Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2018.06.11. 20:06:37

Na hamár itt a mindenkori középpályásoknál tartunk..kedves El Siete és a többi - érdekes mód mostanában elég aktív - fehér fórumozó. :mrgreen:
Ugye abban megállapodhatunk, hogy a világ top középpályája az kb 3-4 éve nálatok van.
Most akkor hogy lehet az, hogy ha olvasok egy-egy Messi vs CR vitát akkor tőletek valahogy senki se említi meg, hogy Modric, Kroos..stb.. mekkora labdákat oszt a portugálnak, és neki csak be kell rúgni meg mennyire ki van szolgálva a világ top1 középpályájának köszönhetően, Benzema mennyit dolgozik neki és hasonlók..?
És, hogy ezt miért kérdezem? Egyszerű. Ha annyi pénzem lenne ahányszor hallottam/olvastam anno, hogy Messit csak Xaviék teszik naggyá, nélkülük középszer, ha majd ez meg az kiöregszik a Bolha is flop lesz....Már kivásároltam volna Bappét a Barca B-nek.. :lol:
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.06.11. 19:01:09

az ilyenekkel foglalkozni is kár. csak azért mert a rivális csapatban játszik valaki nem kell krixkrax venni. én pl kifejezetten élveztem Iniesta játékát (persze nem ellenünk) :mrgreen: . mint ahogy szerintem itt is sokan élvezték akár Zidane akár Modric játékát. csak azért mert más csapatban játszik valaki még el lehet ismerni sőt még szeretni is lehet.

egyébként Xavi nálam ilyen szürke zónában van. a Barcába nagyon illett jól is tolta de sose gondolnék rá úgy mint "all time great". jó volt meg sikeres de ez a véleményem. Iniestára pl simán rávágom hogy "all time great". a mostani Realban Kroos istenkirály amit csinál de nem mondanám legendásnak amíg mondjuk Modricra sokkal inkább gondolnék így.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.06.11. 10:39:13

De most komolyan, mit lehet várni egy olyan szurkolótábortól, ahol Kroos istenítve van, Xavi meg egy alibi középszer? :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.11. 10:24:33

Varatrix írta:Szerintem Gutiról mindent elárul, hogy a válogatottba mennyire nélkülözött volt
de várjál, rosszban volt a szövkapitánnyal :D kár h aktív pályafutása alatt 5 szövkapitány is volt, gondolom mind vak volt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.06.11. 10:23:16

Varatrix írta:Szerintem Gutiról mindent elárul, hogy a válogatottba mennyire nélkülözött volt, azt a fajta zsenialitást kizárólag a madridisták látták benne... A világ többi része vagy csukott szemmel járt, vagy Guti valóban nem volt olyan jó.
Ultrasur tökéletesen leírta 4 mondatban Gutit, az ember istenáldotta tehetséget kapott azzal, ahogy látott a pályán, olyat nagyon kevesen tudtak akkor meg azóta is...nem élt vele, pont.

Illetve az se segítette a dolgát, h Perez nyakra főre vette akkor a sztárokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.06.11. 10:25:26-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.11. 09:59:50

Szerintem Gutiról mindent elárul, hogy a válogatottba mennyire nélkülözött volt, azt a fajta zsenialitást kizárólag a madridisták látták benne... A világ többi része vagy csukott szemmel járt, vagy Guti valóban nem volt olyan jó.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.06.11. 08:54:51

Hát szerintem Guti hatalmas öngól lehet. Értem Perez-t, 2,5 év alatt rájött ő is, a BL-hez nem mágnestábla mérnök kell, hanem egy született győztes,egy vezér. Guti se nem született győztes, se nem vezér. Nem fog úgy működni mint Zizou. Viszont a jelöltek listája nem lehet túl hosszú.
Perez tuti összerúgta a port Zidane-nal, csak ezért mondhatott le ilyen hirtelen. Esélyes, hogy a nyári változások miatt.
Ronaldo-ért még most kaphatnak értelmes pénzeket, de annyit nem ér, mint amennyit ők gondolnak érte. Persze, 2-3 hónapra még világklasszis a srác, de ez nem mindenkinek ér meg sok százmilliót. Talán ha 80-at ér jelenleg. Hiába a marketing meg a sok bevétel amit hozhat, Ronci olyan csapathoz még nem fog menni ahol csak ez számít, ahol meg azért vennék meg, hogy húzza a szekeret egész évben, arra meg ő alkalmatlan már.
Az egyik kollégával értek egyet. Egy Neymar-Ronaldo cserében látni fantáziát. A katarinak BL győzelem kell, bajnokság megvan Ney és Ronci nélkül is. Ronaldo arra még alkalmas lehet. De kiöregedőben, bármikor lesérülhet, akármekkora terminátor, a teste akkor is öregszik, ha nem akarsz róla tudomást venni.
Perezt is értem. Most még pénzt lát érte, 1-2 év múlva már ingyen fog búcsúzni és mivel őt Calderon intézte, ez gondolom böki a csőrét.
Most az elnökükön múlik minden. El is szúrhatja a nyarat úgy, hogy abból évek lesznek mire kimásznak. Náluk is jön most egy generáció váltás, évről-évre új emberek kellenek a kezdőbe.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.09. 18:05:46

Fúú, Adrianorol ne is beszéljünk. Sírva fakadok, ha csak rá gondolok. Akkor volt az a csávó... :0
Kép
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.06.09. 17:29:55

Még vissza a Guti témához. Én 2002 és 2010 között kb az összes Real meccset láttam, ekkor voltam ultra nagy fan, így eléggé ismerem a leányzó fekvését.

Guti mélységi indításai a valaha volt top5. Jelenlen nincs olyan focista, aki akár csak a közelébe érhetne ebben az egy skill-ben. DE mentálisan és magatartásilag gatya volt. Így soha nem futotta azt a karriert, amit futhatta volna.

Pl. Adriano is jó példa. Szerintem Ronaldo óta legjobb brazil csatár volt, aranylabda és nagy szerződés is benne volt a pakliban, ehelyett összeomlás, kábszó és pia lett helyette.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.06.09. 09:20:06

Várható volt, hogy Ronaldo nagy karriert fut be Madridban, de hogy ekkorát, ez az utóbbi három BL győzelem szépen kiszínesítette a végét. Szóval érdekes, hogy menni akar, és Perez nem ragaszkodik hozzá, pedig még kiváló év van benne. Mindenesetre meglepő a dolog!
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.06.08. 23:54:55

Kovbal88 írta:
ha mondjuk Ronaldo vagy Messi vagy Modric, Iniesta profizmusával játszik aranylabda esélyes is lehetett volna de nem így volt. nem volt meg a profi hozzáállás anélkül meg senki se lesz top. elkallódott zseni.
Azért arra remélem emlékszel, hogy ekkoriban, Rivaldo,Ronaldinho, Ronaldo, Zidane, Nedved kapott aranylabdát, meg mondjuk Canavaro, de azért Gutit valahogy nem tudom hozzájuk hasonlítani.
Nála egy rakás jobb labdarúgó nem kapott aranylabdát, Henry, Ribery, Ibrahimovic, Pirlo, Giggs, Beckham kár is tovább sorolni.
nem azt írtam hogy nyerte volna vagy kijárt neki, hanem hogy rengeteg benne maradt a karrierjében. a képességei adottak voltak mindenhez. de ez már teljesen lényegtelen.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.06.08. 21:03:35

Nero. írta: Itt ezt nyomod, odaat meg oket nyalod meg a sajatjaidat huzod le. Nem en vagyok az elso aki (nem is elosszor) szol emiatt.
Ezt tényleg így kell előadni? Legalább a minimális tiszteletet adjuk meg egymásnak.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.06.08. 19:35:15

ha mondjuk Ronaldo vagy Messi vagy Modric, Iniesta profizmusával játszik aranylabda esélyes is lehetett volna de nem így volt. nem volt meg a profi hozzáállás anélkül meg senki se lesz top. elkallódott zseni.
Azért arra remélem emlékszel, hogy ekkoriban, Rivaldo,Ronaldinho, Ronaldo, Zidane, Nedved kapott aranylabdát, meg mondjuk Canavaro, de azért Gutit valahogy nem tudom hozzájuk hasonlítani.
Nála egy rakás jobb labdarúgó nem kapott aranylabdát, Henry, Ribery, Ibrahimovic, Pirlo, Giggs, Beckham kár is tovább sorolni.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2018.06.08. 17:31:29

El Sie7e írta:nem volt jóban a szövetségi kapitánnyal azért nem hívta be.

egyébként senkivel se kell összehasonlítani. Xavi jobban irányította a kp-t őt mondjuk Krooshoz tudnám hasonlítani vagy Pirlohoz, a csúcs Iniesta az 1v1eket tolta nagyon pengén meg a kényszerítőket, Guti meg a kulcspasszokat tolta hihetetlenül. mindegyik tök más stílusú játékos semmi értelme a farokméregetésnek.
:lol: jaa persze h nem kell a farok méregetés, egyértelműen kijelenthető hogy Iniesta sokkal jobb focista volt mint a prime Guti . :)

En örülnék ha a kis szöszke galaktikus-vízhordó venné át a stafétát ZZ-től. Lehet, hogy hozná a tüzet, meg lenne bratyizás Ramosékkal de még bőven nem érett egy vezetőedzői posztra. Semmien szinten. Ha nem teljesen idióták vannak a Real vezérkarába, max másodedzői feladatokat kap.
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.06.08. 16:18:36

Akkor eldőlt. Jöjjön Guti, ha nincs annyira nagy kedve dolgozni, nekünk csak jó :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.08. 16:15:49

S.Agüero írta:
Guardiola, Luis Enrique, Helguera, Mendieta, Carlos Marchena, Valeron, Albelda, Joaquin, Vicente, Xabi Alonso, Etxeberria, Baraja, De Pedro
Közülük mondjuk Helguera, Marchena és Joaquin közel sem egy poszt Gutival.
ráadásul mind3 tök átlagos focista (volt)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.06.08. 16:06:55

Guardiola, Luis Enrique, Helguera, Mendieta, Carlos Marchena, Valeron, Albelda, Joaquin, Vicente, Xabi Alonso, Etxeberria, Baraja, De Pedro
Közülük mondjuk Helguera, Marchena és Joaquin közel sem egy poszt Gutival.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.08. 16:03:54

Özilhez lehetne hasonlítani kicsit.
Kép
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.06.08. 15:35:20

nem csak ez volt az oka de ez is benne volt. amikor a csúcson volt akkor melósabb kp-ok voltak a spanyol válogatottban lásd Guardiola, Luis Enrique, Helguera, Mendieta, Carlos Marchena, Valeron, Albelda, Joaquin, Vicente, Xabi Alonso, Etxeberria, Baraja, De Pedro és mivel Guti egyszerűen lusta volt melózni így kimaradt a válogatottból. mindig is volt ilyen mindig is lesz pl most mivel magyarázod hogy Nainngolan meg Icardi meg Sané ilyen nevek kimaradnak. edző dönt ez van. a Realban lehúzott 14 évet a felnőtt csapatban többszáz meccsel galaktikusok között 2ik csk volt akkora [auto_cenzúra] csak nem lehetett. későn érett meg fejben és elment mellette a karrierje. 30 körül voltak a legjobb évei mert jobban odatette magát. ez a jelenség se egyedi. ez van. ha mondjuk Ronaldo vagy Messi vagy Modric, Iniesta profizmusával játszik aranylabda esélyes is lehetett volna de nem így volt. nem volt meg a profi hozzáállás anélkül meg senki se lesz top. elkallódott zseni. ebből is mennyi volt. Robinho,Adriano,bizonyos szinten Ronaldinho is pár év után inkább bulizott és a sor végtelen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.08. 15:35:01

El Sie7e írta:nem volt jóban a szövetségi kapitánnyal azért nem hívta be.
mind az öttel fasírtban volt? :lol: ne kábíts már :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.06.08. 15:21:19

El Sie7e írta:nem volt jóban a szövetségi kapitánnyal azért nem hívta be.
Jáj... No offense, de ez vetekszik azzal, hogy "nem mindig volt kedve focizni". :roll:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.06.08. 15:10:24

nem volt jóban a szövetségi kapitánnyal azért nem hívta be.

egyébként senkivel se kell összehasonlítani. Xavi jobban irányította a kp-t őt mondjuk Krooshoz tudnám hasonlítani vagy Pirlohoz, a csúcs Iniesta az 1v1eket tolta nagyon pengén meg a kényszerítőket, Guti meg a kulcspasszokat tolta hihetetlenül. mindegyik tök más stílusú játékos semmi értelme a farokméregetésnek.
egy zseni volt az ember csak lusta. nagyon sokat játszott hátrébb mint kellett volna. a támadó harmadban volt a helye csak oda meg jöttek ész nélkül a galaktikusok. a mai napig élmény visszanézni a Guti passzvideókat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.08. 15:04:11

Nero. írta:de az egyik legjobb 10es volt akkoriban
jah, biztos azért van kb 10 válogatottsága mert akkora spíler volt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.06.08. 15:02:36

Nero. írta: Itt ezt nyomod, odaat meg oket nyalod meg a sajatjaidat huzod le. Nem en vagyok az elso aki (nem is elosszor) szol emiatt.
oké, közben keress egy olyat, ahol odaát nyaltam Gutit.
köszi.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.08. 14:35:19

guti? remélem edzőnek is annyira tehetségtelen, jelentéktelen senki lesz mint amilyen focistaként volt :D
Hatalmas tulzas. Mivel vedekezni nem tudott ezert nem mindig jatszott, de az egyik legjobb 10es volt akkoriban, annyira nem jo jatekos mint ahogy a madridistak beallitjak de a jelentektelen senki kifejezes viccnek is rossz, 400 meccs a Realban azert nem piskota.
nem értesz hozzá, jobb mint Xavi-Iniesta együtt.
a sarka pedig arany, a focivilág leborult előtte
Itt ezt nyomod, odaat meg oket nyalod meg a sajatjaidat huzod le. Nem en vagyok az elso aki (nem is elosszor) szol emiatt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése