Memphis Depay

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.23. 10:37:27

Titinho írta:
2021.07.23. 09:25:20
Az viszont számomra visszataszító volt, hogy a sajtó a bemutatásán elkezdte kérdezgetni Messiről, Griezmannról meg a klub rossz gazdasági helyzetéről. Mi a tökszár köze van neki ezekhez a dolgokhoz? :? 3 napja van a klubnál.
Ja az tényleg undortó volt, valami barom újságíró olyasmit kérdezett, hogy nem aggódik-e, hogy nem fog fizetést kapni vagy mi :D
De akkor a Messi-s kérdések nem csak engem zavartak.

Ugyanitt Laporta mondta, hogy Depay mama elmesélte neki, hogy az első mez amit Memphis kapott 5 éves korában, az egy Barca mez volt. Eddig tényleg szimpatikusnak tűnik, már csak pályára kéne lépnie :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.23. 09:51:11

Nekem az jön át, hogy sokkal érettebb a MU-s éveihez képest. Úgy látom, hogy elfogta, hogy kapott még egy nagy lehetőséget, szeretne is élni vele. Egyrészt jó dolog, hogy úgy tűnik, van benne alázat, csak ne essen át a ló túloldalára, mint pl. ahogy Griezmann tette. Őrizzen csak meg egy kis vagányságot is, néha csinálja meg egyedül is a dolgokat. Nem kell még egy ember, aki gólhelyzetből is leadja Messinek, ilyen már van elég.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.07.23. 09:25:20

Adok neki én is esélyt a bizonyításra, én ellene voltam a leigazolásának. Az első napjai egyébként és személyisége valahogy nekem pozitív benyomást keltett, remélem így is marad. Tegnap pl. Frenkie-vel az egész edzést végig mosolyogták, jól érezték magukat. Azért is említek ilyen dolgot, mert ez nálunk nem nagyon szokványos.

A másik dolog, hogy tegnap a bemutatása után a Camp Nouban kért magának egy kis időt, és 10 percig egyedül sétálgatott a stadionban. A család, barátok, sajtó meg az öltöző előtt várta. Lehet nem a szokványos sablon szöveg, hogy ez volt az álma.

Az viszont számomra visszataszító volt, hogy a sajtó a bemutatásán elkezdte kérdezgetni Messiről, Griezmannról meg a klub rossz gazdasági helyzetéről. Mi a tökszár köze van neki ezekhez a dolgokhoz? :? 3 napja van a klubnál.

Na mindegy, bízom benne, hogy hozni tudja a franciában mutatott formáját, ha már több gólt rúgott 4 év alatt mint Neymar, itt is lehet bizonyítani. :wink: A lehetősége adott, pláne kedvenc edzője keze alatt.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.07.23. 06:22:52

Gyerünk fiú :D

Miatta fogok nézni a következő szezonban Barca meccseket :) Nagyon kíváncsi vagyok a teljesítményére, szerintem hajtani fog, mint az állat.
"And my heart will leave you never."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.22. 22:09:56

csababarca írta:
2021.07.22. 21:54:43
davi10 írta:
2021.07.22. 19:37:55


Szerk.: Az újságírók már azt kérdezgetik, hogy milyen érzés lesz Messi-vel játszani...
Mit kérdezzenek, milyen lesz játszani Lengletvel, Robertoval vagy Braitwhaittel? :D
Még jó, hogy ezt kérdezik, ha valaki a juvéba megy tőle se azt kérdezik, hogy milyen lesz játszani Bernardeschivel, hanme hogy milyen Ronaldóval.
Alapesetben nem tenném szóvá (bár szerintem amúgyis hülye kérdés, nem csak Messi-ről kérdezni, bárkiről, honnan tudná, hogy milyen lesz vele játszani), de így, hogy jelenleg nem is a játékosunk Messi, nekem ez fura. De akkor ezzel lehet egyedül vagyok.
Laporta-t is bombázták a kérdésekkel (Ő is ott volt, tőle is lehetett kérdezni), nyilván mondta a szokásos dumát, hogy mindkét fél meg akar egyezni, ismerik a klub korlátait stb. De azt sejtette, hogy ha Messi visszatér a szabadságáról, akkor aláír majd, kíváncsi leszek.

Én nem féltem Depay-t, ha csak feleakkora haverok Koeman-nal, mint ahogy lejön, akkor meglesz a közös hang. Emellett kb. nulla kockázat van a srácban, ingyen jött, alacsony fizuval, és a legjobb korban van, ha nem válna be és tovább akarnánk adni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.22. 21:54:43

davi10 írta:
2021.07.22. 19:37:55


Szerk.: Az újságírók már azt kérdezgetik, hogy milyen érzés lesz Messi-vel játszani...
Mit kérdezzenek, milyen lesz játszani Lengletvel, Robertoval vagy Braitwhaittel? :D
Még jó, hogy ezt kérdezik, ha valaki a juvéba megy tőle se azt kérdezik, hogy milyen lesz játszani Bernardeschivel, hanme hogy milyen Ronaldóval.

Reméljük mutat is valamit, nem lenne baj így a Dembelé, Griezmann, Coutinho (tudom nem támadó de szellemű) vonal után ha valaki mondjuk stabilan tudna jól teljesíteni. Csatárnál ez mondjuk gólokat jelent.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.22. 19:37:55

A hivatalos youtube csatornán most megy a bemutatás.

Mindenkinek kell egy nő, aki úgy néz majd rá, ahogy Laporta néz Depay-ra :D

Szerk.: Az újságírók már azt kérdezgetik, hogy milyen érzés lesz Messi-vel játszani...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.27. 14:26:32

A ns-n írtak róla egy rövidebbet, szerintem érdemes elolvasni.
Reméljük tényleg benőtt a feje lágya, én várom már a bemutatkozását.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.20. 16:12:36

LG írta:
2021.06.20. 11:40:28
Depaynál nem is feltétlenül a becsikcsulástól félek, inkább attól, hogy nem lesz rá a barcás kabát, ahogy a MU-s is az volt. Láttunk már olyan játékooskat, akik középcsapatokban ki tudtak tűnni, de nagycsapatokban (akár többször is) besültek.
Aztán lehet nem így lesz, és a második eséllyel már élni fog a holland. De én meglepődnék, ha jelentősen tudna dobni a csapaton.
Teljesen jogos, bizonyítson itt is. Szerintem az elmúlt két évben komoly szintet lépett, nekem jó érzéseim vannak, de csak élesben derül ki. De szerintem logikus a megszerzése, és mindenképp ki kell próbálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.06.20. 11:40:28

Depaynál nem is feltétlenül a becsikcsulástól félek, inkább attól, hogy nem lesz rá a barcás kabát, ahogy a MU-s is az volt. Láttunk már olyan játékooskat, akik középcsapatokban ki tudtak tűnni, de nagycsapatokban (akár többször is) besültek.
Aztán lehet nem így lesz, és a második eséllyel már élni fog a holland. De én meglepődnék, ha jelentősen tudna dobni a csapaton.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.20. 11:26:54

LG írta:
2021.06.20. 11:07:55
Nem is a poszttal van a baj, hanem inkább a csapaton belül betöltött szereppel. Ezek a játékosok akkor tudnak igazán lubickolni, ha elsősorban rájuk épül a támadójáték, ez pedig itt nem lesz így. Szerintem Depay-al, de a többi idei igazolásunkkal is csak többen leszünk, jobban (lényegesen legalábbis) nem.
A holland leigzolásának annyi előnye lehet, hogy így el lehet adni Griezmann-Dembelé pakkot, vagy minimum az egyiket, és így csökken a bértömeg.
Az is lehet, hogy igazad lesz, de én másképp látom. Azért 15-ben és 16-ban éltük az utolsó igazi virágzásunkat, és akkor Neymar és Messi volt egy csapatban. Szerintem kifejezetten jót tehet a csapatnak, hogy baloldalon mindenképp olyasvalaki lesz, aki magasról tesz Messi nevére. Lásd Fati, amíg játszott, hatalmas hasznára vált a csapatnak, pont emiatt. Akár Fati, akár Depay játszik ott, lesz ott vagányság, gólérzékenység, jó értelemben vett önzőség. Az idei igazolások pedig szerintem eddig vele együtt hiányposztokra érkeztek.
Balszélre Fati volt egyedül - így nem lehet nekimenni egy szezonnak, láttuk, hogy Braithnek kellett pl ott játszania sérülése után, ami nem BL-szintű opció.
Jobbhátvéd poszt gyenge volt, Robi valósz jnű távozása/kiszorulása esetén konkrétan hiányposzt, Emerson-Dest remek erősítésnek tűnik a Dest-Robi helyett.
Középhátvédet gondolom ragozni nem kell, jött már Garcia, és elvileg mindenképp jön még valaki komolyabb.
Nem volt 9-esünk, jött egy elég jó, ez is hiányposztra érkezett
Szerintem konkrétan egyik poszton sem lettünk túl sokan, hiányokat pótoltunk.

Az elmúlt években csupa ballábas jobbszélső érkezett, meg 10-es (Griez, Trincao, fogjuk rá Dembélé), na ezek tuti felesleges igazolások voltak, voltak erre a két posztra vagy 6-an, én az ideieket messze nem tartom annak, de majd meglátjuk, sokminden lehet, pl. Depay is "becsicskulhat", de valahogy kétlem.

A Griez-Dembélé pakk Messi maradása esetén valóban felesleges. Griez mindenképp, Dembélénél meg talán még azt is figyelembe kell venni, hol fog Leo játszani. Középre elvileg vannak ketten, szóval elvileg vagy jobbszélre kerül vissza, vagy nem tudom... ha igen, akkor Dembi felesleges lesz ennyi bérrel, ha nem, akkor azért kell oda egy játékos, aki mögé mondjuk Collado elég cserének, aki lehetne vagy Dembi, vagy Trincao jelen állás szerint...

Na de vissza Depayhoz: én örülök, hogy így minimum két vagányabb emberre épül majd a támadójátékunk, sőt, van egy Suarez-pótlékunk is Agüeroval, szóval lehet az még 3 is, mint utoljára az MSN idejében, rendes posztjaikon játszatott játékosokkal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.06.20. 11:07:55

bence0330 írta:
2021.06.20. 10:03:31
Stoichkov írta:
2021.06.20. 01:49:30
Most akkor harmadjara (cou es griz utan) is elkovetjuk azt a hibat hogy messi pozijara igazolunk valakit
Szerintem a 3 közül csak Griez az, aki Messi posztján játszana. Cou egy középpályás, az ősz elején játszott egyedül a rendes posztján, el is fért a pályán finoman fogalmazva. (Más kérdés, hogy mi sokáig jobb híján balszélsőként erőltettük, de még az sem Messi posztja volt.) Depay pedig jobbszélső, szerintem ő tisztán Neymar posztja és stílusa, illetve jelen helyzetben Fati posztriválisa. Mi persze igény szerint 9-esnek is hoztuk, ott is szokott játszani ha kell,, de az sem Messi posztja.
Nem is a poszttal van a baj, hanem inkább a csapaton belül betöltött szereppel. Ezek a játékosok akkor tudnak igazán lubickolni, ha elsősorban rájuk épül a támadójáték, ez pedig itt nem lesz így. Szerintem Depay-al, de a többi idei igazolásunkkal is csak többen leszünk, jobban (lényegesen legalábbis) nem.
A holland leigzolásának annyi előnye lehet, hogy így el lehet adni Griezmann-Dembelé pakkot, vagy minimum az egyiket, és így csökken a bértömeg.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.20. 10:03:31

Stoichkov írta:
2021.06.20. 01:49:30
Most akkor harmadjara (cou es griz utan) is elkovetjuk azt a hibat hogy messi pozijara igazolunk valakit
Szerintem a 3 közül csak Griez az, aki Messi posztján játszana. Cou egy középpályás, az ősz elején játszott egyedül a rendes posztján, el is fért a pályán finoman fogalmazva. (Más kérdés, hogy mi sokáig jobb híján balszélsőként erőltettük, de még az sem Messi posztja volt.) Depay pedig jobbszélső, szerintem ő tisztán Neymar posztja és stílusa, illetve jelen helyzetben Fati posztriválisa. Mi persze igény szerint 9-esnek is hoztuk, ott is szokott játszani ha kell,, de az sem Messi posztja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2021.06.20. 01:49:30

Most akkor harmadjara (cou es griz utan) is elkovetjuk azt a hibat hogy messi pozijara igazolunk valakit
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.20. 00:06:25

Ha griezmann meg dembele marad, tok felesleges volt leigazolni, leszunk elore vagy 20an.

Azert sok sikert neki, remelem bevalik.

Már csak masi kell es jo szezont zarunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2021.06.19. 19:56:43

Vééégre! Hosszú évek után teljesült samper vágya! Masi és Depay-ból megvan a fele!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.19. 19:08:41

Örülök, hogy ennek is pont került a végére.
Valamiért jó előérzetem van vele kapcsolatban. Szerintem hamar kezdő lesz, Fati-tól függően baloson vagy középen.

Valami nagy románc lehet Koeman-nal, remélem a klub is sokat fog profitálni ebből.

Hajrá!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.06.19. 18:54:53

Üdv a klubban!
Válasz küldése