Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.01. 15:15:56

shutterisland írta:mivel ő lenne az első számú alternatíva a cserék közül a középpálya védekező részére és a középhátvéd posztra is talán, így vele lenne rotálva a csapat, és rengeteg játéklehetőséget kapna.
nem beszélve az esetleges sérülésekről.
márpedig ha keita elmegy, biztos, hogy nem hozunk helyette mást, max valakit a b-ből, viszont mascherano valószínűleg kikerül a kezdőből, ha jön thiago silva.
így ő lesz az új "fixcsere". szerintem így lesz.
Nálam ebben az esetben sem kerülne ki a kezdőből feltétlenül Mascherano a védelemből, mert jelenleg jobb alternatívának tartom akár Puyolnál, akár Pique-nél.
Valószínűleg ez lesz Dos Santos. Jobban érzi a passzjátékot, cserébe gyengébb fizikumú.
Egy próbát végül is megér.
Én egy dolgot nem értek. Ha Muniesa, Bartra és Montoya is feljön a felépülő Fontás mellé, márpedig feljönnek mert a kommunikáció ez, akkor miért kell még két sztárvédőt igazolni, és akkor a már meglévőket nem is említettük? A védelmet erősíteni kell ez teljesen egyértelmű, de most vagy bízunk a fiatalokban, vagy nem. Azért ne hozzunk fel egyből 3 védőt a B-ből, hogy aztán ne játszanak egy percet se. Jó lenne lassan konkrét elképzelésekről is olvasni.
Ez jó kérdés. Sztem fiatalok közül néhánynak mennie kéne, mert sem most, sem a jövőben nem fognak itt sok lehetőséget kapni. Én pl. a Muniesa, Fontas, Bartra hármasból csak a legtehetségesebbet tartanám meg.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.01. 14:43:10

LG írta: Abidal elég sokat játszott kh-ként is nálunk, nem is akárhogy, sztem erre célzott. Persze nem lehet tudni, h Abidallal mi lett volna, milyen poszton játszott volna, mindenesetre én is sokszor éreztem, h hiányzott hátulról Abidal stabilitása. Nekem ő jobban hiányzott, mint Villa.
Ha így értette, akkor sry!
De akkor sem hinném, h úgy álltunk volna ki, h Abi közép és Adriano bhv.
Igen Abidal egyértelműen jobban hiányzott mint Villa. Villa igazából formájára tekintettel akkora érvágás nem vt, mint aminek egyesek kikiáltották.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.06.01. 14:33:57

SuperMessi írta:A tények és a kommunikáció ismeretében szinte biztosra vehetjük hogy Keita távozik, és JDS jön fel a helyére. Én egy dolgot nem értek. Ha Muniesa, Bartra és Montoya is feljön a felépülő Fontás mellé, márpedig feljönnek mert a kommunikáció ez, akkor miért kell még két sztárvédőt igazolni, és akkor a már meglévőket nem is említettük? A védelmet erősíteni kell ez teljesen egyértelmű, de most vagy bízunk a fiatalokban, vagy nem. Azért ne hozzunk fel egyből 3 védőt a B-ből, hogy aztán ne játszanak egy percet se. Jó lenne lassan konkrét elképzelésekről is olvasni.
Azért a védelemben kell a rutin. Én sem értem miért kell egyből felhozni ennyi fiatalt a védelembe, holott indokolt Montoya volna, és esetleg még egy középhátvéd! Szóval védőt igazolni kell, mert az a leggyengébb pontunk. Azt kell rendberakni, mert Puyol sokszor sérült, mint ahogy idén Piqué is az volt elég gyakran, és Masc egyedül kevés oda rutinosnak. Egyébként alapból nálam is védő Masc, viszont mivel Busi egy igen jól terhelhető játékos, így ha néha padra teszik, akkor ott is szerepet kaphatna Masc.Adrianot eladni meg hülyeség, mert univerzális játékos, míg Abidal meg sajnos nagy lutri.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.06.01. 14:25:35

Ez az Alba ügy nem tűnik túl komplikáltnak ha tényleg 15 milla az ára mi meg elsőre 10-et kínáltunk érte.
Nem lehet gond amennyiben őt akarjuk ténylegesen megszerezni.

Silva ügyben sincsen szerintem sok izgulni való. Ha ténylegesen kell nekünk akkor ki lesz fizetve az ára és kész. Úgy sem egybe megy az utalás szóval nem hiszem hogy nagy gondot okozna kifizetni ezt a két játékost.

Inkább az a kérdés nálam, hogy tényleg nem néznek támadó után?
Mert ez számomra azt a jövőt vetíti előre, hogy nem jön senki előre most nyáron és beigazolódnak a Neymaros találgatások és jövőre ringbe szálunk érte.

Ez a sok fiatal a védelemben pedig csak 1 dologra jó. Kizárt dolognak tartom, hogy kettőnél több véglegesen meg tudna ragadni a nagy csapatban. Majd el lesznek adva akik nem úgy szuperálnak.
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2012.06.01. 14:20:26

A tények és a kommunikáció ismeretében szinte biztosra vehetjük hogy Keita távozik, és JDS jön fel a helyére. Én egy dolgot nem értek. Ha Muniesa, Bartra és Montoya is feljön a felépülő Fontás mellé, márpedig feljönnek mert a kommunikáció ez, akkor miért kell még két sztárvédőt igazolni, és akkor a már meglévőket nem is említettük? A védelmet erősíteni kell ez teljesen egyértelmű, de most vagy bízunk a fiatalokban, vagy nem. Azért ne hozzunk fel egyből 3 védőt a B-ből, hogy aztán ne játszanak egy percet se. Jó lenne lassan konkrét elképzelésekről is olvasni.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.06.01. 13:56:44

messideco írta:Vertonghennek jár le a szerződése jövőre, nagyon hamar le kellene csapni rá, Frank de Boer is támogatná...
Kezdőként akar játszani, ezért valószínűleg a Spursbe megy. Ott a legjobb védő lehet, nálunk meg itt egy Piqué, Masch, Puyol hármas.
LG írta:Ha Keita marad, akkor a közzáppályával nem kell semmit csinálni. Ha megy, akkor kell hozni vkit a helyére, a padra.
Valószínűleg ez lesz Dos Santos. Jobban érzi a passzjátékot, cserébe gyengébb fizikumú.
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2012.06.01. 13:19:09

MessiFan írta:Én sem értem miért kéne elmennie Adrianonak, hiszen Abidal korántsem 100%kos, és így Alba szinte egyedül maradna balbekk poszton.
Adrianonak maradnia kell mert sok olyan meccse volt idén amikor nagyon sokat tett hozzá bal szélen a csapat támadójátékához a sebességével és veszélyes volt a kapura nem 1x.
Tello meg még a B keret tagja, szóval ő róla felesleges szót ejteni.
Keita meg ha ingyen megy el megnövesztem a hajam és kitépem mindet.
teljesen egyetértek az imént leírtakkal + hozzátenném, hogy akár Dani Alvest is tudja Adriano pótolni, a Sevillában is annak idején volt, hogy játszott jobb hátvédet, tehát elég univerzális játékos mindkét szélen be tudja játszani a posztokat
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.06.01. 13:15:59

Én sem értem miért kéne elmennie Adrianonak, hiszen Abidal korántsem 100%kos, és így Alba szinte egyedül maradna balbekk poszton.
Adrianonak maradnia kell mert sok olyan meccse volt idén amikor nagyon sokat tett hozzá bal szélen a csapat támadójátékához a sebességével és veszélyes volt a kapura nem 1x.
Tello meg még a B keret tagja, szóval ő róla felesleges szót ejteni.
Keita meg ha ingyen megy el megnövesztem a hajam és kitépem mindet.
messideco írta:Albat is nagyon olcsón el lehet hozni, és bár Tito nem érzi fontosnak, de egy támadó kell, mert Cuencaval és Telloval, de talán még Pedroval sem megyünk sokra...
Alba még mindig inkább balbekk mint támadó. Olyan mint Adriano és Alves. Szóval nem értem miért ne kéne Titonak. Nálunk amúgy is az összes szélső védőnk elöl tanyázik a támadásoknál, és vissza tudnak érni.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.01. 13:09:02

Vertonghennek jár le a szerződése jövőre, nagyon hamar le kellene csapni rá, Frank de Boer is támogatná...
Albat is nagyon olcsón el lehet hozni, és bár Tito nem érzi fontosnak, de egy támadó kell, mert Cuencaval és Telloval, de talán még Pedroval sem megyünk sokra...
"And my heart will leave you never."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.06.01. 13:05:24

mivel ő lenne az első számú alternatíva a cserék közül a középpálya védekező részére és a középhátvéd posztra is talán, így vele lenne rotálva a csapat, és rengeteg játéklehetőséget kapna.
nem beszélve az esetleges sérülésekről.
márpedig ha keita elmegy, biztos, hogy nem hozunk helyette mást, max valakit a b-ből, viszont mascherano valószínűleg kikerül a kezdőből, ha jön thiago silva.
így ő lesz az új "fixcsere". szerintem így lesz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.01. 12:51:08

De minek menjen vissza Masch a középpályára, mikor a legjobb védőnk volt az idén? Középpályásként meg csak padozna, amit egy ilyen kaliberű játékosnál nem lenne túl jó. Masch maradjon csak védő. Ha Keita marad, akkor a közzáppályával nem kell semmit csinálni. Ha megy, akkor kell hozni vkit a helyére, a padra.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.06.01. 12:43:08

Megy : Adriano ~ 10M
ezt nem értem.
több poszton bevethető csereember, aki ráadásul még nem is öreg, gondolom a fizuja sem sok, és a padért sem rinyál.
hülyeség lenne eladni.

nem beszélve arról, hogy abidal jövő évi szerepére a barcelonában még nem kötnék nagy összegű fogadást, előbb épüljön fel.

ha keita megy, és 1-2 fiatal kölcsönbe, az is tökéletes.
jöjjön alba + egy khv, mascherano vissza középpályára keita helyett, és kész vagyunk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.06.01. 12:29:27

Még utoljára leírom, hogy hogyan is képzelném el a nyári átigazolásainkat. :)

A legjobb az lenne, ha Thiago Silvát és Jordi Albát is meg tudnánk szerezni.

Egy ilyen nem lenne rossz:

Kapus:
Valdes ; Pinto

Védelem:
Alves ; Montoya ; Thiago Silva ; Piqué ; Puyol ; Fontás ; Abidal ; Jordi Alba

Középpálya:
Sergio Busquets ; Mascherano ; Xavi ; Iniesta ; Fabrégas ; Thiago

Támadósor:
Pedro ; Alexis Sánchez ; Messi ; Villa ; Afellay ; Cuenca

Ez így 22 ember, tökéletes lenne.

Jön : Thiago Silva ~ 35M ; Jordi Alba ~ 15M
Megy : Adriano ~ 10M ; Tello kölcsön ; Keita ingyen

Így 40M menne el átigazolásra, szerintem elfogadható. :)

Vastaggal kiemeltem azokat, akiket a kezdőbe várnék. :)

Remélem tetszene mindenkinek. :D
Avatar
Fside
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.12.22. 18:08:29
Tartózkodási hely: Pécs

2012.06.01. 11:45:43

daffy írta:
nagyatyesz írta: A védelmet meg kell erősíteni, ez nem is lehet kérdés! A középpálya rendben lesz, még úgy is, ha esetleg Keita megy! ebben az esetben Masc többet játszana középen
halkan jegyzem meg,hogy a védelem gyengesége úgy derült ki,hogy a kp nem szűrt rendesen. szóval ott is lehetnek gondok,még ha minőségileg nem is lehetne jobb.
mascherano pedig emlékeim szerint azóta ekkora kedvenc,mióta hátul szerepel,mert a kp-n sokan szidták[/quote

Hát igen, ezért kellett volna jobban megbecsülni a világ legjobb védekező középpályását (Yaya T.), ilyen szűrőnk nem mostanában lesz még egy...
Ez a Buszkecc gyerek sem rossz, de ha Keita megy, kevés lesz a középpályán a védekező felfogású játékos. Mascerano (aki nálam Messi mellett az idény legjobbja volt) jobb volna, ha maradna a védelemben, szerintem sokkal hatékonyabb ott, mint középen...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.01. 11:44:02

Azt az egyet nem értem Afellay-t miért akarjuk ennyire eladni ill. belevonni az üzletekbe. Nagyon jó képességű technikás, keratív játékos, aki sztem még passzolna is a játékrendszerünkbe. Ráadásul szinte egy teljes szezon kimaradt neki, ami miatt 1. nem is tudtuk meg igazán mire képes, 2. így nem is kapnánk érte túl sokat. Nagyon sajnálnám, ha elmenne innen.

A támadó–kérdés tényleg nagyon nehéz. Lehet5, hogy csak többen lennénk és klasszisok koptatnák a padot, ha érkezne, egy Falcao vagy Van Persie, de iszonyat lutri így elkezdeni egy szezont, hogy talán formába lendül Pedro vagy Villa egy fél év sérülés után a régi lesz. És akkor a sérülésekről nem is beszéltem, amik eléggé szeretnek minket mostanában. Az álmom egy Hulk-Messi-Alexis trió lenne, de sajnos ennek az esélye redukál a 0-hoz. Úgyhogy nem nagyon tehetünk mást mint imádkozunk Pedroért és Villa-ért.
Forca Barca!!!!
Bokke
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2007.09.20. 09:24:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.01. 11:30:43

daffy írta:
nagyatyesz írta: A védelmet meg kell erősíteni, ez nem is lehet kérdés! A középpálya rendben lesz, még úgy is, ha esetleg Keita megy! ebben az esetben Masc többet játszana középen
halkan jegyzem meg,hogy a védelem gyengesége úgy derült ki,hogy a kp nem szűrt rendesen. szóval ott is lehetnek gondok,még ha minőségileg nem is lehetne jobb.
mascherano pedig emlékeim szerint azóta ekkora kedvenc,mióta hátul szerepel,mert a kp-n sokan szidták
Teljesen igazad van, Masch középhátvéd nálunk és pont.
Ott a legjobb meglátásom szerint. Nem tudom tavaly játszott e egyáltalán vkp poszton, szerintem egy kezemen meg tudnám számolni.
"A játék az nem játék!"-Terence Hill
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.01. 11:09:34

nagyatyesz írta: A védelmet meg kell erősíteni, ez nem is lehet kérdés! A középpálya rendben lesz, még úgy is, ha esetleg Keita megy! ebben az esetben Masc többet játszana középen
halkan jegyzem meg,hogy a védelem gyengesége úgy derült ki,hogy a kp nem szűrt rendesen. szóval ott is lehetnek gondok,még ha minőségileg nem is lehetne jobb.
mascherano pedig emlékeim szerint azóta ekkora kedvenc,mióta hátul szerepel,mert a kp-n sokan szidták
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.06.01. 11:02:18

Fside írta:Elnézegetve a hozzászólásokat, mindenki a védelem megerősítéséről beszél. Valóban szükségünk van egy bal ill. középső bekkre, én is T. Silvára és Albára szavazok, habár előbbit nem hinném, hogy eladja a Milan.
Szerintem a következő szezon eredményessége szempontjából mégsem ez lesz a mérvadó! Kellene venni egy klasszis befejező csatárt, ha versenyképesek szeretnénk maradni. (a realmadrid is annak köszönheti a bajnoki címét, hogy volt 2-3 klasszikus befejező támadója, ami ebből a Barcából hiányzott...)
Villa az egyedüli alternatíva erre a posztra, szerintem Alexisnek nem ez a megfelelő helye. Persze Pedro, Fabregas, Ini - sőt még Mr Shakira is - tud ezen a poszton játszani... de valóban ezt akarjuk? Támogatom a fiatalok beépítését, de úgy gondolom, hogy kicsit átestünk ebből a szempontból a ló másik oldalára, szerintem Telloval, Coencával felállva nem fogunk jövőre sem BL-t / bajnokságot nyerni.
Szerintem elsősorban egy Eto'o típusú csatárra volna szükségünk, aki hajt mint egy állat, technikás, jó egy az egyben és beépíthető a játékrendszerbe. Én Falcaora szavaznék, szerintem minden szempontból tökéletes választás volna.
Sajnálom, hogy Tito és Zubi ezt nem így gondolja és csak a védelemet akarják erősíteni...

A védelmet meg kell erősíteni, ez nem is lehet kérdés! A középpálya rendben lesz, még úgy is, ha esetleg Keita megy! ebben az esetben Masc többet játszana középen. A csatár kérdés érdekes...először én nem támogattam, és nem értettem miért is akarunk oda valakit. Tény, hogy létszámban megvagyunk, és én még bízom Villában, de valahogy kevésnek tűnünk. Sanchez jövőre jobb lesz, mint idén volt, ha elkerülik a sérülések, Villa visszatér, Pedro remélem ismét formába lendül, Messi meg Messi...ez jól hangzik, de mi van, ha nekik nem megy, vagy eltiltottak, sérültek? Ekkor előkapjuk Cuencat, aki bár csalódást nem okozott, de nem is hiszem, hogy kiélezett helyzetbe őt szeretnénk a pályára. Vagy jön Tello, aki bárkit lefut, de semmit nem érünk vele, mikor az ellenfél 20 méterre betömörül a kapujától. Vagy Affelay, aki bár jó játékos, de tudtommal ő inkább középpályás, valamint itt még nem tudjuk mire képes, mert alig játszott. Szóval én az utóbbi 3ból 2 játékost beáldoznék egy csatárra. Az meg külön furcsa, hogy azt írják, hogy Tello lehet meg kölcsönbe vagy végleg, és ha Afiért jön jó ajánlat, akkor mehet ő is...és ebben az esetben sem igazolunk????
Avatar
Fside
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.12.22. 18:08:29
Tartózkodási hely: Pécs

2012.06.01. 10:22:52

Elnézegetve a hozzászólásokat, mindenki a védelem megerősítéséről beszél. Valóban szükségünk van egy bal ill. középső bekkre, én is T. Silvára és Albára szavazok, habár előbbit nem hinném, hogy eladja a Milan.
Szerintem a következő szezon eredményessége szempontjából mégsem ez lesz a mérvadó! Kellene venni egy klasszis befejező csatárt, ha versenyképesek szeretnénk maradni. (a realmadrid is annak köszönheti a bajnoki címét, hogy volt 2-3 klasszikus befejező támadója, ami ebből a Barcából hiányzott...)
Villa az egyedüli alternatíva erre a posztra, szerintem Alexisnek nem ez a megfelelő helye. Persze Pedro, Fabregas, Ini - sőt még Mr Shakira is - tud ezen a poszton játszani... de valóban ezt akarjuk? Támogatom a fiatalok beépítését, de úgy gondolom, hogy kicsit átestünk ebből a szempontból a ló másik oldalára, szerintem Telloval, Coencával felállva nem fogunk jövőre sem BL-t / bajnokságot nyerni.
Szerintem elsősorban egy Eto'o típusú csatárra volna szükségünk, aki hajt mint egy állat, technikás, jó egy az egyben és beépíthető a játékrendszerbe. Én Falcaora szavaznék, szerintem minden szempontból tökéletes választás volna.
Sajnálom, hogy Tito és Zubi ezt nem így gondolja és csak a védelemet akarják erősíteni...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.31. 23:13:36

bence-barca írta:
recrea írta:Ne essünk abba a hibába, h Masch-t az egymást überelő hozzászólásaink, a Sport tv riporterének ordibálása vagy az nso cikkei alapján ítéljük meg. Mert ugyan nagyszerű egy az egyben, kiváló ütemérzékkel, fürge is, az összjátékban is jó, megfelelően kemény, agresszív, de szerintem brutális helyezkedési hibákat vét, elég csak megnézni a legfontosabb meccseinken (Che, Real) kapott góljainkat. Nem az ő nyakába varrom őket, de vastagon benne volt ezekben a gólokban. Abidal-lal ilyeneket nem kaptunk volna, mert ő a klasszis védő.
Ezért akkor már Adrianot hibáztasd. Mm a bhvnek nincs köze Maschoz. Tehát vagy Abidallal is ugyanúgy bekapjuk ezt, v ha nem, akk Adriano is a ludas.
Abidal elég sokat játszott kh-ként is nálunk, nem is akárhogy, sztem erre célzott. Persze nem lehet tudni, h Abidallal mi lett volna, milyen poszton játszott volna, mindenesetre én is sokszor éreztem, h hiányzott hátulról Abidal stabilitása. Nekem ő jobban hiányzott, mint Villa.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.31. 22:58:15

recrea írta:Ne essünk abba a hibába, h Masch-t az egymást überelő hozzászólásaink, a Sport tv riporterének ordibálása vagy az nso cikkei alapján ítéljük meg. Mert ugyan nagyszerű egy az egyben, kiváló ütemérzékkel, fürge is, az összjátékban is jó, megfelelően kemény, agresszív, de szerintem brutális helyezkedési hibákat vét, elég csak megnézni a legfontosabb meccseinken (Che, Real) kapott góljainkat. Nem az ő nyakába varrom őket, de vastagon benne volt ezekben a gólokban. Abidal-lal ilyeneket nem kaptunk volna, mert ő a klasszis védő.
Ezért akkor már Adrianot hibáztasd. Mm a bhvnek nincs köze Maschoz. Tehát vagy Abidallal is ugyanúgy bekapjuk ezt, v ha nem, akk Adriano is a ludas.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.05.31. 22:51:32

Ne essünk abba a hibába, h Masch-t az egymást überelő hozzászólásaink, a Sport tv riporterének ordibálása vagy az nso cikkei alapján ítéljük meg. Mert ugyan nagyszerű egy az egyben, kiváló ütemérzékkel, fürge is, az összjátékban is jó, megfelelően kemény, agresszív, de szerintem brutális helyezkedési hibákat vét, elég csak megnézni a legfontosabb meccseinken (Che, Real) kapott góljainkat. Nem az ő nyakába varrom őket, de vastagon benne volt ezekben a gólokban. Abidal-lal ilyeneket nem kaptunk volna, mert ő a klasszis védő.

Szerintem is szükség van (Abi kiesése miatt) egy klasszis középső védőre, ha Tito-ék szerint is, akkor keressék meg a piacon a legjobb megoldást és nyúljanak zsebbe. Ne ringassuk magunkat abba a hitbe, h akár jól is kijöhetünk ebből az átigazolási szezonból. Sosem tettük, most sem fogjuk.

Nem értem az indokot, h miért kell ilyen szerződéseket kötni egy játékossal, mint Keita, mi volt az oka? Kevesebb fizut kapott így? Viszont ha már ilyet kötünk vele, akkor meg játszassuk már a megfelelő mennyiségű meccsen, h legalább pénzt kaphassunk érte. Jó játékosnak tartom, de hatalmas ajándék volt neki a barcelonai szerződés, megvette magának a luxust hátralévő életére, bucira nyerte magát kupákkal, el lett engedve a válogatott meccsekre, ezenkívül mindenki kedveli. Mi kell még? Egy szerény arab levezetés.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.31. 22:49:53

Én úgy érzem Puyolra egyre kevesebbet számíthatunk. Leginkább akkor játszott idén és tavaly, amikor vagy fontos meccset játszottunk, vagy amikor biztos mi uraltuk a meccset, de az ellenfél kontrái miatt kellett egy ember aki összefogta a védelmet.
Szóval végül is nem lenne hülyeség Silva, mert akkor teljesen nyugodtan kezdhetnénk el a szezont egy ilyen belső védelemmel.
A bal bekk poszt meg ugye még mindig a legfontosabb. Dani Alves mögött meg ott van Montoya aki ha majd kapja a lehetőségeket szerintem simán ott találja majd magát végleg az első csapatnál.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.31. 22:36:45

Én még mindig nem értem Silvát.. :-k
Ha drágán jönne, inkább ne jöjjön. Jelenleg van ott egy Puyol-Masch kettős, aki elég magas szinten teljesít. Piquet nem írnám le szerintem jövőre ő is formába lendül tehát velök együtt lenne 4 klasszis védőnk. Szinte mindegyiket luxus lenne padoztatni. Persze valsz Masch tűrné, ill Pique is könnyen odaszorulhat, ha nem teljesít jól, de látva idén az argentin teljesítméynét én sajnálnám, h nem a pályán van.
Silvával még várni kéne, ha a motsani 3ból egyikük elmegy vagy tényleg tartósan romlik a formája. Tehát, ha Pique nem jön bele, akármennyire se szeretném, de akkor már hívnám Silvát.
Én azt mondom inkább egy olyan védőt hozzunk, akit nem luxus padoztatni és jó is. Speciel Chigirinsky re gondoltam :mrgreen:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.31. 22:35:40

LG írta:Nincs kizárva, csak gondolom a Milannak ha kell Keita, elsősorban úgy törekedne a megszerzésére, ha Silva is maradjon, és a mali is ingyen menjen. Ha belemennek Silva eladásába, akkor lehet, h tényleg könnyíthetjük vele a dolgot. Amúgy amit irtál, azzal az ajánlattal valóban mindenki jól járna. Mi kapnánk egy klasszis védőt, a Milan meg pénzt, és két kiváló játékost. Mert bár Afellay és Keita ide nem férnek be, a Milannaik szvsz mind2 nagyon komoly erősítés lenne. Keitának talán jobban be is jönne az olasz foci, mint a Barca stílus.
Bár elfogult vagyok (és TS-fan), szerintem van realitása, hogy belemegy a Milan az üzletbe (feltéve, hogy tényleg nem állnak jól anyagilag).

Kb. két piacképes játékosuk van, akiért nagyot lehet szakítani, ez meg Ibra és Silva (és talán Boateng).

A Milan erejét nagyjából belőtte, hogy hány rangadót nyertek idén (1?), a közhely viszont igaz volt, és kiscsapatok ellen lehet bajnokságot nyerni, erre meg a legtökéletesebb fegyver Olaszországban Ibra, ezért gondolom, hogy inkább őt kellene megtartaniuk. Silva világklasszis, de nem gondolom, hogy feltétlenül szükség van rá. A Milan drukkerek tuti nem értenek velem egyet, de szerintem amilyen erőt képviselnek, arra a szintre más is megfelel nekik. Szóval a 20 millióból vehetnek egy jó védőt (Rami, Subotic, Benatia...), velük sem lehetetlen bajnokságot nyerni, és a BL-ben elmenni a 8-ig.

Plusz ha tényleg be lehetne vonni Keitát is Afellay-t, már előrébb vannak. Keitának nagyon feküdne ez a szerepkör, egy romboló izomtömeg a középpályán, aki megfelelően passzol, nagyon jól érkezik második hullámban (Nocerino ilyen szituációkból termelt idén elég szépen), és nagy bombákra képes. Afellay-nak is megvan a fizikuma a Seria A-hoz, viszont lendületes, elég kreatív, és szintén nem lő rosszul. Seedorf helyére, csatárok mögé is jó választás.

Nyilván veszteség egy világklasszis elvesztése, de helyére egy nagyon jó védő két hasznos játékossal szerintem már előrelépés.
Válasz küldése