Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.06.01. 18:06:56

Thiago Silva érkezhet Maxwell helyett a Barcához?

A madridi marca.com értesülései szerint a katalán klub érdeklődik a brazil védő iránt, aki egy másik brazilt pótolhat a BL győztesnél.

Annak ellenére, hogy a minap arról lehetett olvasni a sport.es-en, hogy Pep Guardiola nem tervezi védő leigazolását, a Marca internetes portálja arról számol be, hogy a Milan védőjével erősítené meg védelmét a Barcelona.

A játékos, aki 2008-ban érkezett a milánói klubhoz, és 2016-ig köti szerződés 25 millióba kerülne, legalábbis ennyiben határozták meg az olaszok a lelépési árát. Ezt csökkentheti esetleg az, ha a Mino Raiola védenc Maxwellt beveszik a tranzakcióba, ám kérdéses, egyáltalán szükség van-e akkor a Thiago Silvára, amikor Piqué, Puyol, Abidal mellett olyan fiatalok állnak a klub rendelkezésére, mint Fontás, Bartra vagy Muniesa, nem beszélve a védekezésre alkalmas Busquetsről és Mascheranoról. (barcanoticias)
A marca jelentette meg a cikket, de ha lenne realitás alapja az vmi csodás lenne. Egy ilyen jó védőt, ilyen "olcsón" megvenni nagyon nagy üzlet lenne. Én reménykedem, hogy mikor tárgyaltak Ibráról, akkor ő is szóba került, de nem tartom valószínűnek. A Milan legjobb védője és sztem a TOP5-ben is bent van. Jó lenne, ha jönne, de sztem nincs valós alapja. Vélemény?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.06.01. 18:03:55

Ha egy 29 éves Villáért 40-et fizettünk, akkor Rossi se lesz sokkal olcsóbb. Fiatalabb, de majdnem akkora neve van már.
Meg amúgy is: tudják, hogy rólunk le lehet gombolni a vastag pénzeket, ez a következménye a sikernek és a többi nem átgondolt igazolásnak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.06.01. 17:56:01

marquez2 írta:Nem tudom mi igaz belőle, de azt olvastam, hogy megtettük az első ajánlatot rossiért ami 30+boján. Inkább nem véleményezem :x
Rossiért még 30 misi is sok lenne, nem hogy mellé Bojan! Ez vagy akkora kacsa mint a ház - amire tippelek - vagy... Nem, ez csak kacsa lehet. :D El se tudom képzelni, hogy ezt meglépje a vezetőség, elvileg most direkt spórolunk, és bővítjük a keretet. Ez az transzfer teljes ellentéte lenne az eddigi átigazolási politikának - és véleményem szerint a józan észnek is... Bojant nem szabad eladni, van a gyerekben potenciál, csak tényleg meg kéne adni neki is a lehetőséget, amit anno kapott Pedro és Busi is - amikor nem ment nekik, a következő meccsen is kezdők voltak, míg Bojannál ilyet nem látni. Még Sanchezért sem fogadnám ezt el, max a 30 milliót...
Avatar
Piqué
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.11.17. 21:57:26

2011.06.01. 17:53:13

marquez2 írta:Nem tudom mi igaz belőle, de azt olvastam, hogy megtettük az első ajánlatot rossiért ami 30+boján. Inkább nem véleményezem :x
Ha egy így lenne akkor megint hatalmas hibát követnénk el Rossi azért nem ér majd 45 milliót.Még akkor is ha manapság mindenkinek borsos az ára. :roll:
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.06.01. 17:50:25

marquez2 írta:Nem tudom mi igaz belőle, de azt olvastam, hogy megtettük az első ajánlatot rossiért ami 30+boján. Inkább nem véleményezem :x
Valahol olvastam, hogy a Villarealnál olyasmit mondtak, hogy 25-30 millió között gondolkodnak. Remélem nem próbálunk meg felfelé licitálni.:D
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.01. 17:46:53

marquez2 írta:Nem tudom mi igaz belőle, de azt olvastam, hogy megtettük az első ajánlatot rossiért ami 30+boján. Inkább nem véleményezem :x
Egy picit sokallom :?
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.06.01. 17:32:17

Nem tudom mi igaz belőle, de azt olvastam, hogy megtettük az első ajánlatot rossiért ami 30+boján. Inkább nem véleményezem :x
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.06.01. 16:13:18

socio66 írta: ahogy Bob írta,rossi megcsinálja amit kérnek tőle,hoz majd egy konstans jó szintet,beütögeti a maga góljait és ha jövőre is jól fog működni a csapat,akkor hasznos kiegészítő ember lehet.
sanchez-nél nem vagyok biztos benne hogy le lehetne limitálni úgy mint most villát például,vagy hogy visszazárna-e mindig,nem kezdene el egyénieskedni,kiszolgálná-e úgy messit mint pedro-ék,stb.
ettől függetlenül nekem az egyik személyes kedvencem és nagyon örülnék neki,de ismerve pep álláspontját,nem fog rizikózni és elhozzuk rossit.
valahogy én is így vagyok. a kettő közül inkább sanchezt nézném meg itt, de teljesen megértem, hogy miért inkább rossival képzeli el pep a dolgokat. és amit még hozzátennék, mert még nem láttam leírva az az, hogy rossi több gólt lő. a kapu előtt egyszerűen jobb, pedig chilei is ugyanúgy a támadósorba tolva játszott idén már. csatárösztönök, a másik pedig inkább a csatárokat segítő, területet nyitó játékos.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2011.06.01. 15:59:24

neobarca írta:Tudom, hogy semmi realitása meg minden, nem is azért nézem de én szívesen elnézném Downingot a csapatban... Mind a két szélen otthonosan mozog és ha kell csatárként is bevethető. Fiatal, gyors és tehetséges...
DE ne hurrogjatok le. Semmi realitása sajnos és nem is azért írtam. Csak megjegyeztem... :lol:
angoloknak Angliában a helyük :D
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
lbasse
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.03.27. 12:59:35

2011.06.01. 15:57:49

neobarca írta:én szívesen elnézném Downingot a csapatban...:lol:
Stewart Downingra gondolsz???sztem nem rossz player. :roll: Keita helyett jó lenne. :lol:
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2011.06.01. 15:53:28

Tudom, hogy semmi realitása meg minden, nem is azért nézem de én szívesen elnézném Downingot a csapatban... Mind a két szélen otthonosan mozog és ha kell csatárként is bevethető. Fiatal, gyors és tehetséges...
DE ne hurrogjatok le. Semmi realitása sajnos és nem is azért írtam. Csak megjegyeztem... :lol:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.06.01. 15:43:50

Cooltiszo írta:...
Én is pont így gondolom. Rossi 25-30 millióért, Thiago fel az első csapatba majd jövőre JdS is és pont ezért nem kell Fabregas.
Védőnek pedig miért ne lenne jó Fontás? Asszem 20 éves szóval minél hamarabb szerződést kell vele kötni ha nem akarják elveszíteni. Ebbe a passzos játékba otthon érzi magát, és biztos vagyok benne, hogy nem egy 2ballábas Csiga utánzat.
socio66

2011.06.01. 15:12:39

még annyit,hogy pep mióta itt van szépen eltüntette az egyéniségeket és mostanra a csapat szinte teljesen homológ lett, egy egységes gépezet,ahol mindenki tudja a dolgát és tökéletesen végre is hajtja.
ebből az egységből tűnik ki messi,illetve úgy-ahogy iniesta,nekik van kreatív szabadságuk,ők teremtik meg a létszámfölényes helyzeteket.
köréjük viszont 'dolgos' emberek kellenek pepnek,ezért nem tartom valószínűnek sanchez érkezését és ezért tűnik kézenfekvőnek rossi megvétele.
ahogy Bob írta,rossi megcsinálja amit kérnek tőle,hoz majd egy konstans jó szintet,beütögeti a maga góljait és ha jövőre is jól fog működni a csapat,akkor hasznos kiegészítő ember lehet.
sanchez-nél nem vagyok biztos benne hogy le lehetne limitálni úgy mint most villát például,vagy hogy visszazárna-e mindig,nem kezdene el egyénieskedni,kiszolgálná-e úgy messit mint pedro-ék,stb.
ettől függetlenül nekem az egyik személyes kedvencem és nagyon örülnék neki,de ismerve pep álláspontját,nem fog rizikózni és elhozzuk rossit.
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.06.01. 14:58:55

Érdekesek a vélemények, ha szavazni lehetne kb 50%-on állna mind2,de szerintem egyik se kéne igazán, pontosabban kéne csak más, de akármelyik is jön marhára fogok neki szorítani, hogy beválljon, amúgy sztem felesleges villa vagy pedro cserékként emilíteni, mert pep mecss közbe is keveri őket, így alighanem mind2 oldalon fel kéne találja magát, sőt...
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2011.06.01. 14:56:18

lbasse írta:Pedig állitólag CR7 és Leo keverékének tartják. :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=6puK4lwZToc
szerintem meg nem rossz. sőt. nagyon jó. régen láttam ennyire tehetséges playert, és ő azért a serie a-ban tolja. csak drága :roll:
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.01. 14:43:56

Meg még egy dolog: Villa cseréjének jó Bojan, jó Afellay...mert mindegyik jobblábas. Oda minek még1? Pedro helyén viszont senki se képes jól játszani, talán csak Villa. Oda kéne egy ballábas ember...és Rossi ballábas.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.06.01. 14:40:24

lbasse írta:Pedig állitólag CR7 és Leo keverékének tartják. :lol: :lol:
Hogy gonoszkodjak, Maradona utódból 3 válogatottat lehet kihozni….Tocy is jól megírta nagy a hype körülötte, Rossi meg bizonyított, ez döntő 2játékos között, aztán persze kiköthet itt, s várjuk tárt karokkal, de ebben a vezetésben jobban látom a szisztematikus igazolási politikát, s remélem nem is fogok, fogunk csalódni!
Kép
Kép
Kép
lbasse
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.03.27. 12:59:35

2011.06.01. 14:33:15

ab1daL írta: Egy embert kicselez oké, de ott van még legalább egy, de talán két ember is. Akármennyire is tehetséges, nem egy Messi, hogy komplett védelmeket vegyen hülyére szerintem.
Pedig állitólag CR7 és Leo keverékének tartják. :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=6puK4lwZToc
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára lbasse 2011.06.01. 14:43:27-kor.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.06.01. 14:32:26

palesz77 írta:Ez a pokoli nehéz beleszokni a játékunkba szöveg meg a másik kedvencem. Mascherano, Maxwell, Alves, Adriano, Affelay, Henry, Villa, Touré stbstb.
Olvasd el alaposabban amit írok!
Pont azt írtam h pokoli nehéz beleszokni, emiatt kell olyan embert venni, aki ismeri a hasonló szisztémát! Maxwell brazil és sokáig Hollandiában játszott, Villa, Adriano, Alves mind olyan csapatokból jöttek, amik azonos bajnokságban hasonkóan játszottak.
Henry a hasonlóan játszó Arsenalból jött(mellesleg sose alkalmazkodott teljesen).
Mascherano nem kellett alkalmazkodjon, egyáltalán nem azt játssza mint a többiek, ő csak rombol.
egyedül Toure az, aki meglepő módon alkalmazkodott.

Pont arra céloztam h olyanok váltak szinte csak be, akik hasonló csapatokban, legtöbbször azonos bajnokságban játszottak, alias Rossi.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.01. 14:32:08

Nekem nem kéne Sanchez egyáltalán, picit túl van sztem hypeolva, de még ha akkora tehetség is, mint amekkorának mondják, még mindig erősen kétséges, hogy illik-e ide.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.06.01. 14:19:46

socio66 megemlített egy olyan dolgot, ami szerintem inkább Rossi felé hajtja a vizet Sánchez-el szemben: a felállt védelem ellen, nem tudom mit tudna kezdeni ez a chilei gyerek. Egy embert kicselez oké, de ott van még legalább egy, de talán két ember is. Akármennyire is tehetséges, nem egy Messi, hogy komplett védelmeket vegyen hülyére szerintem. Én inkább az olasz felé hajlok. (mondjuk Jeffrent belehetne vonni a Rossi üzletbe, és akkor mindenki örül, hiszen marad Bojan, és itt van Rossi, mondjuk 20 körül)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.06.01. 14:17:09

Rendben nem egy szezonos játékos, de ki mennyire szokja meg a játékot, az azért nem megy ilyen könnyen!Villa haldoklik szélen, nem tudja mikor mit kell csinálni, Henry se volt eget rengető!Afellay se „kicseszés” miatt nem játszik többet, borzasztó hibákat véd, főleg védekezésben, az egy dolog, hogy lendületes, de kezeljük őt is helyén, neki pláne jól jön a szünet, s egy teljes alapozással többre lehet képes!Sanchez jó, de mennyire kezelhető?Ez itt a probléma, Rossi, Pedro-nak megmondja Pep, hogy Ecsém bejátszod, ez a 30-40 méteres sávot, s megteszi tudása legjava szerint, Sanchez meg kérdéses, mikorra érne fel a feladathoz!És ez egy lesarkított dolog volt, de mivel egyszerre 10 ember támad, s 10 védekezik labdavesztés után, nagyon nem egyszerű megszokni a játékot, s főleg nem férnek bele a helyezkedési hibák!1 labdavesztés, s helyzet van a túloldalon!Szerintem senki nem vitatja, Sanchez jó játékos, s akár ahogy írtátok Top player is lehet, de nem ilyenre van szükségünk, itt van Messi, Iniesta akik top játékosok évekig (Xavit kihagytam, mert idősebb), megbízható precíz játékosok kellenek, e téren az olasz többet tud adni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.06.01. 14:09:44

noname írta:Rossi vs Sanchez:

Rossi jópár szezon óta stabil teljesítményt nyújt, akárki van mellette. Sanchez 1 jó szezonon van túl

A mi játékunkba pokoli nehéz beleszokni. A Villarreal legalább spanyol csapat, ráadásul hasonló a játékuk a miénkhez, így Rossinak elég jó esélye van alkalmazkodni. Sanchez ellenben az olasz bajnokságból jön, ahol a védők lassabbak, könnyebb kicselezni őket, ráadásul elhiszem h technikás, de legalább 1 év kéne mire megszokja a csapatot.

Rossi kijönne 25 millából, Sanchez egy 10essel több.

Rossi ugyanazt játssza, mint a mi csatáraink, ha Sanchez jönne, neki ehhez is alkalmazkodni kéne, hiszen nyilván nem hozzá idomulna mindenki más.

1 dolog szól Sanchez mellett: nagyobb tehetség mint Rossi. Az olasz tuti beválik, jó lesz mint kiegészítőember, illetve a kezdőben is hozza majd azt mint Villa. Sanchez ellenben nagyon beválhat, de nem valószínű h be is fog.

Az évek tapasztalata azt bizonyítja h jobb ha biztosra megyünk. Csigrinszkij is nagyon beválhatott volna, ahogy Ibra, ahogy Caceres, mégse váltak be.
Sanchez nem 1 szezon óta jó játékos. Az tény, hogy nem volt eddig ilyen kiemelkedő szezonja mint most, de szezonról szezonra fejlődik, és már "régóta" egyik meghatározó tagja az Udinesének... Szóval ezt az 1 szezonos szöveget szerintem hagyhatnánk végre - nem neked célzom, de már unom ezt olvasni...

Ez a pokoli nehéz beleszokni a játékunkba szöveg meg a másik kedvencem. Mascherano, Maxwell, Alves, Adriano, Affelay, Henry, Villa, Touré stbstb. Mindegyikük jól játszott/játszik itt, az tény hogy nem annyira értik a játékot mint Xavi, Iniesta vagy Messi, de ez nem is várható el. Viszont egyiküknek sem kellett egy teljes év hogy hasznos tagjai legyenek a csapatnak. Ibi kb a második vagy harmadik meccsén már lendületet vitt a játékba, pedig csak 10-20 perceket játszott előtte... Szerintem Sancheznek ugyanannyi ideig tartana beilleszkedni kb, mint Rossinak megtanulni az új szélső csatár posztot...

Az ára meg valóban több lenne valamivel, de ahogy te is leírtad, a tehetsége is nagyobb. Én a vezetőség helyébe inkább fizetnék érte, de ezt nem mi döntjük el. Én inkább várom a Chileit...
socio66

2011.06.01. 14:04:29

jól összefoglaltátok a dolgot,rossi a biztos megoldás,sanchez pedig a rizikósabb,ámde nagyobb potenciállal bíró opció.
én abszolút mellette is állok,azért ha valaki rábír venni arra hogy chile,illetve udinese meccseket nézzek,akkor nem lehet akárki. :)
az egyetlen probléma ahogy ti is írtátok,a stílusbéli különbségek lehetnek, neki az a megszokott hogy van terület,lehet szaladni és lendületből megoldani a dolgokat,egy felállt védelemmel szemben ez nemigen alkalmazható.
aztán ott van még az ára is,nyilván az udine nem fogja a legjobbját olcsón adni,megpróbálják majd a végletekig emelni a tétet.
a vezetőségünket ismerve pedig nem fognak heteket szenvedni,ha több opció is lesz,márpedig lesz.
lbasse
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.03.27. 12:59:35

2011.06.01. 14:00:09

És mi van akkor hogyha Pep,Rossit majd Pedró helyére kivánja rottálni??Azt mondják hogy ballábas az olasz.Vagyis valószinű lehet ez a felállás is:

Pedro, Villa, Messi

Csere:
Rossi, Villa, Messi 8)
Válasz küldése