Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.06.18. 20:36:57

igazából nem értem, hogy miért akarunk Inigo Martinezt igazolni, amikor egy ugyanolyan kvalitású. és korú játékosunk van, Bartra személyében...

Lehet, hogy néha csak én nem értem a vezetőséget? :roll:
" A sikert az életben nem a tehetség, hanem a kitartás hozza." - (C.W. Wendte, író)

" Mérkőzés előtt soha nem gondolok döntetlenre, vagy vereségre. Mindig a győzelmen jár az eszem, bármilyen színű mez legyen rajtam." - (Ronaldo)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.06.18. 20:32:26

Nem kell középső védőt igazolni.... minek?? Majd játszik ott Neymar vagy Messi... idióták...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.18. 18:22:18

Lionel85 írta:Koscielny mennyire jó játékos? Ki ismeri, mit tudna itt hozni? Piqué, Mascherano és Puyol mögé negyedik védőnek lenne jó, vagy képes lehet arra, hogy alapemberré küzdje magát?
Sztem mint Song. Arsenalban jó, itt valszeg csere lenne, ahhoz meg drága...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.06.18. 16:04:55

Koscielny mennyire jó játékos? Ki ismeri, mit tudna itt hozni? Piqué, Mascherano és Puyol mögé negyedik védőnek lenne jó, vagy képes lehet arra, hogy alapemberré küzdje magát?
Kép
Kép
Kép
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2013.06.18. 14:09:33

Szerintem meg kellene nézni a spanyol válogatott játékát Titonak... En nem gondolom, hogy ez a spanyol csapat 4 gólt kapott volna a Bayerntől... Alapvetően inkább gólt sem kapnak a kritikus meccseken.

Jó dolog a "mi a saját játékunkat játsszuk" hozzáállás, de szerintem semelyik csapatnak (nekünk se) válna kárára, ha 2 különböző játékot is képes begyakoroltan játszani. Akkora az átfedés a Barca és a válogatott közt, hogy még csak a tiki-taka ledobásáról sem kellene beszélni, csak súlypontokról.
Nem mondom, hogy mindig imádom nézni a spanyolok játékát, de ha 1-1 meccsen ez kell az eredményességhez, hát legyen. Még mindig nem a bzd előre fussutána fociról beszélünk azért...

A spanyol kezdőhöz képest pedig egyedül Ramos tűnik olyannak, akit nem evidens lecserélni egy másik (már meglévő) emberre. A következő feladat már csak Messi helyének megtalálása lenne a szerkezetben, az már nem lehet lehetetlen.

Ha a csapat kétfajta játékot is tudna játszani, az ellenféltől függően lehetne váltogatni, vagy akár meccs közben is, az eredménytől függően (elvégre 7-8 játékos most is átfed a 2 közt)...

Szerintem ez lenne a szerkezeti probléma megoldása, amit a főoldalon is feszegetnek. Aztán hogy ebbe jön-e egy új, klasszis khv az más kérdés, de ha ugyanezt a játékot (és csak ezt) fogjuk nyomatni, nem lesz egyszerre feleannyi kapott gól, az biztos, jöjjön bárki...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.18. 13:42:14

mivel Silva/Luis elérhetetlen, azt kell eldönteni, hogy a jövő játékosát keressük, vagy most egy vészmegoldást, ha Puyol kiesik.
ha az első, akkor Iñigo Martínez, ha utóbbi akkor Rami. Ennyi!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.18. 10:31:49

Ha Thiago valóban távozik, akkor az érte kapott 18 millióval lényegesen jobbak a lehetőségeink egy minőségi középső védőre.

Bartra eddig remek teljesítményt nyújt az U21-es EB-n, de nem merném még rábízni a védelmet azért. Neki még kell 1 tanuló év jövőre, erre pedig akkor is lesz lehetősége, ha érkezik valaki.

Piqué alap, ott van még Mascherano és Puyol. Örülök, hogy a Kapitány folytatja, mert ha egészséges nagy hasznára van még mindig a csapatnak, de valljuk be csoda lenne, ha egy sérülésmentes idényt lehozna. Ide érkezne tehát még valaki, aki egyelőre kérdőjeles, de remélhetőleg minőségi javulást eredményez. Úgyhogy lehetősége az lesz Bartrának, csak türelmesnek kell lennie.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.06.18. 10:27:43

http://barcanoticias.blog.hu/2013/06/17 ... _barcelona
Nem noname emberek kellenének ide, hanem bizonyított játékosok mint pl.D.Luiz, Hummels, Otamendi, T.Silva, Sakho, Subotic, Kompany, Agger, Lovren, Vermalen, Acerbi, Ogbonna.stb.......De én a jelenlegi managmentből simán kinézem, hogy majd egy Adriano/Bartra kettősel vágunk neki a következő idénynek újra. :cry:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.06.18. 10:33:23-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.18. 07:41:53

Ivanovic neve 1 lapon említve a Barcelonával, már abszurdum, paradoxon.
Ha pedig Hummels ellen fel lett hozva ellenérvként hogy ő minden meccsen 1x legalább vét 1 hibát, akkor DL nem értem mit keres a listán, még az itt jelen lévő felhasználók között is... Ő rá hatványozottan igaz az ami Mats-ra.
Amúgy is inkább vkp, és hát nem lehet mindenki Mascherano :mrgreen:

Középső védőposzt :arrow: TS. szerintem idén még elhozzuk.... hogy hogyan, azt nem tudom, de ha ő is jönni akar,(márpedig arról szólnak a hírek, hogy igen) akkor meg lesz. Erőszakkal játékost megtartani, még az araboktól is egy cserépedénység lenne.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.06.17. 23:29:29

S.Agüero írta:
messideco írta:Mondom én, Ivanovic/Luiz kell ide nekünk :) Egyiküket simán elengedi Mou...
Luizzal én is beérném, Ivanovic nekem inkább nem kéne, ő ilyen favágó típus, nem? :D
Ivanovictól mentsen meg minket az ég. :lol:
Komolyan bárkit, csak őt ne.

Közben állítólag a PSG közeledik David Luizhoz, 30 millát kérnek érte bár én ezt elsőre soknak tartom, de mindenesetre érdekes hogy a franciák is középső bekket keresnek... Remélem nem Silva mellé. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.06.17. 19:51:05

erről beszélünk már több, mint egy hete.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.06.15. 15:00:15

connor írta:Rosell egyetlen hibája ha az igazolásait vesszük nagyító alá az a védelem megerősítésére tett legkisebb erőfeszítés hiánya. Mondhatni, hogy csapat ekkora böszmeséget nem csinált amit mi csinálunk. :lol: Persze azért ez nem teljesen az elnök hibája.
A 2010/11-es szezon kezdete előtt, azaz 2010 nyarán már ne mvoltunk meg létszámban hátul, mivel Csiga és Márquez is távoztak. A Puyol-Piqué kettős mögé így egyedül Milito maradt. Ez a probléma azóta sem került megoldásra, pedig az idei már a 4. nyári átigazolási időszak, amikor a prioritásnak egy középhátvédnek kellene lenni. Milito "helyére" azóta bekerült Mascherano, aki eredetileg nem középső védő volt, de ő legalább meg tudta állni a helyét. Rajta kívül évről évre félmegoldások, kényszermegoldások tömegét alkalmazta a csapat.
ése.
Ennek fényében rendkívül idegesítő, hogy idén is a szőnyeg alá akarjuk söpörni ezt a kérdést és olyan pocsék félmegoldásokkal, mint Mathieu vagy olyan rizikós emberekkel, mint Martinez vagy Agger számolunk. Ide egy olyan vezér kellene, aki Piqué-t képes seggbe rúgni adott esetben. Erre a szerepre pedig egy 20 év körüli fiatal teljességgel alkalmatlan. :roll:
Ez valóban Peppel kezdődött, aki még megpróbált korrigálni is valamilyen szinten, hiszen ő legalább próbálkozott az igazolásokkal ezen a téren. Igaz hogy egyiksem jött be lásd.Csiga,Cáceres.stb. De ott legalább Masch megtudta állni a helyét ebben a szerepkörben. Viszont ez a probléma egyértelműen a Villanova korszakban jelentette a csapat bukását. Amit egyenlőre a leendő menedzsment, úgynézki hogy egyáltalán nem akar kezelni. :roll:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.06.15. 14:59:35

messideco írta:Mondom én, Ivanovic/Luiz kell ide nekünk :) Egyiküket simán elengedi Mou...
Luizzal én is beérném, Ivanovic nekem inkább nem kéne, ő ilyen favágó típus, nem? :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.15. 14:07:53

Mondom én, Ivanovic/Luiz kell ide nekünk :) Egyiküket simán elengedi Mou...
"And my heart will leave you never."
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.06.15. 14:01:44

Rosell egyetlen hibája ha az igazolásait vesszük nagyító alá az a védelem megerősítésére tett legkisebb erőfeszítés hiánya. Mondhatni, hogy csapat ekkora böszmeséget nem csinált amit mi csinálunk. :lol: Persze azért ez nem teljesen az elnök hibája.
A 2010/11-es szezon kezdete előtt, azaz 2010 nyarán már ne mvoltunk meg létszámban hátul, mivel Csiga és Márquez is távoztak. A Puyol-Piqué kettős mögé így egyedül Milito maradt. Ez a probléma azóta sem került megoldásra, pedig az idei már a 4. nyári átigazolási időszak, amikor a prioritásnak egy középhátvédnek kellene lenni. Milito "helyére" azóta bekerült Mascherano, aki eredetileg nem középső védő volt, de ő legalább meg tudta állni a helyét. Rajta kívül évről évre félmegoldások, kényszermegoldások tömegét alkalmazta a csapat.
A probléma az, hogy a fiatalokban sem Pep sem Tito nem bízik hátul, viszont igazolni sem igazolunk senkit. Idén is és tavaly is a Puyol, Piqué, Mascherano hármassal vágtunk neki a szezonnak, annak ellenére, hogy minden évben problémát okozott a középhátvédek kidőlése.
Ennek fényében rendkívül idegesítő, hogy idén is a szőnyeg alá akarjuk söpörni ezt a kérdést és olyan pocsék félmegoldásokkal, mint Mathieu vagy olyan rizikós emberekkel, mint Martinez vagy Agger számolunk. Ide egy olyan vezér kellene, aki Piqué-t képes seggbe rúgni adott esetben. Erre a szerepre pedig egy 20 év körüli fiatal teljességgel alkalmatlan. :roll:
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.06.15. 13:38:27

Ne egy olyan védőt vegyünk a jelenlegi helyzetünkben, aki jól játszott egy szezont egy Real Sociedadban.
Olyan kell nekünk aki a legjobb éveiben van, van rutinja klasszis támadókkal szemben is, nemzetközi viszonylatban is.
Aki stabil és Piqué-Mascherano duóval legalább egyenértékű játékot tud nyújtani.
Tehetséges fiatalnak ott van Bartra, rutinos öreg rókának meg Puyol.
Van azért választék Silván kívül is, jól körül kell nézni.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.15. 13:16:55

Gareth Tello írta:
Chino írta:"Kategorikusan semmit sem lehet kijelenteni az életben. Mindenesetre, tudván hogy a klubja nem akar tárgyalni róla, lehetetlennek tartom. Másrészt Thiago Silvával nem tárgyalunk semmiről, mert a fizetése olyan magas, ami felborítaná az egyensúlyt az öltözőn belül." - mondta Rosell a brazilról.
Ezt azért lehetett már tudni egy ideje, pláne, hogy Neymar 57-ért jött. :?
Iñigo Martínez lesz ebből szerintem, már ha veszünk egyáltalán védőt.
Viszont Rosell szerint egyelőre 10-et kellett fizetni a brazilért, a többit 3 éven belül kell törleszteni. Az eladásokból is jöhet be pénz, ráadásul a tavalyi büdzséből is maradt, Valdes helyzete is tisztázódott. Szerintem nem az igazolási összeggel van itt a gond, azt Rosell elő tudná teremteni, inkább a fizetése lehet necces. Habár , ha VV 7,5 (?) milliója nem veri ki a biztosítékot, akkor nem értem. Viszont abban az esetben ha TS ide akarna jönni nem hiszem hogy nagy akadályok lennének, de ha nem akkor felesleges bármiről beszélni.

Úgy n éz ki valami fiatal játékos fog jönni. Közülük választva én Martinezre tenném le a voksom, de ő se feltétlenül kezdő szint, akkor meg nem leszünk sokkal előrébb.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.15. 13:02:48

Chino írta:"Kategorikusan semmit sem lehet kijelenteni az életben. Mindenesetre, tudván hogy a klubja nem akar tárgyalni róla, lehetetlennek tartom. Másrészt Thiago Silvával nem tárgyalunk semmiről, mert a fizetése olyan magas, ami felborítaná az egyensúlyt az öltözőn belül." - mondta Rosell a brazilról.
Ezt azért lehetett már tudni egy ideje, pláne, hogy Neymar 57-ért jött. :?
Iñigo Martínez lesz ebből szerintem, már ha veszünk egyáltalán védőt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.15. 12:59:17

Az utóbbi idők legrosszabb híre, a tegnapi sajtótájékoztatóról:

"Kategorikusan semmit sem lehet kijelenteni az életben. Mindenesetre, tudván hogy a klubja nem akar tárgyalni róla, lehetetlennek tartom. Másrészt Thiago Silvával nem tárgyalunk semmiről, mert a fizetése olyan magas, ami felborítaná az egyensúlyt az öltözőn belül." - mondta Rosell a brazilról.
Forca Barca!!!!
Baromffy
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.06.14. 08:11:56

2013.06.15. 09:52:50

Vakmacska írta:Tudjátok én tényleg kinézem belőlük, hogy bekk helyett inkább vesznek egy csatárt, aztán valami középszintű KVK-t, hogy ő jó lesz majd hátvédnek.
Ha Torresnek volna értelme a csapatban, akkor Lewandowskynak pláne van. A hátvéd kérdésnek meg van egy pofon egyszerű megoldása: bízni kell Bartraban, mint kezdő emberre. Fél év alatt beérhet, mire jönnek a komoly kupameccsek. Ha mégsem, akkor még télen is lehet igazolni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.06.14. 12:59:15

Tudjátok én tényleg kinézem belőlük, hogy bekk helyett inkább vesznek egy csatárt, aztán valami középszintű KVK-t, hogy ő jó lesz majd hátvédnek.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.14. 12:51:50

Vakmacska írta:Most olvasom, hogy állítólag a Lewandowskival felvette a Barca a kapcsolatot.
A Sky Italia szerint a Real Madrid és a Dortmund megegyezett arról, hogy a Királyi Gárda 30 millió euróért cserébe megvásárolja Lewandowskit. Az információk szerint azonban a játékos nem kíván a Real Madridba igazolni.
(madridom)

Biztos hozzánk akar jönni. :-({|=
Mondjuk ránk is férne, Messi úgyis megy a börtönbe. :twisted:

Nehogy középcsatárt igazoljunk azelőtt, hogy vettünk volna egy bekket...

Ha már bekk: az angol sajtó szerint Koscielny iránt is érdeklődünk, a franciát a Bayern is vinné.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.06.14. 12:28:27

Most olvasom, hogy állítólag a Lewandowskival felvette a Barca a kapcsolatot.

Vajh mi ebből az igazság?
Mondjuk lehet, hogy egy olyan csatárt keresnek, aki fejelni is tud, és fizikálisan is erősebb felépítésű?
Egyáltalán minek nekünk csatár?
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.13. 21:09:49

LG írta:+ EL döntőben is betalált Torres, tényleg jó kis játékos. Viszont fb-n csal 224 ezren lájkolják, ami kevésnek tűnik. Én inkább olyan embert hoznék, akit legalább 1 millióan lájkolnak, és a Fifában is nagyobb az overall-ja.

Messiért meg kár, remélem nem erőszakolják meg odabent. :?
:lol: :lol: Ezért jött Neymar és nem Torres, mert őt milliók lájkolták.

Viccet félretéve, Torresen meglepődnék eléggé ha ide kerülne. Messi ügyéből lehet pénzbüntetés, az benne van, az nem hiszem hogy bekasztlizzák, durva lenne azért. Bár engem fele ennyiért is biztos életfogytiglanra ítélne ez a jelenleg regnáló kormány itthon, de én nem vagyok Messi:-)
Válasz küldése