluk koncentrálódik a top 10-ből 9 emberke.
Na ez a baj, hogy ilyeneket képzelünk. Messi, Ter Stegen és Coutinho. Senki más nem top 10 - és nem is lesz, legfeljebb Dembelé, ha minden összejön.[/quote]Azon lehetne vitatkozni, hogy ki top 10 vagy ki nem, de szerinted nem elég erős a keretünk? Talán már nem olyan kiemelkedő, mint Xaviék fénykorában, de azért most is kb. a legerősebb, de min. top 3.

A Realnak is nagyon erős a játékosállománya, de azért messze nem annyira, hogy az elmúlt 5 évben 4 győzelmet indokoljon. Ha tényleg annyira szuper-korszakos csapat lennének, akkor nem rezgett volna nekik annyiszot a léc, na meg akkor nem csak 1 bajnokságot hoztak volna ez idő alatt, és nem lennének általában a kuki rossz oldalán ellenünk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 21:50:39

Én ezt úgy értelmeztem, hogy a világ 10 legjobb játékosából 9 a két csapat között oszlik meg. Nálam a legjobb 10-be a Messi, Cristiano, Coutinho, Hazard, Griezmann, Dybala-féle vonulat van, azok a játékosok, akik a csapatuk élén képesek klasszisként eldönteni egy meccset. Ezekből nincs kilenc a két csapatban összesen sem, de ha posztonként nézzük, úgy szinte mindenki benne van a top 10-ben, az már azért nem olyan nehéz egy Barca-Reálban. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.05.27. 21:46:10

Ts, Alba, Messi, Coutinho, Umtiti(?) top nálam a posztján nálam. Suarez top10 közelében nem volt idén számomra.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.27. 21:42:51

Nálunk meg náluk koncentrálódik a top 10-ből 9 emberke.
Na ez a baj, hogy ilyeneket képzelünk. Messi, Ter Stegen és Coutinho. Senki más nem top 10 - és nem is lesz, legfeljebb Dembelé, ha minden összejön.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2018.05.27. 23:41:59-kor.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.05.27. 21:42:08

Samper írta:[quote="Rivaldo11"Nálunk meg náluk koncentrálódik a top 10-ből 9 emberke.
Na ez a baj, hogy ilyeneket képzelünk. Messi, Ter Stegen és Coutinho. Senki más nem top 10 - és nem is lesz, legfeljebb Dembelé, ha minden összejön.[/quote]

Suarez? Alba? Umtiti esetleg?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.27. 20:41:07

[quote="Rivaldo11"Nálunk meg náluk koncentrálódik a top 10-ből 9 emberke.[/quote]

Na ez a baj, hogy ilyeneket képzelünk. Messi, Ter Stegen és Coutinho. Senki más nem top 10 - és nem is lesz, legfeljebb Dembelé, ha minden összejön.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.27. 19:12:55

LG írta:
S.Agüero írta:Igen, minden párharcra jutott néhány érdekes pillanat. A PSG ellen még ott van a kamubüntető mellett CR gólja, mikor rápattant a térdére a labda. Plusz a Bayern ellen is az odavágón a két góljuk hogy jött össze... :)
A mákot meg az ellenfél bénaságáról most nem beszélném, bosszantó az is, de nem lehet vele mit kezdeni. De az elmúlt három év mindegyikében volt legalább 1 olyan párharc, ahol játékvezetői tévedések is kellettek a sikerhez. Csak annyit szeretnék, hogy a következő 3 évben ők essenek ki úgy, hogy az ellenfél lesgólt rúg, vagy a Real nem kap tiszta büntetőket, ill. az ellenfél játékosa fennmarad több sárga lapot érő megmozdulás után is. Kíváncsi lennék, akkor is jönnének ide észt osztani, jófejkedni, úriembereskedni, meg akkor is ilyen bölcsek meg higgadtak maradnának-e. Tényleg nagy kíváncsi lennénk, hogy reagálnának, mert nem mostanában volt rá precedens. :lol: Csak az alapján tudok következtetni, amit leműveltek a mi 2009-es Chelsea ellen párharcunk után, akkor megmutatták mekkora úriemberek. =;
LG, te régebben mindig próbáltál visszafogott lenni, de ha már te is radikalizálódtál, az már jelent vmit... :D
Igen, azt jelenti, hogy a bíró+mázli+pofátlanság (ramos a neved) már túl régóta együtt tolják a madridot a BL-ben, mintsem a játék minősége...

Idén, ami történt velük:
- PSG: lefocizza őket párizsban az ellenfél, erre vmi istentelen szürreális módon kamutizi és cuncika belebotlik a labdába. második meccsre Neymar lesérült.
- Juve otthon balf. volt, idegenben ledolgozzák a hátrányt, erre megkapja a madrid azt a büntetőt, amit soha, egyetlen másik csapatnak nem fújnának be ilyen körülmények között...
- Bayern: balf. kapus, nem megítélt büntetők mindkét meccsen, pedig a bajorok lefocizták őket...
döntő: inkább nem írok semmit...

utoljára a chelsea győzelme volt ennyire érdemtelen 2012-ben, de azok nem kaptak ennyi segítséget az ellenféltől és a bíróktól... Azt meg nekem ne magyarázza be senki, hogy a madrid érdeme, hogy kikényszerítették a hibát, mert ezek ki nem kényszerített hibák voltak...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.27. 15:26:23

nem egy párharcról írtam hanem évről/időszakról
Guardiola focija amikor berobbant gyors, pontos, "tiki-taka" volt aminek nem volt ellenszere. ehhez képest amikor elment egy lassú, és főleg meddő mezőnyfölény jellemezte amivel az eredmények jöttek de szerintem unalmas volt. ez egyébként a válogatottban is előjött a 2008as eb és 2010es vb jó játéka után a 12es eb gyötrelem volt. meglett a torna de ott is előjött ez a passzoljunk még 300at hogy tuti legyen dolog és sok meccsen volt meddő mezőnyfölény amivel ugyan meglett a torna de az előző évek válogatott meccseihez képest nagyon lassú és passzív lett.
Példának hoztam fel azt a párharcot, Pep időszakának egyik, ha nem a legjobb meccsei voltak azok, hiába estünk ki, az baromi gyors foci volt.

A válogatott meg szerintem 2012-ben jobb volt, nekem inkább a VB-n volt unalmasabb a játékuk.
Messi meg hiába szervez jól a legjobb szezonjai a kapu előtt voltak szerintem. egy ilyen játékost úgymond elpazarolni hogy hátrébb kell szerveznie szerintem kár.
Nem is nyertünk semmit, amikor a kapu előtt játszott.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 15:16:48

El Sie7e írta:meglátjuk mi lesz. én csak örülök ha minél közelebb van Busquetshez mint a kapuhoz :mrgreen:
Szerintem is hülyeség a világ egyik legjobb támadóját odébb tenni a kaputól, de mégis ilyesmi történik. Aztán idén működött is ez nagyrészt, kivéve két meccset, ami aztán némileg elcseszte a szezont. Mondjuk az egyiken nem is játszott eleve, szóval nem is működhetett a dolog. :D
Amúgy régebben is gyakran elkóborolt, csak régen volt egy bitang középpálya, így ez amolyan megengedhető luxus volt neki, most meg olyan, mintha enélkül nem is tudnánk támadást építeni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.27. 15:13:35

meglátjuk mi lesz. én csak örülök ha minél közelebb van Busquetshez mint a kapuhoz :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 15:10:53

El Sie7e írta:Messi meg hiába szervez jól a legjobb szezonjai a kapu előtt voltak szerintem. egy ilyen játékost úgymond elpazarolni hogy hátrébb kell szerveznie szerintem kár.
Kérdés, hogy Messi hogyan vélekedik erről. Szerintem ő úgy szeret játszani, hogyha nála van a labda és alakíthatja a játékot. Ha pedig ő ezt akarja, nincs az az edző, aki rá tudja venni arra, hogy mást tegyen. Illetve én nem gondolom, hogy Messi képes lenne azzal a hatékonysággal befejezni a kapu előtt, mint most CR (már persze nem a tegnapi döntőn). Ő nem fog 190 centis védők között labdát elfejelni, meg szorgalmasan folyamat jól helyezkedni. Ő a labdával jó elsősorban, nem anélkül, habár ő is tud érkezni beívelt lasztikra meg line breaker passzokra, de nem ez a fő erőssége. Mivel folyamat támadókat hozunk, ezért szerintem Messi meg az edző is afelé tendál, hogy az argentin amolyan támadó középpályásként muzsikáljon a jövőben. Aztán meglátjuk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.27. 15:03:58

S.Agüero írta:
jött Guardiola és az első éves játéka baromi jó volt de aztán fokozatosan lassult és az utolsó évében hát vmi kegyetlen unalmas, meddő sz*r volt.
:shock:
Unalmas [auto_cenzúra] volt? Nézd vissza akkor a Chelsea elleni párharcunkat 2012-ből.

Messit meg nem kell a 16-os elé szegezni. Tény, hogy gólerős, de jobban szükség van a játékszervezői készségére.
nem egy párharcról írtam hanem évről/időszakról
Guardiola focija amikor berobbant gyors, pontos, "tiki-taka" volt aminek nem volt ellenszere. ehhez képest amikor elment egy lassú, és főleg meddő mezőnyfölény jellemezte amivel az eredmények jöttek de szerintem unalmas volt. ez egyébként a válogatottban is előjött a 2008as eb és 2010es vb jó játéka után a 12es eb gyötrelem volt. meglett a torna de ott is előjött ez a passzoljunk még 300at hogy tuti legyen dolog és sok meccsen volt meddő mezőnyfölény amivel ugyan meglett a torna de az előző évek válogatott meccseihez képest nagyon lassú és passzív lett.

Messi meg hiába szervez jól a legjobb szezonjai a kapu előtt voltak szerintem. egy ilyen játékost úgymond elpazarolni hogy hátrébb kell szerveznie szerintem kár.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.27. 15:02:52

S.Agüero írta:Igen, minden párharcra jutott néhány érdekes pillanat. A PSG ellen még ott van a kamubüntető mellett CR gólja, mikor rápattant a térdére a labda. Plusz a Bayern ellen is az odavágón a két góljuk hogy jött össze... :)
A mákot meg az ellenfél bénaságáról most nem beszélném, bosszantó az is, de nem lehet vele mit kezdeni. De az elmúlt három év mindegyikében volt legalább 1 olyan párharc, ahol játékvezetői tévedések is kellettek a sikerhez. Csak annyit szeretnék, hogy a következő 3 évben ők essenek ki úgy, hogy az ellenfél lesgólt rúg, vagy a Real nem kap tiszta büntetőket, ill. az ellenfél játékosa fennmarad több sárga lapot érő megmozdulás után is. Kíváncsi lennék, akkor is jönnének ide észt osztani, jófejkedni, úriembereskedni, meg akkor is ilyen bölcsek meg higgadtak maradnának-e. Tényleg nagy kíváncsi lennénk, hogy reagálnának, mert nem mostanában volt rá precedens. :lol: Csak az alapján tudok következtetni, amit leműveltek a mi 2009-es Chelsea ellen párharcunk után, akkor megmutatták mekkora úriemberek. =;
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.05.27. 15:02:27

El Sie7e írta:én azt érzem a Barcánál hogy betegesen ragaszkodnak ehhez a misztikus "Barca stílushoz". alapnak jó de már annyira begyöpösödötten ragaszkodnak hozzá hogy ahogy említed is nem látják a passztól az üres kaput.

persze működik, persze sikeres de már nagyon állott a dolog. ott volt pl a Rijkaard féle csapat. piszok jó focit toltak de gyorsan és célratörően. aztán kipukkadt. jött Guardiola és az első éves játéka baromi jó volt de aztán fokozatosan lassult és az utolsó évében hát vmi kegyetlen unalmas, meddő sz*r volt. ez nem azt jelenti hogy rossz volt vagy sikertelen csak feleslegesen belehalt ebbe a Barca-DNS mítoszba. LE se csinált túl sokat az első évében csak jól felpörgette a tempót és belevitt a repertoárba kontrákat is és megint ütött a keret. aztán megint leengedett. az idei Valverde bár eredményes volt de te jó ég milyen nézhetetlen volt.

az Arsenal csinálta ezt hosszú éveken át csak más szinten hogy egyszerűen belehaltak a szépségbe. mindig passzolni akartak 3 méterre a kaputól is.

Most jött hozzátok Dembele akinek a sebességét kéne kihasználni, Coutinho akinek a távoli lövéseit, ott van Messi akit odakéne szögezni a 16oshoz ehelyett a félpályánál kavargat. most még szó van Griezmannról is aki szintén sokkal direktebb mint amit a Barca erőltet. van Messi,Dembele,Coutinho,Suarez,(Griezmann) sor és ebből Messi való arra amit játszani "köteles" az edző. pedig ezzel a sorral egy gyors direktben kapuratörő játék iszonyat penge lehetne. persze így is erős csak közel sincs kimaxolva a dolog szerintem. szerencsére :D
Tök jó meglátások, ritka szimpatikus megnyilvánulás ;)
Szerintem, a Pep féle foci kimaxolva most sem fogható...
Meg lehet nézni, ahogy kezdtek ki és elfogyni az ehhez illő játékosok, csökkent a hatékonyság..
Nem állítom, hogy tévút áttérni egy célfutballra, ugyanúgy nem tévút a tiki-taka sem, adott feltételekkel.
Szerintem az a legszerencsétlenebb eset, amikor az egyikhez már, a másikhoz meg még nincs meg a keret, szándék....
És mi ebben vagyunk elveszve valahol pillanatnyilag...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.27. 14:57:25

S.Agüero írta:Messit meg nem kell a 16-os elé szegezni. Tény, hogy gólerős, de jobban szükség van a játékszervezői készségére.
Ez a veszély nem is fenyeget, tekintve, hogy lesz 500 támadónk jövőre. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.27. 14:42:18

jött Guardiola és az első éves játéka baromi jó volt de aztán fokozatosan lassult és az utolsó évében hát vmi kegyetlen unalmas, meddő sz*r volt.
:shock:
Unalmas [auto_cenzúra] volt? Nézd vissza akkor a Chelsea elleni párharcunkat 2012-ből.

Messit meg nem kell a 16-os elé szegezni. Tény, hogy gólerős, de jobban szükség van a játékszervezői készségére.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.27. 14:18:58

én azt érzem a Barcánál hogy betegesen ragaszkodnak ehhez a misztikus "Barca stílushoz". alapnak jó de már annyira begyöpösödötten ragaszkodnak hozzá hogy ahogy említed is nem látják a passztól az üres kaput.

persze működik, persze sikeres de már nagyon állott a dolog. ott volt pl a Rijkaard féle csapat. piszok jó focit toltak de gyorsan és célratörően. aztán kipukkadt. jött Guardiola és az első éves játéka baromi jó volt de aztán fokozatosan lassult és az utolsó évében hát vmi kegyetlen unalmas, meddő sz*r volt. ez nem azt jelenti hogy rossz volt vagy sikertelen csak feleslegesen belehalt ebbe a Barca-DNS mítoszba. LE se csinált túl sokat az első évében csak jól felpörgette a tempót és belevitt a repertoárba kontrákat is és megint ütött a keret. aztán megint leengedett. az idei Valverde bár eredményes volt de te jó ég milyen nézhetetlen volt.

az Arsenal csinálta ezt hosszú éveken át csak más szinten hogy egyszerűen belehaltak a szépségbe. mindig passzolni akartak 3 méterre a kaputól is.

Most jött hozzátok Dembele akinek a sebességét kéne kihasználni, Coutinho akinek a távoli lövéseit, ott van Messi akit odakéne szögezni a 16oshoz ehelyett a félpályánál kavargat. most még szó van Griezmannról is aki szintén sokkal direktebb mint amit a Barca erőltet. van Messi,Dembele,Coutinho,Suarez,(Griezmann) sor és ebből Messi való arra amit játszani "köteles" az edző. pedig ezzel a sorral egy gyors direktben kapuratörő játék iszonyat penge lehetne. persze így is erős csak közel sincs kimaxolva a dolog szerintem. szerencsére :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.27. 14:00:32

Vissza néztem a gólokat. Benzema gólja mi volt? úr isten :lol: Harmadik RM gólról nem is beszélve, így bevédeni ezen a szinten hihetetlen, brutálisan lámpalázas lehetett a pali, várható is volt.

Bale első gólja viszont zseniális volt, az előtt emelem kalapom, kétséges volt a pali már rég óta, erre egy BL döntőben meghúz egy ilyet, ehhez aztán kell önbizalom.

Ebben is látom a sikertelenségünket, a játékunk már régóta az egyénieskedés kárára megy.
Nálunk hogy nézett volna ki Bale 2 gólhelyzete?
Úgy hogy levesszük, és megpróbáljuk 60-adjára bepasszolni fél mm helyen a labdát, aztán elakad az egész akció a 3.14csába.
Ezt hiányolom a csapatból, a próbálkozásokat és az egyéni megoldásokat, csodálkozunk ha nem sikerül bevinni az alapvonalig a labdát és csak nézünk hogy mi legyen
Jövőre Coutinhoból is ki lesz ölve a távoli lövés, pedig folyamatosan szórja a gólokat és a veszélyes helyzeteket.

Puyol jól mondta, a kupában játsszanak szépen a mellőzöttek(amúgy felmerült a változtatás hogy az elődöntőkig 1 meccsen dőlne el a továbbjutás).

Én azt érzem, hogy a saját stílusunkba vagyunk befásulva, lelassultunk és lehet észre sem veszik a srácok.
A 2014-es szezonhoz tudnám hasonlítani a csapatot, csak akkor jött Lucho és stábja, aki életet és dinamikát hozott a csapat játékába, nagyon kéne egy felrázás megint, de Valverdétől ezt nem lehet várni, szóval sokat nem várok jövőre sem a BL-ben, pedig nagyon oda kellene már rakni magunkat.

Keretileg ott lehetnénk a toppon, ezért is szomorú az elmúlt szezonok BL eredményei.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.27. 13:33:00

Először is: Ilyen teljesítménnyal is be lehet húzni a bl-t, ha mi idő előtt kiesünk. Az ok: Mélyponton az európai klubfoci. A klasszis játékosokból hiány van, mint a fehér hollóból. Nálunk meg náluk koncentrálódik a top 10-ből 9 emberke. Rajtunk kívül a Bayern esetleg-bár már messze nem olyan erősek mint akár csak 2-3 éve- és egy jó napot kifogó Juve jöhet szóba, és ennyi.
Hiába árazzuk be őket évek óta, ha ott és akkor nem futunk velük össze, a legnagyobb esélyesek ezzel a szürke, semmilyen futballal is.
Arról már nem ejtek szót, hogy mindennek a tetejébe a 4 bl győzelmükből mindössze egyszer lettek bajnokok is mellé, a többin szépen végigmozizták a szezonokat, míg mi mentük a ligáért. Ez sem kis fór.
Személy szerint a mi győzelmeinket sokkal többre tartom, mert mi a ligát is húztuk mellé, -kétszer jött a tripla is-és nem akármilyen dominanciával, és focival-mellé persze jól jött nekünk is pár ítélet persze, ez tény.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.27. 13:21:35

Igen, minden párharcra jutott néhány érdekes pillanat. A PSG ellen még ott van a kamubüntető mellett CR gólja, mikor rápattant a térdére a labda. Plusz a Bayern ellen is az odavágón a két góljuk hogy jött össze... :)
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2018.05.27. 13:13:42

Azért ez egészen elképesztő. PSG ellen: Neymar lesérül a visszavágóra, Mbappé épp visszatér sérülésből, Verratti kiállítattja magát, első meccsen világ vicce büntető. Juventus ellen: pár alap ember hiányzott a Juvéból, Dybala és Buffon kiállíttatja magát, 93. percben beszenvedett gól. Bayern ellen: mindkét meccsen minimum 5 alapkezdő hiányzott a Bayernből, ennek ellenére tovább mehettek volna a németek, ha nem [auto_cenzúra] el annyi helyzetet. Liverpool: Salah sérülése, Bale élete gólja, Karius életének 2 legnagyobb potyája. Én azt hittem, az elmúlt 2 évben kimerítették a szerencse forrásukat évekre, de még több jön helyette.

Korszakos csapat, persze, 3 BL egymás után, ezzel a stattal nem is lehet más. De hogy ilyen semmilyen, szürke játékkal ritkán nyert csapat, mióta BL a BL, az is biztos. És még ha olyan olaszosan brutál jó védelemmel rendelkeznének, oké lenne, de az sincs meg. Idén ráadásul a bajnokságot meg a kupát full beáldozták a BL-ért, ennek ellenére sem láttam ott sem az átütő erőt bennük. És mégis..,

Természetesen jó csapat, ne essék félreértés. De hogy ezzel a teljesítménnyel háromszor egymás után be lehet húzni a Bajnokok Ligáját, az számomra hihetetlen.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.27. 12:32:04

most keltem fel, megnéztem a gólokat :lol: 2 ilyet besz*pni te jó ég, ez tényleg u10-es szint :lol: a meccset nem láttam, szóval értékelni nem tudok, grat a madridnak. annak azért örülök h cunci sehol nem volt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.05.27. 12:12:05

Sanama írta:
Bocsi, akkor félreértettem.
Abban egyetértünk, hogy szerintem sem annyira korszakos egy csapat, mint ahogy a zsinórban 3 BL mutatja. De épp ezért bosszant sokkal jobban, hogy a Barcelona ilyen játékoskerettel, és Messivel egyszerűen 2015óta még elődöntőig sem képes menni. Ráadásul amit írsz, hogy gyengék az ellenfelek, épp emiatt érzem, hogy a Barcan kívül nem sok csapat tudná helyre tenni őket, de ehhez az kéne, hogy 3 gólos előnnyel tovább kéne menni egy Roma-n.
Valahogy a sors amúgy a Bl-ben következetesen figyel arra, hogy ne találkozzunk...
Az tényleg aggasztó, hogy az elmúlt pár évben hogyan és kik ellen sikerült elcsúsznunk, nem tudom hogy ez a keret, vagy mentalitás, vagy egyéb probléma, az biztos, hogy pont az erőt hiányolom nálunk.
Meg egy-két vezér alkatot, sokan leírták már , itt is, máshol is, Puyi-val és Xavi-val elfogytak az ilyenek...
Kis igazításokkal (kereteket, edzőket stb.értve) talán életképes lehet a München, City, a Pool is, Juve, a Psg-t meg nem tudom.
És talán ehhez még hozzá jön, hogy Real szerintem gyengülni fog.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.27. 11:53:50

hajnesz írta:
mess2009 írta: igen! még ezt ajánlom:https://24.hu/sport/foci/2018/05/27/ser ... es-uzenet/
és egy szavazás ahol az arány 74/26 a szándékosság mellett.
Miért a birkák véleménye számit, mikor az épp általad linkelt cikkben benne van, hogy 2 régi veterán szerint se volt szándékosság?
Valószinüleg Lampard és Ferdinand jobban ért az egészhez, mint az egész fórum együttvéve...
Viszont nekik azért diplomatikusnak kell lenni, szóval azért nem biztos, hogy pont az mondják ki, amit tényleg gondolnak. Lehet, hogy igen, de nem biztos.
Ramos pedig köztudottan az egyik legalattomosabb játékos, és kb. a legnagyobb profi abban, hogy rúgjon/verjen/könyököljön oda, úgy, hogy a bíró ebből a lehető legkevesebbet lássa. Szóval pont nála én elég nehezen hiszek a véletlenekben.
Válasz küldése