2012.02.23 | Alfréd napja van
Főoldal > Labdarúgás
MOURINHO: A JÁTÉKOSOK AZT MONDJÁK, ITT LEHETETLEN NYERNI
Sok hiba, és sok jó döntés Teixeria Vitienestől
Z. Iván | 2012. 01. 26., 01:08
ESZKÖZÖK:   |  |  |   |     
A szerda esti kupatalálkozót követően José Mourinho a korábbi Clásicókhoz hasonlóan azt sugallta, hogy a Barcelona játékvezetői segítséggel jutott tovább a párharcból. A portugál újságírói kérdésre megtagadta a gratulációt a Barcelonának, de ezt megtette az egy héttel ezelőtti győzelemért. Az Eurobarcán ezúttal csak azért foglalkozunk külön cikkben a játékvezetéssel, mert feltételezhetően több vélemény is úgy ítéli majd meg a napokban, hogy Teixeria Vitienes a Barcelonát segítette a visszavágón.



Az odavágón történt esetleg játékvezetői hibákkal vagy tévedésekkel nem foglalkozunk, kizárólag a madridi ’Radio Marca’ játékvezetőt elemző rovatát idézzük a szerdai meccs kapcsán. Az ex-játékvezető Andujar Oliver a következőképpen értékelte a bíró ténykedését.

Alapvető értékelésként meg lehet jegyezni, hogy Vitienes jól döntött a tizenegyesgyanús helyzetekben, ellenben a sárga és piros lapok kiosztásakor rendre hibázott.

1. Ki kellett volna állítani Lassana Diarrát. Az első félidő végén a francia játékos fölvágta Messit, amiért megérdemelte volna a második sárga lapját.

2. Ki kellett volna állítani Pepét. A Real Madrid védője ezúttal ütött, ezúttal Cesc Fábregas arcára. 
 
3. Busquets kezezése nem tizenegyes. Nehezen értékelhető játékhelyzet, amit nehezen is lehet látni. Elsőre kezezésnek tűnik, de más szögből látható, hogy labda először a játékos mellét éri.

4. Abidal kezezése nem tizenegyes. A kezezést megelőzően veszélyes játék Ramos részéről, ráadásul Abidal kezezése akaratlan.

5. Jogosan érvénytelenített Ramos gól. A Real Madrid védője a gólja előtt szabálytalan Daniel Alvessel szemben.

6. Pepe nem követett el büntetőt Alexisszel szemben. Test - test elleni játék volt, hagyományos küzdelem, és nincs szabálytalanság. A védő jogosan védte a pozícióját a támadóval szemben.

7. Puyol nem követett el büntetőt Benzemával szemben. A francia megpróbálja elérni a labdát, de elveszíti az egyensúlyát.

Andujar Oliver elemzéséből kimaradt, de illik elmondani, hogy a játékvezető mindkét oldalon kevesebb sárga lapot osztott ki ahhoz képest, hogy mennyit kellett volna. Ahogy az is világos, hogy a 89. percben Sergio Ramost egy olyan esetért állította ki Vitienes, ami nem volt szabálytalanság.






 
Következő meccsek
Labdarúgás  
-
X
-
Február 26. Vasárnap (21:30)
Primera Division 25. forduló
TV: Sport 1 - Paulaner Sörház
 
 
Bejelentkezés
Felhasználó:
Jelszó:
 
 
 
 
Fórum ajánló
 
 
Keresés
 
 
 
 
A NAP képe
 
 
Impresszum © 2003 - 2010, www.eurobarca.hu