Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.01.19. 08:26:15

abban, hogy vissza kellene e hozni, nem tudok állást foglalni, de a menesztése ügyét szerintem az a mondata világítja meg legjobban a , ahol Bartomeuval kapcsolatban elhangzott mondataira utal! kvázi arról beszél, hogy mi volt az oka a menesztésének...(hogy passzolta a gubancot Barto.-nak) amúgy pedig nem csak jó (utólag jónak minősülő) igazolásai voltak (neki sem!) és ugye ott van (volt) a FIFA ügy is, arról nem is beszélve, hogy ha sara volt Pep távozásában is...?! ez nekem nem világos a szövegéből....szóval " a szürke ötven árnyalata..."
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2016.01.19. 02:00:00

Nero. írta:Tetszik ez a Zubi nyilatkozat. Mindig is szimpatikusnak tünt, az igazolásai meg nem gyengén igazolták a szakmai tudását. Szerintem simán vissza lehetne hozni és vissza is kéne.
Nem tartom indokoltnak, hogy visszahozzuk csak azért, mert utólag "sajnáljuk" a menesztését, egyelőre hálistennek rendben mennek az igazolásokat a klub háza táján, legalábbis az első csapatnál biztosan, a B-ben már vannak aggályaim, de idő előtt nem akarok ítélkezni. :)

Ezt leszámítva egyébként egyetértek a mondandóddal. Szegény Zubi szinte teljesen kimaradt a sikerekből, bűnbakként lett elküldve, mindenki savazta anno, aztán mégiscsak az ő igazolásai hozták meg a sikert. Rakitic, Suárez, Bravo, ter Stegen, Mathieu, Vermaelen, jóformán egyikőjükre sem lehet panasz, a belga sérüléseit leszámítva mindenki bevált és sokat tett hozzá az 5 kupás évhez.

Úgyhogy hálával tartozunk Zubinak, aztán ha néhány év múlva úgy hozza a sors, akkor ezek után talán nem fogják a pokolba kívánni, ha vissza akarnánk hozni. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.19. 00:37:32

Tetszik ez a Zubi nyilatkozat. Mindig is szimpatikusnak tünt, az igazolásai meg nem gyengén igazolták a szakmai tudását. Szerintem simán vissza lehetne hozni és vissza is kéne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.07. 18:19:00

Capon írta:Nem olvastam el a beszélgetést, de az nem lehet, hogy Kubala is sokat tett az utánpótlásért, de a ma is működő és ismert rendszer alapjait Cruyff tette le? Így a kettő nem zárja ki egymást.
Így van, de ezt szerintem én is írtam, hogy Kubala is rengeteget tett, de az került szóba, hogy a Masiaban is "benne volt a keze". Szerintem nem, de pont az hogy attól még nincs kevesebb érdeme akár a Barcelona akár spanyol utánpótlás nevelésben. (és Espanyol nevelésben. :P :D)

Pep, Masia, Cruyff került szóba. Kubalát valaki felhoztam, de akkor legyen így hogy volt köze a Masiahoz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.07. 18:15:27

Capon írta:Nem olvastam el a beszélgetést, de az nem lehet, hogy Kubala is sokat tett az utánpótlásért, de a ma is működő és ismert rendszer alapjait Cruyff tette le? Így a kettő nem zárja ki egymást.
Jaja, én is ezt próbáltam leírni. Azt hiszem kevesebb sikerrel. :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.01.07. 18:09:12

Nem olvastam el a beszélgetést, de az nem lehet, hogy Kubala is sokat tett az utánpótlásért, de a ma is működő és ismert rendszer alapjait Cruyff tette le? Így a kettő nem zárja ki egymást.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.07. 18:06:59

Én is nemrég hallottam erről.
Kubala nélkül Cruyff sem alapította volna meg a Masiát. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.07. 18:01:06

palesz77 írta:Magyarok a Barcáért filmben is említik, hogy az utánpótlás akadémia alapjait még Kubala tette le. Nem ő alapította a Masiát, de része volt közvetve neki is benne - javítsatok, ha rosszul rémlik.
Nem ismerem ezt és nem olvastam még erről, mamit belinkeltek, pedig egy különálló mondat volt az értelmezésemben. Lehet így van, nekem ha Masia egyből Cruyff és az anno Ajax féle rendszer jut eszembe. Kubala is mint írtam rengeteget tett a spanyol fociért, utánpótlásért, de ezzel nem kötöm egybe. De elhiszem neked, hogy egybe lehet kötni. Szerencsére ma is tanultam valamit. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.07. 17:55:57

Magyarok a Barcáért filmben is említik, hogy az utánpótlás akadémia alapjait még Kubala tette le. Nem ő alapította a Masiát, de része volt közvetve neki is benne - javítsatok, ha rosszul rémlik.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.07. 17:43:52

Abszolút jogos, mer a Pep topikban off volt.

Kedves S. Agüero, amit írtál az szerintem nem cáfolat volt vagy megerősítés, hanem egy másik állítás.
Én erre gondoltam:
The idea for the youth academy was proposed to Núñez by Johan Cruyff, and Oriol Tort was put in charge of the facility.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.10.03. 17:00:33

Itt a Barca-film előzetese:
https://www.youtube.com/watch?v=R5sMQTQzP6k" target="_blank
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.28. 11:30:08

Bár ha jól rémlik van olyan katalán zászló ami tiltva van és az azt hiszem a kék háromszöges benne a csillaggal.
Talán Fabregas ünnepelt anno vele és utána balhé volt belőle mert azt tiltja a spanyol alkotmány, valami ilyen sztori volt...
Ahhoz képest a városban minden ablakban lóg egy legalább :twisted: Vagy csak meccsen van tiltva?
Kép
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.07.27. 22:12:04

Capon írta:Nyilván magával a zászlóval nincsen semmi probléma csak azzal ha közben azt skandálják, hogy visca catalunya.

Bár ha jól rémlik van olyan katalán zászló ami tiltva van és az azt hiszem a kék háromszöges benne a csillaggal.
Talán Fabregas ünnepelt anno vele és utána balhé volt belőle mert azt tiltja a spanyol alkotmány, valami ilyen sztori volt...
Éééés még egy büntetés, végül is mit vártunk. Bár ez várható volt hiszen kifütyülték a drága spanyol himnuszt, csodálkoztam volna, hogyha nem lesz büntetés. Na mindegy ez sem akkora összeg, hogy ne tudná a klub kifizetni.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.07.24. 18:51:16

Nyilván magával a zászlóval nincsen semmi probléma csak azzal ha közben azt skandálják, hogy visca catalunya.

Bár ha jól rémlik van olyan katalán zászló ami tiltva van és az azt hiszem a kék háromszöges benne a csillaggal.
Talán Fabregas ünnepelt anno vele és utána balhé volt belőle mert azt tiltja a spanyol alkotmány, valami ilyen sztori volt...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.24. 18:32:28

Bob_Marley írta:....
Akkor hülye ez a törvény , pontosabban ahogy használják. Mert nem azt mondom , hogy az rendben van ha a fradi tábor ( vagyis a stadionban lézengő néhány néző :D ) elkezdi skandálni , hogy " Hallgass a szívedre szavazz a Fideszre" mert az nyilván nem oké. Viszont egy katalán vagy egy székely zászlóval szerintem nincs semmi baj.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.24. 15:32:50

jelwaz írta:Őőőő, mi a rossz a katalán zászlóban? Én ezt egyáltalán nem értem, hogy mi indokolja ezt, nevetségesnek tartom. Más, hivatalos országnál kisebb egységet jelképező zászlót lehetett volna vinni vagy mi?
Nincs benne semmi rossz, de a szabály az szabály, hogy politikai üzenetekért büntetnek.
jelwaz írta: A Barcelonának nagyon komoly lényege a politika, a független Katalónia. Ez az egyik nagy, ha nem a legnagyobb komponense a Mes que un clubnak, ha ez elveszik, akkor lehet La Masia meg unicef, marad un club. Úgyhogy ha valahol helye van a politikának, az pont egy Barca lelátó. Kifütyülik a spanyol himnuszt, de utána nem mennek spanyolokat késelni, meg nem verik ripityára a stadiont, valamit le kell nyelni. És miért nincs joga egy katalánnak önálló országra vágyni?
Több mint egy klub gondolatokkal egyetértek, s joga is van egy katalánnak önálló országra vágyni, de ennek a fóruma nem a futballpálya. Ezt mondja az UEFA, ezzel most 3egyet lehet érteni vagy sem, de a lényeg ugyanaz. A focipálya és maga a futball nem politika.
Alfa írta: Más témákban való hozzászólásaidból számomra kiderül , hogy valami elképesztően máshogy látjuk a világot úgyhogy nem is akarok belemenni egy esetleges vitába mert úgysem lenne vége. Viszont egyet kérdeznék. Szerinted ha a Magyarország-Románia meccsen a magyar szurkolók székely zászlókat fognak lengetni és esetleg elénekelik a székely himnuszt azzal kiérdemlik a büntetést ??
Írj az UEFA-nak. :D Ha azt mondják, hogy a politika nem a futballpályára való, akkor abba minden beletartozik. Az is hogy valaki székely függetlenségért "tüntet" meg az is ha ISIS zászlót tesz ki.

A büntetés nagysága is jelzi, hogy ez egy kötelező procedúra része volt, s jelzésértékű mintsem valódi büntetés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.24. 14:51:57

Bob_Marley írta: Szerinted csak Juventus meg Barcelona szurkolók voltak jelen, s pl a TV-ben is csak ezen két csapat szurkolója nézte a meccset? Illetve csak akkor kell büntetni ha valami provokáló?

Nem egy nagy összeg, ez jelzésértékű, hogy a politikát ki kell zárni a meccsekről. Nem volt provokatív (gondolom a Catalonia is not spain zászlók lehettek), de attól függetlenül ha azt mondjuk, hogy mindennemű politikai üzenetet büntetnek, akkor ebbe ez is beletartozik. Ha valami súlyosabb lett volna, akkor nagyobb bírság jön, de attól még hogy te jó szándékúan akarsz lopni, attól az még lopás. Nem a lopáshoz hasonlítom, mielőtt valaki félreértelmezné. Hanem maga a tényállás, hogy politikaim üzenteket büntetnek. Ahogy a játékosok se vehetik le a mezt (szponzori nyomás miatt is) mert nem arra van a meccs, hogy jobbra balra üzengessünk. Teljesen mindegy hogy éppen egy havernak üzenünk valamit vagy kiírjuk hogy szabadítsák ki Willyt.
Más témákban való hozzászólásaidból számomra kiderül , hogy valami elképesztően máshogy látjuk a világot úgyhogy nem is akarok belemenni egy esetleges vitába mert úgysem lenne vége. Viszont egyet kérdeznék. Szerinted ha a Magyarország-Románia meccsen a magyar szurkolók székely zászlókat fognak lengetni és esetleg elénekelik a székely himnuszt azzal kiérdemlik a büntetést ??
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.07.24. 14:03:47

Őőőő, mi a rossz a katalán zászlóban? Én ezt egyáltalán nem értem, hogy mi indokolja ezt, nevetségesnek tartom. Más, hivatalos országnál kisebb egységet jelképező zászlót lehetett volna vinni vagy mi?

A Barcelonának nagyon komoly lényege a politika, a független Katalónia. Ez az egyik nagy, ha nem a legnagyobb komponense a Mes que un clubnak, ha ez elveszik, akkor lehet La Masia meg unicef, marad un club. Úgyhogy ha valahol helye van a politikának, az pont egy Barca lelátó. Kifütyülik a spanyol himnuszt, de utána nem mennek spanyolokat késelni, meg nem verik ripityára a stadiont, valamit le kell nyelni. És miért nincs joga egy katalánnak önálló országra vágyni?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.24. 13:23:44

Alfa írta:
Samper írta:Úgy látszik már feledésbe megy a Heysel stadion tragédiája. A focipályák rendjének fenntartása érdekében minden konfliktussal fenyegető problémát ki kell zárni a tribünről. Ilyen a politika is. Éppen elég, hogy eleve két csapat szurkolói kell, hogy jelen legyenek.
#-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
Szerinted a Juventus szurkolóit miért provokálná a katalán zászló????


Mi az , hogy a katalán szurkolókat megbüntetik azért mert beviszik a zászlóikat amikor Katalónia egy autonóm közösség . Nagy összeget mernék tenni rá , hogy ebb a spanyol szövetség keze is benne volt a Spanyol Kupa döntő miatt ( 90.000 ember fütyülte ki a spanyol himnuszt miközben a stadionban ott volt a spanyol király :lol: ) . Grat eufa =D>
Szerinted csak Juventus meg Barcelona szurkolók voltak jelen, s pl a TV-ben is csak ezen két csapat szurkolója nézte a meccset? Illetve csak akkor kell büntetni ha valami provokáló?

Nem egy nagy összeg, ez jelzésértékű, hogy a politikát ki kell zárni a meccsekről. Nem volt provokatív (gondolom a Catalonia is not spain zászlók lehettek), de attól függetlenül ha azt mondjuk, hogy mindennemű politikai üzenetet büntetnek, akkor ebbe ez is beletartozik. Ha valami súlyosabb lett volna, akkor nagyobb bírság jön, de attól még hogy te jó szándékúan akarsz lopni, attól az még lopás. Nem a lopáshoz hasonlítom, mielőtt valaki félreértelmezné. Hanem maga a tényállás, hogy politikaim üzenteket büntetnek. Ahogy a játékosok se vehetik le a mezt (szponzori nyomás miatt is) mert nem arra van a meccs, hogy jobbra balra üzengessünk. Teljesen mindegy hogy éppen egy havernak üzenünk valamit vagy kiírjuk hogy szabadítsák ki Willyt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.24. 12:52:52

Igazából tudom, hogy ez elvi kérdés meg minden, de Messi a heti fizetéséből tucatszor ki tudná ezt az összeget pengetni - és most nem túloztam -, úgyhogy engem annyira nem ver földhöz az ítélet. Szokásos UEFA hülyeség..
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.24. 12:33:48

Samper írta:Úgy látszik már feledésbe megy a Heysel stadion tragédiája. A focipályák rendjének fenntartása érdekében minden konfliktussal fenyegető problémát ki kell zárni a tribünről. Ilyen a politika is. Éppen elég, hogy eleve két csapat szurkolói kell, hogy jelen legyenek.
#-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
Szerinted a Juventus szurkolóit miért provokálná a katalán zászló????


Mi az , hogy a katalán szurkolókat megbüntetik azért mert beviszik a zászlóikat amikor Katalónia egy autonóm közösség . Nagy összeget mernék tenni rá , hogy ebb a spanyol szövetség keze is benne volt a Spanyol Kupa döntő miatt ( 90.000 ember fütyülte ki a spanyol himnuszt miközben a stadionban ott volt a spanyol király :lol: ) . Grat eufa =D>
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.07.24. 07:26:54

Úgy látszik már feledésbe megy a Heysel stadion tragédiája. A focipályák rendjének fenntartása érdekében minden konfliktussal fenyegető problémát ki kell zárni a tribünről. Ilyen a politika is. Éppen elég, hogy eleve két csapat szurkolói kell, hogy jelen legyenek.
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.07.24. 06:55:21

Nem igazán tudtam, hogy hova írjam ezt úgyhogy csak berakom ebbe a topicba.
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi és etikai bizottsága 30 ezer euróra (9 millió forint) büntette a Barcelonát, amiért szurkolói a független Katalóniát jelképező zászlókat lobogtattak a Juventus elleni Bajnokok Ligája-döntőben Berlinben... Szánalmas ez az UEFA
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.21. 15:36:13

nagyatyesz írta:Akkor néhány gondolat az elnökválasztásról. Már előtte sem tudtam magamban eldönteni, hogy mi lehet a jó vagy jobb a csapatnak. Nyilván mindenki tudta, hogy 2 opció van: Laporta vagy Barto... mindkét oldalon voltak érvek és ellenérvek, de összességében én úgy gondolom, hogy jól döntöttek a sociok. Nem vagyok Barto fan, de azt gondolom, hogy folytatniuk kell a munkát. .

Nézzük Bartot. Fél évvel ezelőtt azt hiszem egyértelmű fölénnyel nyert volna Laporta. Most bukott, viszonylag nagy különbséggel. Amikor Rosell ment, választások nélkül lett elnök. Tavaly nyáron kinevezte LE-t, ami utólag jó húzás volt. Megtalálta a saját klubikonját, aki edzőként is bizonyíthat. Az edző kérésének eleget téve igazolt, amit mi szurkolók nem értettünk, hiszen Matyit senki nem akarta, pláne nem annyiért amennyiért jött. Suarez megítélése is igen negatív volt, Verma azóta sem játszott, Rakiticnél nagyobb nevet vártunk a középpályára, Douglas meg...hagyjuk. De összességében nem mondható kifejezetten rossznak ez a garnitúra. Rakitic nagy kedvenc lett, Matyi fontos gólokat szerzett, Suarez meg a régóta várt 9-es! Amikor süllyedt a hajó elküldte Zubit, akit nem is ő, hanem elődje nevezett ki. Valljuk be, ő nem is volt alkalmas annyira erre a feladatra. Az általa kinevezett bizottság viszont telitalálatnak tűnt Braidával az élen. Nagyjából sikerült lecsendesítenie maga körül a hangokat, ami nem ment a csapat kárára. A Neymar ügy miatt kapja a támadásokat, ahol ugyan jelen volt, de főleg Rosell sara az a sztori. Másfelől ha most Neymar máshol tolná, akkor mindenki azért támadná, hogy miért nem vett elő valami meggyőzőbb módszert, hogy ide csábítsa. Ami viszont egyértelműen gáz, hogy folyamatosan a Laporta-féle vezetőséget támadja múltbeli gazdálkodásuk miatt. Mindezekre jött a tripla, ami szerintem bebiztosította újraválasztását, ráadásul igazolt még két jót is követlenül a választások előtt.

Lapaorta szerintem érezhette a tripla után, hogy nem sok esélye van. Késve és elég gyenge programmal jött elő. Masia helyretétele. Feltétlen fontos, de senkit nem érdekel, ha a kicsik kiesnek, míg triplázunk. Az már izgatna mindenkit, ha a kicsik folyamatosan feljutó helyen lennénk, közben az első csapat szenvedne. Ráadásul mi nem az Mtk vagyunk. Ha a Pep éra óta nézzük, akkor sem sok ember tudott maradandót alkotni a B-ből közvetlenül felkerülve. Már Van Gal idején megvolt s Puyol, Xavi , Iniesta, Valdez magunk. Ehhez jött Pep kienezésekor (kicsit előtte illetve utána ) Messi, Pedro, Busi + visszajött Cesc, Piqué, 2 éve Jordi. Más meghatározó játékos ennyi idő alatt sem jött fel a B-ből. Oké volt egy Thiagonk, aki sajna elment. Hiű ábránd, ha a valaki azt hiszi, hogy évente jön fel meghatározó játékos. Mondjuk kiesni nem kellett volna. Unicef...jól hangzik Laporta szájából, de a szurkolóknak az Unicef szó mezen való megjelenése sem dobta fel anno. Ha meg már van ott valami, legalább hozzon pénzt. Cruyff sajnos már nem a régi. Sokat köszönhet neki a csapat, de szerintem jó ő körön kívül megmondóembernek, mint irányítónak. Abidal meg ugyancsak jól hangzik, de azért tőle sem várta volna senki a megváltó igazolásokat. És ugye erre jött még Pogba, akit sokan nem szeretnének itt látni, pláne nem annyiért amennyiért hozható. Szerintem ez nem volt erős program, bár igazolásokkal sem az eltiltás, sem a triplázás miatt sem lehetett most kampányolni. Tvaly kapussal, hátvéddel, középpályással, csatárral is lehetett volna. Idén nem, és valljuk be ez egy kicsit Bartoék érdeme is. Ráadásul Laporta sok bizonytalanságot hozott volna: mi lesz az edzővel? mi lesz Neymarral, aki miatt támadják a klubot? mi lesz Pogbával? elkezdi-e az utolsó éveit jellemző nagy igazolásokat? felkaparta volna az állóvizet, ami most nem baj, hogy áll egy kicsit. Uhogy szerintem ezen okok miatt maradt Barto, és kívánom, hogy legyen sikeres a jövőben.
Nagyjából én is ìgy foglalnám össze.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2015.07.20. 18:02:38

Akkor néhány gondolat az elnökválasztásról. Már előtte sem tudtam magamban eldönteni, hogy mi lehet a jó vagy jobb a csapatnak. Nyilván mindenki tudta, hogy 2 opció van: Laporta vagy Barto... mindkét oldalon voltak érvek és ellenérvek, de összességében én úgy gondolom, hogy jól döntöttek a sociok. Nem vagyok Barto fan, de azt gondolom, hogy folytatniuk kell a munkát. .

Nézzük Bartot. Fél évvel ezelőtt azt hiszem egyértelmű fölénnyel nyert volna Laporta. Most bukott, viszonylag nagy különbséggel. Amikor Rosell ment, választások nélkül lett elnök. Tavaly nyáron kinevezte LE-t, ami utólag jó húzás volt. Megtalálta a saját klubikonját, aki edzőként is bizonyíthat. Az edző kérésének eleget téve igazolt, amit mi szurkolók nem értettünk, hiszen Matyit senki nem akarta, pláne nem annyiért amennyiért jött. Suarez megítélése is igen negatív volt, Verma azóta sem játszott, Rakiticnél nagyobb nevet vártunk a középpályára, Douglas meg...hagyjuk. De összességében nem mondható kifejezetten rossznak ez a garnitúra. Rakitic nagy kedvenc lett, Matyi fontos gólokat szerzett, Suarez meg a régóta várt 9-es! Amikor süllyedt a hajó elküldte Zubit, akit nem is ő, hanem elődje nevezett ki. Valljuk be, ő nem is volt alkalmas annyira erre a feladatra. Az általa kinevezett bizottság viszont telitalálatnak tűnt Braidával az élen. Nagyjából sikerült lecsendesítenie maga körül a hangokat, ami nem ment a csapat kárára. A Neymar ügy miatt kapja a támadásokat, ahol ugyan jelen volt, de főleg Rosell sara az a sztori. Másfelől ha most Neymar máshol tolná, akkor mindenki azért támadná, hogy miért nem vett elő valami meggyőzőbb módszert, hogy ide csábítsa. Ami viszont egyértelműen gáz, hogy folyamatosan a Laporta-féle vezetőséget támadja múltbeli gazdálkodásuk miatt. Mindezekre jött a tripla, ami szerintem bebiztosította újraválasztását, ráadásul igazolt még két jót is követlenül a választások előtt.

Lapaorta szerintem érezhette a tripla után, hogy nem sok esélye van. Késve és elég gyenge programmal jött elő. Masia helyretétele. Feltétlen fontos, de senkit nem érdekel, ha a kicsik kiesnek, míg triplázunk. Az már izgatna mindenkit, ha a kicsik folyamatosan feljutó helyen lennénk, közben az első csapat szenvedne. Ráadásul mi nem az Mtk vagyunk. Ha a Pep éra óta nézzük, akkor sem sok ember tudott maradandót alkotni a B-ből közvetlenül felkerülve. Már Van Gal idején megvolt s Puyol, Xavi , Iniesta, Valdez magunk. Ehhez jött Pep kienezésekor (kicsit előtte illetve utána ) Messi, Pedro, Busi + visszajött Cesc, Piqué, 2 éve Jordi. Más meghatározó játékos ennyi idő alatt sem jött fel a B-ből. Oké volt egy Thiagonk, aki sajna elment. Hiű ábránd, ha a valaki azt hiszi, hogy évente jön fel meghatározó játékos. Mondjuk kiesni nem kellett volna. Unicef...jól hangzik Laporta szájából, de a szurkolóknak az Unicef szó mezen való megjelenése sem dobta fel anno. Ha meg már van ott valami, legalább hozzon pénzt. Cruyff sajnos már nem a régi. Sokat köszönhet neki a csapat, de szerintem jó ő körön kívül megmondóembernek, mint irányítónak. Abidal meg ugyancsak jól hangzik, de azért tőle sem várta volna senki a megváltó igazolásokat. És ugye erre jött még Pogba, akit sokan nem szeretnének itt látni, pláne nem annyiért amennyiért hozható. Szerintem ez nem volt erős program, bár igazolásokkal sem az eltiltás, sem a triplázás miatt sem lehetett most kampányolni. Tvaly kapussal, hátvéddel, középpályással, csatárral is lehetett volna. Idén nem, és valljuk be ez egy kicsit Bartoék érdeme is. Ráadásul Laporta sok bizonytalanságot hozott volna: mi lesz az edzővel? mi lesz Neymarral, aki miatt támadják a klubot? mi lesz Pogbával? elkezdi-e az utolsó éveit jellemző nagy igazolásokat? felkaparta volna az állóvizet, ami most nem baj, hogy áll egy kicsit. Uhogy szerintem ezen okok miatt maradt Barto, és kívánom, hogy legyen sikeres a jövőben.
Válasz küldése
cron