Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2018.06.14. 15:21:39

MQuCsabi írta:Brazíl győzelmet szeretnék. Vagy spanyolt.

Ki, hol szereti nézni ezeket a világversenyeket?
Én a hólapátolás után a jó kis fűtött lakásban, meleg teát vagy forralt bort kortyolgatva. Ja ez majd négy év múlva lesz :D
Én egyedül nézem otthon, társaságban nem tudok a meccsre figyelni :) Brazil sikert várok a VB-n.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.06.14. 15:06:30

Az argentinoknak fogok szurkolni, viszont, ha ők és a spanyolok is nyerik a csoportjukat, akkor az ágrajz alapján sanszos a kettejük negyeddöntője, ott pedig, bármennyire is szeretném, nem látom azt, hogy ezt a spanoyl kp-t mivel tudnák megfogni...

A brazilok nálam a legerősebb csapat a francia mellett, nem is tudom elképzelni, hogy ne ők játsszák az egyik elődöntőt. Viszont én a spanyolok mellé az angolokat várom a négy közé, méghozzá a németeken keresztül. Nekem nem annyira meggyőző ez a válogatott, főleg a védelem és a támadósor az, ami elég közepesnek hat. Löwre pedig egyenesen haragszom, amiért nem Stegen kezd...

Meglepetésként el tudom képzelni a horvátokat, szerintem az a kp. top5-ös (főleg, ha véletlenül Kovacic játszana és nem Badelj).
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.06.14. 14:16:40

Spanyoloknak és az Argentinoknak szurkolok érthetően,előbbieket a legnagyobb esélyesnek tartottam,majd péntken kiderül hogy mennyire esik szét a csapat,utóbbinak pedig egyértelműen Messi miatt,tartom továbbra is,hogy ha megvadul akkor lehet bármi,felhúzhatja a többieket is,viszont ha nyögvenyelős meccseket játszanak, mint a selejtezőben,akkor max egy nyolcaddöntő jöhet ki.

Meglepetés csapat nem tudom ki lehet,szerintem azért az elődöntőben a nagyok lesznek már,negatív meglepetés lehet több is,belgákra és oroszokra gondolok elsősorban :D
Sőt akár a németek "égésére" is számítok,elől szerintem meggyengültek,az utóbbi időben rendre top 3-ba vannak,ez is megtörik egyszer,nekem nem is nagyon jött át a játékuk az utóbbi időben,igaz keveset láttam.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.14. 12:00:07

JimmyJump írta:Alisson, Danilo, Fernandinho a másikon, akiknél azért el tudnék képzelni jobb opciókat.
Fernandinho egyre sanszosabb, hogy nem lesz kezdő, és így Coutinho-Casemiro-Paula középpálya lenne, előre meg Willian kerülne be támadónak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2018.06.14. 11:55:01

A várható kezdőket nézve a spanyol tűnik a legerősebbnek, kapus, védelem és középpálya hibátlan, a gólokat meg majd beütögeti elöl aki éppen ott van. Talán nincs már bennük akkora lendület, mert a csapat 80%-a mindent megnyert többször is, meg ugye most ez a botrány is gyengítheti őket, de borzalmasan nehéz lesz legyőzni ezt a csapatot.
Francia-brazil állomány nekem nagyon hasonlónak tűnik, mindkét csapat ki tud rakni 7-8 kifogástalan játékost, de azért megvannak a lyukak, Mendy, Sidibe, Matuidi, Giroud az egyik oldalon, Alisson, Danilo, Fernandinho a másikon, akiknél azért el tudnék képzelni jobb opciókat.
Németek pedig biztosan jók lesznek most is, ahogy mindig, de számomra ez a Khedira-Kroos-Özil-Müller fémjelezte csapat nem sok izgalmat ígér, esetleg Reus feldobhatja őket, ha lehoz végre egészségen, jó formában egy tornát.
Ágrajz alapján ugye francia-brazil és német-spanyol elődöntők várhatók, előbbibe Anglia és Portugália, utóbbiba Argentína és Belgium kavarhat be, bár szerintem nem sok eséllyel.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.14. 11:05:18

Bárki, csak ne a németek vagy a portugálok nyerjék.
Németek iránt valahogy 0 szimpátia és érzelemmentesség van számomra, túl sterilek.
Portugálokat nem kell ragozni, bár akkor nagyobb áron tudnák eladni a friss VB győztes Gomesünket...JAVÁRJUNK :D

Legjobban az argentinoknak örülnék Messi és Masche miatt, de esélytelenek ilyen bandával, utána a spanyolok, brazilok, és franciák.

Remélem egy jó Spanyol/Argentin/Francia - Brazil meccs lesz a döntő.

VB győzelem Paulának micsoda comeback lenne amúgy, Kínában hokizik aztán rá 1 évre meg már( azon túl hogy Barca játékos lett), még VB győztes is :lol:
Szerintem az egyik legfelszabadultabban játszó csapat a brazil, sok technikás játékossal, el tudom képzelni Coutinho árát egy VB győzelem után ha most nyáron vennénk meg, szerintem 220 fix+ opció alatt nem adná a Liverpool.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.14. 10:49:37

Brazíl győzelmet szeretnék. Vagy spanyolt.

Ki, hol szereti nézni ezeket a világversenyeket?
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.14. 10:44:01

Én a brazilokat látom gyakorlatilag hibátlannak, ott van játékosállomány, csapategység, botrányaik nincsenek, úgy tudom. Így őket gondolom a legfőbb esélyesnek is.

- A spanyoloknál ez a Lopetegui-ügy elképzelhető, hogy gajra vágott mindent.
- A franciáknál iszonyat erős játékosállomány van, de valahogy most sem látom, hogy csapat lennének.
- A németek jók, de Neuer ki tudja, milyen formában lesz. Eddig csak gyenge ellenfelek ellen védett hokimeccseken. Ki tudja mi lesz, ha Messi/Neymar-kaliberek ellen kell védeni.
- Az argentinokat meg még az ág is húzza.

Amúgy Argentínának szurkolok, Messi (és Mascherano) miatt. Ezen felül túlzottan nem izgatnak. Iniék már világbajnokok így is, most már legyen Messi is az. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.14. 10:38:09

Stalkyard írta:akkor a németek rutinból behúzzák.
sztem meg pont ők lesznek a torna flopjai, vhogy így érzem
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.06.14. 10:35:37

Én a 2006-os VB óta Argentínának szurkolok válogatott szinten, és az akkori rajongásnak csak egy része volt Messi berobbanása. Az a csapat... Riquelme, Crespo, Sorin, Zanetti, Messi, Cambiasso... Azon a tornán a legjobb csapat volt szerintem, és nagyon fájt, hogy végül tizenegyespárbajban a németek mentek tovább.

Szóval most is Argentínáért szorítok, és nagyon szeretném, hogy Messinek összejöjjön a VB cím, de sajnos túl sok reális esélyt nem látok erre.

Fő esélyes nálam a brazil, német, francia, spanyol négyes, de főként az első kettő. Ha csak egyet kéne mondanom, akkor a németek rutinból behúzzák.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.14. 10:24:55

az öreg tudja mi a jó:

Oliver Kahn: "If I were the coach of Germany, I would definitely start Ter Stegen. He's at the peak of his career and he's the best in the world at the moment." 8)
Cestus írta:Végre kezdődik a VB, a ruszki-Szaud-Arábia meccset is várom már, komolyan mondom. :D

Kíváncsi vagyok, mit virítanak az oroszok, gáz lenne leégniük már a csoportkörben hazai pályán.
oroszok mindig hullagyengék, de azért gondolom szaud-arabiat vhogy csak megfektetik. 2-0-t tippelek mára
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.14. 10:23:48

Végre kezdődik a VB, a ruszki-Szaud-Arábia meccset is várom már, komolyan mondom. :D

Kíváncsi vagyok, mit virítanak az oroszok, gáz lenne leégniük már a csoportkörben hazai pályán.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.06.14. 09:09:02

Varatrix írta:
A hivatalos kedvenc a Fúria Roja, kicsit azonban a tegnapi események tükrében nem vagyok bizakodót, tehát esélyesként már nem számolok a kedvenceimmel.

Argentínának szurkolok, de ez igazából inkább Messi, és a Jefecito miatt mintsem a csapat. (Ők mindig fekete lóként érkeznek a világbajnokságra, esélyekről nehéz beszélni.)


Végső győzelemre, azonban én a Franciákat érzem, nem 100%-os magabiztossággal. Illetve százszor kevésbé antipatikus csapat, mint az elmúlt 10-20 évben. Őket sem kedveltem túlságosan.


De a hálátlan körülményektől eltekintve is: Viva Espannya!
Ezekkel a sorokkal maximálisan tudok én is azonosulni. 2002 óta a Selecciónnak drukkolok, de most nem érzem őket esélyesnek. Argentínoknak addig tudok szurkolni, amíg Messi a csapat tagja.
A franciákat konkrétan gyűlöltem nagyon sokáig, de most ez a Umtiti-Dembelé duó (meg még vannak szimpatikus játékosaik) kicsit megkedveltette velem őket és nem lennék szomorú, ha ők nyernének és ha Oszmán MVP lesz, akkor meg nem hogy nem leszek szomorú, még örülni is fogok :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.14. 08:55:02

messideco írta:Elérkezett a nagy nap :)

Kinek fogtok szurkolni, kiket láttok esélyesnek?

Én mondanám a brazilokat a végső győzelemre. Akikért szorítok az Anglia és Horvátország. Kép
A hivatalos kedvenc a Fúria Roja, kicsit azonban a tegnapi események tükrében nem vagyok bizakodót, tehát esélyesként már nem számolok a kedvenceimmel.

Horvátokat nagyon szeretem, elsősorban Rakéta miatt, nekik mindig szorítok. A korábbi szőke kedvencem Gudjohnsen után, Rakitic lett az új kedvenc szőkeség az életembe. (Nyilván sajnos esélytelen a végső győzelem.)

Argentínának szurkolok, de ez igazából inkább Messi, és a Jefecito miatt mintsem a csapat. (Ők mindig fekete lóként érkeznek a világbajnokságra, esélyekről nehéz beszélni.)

Illetve lehet, hogy friss élmény miatt de (Vardy önéletrajzának elolvasása után, őrülten szimpatikus lett a figura) szorítok az angoloknak. Akik mellesleg csapatként is jó benyomást tettek rám, mert bátor kerettel mennek, fiatalokkal, és a Spurs fiatalos lendülete jó lehet egy negyed, vagy egy elődöntőre. (Korábban ők mondjuk soha nem voltak nekem szimpatikusak.

Végső győzelemre, azonban én a Franciákat érzem, nem 100%-os magabiztossággal. Illetve százszor kevésbé antipatikus csapat, mint az elmúlt 10-20 évben. Őket sem kedveltem túlságosan.

Lehet meglágyultam az évek alatt, mert sokkal több szimpatikus válogatott van már a számomra, mint korábban.

De a hálátlan körülményektől eltekintve is: Viva Espannya!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.06.14. 08:02:29

messideco írta:Elérkezett a nagy nap :)

Kinek fogtok szurkolni, kiket láttok esélyesnek?

Én mondanám a brazilokat a végső győzelemre. Akikért szorítok az Anglia és Horvátország. Kép
nálam (is) a Brazilok a favoritok az ő győzelmükért szurkolni is tudok. Messi miatt az Argentínoknak is örülnék, akit nagyon nem akarok az Portugália és Németország.Tetszik a Franciák játéka és gondolom, hogy a Délamerikaiak mindenkinek kemény dióként fognak hatni. Európából a Lengyel-Horvát duó és persze a klasszikusan esélyesek(Német,Angol,Spanyol) jó szereplését várom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mess2009 2018.06.14. 09:50:17-kor.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.06.14. 06:06:18

Elérkezett a nagy nap :)

Kinek fogtok szurkolni, kiket láttok esélyesnek?

Én mondanám a brazilokat a végső győzelemre. Akikért szorítok az Anglia és Horvátország. Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.13. 21:14:25

A madridi lapok nyilván védeni fogják Lopeteguit, a katalán lapok meg fikázni. :D

Azért én úgy gondolom, hogy a játékosok nem sértődtek vérig a bejelentés miatt, és saját jól felfogott érdeküknek érezték, hogy Lopetegui maradjon. Így szerintem inkább kiálltak mellette.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.06.13. 21:12:29

Zsoma írta:https://www.sport-english.com/en/news/s ... le-6874517

Eszerint csak Ramos állt Lopetegui mögött, az öltözőt elvesztette, alátámasztja a döntés jogosságát
http://www.marca.com/en/world-cup/2018/ ... b4696.html" target="_blank

eszerint meg mindenki.

The squad's captains (Sergio Ramos, Andres Iniesta, David Silva) and heavyweights (Gerard Pique, Sergio Busquets, Pepe Reina) attempted to explain the position of the playing group.

Their message that was relayed was resounding: it was not a moment for rash action due to wounded pride, the national team doesn't have a club chain of command, they have come to Russia to play a competition that only takes place every four years and that for many, it could be their last chance to win a World Cup.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2018.06.13. 21:08:00

https://www.sport-english.com/en/news/s ... le-6874517" target="_blank

Eszerint csak Ramos állt Lopetegui mögött, az öltözőt elvesztette, alátámasztja a döntés jogosságát
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.13. 18:52:00

Nero. írta:Tudom hogy Enrique egy luzer, de en neki adtam volna at a spanyolokat. Hierro szerintem lofutty.
2 nappal a vb előtt teljesen nyilvánvaló volt, hogy nem fognak egy külsőst idehozni. hierronak sportigazgatóként, celadesnek meg mint u21-es edzőnek van rálátása a jelenlegi válogatottra, LE-nek semmi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.06.13. 18:22:05

egyáltalán nem biztos, hogy elvállalta volna felkérés esetén, elvégre nem egy hálás szerep 1 nappal a VB előtt átvenni egy válogatottat. Hierronak nincs mit veszítenie ezzel, Enriquenek inkább lenne, ha beégnek.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.13. 17:59:34

Nero. írta:Tudom hogy Enrique egy luzer, de en neki adtam volna at a spanyolokat. Hierro szerintem lofutty.
Én is. A játékosok most biztos el lettek csigázva, ide tűz kellett volna.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.13. 17:57:57

Tudom hogy Enrique egy luzer, de en neki adtam volna at a spanyolokat. Hierro szerintem lofutty.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.06.13. 16:29:12

Mondjuk szerintem úgy fogják igazítani, hogy a fontosabb meccsek ne nagyon kezdődjenek éjfél után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.13. 16:13:39

S.Agüero írta:Délelőtt 10-kor mondjuk nem lesz meccs, maximum ilyen reggel 6 körül. :D
jah tényleg, fordítva van. ami ott délután 3, az itt este 8-11, időzónától függően. tök jó, akkor minden meccs éjjel lesz :D vagy ha LA-ban mondjuk este 8-kor kezd az itt reggel 5 óra....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése