Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2008.07.23. 21:36:43

Egy BL-selejtezőt még Oleguerekkel és Gudjohnsenekkel is sikerrel kell venni, ha az erőviszonyokat nézzük, nemhogy Messi nélkül! A csapatnak simán kell bejutnia egy olyan csoportkörbe, ahová mindig automatikusan kvalifikálja magát, ez a minimum elvárás! Jobb ha megy az olimpiára, oda úgysem jut el minden sportoló, csak a legjobbak, Messi pedig a legjobbak közé tartozik, igaz ez a Barçát nem érdekli sajnos. De nemcsak Leo van így ezzel, hanem sok 23 éven aluli játékos, akikre számít a klubjuk. Itt elsősorban a félelem van a klubokban, hogy nehogy megsérüljön a játékos és esetleg lemaradjon az adott ország bajnoki nyitányáról. Remélem hogy Messi elmegy az olimpiára és egészségesen tér majd vissza, haragról meg szó sem lehet, mert a Barça ugyanannyit köszönhet neki, mint Messi a Barçának!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.07.23. 20:02:09

barca0417 írta:Messit el kelle engedni. Ő szereti ezt a klubot annyira hogy ha nem engedik el akkor se romlik meg a viszony. DE egyrészt tüske se maradjon, másrészt össze kell rakni egy olyan Barcát, ami bármelyik csapat ellen esélyesként áll ki Messi nélkül is. pláne egy bl selejtezős ellenfél. De egy akármilyen ellenfél legyen is, egy ember hiányát, nem az hogy nem érezhetjük meg, de azért ne kelljen kétségbe esni.meg pl. ki lehetne próbálni a 4-4-2-t. Itt az alkalom.
Azért ne egy Bl selejtezőn próbálgassunk 4-4-2őt(már ha arra gondoltál).

És azt is meg kell érteni azért,h lehet ez lesz a szezonba a két legfontosabb meccsünk.(De legalábbis iszonyat fontosak lesznek.)
És az alább említett ellenfelek ellen igenis jobb ha ott van Messi.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2008.07.23. 19:54:14

Messit el kelle engedni. Ő szereti ezt a klubot annyira hogy ha nem engedik el akkor se romlik meg a viszony. DE egyrészt tüske se maradjon, másrészt össze kell rakni egy olyan Barcát, ami bármelyik csapat ellen esélyesként áll ki Messi nélkül is. pláne egy bl selejtezős ellenfél. De egy akármilyen ellenfél legyen is, egy ember hiányát, nem az hogy nem érezhetjük meg, de azért ne kelljen kétségbe esni.meg pl. ki lehetne próbálni a 4-4-2-t. Itt az alkalom.
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.07.23. 19:34:03

Azért egy Fener vagy egy Dinamo Kijev esetleg Celtic v Rangers ellen még Messivel is megizzadhatunk....

Szerk: és lehet megérdemelnénk de senki se örülne neki... :wink:
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2008.07.23. 19:30:42

Egyet értek, ha Messi nélkül nem vagyunk képesek jól játszani, akkor még most ássuk el klubot.

Szóval! Szerintem el kéne engedni az olimpiára.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.23. 19:25:19

Hát, ha Messi nélkül nem jutunk a főtáblára, akkor meg is érdemeljük. :wink: :!:
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.07.23. 19:23:56

Varga Tamás írta:Bányász!
Ha az olimpián sérül meg, akkor pedig a HAZÁJÁÉRT sérül meg. Mert a haza mindennél előrébb való. Persze, ne sérüljön meg.
Számomra a Nemzet, a Haza, az Argentin Köztársaság képviselete mindennél fontosabb lenne, még a Barcelonánál is. Gondolj pl. Oleguer barátunkra...
Oké, hogy a Barcelonától kapja a fizetését, de az argentin válogatott ugyanúgy a munkahelye, mint a Barcelona.
Gondolkodj az argentinok fejével. Mit szólnál pl.: ha mondjuk a kézilabda BL-selejtezőjében nagy Lacinak jelenése lenne augusztus 18-án, és emiatt a Barca nem engedné el őt az olimpián szereplő magyar válogatottba. ez csak feltevés, hisz ott sem vagyunk, meg kéziselejtezők sincsenek. Mi lenne a véleményed. Velem együtt mérgelődnél. Én biztos síkideg lennék.
Ez így van.De most nem az argentinokról meg a nemzetekről van szó.Hanem az FC Barcelonáról.

És egészen biztosan mindennél fontosabb Messinek is a hazája.De a Barca vezetőinek kevésbé fontos Argentína mint a csapat meg az üzlet...

Szóval itt már kevésbé számítanak az érzelmek sokkal inkább a pénz.

Abban pedig biztos vagyok ha nem kellene selejteznünk akkor elengednék az olimpiára,csak hát sajnos selejtezőzni kell amin anyagilag nagyon sokat bukhat a csapat..
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.23. 19:16:53

Bányász!
Ha az olimpián sérül meg, akkor pedig a HAZÁJÁÉRT sérül meg. Mert a haza mindennél előrébb való. Persze, ne sérüljön meg.
Számomra a Nemzet, a Haza, az Argentin Köztársaság képviselete mindennél fontosabb lenne, még a Barcelonánál is. Gondolj pl. Oleguer barátunkra...
Oké, hogy a Barcelonától kapja a fizetését, de az argentin válogatott ugyanúgy a munkahelye, mint a Barcelona.
Gondolkodj az argentinok fejével. Mit szólnál pl.: ha mondjuk a kézilabda BL-selejtezőjében nagy Lacinak jelenése lenne augusztus 18-án, és emiatt a Barca nem engedné el őt az olimpián szereplő magyar válogatottba. ez csak feltevés, hisz ott sem vagyunk, meg kéziselejtezők sincsenek. Mi lenne a véleményed. Velem együtt mérgelődnél. Én biztos síkideg lennék.
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.07.23. 19:11:08

Varga Tamás írta: És ha BL-selejtezőn sérül meg, és dől ki 3 hónapra, akkor meg azt mondanánk: 'A francba, el kellett volna engedni Pekingbe, akkor lehet, hogy ez nem történik meg!' Vagy legjobb lenne, ha minden meccs idején otthon maradna, és a kényelmes fotelből nézné a meccseket.
Erre szokta mondani édesapám: ha az ember tudná, hogy elesik, akkor előtte leülne... :wink:
Nem nem mondanám azt.Vagyis akkor legalább a "munkahelyén" sérül meg.
"Több értelme lenne."

Most próbálok a vezetők fejével gondolkodni és hát nekik nyilván az lenne a jobb,h ha már megsérül akkor legalább itt sérüljön meg.Bár ez nagy hülyeség így leírva.

Az is tény,h nagy dolog az olimpia és valamilyen szinten "öregbíthetné" a csapat hírnevét egy esetleges olimpia győzelemmel.

De a csapatnak sokkal fontosabb a Bl selejtező mint az olimpia.És valahol érthető,h számolnak ezért Messivel.És ha megsérül a Bl selejtezőn akkor legalább a "nemes célért" sérül meg,a "csapatáért".
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2008.07.23. 18:49:27

én is attól tartok hogy nem szül jo viszont eza huzavona: megmondta hogy menni akar, jogilag is "Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)" elengedni akkor minek a hűhó. edzésen is emgsérülhet stb... egyébként is elment messi mentora dinho ök nagyon joban voltak szerintem az is egy tüske leonak. minthogy ö az egyetlen franchise-playerünk ráadásul saját nevelés oda kéne figyelni !!!!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.23. 18:31:24

Bányász írta:
Varga Tamás írta:Nagyjából megoldódott Messi és az olimpia problémája. Sepp Blatter levelet írt a tagszövetségeknek, hogy a 23 évesnél fiatalabb labdarúgót KÖTELEZŐ elengedni az olimpiára. és ez így helyes. A klub vezetői pedig gondolkozzanak el, és nézzenek magukba, utána pedig kérjenek bocsánatot Messitől.
Azért ez nem ilyen egyszerű.Mert ugyan nem valószínű,de mi van ha megsérül Messi az olimpián?

Én megértem,h nem szívesen engedik el mert hát amúgy is sérülékeny.

És azért lehet,h Te se mondanád azt,h dejó,h elengedték az olimpiára ha mondjuk kidől 3 hónapra... :wink:
És ha BL-selejtezőn sérül meg, és dől ki 3 hónapra, akkor meg azt mondanánk: 'A francba, el kellett volna engedni Pekingbe, akkor lehet, hogy ez nem történik meg!' Vagy legjobb lenne, ha minden meccs idején otthon maradna, és a kényelmes fotelből nézné a meccseket.
Erre szokta mondani édesapám: ha az ember tudná, hogy elesik, akkor előtte leülne... :wink:
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.07.23. 18:28:02

Varga Tamás írta:Nagyjából megoldódott Messi és az olimpia problémája. Sepp Blatter levelet írt a tagszövetségeknek, hogy a 23 évesnél fiatalabb labdarúgót KÖTELEZŐ elengedni az olimpiára. és ez így helyes. A klub vezetői pedig gondolkozzanak el, és nézzenek magukba, utána pedig kérjenek bocsánatot Messitől.
Azért ez nem ilyen egyszerű.Mert ugyan nem valószínű,de mi van ha megsérül Messi az olimpián?

Én megértem,h nem szívesen engedik el mert hát amúgy is sérülékeny.

És azért lehet,h Te se mondanád azt,h dejó,h elengedték az olimpiára ha mondjuk kidől 3 hónapra... :wink:
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.23. 18:22:39

Nagyjából megoldódott Messi és az olimpia problémája. Sepp Blatter levelet írt a tagszövetségeknek, hogy a 23 évesnél fiatalabb labdarúgót KÖTELEZŐ elengedni az olimpiára. és ez így helyes. A klub vezetői pedig gondolkozzanak el, és nézzenek magukba, utána pedig kérjenek bocsánatot Messitől.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.07.22. 23:24:36

tudomka958 írta:nem tetszik nekem ez a huzavona messivel meg az olimpiával!
talán már le tett annyit az asztalra,hogy ha vágyik ott lenni életében egyszer az olimpián akkor nem rontjuk el számára ezt a tényleg megismételhetetlen élményt...
érdekes,hogy az atletico ,amelyik pont úgy bl-selejtezőt játszik mint mi,amelyiknek inkább meghatározó játékosa agüero simán elengedte őt!
szegénységi bizonyítvány,ha ennyire megérezzük egy ember hiányát,meg aztán ne is legyenek nagy álmaink ha nélküle már a selejtezőktől is lefo...k a bokánkat...
arról nem is beszélve ,hogy egy ilyen huzavona mindig nyomokat hagy egy emberben!
és messi is csak egy ember...
Tökkkéletesen egyetértek!Amióta szóba került,h nem akarjuk elengedni,azóta nem értem az okát...(Bár ez lenne az egyetlen húzás,amit nem értek újabban :-& ) Asszem nem okozhat gondot a főtáblára kerülés,akármilyen ellenfelet is kapjunk ,Messi nélkül sem!Ennél talán lehetne megértőbb vele a vezetőségünk,hisz' sztem megérdemli,h teljesüljön a vágya.Játékban lenne ott is,és egy esetleges jó teljesítménnyel/eredménnyel a háta mögött h fel lenne dobva,amikor visszatér a klubhoz?Vagy most az a nyári szisztémája a góréinknak,h az összes nagynevű játékosunkkal példát statuálnak?Az Eto'o ügyet sem igazán értem,de ez másik rovat.De h miért kell Leoval kötekednünk?? :evil: Sztem teljesen felesleges kötni az ebet a karóhoz,ennyi JÁR neki,legalábbis az én olvasatomban...Csak sajna én nem vok a BARCA nagykutyája. :x
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2008.07.22. 20:48:26

hát ez a lényeg:félek,hogy ez az első tüske messinek amit VALÓBAN IMÁDOTT klubjától kap...
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2008.07.22. 20:45:13

tudomka958 írta:nem tetszik nekem ez a huzavona messivel meg az olimpiával!
talán már le tett annyit az asztalra,hogy ha vágyik ott lenni életében egyszer az olimpián akkor nem rontjuk el számára ezt a tényleg megismételhetetlen élményt...
érdekes,hogy az atletico ,amelyik pont úgy bl-selejtezőt játszik mint mi,amelyiknek inkább meghatározó játékosa agüero simán elengedte őt!
szegénységi bizonyítvány,ha ennyire megérezzük egy ember hiányát,meg aztán ne is legyenek nagy álmaink ha nélküle már a selejtezőktől is lefo...k a bokánkat...
arról nem is beszélve ,hogy egy ilyen huzavona mindig nyomokat hagy egy emberben!
és messi is csak egy ember...
Ezzel egyetértek.
Ráadásul ez az ügy káros lehet (vagy már az) Messi és a klub kapcsolatára, egyébként is: Leo nélkül is simán be kell(ene) jutni a csoportkörbe.
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2008.07.22. 20:42:59

nem tetszik nekem ez a huzavona messivel meg az olimpiával!
talán már le tett annyit az asztalra,hogy ha vágyik ott lenni életében egyszer az olimpián akkor nem rontjuk el számára ezt a tényleg megismételhetetlen élményt...
érdekes,hogy az atletico ,amelyik pont úgy bl-selejtezőt játszik mint mi,amelyiknek inkább meghatározó játékosa agüero simán elengedte őt!
szegénységi bizonyítvány,ha ennyire megérezzük egy ember hiányát,meg aztán ne is legyenek nagy álmaink ha nélküle már a selejtezőktől is lefo...k a bokánkat...
arról nem is beszélve ,hogy egy ilyen huzavona mindig nyomokat hagy egy emberben!
és messi is csak egy ember...
Avatar
vaLe5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:17:35
Tartózkodási hely: tartózkodom a sugárveszéjtől

2008.07.22. 10:38:58

Bautista írta:hát aki gyorsabb akar lenni az lábujhegyen fut ugy sokkal gyorsabb az ember egyébként igen
De C.Ronaldo azzal hogy lábujjhegyen fut el is veszti a gyorsasága előnyeit , egy nála sokkal lassabb játékos is akinek van elég rutnja könnyen megállítja mivel annyira magasan van a súlypontja hogy minden ütközésnél ő veszíti el az egyensúlyát , ezt csinálta vele pl : Gattuso , Zambi...
Ezzel szemben Messi sprintsebessége lassabb kicsivel , viszont ő sprint közben is jól tud ütközni nála nagyobb emberekkel is alacsony súlypontja miatt , ezt ő általában ki is használja megcsinálta pont CR7-el is és el is lökte , ugyanugy Cannavaroval és Ramossal is... , pedig összehasolíthatatlanul "erősebbek" nála. Így C.Ronaldó sebessége hiába nagyobb , ez csak akkor előny ha senkitől sem zavartatva rohangászhat.
A másik hogy Messi vezeti a világon a legjobban a labdát sprint közben , így labdával Messi sebessége megint csak jobb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2008.07.21. 13:35:55

Messit nem lehet összehasonlítani azzal .....-el!!
Úgy tom nem lesz ott a selejtezőn! :?
Kép
norbert55
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1588
Csatlakozott: 2007.11.25. 18:06:00

2008.07.21. 13:28:30

Akk Messi csak az eslő Bl selejtező után megy az olimpiára?
Avatar
Bautista
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2008.07.14. 15:10:31
Tartózkodási hely: Barcelona Nou Camp

2008.07.21. 13:27:11

hát aki gyorsabb akar lenni az lábujhegyen fut ugy sokkal gyorsabb az ember egyébként igen
FORCABARCA
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2008.07.21. 13:17:14

azért ha nálunk játszanának mindkettőn akkor ..:D na mind1 az tény h mindkettő hatalmas tehetség.de rinyagépnek annyi előnye van h magasabb és jobban fejel. de messi játékát jobban szeretem!! vki megfigyelte már h rinyagép lábujjhegyen fut?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2008.07.21. 13:11:25

Poszi írta:Ezt nyilatkozta Gago, és menyire igaza van: "Messi jobb, mint Cristiano Ronaldo!"
Bezonyám hogy jobb mint a kis nyálgép!
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2008.07.21. 13:06:33

Ezt nyilatkozta Gago, és menyire igaza van: "Messi jobb, mint Cristiano Ronaldo!"
Avatar
DaNNy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2006.06.29. 19:11:45
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2008.07.21. 12:14:47

LG írta:
DaNNy írta:Szerintem Pep erre megfelelően fog ügyelni, azaz remélem
Csak ezen lehet nem tud ő sem segiteni. Azért ha azt vesszük, milyen fiatal, és mennyit votl sérült, igy is már mennyit le tett az asztalra :!: Ha sikerülne végigcsinálnia hosszabb sérülés/ek nélkül a szezont, asszem tuti lenne az Aranylabda.
Persze értem mit mondassz,és ez így is van. De azért,ha az edzések úgy folynak ,aohgy mondták,tehát sérülések elkerülése az egyik cél,akkor valamennyivel biztos kisebb az esély a megsérülésére. De azt én is állíthatom,hogyha 1évet sérülés nélkül kibírna,akkor nagy eséllyel indulhatna minden címben. Mondjuk ő még nagyon fiatal,és még erősödhet is. Ráadásul,azt hiszem,hogy fiatal korában nem nőtt megfelelően ezért kezelést is kapott,így hajlamosabb lehet a sérülésre.Én azért szorítok neki,nagyon megérdemelne egy szép idényt :)
FORCA BARÇA! |EL BARÇA ES MES QUE UN CLUB|
Silva / Villa
Válasz küldése