Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2011.06.19. 13:08:27

barca99 írta:Kérdés, hogy a kapu előtt mennyire tökös, mert az ugye nem vitatéma, hogy a három csatár relatíve sokszor kerül helyzetbe, a helyzetkihasználás viszont mindig kulcskérdés volt, és marad is. Az eddigi mutatói pedig nem kifejezetten egy gólvágóról árulkodnak. Szerintem a legnagyobb rizikó ez benne, hogy nem lesz elég gólerős.
Ilyen szempontból teljesen igazad van, kétségtelen, hogy kérdéses, milyen a kapu előtt. Ám ebből az aspektusból meg azért nem írnám le, mert egyetlen egy csapatnak sincsenek olyan tiszta helyzetei, mint nekünk, így lehetséges, hogy itt ilyen téren is teljesen kibontakozik. 50-50% :)
.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.06.19. 13:01:13

Rinku írta:
Ilúvatar írta:
Barcaman1993 írta:remélem, hogy a maradék maniból jön Fabregas.
remélem vicc volt. Ezek után ami történt, inkább ott rohadjon le Arsenalban.
Osztom az egészet, rühellem azt a kétszínű mocskot, vissza se jöjjön! Ingyen sem kellene! Ülje le egész életét Londonban azt kapja be az összes ***, de komolyan! Ennyi erőfeszítés és jóakarat mellett inkább maradna ott... Maradjon is, soha ne jöjjön vissza...
Furák az ilyen kommentek, mert fogalmunk sincs róla, hogy mi zajlik a színfalak mögött. Tudtommal ugyan abban a nyilatkozatban, ami miatt te fújsz rá, elmondta, hogy tavaly hibázott, amikor egyértelműen állást foglalt az ügyben és elég rossz érzés volt neki utána, ahogy végződött az ügy, így tanult belőle és nem tesz többé felelőtlen kijelentéseket. Mi van, ha pont ez kell Wengernek, hogy ne durcizzon be és idén végre elengedje Cesc-et? Biztos vagyok benne, hogy ha nem lenne rendkívül motivált a Barcával kapcsolatban, akkor nem csinálnánk magunkból hülyét miatta évről évre. Sem az előző, sem mostani vezetőség nem az a fajta volt, aki hagyta [auto_cenzúra] magát egy játékos miatt, kivéve ezt a Fabregas esetet, ami azért talán jelent valamit.
Egyébként én egy megmaradt 17milla+Keita+a Bojanból befolyó összegből még egy kicsi = Fabregas képletnek örülnék a legjobban, így egyrészt megoldódna a probléma Thiago játékperceivel, másrészt szerintem Cesc még univerzálisabb játékos is mint Keita. (Ha kell, a testalkata miatt tud vkp-t játszani, tud irányítót játszani, de simán tud teljesen feltoltan, közvetlen a csatársor mögött is játszani.)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.06.19. 13:00:57

B. Tamás írta:És most IBra esetét felhozni nem érzem jogosnak, mert Ibra egy karakteres stílusra volt képes, ráadásul nem gyors, Alexis viszont egyrészt nyilván idomulni is fog a játékunkhoz, másrészt hozza a saját személyiségét, harmadrészt nagyon gyors, ami a rövidpasszos játékunkhoz alapvető a támadósorban.

Szerintem nagy fogás :)
Kérdés, hogy a kapu előtt mennyire tökös, mert az ugye nem vitatéma, hogy a három csatár relatíve sokszor kerül helyzetbe, a helyzetkihasználás viszont mindig kulcskérdés volt, és marad is. Az eddigi mutatói pedig nem kifejezetten egy gólvágóról árulkodnak. Szerintem a legnagyobb rizikó ez benne, hogy nem lesz elég gólerős.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.19. 12:57:32

Barcaman1993 írta:
Rinku írta:Osztom az egészet, rühellem azt a kétszínű mocskot, vissza se jöjjön! Ingyen sem kellene! Ülje le egész életét Londonban azt kapja be az összes ***, de komolyan! Ennyi erőfeszítés és jóakarat mellett inkább maradna ott... Maradjon is, soha ne jöjjön vissza...
Lemaradtam volna vmiről? Nekem semmi kétszínű dolog nem ugrik be.
Ezzel én is így vagyok... :-k
Az miért lenne kétszínű dolog, h tisztelettel van az Arsenal felé is, ahol nagy játékossá lett? Régebben meg kimondta a kulcsmondatot, miszerint szeretne majd újból itt játszani.
Vagy nem tudom mire gondoltok.
(Persze ez nem azt jelenti, h annyira szeretném ide és kell, csak nem élrtem, miért kétszínű egyesek szemben, ha vmilyen nyilatkozatáról lemaradtam volna akkor azt linkeljétek be.)
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2011.06.19. 12:51:57

barca99 írta:Sánchezért nem? :) Rossi évek óta stabilan teljesít, a Ligában és nemzetközi szinten is lövi a gólokat. Sanchéznek meg ez az első jó éve. Az idei szezonban megduplázta az értékét, Rossinak évek óta konstansan magasabb.
Ebben egyetértek, Sáncheznek nem annyi az ára (28+további teljesítménytől függően), mint amennyit adunk érte, de tény, hogy az érdeklődök megdobták az árát.

Abban viszont biztos vagyok, és ebben Rivaldo11-gyel értek egyet, hogy Alexisnek olyan a stílusa, ami a jelenlegi Barcelonából hiányzik, márpedig a sokoldalúság egyáltalán nem lesz hátrány. És most IBra esetét felhozni nem érzem jogosnak, mert Ibra egy karakteres stílusra volt képes, ráadásul nem gyors, Alexis viszont egyrészt nyilván idomulni is fog a játékunkhoz, másrészt hozza a saját személyiségét, harmadrészt nagyon gyors, ami a rövidpasszos játékunkhoz alapvető a támadósorban.

Szerintem nagy fogás :)
.
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2011.06.19. 12:51:42

Nem tudom ti ,hogy vagytok vele , de én nem lepődnék meg ha Sanchez és Rossi is jönne. Azért gondolom mert ugye elvileg Sanchez az A megoldás Rossi a B. De a B "tervhez" csak akkor szokott nyulni az ember miután az A biztos hogy kilőve, de mi ha minden igaz már Rossiért is tettünk ajánlatott. Szóval én nem lennék meglepődve egy 20m+Jeffren dolgon vagy valami hasonló.
Visca El Barca
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.06.19. 12:50:34

E szerint 28 millió lesz az összeg, amit fizet a Barcelona, 11 millió értékben pedig valószínűleg játékost - akár Sorianot is - adja majd az Udinesenek.
Azért ez már egyre húzósabb, így 39millió ? Az azért már megint facepalm kategória.

Özil számára meg a Barca volt a prioritás csak aztán Pepnek nem kellet, Xavi-Ini kiszorításához édeskevés , de egy kivételes képességű játékos 20-as éveiben ne a padot koptassa.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.06.19. 12:45:55

Rinku írta:Osztom az egészet, rühellem azt a kétszínű mocskot, vissza se jöjjön! Ingyen sem kellene! Ülje le egész életét Londonban azt kapja be az összes ***, de komolyan! Ennyi erőfeszítés és jóakarat mellett inkább maradna ott... Maradjon is, soha ne jöjjön vissza...
Lemaradtam volna vmiről? Nekem semmi kétszínű dolog nem ugrik be.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.06.19. 12:44:26

Messithebest írta:Spec szerintem jobb mint Rossi, akiért 30 elég nagy túlzás.....
Sánchezért nem? :) Rossi évek óta stabilan teljesít, a Ligában és nemzetközi szinten is lövi a gólokat. Sanchéznek meg ez az első jó éve. Az idei szezonban megduplázta az értékét, Rossinak évek óta konstansan magasabb.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.19. 12:41:07

Ilúvatar írta:
Barcaman1993 írta:remélem, hogy a maradék maniból jön Fabregas.
remélem vicc volt. Ezek után ami történt, inkább ott rohadjon le Arsenalban.
Mert egész pontosan mi is történt? Azt mondta, hogy nem fogja zsarolni Wengert, nem rajta múlik a dolog, nem fog kicseszni a londoniakkal. De ezt már kitárgyaltuk...
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.06.19. 12:41:06

Ilúvatar írta:
Barcaman1993 írta:remélem, hogy a maradék maniból jön Fabregas.
remélem vicc volt. Ezek után ami történt, inkább ott rohadjon le Arsenalban.
Osztom az egészet, rühellem azt a kétszínű mocskot, vissza se jöjjön! Ingyen sem kellene! Ülje le egész életét Londonban azt kapja be az összes ***, de komolyan! Ennyi erőfeszítés és jóakarat mellett inkább maradna ott... Maradjon is, soha ne jöjjön vissza...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.19. 12:38:26

Barcaman1993 írta:remélem, hogy a maradék maniból jön Fabregas.
remélem vicc volt. Ezek után ami történt, inkább ott rohadjon le Arsenalban.
KépKép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.06.19. 12:31:57

Cumbee írta:http://barcanoticias.blog.hu/2011/06/19 ... ore2997069

Na, ez alapján akkor már tényleg eldőlni látszik a transzfer. Én a 28+Soriano-t rendkívül jó megoldásnak tartanám, bíztam benne, hogy nem költünk 30 fölött rá. Azt azért remélem, hogy a +1 játékos tényleg Soriano lesz és nem a Thiago, Bojan, Jeffren, Montoya négyesből az egyik. Én ezek közül az elsőt és az utolsót megtartanám, a másik kettő mehetne visszavásárlási opcióval a több játéklehetőség reményében.
Így elvileg, ha Bojan 10 millás árát is beszámítjuk (Soriano 11, Bojan 10?:D) Akkor lesz 27 millánk a kalap alatt, ebből simán futja egy Rossira, viszont akkor a középpálya kreatív részén elég szűken leszünk, + Jeffren létszám fölöttivé válik.
Én úgy gondolom, hogy Jeffrent eladjuk még 8 millió környékén és a 35+ 1 kis pótlásból rámegyünk Fabregasra, így pedig Ibi szerepe végleg eldőlne és a csatársorban kapna helyet.
Rossi minek jönne? Vagy Sanchez, vagy Rossi, de együtt tuti nem. Én is remélem, hogy a maradék maniból jön Fabregas. Túl szép lenne... De azért remélem sikerül.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.06.19. 12:31:39

Nem akarok semmit sem elkiabálni, de már nagyon meglepődnék, ha nem ide jönne Alexis 8)
Avatar
Atomot Nekik!
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:00:25

2011.06.19. 12:31:31

Sanchez szerintem kiváló igazolás lesz.
Fizikailag nagyon király: mokány, erős gyerek, gyors, stabilan áll a lábán, jól fedezi a labdát, mindkét lábbal jól rúg, kiszámíthatatlan a mozgása. Majdnem Messi II. (csak meg ne kövezzenek ezért :)) Szívesen megnézném Ramos és társai arcát, ha Alexis és Messi együtt nekiállnak "kavarni" a Real tizenhatosánál. :)) Szerintem azt se tudnák, hova skuizzanak. Középen akkora folyosó nyílhat Villa/Pedro számára, hogy abban még egy kamion is megfordul. Mögöttük meg beözönlik az Ini/Xavi/(Fabregas?) kivégzőcsapat. Király! :))
Sanchez jól ugrat ki, pontosan osztogat egy a kettő ellen is gyilkos. Ez kell a betömörülő társulatok ellne (meg persze az, hogy távolról is jól vállalkozzunk.
Az sem mellékes, hogy spanyol anyanyelvű.
A csapattársak meg, ha kell, majd elmagyarázzák neki, hogy itt nem cselre játsszák a focit, hanem gólra.
Pep meg rotálni fog ezerrel, hogy mindenkit formában tartson.
Ráadásul az se hátrány, ha ne adj' Isten Messivel valami történik (azért ő sincs vasból!), akkor van a csapatban egy másik Floki, aki szétcincálhatja az ellenfél védelmét.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2011.06.19. 12:29:42

Mindenki Pedrót ültetné le a padra, nálam az utolsók között lenne, hogy pihentessem. http://nepstadion.blog.nepsport.hu/arch ... _-_Itelet/
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.19. 12:25:15

Rivaldo11 írta: :D
Célegyenesben vagyunk...
Gyere csak Alexis, gyere... :)
28 milla, kp, amit kifizetünk, az nem rossz gondolat. Ha megy Bojan egy tizesért, akkor még némi zsebbe nyúlással, és esetleg Jeffren eladásával Fabregasra is juthat zseton.
Bár ő nem létszükséglet, meg hát a nyilatkozata után...
Pontosan :D Az első hír óta chilei népdalokat tanulok csak jöjjön már :P

Amúgy ha idén játszottunk 60+ meccset, most még több meccs, hála a Bl győzelemnek, akkor nincs miért aggódnunk. Szerencsére nem lesz senki sem annyira fásult talán.

Btw: Nem lesz Afrika Nemzetek Kupája 2012 elején? Keitáékról valami hír? Meg leszünk lőve nélküle :cry:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.06.19. 12:25:10

Gyere, gyere, várunk :D Spec szerintem jobb mint Rossi, akiért 30 elég nagy túlzás.....
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.06.19. 12:24:54

http://barcanoticias.blog.hu/2011/06/19 ... ore2997069

Na, ez alapján akkor már tényleg eldőlni látszik a transzfer. Én a 28+Soriano-t rendkívül jó megoldásnak tartanám, bíztam benne, hogy nem költünk 30 fölött rá. Azt azért remélem, hogy a +1 játékos tényleg Soriano lesz és nem a Thiago, Bojan, Jeffren, Montoya négyesből az egyik. Én ezek közül az elsőt és az utolsót megtartanám, a másik kettő mehetne visszavásárlási opcióval a több játéklehetőség reményében.
Így elvileg, ha Bojan 10 millás árát is beszámítjuk (Soriano 11, Bojan 10?:D) Akkor lesz 27 millánk a kalap alatt, ebből simán futja egy Rossira, viszont akkor a középpálya kreatív részén elég szűken leszünk, + Jeffren létszám fölöttivé válik.
Én úgy gondolom, hogy Jeffrent eladjuk még 8 millió környékén és a 35+ 1 kis pótlásból rámegyünk Fabregasra, így pedig Ibi szerepe végleg eldőlne és a csatársorban kapna helyet.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.19. 12:24:13

daffy írta:
Tocy írta:
goal.com azt hiszem tiltott oldal, felesleges is olvasni, kitaláció a nagy része....
meglepne,mert ha jól tudom ők nem gyártanak híreket,hanem más oldalakról,újságokból szerzik az infokat.
lehet, de én ott főleg orbitális baromságokat olvastam, nagy ritkán van közük a valósághoz. off: adja az avatarod :D
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.06.19. 12:22:42

Rivaldo11 írta:
:D
Célegyenesben vagyunk...
Gyere csak Alexis, gyere... :)
28 milla, kp, amit kifizetünk, az nem rossz gondolat. Ha megy Bojan egy tizesért, akkor még némi zsebbe nyúlással, és esetleg Jeffren eladásával Fabregasra is juthat zseton.
Bár ő nem létszükséglet, meg hát a nyilatkozata után...
28+játékosról van szó, ő lehet Soriano, vagy Jeffren, akár Bojan is...mindenesetre mind3ból pénzt szeretnénk csinálni, plusz a kölcsönadottak stb...35-40 milliónk összejöhet, bár szerintem 40 alatt nem is érdemes Cescért menni, ha egyáltalán akarjuk még.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.19. 12:21:43

SuperMessi írta:Ez mondjuk elég durva stat Cesc-ről:
http://www.totalbarca.com/2011/news/sta ... he-assist/
a transfermarkt-on utánanézve Cesc 65, Alves 51, Xavi 52, Messi 61

mindenesetre még mindig túlzás azt mondani Fabregasra, hogy túlértékelt
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.19. 12:17:39

:D
Célegyenesben vagyunk...
Gyere csak Alexis, gyere... :)
28 milla, kp, amit kifizetünk, az nem rossz gondolat. Ha megy Bojan egy tizesért, akkor még némi zsebbe nyúlással, és esetleg Jeffren eladásával Fabregasra is juthat zseton.
Bár ő nem létszükséglet, meg hát a nyilatkozata után...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.06.19. 12:14:09

Messithebest írta:Jól kiforgattad amit mondtam, mert én úgy értettem, hogy szerintem luxus 35-40 millióért a padra játékost/játékosokat hozni..... ne képzeljük magunkat azért Citynek meg Madridnak pénzügyek terén....
De csak ez a lényeg. :D Azért padazzon inkább Pedro, mert hogy néz az ki, hogy a drága pénzen vett Villa padozik. Egyébként érthetetlen, miért merül fel századjára is a 'ki padozzon?' probléma, amikor többen is leírták, hogy négy kezdő játékost három posztra simán lehet rotálni. Persze a krónikus kezdőcsapat-rajzolgatók bajban vannak, mert egyszerre csak tizenegy ember mehet a pályára, de jövőre három front, plusz Európai/Spanyol Szuperkupa, Klub VB, szóval jut mindenkinek elég idő (még akkor is, ha Messit sosem lehet lecserélni/kihagyni a kezdőből :) ).
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.06.19. 12:11:52

Ez mondjuk elég durva stat Cesc-ről:
http://www.totalbarca.com/2011/news/sta ... he-assist/
De ha jön Sanchez, akkor azt már nem látom hogy ő hogy férne be a pénzügyi sapkába.
Válasz küldése