Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.21. 23:30:06

"63.- Kettős csere a hazaiaknál: Di María helyett Arbeloa, Özil helyett Khedira"

Hmm.. Zsozéééééé.
Mekkora taktikus. Mekkora edzőfejedelem. Váááá.
kiállították a liga egyik legjobb védőjét? hogy lehet az? Razz
A Barca megveszi a bírókat. Egyértelmű...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.09.21. 23:26:41

Fecooo írta:kiállították a liga egyik legjobb védőjét? hogy lehet az? :P

lehet elfogult vagyok, de ez az espanyoli belépő nem tűnt olyan csúnyának, mint newvillager-é volt... de ezt majd megítéli más is...

Sima sárgás becsúszás volt. Ha Pepét nem állítja ki előtte,akkor sárgát adott volna az Espanyolosnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.09.21. 23:24:40

kiállították a liga egyik legjobb védőjét? hogy lehet az? :P

lehet elfogult vagyok, de ez az espanyoli belépő nem tűnt olyan csúnyának, mint newvillager-é volt... de ezt majd megítéli más is...
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.09.21. 23:22:33

lui1698 írta:Ami nekem nagyon feltűnt abban a 20 percben amit a mai meccsből láttam (plusz madridistán is ezt olvastam), hogy Mária, Krisztián és Higuain elfelejtettek passzolni.
Horváth Feri is említette az egyik jelenetnél.
Higu betört a 16osra,keresztbe vezeti,mellette szabadon CR,de inkább egyedül csinálta az argentín (értsd:belerúgta a védőbe,ráadásul visszapattant rá és úgy ment ki :arrow: kirúgás :P ).
A lassításnál:Higany arra gondolhatott,h Roni sem szokta leadni,most én sem teszem :roll: Csapatszellem rulez :twisted:

Pepe piroslap,60. perc.

Másfél percig tartott az emberelőny. :roll: Galán is piri.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.09.21. 23:10:16

lui1698 írta: Másik oldalon mindent azzal magyaráznak, hogy a védelem stabil, az a non plus ultra.

Ezt se lehet tudni,hogy stabil e.Majd a Barca,Sevilla,Valencia,AtMa,Villareal meccseken lehet leszűrni.+ majd a BL-ben mondjuk talán a Milan ellen.


szerk.: a világ legjobb védőjét kiállították második sárgával.
De gyorsan azért egy Espanyolost is kiküldenek...Pozitívum,hogy roncika úgy akart meghalni a fájdalomtól,hogy végre hozzá is ért valaki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2010.09.21. 23:24:03-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.21. 23:07:01

Ami nekem nagyon feltűnt abban a 20 percben amit a mai meccsből láttam (plusz madridistán is ezt olvastam), hogy Mária, Krisztián és Higuain elfelejtettek passzolni.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.21. 22:57:41

lui1698 írta:
daffy írta:ez több,mint szánalmas. főleg h a hátvédek lövik a gólokat. higu,benzema és cr eddig a szezonban kuka. h mi változott tavaly óta az nagy kérdés.
És, ha ehhez hozzá vesszük a játék képét akkor csak rosszabb.
Most komolyan. Mourinho milyen új taktikát hozott?
Másik oldalon mindent azzal magyaráznak, hogy a védelem stabil, az a non plus ultra.
nézd, nem értek az edzősködéshez. amit látok az az,hogy többször próbálják a srácok megoldani kicsiben a helyzetet,letámadnak(amikor nem lusta disznók),visszazárnak. nem tudom h mit kéne észrevennem,de 3-4 hét után olyan tetemes változás nincs,max az h a csatárok nem lőnek gólt,de ez nem hiszem h mou hozadéka :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.21. 22:53:50

daffy írta:ez több,mint szánalmas. főleg h a hátvédek lövik a gólokat. higu,benzema és cr eddig a szezonban kuka. h mi változott tavaly óta az nagy kérdés.
És, ha ehhez hozzá vesszük a játék képét akkor csak rosszabb.
Most komolyan. Mourinho milyen új taktikát hozott?
Másik oldalon mindent azzal magyaráznak, hogy a védelem stabil, az a non plus ultra.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.09.21. 22:53:44

Most kapcsoltam csak be, hogy itt mondtátok, hogy mi a helyzet...
Hát erre mit hallok? Na ki a bíró???

Igen! Kedvencünk (legalábbis az egyik), Clos Gómez!

Őt szeressük... \:D/
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.09.21. 22:53:09

A másik,hogy hiába új edző,néhány új játékos ( ma a kezdőben 3), azért lassan illene valamit mutatni is. Ez a real madrid elvileg,ahhoz képest rémgyenge a játék.Tavaly élvezetesebb meccseket nyomtak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.21. 22:50:15

lui1698 írta:Madrid eddigi 4 meccsén (1bl+3bajnoki) lőttek 5 kemény gólt.
Ebből egyet kontra végén Carvalho bohóckodott össze, egy volt Kriszi megpattanó szabija, meg volt egy öngól az Ajax ellen.
Szép... :lol:
ez több,mint szánalmas. főleg h a hátvédek lövik a gólokat. higu,benzema és cr eddig a szezonban kuka. h mi változott tavaly óta az nagy kérdés.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.09.21. 22:46:43

Fecooo írta:Csaba, azért leírom: védte a fejét teljesen egyértelműen az espanyol játékos, erre tizi és sárgalap...

érttem,Akkor amolyan realos büntető volt. Közben megnéztem,láttam már ennél érdekesebb,megítélt tizit is nekik.


Egyébként a realnak abból a szempontból nagyon jól jön ez a gyenge sorsolás,hogy összeszokjanak. Szerencséjük volt a sorsolással nagyon. Még nem játszottak komoly ellenfél ellen. Az Espanyol ellen melegebb lenne,mondjuk Barcelonában. De így sima,1v2-0.
lui1698 írta:Madrid eddigi 4 meccsén (1bl+3bajnoki) lőttek 5 kemény gólt.
Ebből egyet kontra végén Carvalho bohóckodott össze, egy volt Kriszi megpattanó szabija, meg volt egy öngól az Ajax ellen.
Szép... :lol:

Plusz egy tizi.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.21. 22:45:26

Madrid eddigi 4 meccsén (1bl+3bajnoki) lőttek 5 kemény gólt.
Ebből egyet kontra végén Carvalho bohóckodott össze, egy volt Kriszi megpattanó szabija, meg volt egy öngól az Ajax ellen.
Szép... :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.09.21. 22:39:40

Csaba, azért leírom: védte a fejét teljesen egyértelműen az espanyol játékos, erre tizi és sárgalap...



ugye emlékeztek, amikor tavaly pont az espanyol ellen Xavi elesett a lábában és tizit kaptunk? hónapokig ment, h elcsalta a bíró a meccset és majdnem az volt az általános vélekedés, h csak amiatt a csalás miatt lettünk bajnokok...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.09.21. 22:45:37-kor.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.21. 22:39:38

Perrero írta:fordulóba is volt egy, bár ahhoz igencsak kellett pepe bácsi...
Azt Pepe-nek is adták végül.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.09.21. 22:36:41

Fecooo írta:még jó, h a Barcát segítik a bírók... :D

persze, amikor EGY helytelen ítélet történik a javunkra, akkor hónapokig az a téma... :)

Meg se kérdezem milyen volt a tizenegyes szitu...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.21. 22:36:39

Fecooo írta:még jó, h a Barcát segítik a bírók... :D

persze, amikor EGY helytelen ítélet történik a javunkra, akkor hónapokig az a téma... :)
ez nem volt tizi,de előtte a 2 kezezés az igen :wink:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.21. 22:35:17

Sajna kamu volt tényleg teljesen, dehát van ilyen. Amíg egy, addig lehet bízni az utsó percig.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.09.21. 22:31:51

még jó, h a Barcát segítik a bírók... :D

persze, amikor EGY helytelen ítélet történik a javunkra, akkor hónapokig az a téma... :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.09.21. 22:41:33-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.21. 22:31:20

Azé' ehhez pofa kellett...ilyen tizenegyest megitélni... :lol:
Ez komoly volt.
De legalább az ideggyenge gyereknek lett gólja, ennek örülök.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.09.21. 19:44:29

Csak nekem tűnik úgy, hogy tavaly ilyenkor sokkal jobban játszott a Madrid. (értsd, nem volt szép játék, még igazán élvezhető sem) Most itt a Messiás és meg lehet nézni. Tény, fognak még jobban játszani, de nem hiszem hogy Mou meg fogja váltani a világot, legalábbis idén nem. Azt hittem azért ennyi meccs után lesz valami fejlődés, de kb. ugyanaz mint az előszezonban. Tudom, tudom időt kell adni, meg össze kell szokni, de kérdem én tavaly még ennél is több volt, pedig akkor az a"hozzá nem értő, tehetségtelen stb. Pellegrini volt az edző".
Ráadásul a meccseket sem magabiztosan nyerik, szinte mindig izgulniuk kell a lefújásig.
Nem fikázni akarom őket, de nem hiszem hogy ezt várták a szurkolók, és én is mást képzeltem (hál'Istennek tévedtem) pedig a világlegbbja, überf@sza, az Egyetlen az edzőjük.
Kiváncsi vagyok mikor lesz igazi fejlődés, a kisebb meccseket így -is ha nehezen is- de behúzzák. A nagyobb csapatok ellen ez kevés lesz.
Ráadásul nem tudom mennyire jó ötlet mindig szinte ugyanazt a kezdőt játszatni a heti 2 meccses sorozatban + majd kupa is.

Na de meglátjuk mit hoz a jövő, de azt hiszem ha így folytatják több bögre marad a polcokon...
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.09.21. 19:43:41

Csak nekem tűnik úgy, hogy tavaly ilyenkor sokkal jobban játszott a Madrid. (értsd, nem volt szép játék, még igazán élvezhető sem) Most itt a Messiás és meg lehet nézni. Tény, fognak még jobban játszani, de nem hiszem hogy Mou meg fogja váltani a világot, legalábbis idén nem. Azt hittem azért ennyi meccs után lesz valami fejlődés, de kb. ugyanaz mint az előszezonban. Tudom, tudom időt kell adni, meg össze kell szokni, de kérdem én tavaly még ennél is több volt, pedig akkor az a"hozzá nem értő, tehetségtelen stb. Pellegrini volt az edző".
Ráadásul a meccseket sem magabiztosan nyerik, szinte mindig izgulniuk kell a lefújásig.
Nem fikázni akarom őket, de nem hiszem hogy ezt várták a szurkolók, és én is mást képzeltem (hál'Istennek tévedtem) pedig a világlegbbja, überf@sza, az Egyetlen az edzőjük.
Kiváncsi vagyok mikor lesz igazi fejlődés, a kisebb meccseket így -is ha nehezen is- de behúzzák. A nagyobb csapatok ellen ez kevés lesz.
Ráadásul nem tudom mennyire jó ötlet mindig szinte ugyanazt a kezdőt játszatni a heti 2 meccses sorozatban + majd kupa is.

Na de meglátjuk mit hoz a jövő, de azt hiszem ha így folytatják több bögre marad a polcokon...
Forca Barca!!!!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.20. 23:21:33

gergo9 írta:Sztem a TRX-re gondolsz mondjuk én erre a cikkre nem emlékszem :-k
Nem hagyott nyugodni, ezért keresgéltem a cikkek között.

"Az edzésmódszerekben is változtatott Guardiola, s főként a Premier League-ben alkalmazott 'SAQ' metódust alkalmazza a Barcánál. Az 'SAQ' egy rövidítés, angolul Speed, Agility, Quickness, azaz gyorsaság, mozgékonyság, robbanékonyság. A módszer alapvető lényege, hogy a labdás gyakorlatokat ötvözik a gyorsaságfejlesztő módszerekkel, így egyszerre kell gyorsnak lenni, ügyelni a koordinációra és a megfelelő technikára. A játékosok ettől gyorsabban reagálnak a játék hevében bizonyos helyzetekre, erősebbek és robbanékonyabbak lesznek. A játékra levetítve egy határozottabb, célratörőbb felfogást vetít elő a támadásoknál, nem véletlen, hogy Premier League klubjai főként ilyen elvek szerint dolgoznak."

http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=8307

Bár nem ettől lesznek kevésbé sérülékenyek.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.09.20. 23:13:36

lui1698 írta:
Én emlékszek egy edzésmódszerre amiről anno volt cikk is itt.
Valami 3 betűs rövidítés a neve.
Angliában használják leginkább, és kevésbé lesznek sérülékenyek a játékosok.
Sztem a TRX-re gondolsz mondjuk én erre a cikkre nem emlékszem :-k
nem támadás, rosszindulat, és vitainditóként, de szerintem mindenki tudja az okát
Sajnos én most a mindenki-n kívül esem , őszintén kíváncsi vagyok mire gondolsz.
Ill van sejtésem mire gondolsz de annál remélem komolyabb szintet.
képvisel a topik.
Guardiola ugye eltakarította az orvosi stábot, meg ugye komoly alapozás volt fizikailag is megerősödtek(emlékszem a Lyon-tól jött Abidal nevetségesnek ítélte a Rijkaard féle fizikai felkészítést). Nagyon rendben vagyunk ezen a téren is.

Arsenalnál alapjában a csapat fiatalságával van gond , fizikailag nem érettek a plre szerencsétlen gyerek alig tanul meg írni olvasni, aztán tolják be a droidok közé, aztán Wenger 27idényben is zsinórban lenyilatkozza hogy ebben megint milyen szerencsétlenek és ő nem érti.
Válasz küldése