2012.02.06 | Dorottya, Dóra napja van
Főoldal > Labdarúgás
A SZAKEMBER SZERINT FŐKÉNT FEJBEN VOLT BAJ IBRÁVAL
Sacchi: "Ibra nehéz házastárs volt"
Z. Iván | 2010. 09. 03., 08:58
ESZKÖZÖK:   |  |  |   |     

Arrigo Sacchi még a tavalyi idény során többször jelezte: Zlatan Ibrahimovics nem fog beleilleni a Barcelonába, amit elmondása szerint már akkor jelzett Pep Guardiolának, mikor ő még tavaly nyáron csak a játékos leigazolására készült. Az olasz szaktekintély most, miután Ibrahimovics már a Milan játékosa, röviden megismételte a véleményét.

 Sacchi a legrészletesebben talán egy májusi interjúban beszélt erről a kérdésről, de az elmúlt egy évben sokszor, már-már mániákusan kritizálta Ibrahimovics megvásárlását 2009 nyarán.

 „Már a kezdetektől tudtam, hogy Ibra és a Barca nehéz házasság lesz. Egy szólista nem tud jól játszani egy zenekarban. Ibra nagy szólista, de nagyon nehezen tud idomulni a többiekhez. A Barcelona egy nagy zenekar, és ebben Ibra nem találta magát. Félreértés ne essék, tehetséges játékos, de nem tudja kihasználni mások szinergiáját, több játékos együttes erejét” – mondta el ismét Sacchi, majd még hozzátette:

„Hogy egyszerűen lefordítsam: Ibra nem tud mozogni más játékosokkal együtt. Mindig egyedül játszik. Ez elsősorban sportszakmai probléma, de azért a karakter is sokat számít.”

"Ha Pep Guardiola, aki egy erős jellem és egy különleges edző, ebből a választásából is jól jött volna ki, az valami elképesztő tett lett volna. Ennek pedig elsősorban az az oka, hogy sokkal könnyebb valakinek a technikáját, szakmai képességeit javítani, mint a fejével kezdeni valamit” – magyarázta.






 
Következő meccsek
Labdarúgás  
-
X
-
Február 8. Szerda (21:00)
Király Kupa elődöntő
TV: Digi Sport - Paulaner Sörház
 
 
Football Factor
 
Eurobarca FaceBook
 
Eurobarca Google+
Eurobarca Twitter
 
Bejelentkezés
Felhasználó:
Jelszó:
 
 
 
 
Fórum ajánló
 
 
Keresés
 
 
 
 
A NAP képe
 
 
Impresszum © 2003 - 2010, www.eurobarca.hu