AZ ARGENTIN BEÁLLÍTOTTA RAÚL REKORDJÁT | A CSOPORTELSŐSÉG MARADT A TÉT
Továbbjutás és Messi: 0-2
Záborszky Iván | 2014. 11. 05., 23:36
ESZKÖZÖK:   |  |  |   |

Leo Messi és a maga két gólja hozta a győzelmet a Barcelonának az Ajax ellen a BL-csoportkörének 4. fordulójában. A Barça Lionel Messi révén az első félidőben előnybe került, majd a folytatásban duplázott is az argentin, így a Barcelona alapvetően simán vette az akadályt, és tartja a lépést az APOEL-t 1-0-ra legyőző PSG-vel.

A fekete bárányok közül Alves bennmaradt, Piqué kimaradt a kezdőből, helyette Bartra kapott lehetőséget a Barcelona kezdőjében. A tét a Barcelona részéről a csoportelsőségért való harc életben tartása, az Ajax szempontjából pedig a továbbjutásért élő remény életben tartása volt.

A meccs érdekessége főként az volt, hogy látszólag mindkét csapat nyíltan futballozhatott, tiszta helyzetekből mégis kevés adódott. A Barcelona idegenben is fölényben volt, de jelentős lehetőségekből kevés maradt.

A vezetést aztán a 36. percben szerezte meg a Barcelona, Bartra csapott le a labdára egy rögzített szituáció után, és adott gólpasszt egyben a tizenhatoson belül, Messinek már csak befejeznie kellett az akciót. A második félidőben sem változott jelentősen a játék, ritkán alakult ki tiszta gólhelyzet.

Az Ajax kapufát is elért a második félidőben, ezzel együtt a Barcelona talán jobban irányította, kezében tartotta a meccset, és Leo Messi 71. európai találatával be is állította Raúl González rekordját. A 76. percben emberelőnybe is került a Barcelona Veltman kiállítása után, innentől kezdve a holland csapat esélyei még inkább elszálltak.

Végül maradt a 0-2, ami azt jelenti, hogy matematikailag a Barcelona továbbjutott a csoportjából, ám a szintén 3 pontot szerző PSG-vel még meg kell küzdenie az első helyért.

Luis Enrique csapata az első félidőben inkább megszenvedett a győzelemért, de Messi góljai és a második félidei stabil játék meghozták a győzelmet, ami a továbbjutás mellett némi nyugalmat ad Luis Enrique szakvezetőnek és csapatának.