La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.30. 16:29:32

Ma május utolsó napja van. Semmi hír a B edzői posztjáról és a lejáró szerződésű fiatalokról.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.24. 22:35:13

Chino írta:
2021.05.24. 18:47:17

Colladoval sem hosszabbítottak egyelőre.


A Juvenil A-ba pedig érkezik egy jobbhátvéd, Carlos Alemán (16 éves), akit a korosztálya egyik legtehetségesebb játékosának tartanak, az ügynöke pedig Rodrigo Messi.
Colladonak 23-ig szól a szerződése.
Ha Rodrogo Messi hoz játékost, az jel arra nézve, hogy az öccse marad.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.24. 18:47:17

bunga írta:
2021.05.22. 11:25:15
Orellananak, Marsanak és Pequének egy hónap múlva lejár a szerződése. Gondolom, elmennek és csak a nevelési díjat kapjuk utánuk. A jelenlegi helyzetben nincs mit tenni.
Colladoval sem hosszabbítottak egyelőre.

Az alsóbb osztályokba az Espanol utánpótlásából jó pár játékost igazolnak.
Az Infantil A-ba (2008-as korosztály): Andrea Natali, Pol Bernabeu, David Munoz
A Juvenil B-ben lesz jövőre Miguel Carvahlo, egy brazil kp. (2005-ös korosztály).

A Juvenil A-ba pedig érkezik egy jobbhátvéd, Carlos Alemán (16 éves), akit a korosztálya egyik legtehetségesebb játékosának tartanak, az ügynöke pedig Rodrigo Messi. Azt mondják az ő nevét érdemes megjegyezni. Az U15-ben illetve az U16-os válogatottban már játszott/játszik, most megy ha minden igaz eggyel feljebb.

Plusz jön még egy 22 éves szélső, Ferran Jutglà.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.22. 11:25:15

Orellananak, Marsanak és Pequének egy hónap múlva lejár a szerződése. Gondolom, elmennek és csak a nevelési díjat kapjuk utánuk. A jelenlegi helyzetben nincs mit tenni.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.05.17. 19:50:44

bunga írta:
2021.05.17. 15:19:07
Jack Napier írta:
2021.05.17. 12:51:59
( hosszú lett sry, igazából ezt a bejegyzést Bunganak szánom aki minden héten megfejti, hogy mi lehet a gond a kreatív egysorosaival … és akik egy rossz meccs után elüldöznének minden tehetséget elvégre ő "nem barca-szint és nem is lesz az" )
Félreolvastál. Éppenhogy Araujot, Pedrit, Moribat tartom a szezon nagy pozitívumának és Fati sérülését a balszerencsének. Három problémám van a fiatalokkal kapcsolatban. El kéne dönteni, hogy nem fontos cél a másodosztály. Minden klasszisigéretnek utat kellene nyitni a "nagycsapat" felé. A pepecselés helyett nagyobb hangsúlyt kéne helyezni a gólokra az utánpótlásnál.
(Igen a végén tényleg úgy tűnt mintha egy kalap alá vennélek azokkal akik egyből lemondanak egy-egy igéretes játékosról mert nem hozza az első meccsén a prime Iniesta szintet.
Csak azért írtalak téged bele mert te szoktál aktív lenni ebben a témában. És sokszor vannak egyébként olyan meglátásaid amik szerintem jók és hasonlóan gondolom ém is szóval bocs ha ironikusnak tűnt az amit írtam.)

A mondandóm lényege az volt, hogy szerintem téves az a fajta megközelítés ami mostanában egy elég elterjedt jelenség lett a sportsajtóban és szurkolók között is egyaránt. Gondolok itt arra, hogy sokan annyira felületesen követik manapság az eseményeket, hogyha egy fiatal játékos az első 10 meccsén nem ad 3 gólpasszt és nem lő mellé 5 gólt akkor az egyből középszerűnek van titulálva.
Ezért írtam azt a Barca fiataljaira reflektálva, hogy nem egészséges az a fajta szemlélet, hogyha valaki az első szezonjában nem úgy játszik mint egy top játékos akkor az egyből kapja a sarat. Jó példa erre Pedrinek a megitélése: sokan elvárják, hogy ő középpályásként adjon minden meccsen 3 kulcspaszt, cselezze át magát a védőfalon de azért mellette zárja is le passzsávokat és védekezzen is ezerrel. Mindezt persze úgy, hogy nincs egy konkrét taktikai elképzelés mostmár lassan 3 éve (az erőtlen passzolgatást egész meccsen és majd valaki(Messi) úgyis talál egy gólt nem nevezném taktikának.)
Ezek az elvárosok teljesíthetetlenek.
Szerintem jelenleg az a legnagyobb probléma a fiatalokkal kapcsolatban, hogy lehetnek bármilyen tehetségesek addig amíg egy ötlettelen erejét vesztett és idejét múlt stílusú csapatban kell bizonyítaniuk sokkal kevesebb az esélyük arra, hogy megmutassák mit tudnak valójában. Régebben nem véletlen tűnt úgy egy csomó fiatalról, hogy akkora spílerek pl. Tello, Cuenca vagy akár Rafinha mert akkora minőséget képviseltek, csak szimplán volt egy jól működő rendszer amiben mindenki tudta mit kell csinálni.
A jelenlegi álló vízben ami olyan 3-4 éve van sokszor az egyébként sokat bizonyított sztárok sem tudják mit kéne csinálni és sülnek be az új igazolások évről-évre. Sokszor Messi is csak áll egy helyben és nézi ahogy Granadak és hasonló patinás csapatok rámolják be a gólokat és közben a 80 milliós játékosok ezt végig asszisztálják.
Lényeg lényeg, hogy egy ilyen hitehagyott csapatban nem csoda, hogy mostmár hosszú évek óta egy La Masias sem tud megragadni hosszútávon.

Talán idén elindult valami de most sem azért, mert Koeman akkora zseni, hogy megtálalta a helyüket a fiataloknak. Egyszerűen a Barca olyan szintű minőségi romláson ment keresztül az évek során, hogy mostmár a 19 éves Barca Bsek kezdő csapat tagjai tudnak lenni. Idővel persze könnyen lehet, hogy ők lesznek az alapkövei egy új és sikeresebb csapatnak. De ez valahol szerintem elég szomorú.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.17. 15:19:07

Jack Napier írta:
2021.05.17. 12:51:59
( hosszú lett sry, igazából ezt a bejegyzést Bunganak szánom aki minden héten megfejti, hogy mi lehet a gond a kreatív egysorosaival … és akik egy rossz meccs után elüldöznének minden tehetséget elvégre ő "nem barca-szint és nem is lesz az" )
Félreolvastál. Éppenhogy Araujot, Pedrit, Moribat tartom a szezon nagy pozitívumának és Fati sérülését a balszerencsének. Három problémám van a fiatalokkal kapcsolatban. El kéne dönteni, hogy nem fontos cél a másodosztály. Minden klasszisigéretnek utat kellene nyitni a "nagycsapat" felé. A pepecselés helyett nagyobb hangsúlyt kéne helyezni a gólokra az utánpótlásnál.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.05.17. 12:51:59

Az utóbbi időben kicsit téves lett a La Masia megitélese azt vettem észre.
Időről idöre számon van kérve itt a fórumon, hogy miért nem bíznak elégge az ifistákban vagy éppen az ellenkezője, hogy miért jó középszerű fiatalokat nyomatni.
Beleesünk talán sokan abba a hibába, hogy várunk egy olyan új arany generációra, mint akik 15 éve maguk mögött hagyták a világfutballt Xavi, Iniesta, Puyol vezérletével.
Egy a probléma, hogy amikor ők elkezdték bontogatni a szárnyaikat volt egy stabil háttér a csapaton belül és a Cruyffista filozófia és a játékosok átgondolt nevelése és menedzselés átjárta a klubbot. Voltak profi vezéregyéniségek a nagycsapatban és akkor a csapatkapitányok tényleg helyretették azokat akik linkeskedtek.
Valószínű, hogy sokkal jobban tudott fejlődni egy fiatal egy ilyen közegben. Azokban az időkben a srácok akiket felhívták a B csapatból és tehetségükből adódóan pluszt tudtak adni egy meccshez csak a hab voltak a tortán egy amúgy is tökéletesen működő gépezetben.

Ezekből mostanra alig maradt valami a klubbon belül. Jelenlegi Barcában ott tartunk, hogy ha egy 18-19 éves srác nem tud tökéletesen élni az adódó lehetőséggel akkor rajta csattan az ostor mert egy darab hibán hátul simán elmegy egy meccs.
Csak érzékeltetésként Mingueza belebotlik a labdába félpályánál és megszerzi az ellen a labdát akkor az kb 70%-ban gól mert nincs aki kisegítse.
Most ez 10 évvel ezelőtt úgy nézett ki hogy pl. Montoya vagy Bartra eladott egy labdát a térfelünkön akkor ott volt a pályán egy Puyol vagy egy top Dani Alves akik gyakorlatilag csukott szemmel szerelték az ellenfelet.
Nem véletlenül bizonytalankodnak rengeteget a fiatalok mert egyszerűen már nincs meg az a csapat egység ami eltüntette a hibákat. Nincsenek olyan karakterek akik képesek valami irányt mutatni az újoncoknak, őszintén egy olyan csapatban ahol OldalPassz Roberto egy 4. számú Csk lehet a két kék szeméért ott túl sokat nem is kell várni.

Most ezek után szerintem rohadtul igázságtalan számon kérni azokat a játékosokat akik az első teljes szezonjukat játszák egy top bajnokságban. Egyértelmű szerintem, hogy Pedrit, Destet sem azért igazoltuk és Moribat sem azért hozták fel a B-ből, hogy majd ők lehozzák nekünk a bajnokságot.

( hosszú lett sry, igazából ezt a bejegyzést Bunganak szánom aki minden héten megfejti, hogy mi lehet a gond a kreatív egysorosaival … és akik egy rossz meccs után elüldöznének minden tehetséget elvégre ő "nem barca-szint és nem is lesz az" )
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.16. 16:55:16

Valahogy féloldalas lehet a La Masia képzése. Hosszú évek óta Fati volt az egyetlen gólerős játékos, aki onnan került ki.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.16. 16:32:13

Ez mondjuk szerintem inkább a vezetőségen múlik, de egyetértek, hogy nem létszükséglet a másodosztályba jutás a fiatalok fejlődésének szempontjából.
Persze hasznos lenne, ha egyel magasabb szinten edződnének, de a legfontosabb abban a korban a folyamatos játéklehetőség.

Amúgy pedig egy fiatalokból álló B csapattól ez is szép teljesítmény, hogy újra ott voltak a feljutás kapujában. =D>
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.05.16. 16:01:43

Chino írta:
2021.05.16. 15:00:45
A kicsik büntetőkkel kikaptak a Murciatól, a feljutás így elmarad idén. :(
Nem is baj szerintem, hogy kiestek (szerk: azaz nem jutottak fel), mert mikor másodosztályban volt a csapat, akkor jöttek a középszerű (másodosztályhoz mértek korrekt) igazolások, ha jól emlékszem. Nehogy emiatt háttérbe szoruljanak a fiatalok.

Aki nagy tehetség, annak mindegy, hogy harmad vagy másodosztályból fog berobbanni az első csapatba.

Szerintem legalábbis egy harmadosztályú ellenfél ellen jobban be merik dobni a 17-18 éveseket, mint egy ligával feljebb. És szvsz jól is van ez így.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára geridoss 2021.05.16. 17:33:12-kor.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.16. 15:05:09

Chino írta:
2021.05.16. 15:00:45
A kicsik büntetőkkel kikaptak a Murciatól, a feljutás így elmarad idén. :(
Nem állt melléjük a szerencse sem, 9-ből 5 tizit kihagytak.

Barça B: ❌⚽️⚽️❌❌❌⚽️⚽️❌
UCAM Murcia: ⚽️❌❌❌⚽️❌⚽️⚽️⚽️

Inaki Pena 3 tizit fogott meg. :shock:

Rendes játékidőben 2-2 volt, 1-0-ról fordítták meg a kicsik Manaj duplájával, de így is kevés volt.

Ejjj de jó lett volna.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.16. 15:00:45

A kicsik büntetőkkel kikaptak a Murciatól, a feljutás így elmarad idén. :(
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.10. 22:32:53

A hétvégi meccset újra behúzták a fiatalok a Villareal ellen. Mondjuk 3:0-ról majdnem sikerült leaadni. Balde végigjátszotta a meccset és vétett egy öngólt, de ahogy hallottam elég jó volt. Mondjuk elég érdekesen döntött Pimienta, Collado és Manaj is csak egy-egy félidőt kapott, bár a középpályát megérezte.

Aki kíváncsi:

https://www.youtube.com/watch?v=Z6BKhsjDPFU

Ezzel meglett a 2. hely és ha minden igaz a feljutásért első körben a Murciat kaptuk.

Szerk.: Érdekesség, hogy a rájátszás 5 csoportjának 30 csapata közül a Barca B szerezte a legtöbb pontot (5 győzelem egy vereség))
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.03. 15:50:47

A kicsik újra nyertek, ezúttal a csoportelső Ibizat sikerült elkenniük. A szokásos Manaj-Konrad duó. Már csak a Villarealt kellene elverni.

Jól tudom, hogy a csoportkörbe azokat az eredményeket számolják, amik az alapszakaszban voltak, ha már találkoztak a csapatok? Valaki meg tudna erősíteni?
Ha igen, akkor ez rossz hír, mivel a 'Nastic oda-vissza és az Andorra idegenben vert minket. Kár, hogy ősszel a kicsik is hasonló cipőben jártak, mint az A-csapat.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.28. 08:25:43

Chino írta:
2021.04.27. 11:04:20

Moribat jó lenne visszadobni a rájátszásra, nagy erősítés lehetne. Igazából abból a szempontból nincs sok tétje, hogy ki kerülhet fel majd a nagy csapatba, a tehetségek ugyanúgy ott lesznek, főleg, hogy Koeman folyton monitorozza őket, rendszeresen jár ki a kicsik meccseire. Annyiból lehet előnye, hogy erősebb csapatok ellen edződhetnek, illetve a közvetítési díjak miatt egy kis plusz pénz állna a házhoz.
Moriba már nélkülözhetetlen a "nagyoknál" a bajnoki hajrában. Inkább a fordítottjára gondolok: Lehet, hogy ott Konradra és Colladora is szükség lehet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.27. 22:56:07

Értem, köszi, a csoportokig én is eljutottam, a 16-os mezőny volt fehér folt.
Írj beszámolót később, hogy állunk [-o< :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.27. 11:04:20

recrea írta:
2021.04.27. 07:04:10
Chino írta:
2021.04.26. 14:46:55
Tegnap újra győztek a kicsik Mingu, Moriba és Collado nélkül. Elég jó úton járnak a feljutáshoz.
Itt mi a további program? Hogy működik a feljutás?
Baromi bonyolult a lebonyolítás (vagy csak én érzem annak) valaki majd kijavít. ha rosszul mondom. A 100 csapatos harmadosztályból a bajnoki helyezések alapján bejutottak egy újabb körbe, ahol a csapatokat 5 db 6 fős csoportba osztották. (ezekbe bajnoki pontokat is hoztak)
Ezekből a csoportokból az első 3 (+ a legjobb negyedik)egy újabb 16 fős körbe kerül, ahol összesorsolják őket és 2 körben egyenes kieséssel kialakul a 4 feljutó.
A B-csapat jelenleg a csoportjában 2. helyen áll, jó eséllyel itt is marad, így továbbjut a top 16-ba, ahol a többi második helyezett közül fog játszani vkivel.

Én így emlékszek rá, de ha tévedek valamiben kérem javítsatok ki.

Moribat jó lenne visszadobni a rájátszásra, nagy erősítés lehetne. Igazából abból a szempontból nincs sok tétje, hogy ki kerülhet fel majd a nagy csapatba, a tehetségek ugyanúgy ott lesznek, főleg, hogy Koeman folyton monitorozza őket, rendszeresen jár ki a kicsik meccseire. Annyiból lehet előnye, hogy erősebb csapatok ellen edződhetnek, illetve a közvetítési díjak miatt egy kis plusz pénz állna a házhoz.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.27. 07:04:10

Chino írta:
2021.04.26. 14:46:55
Tegnap újra győztek a kicsik Mingu, Moriba és Collado nélkül. Elég jó úton járnak a feljutáshoz.
Itt mi a további program? Hogy működik a feljutás?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.26. 14:46:55

Tegnap újra győztek a kicsik Mingu, Moriba és Collado nélkül. Elég jó úton járnak a feljutáshoz.

Érdemes megnézni Konrad első góljánál, azt az assistot. (0:40) :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=aFm5-K53Iro
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.22. 15:33:13

Chino írta:
2021.04.22. 12:59:37


Semmi köze a feljutásnak a szerződésekhez, nem ezen múlik kit akarnak megtartani és kit nem. Max. bónuszok játszanának. Aki biztos, hogy marad szerintem az Moriba, Nico Gonzalez, Balde, Mingueza, Gavi (akik szezon elején még a B-be/ifibe tartoztak), legalábbis eddig őket foglalkoztatta Koeman vagy őket emelte ki Koeman, akikre számít a jövőben.Sőt Balderól úgy nyilatkozott több interjúban, mint aki megérett arra, hogy már jövőre stabil tagja legyen az A-keretnek, mint Alba helyettese. Colladonak pedig még van ideje. Minguezanak már, ha jól tudom asztalon van a szerződés kitételének aktiválása.
A legnagyobb tehetségeink és legmeghatározóbb saját neveléseink, mind a harmad -negyedosztályból jöttek. Alapból nem sok időt töltött a B-csapat a másodosztályban.

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ha Xavi Simons maradt volna milyen szerepe lenne itt. Könnyen elképzelhető, hogy Koeman adott volna neki már lehetőséget. Látjuk, hogy nem szívbajos a fiatalokkal és ha hozta volna azt a teljesítményt, amit jósoltak neki nem csodálkoznék, ha Moribahoz hasonló szerepe lenne már.
Orellana? Peque? Marsa?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.22. 12:59:37

bunga írta:
2021.04.22. 06:40:25
Úgy látom, nagy jelentőséget tulajdonítanak a B feljutásának a másodosztályba. Valószínűleg ennek kimenetele fog dönteni , hogy melyik játékosnak kínálnak szerződést - és milyet.
Semmi köze a feljutásnak a szerződésekhez, nem ezen múlik kit akarnak megtartani és kit nem. Max. bónuszok játszanának. Aki biztos, hogy marad szerintem az Moriba, Nico Gonzalez, Balde, Mingueza, Gavi (akik szezon elején még a B-be/ifibe tartoztak), legalábbis eddig őket foglalkoztatta Koeman vagy őket emelte ki Koeman, akikre számít a jövőben.Sőt Balderól úgy nyilatkozott több interjúban, mint aki megérett arra, hogy már jövőre stabil tagja legyen az A-keretnek, mint Alba helyettese. Colladonak pedig még van ideje. Minguezanak már, ha jól tudom asztalon van a szerződés kitételének aktiválása.
A legnagyobb tehetségeink és legmeghatározóbb saját neveléseink, mind a harmad -negyedosztályból jöttek. Alapból nem sok időt töltött a B-csapat a másodosztályban.

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ha Xavi Simons maradt volna milyen szerepe lenne itt. Könnyen elképzelhető, hogy Koeman adott volna neki már lehetőséget. Látjuk, hogy nem szívbajos a fiatalokkal és ha hozta volna azt a teljesítményt, amit jósoltak neki nem csodálkoznék, ha Moribahoz hasonló szerepe lenne már.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.22. 06:40:25

Úgy látom, nagy jelentőséget tulajdonítanak a B feljutásának a másodosztályba. Valószínűleg ennek kimenetele fog dönteni , hogy melyik játékosnak kínálnak szerződést - és milyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.14. 14:27:37

davi10 írta:
2021.04.14. 13:49:40
Köszi az infókat!
Ha már szóba került a kisBusi. Belőle lehet még valami? Akárhányszor felmerül a neve valahol, mindig sérült. Azt tudom, hogy tavaly a Twente-ben volt kölcsön és sokszor játszott védőt.
22 éves, azért ennél fiatalabbakat is felhoz Koeman, ha másért nem, edzeni.
Sokat sérült, de Orellana már régen átvette a helyét és jól teljesít azon a poszton, nem fogja onnan Busi kirobbantani. Ráadásul mostanában Nico egyre inkább stabilizálódik.
Személy szerint én nem is tartottam akkora tehetségnek, akárhányszor láttam játszani nem mutatott semmi olyan kiemelkedőt, ami az első csapatra predesztinálná. Max. a neve. :D
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.14. 13:49:40

Köszi az infókat!
Ha már szóba került a kisBusi. Belőle lehet még valami? Akárhányszor felmerül a neve valahol, mindig sérült. Azt tudom, hogy tavaly a Twente-ben volt kölcsön és sokszor játszott védőt.
22 éves, azért ennél fiatalabbakat is felhoz Koeman, ha másért nem, edzeni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.14. 13:29:49

davi10 írta:
2021.04.14. 12:03:14
Nico-ról mit kell tudni? Ha jól látom vkp, U17-es válogatottban van 3 meccse.
Közben látom, hogy volt is szó már róla, egy "klasszikus" vkp jól jönne, Moriba nem tűnik annak, De Jong meg mondjuk mindenes. Busi hiába kapta össze magát, azért kiszoríthatná már valaki :D
Idén került fel a B csapatba, majd Oriol Busquets sérülése után, a kezdőben is ragadt, nem is érdemtelenül, a kp vezére lett 19 évesen. Nagyon jól bánik a labdával, lát is a pályán, termetéhez képest gyors is és 1-1 ellen is nagyon jó védekezésben.

Tegnapi hír vele kapcsolatban:
📰 [TV3 - @OriolDomenech] | Yesterday was the first meeting between Mateu Alemany, Ramon Planes and Nico González for his contract renewal, where they proposed for him to enter the discipline of first team.

Azt még érdemes tudni róla, hogy nem más mint a Deportivo legendájának Frán Gonzáleznek a fia, ismertebb nevén 'Frán', aki 400 akárhány meccset nyomott le a Deporban. A családdal is találkozott már Alemany, mindenképpen szeretnénk magunkhoz láncolni a srácot. A nyári felkészülést mindenképpen a nagyokkal kezdené meg, de spanyol szakemberek szerint rövid időn belül Busquets utódja lehetne a klubnál. De nem hozzá, hanem a Citys Rodrihoz hasonlítják a stílusát, termetileg és játékban is nagyon hasonlók.

Pimienta is nagyon jó véleménnyel van róla, valamint Koeman és a stáb is többször megnézték őt (is) a B-ben.

Röviden ennyi. :D
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése