Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2013.04.10. 18:36:31

Hummels szimpatikus jó játékos, örülnék neki ha itt kötne ki nyáron ("normális" áron).

Ez Ramos&Casillas még viccnek is rossz ! Casillast még azt mondom elismerem képességeit meg amit le tett az asztalra (nem tartottam a világ legjobbjának soha bár 3ban ott van/volt ). DE se több se kevesebb elismerem , de hogy a Barcába védjen azt még akkor se szeretném ha ingyen adnák.Nyilatkozott ő is elég cifrákat.

Ramosról jót nem tudok mondani Pepével egy szinten tudnám említeni csak Szerdzsó jobban tud focizni. Aki az elmúlt években nézte az El clasicokat annak el nem tudom képzelni hogy örömöt okozna Ramos ide igazolása. Igazoljuk le Gutit és Pepét is.

Tudom hogy nincs realitása ennek az egésznek csak már a felvetés is felidegesít.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.04.10. 18:32:15

Ha választhatnék akkor Hummelst hoznám,de ha Ramos jönne annak is örülnék.Ramos mellet az szól,hogy Piquével jól össze vannak szokva.Ellene meg persze az,hogy RM-ből jönne és nem hiszem hogy az összes szurkoló elfogadná.
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.04.10. 18:31:34

9Dave írta:http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... ohir,52083

Na szerintem ennek nem kicsit örülnék :D
hát én meg nagyon nem. Casillas vonalkapus, soha nem volt az erőssége a kijövetelek.


Még jó, hogy ez akkora kacsa, hogy ágyúval lehetne rá vadászni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tarsi88 2013.04.10. 18:32:25-kor.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.04.10. 18:18:27

9Dave írta:http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... ohir,52083

Na szerintem ennek nem kicsit örülnék :D
Ezt el nem tudom képzelni.
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2013.04.10. 17:55:50

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... ohir,52083

Na szerintem ennek nem kicsit örülnék :D
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.10. 17:21:15

Hummels: „Az édesapám és én az ajánlatok 99,9 százalékára nemet mondanánk a világ bármely tájáról, azonban a Barcelona az a két-három csapat közé tartozik, ami átgondolásra késztetne a nyáron" – árulta el a Sport Bildnek.

gyere,gyere!! Remélem tényleg ő jön hozzánk a nyáron!
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.04.08. 10:34:14

[quote="Chino"][quote="connor"][quote="#David Villa#"]...[/quote]
Én a távozók közé felírnám Abidal-t is.

Rafinha-nak és Deulofeu-nak még egy évet minimum maradni kell a B-ben./quote]

Abidal nyilván nem megy sehová. Ha őt is Adrianot is középen veszik figyelembe Puyol és Mascherano mellett, akkor nem is olyan nyilvánvaló, hogy középre feltétlenül egy világklasszist kell szerződtetnünk jó drágán - aki vagy beválik, vagy nem.

100%-ra vehető, hogy Rafinha és Deulofeu nem fog még egy évet a B-ben tölteni. Egyik se írna alá ilyen feltételű szerződéshosszabbítást. Rafinha játékát az A-ban az apja erölteti. Ha nem ígérik meg neki, akkor elviszi a fiát máshová. Deulofeu meg láthatólag nyártól az A keret tagja, ezért utazott Párisban és debütált bajnokin.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.07. 17:05:14

connor írta:
#David Villa# írta:...
Csak egyetérteni tudok. A felhozandó fiatalokkal kapcsolatban, a védelemmel kapcsolatban és a távozókkal kapcsolatban is. Én a távozók közé felírnám Abidal-t is. Nem tudom milyen állapotban lehet - majd ma esetleg kiderülhet erről valami - de nem hiszem, hogy ő valaha is csúcsformában fog már játszani. Főleg olyan konkurencia mellett, mint Adriano és Alba, nem is beszélve arról, hogy Montoya is kerülhet bal szélre vészmegoldásként. Középen meg az érkező ember miatt lényegében tárgytalan a szerepeltetése.
A támadósorba az lenne a legjobb, ha Neymar érkezne és Villa maradna.
Villa 31 éves, ha 1-2 év múlva elmegy levezetni mondjuk Amerikába vagy valamelyik gazdag arab országba, akkor épp esedékes lesz Deulofeu rendszeres szerepeltetése. Mondjuk, hogy nyárhoz egy évre hozzuk fel hivatalosan is a srácot, akkor Villa már a 33. éve felé tart majd, időszerű lesz a váltás.
jövőre: Messi,Villa,Neymar alap támadósor, plusz Pedro,Tello, Cuenca ( ? )
2014 nyarától: Messi,Neymar, Pedro, plusz Tello,Cuenca, Deulofeu. Aztán innen Deu kiszoríthatja Pedro-t. Pedro akkor 27 lesz, Deu 20. Ha viszont Sánchez marad, ő nem fog 1-2 év múlva levezetni, Tehát a Cuenca/Tello párosból kerül ki valaki.
Rafinha-nak és Deulofeu-nak még egy évet minimum maradni kell a B-ben. Nem lenne jó egy újabb JDS. A távozókhoz még nyugodtan odadobnám Cuenca nevét is vagy ha nem is távozik marad kölcsönben. Vele is ugyanaz történik mint az összes olyan játékossal akit kölcsönadunk. Ezért nem szabad pl. Deu-val ezt tenni.
Nem tudom miért írják itt le sokan Thiago-t. Ez az első igazi éve a felnőtteknél 21 évesen. Ahhoz képest pedig nem nyújt rossz teljesítményt, sőt. Emellett jó látni azt a kreativitást amit visz a csapatba. Iniesta, Xavi vagy akármelyik sztárunk (Messin kívül) hol volt ennyi idősen első szezonjában? A felnőtt csapat közelében sem.
A csatárok közül pedig inkább Villa az akinek távozni kellene Neymar érkezése esetén. Én nagyon kedvelem és az utóbbi időben jó formát mutat, de nem volt ez mindig így. Most még kaphatunk érte valamennyit, de 1-2 év múlva mehet Henry és Marquez után. Tello számomra a nagy kérdőjel. A jövőben kinézne inkább egy Neymar-Messi-Alexis támadósor, később kiegészülve remélhetőleg Deulofeu-val és Pedroval. Azonkívül Neymar is inkább Villa helyén érzi jól magát. Alexisben én látok jövőt. A tavalyi szezonja egyáltalán nem mondható rossznak, idén elég hullámzó, de azért tegnap is megmutatta, hogy nem véletlenül játszik a Barca-ban. Neymar pedig bárhogy is beilleszkedik nem hiszem, hogy tudna olyan védő -és mezőnymunkát mutatni Alexis. Ahogy Villa sem, ezzel pedig szétkontrázhatnak minket. Bartra-ra kiváncsi leszek mit fog alkotni a jövőben, de a tegnapi teljesítménye bizakodásra ad okot. Igaz, hogy egy kiesőjelölt ellen, de elég érett volt a munkája. 2 éven belül akár 3. számú középső védővé is válhat.
Három igazolás kellene "csupán" (ha VV tényleg távozik). Neymar biztosnak tűnik + egy kv, amit végre a vezetés is belátott, de arra nem kellene sajnálni a pénzt.
Bocs a hosszú hsz-ért.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.04.07. 10:26:53

StickyFingaz írta:Spanyolországban most ünneplik Április 1.-ét?

http://www.fociclub.hu/?p=19533

Felőlem jöhet mindkettő
Én úgy tudom december 28. a dátum Spanyolországban, ami a bolondok napját illeti! :lol:
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.04.06. 19:05:33

Spanyolországban most ünneplik Április 1.-ét?

http://www.fociclub.hu/?p=19533

Felőlem jöhet mindkettő
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.04.06. 14:49:55

connor írta: Én a távozók közé felírnám Abidal-t is. Nem tudom milyen állapotban lehet - majd ma esetleg kiderülhet erről valami - de nem hiszem, hogy ő valaha is csúcsformában fog már játszani. Főleg olyan konkurencia mellett, mint Adriano és Alba, nem is beszélve arról, hogy Montoya is kerülhet bal szélre vészmegoldásként. Középen meg az érkező ember miatt lényegében tárgytalan a szerepeltetése.
Igen, őt sem említettem meg. Vele én már nem számolok. Tényleg elképesztő, hogy sikerült felépülni, meg esetleg egy-egy meccset játszani még. De a kora és a betegsége miatt felesleges vele számolni a jövőben, hiszen (véleményem szerint) csak egy helyet elvenni valaki elől.
Lehet, hogy ez így durván hangzik, de továbbra is a csapat érdekeit kell szem előtt tartani, és nem az egyénekét. Úgy gondolom Abi minden támogatást megkapott, és látja ő is, hogy nincs már helye jövőre, ezért év végén elhagyja a csapatot.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.06. 14:23:28

#David Villa# írta:...
Csak egyetérteni tudok. A felhozandó fiatalokkal kapcsolatban, a védelemmel kapcsolatban és a távozókkal kapcsolatban is. Én a távozók közé felírnám Abidal-t is. Nem tudom milyen állapotban lehet - majd ma esetleg kiderülhet erről valami - de nem hiszem, hogy ő valaha is csúcsformában fog már játszani. Főleg olyan konkurencia mellett, mint Adriano és Alba, nem is beszélve arról, hogy Montoya is kerülhet bal szélre vészmegoldásként. Középen meg az érkező ember miatt lényegében tárgytalan a szerepeltetése.
A támadósorba az lenne a legjobb, ha Neymar érkezne és Villa maradna.
Villa 31 éves, ha 1-2 év múlva elmegy levezetni mondjuk Amerikába vagy valamelyik gazdag arab országba, akkor épp esedékes lesz Deulofeu rendszeres szerepeltetése. Mondjuk, hogy nyárhoz egy évre hozzuk fel hivatalosan is a srácot, akkor Villa már a 33. éve felé tart majd, időszerű lesz a váltás.
jövőre: Messi,Villa,Neymar alap támadósor, plusz Pedro,Tello, Cuenca ( ? )
2014 nyarától: Messi,Neymar, Pedro, plusz Tello,Cuenca, Deulofeu. Aztán innen Deu kiszoríthatja Pedro-t. Pedro akkor 27 lesz, Deu 20. Ha viszont Sánchez marad, ő nem fog 1-2 év múlva levezetni, Tehát a Cuenca/Tello párosból kerül ki valaki.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.06. 13:33:40

Barcaman1993 írta:
mess2009 írta:csak nekem tűnik úgy hogy ott flottabbul mennek ezek a dolgok?
Annyiban könnyebb helyzetben vannak, hogy ők 1-2 év alatt alakítottak ki új csapatot, az érkezőknek szinte majdnem mindnek fix helye lett a kezdőben. Nekünk már már jó pár éve kialakult a keretünk. Általában padra igazolunk, ritka, hogy vki egyből kezdő legyen. Azt meg tudjuk, hogy sokkal könnyebb beépülni egy csapatba, ha folyamatosan játszol, mint ha egész évben padozol.
Ez nagyon igaz, náluk sokkal könnyebb egy Carvalho-Albiol páros mellett kezdőbe jutni, mint itt egy Puyol-Pique-Mascherano vonalnál.

Ugyanakkor sztem összetettebb is a probléma, valahol az egész igazoláspolitikában látom a hibát, mintha a vezetés nem is tudná, hogy mit akar az edzői stáb és viszont. Nem igazolunk védőt, mert bízunk a fiatalokban, csak éppen mégsem bízunk a fiatalokban?
Pep is állandóan ezt csinálta, súlyos milliókért igazolt sztárokat, ifiket (Henrique-Csiga-Keirrison), hogy aztán inkább felhozzon valakit a B-ből és azt játszassa egész szezonban. Most meg felhozunk embereket a B-ből, de inkább mégis igazolunk a helyükre valakit.
Egy kicsit úgy érzem, elszállt a vezetés azzal, hogy gyakorlatilag azt hozunk, akit akarunk, mert így túl van biztosítva a csapat, kétszer annyi játékossal, mint amennyire szükség lenne. Ha nyáron vagy támadót vagy védőt tudnánk csak igazolni, máris sokkal egyértelműbb lenne a helyzet, hogy hol van igazán szükség új igazolásra, és melyik posztot tudjuk megoldani a saját nevelésekkel.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.04.06. 13:14:05

Mezner2 írta:
És nyilván egy ereje teljében lévő,kibontakozófélben lévő világklasszis eljön azért,hogy még 3-4 évet üljön a padon amíg Xaviék kiöregszenek.
Szerinted Xavi 36-37 éves koráig is ilyen szinten fog játszani??? :? Már most látszik rajta 33 évesen, hogy sajnos az idő rajta is fog. A koránál fogva már ő sem olyan hatékony és gyors. Ezért van szükség most is a rotálásra. Nem mondta senkisem hogy most jöjjön padozni a német, de az is lehet hogy jövőre szükség lesz rá, főleg hogyha fabregas vagy thiago nem váltja be a reményeket. :wink: De ne legyen így. :roll:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.04.06. 14:50:44-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.04.06. 12:56:39

Lionel85 írta:Tetszik a névsor. A távozók közé szerintem felírható Muniesa is, sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Anno nagy tehetségnek kiáltották ki, de eddig kevés lehetőséget kapott, amikor játszott, nem tudott élni a lehetőséggel, mint pl. Bartra. Igaz, volt egy súlyos sérülése is, de szerintem nem lesz helye a csapatban. Lesz igazolva egy középső védő a nyáron, ráadásul itt van Bartra is, aki eddig élvezi Tito bizalmát.
Igazad van, őt kifelejtettem.

Mess2009:
Szerencséjük volt, de nem kell mindjárt hasra esni. Igaz, a franciával nagyot fogtak. De szerintem a kapus kérdésben abszolút nem számítottak erre. Adamnak egy jobb kapust akartak hozni, sikerült.
Viszont lehet ebből még gond José távozása után. Casillast vissza kell építeniük, ez nem kérdés.

Jövőre Neymarral (ha jön) és egy középső védővel újra tökéletes lesz a gépezet.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.06. 12:50:23

mess2009 írta:csak nekem tűnik úgy hogy ott flottabbul mennek ezek a dolgok?
Annyiban könnyebb helyzetben vannak, hogy ők 1-2 év alatt alakítottak ki új csapatot, az érkezőknek szinte majdnem mindnek fix helye lett a kezdőben. Nekünk már már jó pár éve kialakult a keretünk. Általában padra igazolunk, ritka, hogy vki egyből kezdő legyen. Azt meg tudjuk, hogy sokkal könnyebb beépülni egy csapatba, ha folyamatosan játszol, mint ha egész évben padozol.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.04.06. 12:44:41

#David Villa# írta:Nyáron a legfontosabb a védelem erősítése. Kell egy 190 centi körüli, rutinos, higgadt vérű középső védő.

Mindenképp magas kell, mert szögletekből nem vagyunk veszélyesek azt még lenyelem a csapat átlagmagassága miatt, de hogy fordított helyzeteket gyakorlatilag nem tudjuk kivédekezni, az nem megengedhető.
Azért, ha az idei szezonban rendben lenne a védelem, nem vészmegoldások lennének, akkor nem kapnánk pl. 4 gólt a Deportól.
Támadósor még így is hatékony, hogy Messi villog csak, középpálya világ legjobbja.
Jövőre védelmet összekapják, esetleg Neymar érkezik, akkor számomra nem kérdés, hogy újból a csúcsra érhetünk.

DE ehhez az kell, hogy a vezetőség is a védelem megerősítésén gondolkodjon!

Védelem

Kapus: érkező személy (Courtois favorizálom: Liga tapasztalat, fiatal) :arrow: csere: Pinto

Jövőre középső védők:
állandó: Piqué +érkező személy
csere: Mascherano, Bartra, Puyol,

szélső védők:
bal oldal: Alba :arrow: cseréje Adriano (esetleg Montoya)
jobb oldal: Alves :arrow: Montoya (esetleg Adriano)

Középpálya

Iniesta + Busi + Xavi :arrow: cserék Thiago, Song, Fabre

Támadósor

Neymar + Messi + :?:
padon :arrow: Pedro, Tello + Villa/ Alexis (egyik tuti megy a nyáron)

Így kijön a tervezett 22 fős keret.
Akinek nincs helye jövőre a csapatban: Dos Santos, Afellay, Cuenca, Villa vagy Alexis, Fontas

Ami a fiatalokat illeti, Deulofeu és Rafinha maradjon csak a B csapatban és idény közben kupameccsekre fel lehet hozni.
Fölösleges bepréselni őket az első csapatba, ha nem férnek be a kezdőb
e.
Tetszik a névsor. A távozók közé szerintem felírható Muniesa is, sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Anno nagy tehetségnek kiáltották ki, de eddig kevés lehetőséget kapott, amikor játszott, nem tudott élni a lehetőséggel, mint pl. Bartra. Igaz, volt egy súlyos sérülése is, de szerintem nem lesz helye a csapatban. Lesz igazolva egy középső védő a nyáron, ráadásul itt van Bartra is, aki eddig élvezi Tito bizalmát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.04.06. 12:40:56

#David Villa# írta:Nyáron a legfontosabb a védelem erősítése. Kell egy 190 centi körüli, rutinos, higgadt vérű középső védő.

Mindenképp magas kell, mert szögletekből nem vagyunk veszélyesek azt még lenyelem a csapat átlagmagassága miatt, de hogy fordított helyzeteket gyakorlatilag nem tudjuk kivédekezni, az nem megengedhető.
Azért, ha az idei szezonban rendben lenne a védelem, nem vészmegoldások lennének, akkor nem kapnánk pl. 4 gólt a Deportól.
Támadósor még így is hatékony, hogy Messi villog csak, középpálya világ legjobbja.
Jövőre védelmet összekapják, esetleg Neymar érkezik, akkor számomra nem kérdés, hogy újból a csúcsra érhetünk.

DE ehhez az kell, hogy a vezetőség is a védelem megerősítésén gondolkodjon!

Védelem

Kapus: érkező személy (Courtois favorizálom: Liga tapasztalat, fiatal) :arrow: csere: Pinto

Jövőre középső védők:
állandó: Piqué +érkező személy
csere: Mascherano, Bartra, Puyol,

szélső védők:
bal oldal: Alba :arrow: cseréje Adriano (esetleg Montoya)
jobb oldal: Alves :arrow: Montoya (esetleg Adriano)

Középpálya

Iniesta + Busi + Xavi :arrow: cserék Thiago, Song, Fabre

Támadósor

Neymar + Messi + :?:
padon :arrow: Pedro, Tello + Villa/ Alexis (egyik tuti megy a nyáron)

Így kijön a tervezett 22 fős keret.
Akinek nincs helye jövőre a csapatban: Dos Santos, Afellay, Cuenca, Villa vagy Alexis, Fontas

Ami a fiatalokat illeti, Deulofeu és Rafinha maradjon csak a B csapatban és idény közben kupameccsekre fel lehet hozni.
Fölösleges bepréselni őket az első csapatba, ha nem férnek be a kezdőb
e.
Tetszik a névsor. A távozók közé szerintem felírható Muniesa is, sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Anno nagy tehetségnek kiáltották ki, de eddig kevés lehetőséget kapott, amikor játszott, nem tudott élni a lehetőséggel, mint pl. Bartra. Igaz, volt egy súlyos sérülése is, de szerintem nem lesz helye a csapatban. Lesz igazolva egy középső védő a nyáron, ráadásul itt van Bartra is, aki eddig élvezi Tito bizalmát.
Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.04.06. 12:40:31

nem azért, hogy örök okvetetlenkedő legyek, de olyan nagy hangsúlyt helyeznek nálunk a saját nevelésre, most mégis minden hiányposztra külsőket várunk! valami itt megtorpant. pl. Deulofeu játékba állítás szerintem(az egyben) már most késik, u. ez áll Bartra-ra netán Muniesa-ra is talán Tello az egyetlen akinek a beépítése úgy ahogy elfogadható, Thiagot már késznek veszem. amit pedig kifejezetten írigylek, az a Madrid ahogy szinte fű alatt sec perc alatt vettek egy baromi jó kapust, Varane-ről nem is beszélve! csak nekem tűnik úgy hogy ott flottabbul mennek ezek a dolgok?
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.04.06. 12:19:17

Nyáron a legfontosabb a védelem erősítése. Kell egy 190 centi körüli, rutinos, higgadt vérű középső védő.

Mindenképp magas kell, mert szögletekből nem vagyunk veszélyesek azt még lenyelem a csapat átlagmagassága miatt, de hogy fordított helyzeteket gyakorlatilag nem tudjuk kivédekezni, az nem megengedhető.
Azért, ha az idei szezonban rendben lenne a védelem, nem vészmegoldások lennének, akkor nem kapnánk pl. 4 gólt a Deportól.
Támadósor még így is hatékony, hogy Messi villog csak, középpálya világ legjobbja.
Jövőre védelmet összekapják, esetleg Neymar érkezik, akkor számomra nem kérdés, hogy újból a csúcsra érhetünk.

DE ehhez az kell, hogy a vezetőség is a védelem megerősítésén gondolkodjon!

Védelem

Kapus: érkező személy (Courtois favorizálom: Liga tapasztalat, fiatal) :arrow: csere: Pinto

Jövőre középső védők:
állandó: Piqué +érkező személy
csere: Mascherano, Bartra, Puyol,

szélső védők:
bal oldal: Alba :arrow: cseréje Adriano (esetleg Montoya)
jobb oldal: Alves :arrow: Montoya (esetleg Adriano)

Középpálya

Iniesta + Busi + Xavi :arrow: cserék Thiago, Song, Fabre

Támadósor

Neymar + Messi + :?:
padon :arrow: Pedro, Tello + Villa/ Alexis (egyik tuti megy a nyáron)

Így kijön a tervezett 22 fős keret.
Akinek nincs helye jövőre a csapatban: Dos Santos, Afellay, Cuenca, Villa vagy Alexis, Fontas

Ami a fiatalokat illeti, Deulofeu és Rafinha maradjon csak a B csapatban és idény közben kupameccsekre fel lehet hozni.
Fölösleges bepréselni őket az első csapatba, ha nem férnek be a kezdőbe.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.06. 12:17:39

JOseppe írta:
StickyFingaz írta:
Mondd meg Nekem,hogy minek ide Götze?A világ legjobb középpályája a miénk.
Talán azért lehet érdekes az ő neve,mert eddig thiago és fabregas játéka, szerintem nem méltó xavi vagy iniesta esetleges pótlására.
És nyilván egy ereje teljében lévő,kibontakozófélben lévő világklasszis eljön azért,hogy még 3-4 évet üljön a padon amíg Xaviék kiöregszenek..Azzel viszont egyetértek,hogy Fabregas már 3éve,Thiago meg az elmúlt 3-4hónapban nem üti meg lassan a B csapat szintjét sem !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mezner2 2013.04.06. 12:22:34-kor.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.04.06. 11:54:56

StickyFingaz írta:
Mondd meg Nekem,hogy minek ide Götze?A világ legjobb középpályája a miénk.
Talán azért lehet érdekes az ő neve,mert eddig thiago és fabregas játéka, szerintem nem méltó xavi vagy iniesta esetleges pótlására.De most a legfontosabb témának, jelenleg a védelem és a kapus poszt megerősitése kell hogy legyen ezen a nyáron. :roll:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.06. 11:53:26

Lionel85 írta:Az utóbbi időben bedobta a média Kompany nevét, mint lehetséges érkező. Szerintem nagyon jó jelölt, én eltudnám képzelni a Barcelonában. Hummelst nem ismerem, mert nem nézek német meccseket, nem szeretem őket... Látatlanban azt mondom, hogy megérett arra Kompany, hogy Katalóniába jöjjön. Más kérdés, mennyi ennek a valószínűsége, mert egy gazdag csapattól nem lenne könnyű megvenni.

Aztán ott van még Bartra is, akinek megvan a tehetsége, hogy a jövő Puyolja legyen, csak sok lehetőség kell, hogy tapasztaltabb legyen.
Noha tényleg nehéz lenne elhozni Kompanyt, a sajtó sokat ír mostanság arról, hogy nem jön ki jól Mancinivel. Bár én még mindig Hummels párti vagyok (szoktam nézni Dortmund meccseket) :wink:

Bartraval egyetértek! Sok játékidő kell neki, és valószínű belelendülne. Gyakorlat teszi a mestert. Ezért is bízok benne, hogy gyorsan eldől a bajnokság és a végén jöhetnek a fiatalok játszani, szokni az iramot :D
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.04.06. 11:35:07

kajtarp írta:
albicelesteX írta:Rmélem V.V. marad az év végén.És hosszabbít.Kicsi pénzért jobbat,de még hasonló szintűt se kapunk akkor meg minek.Inkább tényleg védő(k)be fektessünk pénzt.És ha már annyira akarják Neymart akkor jöjjön hátha tud egy kis zavart kelteni szélen,mert jelenleg csak Messink van a többiek minden tekintetben impotensek.....
szerintem az igazi nagy vétel nem Neymar, hanem Götze lenne. Egyébként is úgy érzem, hogy a szezon végén szét fogják a nagy klubok cincálni a dortmundot. Götze, Reus, Lewandowski szerintem elég kapós lesz. Götzén érzem azt, hogy meg van a technikája, gyorsasága és a góllövő képessége ahhoz, hogy jól be tudjon illeszkedni.
Mondd meg Nekem,hogy minek ide Götze?A világ legjobb középpályája a miénk.Nem hiszem hogy Götze szeret padozni.Szélsőt meg Neymar jobban játssza.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.04.06. 11:34:31

zola8787 írta:Tényleg Hummels lenne a legjobb lehetőség aki valószínűleg mozdítható lenne? Nekem valahogy nem tetszik az benne, hogy semmiféleképpen nem akar szabálytalankodni. Igaz mostanában nem láttam játszani, de tavaly végig követtem a Dortmund meccseit és akkoriban inkább hagyta, hogy elmenjen a csatár, mintsem, hogy felrúgja ha más lehetőség már nincs.

Yaya-t szeretném középhátvédként, persze a földön járok, ez csak álom.
Az utóbbi időben bedobta a média Kompany nevét, mint lehetséges érkező. Szerintem nagyon jó jelölt, én eltudnám képzelni a Barcelonában. Hummelst nem ismerem, mert nem nézek német meccseket, nem szeretem őket... Látatlanban azt mondom, hogy megérett arra Kompany, hogy Katalóniába jöjjön. Más kérdés, mennyi ennek a valószínűsége, mert egy gazdag csapattól nem lenne könnyű megvenni.

Aztán ott van még Bartra is, akinek megvan a tehetsége, hogy a jövő Puyolja legyen, csak sok lehetőség kell, hogy tapasztaltabb legyen.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Lionel85 2013.04.06. 11:36:23-kor.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése