Végeredmény: Barcelona – Real Sociedad 1-2

A Real Sociedad 32 év után tudott ismét nyerni a Camp Nouban, Imanol Alguacilnak pedig 12. alkalommal jött ez össze. A Barça már a fordulót megelőzően bebiztosította matematikailag a bajnoki címet, a vendégek így sportszerűen díszsorfalat álltak a katalánoknak. Attól függetlenül, hogy a gránátvörös-kékek már biztosan bajnokok, még a céljuk lehet a hátralévő találkozókon, hogy minél több mérkőzést hozzanak le kapott gól nélkül, valamint, hogy Lewandowskit hozzásegítsék a Pichichi-díj elhódításához. Arról, hogy előbbi a mai nap folyamán ne sikerüljön, arról Koundé tett, aki egy nagyon veszélyes pozícióban vesztett labdát a meccs elején, a gyorsan végigvitt akciót pedig Merino értékesítette közvetlen közelről. Xavi Hernández együttesének inkább az első félidőben voltak lehetőségei, a gólt mégis a második játékrész utolsó percében Ferran Torres beadása után Lewandowski révén ekkor szerezte a csapat, bár ez csak szépségtapasz volt, mivel a lengyel találata előtt Sörloth is eredményes tudott lenni, szintén egy labdavesztés után, akkor Frenkie de Jongot tudták szerelni a vendégek. Folytatás kedden a Real Valladolid vendégeként.

A Real Sociedad elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a vasárnap esti Real Sociedad elleni hazai bajnoki mérkőzésre. Araújo és Pedri kisebb sérülés miatt, Gavi pedig eltiltás okán maradt ki. [FCB]

Laporta sem maradhatott ki a buliból

Xavi öröme

Végeredmény: Espanyol – Barcelona 2-4

Megcsinálták, bajnokok! A Barça az Espanyol legyőzésével négy fordulóval a vége előtt matematikailag is bebiztosította a bajnoki címét, a városi riválist pedig ezzel még inkább a kiesés szélére sodorta. Xavi Hernández legénysége gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a lényegi kérdéseket, a vezetőgólt Baldé megindulása és középre centerezését követően Lewandowski szállította, nem sokkal később a gólpassza után Baldé egy góllal is jelentkezett, ami az első volt neki Barça-mezben, a szünet előtt pedig még Lewandowski köszönt be közvetlen közelről egy gyorsan, pár átadásból végigvitt akció során. Az Espanyol védői sokszor nem voltak a helyzet magaslatán, nem egyszer fordult elő az, hogy egy-egy játékos méterekkel a csapattársai mögött helyezkedett, nem volt összhangban a többiekkel, a második félidő elején is ez volt a helyzet, amikor Frenkie de Jong ívelését Koundé váltotta gólra fejjel. Ezután Araújo és Christensen is elhagyta a pályát, az utóbbi biztosan sérülés miatt, az addig jól teljesítő védelem ezután jelentősen kihagyott, így az addig alárendelt szerepet játszó Espanyolnak ezután már helyzetei lettek, először Puado egy szép egyéni megmozdulással vette be a ma is jól védő Ter Stegen kapuját, majd az utolsó pillanatokban egy kapufáról kijövő fejes után Joselu. Így Ter Stegen és a Barcelona nem tudta lehozni a 26. kapott gól nélküli mérkőzését a spanyol bajnokság ebben a szezonban, ezért némileg kár a találkozó nagy részét elnézve, de aligha ez most a legfontosabb, amikor egy ilyen győzelemmel sikerült megkoronázni az idei teljesítményt.

Az Espanyol elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a vasárnap esti Espanyol elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Sergi Roberto a sérülése után megkapta a játékengedélyt az orvosoktól, így már mindenki Xavi Hernández rendelkezésére állhat a szezon végéhez közeledve. [FCB]

Egy egészen irigylésre méltó barcelonai karrier vége ez

Amit a csapatkapitány egy bajnoki cím felemelésével koronázhat meg.

A Barcelona a Liga lezárulta után egyből a japán fővárosba utazik

A Barcelona a La Liga befejezése után, június 6-án játszik barátságos mérkőzést a Vissel Kobe ellen - jelentette be kedden a klub. A tárgyalások már hetek óta folytak, mostanra pedig véglegesítették a mérkőzést, amelyen Andrés Iniesta és Sergi Samper személyében két olyan játékos is pályára lép, akit korábban már láthattunk gránátvörös-kékben. A mérkőzést Tokióban rendezik, a csapat a Celta Vigo elleni összecsapása után, a bajnokság utolsó játéknapján utazik a japán fővárosba, attól függően, hogy a LaLiga mikorra tűzi ki a mérkőzést. Az előző szezonban a katalánok ugyanígy tettek, és Sydneybe utaztak barátságos mérkőzésre, ahol Ausztrália legjobb játékosaiból álló válogatottal találkoztak.

Induljon jól a nap

A Barça a következő fordulóban, május 14-én vasárnap egy Espanyol elleni győzelemmel matematikailag is bebiztosíthatja a bajnoki címét, miután a Real Madrid a Real Sociedad vendégeként vereséget szenvedett (2-0).

Végeredmény: Barcelona – Osasuna 1-0

A Barça vért izzadva, de végül a csereként pályára lépő és ennek ellenére nagy szívvel játszó Jordi Alba találatával otthon tartotta mindhárom pontot az Osasuna ellen, a győzelem egyébként is fontos, de úgy még inkább, hogy ezzel a lépéssel már csak 6 pontra van szüksége a katalánoknak a bajnoki cím bebiztosításásához matematikailag. Pedig nem mindig tűnt úgy, hogy ez a találkozó ilyen nehézségeket fog okozni a Barçának, egyrészt azért, mert az Osasuna vezetőedzője, Arrasate azt is előtérbe helyezte, hogy csapata szombaton a Real Madrid ellen lép majd pályára a Copa del Rey döntőjében, ezért több olyan játékosnak is lehetőséget adott, akik eddig nem igazán jutottak szóhoz, másrészt, a vendégek egyik középhátvédje, a 22 esztendős Herrando az első élvonalbeli mérkőzésén utolsó emberként szabálytalankodott Pedrivel szemben, így az Osasuna már a 27. percben megfogyatkozott. Gavit nem sokkal az első félidő vége előtt kisebb sérülés miatt le kellett cserélni, Ansu Fati váltotta. A második játékrészben a cserepadon helyet foglaló támadók közül Dembélé és Ferran is megkapta a lehetőséget, de a mindent eldöntő gólt mégis a szintén onnan beálló Alba szerezte. Az emberelőny ellenére voltak olyan pillanatok, amikor nem igazán látszott, hogy melyik csapat játszik 10 emberrel. Most jön egy kis pihenő, a folytatás pedig május 14-én, jövő vasárnap következik majd az Espanyol vendégeként.

Az Osasuna elleni keret

Íme, a Barcelona kerete az Osasuna elleni hazai bajnoki mérkőzésre. Sergi Roberto sérülés miatt maradt ki. [FCB]

Busquets meglátása Raphinha gólja előtt

Maradjunk annyiban, ezt nem mindenki tudta volna észrevenni és így kivitelezni.

Végeredmény: Barcelona – Real Betis 4-0

A Barça a vártnál könnyebben, szinte komolyabb megerőltetés nélkül nyerte meg a Real Betis elleni bajnoki mérkőzését. A gránátvörös-kékek már rögtön a találkozó elején megszerezték a vezetést, miután Raphinha beadása után a sérülésből visszatérő Christensen bólintott közvetlen közelről a kapuba - ezzel a dán az első gólját szerezte a Barcelona színeiben. Pellegrininek már a 12. percben, még a Barcelona vezető gólja előtt bele kellett nyúlnia a meccsbe Felipe Luiz sérülése miatt, akit az az Edgar González váltott, aki aztán 9 perc leforgása alatt begyűjtött két sárga lapot, a másodikat egy teljesen feleslegesen elkövetett szabálytalanság nyomán Pedrivel szemben, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A Betis a kiállítás előtt sem igazán tudta igazán követni az elképzeléseit, miután megfogyatkoztak, még annyira sem, szinte azonnal büntetett a Barça, amely Koundé középre centerezését követően Lewandowski révén már kettőre növelte a különbséget. Az eddigi történések megadták az alaphangot a folytatásra, három perccel a lengyel gólja után Busquets szenzációs átadása után Raphinha a gólpassza után eredményes is tudott lenni, a végeredményt pedig a hajrában végül Guido Rodriguez állította be, aki Ansu beadásába csak úgy tudott beleérni, hogy az a saját kapujában kössön ki. A sérülésből visszatérő Christensen kezdőként 60 percet, Dembélé csereként beállva 17 percet kapott, valamint bemutatkozott az a Lamine Yamal is, aki az elmúlt két alkalommal is ott volt már a meccskeretben, de akkor még pályára nem lépett. Az elmúlt időszakban látottak után ráfért ez a győzelem a csapatra, meg a négy rúgott gól is. Folytatás kedden az Osasuna ellen a Camp Nouban.

A Real Betis elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szombat esti Real Betis elleni hazai bajnoki mérkőzésre. Sergi Roberto sérülés miatt maradt ki, visszatért viszont az eltiltását előző fordulóban letöltő Busquets, valamint a sérülése után Dembélé és Christensen is megkapta a játékengedélyt az orvosoktól. [FCB]

Végeredmény: Rayo Vallecano – Barcelona 2-1

A Barça nem tudott véget vetni a rossz szériájának a Rayo Vallecano vendégeként, a katalánok ugyanis már négy mérkőzés óta nyeretlenek ezen a helyszínen (1 döntetlen és 3 vereség), ráadásul ezeken háromszor még az ellenfél kapuját sem tudták bevenni - a mai az egyetlen kivétel ebben a tekintetben. A Barça legutóbb még 2019 márciusában tudott nyerni a Rayo ellen a spanyol bajnokságban, akkor 3-1-re a Camp Nouban. A hazaiak viszonylag hamar, már a találkozó 20. percében megszerezték a vezetést egy labdaszerzés utáni gyors kontrát követően Álvaro García éles helyzetből leadott pontos lövésével, a második félidő elején erre még rátett egy lapáttal a madridi csapat és Fran García közvetlen közelről Ter Stegen mellett elgurítva a labdát kettőre növelte csapata előnyét. Ezután ugyan Lewandowskinak összejött az érvényes gól (szerzett egyet lesről is korábban), de ez már csak a szépítésre volt elég, másra nem, mert túl későn érkezett. A lengyel klasszis négy találkozó után volt ismét eredményes. A Rayo egyszerűen jobban akarta a győzelmet. A bajnoki tabella szempontjából nincsen újdonság, a Barcelona előnye továbbra is 11 pont az élen a második helyezett Real Madriddal szemben, nem sikerült növelni tehát az előnyt és kihasználni a rivális pontvesztését, pedig megvolt rá az esély. Folytatás szombaton a Real Betis ellen a Camp Nouban.

A Rayo Vallecano elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szerda esti Rayo Vallecano elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Dembélé, Christensen és Sergi Roberto sérülés miatt, Busquets pedig eltiltás okán maradt ki. [FCB]