Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.20. 00:48:18

Tudom, hogy hiú ábránd, de én bárkivel megbékélnék helyette, ha az EB és a szünet után úgy kezdődne az új szezon felkészülési szakasza, hogy hetente akár több időpont is sportpszichológussal, legalább 1 hónapig, és utána is ritkábban egész évben. Nálam ez őszintén égetőbb lenne bármilyen más kérdésnél. Vannak játékosok, akiknek kiemelten fontos lenne, vannak, akiknek kevésbé, de menjen csak szépen mindenki. Sok helyen ez eleve bevett szokás, de most konkrétan mi lehetünk Európa mentálisan legmeggyötörtebb csapata, bár idén a Juve versenyzik azért velünk, és ez nem a mi dicséretünk. 0-4-ek, 2-8-ak után ennek szerintem automatikusnak kellene lennie...
Nem tartom lehetetlennek, hogy ebben a gyenge idei mezőnyben ez már önmagában elég lett volna ahhoz, hogy megadja azt a pár plusz pontot, amivel megnyerhettük volna a bajnokságot...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.18. 19:19:45

A következő szezon
ban olyan nyomasztó lesz az eredménykényszer, hogy Koeman a kirúgással járna jól, ha megkapja a pénzét.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.17. 23:57:21

Ronaldinho&Barca írta:
2021.05.17. 20:57:10
Évente cserélgetni edzőt, nem egy bajnokcsapat ismérve. Én hagytam volna még egy éved dolgozni Koemant, most már rendeződött a klub helyzete ami az elnökséget illeti, már csak a keretet kellene rendbe rakni. Persze minden mindennel összefügg, biztos van ebben a sztoriban is egy csipetnyi Messi.
Egészséges, normális helyzetben valóban ez lenne a dolgok természetes folyamata.
Csak sajnos Barcelonában már hosszú évek óta nem természetes módon zajlanak a dolgok.
Mindentől függetlenül az időközben történt elnökválasztás önmagában is adhat felhatalmazást olyan edző kinevezésére, akit az új elnök szeretne.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.05.17. 20:57:10

Évente cserélgetni edzőt, nem egy bajnokcsapat ismérve. Én hagytam volna még egy éved dolgozni Koemant, most már rendeződött a klub helyzete ami az elnökséget illeti, már csak a keretet kellene rendbe rakni. Persze minden mindennel összefügg, biztos van ebben a sztoriban is egy csipetnyi Messi. Egy ember van akit eltudnék képzelni a padon és 100%-ban megfelelne a posztra, tudásban, szívben, Ő most már Barcelonában van. Ha Laporta elintézi, akkor ez a [auto_cenzúra] tényleg egy zseni.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.05.17. 17:49:32

zsoltfree írta:
2021.05.17. 17:41:11
Nem követem az Atalanta meccseit, de egy olasz bajnokságban - már ha jól emlékszem - 3. éve vannak benne a top3-ban. Fogalmam sincs mit tud az az edző, de hogy ott nincsenek világsztárok az tuti, és ez több, mint kiegyensúlyozott teljesítmény, az is biztos. Nem kellene ő nekünk?
Gasperini. Volt az Inter edzője, ott nem húzta sokáig. Nem alkotott maradandót. Most itt kijött a lépés, de nem hiszem hogy egy Barcához ő elég lenne.
Allegri nem lenne talán rossz, ő a játékosokhoz alakítja a taktikát, de ő meg keveset rotál, meg kevésbé helyezi előtérbe aa fiatalokat.
Nem tudom ki lehetne jó nekünk jelenlegi helyzetünkben.. Talán Pimienta megérdemelne egy esélyt. De a keretet nagyon alakítani kellene minden esetben.
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.17. 17:41:11

Nem követem az Atalanta meccseit, de egy olasz bajnokságban - már ha jól emlékszem - 3. éve vannak benne a top3-ban. Fogalmam sincs mit tud az az edző, de hogy ott nincsenek világsztárok az tuti, és ez több, mint kiegyensúlyozott teljesítmény, az is biztos. Nem kellene ő nekünk?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.17. 16:59:07

Kalapos írta:
2021.05.17. 09:58:32
Barom ez az ember, a játékosokat pedig sajnálom mert a fiatalok közül mindenki többre hivatott mint amit itt elérhet. Az öregek meg már vissza kellene vonuljanak.

Kövezzetek meg, de szerintem José Mourinho kellene nekünk.

Koeman nem tette tönkre a csapatot, de nem is mentette meg,
Klubházon kívül ez mind logikus lépés. Az megint egy más kérdés, hogy az idő síkjában ez már eleve késést szenved.
Mou sem kell hozzá, csak egy határozott, tökös edző a kellő felhatalmazással.
Amíg a "nosztalgia és kell a rutin meg a tapasztalat" az uralkodó álláspont, addig minden bukó lesz. Beleértve a szerződéseket is, valamint a bevétel is kevesebb lesz. Szerződésekből kilépni sem egyszerű, de arra ott a jogászkodás, ha másképp nem megy. Ezzel megnyílik a jövő felé vezető út a fiatalokkal. Eladható focit kell játszatni, ami a mai konkurenciákat ismerve egyáltalán nem tűnik lehetetlennek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.17. 16:55:38

Bizony, Pique befolyásáról voltak pletykák. Ebből persze ki tudja mennyi igaz, de az alapján, hogy mindig nyomatva van, meg hogy Laporta vele jár tárgyalni az Uefa vezetőivel, hát sajnos úgy tippelném, hogy nem kevés.

Aztán edző legyen a talpán, aki kirakja a csapatból a jövendőbeli elnököt, Laporta havrját, a katalán kiskedvencet. Pont Koemannak lett volna rá remek lehetősége a 8-2 után a szaván fogni, nem is tudom neki megbocsáttani, hogy nem tette. :evil:
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.17. 15:24:01

Mondjuk nekem még a költözéshez is soknak tűnik 22 bőrönd,de lehet csak nekem van kevés cuccom :D
Szerintem akkor nem fog viccelni! Itt nagy tisztogatás lesz! Hozott 11 mezőny játékost két darabokban! :D
Jogosak ezek igen. :lol:
Nem hiszem, hogy tényleg igaz a 22, de állítólag feltűnően sok bőrönd volt. Sok a szennyes na, haza hozta Piquének hogy mossa ki. :D

Itt a videó, amikor leszálltak és megrohamozták őt az újságírók:
https://twitter.com/ESPORTSCOPE/status/ ... 68864?s=19

Nem tud semmiről, csak nyaralni jött. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.17. 15:18:36

Atlantis írta:
2021.05.17. 13:29:28
Amúgy hozzáteszem itt sokan jönnek azzal, hogy jajj a Pique féle keménymaggal van a baj, miattuk nincs változás, miért nem mennek el...
Én is csak Pikéből nézem ki hogy szándékosan nyomatja magát. Busi teljesen rendben van, a ligára még elég is, SR is talán elül a padon.
De Piké :lol: Róla azért voltak hírek, pl hogy De Ligt leigazolását ő fúrta meg :DD De hát az csak nem volt igaz, remélem.

Viszont akkor most csak gyenge az edző, mert nem látja hogy De Jong, Mingu, Umtiti és bárki akinek két lába van is jobb megoldás mint Piké, vagy Piké a gonosz aki mindenáron játszani akar.

Én nem tudom, de nekem mindegy is, legyen a tuti választás, repüljön mindkettő + Lenglet és Grizi is :D A többieknek egye-fene-na megengedem hogy maradjanak, talán, új edzővel.

Xavinak örülnék hogy jön, ha be is jönne :D Ha nem, viszont 10x szomorúbb leszek mint egy Setiennél vagy Koemannál. Xavinak ha jókor jön 10 éve lehetne a padunkon. Ha rosszkor jön, lehet hogy 10 hónapja se lesz, és soha többet nem látjuk. Benne van potenciál, akár ezt a szitut is megoldhatja, de nagyon féltem is őt a feladattól. Viszont kérem szépen, bizonyítson azzal hogy megoldja, és akkor jogosan ülhet itt sokáig. Ha nem tudja megoldani, akkor meg nem vesztünk vele se semmit.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.05.17. 15:11:21

Azért remélem nem Xavi lesz helyette és ezt a hülyeséget is elfelejtjük végre, hogy nem csak olyan lehet az edző akinek volt legalább 1 meccse a B-ben.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.17. 14:56:38

Titinho írta:
2021.05.17. 14:05:32

A Xavis hírhez még annyi, hogy állítólag ma 14:10-kor landol a gépe Barcelonában, nem tegnap érkezett. És nem 9 hanem 22 bőrönddel jönnek. :lol:

Mi lesz még itt atyaég. :D
Szerintem akkor nem fog viccelni! Itt nagy tisztogatás lesz! Hozott 11 mezőny játékost két darabokban! :D
Pikének már szerintem le van tiltva a behajtási engedélye is a Camp Nou környező utcáiban!
Nem tudom...
Annyi minden negatív történt az elmúlt években, főleg ami az eredményeket illeti, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy itt változna valami.
Leírtuk 100.000X hogy mire lenne szükség, de bármekkora pofont kaptunk soha semmi nem történt érdemben.
Jelenlegi helyzetben nem hinném, hogy Xavi lenne a piócás ember! Viszont nincs más alternatíva. Ide nem ül le épeszű "idegen" edző és akkor a főkolomposokkal ugyanúgy folytatódik a Barca DNS és kergetjük tovább a saját farkunkat hátha valamikor utolérjük.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.17. 14:49:45

Kalapos írta:
2021.05.17. 12:13:02


Legyen friss kezdet, olyan edzővel akinek önálló gondolatai és tökei is vannak. Nyílván nem lehet 1ről a 2re teljesen lecserélni a csapatgerincét, de a 8-2 óta, Koeman irányítása idején a csapat gerincét alkotó, leszerepelt fiúkból senki se került ki a csapatból, Luis Suarezen kívül, aki viszont cserébe (nagyon remélem) bajnok lesz. Hát na ez így elég ironikus :lol:
Egyetértünk,szerintem pont ez az,ami nagyon sok embernél kiverte a biztosítékot, hogy nem sok áldozata volt ezeknek a folyamatos kudarcoknak. Idén azért voltak már új arcok a kezdőben (Pedri,Mingueza, Moriba néha, De Jong is egy szinttel feljebb lépett) de még a vezérek továbbra is ott vannak sajnos. Mivel pénzük nincs,és nem hiszem,hogy 1 nyár alatt létrejön a teljes megújulás, ezért jövőre folytatódhatna a fiatalok játszatása, csak ne végletekben. Puig 5 perceinek és Pedri kifullasztásának nem sok értelme van :D
Titinho írta:
2021.05.17. 14:05:32

A Xavis hírhez még annyi, hogy állítólag ma 14:10-kor landol a gépe Barcelonában, nem tegnap érkezett. És nem 9 hanem 22 bőrönddel jönnek. :lol:
Mondjuk nekem még a költözéshez is soknak tűnik 22 bőrönd,de lehet csak nekem van kevés cuccom :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.17. 14:05:32

Na a reggeli hírekhez még annyi, hogy állítólag csak akkor lesz menesztve Koeman, ha az utódjával teljes mértékben sikerül megállapodni, addig nem lesz bejelentés. Tehát várhatóan ha lesz új edző akkor pl. kedden Koeman menesztve, szerdán bejelentve az új edző. Kb így.

A Xavis hírhez még annyi, hogy állítólag ma 14:10-kor landol a gépe Barcelonában, nem tegnap érkezett. És nem 9 hanem 22 bőrönddel jönnek. :lol:

Mi lesz még itt atyaég. :D
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.17. 13:29:28

Amúgy hozzáteszem itt sokan jönnek azzal, hogy jajj a Pique féle keménymaggal van a baj, miattuk nincs változás, miért nem mennek el.
https://www.eurobarca.hu/hirek/nyilatko ... n-szukseg/
Lehet nagy az arca, de erősen kétlem, hogy ha egyszer is eléállt volna az elnökség/edző normálisan, hogy szeretnénk eladni akkor akadékoskodott volna. Nem egyszer lenyilazkozta, hogy megfelelő igazoláskokra, vérfrissítésre van szükség. Ahogy Busqets is, nem mellesleg.

Azt pedig értelemszerűen nem lehet elvárni tőlük, hogy maguktól kérjék az eladásukat. Egyrészt egy anyagi szempontból sehol nem kapják majd meg azt amit itt. Másrészt Ők szerintem tényleg őszintén úgy hiszik, hogy a csapat segítéségére tudnak lenni. Soha egy cikket, de még csak pletykát se olvastam, hogy az állandóan ekézett Piqué,Roberto,Busi,Lenglet részlegből bárki is ellentmondott volna az eladásra, mivel az elnökség fejében ez fel sem merült eddig. (Sőt, lásd Piqué hosszabbítása)
Umtiti, Dembelé, és Puig esetén tudjuk, hogy voltak "ellenszegülések". Ahogyan azt sem tudom elhinni, hogy ők állítják össze a kezdő 11-et már a 3. edző alatt. Sem a megtartásukról, sem az állandó játszatásukról nem ők maguk döntenek.
A legtöbb gyűlölet alapja az irányukba az itteni rajongók saját fejében lévő kitalált/elképzelt összeesküvés elmélet, mintha kicsi Sorosok lennének. :D

Lásd például Busquets idén 4szer csereként lépett pályára, és vagy 10szer lecserélték a 70. perc előtt. Mivel azon a pozíción volt megfelelő cserelehetőség. A védelemben úgy, hogy a szezon nagy részében valaki mindig sérült volt, 2-en pedig az ifi csapatból érkeztek zéró tapasztalattal a legmagasabb szinten, mivel igazolás nem volt a posztra, egyáltalán nem meglepő, hogy sokat játszott a Lenglet-Piqué páros amikor egészségesek voltak.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.05.17. 13:19:01

Egyébként rengeteg megoldás felmerült, hogy hogyan lehetne visszakerülni a helyes útra és megint elérni, hogy az ellenfelek féljenek a Barcától. Jelenleg ettől nyílván még messze vagyunk.
Én is azt gondolom, hogy ide nem Xavi kell legalábbis még nem. Kell egy keménykezű tökös, karakán külsős edző aki végigviszi a nagytakaritást 1-2 éven belül.
Utána viszont szerintem az egyedüli olyan ember aki képes ezt a Barcat visszavinni a világelitbe az Guardiola.
Ő lassan úgyis minden lehetséges rekordot megdönt a City-vel de nem hiszem, hogy onnan fog nyugdíjba vonulni. Laporta talán visszatudná csalogatni ő ehhez úgyis nagyon ért nem mellesleg jó is a viszonya Pepnek a Barcával még mindig.
Mivel a Barca képtelen elszakadni a hagyományoktól és még mindig ezt az ál Tiki-Taka-t erőlteti és szerintem ez így is fog maradni még legalább 10 évig. Ezt pedig ugye Guardiolanak nem kell nagyon magyarázni.
(Sosem leszünk mi egy Liverpool vagy Bayern aki egy meccsen 5ször végigrongyol a pályan a csúcsatléta játékosaival és lerendezi a meccset 20 perc alatt.)
Szóval az én szememben a tökéletes megoldás ez lenne: egy újrainditás, nagy takarítás házon belül,aztán jöhetne Pep akár mellé Xavi másodedzőként.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.17. 12:13:02

Sinya22 írta:
2021.05.17. 11:22:09
hogy a keret magja (Piqué,Roberto,Busi,Messi,Lenglet) - noha Busi vagy Messi egyáltalán nem hozott gyenge szezont- az utóbbi évek kudarcai után már nem képesek jobb teljesítményre. ...

... És persze, a többiek sem tökéletesek,hibázott Araujo,Mingueza, Alba,Busi, Dembelé stb. De most hiába cseréljük ki az edzőt, vagy 3-4-5-6 embert a kezdők/cserék közül, ha jövőre megint ott van Piqué,Lenglet a kezdőben, Roberto az első számú csere, stb. Ezt játsszuk évek óta,és látszólag nem működik.
Innen a fotelből nézve nyílván kidobnám őket, meg az edzőt is, meg a vezetőséget is :D
Ami engem triggerelt hogy olyanokat láttam hogy 8. helyre érdemes a keretünk, és teljesen alkalmatlan mindenki. Nem így van.

Egyénekre nagyon nehéz lebontani a dolgot, ilyenkor jön elő mindig hogy ki kinek a kije, kinek mekkora belső maffia háttere van, és ki irányítva titokban a háttérből a klubot. Nem szeretem amikor egyesével végig van vezetve hogy ki ok, ki nem ok, mert csapatként játszunk, és a fiúk a mester kéréseit teljesítik.

Lenglet és Piké kb. a két kivétel, akiknek ki lehet mondani nyugodtan hogy heló takarodó, és ők tényleg tabella második felébe se férhetnének be. Azért lehet kimondani, mert nagyon sokszor leírták magukat, de többieknél nem tudok dönteni. És mindkettő ugyanazt az értetlen fejet szokta vágni a hibája után :lol:
Pikére külön is kitértem a hosszabb kommentenben, hogy azzal hogy De Jong helyére bekerült megölte a teljes támadásépítésünket, és mellé még gyengén is védekezik. Abszolút negatív hős, még a kupában fejelt góljával is. Rá csereként se lehet számítani, mert nem bír a középponton kívül maradni, nem lehet leültetni. Káros a klubnak a kolléga.
Lenglet, ooh francia barátom, nem azzal van a baj hogy nem jó, és nem is volt jó soha, mert valaha jó védő volt, de szerintem neki egy reinkarnáció is kevés lenne hogy ebből a jelenlegi mélységből újra felépítse a karrierjét. Szomorú történet, még egy ember akit tönkretettünk, és nem csak őt szidnám, hanem a klubbot.

Legyen friss kezdet, olyan edzővel akinek önálló gondolatai és tökei is vannak. Nyílván nem lehet 1ről a 2re teljesen lecserélni a csapatgerincét, de a 8-2 óta, Koeman irányítása idején a csapat gerincét alkotó, leszerepelt fiúkból senki se került ki a csapatból, Luis Suarezen kívül, aki viszont cserébe (nagyon remélem) bajnok lesz. Hát na ez így elég ironikus :lol:

Akinek a termination day-szerű teljes RESET nem tetszik, nekem teljesen mindegy hogy rövidnadrágban és sportszárban a pályán, sörrel a fotelben, vagy irodában és öltönyben képviseli a klubot, de ideje van elgondolkodni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.05.17. 11:41:12

Szerintem meg ne csak Koeman vigye el a balhét, mert az nem lenne igazságos. Ebbe benne van a csapat is bőven, sőt ha esze van Koemannak nem is akar maradni, a jövő semmivel se tűnik fényesebbnek a jelennél.
Ki lehet kapni, benne van a fociba, mert rossz a taktikai felállás vagy a játékosok akiket az edző az adott posztra betett. Ez egy dolog, de attól még látni kellene a küzdeni akarást a pályán, és hát azt látjuk, hogy nem látunk semmit. Lelkesedésben nagyon gyengék vagyunk, nem is értem. Plusz az egyéni teljesítményekkel is bőven akadnak gondok.
Az a minimum, hogy PIque és Roberto megy, de ezzel a két ember elküldésével, amiről még szó sincs, nem hiszem hogy megoldódnának itt a gondok.
Olyan Bl égéseket él át a csapat minden évben, mintha először szerepelne a sorozatban.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.17. 11:22:09

Kalapos írta:
2021.05.17. 10:44:44


"A játékosok rossz formában vannak, testben, fejben, lélekben. De a képességekkel van a legkevesebb baj." - Egyetértünk, LG, hosszabban is kifejtettem. :)
Szerintem tökre igaz amit írtál,én annyiban látom máshogy a helyzetet, hogy a keret magja (Piqué,Roberto,Busi,Messi,Lenglet) - noha Busi vagy Messi egyáltalán nem hozott gyenge szezont- az utóbbi évek kudarcai után már nem képesek jobb teljesítményre. Egyik emberre se fogom ráhúzni a szezont, mert nagyon sok meccsünk alakulhatott volna másképpen, de pl Lenglet számtalan hibája kicsit több,mint hogy nincs jó formában. Piqué képességei sincsenek olyan nagyon magasan, bármennyire is próbálja azt hangoztatni és mutatni,hogy ő mekkora vezér. Roberto képességeiről inkább nem írok. Utóbbi két ember alig játszott a szezonban, még is sikerült emlékezetessé tenni :D

És persze, a többiek sem tökéletesek,hibázott Araujo,Mingueza, Alba,Busi, Dembelé stb. De most hiába cseréljük ki az edzőt, vagy 3-4-5-6 embert a kezdők/cserék közül, ha jövőre megint ott van Piqué,Lenglet a kezdőben, Roberto az első számú csere, stb. Ezt játsszuk évek óta,és látszólag nem működik.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.17. 11:06:14

Azért legyünk őszinték, köztudottan nem sok beleszólása volt az edzőknek az igazolásokba Bartomeu éra alatt. Amit pedig tapasztalunk, hogy a játékosok teljesítménye általánosságban saját magukhoz mérten is alacsony már hosszú évek óta tartó szituáció. Vannak pár meccsig tartó kivirágzások, de általánosságban véve unalmas, kiszámítható foci, sok hibával, szinte kizárólag Messire építve.

Mindig előkerül, hogy miért nem küldte el ezt vagy azt. Talán mert nem lett volna helyettük senki? :D Dest volt az egyetlen igazolás aki az Ő érkezésére érkezett a 3-ból legjobb tudomásom szerint. (bár Destben sem vagyok teljesen biztos...)

Ez pedig felveti a kérdést, hogy ténylegesen mennyire az edzővel van a baj, és mennyire a kerettel, vagyis az annak kialakításáért felelős elnökséggel, ha 3 edző sem tudta huzamosabb ideig összekapni őket Enrique óta.

Én amit az ő számlájára tudok írni a lentebb elhangzottak közül, az a makacssága:
- Puig mellőzése csak azért, mert megmondta szezon elején
- Kulcsjátékosok nem megfelelő rotálása ( de Jong, Pedri alig voltak pihentetve a szezonban )
- A meccsekbe a legtöbbször nem tudott érdemben belenyúlni, igazán feltüzelni a játékosokat

Természetesen voltak érdemei is, hiszen sok fiatalnak ellenben adott bizonyítási lehetőséget, meg mert új felállásokat is kipróbálni amik közül volt is ami bevált. Plusz számomra tényleg sokkal többet hozott ki a szezonból, mint amit vártam a nyár végén. Én speciel adnék még neki egy szezont, hátha egy normális felkészülés, illetve keretátalakítás után, a hibáiból tanulva többre is képes lenne.
Összességében viszont teljes mértékben megérteném, ha jövőre már egy olyan edző állna a csapat élén, aki Laporta embere és teljes összhangban van az elnökség szakmai részének elképzeléseivel.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.17. 11:05:57

Igen, csak azt látom máshogy, hogy ezek a mentális problémák szerintem már nem csak a edzőn múlnak. Nyilván kellettek hozzá a gyengekező edzők és a vezetetőség, hogy hagyják ennyire a klub fejére nőni a klikket. A vesztes mentalitás pedig az előző évek nagy kudarcai miatt alakult ki. De most már annyira elharapózott a helyzet, hogy nem tudom van-e edző, aki így, hogy megkapja a komplett klikket, győztes csapatot tudna csinálni a csapatból. Kell új edző, de akkor olyan ember legyen, aki elég karakán, hogy kivágja a problémás embereket, és szembemenjen a rossz berögződésekkel. Ehhez pedig Laporta és a vezetőség támogatása kellene. Ezt meg valahogy nem látom magam előtt, mikor Laporta konrétan Pique spanja, és a saját utódját látja benne.

Én nekem az a félelmem, hogy hasonlóan fogunk járni, mint a magyar labdarúgás. Mert az egykori sikercsapat tagjai, ha aktív játékosként be is fejezik, maradnak a klubnál bizonyos pozíciókba, és még 2025-ben meg 2030-ban is a Barca-DNS-t fogjuk keresni edzőkben, játékosokban egyaránt, meg várjuk a tiki-taka reneszánszát.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.17. 10:44:44

LG írta:
2021.05.17. 10:08:40
És itt valaki azt mondja rossz a keret?
Szerintem rossz a keret. Nem játéktudásban, hanem mentalitásban. És ha jönnek újak, ők is ezt veszik át a hangadóktól. Ahhoz, hogy változás legyen, le kéne fejezni az öltözőt. Ha ezt túl később történik meg, akkor lehet, hogy addigra Pedrit meg Puigot telejsen lezüllesztjük, és hasonló bajok lesznek.
"A játékosok rossz formában vannak, testben, fejben, lélekben. De a képességekkel van a legkevesebb baj." - Egyetértünk, LG, hosszabban is kifejtettem. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.17. 10:08:40

sansz írta:
2021.05.17. 00:11:35
Igen,persze Xavi kéne,még egy kis Barca DNS. És majd Ő biztos helyreteszi a barátait,a csapatkapitányokat. Nem kedvelem Koemant, de baromi kevés köze van a fő bajainkhoz. El lehet küldeni, de a helyére pont nem egy Xavi,hanem egy nagyon más,akár egy német edző kéne tényleges hatalommal. De azt nem kap. Itt filozófia és szent tehenek vannak,baráti körök,a klub jövőbeli vezetői. Épeszű edző nem vállal ilyet.
Azért van felelőssége Koemannak, pl. a fekete bárányokat elküdhette volna nyáron, vagy legalább ne játszatta volna állandóan őket, amikor egészségesek. Ha nincs Pique meg SR sérülése, lehet, hogy már sokkal korábban kiszállunk a bajnoki aranyért folyó harcból.

A csapat kifárasztása is a számlájára írható, mikor végre megtalálta nagyjából a csapatát, voltak, akiket agyba-főbe nyomatott, pedig pl. Pedri már hetekkel ezelőtt látványos elfogyott.

Szóval nem bánom, hogy megy. Abban viszont igazad adok, hogy itt az edzőcserélgetés már rég nem elég, a kiskirályok mellett minden edző megrohad vagy becsicskul, vagy minkettő előbb-utóbb.

Xavi szerintem jönni fog, hogy ez jó vagy rossz, azt nem tudom. A kérdés, hogy belátja-e, hogy régi cimborákra már nem lehet építeni.

Az a baj, hogy annyira félünk, hogy valami igazán újba vágjunk bele, hogy inkább a régi rosszhoz ragaszkodunk. Pedig pl. Pedrinek is volt 1-2 olyan meccse, ahol előrefele is nagyon jó dolgokat mutatott, de tavaszra sikerült alaibi focistát csinálni belőle.
És itt valaki azt mondja rossz a keret?
Szerintem rossz a keret. Nem játéktudásban, hanem mentalitásban. És ha jönnek újak, ők is ezt veszik át a hangadóktól. Ahhoz, hogy változás legyen, le kéne fejezni az öltözőt. Ha ezt túl később történik meg, akkor lehet, hogy addigra Pedrit meg Puigot telejsen lezüllesztjük, és hasonló bajok lesznek.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.17. 09:58:32

Jobb a keretünk mint az edzőnk, bárki aki középszerezik és a játékosokat szidja az vak.
A játékosok rossz formában vannak, testben, fejben, lélekben. De a képességekkel van a legkevesebb baj.

Mindenki ugyanúgy rúgja nekünk a gólokat, ugyanazokból a mozgásokból, amiket egyértelműen nem tudunk taktikailag lereagálni. Elől viszont minden rá van bízva az egyénekre, semmi terv. Annyira féltjük a labdát, hogy próbálunk ember előnyt tartani bármi áron az ellenfél 16osánál. Most már nem csak az összes kp, de a belső védők is fel vannak tolva az ellen 16osáig. Koeman agyhalott.

Koeman "ha valami működik, nem szeretek változtatni" ---> a 8 döntő meccsből 1et nyertünk, de nem változtat, mert szerinte működik. Kikaptunk a Granadától aki mindenki mástól kikapott. Azt ne mondjátok hogy a Granadának jobb játékosai vannak :D

"Ha valami működik, nem szeretek változtatni" -----> Megy a csapatnak, Dembelenek is, Trincaonak is, Messinek is, Grizinek is, de támadóbb 3-4-3ból és a random támadó szellemű 3-5-2ből át áll defenzív 5 védős 3-5-2-re, és egyből visszateszi a jól működő csapatba Pikét meg SR-t. Amikor FDJ volt középső belső védő, rajta ment át minden támadás, ő volt a mélységi irányító. ---> Gyorsan folyt a labda. Erre visszateszi oda Pikét. ÁÁÁÁÁÁáááh bmeg nem hiszem el tényleg. Fáj a játék ahogy Lenglet felfutásaitól kell várni hogy áttörtjük a kp-s védekezést, mert senki más sincs azon a területen aki vállalkozna előre haladni.

Mert jól ment, és nem szeret változtatni.. #-o ezért változtat és már nem megy jól, de most nem változtat. Konkrétan ez történt. Jól ment, és teljesen átvariált mindent, most nem megy jól, és nem nyúl bele, hanem ugyanazt felküldi hétről hétre, védve magát hogy de ez korábban bejött. Csak korábban se ez jött be. És itt valaki őt védi? És itt valaki azt mondja rossz a keret? Nem! Az edző a hülye.

Barom ez az ember, a játékosokat pedig sajnálom mert a fiatalok közül mindenki többre hivatott mint amit itt elérhet. Az öregek meg már vissza kellene vonuljanak.

Kövezzetek meg, de szerintem José Mourinho kellene nekünk. Ő volt utoljára képes vesztes mentalitású bukott csapatokból valami 1-2 szezonra felrázott aggresszív/dinamikus gárdát alakítani. Talán vele harapnánk :mrgreen:

Higyjétek el, és lássátok be, láttuk sokszor az utóbbi években. Van egy lendületes jó játékos. Aki idejön, meghal a játéka. És amikor elmegy, magára talál. Ez nem véletlen. Puig is jó volt pár meccsre, kapuratörően játszott, mi votl a tanulság, kikerült a csapatból. Most visszakerült, és be volt fosva, ne hogy véletlen eladjon egy labdát, ne hogy próbálkozzon. Ráadásul olyan életidegen mozgást követelt tőle az edző, hogy sose került játékba. Ugyanez volt De Jonggal is sokáig. Ez a belső kp pozi viszont Moribának elég jól áll, ő érzi ezt a feladatkört. Ez a feladatkör pedig alapvetően megöli a focinkat.

Koeman nem tette tönkre a csapatot, de nem is mentette meg, sőt kritikus hibákat ejt hétről hétre, és hosszú távon is. "nem vállalok felelősséget" A helyzet az hogy ha Mingu akkora hibákat vétne mint Piké, akkor nem a 3., az 5. osztályba lenne visszaküldve, jogosan. Szisztematikusak a hibák.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2021.05.17. 09:55:49

sansz írta:
2021.05.17. 00:11:35
Igen,persze Xavi kéne,még egy kis Barca DNS. És majd Ő biztos helyreteszi a barátait,a csapatkapitányokat. Nem kedvelem Koemant, de baromi kevés köze van a fő bajainkhoz. El lehet küldeni, de a helyére pont nem egy Xavi,hanem egy nagyon más,akár egy német edző kéne tényleges hatalommal. De azt nem kap. Itt filozófia és szent tehenek vannak,baráti körök,a klub jövőbeli vezetői. Épeszű edző nem vállal ilyet.
Igen. Nekem ettől a Barca DNS-től van már tele a padlás. Xavi majd jobban tudja mint Koeman, mert hogy Ő már annyi mindent letett az asztalra, ugye. Semmi bajom Xavival, egyszer majd biztos jó lesz, de majd Ő fogja megmondani Piqué-nek, Busquets-nek, meg SR-nek, ja meg nyilván Messi-nek, hogy itt a vége srácok.. Ahogy tavaly is mondtam, és már tavaly el kellett volna kezdeni ezt az egész tisztogatást megfelelő mértékben, el kell engedni a spanokat, meg ezt a "Messinek visszaguritom JordI Alba a nevem taktikát". Ez megy legalább 4 éve, és csak ez. Unalmas, semmitmondó, ötlettelen, díszf.os az egész.

Az hogy ha idehozunk valakit, aki majd rebellisebb (Haaland vagy Depay) lesz, és nem fog majd annyit passzolni Messi-nek, semmit nem old meg, majd max Őt fogják kivenni a játékból..

Messi-nek menni kell. Ez az egyetlen megoldás. Nincs edző, játékos, elnök, állat, rovar, vegyület aki nem adna neki igazat, ameddig egy csapatban van vele. Tisztelem, szeretem, imádom, de így csak mélyebb lesz a gödör.

Sorry az offért.
Válasz küldése