Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.18. 20:15:42

Chino írta:
2021.09.18. 15:37:44


A Sevilla ellen pont az ő húzása jött be, ott egy kétgólos hátránybó jöttünk vissza és jutottunk tovább, utána a bajnokságban is elkentük őket.
A Juve is sima volt, ha nem lazázzuk el a helyzeteket (mint pl. Fati a gólvonalnál) csúnya verést kaphattak volna. A PSG-től itthon belefutottunk a késbe, a visszavágón viszont le lettek iskolázva, ezt kár tagadni. A 32. fordulóban még a mi oddsunk volt a legalacsonyabb a bajnokságra a három nagy közül.

A bajnokságban az első három fordulóban nekünk volt a legnehezebb a sorsolás mégis ugyanott voltunk.
Ha jön most két -három jó meccs megint fordulni fog a kocka (még a Soci után is hasonló volt). Nem akarok ítélkezni, de sokan elég teflonszurkolóként szemlélik Koeman munkásságát.
Az 1-1 a PSG ellen, úgy, hogy a lényegi dolgok már az otthoni zakóval eldőltek, az aztán nagy leiskolázás. :lol: Az ilyen "ha az bemegy, akkor gól" jellegű érveket meg kár felhozni. Ennyi erővel bárkit ki lehet mosdatni. Pl. Valverde egy kis szerencsével a BL-ben 18-ban és 19-ben is odaérhetett volna akár a végső győzelemre is, és akkor teljesen más az ő megítélése is. Ami tény, hogy nála sokkal jobb eredmények voltak, mint most a holland alatt. Gyengébb lett a keret azóta, de nem annyival, mint eredmények szvsz. Pedig ő sem volt top edző, nem is sírnám vissza, de ha már el lett küldve, akkor nem Setién meg Koeman félra arcokat kellett volna a helyére hozni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.18. 20:10:51

Kalapos írta:
2021.09.18. 16:44:10
De megoldotta a Sevilla ellen egyszer és visszajött 2-0-ról.. szóval előtte leégett
de visszajötta bajnokságban hogy aztán a hajrában elveszítse "de arról inkább ne is beszéljünk".. szóval először olyan borzasztó volt hogy lecsúsztunk a középmezőnybe
de a psg-t a visszavágón megette... de az odavágón már köszönték jól laktak a Camp Nou-ba, és amúgy a visszavágón se vertük meg őket, nem hogy leiskoláztuk volna őket..
de a juvét is elverte egyszer... egyszer meg nem, és én inkább a 3 morata lesgólt emelném ki mint hogy nekünk még mennyi kihagyott helyzetünk volt #-o
de bízik a fiatalokban.. ezért kezdett a 0 perces edzésen se járt LDJ és SR, ezért nincs egyetlen forgatással meccsben tartott csere KP-nk akit fel lehetne küldeni egy hazai BL meccsre, persze, értem én.
Pontosan megerősítetted azt amire céloztam. A Koeman ellenesek túlnyomó többsége (szinte mindenki) csak a negatívumokat emeli ki, ami pozivum arról szó sem esik. Az a Sevilla példa is, amire reflektáltam jól tükrözi, hogy előtte leégett, utána (ezt azért valljuk be) egy jó húzással megoldotta. Ezt is lehet így is és úgy is nézni. Ezt a "de arról inkább ne is beszéljünk" mondatot nálam nem találod, inkább a te hozzászólásodból érződik hasonló.
A lényeg mindenesetre, hogy nem védeni akarom az én véleményem is hasonló mint az általános, ezt le is írtam már, csak nem esem olyan túlzásokba mint itt egyesek, akik már habzó szájjal szidják.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3281
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.18. 18:52:56

Chino írta:
2021.09.18. 15:37:44
A konkrét tények azért jók, mert azokat lehet érdemben véleményezni.
Kalapos fórumozó kolléga részletesen kifejtett azokról a konkrét meccsekről egy véleményt, melynek minden szavával én is egyetértek.

De induljunk ki abból és fogadjuk el azt, amiket felhoztál Koeman mellett.
A tavalyi szezonban volt mindennel együtt (liga, BL, kupa) 50 körüli meccsünk. Ebből az ötven meccsből nem tűnik kevésnek ez a "hú de jól meccselt Koeman" 3 példája? Ha ötvenből kapásból felhozol tíz komolyabb meccset, amit megnyert, de nem is kellett volna megnyerni, elég lett volna, ha stabilan meggyőzően játszunk, csak mondjuk a csikók tapasztalatlansága miatt kaptunk volna ki érdemtelenül, talán nem is menne most vita a mesterről.

De nézzük tovább : 32. fordulóig nekünk állt a zászló. Legyen ez is így, fogadjuk el. A bajnokság 38 fordulóból áll. A jól meccselő csapatok és edzők ismérve az, hogy kezdő sípszótól a hármas sípszóig megfelelően képes teljesíteni. A magyar válogatott esetében szoktuk ugye emlegetni azt, hogy sajnos nem 80-85 percig tart a meccs, hanem amíg a spori le nem fújja. Ha 80 percig tartana a matek, némi túlzással és elfogultsággal, akár világbajnokok is lehetnénk. Ennyit a 32. fordulóig tartó szárnyalásunkról.
Hogy szezon közben a fiatalokkal volt egy jó szériája? Van olyan közmondás, hogy addig kell ütni a vasat amíg meleg. Miért nem volt képes meglovagolni ezt a szériát és kihasználni az ebből fakadó lélektani előnyöket? A szerencse is általában azt választja, aki elébe megy.
Koemannak megszámlálhatatlan magas labdája volt és egyet sem volt képes lecsapni.
Arról nem is beszélve, hogy ezeket a magas labdákat nem is ő maga dobta fel, hanem a sors kínálta fel neki.
Egy jó edző minden szerencsés pillanatot, minden ajándékba kapott lehetőséget is könyörtelenül ki kell, hogy tudjon használni. Ezek mind mind a csapat javát szolgálták volna.
Csapatépítés, lélektani fontos pillanatok megragadása mind mind olyan dolog ami kifolyt a kezéből.
Ha fizikálisan és morálisan rendben van a csapat, akkor pl a Juve legyőzésével csoportelsők vagyunk, talán négyig megyünk. Ha nem csúszunk el szezon elején, lehet azokkal a pontokkal bajnokok lettünk volna. Ha nem esünk szét a 32. forduló után, akkor is bajnokok vagyunk. Ha nem balfék a piké-lenglet páros, hány meccs alakulhatott volna másképp? Ha nem hagyjuk ki a helyzeteinket, hány ponttal lehetett volna több? Kinek a feladata, hogy képben legyen a játékosai képességeivel, koncentráltságával? Kinek a feladata, hogy a játékosai fejében sípszótól sípszóig rend legyen? Kinek a feladata felismerni, hogy gond van a fejekben és azt meg kellene oldani? Elvileg Barcelona vagyunk.
Szervezettség, koncentráltság, rend, fegyelem, taktika. Nem hinném, hogy ez a szertárosra tartozna.
Az a sok sok " ha " egyáltalán nem a véletlenek sorozata Koeman ellen, sajnos!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.18. 16:44:10

De megoldotta a Sevilla ellen egyszer és visszajött 2-0-ról.. szóval előtte leégett
de visszajötta bajnokságban hogy aztán a hajrában elveszítse "de arról inkább ne is beszéljünk".. szóval először olyan borzasztó volt hogy lecsúsztunk a középmezőnybe
de a psg-t a visszavágón megette... de az odavágón már köszönték jól laktak a Camp Nou-ba, és amúgy a visszavágón se vertük meg őket, nem hogy leiskoláztuk volna őket..
de a juvét is elverte egyszer... egyszer meg nem, és én inkább a 3 morata lesgólt emelném ki mint hogy nekünk még mennyi kihagyott helyzetünk volt #-o
de bízik a fiatalokban.. ezért kezdett a 0 perces edzésen se járt LDJ és SR, ezért nincs egyetlen forgatással meccsben tartott csere KP-nk akit fel lehetne küldeni egy hazai BL meccsre, persze, értem én.

Konkrétan semmit se ért el amire meglehetne dícsérni hogy szép volt. Ez a FDJ meg az élete formája is hülyeség szerintem. Lehet előtte rosszabb volt, de konkrétan most sincs sok értelme a játéknak, ahogy Pedriének se. A középpályánk mintha csak a meccs előtti digitális rajzon lenne fent, mert meccsen semmit se látni belőlük. Nem tudta és nem tudja megszervezni a játékot, kár magyarázni ez tény.
Nem csak a Bayern elleni eredményről van szó. Azért beszélünk róla most ennyit, mert elvileg ultimátumot kapott, remélem hogy így van. A Bayern elleni taktikájáról és az eddigi előszezonnal együtt játszott 5+ meccsről van szó, a tavalyi év fényében. Az előszezon után még védtem is basszus de a bajnokikon mutatott teljesítmény katasztrófa, és ez a 3-5-2 amit kipakolt a Bayern ellen volt az utolsó hülyesége ami mellett én elmentem. Tavaly azzal mentegettem én is hogy gyenge de meg van kötve a keze, Messire kell építeni és akkor a 3-5-2(3-4-3) néhány taktkai elemtől eltekintve tök jó ötletnek tűnt, még dícsértem is hogy próbálkozik folyamatosan több és több felállással és ötlettel. De minek veszi elő azt ami tavaly sérülések miatt lett kitalálva és Messire épült. Minek veszi elő ezt most a semmiből LDJ-ra építve kontrázni? Nem hiába írom a válogatottat. Ennek az embernek az volt az ötlete hogy azt játszuk amit a magyar válogatott. Ezért kért külön egy Szalai Ádámot, ez volt az ő külön kérése. Én nem vagyok hajlandó ezt a focit nézni a Camp Nouban, és egyetlen Socio és szurkoló a világon nincs aki ezzel ki lehet békülve.

Elnézést itt a hangoskodásért, most már visszaveszek. Majd a Granada ellen kezdem elölről attól félek. Kíváncsi leszek a kezdőre, hány fiatal lesz és mennyit játszik LDJ és mennyit Puig vagy Demir. Vajon mekkora arányban lesz nálunk a control és mekkorában leszünk szétesve szanaszét hogy kaparjunk az eredményért. Kb tavaly is ez volt a meccsek jó részén, idén eddig kb 45 percig nem ez volt, a többi összes játékidőnkben alárendelt vagy semleges szerepet játszottunk. Koeman pontosan tudja hogy mekkora utálatot kap ezért a beszari meccsért. Minden adott lenne neki hogy most kövi meccsen bedobjon egy tökös csapatot. Mi akadályozza meg, az eredmény kényszer? Ne nevetess..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.18. 15:37:44

baas11 írta:
2021.09.18. 14:51:04

Mondjatok egyetlen komolyabb meccset amin kiderült h ez a csávó a “győztes hadvezér” vagy valami érzéke stílusa van?
-
A gyenge napot kifogó Sevilla elleni 3-5-2 egyszer pont bejött az is valami kupa meccs volt … aztan jött a PSG es megmutatta h mennyit is ér valójában a többieket nem is említem ….Real Juventus stb…
-
Valverde játékát sírva kellett nézni de az ízlésének megfelelt … alapvetően nagy volt neki a kabát ( vagy stílus )de legalabb tudott hozni egy ket nagy csatát El Classico Totenham idegenben …
A Sevilla ellen pont az ő húzása jött be, ott egy kétgólos hátránybó jöttünk vissza és jutottunk tovább, utána a bajnokságban is elkentük őket.
A Juve is sima volt, ha nem lazázzuk el a helyzeteket (mint pl. Fati a gólvonalnál) csúnya verést kaphattak volna. A PSG-től itthon belefutottunk a késbe, a visszavágón viszont le lettek iskolázva, ezt kár tagadni. A 32. fordulóban még a mi oddsunk volt a legalacsonyabb a bajnokságra a három nagy közül.

A bajnokságban az első három fordulóban nekünk volt a legnehezebb a sorsolás mégis ugyanott voltunk.
Ha jön most két -három jó meccs megint fordulni fog a kocka (még a Soci után is hasonló volt). Nem akarok ítélkezni, de sokan elég teflonszurkolóként szemlélik Koeman munkásságát.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.09.18. 14:51:04

davi10 írta:
2021.09.18. 14:03:56
Kalapos írta:
2021.09.18. 13:23:17
Valverde első szezonjára gondolsz vagy mi? Koemannal 1 meccsig se vezettük a tabellát, idegenben Getafe, Alavés, Cádiz, és hasonlók fingattak meg minket, otthon is Granada Valencia, Sevilla, Atlético, Real, Eibar senkit se tudtunk verni akinek volt 11 épkézláb játékosa. A szezon eleje se volt jó, a szezon közepe se, a vége legfőképpen nem. Egy nagyon rövid jó időszakunk volt a szezon 2/3ánál, de azóta se semmi nyoma ilyen játéknak Nem használja azt a felállást ami a legjobb volt, akkor volt hogy Puig is játszott és Trinaco is akik jók is voltak, azóta se játszottak, mert bolond az öregember azért.
Nem, arról beszélek, hogy 12.13-tól a Clasico-i

Most is amúgy holtversenyben még vezettük a bajnokságot, amíg nem játszottak a Madridiak 1-el többet, de jött egy Bayern vereség és már az apokalipszist vizionáljátok.
Mondjatok egyetlen komolyabb meccset amin kiderült h ez a csávó a “győztes hadvezér” vagy valami érzéke stílusa van?
-
A gyenge napot kifogó Sevilla elleni 3-5-2 egyszer pont bejött az is valami kupa meccs volt … aztan jött a PSG es megmutatta h mennyit is ér valójában a többieket nem is említem ….Real Juventus stb…
-
Valverde játékát sírva kellett nézni de az ízlésének megfelelt … alapvetően nagy volt neki a kabát ( vagy stílus )de legalabb tudott hozni egy ket nagy csatát El Classico Totenham idegenben …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.18. 14:03:56

Kalapos írta:
2021.09.18. 13:23:17
Valverde első szezonjára gondolsz vagy mi? Koemannal 1 meccsig se vezettük a tabellát, idegenben Getafe, Alavés, Cádiz, és hasonlók fingattak meg minket, otthon is Granada Valencia, Sevilla, Atlético, Real, Eibar senkit se tudtunk verni akinek volt 11 épkézláb játékosa. A szezon eleje se volt jó, a szezon közepe se, a vége legfőképpen nem. Egy nagyon rövid jó időszakunk volt a szezon 2/3ánál, de azóta se semmi nyoma ilyen játéknak Nem használja azt a felállást ami a legjobb volt, akkor volt hogy Puig is játszott és Trinaco is akik jók is voltak, azóta se játszottak, mert bolond az öregember azért.
Nem, arról beszélek, hogy 12.13-tól a Clasico-ig, 04.10-ig veretlenek voltunk. Ez 19 meccs volt, ami amúgy a bajnokság fele.
A kapott gólos statra tényleg rosszul emlékszem.

Bajnokságot valóban nem vezettünk, de ebben bőven benne volt, hogy az Atleti milyen elképesztően elhúzott az elején. Ezek után arra se merek esküdni, de ott is rémlik valami pontrekord féltávnál.
Visszajöttünk a tabella második feléről, és végül is a kezünkben volt a sorsunk, aztán jött az utolsó 4 forduló, amiről inkább ne is beszéljünk. De az, hogy a 10. hely környékéről visszajöttünk oda, hogy 3-4 fordulóval a vége előtt bajnokesélyes csapat voltunk ha tetszik ha nem, Koeman érdeme is. Pedig tavaly is ment a rinyálás már szeptemberben, hogy ebből EL helyezés sem lesz...

Most is amúgy holtversenyben még vezettük a bajnokságot, amíg nem játszottak a Madridiak 1-el többet, de jött egy Bayern vereség és már az apokalipszist vizionáljátok.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.18. 13:23:17

davi10 írta:
2021.09.18. 12:14:39
Rekordközeli meccsszámon voltunk veretlenek és nem kaptunk gólt, ha jól rémlik. Meg azért a kupában csak sikerült kifejezetten szépen helytállni.
És mégegyszer mondom, nem mosdatom ezekkel Koeman-t, mert simán elképzelhető, hogy ez a munkakapcsolat is megfáradt és elfogyasztottunk egy újabb edzőt, de legalább ne beszéljünk már akkora baromságokat, hogy ennél aztán tényleg bárki jobb lett volna.
Valverde első szezonjára gondolsz vagy mi? Koemannal 1 meccsig se vezettük a tabellát, idegenben Getafe, Alavés, Cádiz, és hasonlók fingattak meg minket, otthon is Granada Valencia, Sevilla, Atlético, Real, Eibar senkit se tudtunk verni akinek volt 11 épkézláb játékosa. A szezon eleje se volt jó, a szezon közepe se, a vége legfőképpen nem. Egy nagyon rövid jó időszakunk volt a szezon 2/3ánál, de azóta se semmi nyoma ilyen játéknak Nem használja azt a felállást ami a legjobb volt, akkor volt hogy Puig is játszott és Trinaco is akik jók is voltak, azóta se játszottak, mert bolond az öregember azért.

Amit te írtál akkora bolondság mint amit én ez igaz, de a Roura féle irány az utolsó kétsébe esett lehetőség szerintem, nem azt kívánom jövő hétre, nem várom a klubtól Rourát, de felvázolom hogy még ilyesmi is szóba jöhet, most ilyen szinten, hamarosan, és később még inkább. Mert mi lesz 10 meccs múlva? 20? Lehet még Rouráért is össze tennénk a két kezünket csak jöjjön.. Nem várhatunk ha így megy tovább. Ha a talalyi kerettel csődöt mondott Koeman, akkor idén annyi oka volt bizalmat adni neki hogy ki találhat valami új dologot. NEM TALÁLT KI.
Rossi a magyarválogatottal, Szalaival elől meg kell mondjam ez az Andorra elleni Magyar meccs, ez kb a Barca taktikai szintje jelenleg. Nem viccelek hogy bármi áron váltani kell, ez őrület ami itt hétről hétre zajlik.

Chino 1000x leírtam hogy Xavi 23 nyara. Két szezon múlva. Nem ülhet addig itt Koeman. LDJ a fiatal...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.18. 13:12:53

Laporta szerintem mindenképp Xavit akarja a padra. A nyáron még nem akart jönni, normális edző nem volt akire hosszabb távon lehetne számítani. Nem véletlen várt ki olyan sokáig Laporta. Túlságosan rossz évet nem zártunk, ha nem olyan borzalmas a hajrá bajnokok vagyunk, az utolsó meccsek előtt mi voltunk a legnagyobb bajnokesélyesek. Nek kellett mindenáron edzőt váltani, főleg, hogy 13 millióba kerülne kirakni őt. Egy Emeryvel, Rouraval vagy Gattusoval aztán jó megoldás lenne a jövő Barcáját építeni. Másrészt eddig még sem Fati, sem Dembélé nem volt hadra fogható, az nem jelentene keveset. Voltak azért jó megoldásai is. Másról sem szólt itt a fáma, hogy nem baj ha 5 évig nem nyerünk semmit csak használjuk a fiatalokat stb. Most nem lehet erre panasz és nem gyengén állják meg a helyüket. Az addig alig életképes De Jongból a csapat egyik, ha nem a legjobb játékosa lett. És neki jutott a hálátlan szerep, hogy elkezdje a Messi utáni érát. Alig pár meccs után szerintem nem kellene teljes és annyival jobb változást várni, mikor egy szinte 100 %-osan új taktikát kell felépíteni, főleg hogy a 3 kezdő támadónkból van egy darab, Coutinho is még csak most épült fel. Meg a szöveg is ment, hogy majd októberben kell majd megítélni stb.
Rengeteg hibája van és hosszabbítani nem szabad vele, de nem csak a negatívumait kellene nézni. Nyártól egy új edzővel (nagy eséllyel Xavival) és egy-két új játékosával már nagyobb változásokat lehet várni. Szezon közben egy vagyont kifizetve egy Setien 2.0-át idehozni aztán baromira megérné.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.18. 12:14:39

Kalapos írta:
2021.09.18. 10:16:02
Az hogy egy feltörekvő edző, vagy az 5+ felsorolt névből bárki jobb lehet, az tény. Hogy jobb lesz-e, az nem. Hogy váltani kell, egy tény.

Ha tudjuk hogy váltani kell, és úgy tudjuk hogy képesek is vagyunk mert már van elég pénz, és vannak edzők, akik jobbak lehetnek, akkor mi akadályoz meg minket abban hogy váltsunk? Kockázatos, de ezt hagyni tovább haladni az idő miatt sokkal rosszabb. Biztos hogy a klubbon belül is így látják, és megy a keresés és talán a tárgyalások is, bízok benne.
De ezt mire alapozod, hogy bárki jobb lehet? Semmi értelme hátralépnünk csak azért, hogy ne legyünk ugyanott, ahol most.

És igen, ha van pénz és lehetőség előrelépni és hozni egy jobb edzőt, akkor egyértelmű. A gond az, hogy se pénz, se lehetőség nincs. Még Setien-nek is lógunk...
Ezek a random neveket inkább hagyjuk, mint Emery. Az Arsenal-al se ment semmire, a Villareal meg szép, hogy behúzta az EL döntőt, de amúgy EL selejtező helyre se voltak elegek a bajnokságban. A csávó tekintélye meg amúgy nulla szerintem.
De ez a Jordi Roura tényleg mindent visz. A csávó 8 éve ült a kispadon először és utoljára, akkor is csak egy fél szezont és mert muszáj volt. :lol:

Nem vitatom, hogy bőven lehetne, és kéne is előrelépni edző szinten, de azért nekem legalábbis a tavalyi év kezdés kifejezetten pozitív volt. Rekordközeli meccsszámon voltunk veretlenek és nem kaptunk gólt, ha jól rémlik. Meg azért a kupában csak sikerült kifejezetten szépen helytállni.
És mégegyszer mondom, nem mosdatom ezekkel Koeman-t, mert simán elképzelhető, hogy ez a munkakapcsolat is megfáradt és elfogyasztottunk egy újabb edzőt, de legalább ne beszéljünk már akkora baromságokat, hogy ennél aztán tényleg bárki jobb lett volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.18. 10:16:02

davi10 írta:
2021.09.17. 19:12:17
Kevered a véleményt a ténnyel.
Vagy mégis mi támasztja alá, hogy mondjuk de Boer jobb lenne, mint Koeman? A holland válogatottal elért eredményeik például biztosan nem.

Jordi Roura meg honnan jött? :lol: Vagy csak nem értem a viccet?
Felhoztam már két zsák példát, lehet Roura a legnagyobb hülyeség közöttük, de őt is jobb megoldásnak tartom mint Koemant. Égőházban edzést vezetni tud, azt már bizonyította, más nem is kell. Koeman is biztos edz, csak az ő munkásságából pozitív hatásokat a pályán még nem láttunk. Nem Roura van a listám élén, kb Koemannal van egy szinten, csak Koemanról már tudom hogy nem jó :D De Boer se nagy eresztés az tuti.

Az hogy egy feltörekvő edző, vagy az 5+ felsorolt névből bárki jobb lehet, az tény. Hogy jobb lesz-e, az nem. Hogy váltani kell, egy tény.

Ha tudjuk hogy váltani kell, és úgy tudjuk hogy képesek is vagyunk mert már van elég pénz, és vannak edzők, akik jobbak lehetnek, akkor mi akadályoz meg minket abban hogy váltsunk? Kockázatos, de ezt hagyni tovább haladni az idő miatt sokkal rosszabb. Biztos hogy a klubbon belül is így látják, és megy a keresés és talán a tárgyalások is, bízok benne.

Szerintem a Granadától is kikapunk. Év elején óvatos optimista voltam, próbáltam mindenben a jót látni, de jelenleg ez nem megy nekem már. A Koeman képviselte teljes jelenség elfogadhatatlan, a felállások, a taktikák, a saját kérései, ahogy bánik egy-egy játékossal (nem csak Puig).. konkrétan több olyan hülyesége van, amiből ha egy átlag edzőnek csak 1 lenne, már inogna a széke. Pozitív meg annyi van neki hogy már itt van és olcsó, semmi más.

Emery
Xavi
Bielsa
LE
Pep

Ez az 5 van aki szerintem jó lehetne. Emery-re rosszat nem tudok mondani. A PSG-t nem tudta kezelni? Tuchelen kívül úgy tűnik senki, de ő is elvert minket 4-0 és a 6-1-ben amennyire benne van akkor Koeman tavalyi évére és eddig erre a hónapra mit mondjunk? Az Arsenal se volt se előtte se utána jobb semmivel. A spanyol focit pedig nagyon érzi. Jó megérzésem van vele kapcsolatban, de lutri az tény. Bielsa egy őrült, szerintem ránk férne egy őrült a sok kómotos megalszik a szájában a tej edző után. LE-Pep semmi esély, de szép lenne. Xavi az ígéret, a remény, ami egyszer eljön, és meglátjuk mi lesz. A mai helyzetben szerintem egyiket se lehetne leültetni, ami nagy baj, de valamit muszáj csinálni már.

Klopp, Conte hát róluk nem hiszem hogy ideülnének, de kíváncsian várnám őket.
Pirlo Gattuso féle volt játékos aki nem nagy edző vonal is jó lehet 1 évre, legalább a kp-t meg tudnák erősíteni azzal hogy ők emlékeznek hogy működik egy világklasszis kp az elmúlt évtizedből.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.17. 20:11:05

grgly50 írta:
2021.09.17. 17:49:07
Elöljáróban tisztázom: Szakmailag szánalmas edzőnek tartom, s lassan már emberileg is kifogásolom Koemant.
Azonban elmondanám: Életemben már egy pár vezetőt "megettem". Ment a kritika a vezető felé, ha valami bakit csinált, szemétkedett, rossz döntést hozott. Vártuk, követeltük a leváltását.
S higyjétek el, mindíg csak rosszabb jött. Egyszer ugyan betalált, de többségében nagy csalódás volt.
Félem, hogy az erős edzőváltás utáni vágy, a sürgetés csalódást, nagy csalódást okoz.
Ne legyen igazam!
Ez nem a legjobb hasonlat.
A főnök itt nem Koeman, hanem Laporta.
Talán inkább egy osztályvezető szint Koeman.
És Tito Martino is egy mélypont volt. Utána meg jött LE.
Én annyira nem félnék az edzőváltástól. Nagyon h.lyének kell lenni, hogy még Koemannál is rosszabbat hozzunk ide. A lényeg, ne egy volt Barcás focista legyen, ne legyen Barca dns benne, mert akkor tuti maradnak a "legendák" a kezdőben.

Az én edzői tippem Laportának ajánlva C. Galtier.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.17. 19:12:17

Peter írta:
2021.09.17. 17:57:17
Minden Barca szurkolónak az lenne a legjobb, ha az aktuális edző a lehető legkisebb felületet adná a kritizálásához.
Ez valóban így van, nem is erre vonatkozott amit írtam.
Kalapos írta:
2021.09.17. 15:50:21

Gattuso, Pirlo, de Boer, Rudi Garcia, Jordi Roura, Sanches Flores. Pár név aki elérhető és bármelyik jobb lehet, még ha viccnek is tűnik, ez egy tény.
Kevered a véleményt a ténnyel.
Vagy mégis mi támasztja alá, hogy mondjuk de Boer jobb lenne, mint Koeman? A holland válogatottal elért eredményeik például biztosan nem.

Jordi Roura meg honnan jött? :lol: Vagy csak nem értem a viccet?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.09.17. 18:18:39

Kalapos írta:
2021.09.17. 15:50:21
Abszurd amit írtál. Xavi 23 januárban jöhet legközelebb, valószínűbb hogy 23 nyarán fog, az még 2 szezon! Ha most váltunk sokkal nagyobb az esélyünk jót edzőt találni mint jövőre amikor max 1,5-2 év helyett max 0,5-1 évre keresünk, és még mélyebb válságból hála Koemannak.
Amit leírsz, egy tény. A tény, hogy nehéz a feladat nem mentség arra hogy meg kell csinálni. Kb mint ahogy Koeman hozzá áll a csapathoz és a kezdőhöz igazából olyan a szurkoló is :D
"Hát izé, ebből a moslékból én várat nem tudok, ez nehéz, sok a körülmény, izé, jó lesz az úgy ahogy van azt cső."
Edző keresés a klub részéről vagy a jelenlegi keretből legalább működésre hajazó csapat kialakítása az két nehéz dolog. Az hogy nehéz, nem azt jelenti hogy nem kell mindkettőn dolgozni azonnal kő keményen. Ez egyszerűen nem érv Koeman maradása mellett, ez egy vesztes hozzáállás hogy hát de nehéz. Kit érdekel hogy nehéz. Próbáljuk meg!
A xavis kiigazítás jogos, egy évvel elnéztem a szerződése lejáratát. Viszont így is igaz, hogy akárki is lesz az edző, ha csak közepesnél kimondottan jobb munkát nem végez, a szurkolók/elnökség előtt ott fog lebegni "a" legenda elhozásának lehetősége, akiről az a hír járja, hogy jó edző, Guardiola második eljöveteleként elhozza az újabb dicskorszakot, és így tovább.
Jómagam arra akartam utalni egyébként, hogy irreális elvárások tömege zúdul egy új edzőre, akárki is legyen az és akárhonnan jöjjön. Laporta szerintem nyilvánvalóvá tette, hogy továbbra is topcsapatként tekint a Barcelonára, az edző arra jó, hogy elvigye a balhét, az elnökség meg mossa a kezeit. Egyetértek abban, hogy egy új edző lendítene a csapaton és sokkal jobb egy fiatal, bizonyítani vágyó valaki leigazolása, mint egy szürke iparos a középső polcról (Koeman is így került ide).
A legnagyobb presztízsű szakembereknek szerintem túl kockázatos a Barcelona-projekt, amiért ők viszik el a balhét, ráadásul Koeman esetleges menesztésével végképp nem lenne pénz a bérükre - emlékezzünk, Koeman is pont ugyanígy került ide, relatív olcsó volt, Setient meg talán még most se kárpótolták.
Egyetértek abban, hogy a Barcelona egyetlen esélye az érdemi előrelépésre, ha valamelyik fiatal titán hajlandó idejönni azért, mert ez a Barca, itt kapja meg élete nagy lehetőségét a kiugrásra, önmaga eladására. És olcsón teszi. És nem kell sehonnan se kivásárolni, vagy odaadják két zsák krumpliért. És hajlandó elfogadni, hogy nem kapja meg kapásból a bizalmat mondjuk öt évre. És belenyugszik, hogy a feje fölött adnak el játékosokat. És abba is, hogy az igazolásokba nem lesz nagy beleszólása. Meg abba is, hogy a drukkerek az első gyenge eredmények után utálni fogják, Laporta ugyanis odadobja koncnak a szurkolók elé. Valamint abba, hogy a munkáját a fénykorszakhoz viszonyítják. Nos, sok sikert. Egyáltalán nem lehetetlen feladat, de azért rengeteg ponton elcsúszhat a projekt, ezt talán elismerheted.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3281
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.17. 17:57:17

davi10 írta:
2021.09.17. 09:18:40
Elképesztő,
Koemant, mint edzőt, elsősorban az aktuális csapatának játéka, milyensége, hozzáállása, teljesítménye minősíti. Önmagáért beszélnek csapatának a mérkőzései.
Minden Barca szurkolónak az lenne a legjobb, ha az aktuális edző a lehető legkisebb felületet adná a kritizálásához.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.09.17. 17:49:07

Elöljáróban tisztázom: Szakmailag szánalmas edzőnek tartom, s lassan már emberileg is kifogásolom Koemant.
Azonban elmondanám: Életemben már egy pár vezetőt "megettem". Ment a kritika a vezető felé, ha valami bakit csinált, szemétkedett, rossz döntést hozott. Vártuk, követeltük a leváltását.
S higyjétek el, mindíg csak rosszabb jött. Egyszer ugyan betalált, de többségében nagy csalódás volt.
Félem, hogy az erős edzőváltás utáni vágy, a sürgetés csalódást, nagy csalódást okoz.
Ne legyen igazam!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.09.17. 16:11:48

Jordi Roura!!!

Na ez betalált. Igen valóban ő kellene még ide. Esetleg Tata Martino és Setién.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.17. 15:50:21

jclayton írta:
2021.09.17. 15:29:44
Koeman nem jó edző, ez többé-kevésbé világos. A kérdés inkább az, hogy mégis mit várnának el az utódjától. Ebben a pillanatban ez valahogy így néz ki:

"-Figyelj, nehéz helyzetben vagyunk, lehet, hogy jövő nyáron már tudunk erősíteni (mondjuk akkor talán már Xavi lesz itt, de ez ne zavarjon téged). Ha valakiért beesik egy jó ajánlat a télen, eladhatjuk. Egyébként meg itt ez a csapat, vannak fiataljaink, ilyen 17-20 évesek, ők játsszanak egy kicsit. Aztán az öregek, akiket el akarunk adni, ők is játsszanak egy kicsit. A megalázó vereségeket nem szeretjük, úgyhogy erre ne is gondolj. Javítsd a hangulatot a csapaton belül, az elégedett játékos a jó játékos! Ha lehet, legyen valamilyen identitása a csapatnak, mondjuk a Barca-DNS, az biztos, hogy a drukkerek nem akarnak mindenféle szedett-vedett kiscsapatokra jellemző bunkerfocit látni, ez a Barcelona. Szóval ha lenne eredmény is, az tökéletes lenne. Pénzt nem nagyon tudunk fizetni. Hosszú távra nem nagyon akarunk szerződni. Na, jössz?"
Koeman munkásságát már tényleg nem ostorozom tovább, felesleges, de az új edző keresése és a kockázat vállalás érdekes téma.

Abszurd amit írtál. Xavi 23 januárban jöhet legközelebb, valószínűbb hogy 23 nyarán fog, az még 2 szezon! Ha most váltunk sokkal nagyobb az esélyünk jót edzőt találni mint jövőre amikor max 1,5-2 év helyett max 0,5-1 évre keresünk, és még mélyebb válságból hála Koemannak.
Amit leírsz, egy tény. A tény, hogy nehéz a feladat nem mentség arra hogy meg kell csinálni. Kb mint ahogy Koeman hozzá áll a csapathoz és a kezdőhöz igazából olyan a szurkoló is :D
"Hát izé, ebből a moslékból én várat nem tudok, ez nehéz, sok a körülmény, izé, jó lesz az úgy ahogy van azt cső."
Edző keresés a klub részéről vagy a jelenlegi keretből legalább működésre hajazó csapat kialakítása az két nehéz dolog. Az hogy nehéz, nem azt jelenti hogy nem kell mindkettőn dolgozni azonnal kő keményen. Ez egyszerűen nem érv Koeman maradása mellett, ez egy vesztes hozzáállás hogy hát de nehéz. Kit érdekel hogy nehéz. Próbáljuk meg!

Gattuso, Pirlo, de Boer, Rudi Garcia, Jordi Roura, Sanches Flores. Pár név aki elérhető és bármelyik jobb lehet, még ha viccnek is tűnik, ez egy tény.
Egy ekkora klub monitorán jobb esetben 3-5 db feltörekvő kis nevű, játékos múlttal nem rendelkező, edzői karriert ezáltal kis szinten kezdett, jelenleg is kis csapatnál lelkes és eredményes munkát végző edzőnek kéne szerepelnie. Kloppok meg Tuchelek is így pattantak le a fáról. Dolgoztak 1000%-on kis csapatnál és volt aki észrevette hogy ér valamit a munkájuk. Egy ilyen feltörekvő, tökös fiatal edző kell nekünk, és egy ilyen simán beleáll egy ekkora feladatba is, hiszen nem lehet benne biztos hogy lesz második esélye. Ahogy a klubnak se biztos hogy lesz sokadik esélye, ha Koeman még 2 szezont végig tol így. Nehéz ilyet találni? Hát az biztos, lehet be se jön ha találunk is, de legalább megpróbáltuk. Ez a meg se próbáljuk ez lehetetlen megoldás. Persze majd az öltöző megeszi mi?? Miért Koemannál nem kezd az összes öreg folyton? Akkor mit számít ez az érv? Spanyolban is lennie kell ilyen edzőnek, meg kell nézni melyik viszonylag sikeres kis csapatnak van fiatal edzője. Ki dolgozik a Betisnél, a Granadánál (ami komol EL szezont futott), a Celtánál, a Rayonál? Mehetünk lejjebb is akár, még kisebb csapathoz, egy ekkora klubnak képesnek kell lennie megállapítani hogy az ott végzett edzői munka minősége milyen. Jordi Cruyff félek csak ezt a holland brigádot védi és erősíti. Nem lennék meglepve ha miatta maradhatott volna Koeman. Nem Setien vagy Valverde kell, mert ők öregebb, klasszikus felfogású edzők voltak. Nekünk reformista kell, egy fiatal új lendülettel. Az egókat is jobban kezelheti egy tűzről pattant fiatal temperamentumus latin csávó.

Új edző kell és ezt a tényt az összes nehezítő tényező sem tudja semlegesíteni, szükség van rá és kész.

Nero a te lelki fájdalmat több mint megértem, de ezzel a hozzáállással se leszünk beljebb. Baj van, de a sírás nem segít. Aki a bajt okozta már nincs itt, Rosell börtönben (még?) és Barto is eltakarítva. Nem lesz könnyű, de van vissza út.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.09.17. 15:33:34

Vakmacska írta:
2021.09.17. 15:20:04
Szerintem simán ki kellene rúgni.
És nem kell egy nagy nèv, csak adjon fazont és hitet a csapatnak.
Gyenge (nagyon gyenge) a keret, mentálisan már a béka segge alatt van ez a csapat, a klub a csőd szélén áll tele tartozásokkal stb.

Ide jöhetne most egy prime Guardiola vagy egy Mourinho, akkor se lennénk sikeresek.

Ide kellene egy 6-800 millió euró, normálisan (nem kapkodva) igazolni belőle, egy jó edző akinek adnánk 2-3 évet, és akkor talán újra odakerülhetnénk az elitbe.

De sem 800 millió, sem jó edző, sem elképzelés, sem hite nincs már ennek a csapatnak, úgyhogy tök mindegy.

Anno hogy lelettem ugatva mikor mondtam hogy nagy baj lesz abból hogy áron alul adunk el, áron felül veszünk, “google” játékosokat igazolunk. Tessék, itt van. Egy jó 5-10 évig biztos nem kell izgulnunk a BL miatt. De a Ligát se fogjuk túl sűrűn elhozni. Ez van.

De aki Dembelét vesz 120ért, úgy hogy van prime Di Maria 40ért, az meg is érdemli a sorsát.

https://vm.tiktok.com/ZMRCsxdbh/
Az emlékeket azért köszönöm ❤️❤️🥺
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.09.17. 15:29:44

Koeman nem jó edző, ez többé-kevésbé világos. A kérdés inkább az, hogy mégis mit várnának el az utódjától. Ebben a pillanatban ez valahogy így néz ki:

"-Figyelj, nehéz helyzetben vagyunk, lehet, hogy jövő nyáron már tudunk erősíteni (mondjuk akkor talán már Xavi lesz itt, de ez ne zavarjon téged). Ha valakiért beesik egy jó ajánlat a télen, eladhatjuk. Egyébként meg itt ez a csapat, vannak fiataljaink, ilyen 17-20 évesek, ők játsszanak egy kicsit. Aztán az öregek, akiket el akarunk adni, ők is játsszanak egy kicsit. A megalázó vereségeket nem szeretjük, úgyhogy erre ne is gondolj. Javítsd a hangulatot a csapaton belül, az elégedett játékos a jó játékos! Ha lehet, legyen valamilyen identitása a csapatnak, mondjuk a Barca-DNS, az biztos, hogy a drukkerek nem akarnak mindenféle szedett-vedett kiscsapatokra jellemző bunkerfocit látni, ez a Barcelona. Szóval ha lenne eredmény is, az tökéletes lenne. Pénzt nem nagyon tudunk fizetni. Hosszú távra nem nagyon akarunk szerződni. Na, jössz?"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jclayton 2021.09.17. 15:34:09-kor.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.09.17. 15:20:04

Szerintem simán ki kellene rúgni.
És nem kell egy nagy nèv, csak adjon fazont és hitet a csapatnak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.17. 09:18:40

Peter írta:
2021.09.16. 22:05:04
Persze edző kell hozzá, Koeman alkalmatlan erre a feladatra, ezt ő is tudja. Azért tartja játékban a napról napra amortizálódó öregeket, mert csak túlélésére játszik. Azt nem vitatom, hogy ő ebben hisz, ugyanakkor ez sehova sem vezet. Illetve oda, hogy morális káosz az öltöző, edzői tekintély zéró.
Elképesztő, hogy a belemagyarázásod és a világmegfejtéseid már olyan szintre jutottak, hogy konkrétan belelátsz az edző fejébe. Úgy látszik nem volt elég az 1 hét pihenő, pedig jobban tennéd, ha leállnál ezekkel, ha azt szeretnéd, hogy bárki is komolyan vegyen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.09.17. 08:47:39

Subinho írta:
2021.09.17. 06:38:02
Koeman minél tovább marad, annál rosszabb lesz a helyzet. Nem emlékszem sajnos a nevére, de ki volt az az edző a B- ben, aki felhozta a csapatot a másod osztályba és ott is elég jók voltak? Még Gerard előtt asszem.
Egyébként elnézve a spanyol válogatottat én is Luchot hoznám vissza. Nagyon jó focit játszott itt iis, de elvesztette az öltözőt. Most nincs már itt Messi, Súarez, Neymar, Albát is kirakhatja tőlem megint. Ez a fiatal csapat most követné, ahogy a válogatottban.is. Bízik a fiatalokban. De sajnos a VB előtt nem fog eljönni, így ő max. 2 év múlva lenne mozdítható.
Azért ne a Bayern elleni meccset nézzük, siralmas volt, de bőven volt sérültje, meg azért a csapat se olyan acélos, hogy a Bayern-t elkapja. Plusz válogatott szünet szóval volt itt minden. Én aztán kicsit se bízok benne, de ezt az évet képes lehet tisztességesen végigvinni.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.09.17. 08:36:02

Srácok, miért gondoljuk azt, hogyha 1-2 fiatalt kezdőbe állított volna, állítana Koeman, akárki ellen,
akkor 8-0-ra kapnánk ki?
A Salzburg, az Ajax, a Dortmund hány fiatallal áll ki a BL-ben? a portugál csapatokban mennyi a fiatal?

Ha Demir a jobbszélső a törött bordás SR helyett,
ha Puig játszik a leamortizált Pedri helyett,
vagy egy spanyol meccsen játszik Balde vagy Gavi, akkor tényleg katasztrófa történik?

Szerintem pont tavaly Pedri, Araujo, Mingu (és Puig is) bizonyított a mélyvízben.

De semmi más célja nem volt kedden, mint kis különbséggel kikapni. Szerencsére ebben a Bayern partner volt.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.17. 08:00:06

Deluigi írta:
2021.09.16. 20:34:18
vicces, hogy mindenki a fiatalokat tette volna a kezdobe :)

akkor, ha elhasalunk 9-0-ra, tuti Koeman lett volna a bohoc, hogy miert tette be a teljesen tapasztalatlan fiatalokat, amikor ott van 4 veteran, tapasztalt jatekos, akikkel ki lehetett volna huzni csak 0-3-ra

muszaj volt ramennie arra, hogy ne rohassak fel neki, hogy eleve elengedte a meccset

szerintem varjuk meg ezt a 3 kovetkezo merkozest, hogy sikeresen leboghessuk a mestert
Figyelj jobban. A mindenki aki kezdőt reklamál.. az leginkább én vagyok, az én kezdőm meg nem fiatalokból áll :D Amit írsz, abszurd bolondság, ezen a fórumon biztos, főleg ha figyelted a korábbi kb 2 évet. Senki se akarja látni SR-t, semmilyen szinten, főleg nem a szélen. Ja de, az ellenfél pl már dörzsöli a tenyerét amikor meglátja. Vagy Busit akinek 50 métert kéne letámadnia, és fedeznie is egyben, rajta is jót röhög mindenki. Piké szintén megbizhatatlan még ha legutóbb nem is volt rossz.

Mingu-Araujo-Piké-Alba
FDJ-Busi-Puig
SR-Depay-Pedri

4-3-3 szélsőnk nincs, felesleges olyan felállás amiben szélsők vannak. Két oldali támadót játszik két kp, akiknek nem büdös a meló, ezzel több stabilitást lehetett volna elérni támadásban és védekezésben is. El se kell menni Nicoig, Gaviig és Demirig, de igazából mivel az összes saját nevelésünk 4-3-3at tanult simán be lehetne rakni őket is ebbe. A 3-5-2-be meg szinte senkit se lehet úgy berakni hogy jól játszon :D Busit, SR-t és LDJ-t biztos nem, az már pont elég.

Az hogy Koeman 1 év után nem tart ott, hogy ebből a keretből NE legyen egy kreatív KP akit be lehet dobni ha szükséges, az ő munkáját bélyegzi meg.
Az hogy Puigot tavaly is és idén is teljesen jegeli, miközben Pedri a pályán haldoklik, mutattja meg mekkora fogyatékossággal és rombolással jár az ő edzői időszaka. Ki a csere kp? Elment Moriba, helyette van Nico, az tök mind1, ugyanaz. SR?? Őt se építette fel KP-snak, nem csak a posztja, a szerepe is változik folyamatosan, de stabil KP cserének nem lehet mondani. Pjanic kapott perceket, nem tudta mit csináljon, nem tetszett neki, elment, ok szuper.
Több mint 1 év munkája után ott tartunk hogy nincs egy ember, akit be lehet rakni a KP-ra ha kell, miközben ott ül a padon. Puig nem 17.

Az hogy LDJ-t elhozatta, és egyből kezdette a BM ellen az miért nem égőbb, mint egy fiatalt kezdetni? Mármint a szurkolóknak vajon mi tetszik jobban?
Régen simán kimentünk egy Telloval, Cuencával, Rafinhával vagy Nolitoval akár a klasszikóra is ha sok volt a sérült. Voltak ilyen meccsek. Játszott Iniesta támadót és nem azért hogy Keita-val stabilabb legyen a kp, mert már ő se volt, hanem mert annyi volt a sérült. Meg lehetett oldani.
Az ő megoldása most elhozni egy Szalai Ádám-ot, aki még jó formában edzésen se járt, azt se tudja hol az öltöző, korábbi csapatában sem játszott tehát meccsben sincs, és berakni 3-5-2be kontrázni egy olyan gyáva, profizmust és klubfilozófiát nagy ívben kerülő megoldás amit nem lehet megbocsájtani. Ezt a rombolást amit Koeman művel nem szabad hagyni tovább gyökerezni.

SR, Puig és Pedri helyeit lehet cserélni, és számolni akár Coutinhoval, Gavival Nicoval és Demirrel. Nem magyarázod meg hogy ez kockázatosabb, vagy rosszabb irány mint amit Koemantól kaptunk. Gyáva és nudli az ember edzői munkája.

De mintha a falnak beszélnék, hagyom ezt a Koeman témát, mindenki örömére. Sokan lesznek klubbon belül, és kívül is akik pezsgőt bontanak amikor elmegy.
Válasz küldése