Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.11. 08:46:02

Ez srácok tegnap mi volt? Teljesen érthetetlen ez az egész számomra. Az ember könnyen elfogadja az olyan meccseket, mint tavaly a Hercules, Gijon elleni meccset, amikor az ellenfél egyértelműen felénk nő, vagy legalább hasonló szinten játszik. De ez tagnap nagyon nem így volt. A Xavi-Cesc-Alexis trió nagyon élt. Aztán jött az a pillanat amikor a jobb hátvéd lerúgta Alexist. Ezzel pedig x-re mentette a meccset. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy 0-2 után a 20- perctől miért nem akarunk gólt szerezni? Ha jól emlékszem igazi helyzetünk a gól után talán Pedro lövése a 2. félidő végén. Azt meg tudom érteni, hogy a 70-80. percben már nem nyomunk annyira, de azért könyörgöm egy meccs nem 20 percből áll. Aztán jött David Villa, amivel megástuk a meccs sírját. Az ember meg tudja bocsátani, ha rosszul játszik, mert mindenkinek vannak rossz meccsei, de ez mi volt? A balszélsőnk indítja az ellenfél középcsatárját? Ilyet megye2 utánpótlás meccsen nem lát az ember. Nem is értem mit akart. Ha még 1 emberünk is lett volna ott, akkor is csak annyit tud csinálni, hogy elfejeli azt kész. 2-2-nél pedig már érezni lehetett, hogy ebből már nem lesz semmi. A végén még örülhettünk is, hogy az egy pont a miénk lett. Nem mondom, hogy ezen ment el a bajnokság, mert nem így van, de a végén az ilyen elhullajtott pontok nagyon sokat tudnak érni. Főleg úgy, hogy idén is valószínűleg 90-95 pontra lesz szükség a bajnoksághoz. Bevallom az őszintét ez egy tipikus Barca meccs volt. Már nem egyszer fordult elő velünk, hogy túl korán ültünk rá az eredményre és a végén ráfáztunk. Real meccsen sajnos ilyet nem igazán látunk. Ezekről a meccsekről le kéne szokni. Főleg úgy, hogy a pad most már elég hosszú, ha pihentetni kell van kivel. David Villaval pedig nem tudom mit kéne már csinálni. Még az első félidőben mutatták a kispadot és már akkor láttam az arcán, hogy vmi nincs rendben nála. Nem tudom, hogy csinálja, hogy a spanyol válogatottban rendre szárnyal, itt meg nagyjából ugyanabban a csapatban szenved. Számomra érthetetlen. Talán most az lenne a legjobb, ha 1-2 hét pihit kapna, hogy fejben rendbe tegye magát. Aztán mikor ismét felkészült jöhet vissza, mert ez nagyon nem járja amit tegnap is művelt. Alexisnek pedig kívánok minél hamarabbi felgyógyulást. Ez egy rossz vicc, hogy egy ilyen ártatlan szituációban sérül meg, ráadásul ilyen súlyosan. Remélem ez az x józanító lesz és nem állunk meg már a meccs elején. És bízzunk a Real ellenfeleiben, mert ez idén is nagyon szoros lesz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.09.10. 22:32:46

Ilúvatar írta:Igazából sztem tanultak az esetből.... Kedden már jobbak lesznek sokkal.
Ebben én sem kételkedem, csak ez a "kellett ez, hogy megmutassa, hogy nem lehetünk könnyelműek" gondolat akkor állná meg a helyét, ha már hetek óta látszódna, hogy milyen motiválatlan a csapat, de attól még jönnének az eredmények, és ez lenne a fordulópont az egészben. De jelen állás szerint ez csak egyszerűen egy rossz meccs volt. (aminek természetesen megvan az a tanulsága, hogy nem így kell hozzáállni, de nem feltétlenül érzem azt, hogy erre ilyen áron és egyáltalán szükség volt)
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.10. 22:30:29

ozsimiki írta:Idén hol lesz az első klasszikus? Barcelonában? mert ha igen, akkor benne van a pakliban -már így két forduló után :D /jellemzi a liga erejét/ - ,hogy addig várni kell ismét a helycseréig. Mint tavaly. Persze ebben rengeteg a változó, de most is tartom,h ez a liga rettentő gyenge ehhez a két csapathoz képest,és most sem a Socieadod múlt,h visszajöttek a meccsbe, hanem sajnos rajtunk.

Persze ha Madridban lesz,akkor picit másabb a helyzet, nem mintha vereséggel számolnék,de győzelem sem valószínűbb számomra, mint az x.

Kicsit előreszaladtam,de arra akartam kilyukadni,h bár fájó évről évre az ilyen "leadott" pontok, de arra is akad példa,hogy utána elkezdünk egy nagy sorozatot és sokban nem befolyásolja magát a szezont ez-ezek a botlások.

FORCA BARCAAA!!!

Madridban valamikor januárban.
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2011.09.10. 22:29:49

ozsimiki írta:Idén hol lesz az első klasszikus? Barcelonában?
Sok év után először Madridban :wink:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.09.10. 22:28:21

Idén hol lesz az első klasszikus? Barcelonában? mert ha igen, akkor benne van a pakliban -már így két forduló után :D /jellemzi a liga erejét/ - ,hogy addig várni kell ismét a helycseréig. Mint tavaly. Persze ebben rengeteg a változó, de most is tartom,h ez a liga rettentő gyenge ehhez a két csapathoz képest,és most sem a Socieadod múlt,h visszajöttek a meccsbe, hanem sajnos rajtunk.

Persze ha Madridban lesz,akkor picit másabb a helyzet, nem mintha vereséggel számolnék,de győzelem sem valószínűbb számomra, mint az x.

Kicsit előreszaladtam,de arra akartam kilyukadni,h bár fájó évről évre az ilyen "leadott" pontok, de arra is akad példa,hogy utána elkezdünk egy nagy sorozatot és sokban nem befolyásolja magát a szezont ez-ezek a botlások.

FORCA BARCAAA!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.09.10. 22:25:08

Igazából sztem tanultak az esetből.... Kedden már jobbak lesznek sokkal.
KépKép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.09.10. 22:11:07

socio66 írta:
mindemellett láttuk az előző években is,hogy az ilyen botlásokból nem feltétlenül sülnek ki rossz dolgok,legalább tudatosul a srácokban hogy a liga nem egy játszótér ahova elég kivinni a mezt és lötyögni.
1. ha rossz dolog nem is, 2 pont hátrány kisült belőle, amit nem mindig vehetünk olyan könnyelműen (ld. még 06/07 szezon)
2. komolyan évi x lötyögős meccs kell ahhoz profi, évi 1-3-5-7 milliós fizetésért dolgozó focistáknak hogy összeszedjék magukat?
meg igazán a logikát sem értem, ha ma nyer a csapat és mondjuk jövő héten az Osasuna ellen megy ki motiválatlanul, az miért rosszabb nekünk?

szvsz egyszerűen be kell ismerni, hogy ezt elszúrták, felesleges utólag ilyeneket belemagyarázni, hogy "kellett a kijózanító pofon" stb., tudják a srácok nagyon is jól, hogy ennél több kell, ma nem jött össze, majd legközelebb
socio66

2011.09.10. 21:48:01

nagyon gáz volt ez a meccs,mintha direkt leadtuk volna..
az elején olyan könnyen lőttünk két gólt és dolgoztunk ki helyzeteket,hogy az már-már pofátlan volt,hatalmas különbség volt a két csapat közt és padlón is volt a sociedad.
lehet pontot veszteni,főleg itt az elején,semmi gáz nincs,de ne olyan meccsen már ahol zongorázni lehet a különbséget a javunkra és tíz perc alatt döntésre lehetne vinni a dolgokat.
mindemellett láttuk az előző években is,hogy az ilyen botlásokból nem feltétlenül sülnek ki rossz dolgok,legalább tudatosul a srácokban hogy a liga nem egy játszótér ahova elég kivinni a mezt és lötyögni.
a fejekben kell rendet tenni,de ez meg is fog történni,efelől nincs kétségem.
startland
Jugador del Barça
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.12.22. 15:20:39

2011.09.10. 21:38:27

Ha jól játszik a csapat és kikapunk (lásd, tavaly emirates), az igazságtalan, de büszkén megyek haza.
Ha rosszul játszik a csapat és kikapunk, akkor bosszús leszek
De ilyenkor, mikor a lustaság miatt nem zárjuk le a meccset és lötyögünk, majd ha kapunk egy gólt, attól bepánikolunk és hülyeségeket csinálunk, el van rontva az egész estém. :(
Ja, és Keitát szerintem kb mindenki lejátszaná a pályáról, iszonyú haszontalannak tartom. :roll:
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2011.09.10. 21:15:59

Nekem ma Piqué nagyon hiányott ott hátul (azt se tudom miért nem Mascherano kezdett hátul), nem csak hátul nyújt biztonságot, hanem 2-2 után jól jöttek volna a felfutásai, sokat tud olyankor dobni a támadójátékon is, főleg ha ilyen tompák vagyunk. 2-2 után visszaállt a Sociedad és a plusz egy ember a középpályán se hozott semmit.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.09.10. 21:15:36

Picit másnak érzem a Villareal ellenihez képest. Ott volt végig Messi, aki ugyancsak a Xavi ritmusú játékot hozza. Most abszolút el lett nyomva Hez, én legalább is így éreztem. A sárgák ellen az említettek inkább csak hatalmas pluszt hoztak, de lehet hogy mégis csak lesz itt probléma ezzel a Xavi - Fabre dologgal kapcsolatban. Én azért bízom a mesterben, hogy helyre teszi a dolgokat.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.09.10. 21:07:30

AndrésGerardHernandez írta: Túl sok volt a teljesíteni akaró új, vagy friss játékos. Ezzel nem is volna baj, csakhogy már az elejétől fogva nem Xavi irányított, hanem inkább Fabre.
A Villareal ellen gyakorlatilag ugyanezen emberek vezetésével (Sanchez, Thiago, Fabregas) nyertünk 5-0ra. Most akkor ez hogy van, egyszer előny, máskor hátrány?

Még mindig tartom magam ahhoz, hogy nem döntöttük el a meccset, amikor kellett volna (nem véletlenül írtam az Almeria-hasonlatot, pont ugyanúgy bejött minden a meccs elején), és azt hiszem rengeteg példa bizonyítja korábbról, hogy inkább a saját motiválatlansága fogja meg a csapatot, mint a bizonyítani vágyó játékosok
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.09.10. 21:02:44

A Barcelona legnagyobb ellenfele saját maga. Most saját magukkal szúrtak ki a játékosok a kényelmeskedéssel. Ez már a Rijkaard-érában is fellelhető volt, ma este szintén elkényelmesedett a csapat, jó kis hidegzuhany, de legalább felfogják, hogy nincs kolbászból a kerítés.
Kép
Kép
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2011.09.10. 20:51:19

Én az elöttem szolókkal kevésbé értek egyett, sokkal inkább leültünk, de nagyon. Mintha 2-0 után vége lett volna a meccsnek. Feltünő módom még
2-2 után sem szaggatták az istrángot, mintha jó lett volna az x is. Semmi lendület, tempo, iram. Ez kevés volt.
Fecó
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.09.10. 20:43:02

Én találtam érdekességet a meccsben, vagy csak inkább elemezni való dolgot, ezt írnám le, mint véleményt.

A meccs szerintem a felállásban bukott el. Persze rendkívül jó mindenki, nem a fizikális, vagy technikai lépességek hiányoztak. Túl sok volt a teljesíteni akaró új, vagy friss játékos. Ezzel nem is volna baj, csakhogy már az elejétől fogva nem Xavi irányított, hanem inkább Fabre. És van vele kapcsolatban egyetlen dolog, ami miatt nem szabadna még hagyni őt irányítani. Ez az ún. Arsenal átok, amikor az elején x percig jók aztán pukk. Véleményem szerint most ezt láttuk. Ő gyorsabban vezette a támadásokat, mint Hernandez úr, kevesebbet járt a labda, mielőtt kapura törtek. Ez ideig-óráig működött is (nem is akárhogy) de hosszútávon nehéz tartani. Nem költöztünk be az ellenfél térfelére, nem volt eléggé leszűkítve a komplett játéktér és túlpörgették magukat.
Aztán elérkezett a 2. félidő és miután Xavi is ott volt végig, nem tudott visszaváltani a megszokott játékra.

Persze azért nincsen semmi veszve, ez tanulópénz volt (remélhetőleg) Pepnek, a sok ajnározás után ismét szembesült vele, hogy továbbra is keményen kell küzdeni a sikerért és ez jó dolog. Azért azt is könnyen el tudom képzelni, hogy más csapat 2 bekapott gól után megtört volna, de a baskok nem olyan csapatok. Ezt azért már tudhatja, aki követi egy ideje a La Liga-t.

Egyébként Businak piros járt volna és tizi, ez elég nagy hiba volt a spori részéről, de a végén Messi műesése meg milyen béna volt már! :lol:
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2011.09.10. 20:42:56

hady írta:real-getafe 1.1 :lol:
Majd akkor elkezdek reménykedni, ha a 89. percben lesz annyi, meg ez off is itt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xanthor 2011.09.10. 20:43:49-kor.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2011.09.10. 20:40:43

real-getafe 1.1 :lol:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.10. 20:36:47

Pavel írta:Egy hálát a bíró is megérdemel, mert jobb helyeket a második gólnál piros és tizi.
igen, ha meg visszafújja a tizit, busquets piros, valdes megfogja vagy kihagyja a rúgó, és mondjuk marad az 1-2, akkor megint szemét csaló barca lennénk... :wink:
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.10. 20:36:41

ozsimiki írta:
Pavel írta:Egy hálát a bíró is megérdemel, mert jobb helyeket a második gólnál piros és tizi.
Második gólnál előnyszabály volt, az volt a tökéletes megoldás,hiszen érkezett a támadójuk. 11es így nehezen lett volna. Kivárt, ha nem fejelik be, akkor kapjuk a 11est,és valószínű a pirosat. Így a gól volt a büntetés és a sárga. (persze ha pirosat kap,szava nem lehetett volna)
Ha emlékszel Párizsban így volt. Csak nem tizi volt hanem szabadrúgás.
Bíró válogatja.

emlékszem, de a jó bíró, előnyszabályt ad, Párizsban mérgesek is voltunk rá. Ozsi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pavel 2011.09.10. 20:37:25-kor.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.09.10. 20:35:57

Na azért néhányan mintha az utóbbi évekből nem emlékeznének hasonló szituációkra. :) Pep első évében 2 forduló után: egy vereség, egy döntetlen. A tavalyi szezonban: egy győzelem, egy vereség. És mi lett a végén..?
Nem azt mondom, hogy ne tulajdonítsunk ennek a pontvesztésnek nagy feneket, mert nem lehet elmenni szó nélkül mellette, hogy sima vezetésről, így leadjuk a meccset, de túlzásokba sem szabad esni. Az előbb írt szezonkezdetek után is mindig valahogy csak oda keveredtünk a Madrid elé. Ők is fognak majd pontot/pontokat veszteni, ahogy mi is..
De szvsz megegyeztünk volna benne mindannyian, hogy inkább a Milan ellen ikszeltünk volna, nem ma. :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.09.10. 20:35:01

Pavel írta:Egy hálát a bíró is megérdemel, mert jobb helyeket a második gólnál piros és tizi.
Második gólnál előnyszabály volt, az volt a tökéletes megoldás,hiszen érkezett a támadójuk. 11es így nehezen lett volna. Kivárt, ha nem fejelik be, akkor kapjuk a 11est,és valószínű a pirosat. Így a gól volt a büntetés és a sárga. (persze ha pirosat kap,szava nem lehetett volna)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.10. 20:32:06

Egy hálát a bíró is megérdemel, mert jobb helyeket a második gólnál piros és tizi.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.09.10. 20:28:25

Fecooo írta:
albicelesteX írta:Alexis mennyire súlyos?A többi nem érdekel!
holnap fog kiderülni, ha a legsúlyosabb sejtések beigazolódnak, akkor akár 8 hét is lehet... :evil: (köszönet érte a Marcelo-stílusból gyorstalpalót vett lumberjack-nek...)
Köszi Fecó!

Nagyon fajin ez...pedig a támadó szekcióból ő volt az aki akart valamit...Jobbulást.BL-re meg Messi-Pedro-Fabregas trió kell előre Villa meg készülhet>>>http://www.youtube.com/watch?v=aqlJl1LfDP4

Nagyon ramaty a csávó,hihetetlen számomra ez a forma. :?

Amúgy minden oké Feri?Rég beszéltünk!Remélem minden oké! :wink:
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.09.10. 20:28:25

Amikor 2 perc alatt lőttünk két gólt, akkor már egy Almeria-szintű alázást vizionáltam, még jó, hogy nem fogadtam rá :?
Abban a periódusban kellett volna eldönteni a mérkőzést, gyakorlatilag minden megmozdulás összejött akkor. A 25. perctől a szépítésig meg mintha aludtam volna, olyan homály számomra a meccs, egy megmozdulást nem tudok felidézni, ez szerintem jól jellemzi a csapatot ebben a periódusban

Villa a gólpasszon felül semmi, az akarása is inkább a csapat kárára megy, amikor mindenáron egyedül akarja végigcselezni magát a pályán és aztán bombagólt lőni.
Pedrot, Alexist nem húznám le annyira, annál is inkább Thiagot és Xavit, előbbinek a nevét szerintem max 2szer hallhattuk, a karmester meg gólja után az egyenlítésig ugyanezt hozta kb., de ő legalább utána felpörgött (és egyszerre 3 embernek adott majdnem gólpasszt)

A Madrid meg már vezet a Getafe ellen, érdekes lesz ez, nagyon nem szeretném ha sokszor kellene szurkolnom idén második kedvenc csapatomnak (a Madrid aktuális ellenfele :P :wink: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2011.09.10. 20:29:01-kor.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.10. 20:26:41

király, hogy már a 2. fordulóban 2 pontos hátrányunk lesz. (mert a madrid nem fogja elbukni.)
több ilyen nem fér bele, mert abban nem bízhatunk, hogy majd ők hullajtanak pontokat, simábban hozzák általában a többi meccset mint mi.
a két clasicón meg csak 6 pontot lehet hozni (bár 2x legyőzni őket sem lesz könnyű) szóval TILOS bukni egyszerűen, főleg ha ők sem teszik.
Válasz küldése