Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.17. 06:38:02

Koeman minél tovább marad, annál rosszabb lesz a helyzet. Nem emlékszem sajnos a nevére, de ki volt az az edző a B- ben, aki felhozta a csapatot a másod osztályba és ott is elég jók voltak? Még Gerard előtt asszem.
Egyébként elnézve a spanyol válogatottat én is Luchot hoznám vissza. Nagyon jó focit játszott itt iis, de elvesztette az öltözőt. Most nincs már itt Messi, Súarez, Neymar, Albát is kirakhatja tőlem megint. Ez a fiatal csapat most követné, ahogy a válogatottban.is. Bízik a fiatalokban. De sajnos a VB előtt nem fog eljönni, így ő max. 2 év múlva lenne mozdítható.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2021.09.16. 23:05:54

Troym írta:
2021.09.16. 21:47:09
Többen kérdezték ki lehetne edző. Szerintem házon belülről valamelyik utánpótlás edző lehetne megoldás, aki a fiatalok nagy részét ismeri. Ha már a fiatalokon van a fókusz.
Az egyik jelölt elvileg Diego Martínez, aki jelenleg a Granada edzője. (Ondacero) :shock: :shock:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.16. 22:11:27

Én mindenképpen váltanék edzőt. Szerintem többet nyerhetünk vele, mint amit veszíthetünk. Sokkal rosszabbak már nem lehetünk. Valakit megpróbálnék most, aztán, ha ő se üti meg szinten, akkor jöhet Xavi.
Sokszor le lettek már futva ezek a körök, de leírom: mindegy ki az edző ameddig a jelenlegi “kapitányok” itt vannak. Túl nagy a befolyásuk. Először őket kell elküldeni és utána hozni egy edzőt és elkezdeni építkezni. Mert ne legyen kétsége senkinek, Pikéék megennék Kloppot vagy a csúcs Mourinhot is, a portugál tudna mesélni a madridi kalandjáról-még ha abban vastagon benne volt ő is.
Szerintem Messi távozásával az ő érinthetetlenségük is gyengült. Mindenki látja, hogy túl vannak már a csúcson, ha kenyértörésre kerül a sor, már a közönség sem biztos, hogy melléjük állna.
Sőt, úgy gondolom, hogy Koemannak is lett volna lehetősége háttérbe szorítani őket, csak kis edző ő hozzá, hogy itt rendet rakjon. Inkább lebratyizott velük, így minkét félnek jó volt, nekünk már kevésbé. Aztán inkább kisebb tekintélyű embereken élte ki magát, mint Puig, Pjanics stb.

Abban azért bízok, hogy most van közönség, remélhetőleg maradhatnak is, talán az ő nyomásgyakorlásuk is segíthet a helyzeten. Mondjuk Koeman magától nem hiszen, hogy felállna, elég a hányinger nyilatkozatait olvasni. Őt (is) innen úgy kell kivágni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.16. 22:05:04

Deluigi írta:
2021.09.16. 20:34:18
vicces, hogy mindenki a fiatalokat tette volna a kezdobe :)
Egyáltalán nem vicces.
Főleg úgy, hogy ezt már tavaly meg kellett volna lépni. Folyamatosan, ésszel, percről percre, meccsről meccsre
Persze edző kell hozzá, Koeman alkalmatlan erre a feladatra, ezt ő is tudja. Azért tartja játékban a napról napra amortizálódó öregeket, mert csak túlélésére játszik. Azt nem vitatom, hogy ő ebben hisz, ugyanakkor ez sehova sem vezet. Illetve oda, hogy morális káosz az öltöző, edzői tekintély zéró.
A többit pedig láthatjuk a pályán.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.16. 21:47:09

Többen kérdezték ki lehetne edző. Szerintem házon belülről valamelyik utánpótlás edző lehetne megoldás, aki a fiatalok nagy részét ismeri. Ha már a fiatalokon van a fókusz.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.16. 21:38:12

Azon kívül hogy a sajtó kitalálmánya, sosem értettem ezt a " van 3 meccse" dolgot :D

Ha most nyerünk 2 öngóllal, megpattanóval a Granada, Cadiz, Levante veretes ellen akkor minden oké, a Bayern elleni szereplés semmis lesz és hirtelen Bl főesélyesekké válunk? :lol:

Szerintem szokásos kitaláció, na meg hiába küldené el ha nem talál sokkal jobbat akkor ugyanott fogunk tartani cserébe mégegy ember nem kis fizuját és végkielégítését ki kell fizetnünk.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.16. 21:30:17

Deluigi írta:
2021.09.16. 20:34:18
vicces, hogy mindenki a fiatalokat tette volna a kezdobe :)

akkor, ha elhasalunk 9-0-ra, tuti Koeman lett volna a bohoc, hogy miert tette be a teljesen tapasztalatlan fiatalokat, amikor ott van 4 veteran, tapasztalt jatekos, akikkel ki lehetett volna huzni csak 0-3-ra

muszaj volt ramennie arra, hogy ne rohassak fel neki, hogy eleve elengedte a meccset

szerintem varjuk meg ezt a 3 kovetkezo merkozest, hogy sikeresen leboghessuk a mestert
Én biztosan nem írtam ilyet. :D
Nem is lehet bevetni egy komoly csapat ellen fiatalokat úgy, ha addig csak epizód szerepeket kaptak a meccseken. Az ugyanolyan taktikai öngyilkosság lett volna. Mivel az öregek játszottak eddig kezdőként és a meccs nagy részében, nem is lehetett mást feltenni kezdőbe (sajnos).

Néha egy- egy könnyebbnek ígérkező meccsen be lehetne a kezdőbe is tenni a fiatalokat 45-60 percre. Ott már jobban látszana mit tudnak.
Moriba is jól szállt be csereként tavaly, de amikor kezdőnek lett berakva, rendre csalódás volt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.16. 21:06:23

Cseri írta:
2021.09.16. 19:44:15
Én is német vonalat preferálnék. Koemanról tavaly leírtam a gondolataimat Davi10 nagy örömére, ehhez nem tudok már többet hozzá tenni. Egy valamit nem értek, ha az idei év átmenti és hangsúlyozzuk a fiatalok szerepét, akkor miért nem nyomatják őket akár a bl-ben is? Sokkal védhetőbb lett volna a keddi produkció is.
Köszönöm :D

Nem hiszem, hogy le akarjuk folytatni a szokásos párbeszédet:
- Coutinho kivételével csak fiatalokat hozott be.
- De csak azért, mert nem volt más a padon.
- De csak fiatalokat hozott be
- De csak mert nem volt más a padon.
...

A BL-ben kevesebb hibalehetőség van, a "könnyebb" csapatok ellen simán nyomhatja még ott is a kicsiket. Megpróbálta a "rutinosabbakkal" megoldani 3-5-2ben, nem sikerült. Lehozta az öregeket és betolta a kicsiket.

Engem valamiért nem dühít a keddi, kisebb mákkal és rendes kerettel lett is volna szerintem keresnivalónk. A tavalyi bajnoki hajrá elbénázása annál inkább...

Én is megnéznék egy német csávót, Klopp-nál szerintem lehet kopogtatni majd szezon vége felé, már ha egyáltalán lesz rá pénz. Lövésem nincs mennyire válna be, a spanyol liga azért más, de rosszabb nem lehet, mint az utóbbi évek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.09.16. 21:00:11

Sokszor le lettek már futva ezek a körök, de leírom: mindegy ki az edző ameddig a jelenlegi “kapitányok” itt vannak. Túl nagy a befolyásuk. Először őket kell elküldeni és utána hozni egy edzőt és elkezdeni építkezni. Mert ne legyen kétsége senkinek, Pikéék megennék Kloppot vagy a csúcs Mourinhot is, a portugál tudna mesélni a madridi kalandjáról-még ha abban vastagon benne volt ő is.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.09.16. 20:51:03

Contet ne. Nemzetközi szinten mindig bukik valahogy. Bajnokságban jól szokott menetelni, de nem rotál, fiatalokat nem játszatja, nem játszik jó focit a csapata. Eredményest néha, de jót nem.
Nem a Barca DNS, az tök mindegy, de ő nem illik ide.
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.16. 20:34:18

vicces, hogy mindenki a fiatalokat tette volna a kezdobe :)

akkor, ha elhasalunk 9-0-ra, tuti Koeman lett volna a bohoc, hogy miert tette be a teljesen tapasztalatlan fiatalokat, amikor ott van 4 veteran, tapasztalt jatekos, akikkel ki lehetett volna huzni csak 0-3-ra

muszaj volt ramennie arra, hogy ne rohassak fel neki, hogy eleve elengedte a meccset

szerintem varjuk meg ezt a 3 kovetkezo merkozest, hogy sikeresen leboghessuk a mestert
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.09.16. 20:09:54

Cseri írta:
2021.09.16. 19:44:15
Az elmúlt évek fényében max. Villas-Boas lenne ebből. :) Én is német vonalat preferálnék. Koemanról tavaly leírtam a gondolataimat Davi10 nagy örömére, ehhez nem tudok már többet hozzá tenni. Egy valamit nem értek, ha az idei év átmenti és hangsúlyozzuk a fiatalok szerepét, akkor miért nem nyomatják őket akár a bl-ben is? Sokkal védhetőbb lett volna a keddi produkció is.
Szerintem azért, mert Koeman magában azt hiszi, hogy tényleg olyan hülye Laporta, hogy hosszabít majd vele. Bár meglehet, mert tényleg nem akartam elhinni, hogy idénre is ő maradt a csapat edzője. Viszont, ha jön még 1-2 ilyen égés akkor mást nem tud csinálni Laporta, mint kivágni a mestert, különben elüldöznék őt is.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.16. 20:07:00

Barcaforever írta:
2021.09.16. 19:41:03
Sonoma írta:
2021.09.16. 19:31:43

Conte ugrig be így elsőként.
Nálam előny, hogy nincs benne Barca dns, sose focizott a Barcában, meg a klub értékeiről f.ngja nincs, ezért nyugodt szívvel válna meg, vagy tenné a padra a maradék legendát. Plusz megnyerte az olasz bajnokságot is.
Kiesett tutira. Vki írta a napokban, hogy 30 millió körüli fizuja van, mi még 12-ért se tudtuk Koemant elküldeni.

Mehetünk tovább a nevekkel, de szerintem lassan megvilágosodunk, hogy miért dobtam fel ezt, így kézzel fogható a probléma.
Inkább 30m-ért egy jó edzőt, mint 30m-ért egy újabb játékost Koeman keze alá, akit úgysem tud majd használni.
Ha meg nem tudunk kifizetni ennyit, akkor fejezzük be az álmodozást a megújulásáról és reménykedjünk, hogy így is elérjük a bl-t érő 4. helyet.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.16. 19:44:15

Az elmúlt évek fényében max. Villas-Boas lenne ebből. :) Én is német vonalat preferálnék. Koemanról tavaly leírtam a gondolataimat Davi10 nagy örömére, ehhez nem tudok már többet hozzá tenni. Egy valamit nem értek, ha az idei év átmenti és hangsúlyozzuk a fiatalok szerepét, akkor miért nem nyomatják őket akár a bl-ben is? Sokkal védhetőbb lett volna a keddi produkció is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.16. 19:41:03

Sonoma írta:
2021.09.16. 19:31:43
Barcaforever írta:
2021.09.16. 15:37:35
Én is puffogok minden héten, de nézzünk már előre kicsit. Tételezzük fel, vagy a Benfica/Atletico vagy a Kijev/RM párharcból 0 vagy 1 pontot hozunk el. Világvege #koemanout, elküldik és utána kit ültetünk le a kispadra, akit pl nyáron még nem tudtunk? Mert nekem egy név se ugrik be.

Kíváncsi lennék a véleményekre, mert azt a részét én se látom.
Conte ugrig be így elsőként.
Nálam előny, hogy nincs benne Barca dns, sose focizott a Barcában, meg a klub értékeiről f.ngja nincs, ezért nyugodt szívvel válna meg, vagy tenné a padra a maradék legendát. Plusz megnyerte az olasz bajnokságot is.
Kiesett tutira. Vki írta a napokban, hogy 30 millió körüli fizuja van, mi még 12-ért se tudtuk Koemant elküldeni.

Mehetünk tovább a nevekkel, de szerintem lassan megvilágosodunk, hogy miért dobtam fel ezt, így kézzel fogható a probléma.
Kép
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.09.16. 19:38:53

Nálam, ha mozdítható, akkor Enrique jönne vissza. Egy korábbiakhoz képest szerényebb képességű, klasszisok nélküli, fiatal spanyol válogatottból sokkal jobb csapatot formált, mint amit gondoltam volna. Minden meccsen domináltak az EB-n. még az elődöntőben az olaszok ellen is felülkerekedtek, amit nem gondoltam volna.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.16. 19:31:43

Barcaforever írta:
2021.09.16. 15:37:35
Én is puffogok minden héten, de nézzünk már előre kicsit. Tételezzük fel, vagy a Benfica/Atletico vagy a Kijev/RM párharcból 0 vagy 1 pontot hozunk el. Világvege #koemanout, elküldik és utána kit ültetünk le a kispadra, akit pl nyáron még nem tudtunk? Mert nekem egy név se ugrik be.

Kíváncsi lennék a véleményekre, mert azt a részét én se látom.
Conte ugrig be így elsőként.
Nálam előny, hogy nincs benne Barca dns, sose focizott a Barcában, meg a klub értékeiről f.ngja nincs, ezért nyugodt szívvel válna meg, vagy tenné a padra a maradék legendát. Plusz megnyerte az olasz bajnokságot is.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.16. 18:11:22

Lampardról jut eszembe hogy Gerrard nagy fogás lehetne :D
De ezek abszurd megoldások, ennél jobbat várnék egy gigász klubtól.

Egy hasonlat lyutott még eszembe kiegészítéséül a lenti kommentemnek.

Van előttünk egy 2 métes fal. A feladat átlyutni a túloldalra. Alapból a klub meg tudja mászni. Most Koeman a vezető akinek el kell dönteni mi legyen.
A helyzet az, hogy el van törve a bal kezünk, fél szemünkre vakok vagyunk, és amúgy amputálva van a jobb lábunk. Oké ez így elég nehéz, de meg lehet oldani.
Ez a fal egy hétvége, pl a Granda otthon.
A Bayern egy olyan fal ahol szögesdrót van a tetején, ez már kb lehetetlen.
Na de egy jó vezető kérne védő felszerelést, kitalálni egy ötletet pokróc vagy valami és lassan de biztosan megpróbálná megmászni, ami aztán nem sikerül, elesik, és oké, bele törődünk hogy ez lehetetlen, de ok, volt ötlet.
Koeman úgy áll a falhoz hogy felzselézi a hajá szarv formába, lehajtott fejjel neki fut mintha rinocérosz lenne aztán visszapattan, majd sírva mutogat hogy hát az kemény az ő feje meg puha, adjanak neki szarvat. Pali, miért nem másztál inkább?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2021.09.16. 18:04:25

Megkèrdezhetem mièrt lett törölve a kommentem? NSO szinten lehet gyűlölködni emberekre, de a kritika nem fèr bele?

Természetesen. Kezd először is a fórumozást a szabályzat átolvasásával. Ez rövid olvasmány, kellő kitekintést ad arra vonatkozólag, mit lehet és mit nem itt. A te esetedben a duplázás miatt lett törölve. Próbáld a szerkesztés gombot használni, ha újabb mondanivalód támad az adott topicban. További jó fórumozást kívánok. Alcantara
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.16. 17:42:17

https://www.transfermarkt.co.uk/trainer ... /statistik

Jó hosszú lesz, de aki egy picit is védi Koemant az kérem türelemmel olvassa el.

A panaszkodóknak, ismét elküldöm a listát. Lehet szemezgetni. Halál komolyan mondom még Gattusot is elhoznám, neki legalább van egy kis vagánysága. Hogy a focihoz nem ért? Koeman se.

Tudjátok bármekkora a baj, Koemannal csak hétről hétre rosszabb lesz. SR-rel és LDJ-gal kontrázni 3-5-2-ben, középen Pedri-Busi-FDJ. Érted. Ezért, külön ezért kérte LDJ-t, erre a célra. Ez volt az álom terve. Haalandnak is biztos örült volna, de amikor kiderült hogy nem lehet, ő kérte LDJ-t, személy szerint. És ha már van, kontrázzunk vele. Vele. Nem lehet megmagyarázni hogy ez értelmes.
Minden égéssel, minden hétvégével csak mélyebb lesz a válság, és még kisebb az esély hogy hamarabb kijövünk belőle.

Minden ilyen edzői ballépés után FDJ, Fati, Araujo és Pedri lelkesedése romlik meg, nem beszélve a padozó fiatalokról mint Puig. A klub elmarja ezekből a játékosokból a reményt azzal hogy céltalanul küzdenek hétről hétről valaki edzésen, valaki a pályán, de eredmény nélkül.
Kell egy edző ha csak arra hogy felébressze a brigádot, mert jelenleg még mindig kómában vagyunk mentálisan. Pénz free agent edzőre tuti van.
De leírtam, egy senki német, vagy senki fiatal spanyol is jó eséllyel bejöhet. Laporta mögé áll és kész, az öltözőtől féltjük mint Setient, de Messi és Lajos már nincs itt csak a katalánok, akiknek a száját rendkívül nehéz befogni de ezért kell Laporta, sikerülhet.

Már mondtam, hiába fogja a keretre a rossz kezdőt és taktikát, mert volt alternatívája, pl 4-3-3, Alba-Araujo-Piké-Mingu-FDJ-Busi-Puig/Nico/Gavi-Pedri-Depay-Demir/SR. Mingu tavaly már elég sokat játszott, szóval igazából nem számít 0km-es fiatalnak. Puig és SR KP-nak vagy támadónak vállalható, SR legfőképp inkább onnan segítsen vissza mint hogy szélső legyen. Ez egy stabil felállás sok hasznos emberrel, akik ha kaparnak és tudják mit kell csinálniuk képesek eldugni a labdát és területet zárva védekezni is. Ehelyett feltett egy 1000x égett 3-5-2-öt (tavaly is a 3-4-3 működött nem ez!!!) és kontra meg agytalan letámadás és labdaelőre vagdalás. Ez a hozzáállás a meccshez még ezzel a kerettel is bűn, EZT MINDENKI VEGYE TUDOMÁSUL. ÉGŐ. Nem tartom magam taktikai zseninek, utólag könnyű okosnak lenni, de 4-3-3 így erősített kp-val (szinte 4-5-1) sokkal jobb lett volna mint ez. Neki is ezt tudnia kellett volna. De Nicora aki erős és stabil kp nem számít, mert borzasztó pedagógus azért. Puigra nem számít és nem is építette fel, meg se nézte mit tudna. Gavi meg Demir az megy neki, aztán meg ráfogni arra a 20 percre hogy hát azért volt gyenge a meccs mert 17 évesek. LOL.

BÁÁÁÁRKI azt azért mondjuk mert tényleg bárki jobb lenne. Igen, ezt sokan leírták Valverdere meg Setienre is. Valóban hihetetlen hogy még rosszabb lett. Most pedig olyan bárki kéne akinek legalább van egy elképzelése, mert Koemannak nincs, vagy ami van, az az hogy LDJ-got hozzuk el mert holland és csatár, neki csatár kell aki megtartja a labdát.
Inkább találta volna ki hogy nem kell magas erő center, hanem számít kreativ labdás emberekre és játszunk egy barcás focit kicsiben. Egy szégyen Rayo Vallecano azt se tudom ki volt az edzőjük 3 zsák krumpli árából pofásabb csapat volt még amikor ki estek is mint ez Koemannal. Az hogy tudatos a játék az alap lenne, és látható hogy ez nem az, és ez edzői hiba.

Leírtam azt is érvnek, hogy miért fontos még msot kivágni és bárki mást hozni. Xavi szinte biztos hogy ide lesz csábítva. Meglátjuk milyen lesz. Odáig, viszont nem szabad tovább süllyedni.
Lehet hogy most egy Conte nem vállalná a padot, mert retteg hogy tönkre megy a karrierja abban hogy beletörik a bicskája. Előfordulhat, bár az Intert elvállata és az se volt egy álom csapat akkor még.
Gonduljunk bele mi történne ha hagynánk Koemant tovább vinni a LDJ szintű ötleteit, hogy tovább rombolja a fiatalok egóját, és további 1 vagy 2 szezon múlva keressünk edzőt. Akkor már lehet hogy akkora lesz a baj hogy tényleg senki se mer leülni ide.

Bármi áron meg kell szabadulni tőle, nincs veszteni valónk!! Nem kockázatos kirúgni, max kicsit veszteséges, de rosszabbul nem jöhetünk ki belőle a hosszútávú terveket tekintve, ezt értsük meg!! Azzal viszont ha megtartjuk most spórolunk kicsit (éveket tekintve kb 0,1%át a büdzsének), de hosszú távon ez a rombolás óriási sebeket ejt mind a jövő alapembereiben mind a szurkolókban és a megítélésünkben, ami a következő edző választását is el lehetetlenítheti. Tűzoltó mentősegély kell, bárki, azonnal. Hozzák vissza a szerencsétlen Jordi Roura-t aki Tito másodedzője volt. Szerencsétlen senki, 0% bizalom lehet felé, de legalább ő talán még emlékszik milyen modern top szintű klubban dolgozni, ami Koemannak totál ismeretlen ezek szerint. Ez félig poén, de igazából miért ne lehetne jobb.
Gattuso pl nem poén. Esküszöm, ha elképzelem mit mondana és tenne, jól jöhetünk ki belőle hosszú távon, és rövid távon se lenne rosszabb.
Lampard? áh, őt azért ne, de igazából nem lenne rosszabb. Neki voltak elképzelései bár nem tudta megvalósítani, de csak letette egy BL győztes csapat alapjait, még ha el is üldözték onnan de valamit csak jól csinált. Átalakuló 1 évre nem ilyen hozzá állás kéne akkor? Elképzelés, ami lehet nem jön be, de legalább tart valahova. Koeman sehova se tart, ugyanazt tette fel mint amikor itt volt Messi és Griezmann is. Konkrétan, semmi se változott, csak helyettük Depay és LDJ kezdett, és nem Messire passzoltuk ki amint lehet a labdát hogy nesze old meg, hanem kivágtuk a DISZKONT SZALAI ÁDÁMra mint egy taknyos Magyar válogatott hogy nesze old meg. Hihetetlen hogy ezt a szégyent el kell magyarázni valakinek hogy mit jelent.


Akármilyen mélyen van a klub pénzügyileg nincs az a körülmény ami felmentést jelent erre a játékra. Volt alternatíva. Kimenni bátran 4-3-3-ban Puigékkal és akkor lenyilatkozhatná hogy hát igen, volt taktika, voltak figurák, volt terv de a játékos keret nem olyan jó Puiggal Pedrival és Depayyal mint Xavival Iniestával és Messivel. Akkor azt mondom ok, akkor az volt, most ez, ekkora a különbség a keretben, de az edzői munka minősége effektív kb ugyanakkora volt akkor mint most. Ha láttuk volna hogy mivel próbálkoztunk akkor ok, hogy nem jött össze.
De ha felküld egy csapatot olyan játékosokkal akik olyan szerepet kapnak amiben már 1000x elbuktak, és aztán reklamál hogy ez van, az hülye. Ostoba. SZÉGYEN.
Még egyszer gondoljuk át. Totál más volt tavaly Messivel és Griezmannal elől? Igen, és nem. Igen mert akkor Messi megkapta halott 0 helyzetben a labdát középen és mindenki iszkolt felfelé hogy legyen kit megjátszania. Nem volt értelme, de Messi zsenije hozta kb az eredményeket. Vártuk hogy oké, ha nincs Messi és nem "kell" ezt játszani, mint a korábbi években, akkor majd lehet kitalálni egy focit, egy újat, nem a tiki-taka ala Messi v7.0-át. Erre felteszi ugyanazt a 3-5-2-öt csak elől gyengébb emberekkel és 0 ötlettel. A fiúk azt se tudták mit kéne csinálniuk. Edzésen mit gyakorolnak??? LE alatt 1.5 hónapja Busi és Pedri tudta hova kell rakni a labdát, egyből tették is oda. Most semmire se jók mert fejetlenség van. Ezt nem szabad tovább tartani, ha Busi lenne az edző is jobb lenne mert neki talán még rémlik hogy kell focizni de Koemannal elképzelése sincs, mert 1 teljes szezon +1 előszezon +1 hónapja 0-t alkotott. Nevetek, de nem teljesen viccelek. Igen, Busi-t is értelmesebbnek tartom erre a szerepbe hogy 1 évet túléljünk. Kellene egy erőnléti edző aki azt a részt levezényli és a többit oldják meg házon belül de komolyan, saját felelőséggel. Aztán ha nem nem, lehet ballagni jövő nyáron mert akkor nem bújhatnak az edző mögé hogy hát ők megtették amit kért. Vad fantázia, nem ez van az álomként várt megváltások listájának élén, hátrébb szerepel kb mindennél, de előrébb szerepel annál hogy Koemannal folytassuk. Lehet röhögni hogy biztos mennyire utálom és hogy elgurult a gyógyszerem, de ezek érvek és példák, nem tényleges tervek amiket a klubnak egyáltalán meg kéne gondolnia. Félig vicc, de belegondolva miért ne.. máshol is jött már be játékos edző. De a listáról van pár ember aki működhetne, de a listán túl is aki könnyen kivásárolható vagy rajta sincs de egy valamire való klub radarján ott lehet, lennie kell, más klubbok is csak tudják honnan kell kikukázni edzőket akik 2 szezon múlva top helyen top gázsiért top eredményeket érnek el. Valaki csak ért hozzá, ha messze is van jelenleg katalóniától.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2021.09.16. 16:24:37

Nem is èrtem itt az embereket. Küldjük el Kúmant. Igaz 12 milliót kellene kifizetni ebben az esetben, mikor azèrt nem jött Emerson helyett az 50 milliós Ndombele, mert nem tudják kifizetni a fizetèsèt. Cavani helyett az utolsó átigazolási napon maradt Luuk De Jong 1 milliós fizetèsèrt. Laportának mi volt az elkèpzelèse? Volt választási lehetősège, miszerint a CVC üzlet elfogadása, vagy a Barca Corporate 49%-nak eladása azonnali 200+ milliós bevètelt jelentett volna a klubnak. Laporta ezt választotta. Mit kèrt ezzel szemben Kúman? Egy fizikálisan erős Kp-t, ès egy csatárt. Bartóèktól is ezt kèrte. Kit kapott 2 èv alatt? Luuk De Jongot. Valószínű, hogy nem úgy törtènt, hogy Laporta feltette a kèrdèst, hozzuk Haalandot, vagy Luuk De Jongot? Főleg úgy, hogy kèt nappal előtte írták, a Sevilla felajánlotta nekünk, mert Rafa Mir-t igazolták a helyère a Wolverhamptontól 15 millióèrt, akiknek mi jófejsègből kölcsön adtuk Trincaot. A Sevilla az Atletico elől vitte el, akiknek jófejsègből kölcsön adtuk Griezmannt.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.09.16. 16:21:12

Jó kérdés, én is ezt kérdem minden alkalommal, hogy kit ültetnének Koeman helyére?? De eddig egy értelmes válasz nem volt, csak annyi hogy ennél bárki jobb, meg hogy tavaly fel kellet volna állnia.
Roberto Martinez meg Erik ten Hag neve merült fel eddig :D Mindkettő óriási fogás lenne a barcának, elvégre olyan sok mindent nyertek és sok neves csapatnál megfordultak...
Nincs épeszű edző aki jelenleg bevállalná bagóért ezt a nyomást, amit Laporta meg a szurkolók nyomnak hétről hétre.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.16. 15:37:35

Én is puffogok minden héten, de nézzünk már előre kicsit. Tételezzük fel, vagy a Benfica/Atletico vagy a Kijev/RM párharcból 0 vagy 1 pontot hozunk el. Világvege #koemanout, elküldik és utána kit ültetünk le a kispadra, akit pl nyáron még nem tudtunk? Mert nekem egy név se ugrik be.

Kíváncsi lennék a véleményekre, mert azt a részét én se látom.
Kép
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.16. 15:02:09

Zozzy 5 írta:
2021.09.16. 14:49:13
Semmi másért nincs itt, kizárólag azért, mert nem volt pénz nyáron elkuldeni.
Ez a lényeg.
Ezért kár minden meccs után leírni 100x, hogy mennyire alkalmatlan, mert egy kényszerhelyzetben vagyunk. Nyilván látja ezt Laporta és ahogy tud, találni fog rá megoldást. Reméljük, jót, hosszútávút és nem csak bábcsere meg tűzoltás lesz.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.16. 14:49:13

Rezisto95 írta:
2021.09.16. 14:26:41
Nem volt drasztikus keret változás 1 év alatt? :D :D MESSI, Griezmann, Fati 1 évre kiesett, nincs Trincao, helyette van sérült Aguero. Na ezt mindennek mondanám csak nem sima átmenetnek. A juve látjuk mennyit ér Ronaldo nélkül, pedig ő csak 2 évig volt ott, nem mint itt Messi hogy konkrétan ő diktálta a ritmust.
Tokmind1, mert amikor volt Messi meg Griezmann, akkor is simán flop volt Koemannal a bajnokság vége, amikor elvileg a mi kezünkben volt a sorsunk, és simán kikaptunk Ronalddal vmi Granada ellen otthon és ezen ment el a bajnokság...

Semmi másért nincs itt, kizárólag azért, mert nem volt pénz nyáron elkuldeni. Messi és Griz után már talán lenne, remélem, meg is történik minél hamarabb. Nagyon irritáló, ahogy eljatsza a mártírt, aki a nehézségek közepette is vállalja a melót, aztán minden kínos sülést a körülményekre fog mióta itt van. Most ezzel jön h majd Fati meg Dembele meg Aguero, de lesz majd akkor is valami külső körülmény, amire attolja a felelősséget.

Fel kellene fognia, hogy a Barcelona edzojekent krízisben is az az elvaras, hogy a krízis lehetőségeiből a legtöbbet hozza ki, pl. komoly mentális felkészítéssel, profi taktikai munkával. Láthatólag egyik sem megy neki, és a közepesnél eggyel gyengébbet hoz ki a helyzetből. Aki szerint az a maximum, h otthon a bayern ellen 0 kaput eltalalo lövés 90 perc alatt, annak csodálom az alacsony elvarasait. Meg amúgy is, ha ennyi baja van a körülményekkel, akkor húzzon el inkább.
Válasz küldése