Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.04.04. 14:46:15

Az igazi nagyágyú, és évekre szóló megoldás Thiago Silva lett volna, de róla lecsúsztunk, lehet, hogy ő választotta a pénzt, lehet, hogy mi voltunk (szokás szerint) túl garasoskodók, már mindegy. Hummels iránt én nem érzek maximális bizalmat, nem tudni még, mi lesz belőle, alkalmas-e erre a szintre. Mindenesetre jobb, mozdítható alternatívát nem látok jelenleg.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.04.04. 14:41:43

Remélem észhez tér a vezetőség, és most már tisztán látják, hogy vennünk kell egy klasszis, kezdő középső védőt. Nem kellenek a félmegoldások, vegyük meg Hummels-t 25-ért és kész, meg van oldva az a poszt jó pár évre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2013.04.04. 15:03:40-kor.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.04. 14:01:50

Bennem még mindig van egy olyan érzés, hogy a nagy: el akarok menni, mást is kipróbálni szöbeg mögött az van, hogy nagy fizetést, sztár gázsit akarok. Tehát olyat ajánlanak neki, hogy ne legyen érdemes elmennie. Én ezt érzem, hogy kibulizza. Erre megy ki a játék.
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.04.04. 12:58:39

Rmélem V.V. marad az év végén.És hosszabbít.Kicsi pénzért jobbat,de még hasonló szintűt se kapunk akkor meg minek.Inkább tényleg védő(k)be fektessünk pénzt.És ha már annyira akarják Neymart akkor jöjjön hátha tud egy kis zavart kelteni szélen,mert jelenleg csak Messink van a többiek minden tekintetben impotensek.....
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.03. 12:12:24

visca el barca írta:tegnap élmény volt nézni thiago silvát, nafyon sajnálom h a pénzt választotta a barca helyett...

tegnap nyilvánvalóvá vált, hogy kell egy top védő és egy top csatár, mert a pálya középső résézt leszámítva bajban vagyunk.
Vagy, hogy minket nem érdekelt komolyabban...
Egyébként brutális volt, igazad van...én is nagyon sajnálom.
Mindenesetre, akármennyire nincs gondom Neymarral, meg ne lássam addig itt, amíg nem jelentenek be egy KLASSZIS középhátvédet és nem valami vészmegoldást...
Forca Barca
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.03. 11:41:57

tegnap élmény volt nézni thiago silvát, nafyon sajnálom h a pénzt választotta a barca helyett...

tegnap nyilvánvalóvá vált, hogy kell egy top védő és egy top csatár, mert a pálya középső résézt leszámítva bajban vagyunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.04.03. 10:44:28

Egy kis személyes vélemény a lehetséges nyári átigazolásokról, meg esetleg a kevésbé lehetségesekről is.

1. Kapus. Valdés megy, helyette biztos, hogy jön valaki. Én azt mondom, hogy felesleges a neveket bedobálni, hiszen lehet valaki akármilyen jó kapus más csapatnál, nem lehet egyértelműen megmondani, hogy itt mit fog mutatni. A Barcánál egy kapus feladata jóval több attól, hogy védjen, illetve eltakarítsa a labdát a saját térfélről, ahogy megszerezte. Évek múlva fog kiderülni, hogy aki VV helyére jön, az jó igazolás volt-e.

2. Védelem. Szerintem Alves marad, a tavaszi teljesítménye kiváló, tegnap például szerintem ő volt a csapat legjobbja. Szélső védőkből bőség van, kizártnak tartom, hogy oda új ember érkezzen. A középhátvéd pozíció, na az, ami nem mindegy. Szerintem az mindenki számára világos, hogy szükség van egy rutinos középső védőre, mert jövőre lesz egy Puyol, aki még ha akar, sem tud majd minden meccsen játszani, Piqué, aki mostanság elég bizonytalan, illetve Mascherano, aki azért elég sok lapot gyűjt be, úgyhogy ő sem játszik állandóan. És lehet mondani, hogy az utánpótlásban jó védők vannak, de az lutri. Bartra alig játszik, Muniesa valószínűleg lelép (teljes joggal), és itt kifújt. Azt hiszem, hogy ha most lehetne leigazolni Thiago Silvát, akkor nem habozna a vezetőség. Hibátlanul játszik, ezt bizonyította tegnap is.

3. Középpálya. Szerintem itt nem lesznek változások, legfeljebb felkerülnek az ifiből egy-ketten.

4. Csatársor. Villa a legnagyobb kérdőjel, hiszen úgy volt, hogy megy, aztán legutóbb olyan jókat játszott, hogy inkább marasztalnák. Szerintem a vége úgyis az lesz, hogy elmegy, és jön Neymar. Sánchez a másik, akivel kapcsolatban kételyeim vannak. Ez a szezonja iszonyat sutára sikerült eddig. Tudom, a mezőnymunkája remek, és én nem is azt kérem, hogy lőjön 30 gólt az idényben. De mikor egy az egyben vezeti a kapusra, ugyan rúgja már be, a csatár feladata a góllövés...
Pedro nyilván marad, remélem, hogy Tello is, aki véleményem szerint keveset játszik, pedig megérdemelné a lehetőséget.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.02. 19:58:42

Lionel85 írta:Sok mindenkit megfigyelnek, sok mindenkit szóba hoznak Valdés utódjaként. Ezek nem kész tények. Megfigyelni lehet, ettől még nem veszik meg automatikusan az adott játékost. Vorm nem ügyetlen, ha arra gondolok, aki azt hiszem az Ajaxnál is volt kapus. De Gea kilőve, mivel kijelentette, hogy jól érzi magát Manchesterben, Reináról nincs hír, ahogy ter Stegenről sem. Több jelölt (Lloris, Neuer) pedig még annyira sincs napirenden.
Lloris nem is jönne el a White Hart Lane-ről szerintem, Friedel visszavonulása után abszolút első számú kapus lesz. Maradjon csak, végre van egy normális kapus jó néhány évre.
Mondjuk azon sem szomorkodnék annyira, ha tőlünk hozzánk igazolna. :mrgreen:

Vorm szerintem nem kifejezetten Barça-szint, ráadásul már 29, szvsz fiatalabb hálóőrre lenne szükség, hogy hosszú évekre be legyen biztosítva a poszt, nem véletlenül merült fel Courtois vagy Ter Stegen neve.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.02. 19:19:07

Lionel85 írta:Több jelölt (Lloris, Neuer) pedig még annyira sincs napirenden.
attól hogy nem írnak róla sehol, még tárgyalhatnak velük. volt már egy pár fű alatt elintézett igazolásunk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.04.02. 18:51:39

Sok mindenkit megfigyelnek, sok mindenkit szóba hoznak Valdés utódjaként. Ezek nem kész tények. Megfigyelni lehet, ettől még nem veszik meg automatikusan az adott játékost. Vorm nem ügyetlen, ha arra gondolok, aki azt hiszem az Ajaxnál is volt kapus. De Gea kilőve, mivel kijelentette, hogy jól érzi magát Manchesterben, Reináról nincs hír, ahogy ter Stegenről sem. Több jelölt (Lloris, Neuer) pedig még annyira sincs napirenden.
Kép
Kép
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.02. 12:08:27

A sport.es és a mundodeportivo is azzal foglalkozik, hogy a Barcelona megfigyelőket küldött a Swansea meccseire, ahol a 29 éves holland kapus Vorm játékát figyelték. Őt is egy opciónak tekintik Valdés pótlására. :roll:
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.03.30. 17:29:12

Montoyaval szerződést kell hosszabbítani, ha nincs normális kivásárlási ára, egyébként sem pattogni nem hallottam, se olyan tervet, h eladnánk.

Thaigo, ha bármelyik brazil csapatban játszana, 40 millió lenne az ára, mert abban a bajnokságban opatna mindenkit, a 15 millió nevetséges. Rafinha is, ha feljön, elképzelésem sincs, mikor fog játszani. Nem igazán tudom eldönteni, h előny vagy hátrány számukra, h Barcelonában játszanak. Thiago szerintem bármely európai csapatban már húzóember lenne, de öcsi is sok helyen szóhoz jutna.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.30. 15:56:16

visca el barca írta:én megértem montoyát ha elmegy. látszik h tito még annyit sem játszatja a fiatalokat mint pep. alvesnek még lesz 3 jó éve, addig padozzon az évi 2 meccsért? utána meg ugyíis ráhoznak egy egy világklasszist.

21 éves, életerős fiatal, aki játszani akar.
Tito valamilyen szinten még játszatta is, Roura volt az, aki gyakorlatilag teljesen mellőzte, most, hogy visszajött a Mester, szerintem ismét valamennyivel több játékpercre számíthat Montoya.
Ennek ellenére megértem, ha távozni akar, csak könyörgöm, ne legyünk már ilyen eszetlenek, kedves vezetőség, itt van Alves utódja a szemünk előtt, ne hagyjuk elmenni, hogy aztán eurótízmilliókért keressünk később a brazil után egy jobbhátvédet...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.30. 15:48:11

lui1698 írta:
visca el barca írta:én megértem montoyát ha elmegy. látszik h tito még annyit sem játszatja a fiatalokat mint pep. alvesnek még lesz 3 jó éve, addig padozzon az évi 2 meccsért? utána meg ugyíis ráhoznak egy egy világklasszist.

21 éves, életerős fiatal, aki játszani akar.
Szerintem is igaza van, elmegy valahova, beépül kajak kezdő lesz. Ha összejön neki, spanyol válogatott alapember lehet, elnézve a jobbhátvéd felhozatalt.
Alves meg, ha év végéig lehoz még 10 jó meccset, van egy olyan érzésem, hogy jövőre is nézegethetjük a szerencsétlenkedését...
Azért azt kicsit túlzásnak tartom, hogy Alvesben van 3(!) jó év. Mióta itt van összesen volt 1,5-2 jó éve :)
Monotya helyében meg én is lelécelnék.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.03.30. 15:31:29

visca el barca írta:én megértem montoyát ha elmegy. látszik h tito még annyit sem játszatja a fiatalokat mint pep. alvesnek még lesz 3 jó éve, addig padozzon az évi 2 meccsért? utána meg ugyíis ráhoznak egy egy világklasszist.

21 éves, életerős fiatal, aki játszani akar.
Szerintem is igaza van, elmegy valahova, beépül kajak kezdő lesz. Ha összejön neki, spanyol válogatott alapember lehet, elnézve a jobbhátvéd felhozatalt.
Alves meg, ha év végéig lehoz még 10 jó meccset, van egy olyan érzésem, hogy jövőre is nézegethetjük a szerencsétlenkedését...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.30. 15:27:30

én megértem montoyát ha elmegy. látszik h tito még annyit sem játszatja a fiatalokat mint pep. alvesnek még lesz 3 jó éve, addig padozzon az évi 2 meccsért? utána meg ugyíis ráhoznak egy egy világklasszist.

21 éves, életerős fiatal, aki játszani akar.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.30. 15:02:56

Azért Montoya 21 évesen, első idényében, Dani Alvessel maga előtt nem tudom miért hisztizik, HA tényleg igaz. Egyértelmű, hogy a jövőben ő venné át majd a jobb bekk szerepét, de ne várja már, hogy az első profi idényében kiszorítja a világ jelenlegi legjobb jobbhátvédjét. Sajnos egyre többet hallani az ilyen pletykákról és nem tetszik, hogy a fiatalok már ilyen korán türelmetlenkednek.
Thiago-t pedig nem értem. Egy ilyen, klasszisokkal zsúfolt középpályán nem játszik keveset. Nem hiszem hogy a MU-ban stabil kezdő lenne, ahogy Montoya sem az Interben, akkor pedig nincs miről beszélni. Mindenki tudja, hogy Xaviban nincs túl sok idény kezdőként, így ő is többet fog játszani, fokozatosan kell beépíteni a fiatalokat. Láthattuk mi lett a sorsa azoknak, akik nagy tehetségek voltak, de nem várták ki a sorukat. GDS vagy Assulin például.
Amúgy egyszer már cáfolták ezt az Interes sztorit ha jól emlékszem.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.30. 14:57:20

Ez csak a szokásos presszionálás Mazinho apu részéről a vezetőség irányába.
Jól ismert figura már, próbálja a játékperceket srófolni.
Mit fog majd csinálni, ha Rafinha is a tűz közelébe kerül? :roll:
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.30. 14:28:47

Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.30. 12:35:59

visca el barca írta:ronaldinhora sok mindet lehet mondani, de azt h klasszikus balszélső azt nem... ha jol emlékszem ő a gremioban meg a psg-ben is középen játszott, csak itt került ki szélre.
És itt futotta élete legjobb szezonjait,azon a poszton,azért a teljesítményéért kapott aranybogyeszt,ott lett a világ legjobbja,10milliók kedvence,már a 2002-es VB-n is ott játszott,akkor miért ne mondhatnám rá?nem értem :D
Egyébként én a PSG-s korszakát csak videókon láttam,és az alapján ott is mindig szélről indult !
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.30. 12:35:10

ronaldinhora sok mindet lehet mondani, de azt h klasszikus balszélső azt nem... ha jol emlékszem ő a gremioban meg a psg-ben is középen játszott, csak itt került ki szélre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
socio66

2013.03.30. 12:26:00

agüero szerintem túlértékelt játékos, legalábbis ahhoz képest, hogy minden nyáron slágernévnek számít valahol, engem eddig egyik idényében sem kápráztatott el.
mondjuk nem mondom, hogy nem illene ide, alacsony súlypontú, gyors, ügyes játékos, messi-vel jól megértenék egymást, de nálam ő maximum egy 25-30 milliós játékos, ésszerű fizetéssel.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.30. 12:04:57

csababarca írta:Hummelsért le kell rakni azt a 25 milliót,és kész. adtunk már gyengébb játékosokért is ennyit,vagy többet, nem hiszem,hogy pont most kéne fukarkodni. Ráadásul hosszútávú befektetés lenne a német, fizetési igénye se lehet óriási.
Neymart még mindig nem értem,miért akarjuk leigazolni, pl egy Agüero jobb opció lenne, szerintem legalábbis.
Agüero-t jobb játékosnak tartom,viszont ő inkább középcsatár poszton jó,és hajlamos 3-4 meccsre teljesen beleszürkülni a mezőnybe !
Ezzel szemben Neymar született szélső,R10 óta nem volt vérbeli balszélsője a csapatnak aki zavart tudott volna okozni az ellenfél védelmében,szerintem ő nagyon kellene ebbe a csapatba (pláne ha beváltja a benne rejlő potenciált)
Hummels-es résszel pedig teljesen egyetértek,meg is sasolom ma 15:30-tól,úgyis kivettem a Dortmundot single-be,úgyhogy ajánlom,hogy bizonyítson :D
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.30. 11:55:16

De Gea? Nem tudom. Jó kapus, hatalmas bravúrokra képes, de én azt láttam már többször is, hogy bizonytalan a magas labdáknál... Igazából nekünk meg pont az a leggyengébb pontunk a védekezésben... s ha ehhez 1 olyan kapus jön aki nem a magabiztos lehúzásairól híres, akkor az lehet baj lenne.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.30. 11:54:45

Gareth Tello írta:
Mezner2 írta:Nagyon örülnék ha már Júniusban pont (aláírás) kerülne a szerződése végére,mert nem akarok még egy Cesc saga-t,nyár elején le kell zárni az összes igazolást a pí-be.
Neymar-Hummels-De Gea !
Az első 2-t szinte 100%-ra veszem,De Gea-ról még hír sem volt,így ő az én kívánságom csak :D hátha bejön !
Igen, én is így gondolom, elég volt már a sagákból, nem akarom még egy egész nyáron a lehetséges igazolásainkon idegelni magam. :D
Neymar egyre valószínűbbnek tűnik, Hummelsnél azért túlzásnak érzem a 100%-ot, ott van még a Bayern is (nevelőklub+Pep...), szóval nem lesz könnyű, de az mindenképpen jó előjel, hogy már most elkezdtük a tárgyalásokat.
És maradt a kapus, nálam továbbra is Courtois és Ter Stegen a favorit, de De Geának is örülnék, bár nem hiszem, hogy otthagyná a vörösöket.
Szerintem a Valdes-De Gea cserével mind2 fél jól járhatna,persze ezek csak szurkolói fikciók,de nekem fixa ideám,hogy Valdes nagyon jó kapus,és új impulzusokkal még képes egy utolsó nagy dobásra !
De Gea meg szerintem nem lenne ellene,hogy hazatérjen Spanyolországba,azonfelül még mindig pofátlanul fiatal a srác !
Anno még az előző Valdes szerződéshosszabítási mizériánál nem felmerült a vörösök neve is a lehetséges kérők között???
Persze szerintem pont a kora miatt is,még rá is kéne fizetnünk,de sztem ez még beleférne a költségvetésbe
Válasz küldése