Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.05. 07:52:37

Nem igazán tudok én ezzel egyetérteni.

Csináljunk bármilyen igénytelen, ellentmondásos filmet, mert úgyse tudunk mindenkinek megfelelni? Tömködjük tele igénytelen poénokkal, sőt lehetőleg a filmek első percébe oltsák le a főellenséget, hogy a lehető legkevésbé lehessen komolyan venni?

Arról nem is beszélve, hogy a főnökasszony nyilatkozata szerinte mindent megtesznek, hogy "megőrizzék a karaktereket olyannak, amilyennek megismertük és megszerettük őket".

És akkor erre még rájönnek az olyan Disney-s megnyilvánulások, miszerint azért kellett női főhős az új trilógiába, mert a nők nem tudtak azonosulni Luke-kal, de ha a férfiak nem azonosulnak Rey-jel akkor szexisták, meg a kis Kasdan kifakadása a pánszexuális hiszti után.

Amúgy a Solo-bukta és az Utolsó Jedik-gyűlölet után egyre több helyről hallani, hogy a Disney nincs megelégedve Kathleen Kennedy-vel, nagyon jó lenne, ha eltakarítanák és valaki olyat ültetnének a helyébe aki érti és szereti is az univerzumot, és nem csak SJW-propagandára használná.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.04. 08:18:27

miro. írta:...
SW saga vol134.
Miro, ha van kedved, időd olvasd el, szerintem jól leírja mi az oka a nézetkülönbségeknek.

https://www.puliwood.hu/ismertetok/vele ... 48553.html" target="_blank
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.06.04. 01:11:25

Triangle: Ha akarsz egy jó

időhurkos-időutazós
filmet nézni. 8,5/10
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.01. 23:04:56

Na, megvolt a Solo

Úgy mentem be, hogy biztosan egy rakás [auto_cenzúra] lesz. De teljesen máshogy lett az, mint vártam.
Nekem a fiatal Han meg a Lando nagyon működött. Lehetett olvasni, hogy a Han-t játszó gyerek annyira ügyetlen, hogy fel kellett venni mellé egy színész-tanárt. Ha tényleg így volt, akkor le a kalappal a tanár előtt, mert nálam Han volt a legjobb az egész filmben.

Viszont a sztori valami olyan hihetetlenül gagyi lett, hogy ezt még Han se tudta elvinni. Simán egy 15-20 perccel rövidebbnek kellett volna lennie, és még így is unalmas lenne. Komolyan nem hiszem, hogy egy ekkora franchise-nál nem tudnak egy épkézláb sztorit összehozni.
Pedig a film első fele még jó is volt.

Az utolsó Jedikben már látott állatmentést itt is megcsinálták, bár itt még volt is értelme. De a droid nagyon erőltetett volt nekem, örültem, hogy viszonylag hamar eltűnt a képből.
De ez az egész bűnszervezetes hercehurca valahogy nem adta nekem...

Quiarat szerintem ki kellett volna nyírni, akkor lezárhattuk volna, most meg végig ott van, hogy Han szeret valakit, aki ki tudja hol röpköd.

Darth Maul cameo-jának pedig az égvilágon semmi értelme nem volt. Nekem már az is gáz volt, hogy az animációs sorozatokba visszahozták, de ide is beletolni végképp semmi értelme nem volt. Sokkal logikusabb lett volna, ha mondjuk Jabba-val beszél a végén (vagy ugye meghal)

Viszont kimaradt a szokásos C-3PO és R2D2, őket szerintem illett volna valahogy belerakni.
Nekem valamiért a film eleji feliratok nagyon adták, meg örültem, hogy végre megint van olyan filmzene, amiben kórus is van (mint pl a Duel of the Fates).

Na mindegy, egyszer meg lehet nézni, mert mondom, nekem Han nagyon adta(eredeti nyelven), de nem várom, hogy fent legyen a tékába, mint ahogy a Zsiványnál vártam.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.06.01. 16:46:20

dévid villa írta:
Tehát, ha elfogynak az érvek, akkor jön a személyeskedés? :roll: Szép...
Én sértegettelek? Szerintem nem, azt gondolom, hogy normális észérvekkel reagáltam mindenre, amit írtál. Néhol meg kijavítottalak, mert azért tévedtél is.

SZERK: És szinte az egész hozzászólásod is módosítod, miután idéztelek :lol:
Jaj pardon,vállalom hogy elsőnek azt írtam. Azért annyira nem különösen érdekel,csak rendes akartam lenni.. :D
Hidd el vannak érvek,csak nem akarok ebbe jobban belemenni mert 1., azt érzem hogy felesleges veled vitázni mert téged nem érdekel az én véleményem 2., annyi időt se ér nekem ez az egész.

Cestus +1, illetve az hogy Luke erőérzékenyebb és könnyebben tanul még magyarázható azzal hogy Ő "A" Darth Vader fia..
De Rey...Rey...Ki az a Rey?
Kylo Rennen kívül igazából senkiről nem tudunk semmit,pedig elment a háromból két rész. =D>
Ja de hogy a néger csávó nem akar már rohamosztagos lenni,ezért átállt.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.01. 16:38:32

Tehát akkor azzal semmi probléma nincs, hogy Luke 4 év alatt (ennyi telt el a 4 és 5 között) megtanult vívni magától olyan szinten, hogy partiban legyen a galaxis legjobb kardforgatójával. Akkor azzal se kéne legyen, hogy Rey 10+ évig tanult vívni magától :D Merthogy Luke-nak Yoda bizony nem tanított vívást, így neki kellett azt magától elsajátítani.
Nem vagyok egy SW-szakértő, de Luke úgy a húszas évei végén lehetett az ötödik részben. Tehát Anakin/Vader kb. ennyi időt töltött el anélkül, hogy fénykard párbajt vívott volna (oké, pár túlélő Jedit biztos ki kellett nyírni az order 66 után, de csak nem Vadert ugráltatták emiatt). Meg is öregedett, a páncél meg rendesen lelassította. Innen nekem védhető, hogy egy ereje tejében lévő fiatal felvette a versenyt egy hendikeppes nyugdíjassal, aki már talán el is felejtette a vívás művészetét. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2018.06.01. 16:15:37

miro. írta:Hááát ja,nyertél! #-o :mrgreen: Varatrixal vitázom,valamiért azt érzem hogy van köztetek egy 10 év,vagy korban vagy fejben.. :mrgreen:
Tehát, ha elfogynak az érvek, akkor jön a személyeskedés? :roll: Szép...
Én sértegettelek? Szerintem nem, azt gondolom, hogy normális észérvekkel reagáltam mindenre, amit írtál. Néhol meg kijavítottalak, mert azért tévedtél is.

SZERK: És szinte az egész hozzászólásod is módosítod, miután idéztelek :lol:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.06.01. 16:05:09

Hááát ja,nyertél! #-o :mrgreen: Nem csodálkozom igazából ezek után hogy ilyen silány filmeket csinálnak. Ez a szükséglet.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2018.06.01. 15:31:58

Bár már Varatrix elég sok mindent leírt, azért pár helyen én is kiegészíteném
miro. írta: -Rey a semmiből megtanult bánni az erővel,gondolok itt az eszmetrükkre vagy hogy felkapta a kardot és simán harcolt Ren ellen.
Érdemes azt is számításba venni, hogy Ren ekkor súlyosan sérült volt. Nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is. Úgy elég nehéz azért normálisan vívni (hozzáteszem, így is ő volt a jobb, egészen a párbaj végéig, simán letaszajthatta volna Reyt a szakadékba, ha akarja)
Az pedig, hogy évekig kell tanulni mindent, soha nem volt lefektetve úgymond szabályként, egyetlen korábbi filmben sem. Sőt, Yoda szavaiból is csak annyi szűrhető le, hogy hinni kell abban, hogy képes vagy rá. Ez a kulcs. Nem az, hogy hány évig gyakorlod.
Azt se felejtsük el, hogy Rey gyerekkorától kezdve túlélő életmódot folytatott a Jakkun, a botjával simán meg tudott tanulni vívni magától.
miro. írta: Ezeket Luke tanulta 2-3 részen keresztül.
Nem. A 4-ben Ben mondott neki 5 mondatot az Erőről, és játszott egy játékbolygóval. Tárgylebegtetést senki nem tanított neki, de már abban a részben is az Erő segítségével irányította bele a Halálcsillag szellőzőnyílásába a torpedókat... Mindezt tanulás nélkül.
miro. írta: De a 4-ben Ő nem harcolt még,és a 4-5 között xy idő eltelt ( úgy tudom évek!!!!),plusz utána ment ugye Yodához.
Tehát akkor azzal semmi probléma nincs, hogy Luke 4 év alatt (ennyi telt el a 4 és 5 között) megtanult vívni magától olyan szinten, hogy partiban legyen a galaxis legjobb kardforgatójával. Akkor azzal se kéne legyen, hogy Rey 10+ évig tanult vívni magától :D Merthogy Luke-nak Yoda bizony nem tanított vívást, így neki kellett azt magától elsajátítani.
miro. írta: Arról nem is beszélve hogy az egésznek volt egy misztikuma,a tanításnak volt mondanivalója,itt most az a lényeg hogy röpködjenek a kardok,példának okáért: a néger srác is rohamosztagosként simán kardozott,itt a rendező lehúzta a wc-n a Star Wars egyik nagy lényegét a jediket,a kardozást,az erőt,azt hogy kiváltságosak voltak azok akik az erő birtokában voltak.
Mint az a filmből kiderült, az Első Rend rohamosztagosai vívni is tanulnak, így nem olyan meglepő, hogy Finn is képes rá. Kylo pedig szemmel láthatóan nem vette komolyan a vele való kardozást addig, míg Finn meg nem sebezte. Aztán a bedühödött Kylo-nak elég volt 2 kardcsapás, és Finn már ájultan heverészett :D
miro. írta: -Leia űrmutatványa,na ok. :lol: :lol:
Nem ez az első alkalom, hogy Leiától erőhasználatot látunk, így ezzel nincs nagy probléma. Ezzel együtt azt gondolom, maga a jelenet megvalósítása béna volt. Az ötlet viszont nem hülyeség.
miro. írta: -Solo meghalt,majd.....nem történt semmi,sőt még azt a jelenetet is kivágták belőle ahol Luke megemlékezik róla,nem volt idő rá mert így is hosszú volt a film,de a szigeten lévő teletabikra,vagy Luke fejésére,esetleg Kylo Ren felső testére volt idő.. :lol: :lol:
Igen, azt a jelenetet én is sajnálom, hogy kimaradt.
Ugyanakkor, nem sok karakter volt eddig, akik normális megemlékezést kaptak volna a SW-ban. Most így hirtelen csak Qui-Gon és Padmé jut eszembe, akik kaptak ilyesmit. De akkor már kaphatott volna Yoda, Obi-Wan, stb... az Alderaan lakói is akár, egy teljes bolygó pusztulásán is elég hamar túllépett mindenki :D
Sok idő egyébként se lett volna Hanról megemlékezni, mert szinte azon nyomban támadott az Első Rend (a 7 és a 8 között jóformán alig telik el idő, max 1-2 óra)
miro. írta: -Luke karakterfejlődése,ahol Mark Hamill tökéleteset játszott,viszont a hős,a legenda,a felkelés,a lázadó és az az ember aki a remény volt mindenkiszámára,akit Yoda-Obi Wan tanított,akit 2 évig várt mindenki miután a 7-ben megfordult hogy na itt az utolsó,legnagyobb jedi,aki azok után se adta fel hogy a saját apja ellen kellett szembeszállnia, most ott hagyta a barátait,eldobja "A KARDOT " ami egyenesen Anakin Skywalkeré volt,melyet Ben Kenobitól kapta,de Ő elvonul az erőtől, szarik mindenre.
Azt hiszem Luke elég világosan elmagyarázta a filmben, hogy miért is vonult el a világtól. És amiken ő keresztülment, szerintem ez teljesen érthető is.
Az pedig, hogy elkezdi képezni Reyt, és visszatér, már egy elég bejáratott sablon, és copy paste lenne, mint a 7. rész 60%-a :lol:
miro. írta: -Yoda,mindenki mestere pedig megjelenik,a hideg elkezd rázni amikor meglátod hátulról a szellemét,erre bemondja hogy ezek a könyvek se voltak letehetetlenek. 8-900(?) évet tanította csak ez az egészet,Ő a Star Wars egyik lényegét hordozta magával,de most hopp Ő is megváltozott. Majd felgyújtja a templomot.

Ezzel sem értek egyet. Fél bolond,az első 5-10 percben...Az egész egy színjáték volt csak tőle. Aztán megszólal hogy "én nem taníthatom,hiányzik belőle a türelem".
Onnan már komoly,és bölcs.
Itt is ugyanilyen :lol: félbolond addig, amíg fel nem gyújtja a fát. Az pedig, hogy "egyik könyv se volt letehetetlen", az csak egy beszólás Luke-nak, aki úgy csinál, mintha olyan fontosak lettek volna számára azok a könyvek, holott alig nézett beléjük :D
Nem tudom feltűnt-e, de Rey elvitte a Jedi könyveket (ott vannak a Falconon) a film végén, ezért merte röhögve Yoda felgyújtani a könyvtárat. És ezért mondja azt sejtelmesen Luke-nak, hogy "nem volt abban a könyvtárban már semmi, aminek Rey ne lenne a birtokában". Hát persze hogy nem, mert ő tudja, hogy elvitte őket!
miro. írta: -faék egyszerű poénok.
Ez nem a marvel.
Én nem érzek különbséget a korábbi filmek poénjai, és e film poénjai között
miro. írta: -elbagatellizált hideg rázós jelenetek.
R2D2 amikor mutatja Leia felvételét,Luke amikor találkozik végre Leiával ésatöbbi.
Ezek mind egy szánalmasan elrontott válasszal lettek elrontva.
Szerintem teljesen rendben voltak, de ez elég szubjektív.
miro. írta: - A Star Wars mindig arról szólt hogy van egy főszál és közben millió érdekességet,történetet tudtunk meg bolygókról,lényekről,tárgyakról,a karakterekről stb-stb. Ezért alakult ki az a Star Wars univerzum érzés,mert sok-sok dolgot tudunk meg,ami egy egészet ad.
Most? Semmit nem tudunk,még igazából a főszál sem derült ki a két rész alatt.
Ki Rey? Mi az az Első Rend? Kik azok? Miért lettek megint lázadok a Leiaek? Hogy lett megint ez a helyzet az univerzumban? Ki az a Snoke? Mi történt az elmúlt időben? Luke miért ment megkeresni a Jedi templomot ha elfordult az erőtől?Semmi választ nem ad a film,nemám hogy érdekességet.
Főszál: Az Első Rend legyőzése.
Az, hogy mi az Első Rend, már a 7. rész sárga szövegében le van írva.
Hogy miért lettek megint Lázadók Leiaék, azt pont a TLJ mesélte el :D
Snoke hátterét meg fogjuk ismerni a 9-ből, nekem erre engednek Andy Serkis nyilatkozatai következtetni.
Rey egy senki, ahogy ez is tisztázódott (már ha igaz, azért ebben még nem lennék biztos)
Luke meghalni ment a szigetre. Azért oda ment, mert ott született meg a Jedi Rend (az első Jedi Templom van ott ugyebár, mint az kiderült a 7. részből), hát úgy gondolta, akkor ott is érjen véget.
Az érdekességekről meg annyit, hogy azok nagy részét korábban sem a filmekből tudtuk meg, hanem a mellékelt enciklopédiákból. Ahogyan most is.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.06.01. 13:55:35

Varatrix írta:Ez nem igaz. Az új reményben gyakorlatilag nem nagyon tanították, egy 5-10 percet leszámítva. Az ötödikben kapott valamennyi oktatást, de ott is rohant tovább a cselekmény, és simán paliba volt a galaxis legnagyobb harcosával...
De a 4-ben Ő nem harcolt még,és a 4-5 között xy idő eltelt ( úgy tudom évek!!!!),plusz utána ment ugye Yodához.
Nekem ez is jobban összepasszolt.
Rey meg...hátha vacsora közben én is elkattanok így. :mrgreen: :mrgreen:
Az erő nem kell a lézerkard használatához, Han is tudta "használni", innen csak egy lépés, hogy elkezdj vele hadonászni, mert nem egy finoman kivitelezett harcművészett volt éppen amit Finn művelt a fegyverrel.
Han hol használta? A has felvágásra gondolsz? :mrgreen: Azért az nem ugyanaz..
Neee legyen már a fénykardozás ilyen egyszerű dolog hogy hadonászgatnak és már megy is.
Ezért jedi a jedi többek között.
Alapvetően van egy mitológiája a Star warsnak, van egy azt körülvevő úgymond rendszere. Tehát a Jedik a Sithek fénykard az Jedi fegyver, nem véltetlen nem pisztolyt használnak. Ennyi erővel a rohamosztagosnak sincs lézerkardja....
Nem változott meg. Szerintem ez teljesen Yodára vallott, ezt a kimért Yedi mester dolgot az előzmény trilógia adta a karakteréhez, az eredetiben ugyanilyen fél bolond gyáva kukac, akiben hatalmas bölcsesség rejlik. A Johnson féle jobban közelítette meg Yoda felfogását, mint az előzmények.
Ezzel sem értek egyet. Fél bolond,az első 5-10 percben...Az egész egy színjáték volt csak tőle. Aztán megszólal hogy "én nem taníthatom,hiányzik belőle a türelem".
Onnan már komoly,és bölcs.

Én nem sajnálom, hogy a dramatikát nem olyan közhelyessé vált fordulatok adják, hogy Snoke egy jobban CGI-zett Palpatine, akiről kiderül, hogy az első részben egy félmondatban megemlített Sith Nagyúr. Rey pedig Obi-Wan eltikolt lánya. Finn Lando unokaöccse.
Tök adom amit írsz,ebben igazad van teljesen. Viszont ez sem jó hogy igazából semmi nincs megmagyarázva,és sok minden le van egyszerűsítve.
Ebből a szempontból más az biztos a 7-8,de nem látom a pozitív oldalát ebben sem sajnos.
Nem kell hogy Rey legyen Luke lánya,de valamit magyarázzanak már meg a filmben,mert gyakorlatilag minden a levegőben lóg.
Én feltételezem azért mert több rendező csinálta.
Példának oka: Mark Hamil szólt hogy nem lesz jó a 7. vége,mert ott elvileg úgy lett volna Luke hogy mellette a kövek megemelkednek,de mivel a 8 forgató könyve kész volt,ott meg ugye elhagyta az erő,így a kettő üti a egymást..
Én továbbra is azt tartom kulcsnak, hogy elengedtem abban a pillanatban, amikor az üzletet nyélbe ütötte a Disney. Félreraktam az előítéleteimet, és csak megpróbálom élvezni.
Így kéne nekem is,boldogabb ember lennék. :mrgreen:
Igazad van ebben is amúgy persze,meg tényleg szeirntem az SW a Jedi vissza térrel vége van.
Csak azért jó még elmenni moziba új SW-re stb. Én bizakodok a spin offokban. A zsivány pl tetszett kifejezetten.
Luke amikor eggyé vált az erővel az viszont számomra extra volt.
Azt nagyon elkapták,akkor minden klappolt.


Sorry hogy a többire nem válaszolok,ezek is,de azok főleg szubjektívek a te-én szemszögemből is,meggyőzni nem fogjuk egymást. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.01. 11:28:30

Varatrix írta:Ja akkor te se láttad kétszázszor... :mrgreen:
Amúgy így történik, addig meg kapaszkodnak ezerrel. Az nekem nem lépte át az ingerküszöbömet.
Hát igen, 2005 óta volt alkalmam párszor megnézni. :D

Az SW eléggé hadilábon áll a fizikával alapvetően, főleg, mióta a Disney regnál. De az a jelenet tényleg okés.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.01. 11:23:42

Cestus írta:Ott a vákuum ki is szippant ezt-azt, de aztán valamilyen összefüggő biztonsági fémredőny le is ereszkedik azonnal, és így megoldódik a gond. Ha jól emlékszem. :D
Ja akkor te se láttad kétszázszor... :mrgreen:
Amúgy így történik, addig meg kapaszkodnak ezerrel. Az nekem nem lépte át az ingerküszöbömet.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.01. 10:53:04

MQuCsabi írta:Mindenki megakadt Leiea űrbéli lebegésén, de nekem rémlik egy részlet a Klónok támadásából, mikor Obi Vanék harcolnak egy hajon Grivious tábornokkal és berobbannak az ablakok. Megnézem este, mert nem tiszta, de, mintha ott is túléltek volna....
Ott a vákuum ki is szippant ezt-azt, de aztán valamilyen összefüggő biztonsági fémredőny le is ereszkedik azonnal, és így megoldódik a gond. Ha jól emlékszem. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.01. 10:45:54

Mindenki megakadt Leiea űrbéli lebegésén, de nekem rémlik egy részlet a Klónok támadásából, mikor Obi Vanék harcolnak egy hajon Grivious tábornokkal és berobbannak az ablakok. Megnézem este, mert nem tiszta, de, mintha ott is túléltek volna....
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.01. 09:37:50

miro. írta:Te akkor nagyon rossz helyeken keresed.
-Rey a semmiből megtanult bánni az erővel,gondolok itt az eszmetrükkre vagy hogy felkapta a kardot és simán harcolt Ren ellen.
Ez gyorsabb volt a kelleténél.

Ezeket Luke tanulta 2-3 részen keresztül.
Ez nem igaz. Az új reményben gyakorlatilag nem nagyon tanították, egy 5-10 percet leszámítva. Az ötödikben kapott valamennyi oktatást, de ott is rohant tovább a cselekmény, és simán paliba volt a galaxis legnagyobb harcosával...
Arról nem is beszélve hogy az egésznek volt egy misztikuma,a tanításnak volt mondanivalója,itt most az a lényeg hogy röpködjenek a kardok
Én úgy látom, hogy Luke újraértelmezte a tanultakat, volt mondanivalója csak más, igazából hatalmasabb lett mint bárki korábban. Lehet te /ti nem azonosultok, ezzel a kicsit "hippisebb" eszmével, miszerint az egyensúlyt meg kell tartani, és sokszor kiderül hogy, ha használod ezt az erőt, akkor előbb utóbb baj lesz belőle.
példának okáért: a néger srác is rohamosztagosként simán kardozott,itt a rendező lehúzta a wc-n a Star Wars egyik nagy lényegét a jediket,a kardozást,az erőt,azt hogy kiváltságosak voltak azok akik az erő birtokában voltak.
Az erő nem kell a lézerkard használatához, Han is tudta "használni", innen csak egy lépés, hogy elkezdj vele hadonászni, mert nem egy finoman kivitelezett harcművészett volt éppen amit Finn művelt a fegyverrel.
-Leia űrmutatványa,na ok. :lol: :lol:
Jogos, méltó búcsút vehettek volna tőle, de ha valamiért fontos szerepe van a 9-ben, ezt akkor se így...
-Luke karakterfejlődése,ahol Mark Hamill tökéleteset játszott,viszont a hős,a legenda,a felkelés,a lázadó és az az ember aki a remény volt mindenkiszámára,akit Yoda-Obi Wan tanított,akit 2 évig várt mindenki miután a 7-ben megfordult hogy na itt az utolsó,legnagyobb jedi,aki azok után se adta fel hogy a saját apja ellen kellett szembeszállnia, most ott hagyta a barátait,eldobja "A KARDOT " ami egyenesen Anakin Skywalkeré volt,melyet Ben Kenobitól kapta,de Ő elvonul az erőtől, szarik mindenre.
Luke "karakterfejlődése" szerintem az egyik legérdekesebb, izgalmasabb dolog amiben újítottak, ráadásul a megírt háttértörténet tudatában, teljesen racionális.

Én személy szerint nagyobbat csalódtam volna, ha az történik amit Luke meg is kérdezett: "Tényleg azt gondolod, hogy most lézerkardot ragadok, és szembeszállok az első rendel? "

Ez kiábrándítóan együgyű, és örülök hogy a karakterek nem egy dimenziósak végre. Az új trilógiában érzem először, hogy valaki végre nem eredendően jó, vagy rossz.
-Yoda,mindenki mestere pedig megjelenik,a hideg elkezd rázni amikor meglátod hátulról a szellemét,erre bemondja hogy ezek a könyvek se voltak letehetetlenek. 8-900(?) évet tanította csak ez az egészet,Ő a Star Wars egyik lényegét hordozta magával,de most hopp Ő is megváltozott. Majd felgyújtja a templomot.
Nem változott meg. Szerintem ez teljesen Yodára vallott, ezt a kimért Yedi mester dolgot az előzmény trilógia adta a karakteréhez, az eredetiben ugyanilyen fél bolond gyáva kukac, akiben hatalmas bölcsesség rejlik. A Johnson féle jobban közelítette meg Yoda felfogását, mint az előzmények.
Most? Semmit nem tudunk,még igazából a főszál sem derült ki a két rész alatt.
Ki Rey? Mi az az Első Rend? Kik azok? Miért lettek megint lázadok a Leiaek? Hogy lett megint ez a helyzet az univerzumban? Ki az a Snoke? Mi történt az elmúlt időben? Luke miért ment megkeresni a Jedi templomot ha elfordult az erőtől?Semmi választ nem ad a film,nemám hogy érdekessége.
Én nem sajnálom, hogy a dramatikát nem olyan közhelyessé vált fordulatok adják, hogy Snoke egy jobban CGI-zett Palpatine, akiről kiderül, hogy az első részben egy félmondatban megemlített Sith Nagyúr. Rey pedig Obi-Wan eltikolt lánya. Finn Lando unokaöccse.

Még van egy rész, borulhat minden, kiderülhet bármi, bár nem hiszem hogy ez lesz, mert a tutyimutyi JJ. rendezi. Johnson mert újítani, még ha nem is mindenki szemében sült el jól, de ő legalább nem remakelt.


A záró részről az írásodban, pedig továbbra is csak azt tudom elmondani, hogy "Nem erőszak a disznó tor." Én sajnálom, mert átérzem ha valaki rajong valamiért, de kiábrándul belőle. Ez rossz érzés, és ha nem ezt vártad, akkor bizony kritizálod, teljesen jogosan.

Én továbbra is azt tartom kulcsnak, hogy elengedtem abban a pillanatban, amikor az üzletet nyélbe ütötte a Disney. Félreraktam az előítéleteimet, és csak megpróbálom élvezni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.06.01. 02:00:06

Erre nagyon kíváncsi lennék, mert annyira emlegetik ezt, de máig nem hozott fel senki egy épkézláb példát erre :roll:
:D
Te akkor nagyon rossz helyeken keresed.
-Rey a semmiből megtanult bánni az erővel,gondolok itt az eszmetrükkre vagy hogy felkapta a kardot és simán harcolt Ren ellen.
Ezeket Luke tanulta 2-3 részen keresztül. Arról nem is beszélve hogy az egésznek volt egy misztikuma,a tanításnak volt mondanivalója,itt most az a lényeg hogy röpködjenek a kardok,példának okáért: a néger srác is rohamosztagosként simán kardozott,itt a rendező lehúzta a wc-n a Star Wars egyik nagy lényegét a jediket,a kardozást,az erőt,azt hogy kiváltságosak voltak azok akik az erő birtokában voltak.
-Leia űrmutatványa,na ok. :lol: :lol:
-Solo meghalt,majd.....nem történt semmi,sőt még azt a jelenetet is kivágták belőle ahol Luke megemlékezik róla,nem volt idő rá mert így is hosszú volt a film,de a szigeten lévő teletabikra,vagy Luke fejésére,esetleg Kylo Ren felső testére volt idő.. :lol: :lol:
-Luke karakterfejlődése,ahol Mark Hamill tökéleteset játszott,viszont a hős,a legenda,a felkelés,a lázadó és az az ember aki a remény volt mindenkiszámára,akit Yoda-Obi Wan tanított,akit 2 évig várt mindenki miután a 7-ben megfordult hogy na itt az utolsó,legnagyobb jedi,aki azok után se adta fel hogy a saját apja ellen kellett szembeszállnia, most ott hagyta a barátait,eldobja "A KARDOT " ami egyenesen Anakin Skywalkeré volt,melyet Ben Kenobitól kapta,de Ő elvonul az erőtől, szarik mindenre.
-Yoda,mindenki mestere pedig megjelenik,a hideg elkezd rázni amikor meglátod hátulról a szellemét,erre bemondja hogy ezek a könyvek se voltak letehetetlenek. 8-900(?) évet tanította csak ez az egészet,Ő a Star Wars egyik lényegét hordozta magával,de most hopp Ő is megváltozott. Majd felgyújtja a templomot.
-faék egyszerű poénok.
Ez nem a marvel.
-elbagatellizált hideg rázós jelenetek.
R2D2 amikor mutatja Leia felvételét,Luke amikor találkozik végre Leiával ésatöbbi.
Ezek mind egy szánalmasan elrontott válasszal lettek elrontva.
- A Star Wars mindig arról szólt hogy van egy főszál és közben millió érdekességet,történetet tudtunk meg bolygókról,lényekről,tárgyakról,a karakterekről stb-stb. Ezért alakult ki az a Star Wars univerzum érzés,mert sok-sok dolgot tudunk meg,ami egy egészet ad.
Most? Semmit nem tudunk,még igazából a főszál sem derült ki a két rész alatt.
Ki Rey? Mi az az Első Rend? Kik azok? Miért lettek megint lázadok a Leiaek? Hogy lett megint ez a helyzet az univerzumban? Ki az a Snoke? Mi történt az elmúlt időben? Luke miért ment megkeresni a Jedi templomot ha elfordult az erőtől?Semmi választ nem ad a film,nemám hogy érdekességet.


Csak egy pár példa így késő éjszaka. A legnagyobb probléma hogy ezt már nem Lucas csinálja,és még ezeket se 1,hanem kettő rendező.
Azokban is volt probléma bőven,de egy embertől származott,és valahogy egy egészet képezett. A lények,a hajók,a bolygók,a karakterek,a történet stb.
A mesék meg legyenek jók,passzoljanak a filmhez,adjanak érdekességet,amit ha megnézel akkor tudod hogy a filmben lévő xy igazából kicsoda.
De nem,ne kelljen megnézni azt is ahhoz hogy egyáltalán tudd hogy 1-1 szereplő,pl Maul hogy került vissza.

Nagyon okosan csinálja a Disney. Egyszerű faék történet,rettentően szörnyű poénok,és a lényeg hogy semmi ne kössön már a régihez,ne legyenek jedik,ne legyen jo-rossz oldal,semmi ne legyen mert azt nem ők csinálták,a Star Wars szóljon arról amit ők akarnak vele elmondani a mostani generációnak.
Csak az a baj hogy ez így már nem lesz Star Wars.
Ez mind az én véleményem,nem szentírás.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2018.05.31. 23:13:51

miro. írta: Ezzel egyet is értek,meg nem is.
Igaz hogy sose lesz olyan az élmény mint volt,de attól még ezek a filmek egyszerűen elvannak rontva nagyon sok helyen. Egyes esetekben nem érdekelte a rendezőket hogy mi volt az első 6 részben. Véleményem szerint pontosan azért hogy az emberek hagyják azt a filmet,és a Disney megtudja mutatni hogy igenis ez a mi Star Warsunk.
( A negativumokba ha kell nagyon szívesen belemegyek bővebben)
Attól még hogy nem olyan az élmény,nem kell hogy fogjam a fejem félóra után a moziban..
Erre nagyon kíváncsi lennék, mert annyira emlegetik ezt, de máig nem hozott fel senki egy épkézláb példát erre :roll:
miro. írta:

Darth Mault meg fel kellett támasztani nagyon..Ezzel is jelezve hogy a Disney által kitalált sorozat az igenis egyenértékű a filmmel.
Valamelyik nap meglesem a Solot is,de az a baj hogy csak ideges leszek ahogy tönkreteszik az univerzumot.

Úgy tűnik súlyos tévedésben leledzel, hogy egy klasszikust idézzek. Darth Mault ugyanis nem a Disney által készített sorozatban támasztották fel, hanem a The Clone Wars-ban, amihez a Disneynek az égvilágon semmi köze nem volt. Ráadásul az egész "hozzuk vissza Mault" sztori Lucas fejéből pattant ki. Tehát a lucasi elképzeléseket vitte tovább a Disney a Lázadókban, és most a Soloban is. Az meg, hogy a sorozatok egyenrangúak a filmekkel, nagyon is helyénvaló hozzáállás, ha univerzumot akarunk építeni. Egyként kell az egészre tekinteni.
davi10 írta: Viszont azt olvastam, hogy Ő is 3 filmre szerződött, tehát mennek majd tovább az ifjú Han és a pánszexuális Lando kalandjai...
Attól még, hogy Kasdan, vagy már a tököm tudja ki, azt mondta, hogy szerinte Lando pánszexuális, attól még rohadtul nem lesz az. Az számít, amit a filmekben látunk (illetve az egyéb művekben). Márpedig a Solo-filmben semmi ilyesmi nincs.

Pusztán szorosan kötődik a droidjához Lando, de ez se olyasmi, amit már ne láttunk volna korábban (pl. Anakin és R2)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.05.31. 22:28:17

davi10 írta: Palpatine, akinek az eredete végülis benne van a Darth Plaguis könyvbe, de megérné filmre vinni, mert Sla könyvek közül is az a legjobb amit eddig olvastam.
EEEEEEMbeeeeer :shock: :shock: :shock: :shock:
Az a könyv szenzációs!
Abból lehetne simán 3 előzményrészt összedobni.
Elképztő ahogy összefog mindent,igazi Star Wars,van benne politika,megy benne a főszál végig,és közben a kisebb dolgok ( fogatverseny,stbstb) utalások is zuhannak rád miközben olvasod.
10/10-es film lehetne.

Boba:
"A The Hollywood Reporter számolt be róla, hogy a Walt Disney és a Lucasfilm hivatalosan is bejelentette, hogy Han Solo és Obi-Wan Kenobi után Boba Fett is saját filmet kap, azaz a a Zsivány Egyessel együtt a Star Wars ikonikus fejvadászáé lesz a negyedik spinoff, amely a saga epizódjai mellett elkészül."

Obi után jön,igazad van!

Varatrix írta:Star Wars (egy picit általában)

Én csak annyival kezdeném, hogy ha valakit zavarnak ezek a döntések azok időben szálljanak ki ennek a követéséből, mert számukra ennél már csak rosszabb lesz.


A star wars világa már picit más tészta, mert ezeken a filmeken nőttem fel, és egyáltalán nem túlzok. A szüleim gutaütést kaptak, hogy a végtelenségig tudtam újra, meg újra nézni napokon keresztül VHS-en.

Azután megjelent 99-ben a Baljós árnyak, ahol kis kölök voltam, és iszonyatosan bezsongtam. Elképzelhetetlennek tartottam hogy, folytassák, de mégis! És amit ott láttam, az megvett kilóra, "színesebb fénykardok", még több, még furább teremtmények. Pedig nyugodtan kijelenthetjük, hogy távolról sem egy kifogástalan film, de ha fiatalon láttad nem érdekelt, hogy apád vakarja a fejét a moziba hogy: "Ez mégis mi a rák?"

"Márpedig Obi-Wan az Sir Alec Guiness." Gondolták teljes joggal. Minket fiatalokat, ez a legkevésbé sem érdekelt.

Az új filmek, egész egyszerűen az új generációnak készültek, nem nekünk. Az új filmek élvezhetősége szerintem csak azon múlik, hogy te ezeket félre tudod e tenni.

A filmekkel szembeni kritikák, meg általában halál gyenge lábakon állnak, mert gyakorlatilag amit leírtak, a 7-el, vagy a 8-al kapcsolatban, azt majdnem "egy az egyben" át tudom ültetni a korábbi filmekre. (érinthetetlenséget, talán egyedül az Új remény élvezhet, és a Birodalom visszavág)

De a cuki lények, az extra halálcsillagok, a színesebb fénykardok, az egyszerű történetvezetés, már a Jedi visszatért is jellemezte.

Nem a Disney kontárkodott bele ilyen módon. Szerintem tökéletesen érzik azt amit Lucas akart ezzel az univerzummal. Az ötödik, is azért jobb mert kevésbé emlékeztet Lucas elképzeléseire, az ötödik a legkevésbé Star Wars rész. (Nekem kedvenc is ettől függetlenül)

A Solo egy teljesen középkategóriás film lett az univerzumon belül. Aki félre tudta tenni, hogy Disney, hogy más színész, hogy ez nem az amit 10, vagy 30 éve látott, az élvezni fogja. Aki nem az nem fogja, és csak a saját szívét fájdítja vele.

Akinek nem tetszett a 7. és/vagy a 8, az ne üljön be, ha viszont beül ne lepődjön meg... :roll:
Ezzel egyet is értek,meg nem is.
Igaz hogy sose lesz olyan az élmény mint volt,de attól még ezek a filmek egyszerűen elvannak rontva nagyon sok helyen. Egyes esetekben nem érdekelte a rendezőket hogy mi volt az első 6 részben. Véleményem szerint pontosan azért hogy az emberek hagyják azt a filmet,és a Disney megtudja mutatni hogy igenis ez a mi Star Warsunk.
( A negativumokba ha kell nagyon szívesen belemegyek bővebben)
Attól még hogy nem olyan az élmény,nem kell hogy fogjam a fejem félóra után a moziban..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.05.31. 20:44:08

Chino írta:Aki látta a DP 2-őt kíváncsi lennék a véleményére, leginkább az elsővel összevetve. Nagyon megosztó véleményeket hallottam.

Ha valakit érdekel:

http://cornandsoda.com/31198-2/" target="_blank
Szerintem jobb lett, mint az első része. Nagyon bejött, ajánlom mindenképp.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.05.31. 18:05:59

Nervo írta:https://www.mafab.hu/article/hivatalos- ... reploje-34
Kíváncsi leszek rá, igéretesnek néz ki. :)
Kiskoromban ennek a filmnek a folytatására nagyon vártam. Remélem a hangulatát vissza tudják adni. Foxx tökéletes választás a szerepre. Egy az egyben mehetne a régi, csak nyílván jobb technikával.

Aztán majd megint várom a folytatást... :D
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.05.31. 17:22:19

https://www.mafab.hu/article/hivatalos- ... reploje-34" target="_blank
Kíváncsi leszek rá, igéretesnek néz ki. :)
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.31. 16:07:23

Star Wars (egy picit általában)

Én csak annyival kezdeném, hogy ha valakit zavarnak ezek a döntések azok időben szálljanak ki ennek a követéséből, mert számukra ennél már csak rosszabb lesz.

Én átéltem ezt egy korábbi sorozattal kapcsolatban, mégpedig az Odaáttal (Supernatural) kapcsolatban. Volt mondanivalójuk, koncepciójuk az 5. évadig, (ameddig mellesleg a Show Runner Eric Kripke eleve tervezte) majd elindult egy minőségi mélyrepülés. Én elhatároztam magamba hogy továbbra is az egyik kedvenc sorozatomként tekintek rá, viszont az ötödik évad után, (egy fél évadot leszámítva) nem vagyok hajlandó követni, és még csak el sem ismerem, hogy ez ugyanaz a sorozat, amibe annó beleszerettem. Ennek ellenére teljes életet élek!

A star wars világa már picit más tészta, mert ezeken a filmeken nőttem fel, és egyáltalán nem túlzok. A szüleim gutaütést kaptak, hogy a végtelenségig tudtam újra, meg újra nézni napokon keresztül VHS-en.

Azután megjelent 99-ben a Baljós árnyak, ahol kis kölök voltam, és iszonyatosan bezsongtam. Elképzelhetetlennek tartottam hogy, folytassák, de mégis! És amit ott láttam, az megvett kilóra, "színesebb fénykardok", még több, még furább teremtmények. Pedig nyugodtan kijelenthetjük, hogy távolról sem egy kifogástalan film, de ha fiatalon láttad nem érdekelt, hogy apád vakarja a fejét a moziba hogy: "Ez mégis mi a rák?"

"Márpedig Obi-Wan az Sir Alec Guiness." Gondolták teljes joggal. Minket fiatalokat, ez a legkevésbé sem érdekelt.

Az új filmek, egész egyszerűen az új generációnak készültek, nem nekünk. Az új filmek élvezhetősége szerintem csak azon múlik, hogy te ezeket félre tudod e tenni.

A filmekkel szembeni kritikák, meg általában halál gyenge lábakon állnak, mert gyakorlatilag amit leírtak, a 7-el, vagy a 8-al kapcsolatban, azt majdnem "egy az egyben" át tudom ültetni a korábbi filmekre. (érinthetetlenséget, talán egyedül az Új remény élvezhet, és a Birodalom visszavág)

De a cuki lények, az extra halálcsillagok, a színesebb fénykardok, az egyszerű történetvezetés, már a Jedi visszatért is jellemezte.

Nem a Disney kontárkodott bele ilyen módon. Szerintem tökéletesen érzik azt amit Lucas akart ezzel az univerzummal. Az ötödik, is azért jobb mert kevésbé emlékeztet Lucas elképzeléseire, az ötödik a legkevésbé Star Wars rész. (Nekem kedvenc is ettől függetlenül)

A Solo egy teljesen középkategóriás film lett az univerzumon belül. Aki félre tudta tenni, hogy Disney, hogy más színész, hogy ez nem az amit 10, vagy 30 éve látott, az élvezni fogja. Aki nem az nem fogja, és csak a saját szívét fájdítja vele.

Akinek nem tetszett a 7. és/vagy a 8, az ne üljön be, ha viszont beül ne lepődjön meg... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.31. 15:42:21

miro. írta:
Ha minden igaz Kenobiból lesz majd egy spin-off, de még nem hivatalos.
Én úgy tudom hivatalosan is Boba Fett lesz a következő.
Én úgy tudom, hogy hivatalos spinoff film még nincs bejelentve, de a "pletykák szerint 2019-ben kezdik el forgatni az Obi-Wan filmet a Logan rendezőjével. És ugye az a film is a 3. és 4. rész között játszódna, ahonnan nem tud kiszakadni a Disney, és Luke-ra vigyáz majd a távolból Obi-Wan, amíg Owen bácsi és Beru néni harcol a buckalakókkal :D

Pedig nagyon adnék egy Logan-féle, lassabb drámát, de azt nem fogja bevállalni a Disney.

És igen, ha bárkit megkérdeztek volna, senkit nem érdekelt egy Han Solo előzményfilm.
Ilyen szempontból sokkal többet adott az előzménytrilógia, sokkal több karakter "feldolgozhatóbb" onnan, akik nem is öregedtek 40 évet.
Palpatine, akinek az eredete végülis benne van a Darth Plaguis könyvbe, de megérné filmre vinni, mert Sla könyvek közül is az a legjobb amit eddig olvastam.
Yoda, akivel nem is kéne sokat tökölni, hogy hogy nézzen ki.
De Qui-Gonn, Windu (a Black Panther után az is tuti nagy siker lenne :D ) stb. Millió ilyen karakter lenne, de ismeretleneket is simán fel lehetne dolgozni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.31. 15:34:31

Hang nélkül

Egy kis sztori: szombaton jártam barátaimmal a miskolci Cinema City-ben megnézni a Hang nélkült. 2 dolog volt nagyon bosszantó. 5 perces késéssel jött meg 3 németül beszélő fiatal, az egyik mobillal a kezében, tök hangosan telefonált, leültek még akkor is nyomta tovább. Elkezdtünk hőbörögni, az egyik haverja kapta ki a kezéből. Rá 5 percre még kiugrott kaját és piát venni, ez mellékes, viszont a másik dolog: nyitva hagyták az összes ajtót és a film első 5 percében, amikor szinte teljes a csend, hallottam a szomszéd teremből Chubacca hangját, utána meg a dínót a Jurassic world-ből. Olyan mérges lettem, felálltam, kimentem és becsaptam az összes ajtót. Viszont azt nem vettem észre, hogy a kijárati ajtó is nyitva volt, és ugye mikor vége lett egy filmnek, minden egyes néző beszédét hallottuk, ahogy elsétáltak az ajtó mellett. Az egyik srác még be is nézett, 3-4 percig nézte is a mi filmünket.

Innentől kezdve csak nagyon muszájból fogok Cinemába járni, szépen megvárom a bemutatók utáni 3 héttel bemutatott Művészetek házás filmeket. Ahol 650 ft egy jegy, kiemelt film és 3d 950. És itt csak 2 terem van, egyszerre sosem megy két film, nem lesz gond a beszűrődő hangokkal.

A film nagyon izgi volt, leszámítva, hogy tényleg bele lehet kötni millió helyen. Kedvencem: kisgyerek megijed, mit csinál? Befut a termény közé és elképesztő nagy zajt csap :lol:

Amúgy aki látta, nem olyan volt a vége, mint a Támad a Mars című vígjátéknak?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.05.31. 14:47:57

Ha minden igaz Kenobiból lesz majd egy spin-off, de még nem hivatalos.
Én úgy tudom hivatalosan is Boba Fett lesz a következő.


Nem csak a jedik hiánya miatt nem Star Wars ez az egész.
Az egyetlen értékelhető az új részekből talán a Zsivány Egyes,de azt se néztem még meg 1-2-nél többször.
Hiába,a Star Wars a Jedi vissza térrel vége lett,Anakin Vaderként egyensúlyt hoz az erőben,a jóslat beteljesül,tökéletes.

Darth Mault meg fel kellett támasztani nagyon..Ezzel is jelezve hogy a Disney által kitalált sorozat az igenis egyenértékű a filmmel.
Valamelyik nap meglesem a Solot is,de az a baj hogy csak ideges leszek ahogy tönkreteszik az univerzumot.
Én végül beadom a derekam és pénteken megnézem, pedig én is a "bojkott" mellett voltam, de akkora bukta lett, hogy nyugodt szívvel veszek rá jegyet, tehát nem az én pénzemtől lesz kasszasiker.

Egyik haverom aki kb. semmit nem tud a Star Warsról, azt írt nekem, hogy az eddigi legjobb Star Wars film :D
De én is mindenhol azt olvasom, hogy gagyi lett, emellett a Disney-slepp nyilatkozatai se tették szimpatikusabbá a filmet. Pedig így interjúkon keresztül a főszereplő csávó is szimpatikusnak tűnik, csak nehogy a végén úgy járjon, mint Hayden Christensen, akit a világból is sikerült kiútálni.

Viszont azt olvastam, hogy Ő is 3 filmre szerződött, tehát mennek majd tovább az ifjú Han és a pánszexuális Lando kalandjai...
Na majd akkor egy véleményt kérnék. :mrgreen:
Solo=Harrison Ford. Itt már ez az egész film megbukott,nem is értem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése