Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.06.28. 08:55:24

hA MOST KOMOLY ÁRA VAN PAULINHONAK, BIZISTEN ELADNÁM.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.27. 22:35:03

mvik írta:hozzanak egy jobbhátvédet (mondjuk Odriozolát) Robi meg menjen vissza középpályára és már meg is van oldva lehet kellően forgatni a Busi, Ivan, Robi, Paula négyest és így nem lesz kifacsarva egyik sem.
Amúgy újabban ezt is szeretnék Abidalék.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.27. 22:26:57

Varatrix írta:Csak hogy feloldjam ezt a fagyos hangulatot megírom, hogy a Mundo szerint érdeklődünk Golovinért... :mrgreen:
Golovkin johet barmikor :D
https://www.youtube.com/watch?v=Zq7JWUG0qy0&t=4s" target="_blank

Ugy tunik az idei nyar meg a tavalyit is megfejeli.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.06.27. 22:18:43

üdv. én annyira nem bánkódok amiatt hogy Rafi nem ment el, remélem itt tölti az előszezont és meggyőzi EV-t hogy lehet rá számítani, Dembi cseréjének jobb szélre szerintem tökéletesen megfelelne mert technikai tudása meg van hozzá és 16/17-es szezon őszén a jobb szélen játszva rúgott 6 gólt csak aztán sajnos hosszabb időre megsérült. egyébként nem tudom mit kell annyira firtatni ezt a középpályás dolgot, hozzanak egy jobbhátvédet (mondjuk Odriozolát) Robi meg menjen vissza középpályára és már meg is van oldva lehet kellően forgatni a Busi, Ivan, Robi, Paula négyest és így nem lesz kifacsarva egyik sem.
mvik
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.27. 21:34:16

MessiNeymarSuarez írta:és egy brazilra célzott hogy ő majd betölti ezt a szerepkört,
Az a brazil már itt is van, Rafinha :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.27. 21:17:55

Na szép, Braida szerint kizárt Pjanic, és egy brazilra célzott hogy ő majd betölti ezt a szerepkört, aki vélhetőleg Arthur lesz.

Most komolyan gondolják hogy ennyivel meg lesznek oldva a középpályás gondok, amik eddig is bőven voltak és Iniesta lelépésével csak tovább növekedtek? #-o
Hozunk egy brazil csodagyereket akinek bő 1 éve kell az akklimatizálódáshoz hogy jól teljesítsen(feltéve ha beválik), hát ha tényleg ebben merül ki a nagy KP-s erősítés, akkor eszem eldobom. #-o
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.06.27. 05:29:54

[quote=". Úgy látom nyár végéig megint ez lesz, hogy röpködnek a nevek összefüggéstelenül.

[/quote]

Most tényleg ez a helyzet. De ha július elején két tényleges igazolásra sor kerülne, akkor világos lenne a kép, hogy mit akarnak és nem kéne törődni a média kereskedelmi indítékú szenzációival.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2018.06.26. 15:01:22

Juan Quintero-t láttátok ?? _ baromi technikás, kicsi és nagy kártyákat osztogat a VB-n Falcaoéknak ! CV viszont nem túl meggyőző !
Ha már De Bryne ki van csukva :)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.26. 12:30:08

Rabiot-t meg meg Milinkovic-Savicot is bedobta a Mundo. Úgy látom nyár végéig megint ez lesz, hogy röpködnek a nevek összefüggéstelenül. Pedig a szezon vége felé olyan szépen kirajzolódott a Lenglet-Arthur-Griezmann hármas, hogy azt hihette az ember, hogy ez egy nyugis nyár lesz. De legalább a VB után sem fogunk unatkozni.

Még a Thiago-Pjanic margójára: eleinte nem értettem, minek akarja a vezetőség Pjanicsot úgy, hogy Thiago visszajövetele már régóta lóg a levegőben. Az volt az érzésem, hogy Thiago-t a sérülékenysége miatt nem szeretnék Bartoék visszavenni, úgyhogy a TM-n megnéztem, mekkora kihagyásai voltak. A karrierje során összesen 800 napot volt sérült (erre lehet, hogy rosszul emlékszem). A Bayernben öt szezont húzott le, ez idő alatt kb. 110 (!) meccset kellett kihagynia sérülések miatt. Nem tudom, a bajorok szezononként hány meccset tolnak, legyen mondjuk 50. Szóval kb. 250 meccsből 110 mérkőzésen nem volt bevethető, ami - nem osztottam el, csak ránézésre - kb. 40 %.
Pjanic ezzel szemben hét év alatt összesen 15 mérkőzést hagyott ki sérülések miatt.

A két játékost alapvetően hasonló kalibernek gondolom (hogy pontosan melyik a jobb, azon lehet vitatkozni, de szerintem nem lényeg), a bosnyák egy évvel idősebb. Viszont ha Thiago-t visszahoznánk, borítékolhatóan kihagyná a meccseink legalább 20-30 %-t, míg a bosnyák az eddigiek alapján jóval kevesebbet "betegeskedne". Thiago mellett ezzel szemben az szól, hogy könnyebben beilleszkedne, az öltöző is őt szeretné (ha hihetünk a híreknek), és könnyebben elhozható lenne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.26. 12:04:51

Csak hogy feloldjam ezt a fagyos hangulatot megírom, hogy a Mundo szerint érdeklődünk Golovinért... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.26. 11:51:28

davi10 írta:Amúgy meddig van szerződése De Jongnak?
2022
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.25. 23:22:26

Nervo írta:De Jong...
Fantasztikus, hogy még mindig csak Spanyolországban van kivásárlási ára a játékosoknak.
Ezek után illene elhozni Valverdének, hogyha tényleg ekkora fan. Griezmannért is elvileg "rajongott", meg is ígérték neki, aztán bukta is lett...
Most De Jongot szeretné, erre hoznak (már ha hoznak) neki egy Arthurt, akivel kapcsolatban ugyan bizakodó vagyok, de hatalmas zsákbamacska a csávó, 0 európai tapasztalattal. És ugye a brazil csodagyerekekkel szoktunk mi mellé nyúlni...

Amúgy meddig van szerződése De Jongnak?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.06.25. 19:17:53

De Jong 2019-ben már Barcelona játékos szeretne lenni. Valverde imádja a játékos technikai képességeit, illetve benne látja a következő Iniestát. De Jong tehát jönne, viszont az Ajax nem engedi el. [Sport]
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.25. 11:06:48

xyzikeee írta:Igazad van. Xavi és Iniesta klasszisát pótolni szerintem lehetetlen. Nem hiszem hogy valaha is lesz még egy olyan középpálya mint ők voltak Busquetsel. Ugyanakkor nem is feltétlen szükségszerű vagy ajánlott megpróbálni pótolni őket. Arra gondolok ezzel, hogy a jövő Barca középpályának talán más erősségei és más gyengeségei lesznek mint voltak nekik.
Persze ez teljesen világos, én rengetegszer hangoztatom, hogy kínkeserves élete lesz annak, akinek ez a mércéje.

Csak szerintem a modern foci egyre inkább megkívánja, hogy legyen melós a pályán, ez sokszor megakasztja a kreativitást. Busquets rohadt hasznos, de mellette mindig volt, melós fegyelmezett játékos. Xavi esetében hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy az elképesztő technikája mellett, rengeteget robotolt a pályán.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2018.06.25. 10:48:08

Varatrix írta:
A középpályás védekezés esetében szerintem inkább a fegyelem a kulcs, nem a képesség, és Xaviról, és Iniestáról sok mindent el lehet mondani, de fegyelmezetlenek soha nem voltak.

Sokszor sok helyen előkerült már, hogy a Barca akkor védekezik, amikor sokat passzolgat hátul, vagy középen, és ez teljesen igaz, nálunk a sok passzos játék, nem feltétlen tiki-taka, és támadó focit jelent. Én azt nem tudom egyedül Thiagoról, hogy ez a fajta játékmesterség jellemzi e, ami Xavit jellemezte, hogy pontosan tudja, mikor kell lassítani, vagy gyorsítani. Mert a tempót inkább ő határozta meg. Ini, és Messi kreatívabb volt, de Xavi ütemében kellett játszaniuk.
Igazad van. Xavi és Iniesta klasszisát pótolni szerintem lehetetlen. Nem hiszem hogy valaha is lesz még egy olyan középpálya mint ők voltak Busquetsel. Ugyanakkor nem is feltétlen szükségszerű vagy ajánlott megpróbálni pótolni őket. Arra gondolok ezzel, hogy a jövő Barca középpályának talán más erősségei és más gyengeségei lesznek mint voltak nekik.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.06.25. 10:42:27

xyzikeee írta:
Messi feladata ebben az esetben nem változna sokat, védekezni eddig se védekezett, ezután se fog. Az összehasonlításkor a 3 játékos együttes kvalitására gondoltam. :)
Az első felével egyezek, kreativitásban (legalább) egy szinten lenne a Xavi-Iniesta-Busquets hármassal, viszont védekezésben még egy lapon se lehetne őket emlegetni, mert Messi nem védekezik, és nem 31 évesen fog elkezdeni.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.25. 10:33:59

xyzikeee írta:
hajnesz írta: Azért látszik, hogy egy szurkoló irta az elemzést :D A kedvencem:
"A Xavi, Iniesta, Busquets hármas sem volt védekezés szempontjából jelentősen erősebb, mint lenne például a Busquets\Rakitics, Thiago, Messi triumvirátus, ellenben kreativitás szempontjából közel azonos kvalitást képviselnének."
Messi és a védekezés, egy mondatban, kicsit erős :mrgreen:
Messi feladata ebben az esetben nem változna sokat, védekezni eddig se védekezett, ezután se fog. Az összehasonlításkor a 3 játékos együttes kvalitására gondoltam. :)

A középpályás védekezés esetében szerintem inkább a fegyelem a kulcs, nem a képesség, és Xaviról, és Iniestáról sok mindent el lehet mondani, de fegyelmezetlenek soha nem voltak.

Sokszor sok helyen előkerült már, hogy a Barca akkor védekezik, amikor sokat passzolgat hátul, vagy középen, és ez teljesen igaz, nálunk a sok passzos játék, nem feltétlen tiki-taka, és támadó focit jelent. Én azt nem tudom egyedül Thiagoról, hogy ez a fajta játékmesterség jellemzi e, ami Xavit jellemezte, hogy pontosan tudja, mikor kell lassítani, vagy gyorsítani. Mert a tempót inkább ő határozta meg. Ini, és Messi kreatívabb volt, de Xavi ütemében kellett játszaniuk.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2018.06.25. 10:02:18

Vakmacska írta:Jó ez a vezércikk, de egy fontos ember kimaradt. Nevezetesen SR. Vele mi lenne?
Köszönöm, ez volt az első próbálkozásom. :) SR kiválóan alkalmas jobb szélső védőként játszani, Semedo játéka viszont szintén bíztató volt eddig és ez még jócskán javulhat. Roberto így Semedo alternatívája lehet (azt hogy ki kezdjen majd Valverde eldönti) vagy a középpályán kaphat szerepet rotálva, bár ez esetben szerintem túl sokan lennénk a belső kp posztra.
hajnesz írta: Azért látszik, hogy egy szurkoló irta az elemzést :D A kedvencem:
"A Xavi, Iniesta, Busquets hármas sem volt védekezés szempontjából jelentősen erősebb, mint lenne például a Busquets\Rakitics, Thiago, Messi triumvirátus, ellenben kreativitás szempontjából közel azonos kvalitást képviselnének."
Messi és a védekezés, egy mondatban, kicsit erős :mrgreen:
Messi feladata ebben az esetben nem változna sokat, védekezni eddig se védekezett, ezután se fog. Az összehasonlításkor a 3 játékos együttes kvalitására gondoltam. :)
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.06.24. 08:09:42

Esküszöm ebben a topicban -néha-érthetetlen dolgok vannak. Mata30 éves. A mi csapatunk nem tul fiatal erre még véneket hozni ? Ezért /is/ örültem/ Dembelének, Coutinhonak,Semedónak,
Umtitinek. Talán Arthur és Lengelet, is jön és beválnak. Mégegy kreati kp.-ás és támadó kellene, és kész.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.06.24. 00:28:53

Vakmacska írta:Jó ez a vezércikk, de egy fontos ember kimaradt. Nevezetesen SR. Vele mi lenne?
Azért látszik, hogy egy szurkoló irta az elemzést :D A kedvencem:
"A Xavi, Iniesta, Busquets hármas sem volt védekezés szempontjából jelentősen erősebb, mint lenne például a Busquets\Rakitics, Thiago, Messi triumvirátus, ellenben kreativitás szempontjából közel azonos kvalitást képviselnének."
Messi és a védekezés, egy mondatban, kicsit erős :mrgreen:
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.06.23. 21:01:46

Jó ez a vezércikk, de egy fontos ember kimaradt. Nevezetesen SR. Vele mi lenne?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.06.23. 18:42:30

Még egy hét szélhámoskodás. A Barca csak attól kezdve fizet. Addig mindenki olyan fülest dob be, amilyet akar. Akivel meg tényleges megállapodás van, arra is ráigérhetnek addig, mint Grizre. Sajnos a mi fölöslegünk eladásáról még álhírek is ritkásan vannak. Nemcsak a tárgyalási technikánkra fér rá a váltás, hanem a kiutálási módszereinkre is.
BarcaMo
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.08.10. 14:39:58

2018.06.23. 18:24:03

S.Agüero írta:
BarcaMo írta:Ma olvastam, hogy szóba hozták velünk Juan Matát. =D>
Ne már! Lozano okés de Mata??? #-o
Hol olvastad?
Bleacher Report/ Marca.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.06.23. 18:04:09

MessiNeymarSuarez írta:Kovacic erősen zsákbamacska mert a Real aligha adná el és aligha jönne ide.

Alacsony a kivasarlasi ára és a hírek szerint menni akar, be lehetne próbálkozni nála, ügyes játékos és siman lehetne rotalni Rakiticcel. Semmivel sem nagyobb kockázat mint Arthur vagy Thiago.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.06.23. 15:42:35

Hazard nyilatkozta a napokban hogy elégedetlen a chelseavel. Grizi helyett megkellet volna próbálni ajánaltot tenni érte.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Válasz küldése