A brazil válogatott barcelonai összetartására utólag - Marcelo sérülésének köszönhetően - behívott Adriano nyilatkozott az elmúlt napokban, és főleg az eddig a Barçában eltöltött hónapjairól beszélt, az együttesről, és az ezekkel kapcsolatos érzéseiről. A dél-amerikai bekk szerint amennyiben így folytatják a szezon egészében, úgy nagyon sok örömük lesz, valamint tartogatott dicsérő szavakat új mesterének, Pep Guardiolának is.
"Valóban jól kezdtük a szezont, de tévhit az a vélekedés, hogy a Racing elleni meccs könnyű volt. Alapjában véve ugyanis ez egy nehéz találkozó volt, csak mi tettünk a magunk számára könnyebbé az akarásunkkal, illetve a tempóval, amit diktáltunk. Ha engem kérdez, főleg a hozzáállásunk volt az a tényező, amely miatt könnyű volt minket a santanderi meccs favoritjának tekinteni. Ha így folytatjuk, nagyon jó idénynek nézünk elébe." - formált véleményt a bajnoki nyitányról Adriano, aki aztán sietett megdicsérni a keret tagjait, mondván, hogy már mindent megnyertek, de mégsem égtek ki.
"A világbajnok labdarúgóknak továbbra is óriási a motivációjuk, és az igazat megvallva, ez késztet minket arra, hogy még többet tegyünk a sikerért. Ők példaképek, olyan játékosok, akikről mintaként beszélhetünk, és amikor azt látod, hogy még mindig küzdenek, te is jobban odateszed magad. Ez, illetve az új játékosok érkezése az, ami fenntartja a csapat ambícióját."
"A történelem csakis a győztesekre emlékszik, ez pedig egy győzelemre termett csapat, amihez öröm volt csatlakozni. Nagyon boldog vagyok, hogy a tagja lehetek, az pedig csodálatos, hogy habár mindent megnyertek már, még mindig az elsők akarnak lenni minden tekintetben" - áradozott újdonsült csapattársairól a brazil labdarúgó, majd a sokoldalúságáról beszélt, hozzátéve, hogy azért a baloldal az, ahol a legszívesebben futballozik.
"Ott játszok, ahol a mesternek szükségre van rám, legyen ez akár a bal vagy a jobb oldal, ám a természetes pozícióm a bal oldal. Ahányszor csak lehetőségek kapok akármelyik poszton, mindent bele fogok adni, hogy segítsem az együttest" - mondta, végül ejtett pár szót Guardioláról is.
"A Peppel való kapcsolatunk kiváló, nyílt, és olyan ő nekünk, mintha az apánk lenne. Ez csak erősebbé teszi a gárdát" - fejezte be a nyilatkozatát Adriano.