Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.21. 09:03:42

Koeman elküldése súlyos anyagi kérdés is a klub jelenlegi gazdasági helyzetében.
Teljesen mindegy ki most az edző, de őt le kell váltani! Ha az ifiből jön az edző, ha van végzettsége, az sem számít! De Koeman fogalmatlan teljesen! Nem tudja, mit akar játszani, és azt sem tudja, mit hogyan kellene lereagálnia. Sajnos az idősebbek sem tudják húzni a fiatalokat. Busi, Píque,SR...egyszerűen alkalmatlanok már az élvonalban, ismerjük be!
Hiába rakja be őket az edző, semmit nem jelentenek már, akkor sem, ha van néhány még értékelhető megmozdulásuk. Koeman jó focista volt, de edző... és egy válsághelyzetben...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.21. 07:42:58

Még itt van? Természetesen nem az eredmény miatt kérdem, lehet 1:1et játszani úgy is, hogy kihagyunk mindent, felbillen a pálya, nem jön össze semmi, de látni a játékot, taktikát, elképzelést. Tegnap az első félidő kritikán aluli volt, a másodikban is csak az akaratot lehet díjazni. Oké, csikócsapat játszott, sok a sérült, de erre a zagyvaságra Én, vagy bármelyikünk innen a fórumról is képes lett volna tegnap, a mester fizujának töredékéért, de ennyi erővel minden meccs előtt kisorsolhatnának valakit a lelátóról, mert kb neki is annyi hatása lenne a játékra. Nehéz szívvel írom ezt, mert Koeman zseniális játékos volt, a klub egyik elő legendája, de ez nem tarthatja őt a padon. Mostanra teljesen elvesztette a fonalat, mennie kell.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.21. 06:51:25

Totális káosz és kilátástalanság, egy az egyben a 2000-es évek eleje. Ugyanez a halott, elképzelés nélküli összevissza futkosás ment a pályán.
Kép
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2021.09.21. 05:48:22

Jómagam '90 óta nézek focit. A Ferencváros után a Barcelona a kedvenc. Tanúja voltam a Cruyff - féle Dream-Team I. menetelésének.

Ez az ember TANÁR volt a pályán, iskolapéldája annak, hogy hogyan tud egy középhátvéd is elegánsan, technikásan, sportszerűen, mégis keményen futballozni. Apám Beckenbauerhez hasonlította. Szinte, mint egy hátravont irányító.

Most annak az iskolapéldáját látjuk, hogy nem biztos, hogy a jó játékosból jó edző is válik. Ennek ellenére nagyon várom Xavit...
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.09.21. 05:07:05

Se néző se szponzor nem marad, ha így folytatjuk.
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2021.09.21. 05:02:13

BakuraB írta:
2021.09.21. 00:02:38
Sziasztok!

Az egesz Koeman temaban a legszomorubb hogy a vak is latja, hogy amit o akar - legyen is az akarmi mert 1 eve nem tudom megfejteni pedig 2004 ota minden meccset nezek szinte - az egyszeruen nem mukodik…de O keptelen ezt belatni.
Semmilyen elkepzeles nincs a jatekunkban egyszeruen totalis zero.
Egy olyan elemet nem tudnek mondani ha na ez a Koeman korszak ota van… vagyis pozitivat nem..
A tanacstalansag a tutyimutyisag a mult nagyjainak es Roberto tulzott eroltetesen kivul.

Lehet mondani ilyen gazdasagi helyzet amolyan keret stb….
Ebbol egy Tuchel vagy egy Klopp 2 het alatt merfoldekkel tobbet hozna ki es eltudnank mondani h na ez es ez a szitu az erkezesuk ota epult be a jatekunkba.

De ahogy a palya utolso harmadaba erunk mintha falba utkoznenk semmi begyakorolt szituacio egyszeruen tenyleg nulla..

Ki lenne szerintetek jo valasztas helyette? Gondolok itt olyanra aki elerheto is
Szerintem rövid távon még házon belül, valamelyik utánpótlás-csapatból is tudnánk olyat hozni (név most nem jut eszembe), aki dolgozott már együtt az ifiben a mostani 20-22 éveseinkkel és ismeri a srácokat. Csak annyi kéne, hogy a vezetőség partner legyen abban, hogy a szent tehenekhez hozzá lehessen nyúlni. Kérdés, hogy mikor tudjuk kifizetni az elmaradt végkielégítéseket (Messi, Setien és - ha kirúgják - Koeman). El tudom egyébként képzelni, hogy Laportáék folyamatosan nézik a bevételi oldalt és amint összegyűltek ezek az összegek, lépni fognak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BarcasKrisz 2021.09.21. 05:07:50-kor.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
BakuraB
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.09.20. 23:39:44

2021.09.21. 00:02:38

Sziasztok!

Az egesz Koeman temaban a legszomorubb hogy a vak is latja, hogy amit o akar - legyen is az akarmi mert 1 eve nem tudom megfejteni pedig 2004 ota minden meccset nezek szinte - az egyszeruen nem mukodik…de O keptelen ezt belatni.
Semmilyen elkepzeles nincs a jatekunkban egyszeruen totalis zero.
Egy olyan elemet nem tudnek mondani ha na ez a Koeman korszak ota van… vagyis pozitivat nem..
A tanacstalansag a tutyimutyisag a mult nagyjainak es Roberto tulzott eroltetesen kivul.

Lehet mondani ilyen gazdasagi helyzet amolyan keret stb….
Ebbol egy Tuchel vagy egy Klopp 2 het alatt merfoldekkel tobbet hozna ki es eltudnank mondani h na ez es ez a szitu az erkezesuk ota epult be a jatekunkba.

De ahogy a palya utolso harmadaba erunk mintha falba utkoznenk semmi begyakorolt szituacio egyszeruen tenyleg nulla..

Ki lenne szerintetek jo valasztas helyette? Gondolok itt olyanra aki elerheto is
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.09.20. 23:35:18

En vagyok az utolso aki azt mondja h Kouman bárhova mondjuk egy kicsit elore , el tudja vezetni a csapatot ( rangadót pl 1000 % h nem tud nyerni ezen mar túl vagyok ) … de ma fogta a 4-3-3 at belekukazta a jelenleg fogható talan legjobb játékosokat szorult hurok belenyúlt itt is itt os amott is próbált valamit tenni mondhatni meccselt az öreg :-)
-
Nem ez a baj , hanem h nyoma sincs annak higy edzésen bármi komplexebbet struktúrát elképzelést valami tudatosat átadna … mar 1 éve !!!

Ne legyen kétsége senkinek , maradni fog még, nincs más , gondolom megint elmondja a szokásos kifogásokat amiről nem tehet …. szerintem megvárja Laporta Aguero Fati Dembele bevetését es minimum mondjuk az El Classicot !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.09.20. 23:20:58

Az elmúlt 20 év egyik leggyengébb kerete ez, de hogy egy darab támadást nem tudunk kialakítani, nincsenek begyakorolt elemek még mindig… Otthon 54 beadást kell nézni, meg sem próbálunk mást az már nagyon az alja.

Lassan egyébként nem tudom eldönteni, hogy annyira [auto_cenzúra] a keret, hogy képtelenek betartani bármi taktikai elemet, vagy tényleg ő ennyire alkalmatlan.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.20. 23:16:52

baas11 írta:
2021.09.20. 23:05:26
vinszentvega írta:
2021.09.20. 22:43:53
Fehérzsepi mester….. Innen nincs lejjebb…
Pedig ma tényleg mindent megpróbált az öreg … szinte mindent is! Ezt azert el kell ismerni !
Az persze mas kérdés h még egy Granada ellen sem tud vagy ötlete sincs a csapatnak higy kell egy épkézláb támadást felépíteni .. ez kinek hibája !?
Igen, tényleg mindent. ,,Na jó, akkor ma az lesz, hogy ívelgetünk orrba szájba, aztán csak lesz vmi belőle”
Kép
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.20. 23:16:33

baas11 írta:
2021.09.20. 23:05:26
vinszentvega írta:
2021.09.20. 22:43:53
Fehérzsepi mester….. Innen nincs lejjebb…
Pedig ma tényleg mindent megpróbált az öreg … szinte mindent is! Ezt azert el kell ismerni !
Az persze mas kérdés h még egy Granada ellen sem tud vagy ötlete sincs a csapatnak higy kell egy épkézláb támadást felépíteni .. ez kinek hibája !?
Nekem senki ne mondja többet, hogy ebből csak ezt lehet kihozni…. Minden ‘csikó’ be van tójva, nehogy valami nem előre megbeszéltet csináljon, mert akkor mehet a lelátóra….
Én sajnálom hogy rúgtunk egy gólt… mert ez fapapucsos maradását eredményezi.
Mondjuk a néző szám is sokatmondó…. A98.000-nek nem 25.000 a 60%-a ugye.
Szerintem a szerződésfelbontásért járó 15 milliót ossze dobják a szurkolok ha kell…
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.20. 23:11:21

vinszentvega írta:
2021.09.20. 22:43:53
Fehérzsepi mester….. Innen nincs lejjebb…
Adom. Remélem igaz a négy meccses ultimátum. De meg sem kell várni a végét.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.09.20. 23:05:26

vinszentvega írta:
2021.09.20. 22:43:53
Fehérzsepi mester….. Innen nincs lejjebb…
Pedig ma tényleg mindent megpróbált az öreg … szinte mindent is! Ezt azert el kell ismerni !
Az persze mas kérdés h még egy Granada ellen sem tud vagy ötlete sincs a csapatnak higy kell egy épkézláb támadást felépíteni .. ez kinek hibája !?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.09.20. 22:59:32

Huh, ez a sovány 1-1 nem is tudom minek köszönhető, a szerencsétlen védő munkának vagy a gyenge támadó játéknak?
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.20. 22:43:53

Fehérzsepi mester….. Innen nincs lejjebb…
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.19. 11:55:17

vg99 írta:
2021.09.19. 11:04:26
Kíváncsi vagyok, higy Alba helyett végre a poszton játszó Baldét teszi e be, vagy óvatosságból, szokása szerint, meg kiscsapatok ellen is, csak rutinosabbak. Azaz mondjuk Dest balra.

A héten siman mélyvízbe lehetne dobni a fiatalokat, rosszabb nem lehet..
Most majd meglátjuk az általa hangoztatott fiatalítás mennyire igaz. Bemeri-e a kezdőbe tenni a fiatalokat, vagy jön megint a megalkuvás (ahogy írtad), és biztonsági kezdőt rak fel.

------------

Lejjebb volt említve a Juve elleni csoportmeccsek.
Csak annyit tennék hozzá, hogy az oda- visszavágó kezdője mindössze két helyen lett megváltoztatva. Mégis az idegenbeli 2-0 után jött a 0-3-as zakó otthon. Látszik mennyit tudott fejlődni a mester keze alatt a csapat...
Az meg mindent elmond róla, hogy a Bayern ellen 5-3-2- vel állt fel.
Ennyire bízott a csapatában a mester....
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.09.19. 11:20:39

vg99 írta:
2021.09.19. 11:04:26
Kíváncsi vagyok, higy Alba helyett végre a poszton játszó Baldét teszi e be, vagy óvatosságból, szokása szerint, meg kiscsapatok ellen is, csak rutinosabbak. Azaz mondjuk Dest balra.

A héten siman mélyvízbe lehetne dobni a fiatalokat, rosszabb nem lehet.. nem biztos , hogy Coutinhot kellene +20ert, a fizuja is pont elég.

Ha jövőre Coutinho, Umtiti, Lenglet, Sr elmenne ( nem fognak), azért lenne szabad bérkeret..
Ha meg csinálja hogy Destet teszi balra, és Robertot jobbra az már mindennek az alja lenne. Balde megerdemli hogy megkapja az esélyt.

Coutinhot viszont nem értem, had kapja már meg a bizalmat, főleg hogy nincs a posztjára fiatal, elfér mellettük bőven. Amíg jól játszik, addig erősítest jelent azért. A Bayern ellen is többet mutatott mint Pedri pl, és tudott előre felé jatsszani, pedig meccshianya van erősen.
Akiket játszani kellene az Balde, Nico, Puig,Demir. Alba Busi Pedri L. De Jong helyett. Coutinho most pont befér melléjük.
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.09.19. 11:04:26

Kíváncsi vagyok, higy Alba helyett végre a poszton játszó Baldét teszi e be, vagy óvatosságból, szokása szerint, meg kiscsapatok ellen is, csak rutinosabbak. Azaz mondjuk Dest balra.

A héten siman mélyvízbe lehetne dobni a fiatalokat, rosszabb nem lehet.. nem biztos , hogy Coutinhot kellene +20ert, a fizuja is pont elég.

Ha jövőre Coutinho, Umtiti, Lenglet, Sr elmenne ( nem fognak), azért lenne szabad bérkeret..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.19. 10:13:29

Kalapos írta:
2021.09.19. 09:40:06
Megmentheti magát ha végre Tényleg a fiatalok játszanak, és tényleg valami jó irányú reformot hajt végre. Meglátjuk, de még egy Rossi-féle 3-5-2 a diszkont Szalai Ádámmal mint fő taktika és én összetörök, de szerintem sokan mások is.
Nem nagyon akarok belefolyni a vita fő medrébe, úgyhogy csak erre reagálnék: én is így vagyok vele. Azon kívül, hogy borzalmasan unszimpatikus ember benyomását kelti, egy rettenetesen gyenge edzőnek tűnik, akit oké, hogy én a kanapémból nem bírok, de a saját csapatában sem ismeri el kb senki, max DJ és néha Pedri a túlzott játékpercek miatt. Más csapatoknál minden játékos interjújában ott van, hogy a mester, a vezérünk, stb... itt még kötelességszerűen sem hallunk ilyet a legtöbb játékos szájából, SOHA, mert akkora kamu lenne, hogy semelyik játékos nem tud idáig süllyedni szerintem még illemből sem. És ebből így sosem lesz semmi, amellett, hogy mennyi hibája van, amit én pl. annak vélek.
Ez csak kitérő volt, lényegi reakcióm annyi, hogy a Gamperig bizakodtam, bár tudtam, hogy sem a játékosoknak, sem a felfogásnak nem lesz a szezonban köze sem az előszezonhoz. A szoci meccs oké volt, az utolsó két forduló már nagyon nem, és nálam megtörtént, ami rég nem, hogy nem érdekel a meccsnézés. A BM ellenit már kihagytam, látom, jól tettem, ha még csak közünk sem
volt a meccshez. Inkább megnézem a másik kedvenc csapatom, a Milant, mert ott sokkal gyengébb játékosokból megy egy sokkal intelligensebb építkezés egy nem túl jó, de legalább észszerű és korrekt edzővel, és a saját tudásukat bőven kiaknázva játszanak, edzőjüket követve, feltüzelve. Vagy egy PL-derbit, ahol van akarás, iram.
Persze megnézem a Barca-meccsek összefoglalóját, mert Depay lehet hogy villan egyet és nyerünk, vagy Fati, de 90 percen keresztül ezt a kiscsapatos semmit nézni 0 középpályával, 0 kreativitással, 0-nak tűnő elképzeléssel nekem merő fájdalom, akár meddő labdabirtoklás megy, akár beszorít minket egy Getafe vagy 60 percre. Ide felnézegetek, és ha látom, hogy beindul valami, majd újra megnézem a meccseket, addig nem idegesítem magam. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.19. 09:40:06

Chino írta:
2021.09.18. 20:10:51
Ezt a "de arról inkább ne is beszéljünk" mondatot nálam nem találod, inkább a te hozzászólásodból érződik hasonló.
A lényeg mindenesetre, hogy nem védeni akarom az én véleményem is hasonló mint az általános, ezt le is írtam már, csak nem esem olyan túlzásokba mint itt egyesek, akik már habzó szájjal szidják.
Azt Davi10 írta.
Ha holnap nem kezd Piké LDJ és SR 3asból max 1, és kreatívitást legalább imitáló támadó focit játszunk akkor nem fogok panaszkodni, akkor se ha nem nyerünk.

Sok mindent állt össze a Bayern ellen, ne vegyük figyelembe? Ok. Eddig itt volt Griezmann, már elment ő is, szóval a 3 bajnokit se vegyük figyelembe, akkor még be kellett rakni és dupla 0 volt, már nem kell, lehet variálni.
Akkor igazából eddig 1 meccsünk volt, a BM ellen, de ne nézzük. Legyen így. Még 3 hét már tényleg nem oszt vagy szoroz, várjuk ki.
Megmentheti magát ha végre Tényleg a fiatalok játszanak, és tényleg valami jó irányú reformot hajt végre. Meglátjuk, de még egy Rossi-féle 3-5-2 a diszkont Szalai Ádámmal mint fő taktika és én összetörök, de szerintem sokan mások is. Le lehetett nyelni a kiöregedett csapat lelki mélypontjait Rómában és Liverpoolban, a BM is tönkrevert már minket sokszor, a PSG is többször, a Juve is többször, ezt már szinte megszoktam. De sose hagytuk el magunkat annyira hogy egy kis csapat felállását és taktikáját próbáljuk megvalósítani otthon egy sehonnan jött senki csatárral mert holland. Idegenben még meg is értettem volna.

Koemannak nincs terve.
Ha lenne, azt játszaná a csapat. Vagyis, ha van, akkor az ez amit látunk. Vagy váltja az ötleteit hétről hétre, ami dettó azt jelenti hogy igazából nincs neki.
Ami jó lenne, ha lenne egy nagy betűs taktika. Lehet hiányzik belőle nem is 1 hanem 4 láncszem, de van, ki van találva, és játszuk hétről-hétre azzal aki éppen elérhető.
Pl ha 4-3-3 az ötlet Fati-Depay-Dembelé elől, és az az ötlet hogy gyakran bejön Aguero vagy ritkán LDJ. Akkor tök hasznos lenne ha a csapat legalább 4-3-3-t próbálna gyakorolni edzésen és meccseken is, aki éppen nem elérhető, legyen a padon valaki aki be tud ugrani, az se baj ha 17. Akkor van rendszer, látjuk hogy min dolgoznak mi a cél amit próbálunk megvalósítani.
Szóval ne nézzük a BM meccset. Akkor most a Granda ellen úgy kell felállni, hogy aztán a szezon 90%-ban azt játszuk és legyen jó az ötlet, a megvalósítás nem kell jó legyen, az a játékoson múlik, de az ötlet legyen jó. Koemannak volt már elég ideje variálgatni meg ötletelni, egy ideig ez dícsérhető volt, mert próbálkozott, most már nem az. Most már meg kéne legyen a felállás így a 2. szezon elején. Sokan távoztak ja, de ha egyik oldalról védjük hogy de hát meg volt kötve a keze, akkor másik oldalról ne védjük hogy de hát sokan elmentek. Minden adott volt neki hogy kitaláljon valamit csak nem tud.
Hogy holnap 3-5-2 vagy 4-3-3 vagy bánom is mi lesz, az fog elmondani mindent az edző munkájáról.

Emeryről meg annyit hogy meg lehet nézni az Arsenalt most utána. Emery 4x nyert EL-t, két különböző csapattal, + francia bajnokságot amit pl tavaly se tudott a PSG, egy erősebb kerettel. Koeman mire veri a mellét, a holland bajnoki címre 2002-ből? Hol élünk komolyan hogy Emery-t alacsonyabbnak hisszük mint Koemant, mint edző.
A válogatottat lehet jól összerakta, de tornán velük se járt.. amit egyébként nagyon bánhat, lehet jobban jár ő is és mi is ha marad a válogatottnál és elér egy jó eredményt hollandiával az EB-n, minthogy ott hagyta őket kb az utolsó pillanatban aztán nálunk okozott örömteljes pillanatokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.09.19. 10:13:41-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.19. 08:34:36

baas11 írta:
2021.09.18. 22:14:50
Az gond higy ha a jol értem a valasz a torinói 2:0 as győzelmünk mint Kouman referencia meccse, nem bagatellizálom el csak az igaza tét meccs pont a hazai volt a 6. fordulóban a csoportelsőség rol döntött, ahol még a 0:2 is csúfos de lagalabb a célt elérte volna … még ez sem sikerült a többit tudjuk…!
-
En nem vitatom azt amiben jo , például a fiatalok beipitese vagy kezelése inkább ,meg akkor is ha ez inkább kényszer es pedagógiai mint szakmai kompetencia vagy F De Jong egyértelműen az ő irányítása alatt vált tudása legjavává sőt szerintem Coutinhoval is ő állt ehhez a legközelebb ha nincs sérülés ….
-
Csak amikor jön A meccs bárhol barki ellen … akkor marad az alárendelt kiscsapat szerep, hozza még egy csunya bukta es a végén … a szokásos kifogás olyan dolgokra amiről nem ő tehet !! Higyan !?
Ez igy nem okes !
Na, ebbe nem is tudok belekötni, de elsősorban nem is neked soroljuk az érdemeit, mert szerintem jól látod. A tavalyi Juventus, PSG verés illetve az utolsó 4 forduló elbénázása egyértelműen az Ő sara, akkor nem is "mosdattuk" ennyien. Idén a Bayern ellen tényleg annyi minden sz.r összejött, hogy ezért nagyon nem venném elő. Nyilván kollektíve mindenki benne van ebbe, Ő is de nem varrnám az egészet az Ő nyakába, ellentétben mondjuk tavalyi bajnoki hajrával.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.09.18. 22:14:50

Az gond higy ha a jol értem a valasz a torinói 2:0 as győzelmünk mint Kouman referencia meccse, nem bagatellizálom el csak az igaza tét meccs pont a hazai volt a 6. fordulóban a csoportelsőség rol döntött, ahol még a 0:2 is csúfos de lagalabb a célt elérte volna … még ez sem sikerült a többit tudjuk…!
-
En nem vitatom azt amiben jo , például a fiatalok beipitese vagy kezelése inkább ,meg akkor is ha ez inkább kényszer es pedagógiai mint szakmai kompetencia vagy F De Jong egyértelműen az ő irányítása alatt vált tudása legjavává sőt szerintem Coutinhoval is ő állt ehhez a legközelebb ha nincs sérülés ….
-
Csak amikor jön A meccs bárhol barki ellen … akkor marad az alárendelt kiscsapat szerep, hozza még egy csunya bukta es a végén … a szokásos kifogás olyan dolgokra amiről nem ő tehet !! Higyan !?
Ez igy nem okes !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.18. 20:15:42

Chino írta:
2021.09.18. 15:37:44


A Sevilla ellen pont az ő húzása jött be, ott egy kétgólos hátránybó jöttünk vissza és jutottunk tovább, utána a bajnokságban is elkentük őket.
A Juve is sima volt, ha nem lazázzuk el a helyzeteket (mint pl. Fati a gólvonalnál) csúnya verést kaphattak volna. A PSG-től itthon belefutottunk a késbe, a visszavágón viszont le lettek iskolázva, ezt kár tagadni. A 32. fordulóban még a mi oddsunk volt a legalacsonyabb a bajnokságra a három nagy közül.

A bajnokságban az első három fordulóban nekünk volt a legnehezebb a sorsolás mégis ugyanott voltunk.
Ha jön most két -három jó meccs megint fordulni fog a kocka (még a Soci után is hasonló volt). Nem akarok ítélkezni, de sokan elég teflonszurkolóként szemlélik Koeman munkásságát.
Az 1-1 a PSG ellen, úgy, hogy a lényegi dolgok már az otthoni zakóval eldőltek, az aztán nagy leiskolázás. :lol: Az ilyen "ha az bemegy, akkor gól" jellegű érveket meg kár felhozni. Ennyi erővel bárkit ki lehet mosdatni. Pl. Valverde egy kis szerencsével a BL-ben 18-ban és 19-ben is odaérhetett volna akár a végső győzelemre is, és akkor teljesen más az ő megítélése is. Ami tény, hogy nála sokkal jobb eredmények voltak, mint most a holland alatt. Gyengébb lett a keret azóta, de nem annyival, mint eredmények szvsz. Pedig ő sem volt top edző, nem is sírnám vissza, de ha már el lett küldve, akkor nem Setién meg Koeman félra arcokat kellett volna a helyére hozni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.18. 20:10:51

Kalapos írta:
2021.09.18. 16:44:10
De megoldotta a Sevilla ellen egyszer és visszajött 2-0-ról.. szóval előtte leégett
de visszajötta bajnokságban hogy aztán a hajrában elveszítse "de arról inkább ne is beszéljünk".. szóval először olyan borzasztó volt hogy lecsúsztunk a középmezőnybe
de a psg-t a visszavágón megette... de az odavágón már köszönték jól laktak a Camp Nou-ba, és amúgy a visszavágón se vertük meg őket, nem hogy leiskoláztuk volna őket..
de a juvét is elverte egyszer... egyszer meg nem, és én inkább a 3 morata lesgólt emelném ki mint hogy nekünk még mennyi kihagyott helyzetünk volt #-o
de bízik a fiatalokban.. ezért kezdett a 0 perces edzésen se járt LDJ és SR, ezért nincs egyetlen forgatással meccsben tartott csere KP-nk akit fel lehetne küldeni egy hazai BL meccsre, persze, értem én.
Pontosan megerősítetted azt amire céloztam. A Koeman ellenesek túlnyomó többsége (szinte mindenki) csak a negatívumokat emeli ki, ami pozivum arról szó sem esik. Az a Sevilla példa is, amire reflektáltam jól tükrözi, hogy előtte leégett, utána (ezt azért valljuk be) egy jó húzással megoldotta. Ezt is lehet így is és úgy is nézni. Ezt a "de arról inkább ne is beszéljünk" mondatot nálam nem találod, inkább a te hozzászólásodból érződik hasonló.
A lényeg mindenesetre, hogy nem védeni akarom az én véleményem is hasonló mint az általános, ezt le is írtam már, csak nem esem olyan túlzásokba mint itt egyesek, akik már habzó szájjal szidják.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.18. 18:52:56

Chino írta:
2021.09.18. 15:37:44
A konkrét tények azért jók, mert azokat lehet érdemben véleményezni.
Kalapos fórumozó kolléga részletesen kifejtett azokról a konkrét meccsekről egy véleményt, melynek minden szavával én is egyetértek.

De induljunk ki abból és fogadjuk el azt, amiket felhoztál Koeman mellett.
A tavalyi szezonban volt mindennel együtt (liga, BL, kupa) 50 körüli meccsünk. Ebből az ötven meccsből nem tűnik kevésnek ez a "hú de jól meccselt Koeman" 3 példája? Ha ötvenből kapásból felhozol tíz komolyabb meccset, amit megnyert, de nem is kellett volna megnyerni, elég lett volna, ha stabilan meggyőzően játszunk, csak mondjuk a csikók tapasztalatlansága miatt kaptunk volna ki érdemtelenül, talán nem is menne most vita a mesterről.

De nézzük tovább : 32. fordulóig nekünk állt a zászló. Legyen ez is így, fogadjuk el. A bajnokság 38 fordulóból áll. A jól meccselő csapatok és edzők ismérve az, hogy kezdő sípszótól a hármas sípszóig megfelelően képes teljesíteni. A magyar válogatott esetében szoktuk ugye emlegetni azt, hogy sajnos nem 80-85 percig tart a meccs, hanem amíg a spori le nem fújja. Ha 80 percig tartana a matek, némi túlzással és elfogultsággal, akár világbajnokok is lehetnénk. Ennyit a 32. fordulóig tartó szárnyalásunkról.
Hogy szezon közben a fiatalokkal volt egy jó szériája? Van olyan közmondás, hogy addig kell ütni a vasat amíg meleg. Miért nem volt képes meglovagolni ezt a szériát és kihasználni az ebből fakadó lélektani előnyöket? A szerencse is általában azt választja, aki elébe megy.
Koemannak megszámlálhatatlan magas labdája volt és egyet sem volt képes lecsapni.
Arról nem is beszélve, hogy ezeket a magas labdákat nem is ő maga dobta fel, hanem a sors kínálta fel neki.
Egy jó edző minden szerencsés pillanatot, minden ajándékba kapott lehetőséget is könyörtelenül ki kell, hogy tudjon használni. Ezek mind mind a csapat javát szolgálták volna.
Csapatépítés, lélektani fontos pillanatok megragadása mind mind olyan dolog ami kifolyt a kezéből.
Ha fizikálisan és morálisan rendben van a csapat, akkor pl a Juve legyőzésével csoportelsők vagyunk, talán négyig megyünk. Ha nem csúszunk el szezon elején, lehet azokkal a pontokkal bajnokok lettünk volna. Ha nem esünk szét a 32. forduló után, akkor is bajnokok vagyunk. Ha nem balfék a piké-lenglet páros, hány meccs alakulhatott volna másképp? Ha nem hagyjuk ki a helyzeteinket, hány ponttal lehetett volna több? Kinek a feladata, hogy képben legyen a játékosai képességeivel, koncentráltságával? Kinek a feladata, hogy a játékosai fejében sípszótól sípszóig rend legyen? Kinek a feladata felismerni, hogy gond van a fejekben és azt meg kellene oldani? Elvileg Barcelona vagyunk.
Szervezettség, koncentráltság, rend, fegyelem, taktika. Nem hinném, hogy ez a szertárosra tartozna.
Az a sok sok " ha " egyáltalán nem a véletlenek sorozata Koeman ellen, sajnos!
Válasz küldése