Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.28. 08:32:39

sansz írta:
2021.09.26. 22:51:48
Ez már nagyon durva összeesküvés elmélet. Komolyan mondom, ez teljesen kész. Ha igazi "űrfocit" játszunk a Sociedad ellen, az nem Koeman érdeme,sőt el is felejtjük, ha gyenge meccseket játszunk egy-két héten belül, az Koeman hibája,az is,ha egyszem támadónak nevezhető játékosunk kihagyja minden kihagyhatatlan helyzetét. Ha viszont van megint egy jobb meccsünk, az biztos nem Koeman érdeme. Hát persze, kicsit sem az utálat beszél az ilyen gondolatokból.

Az is vicces,hogy megy az SR téma, miközben SR eddig egyetlen meccsen volt rossz, a többiben (sajnos) a jobbak közé tartozott.

Egyáltalán nem volt olyan hatalmas a változás, annyi csak,hogy a 11 emberrel védekező csapatok ellen kevés az egyszem Depay.
Most meg volt hamar a gólja, mindenki felszabadult volt ettől, az ellenfél alap taktikája bedőlt. Ugyanezek a srácok,ugyanezzel a taktikával simán szívhatnak is, ha az elején nem rúgják meg a gólt. Egyszerűen teljesen veszélytelenek kapura a fiatalok is, meg a teljes középpálya.
Logikus magyarázat de nem értek egyet a fenti résszel :D
Egyrészt azzal kezdtem hogy ez egy olyan dolog amit bele lehet látni a szituba, de én se akarom azt hinni hogy így van, tehát ez egy spekuláció :D

Na amiért logikusabbnak tűnik a spekuláció mint amit te látsz, mint a jó meccs oka.. az az hogy Koeman egész eddig szétgyapulta a játékosokat a médiában hogy velük nem lehet focizni, ezért játszottak félkegyelműek és poszton kívüli emberek folyamatosan és ráadásul gyapásra járatva. Ez tény.
Most hirtelen egy csomó Masia-s a kezdőbe került, és egyről a kettőre a focink a 0. perctől jobb lett? Én ugyan a 11-estől néztem csak a meccset de elvileg tök jó voltunk az elejétől.

1. Vajon a korai gól miatt volt nyugodt és felszabadult a csapat?
2. Vagy a normális kezdő és Koeman távolléte miatt volt felszabadult és nyugodt a csapat, aminek korai gól lett az eredménye?

Leírva mindkettő ugyanolyan logikus. A Levantes semmivel se több vagy kevesebb mint a korábbi ellenfelek akik ellen szenvedtünk.

A középpálya és a fiatalok kapura veszélytelenek? Hát lehet SR már rúgott gólt idén de hogy Gavi és Puig százszor veszélyesebb az tuti. SR át se tudja venni a labdákat könyörgöm, sír nála a játék. Gavi és Puig képesek 1v1-et nyerni csellel vagy már egy jó átvétellel. A kis tiki-taka passzokról ne is beszéljünk, szerencsétlen Levante tiszta ideg volt hogy nem tudják elvenni a labdát. Kedvencem Demir kiosztott köténye volt amikor a Levantes vörös ködben földhöz vágta :D

Ez az amit Vidalok meg SR-ék nem tudnak. Egyénileg tök jók, de sok kicsi sokra megy vagy mit mondjunk? Ilyen ötletes lendületes játékunk nagyon ritkán volt, és ez csak a Masia-nak köszönhető. És Koeman bennük nem bízik. Rájuk mondja hogy nem lehet velük tiki-takázni, nem lehet tőlük eredményeket várni, középmezőny stb. Neki kell a LDJ vagy SR mert a fiatalok gyengék, szerinte. Ha rajta múlt volna a 30as Wijnaldum szenvedését kéne néznünk FDJ-al Depayyal SR-rel meg LDJ-al. Undorító. Köszönöm, nekem a 17 éves srácok játéka meggyőzőbb. Lehet 5öt kaptak volna a Bayerntől? Lehet lett volna kapuralövésünk... Ki tudja.. Vajon ezen a meccsen milyen jók lettünk volna ha Koeman a padon ül, SR Busi Pedri és FDJ a kezdőben? Miben lett volna más mint az összes eddigi meccsünk tavaly vagy idén? Meglett volna a korai gól? Ha ők játszanak és Koeman mentalitásban akkor valószínűbb hogy fordít a Levante mint hogy rúgunk még 2öt...

SR igenis piszok gyenge, kreatív kp poziban a minimum ami elvárható az pont amit Gavi és Puig csinált. Puig cselezgetett és sok köröm passzal operált. Gavinak volt mélységi indítása, ráadásul laposan!! Ilyet mikor láttam utoljára te jó ég de régen volt. Nem csak felküldte magasan hogy lesz valami, hanem lapos kiugratás a sorok között. Brávó, ilyet SR meg a bika b2b játékosok nem adnak. FDJ ugyanígy, lehet tök jó meg ügyes, szerintem is a legértékesebb játékosunk csak ilyenkor látszik hogy egyszerűen nem azok az erényei, amik a klasszikus Barca focisták erényei. Ez nem gond. Az a gond amikor sok ilyen van egyszerre de közben Barca focit akarunk tőlük :D

Meg vagyok győződve hogy nem nyertünk volna ha a korábbi hetekben megszokott arcok játszanak. Most végre egyszer nem ők játszottak, és egyből jobb volt minden, ez nem lehet véletlen. Puig legtöbb percre volt ez Koeman alatt... amikor Koeman nincs a padon. Véletlen lenne vagy mi? :D Igaz FDJ eltiltott, Pedri sérült szóval ha nem most akkor soha de amennyire szándékosan jegelte azért így is meglepő hogy ilyen korán felküldte (valaki, pl a másodedző aki vezette a csapatot).
Egyébként csak hogy a fiatalokba is belekössek. Puig nyomatta ezeket a rövid szinte csínbe adott passzokat. Egy-egy ilyen nem gond, visszakapja egyből és addig lendületet vehet és mozoghat a labda nélkül majd a visszakapott labdát tovább rakhatja. Ez alap eleme a focinak. Na de ő ilyenből adott egymás után 3-4 darabot néha és sehova se ért vele. Nem volt ebből semmi gond, utána megoldották valahogy, csak szemre fura volt hogy erőlteti ezeket a passzokat de se a többiek se ő nem tudott velük mit kezdeni. Apróság de volt ilyen is.
Gavi kemény szerelései: volt ami sok volt, ha így folytatja túl sok lapot kap majd és egyelőre úgy tűnik bármikor benne van a piros mert minden meccsen van egy őrült becsúszása.
Nico - ő egy isten igazából nem lehet rá panasz :D

Mint írtam majd kiderül idővel.
Legközelebb október végén játszunk nyerhető meccset szóval ezt az utóbbit élvezzük ki rendesen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.28. 00:37:03

bunga írta:
2021.09.27. 22:12:12
Koeman nyilatkozata után, hogy a csapat BL-es helyért küzd, Pique és SR lenyilatkozta, hogy ők bizony a bajnoki címért vannak itt. Két CSK helyettesről van szó. Így nem kétséges, hogy a csapatból kik állnak szemben az edzővel.
Bárhogy is van, legszebb az egészben az, hogy a három névből egyiknek sem lenne helye egy épkézláb barcelonai öltözőben.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.09.27. 22:12:12

Koeman nyilatkozata után, hogy a csapat BL-es helyért küzd, Pique és SR lenyilatkozta, hogy ők bizony a bajnoki címért vannak itt. Két CSK helyettesről van szó. Így nem kétséges, hogy a csapatból kik állnak szemben az edzővel.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.27. 14:32:30

MessiNeymarSuarez írta:
2021.09.26. 22:04:36
A mai produkció alatt Schreuder is kicsit a reflektorfénybe került, aki amúgy tudhat ezt-azt mivel megfordult már Ten Hag és Nagelsmann segédjeként is.
Hogy kinek volt még segítője, ezt nem tudtam, de az már meccs közben a kispadról bevillanó felvételekből is látszott, hogy más a kispad körüli hangulat, más tekintetek, más mimikák voltak az arcokon.
Mindenesetre egy opció.
Még valami a tekintetekről, hangulatról. Tavaly is volt néhány alkalom, amikor önfeledt fiatalos hangulat volt látható. Nem tudom már belőni, hogy pontosan mikor, de kupameccshez voltak ezek inkább köthetők.
Csak remélni lehet, hogy van valaki Laporta közelében, aki nyitott szemekkel járkál nap mint nap és észrevesz dolgokat, így Schreuder játékosokhoz való viszonyát is.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.27. 12:48:31

hajnesz írta:
2021.09.27. 12:36:55




De most erre a részre megint nem tudok reagálni, mert pl honnan veszed, hogy nincs mosoly az öltözőben? Vagy miből gondolod, hogy válság van az öltözőben?
De amugy te most viccelsz? Szövegértés? Egy szóval nem írtam hogy válság van! Azt írtam, hogy nincs jó hangulat. Egyébként meg, Gerardo Romero twitterén olvastam egy pár napja, Talán Stegen vagy valamelyik CSK nyilatkozta, hogy alig szolnak egymáshoz... De lehet csak szövegkörnyezet nélkül volt idézve, nem tudja meg senki már.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.27. 12:47:36

Tök jó ez a videó, én is nézegettem már, de azért Európában nem igazán találsz ennyire bohóc védőket akik vagy összevissza futkosnak vagy csak moziznak.

Nem vagyok Xavi ellen, sőt kifejezetten kiváncsi vagyok rá, de kétlem, hogy ugyanazt hozná itt, mint ott.
Róla mondjuk feltételezem, hogy jó pedagógus.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.27. 12:36:55

vinszentvega írta:
2021.09.27. 12:29:20

Az edző feladata nem csak a pályán nyújtott teljesítmény, hanem az öltöző rendbetétele is.( és mos itt nem a szankcionálásra gondolok) Ha nincs mosoly az öltözőben, akkor megette az egészet a fene!
De most erre a részre megint nem tudok reagálni, mert pl honnan veszed, hogy nincs mosoly az öltözőben? Vagy miből gondolod, hogy válság van az öltözőben?
Ami tény, az az, hogy kevés néző jár ki meccsekre, de a többi dolgot is úgy írod, mintha nyilvánvaló lenne.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.27. 12:29:20

hajnesz írta:
2021.09.27. 11:56:22

Ami feltevés: jön Xavi/Bielsa/bárki, és hirtelen ha nem is leszünk bajnokok, de jó játékkal fogunk nyerni a meccsek 60-70%-ban. És attól, hogy minden topicban, minden nap az egész 'mit is' ? ami a csapat körül van Messistől, Bartomeuig mindent a hollandra fogtok. Na mindegy
Tőlem repülhetne, nem vagyok oda a játékért, de őt felelőssé tenni a kialakult szituációért, szerintem egyáltalán nem fer.
Az edző feladata nem csak a pályán nyújtott teljesítmény, hanem az öltöző rendbetétele is.( és mos itt nem a szankcionálásra gondolok) Ha nincs mosoly az öltözőben, akkor megette az egészet a fene!
Nem bajnoknak kell lenni most, hanem olyan produktumot eladni, lerakni az asztalra, hogy az emberek leüljenek a tv elé, vagy kimenjenek a stadionba. Ezt a holland nem tudja megtenni sajnos. Bielsa karakán habitusa vagy Martinez szerintem nem az a meoldás, amit hosszútávon keresünk. Én nem azért hangoztatom Xavit, hogy így Barca Dns, meg úgy. Hanem mert ha egy Bagdadh Bounedjadh nevű emberkével megtudta tanítattni ezt a játékot, akkor...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.27. 11:56:22

vinszentvega írta:
2021.09.27. 09:49:01
Ezt nem mondtuk, csak annyit hogy a fogalmatlan védenceddel szemben igen is tudna olyan játékot játszattni, ami nézhető lenne.
Jut eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=YiQb7Gu ... nel=Dycetm
Nem kell végignézned, elég csak 1 percet és látni fogod mire gondolunk itt egy páran...
Ja én egyáltalán nem védem Koemant, nehogy azt hidd, tőlem is repülhetne.
Ezt a videót láttam már, de itt nekem még mindig azzal van a bajom, hogy naponta 5ször beböfögi valaki ugyanazokat a kulcsszavakat: nincs taktika, nincs edző, fogalmatlan, nincs edzés, és mellé ír még x darab töltelék szavat, hogy úgy tünjön, mintha valami újdonságot írna le, közben meg nem.
Ami tény: a jelenlegi edzővel nem muzsikálunk valami jól, bár mentségére legyen szólva, hogy eddig 1 épkézláb támadónk volt, aki ér is valamit(Depay), illetve 1 középpályás, aki nem 16éves (De jong)
Ami feltevés: jön Xavi/Bielsa/bárki, és hirtelen ha nem is leszünk bajnokok, de jó játékkal fogunk nyerni a meccsek 60-70%-ban. És attól, hogy minden topicban, minden nap az egész 'mit is' ? ami a csapat körül van Messistől, Bartomeuig mindent a hollandra fogtok. Na mindegy
Tőlem repülhetne, nem vagyok oda a játékért, de őt felelőssé tenni a kialakult szituációért, szerintem egyáltalán nem fer.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.27. 10:03:29

vinszentvega írta:
2021.09.27. 09:49:01
Ezt nem mondtuk, csak annyit hogy a fogalmatlan védenceddel szemben igen is tudna olyan játékot játszattni, ami nézhető lenne.
Jut eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=YiQb7Gu ... nel=Dycetm
Nem kell végignézned, elég csak 1 percet és látni fogod mire gondolunk itt egy páran...
huha, ha ennyi Messi van a csapataban, ugy konnyu :)

komolyra forditva a szot, neztem volna meg orakon at, sajnos meloban vagyok :)

reszemrol johet barmikor edzoba helyett edzonek :)
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.27. 09:49:01

hajnesz írta:
2021.09.27. 09:16:37
Szerintem a legnagyobb baj többnyire ezzel a fórummal van, illetve azzal, hogy egyesek azt hiszik, ha minden nap beírják ugyanazt a szösszenetet, akkor az igaz lesz. #CSAVIMINDENTMEGOLD444
Ezt nem mondtuk, csak annyit hogy a fogalmatlan védenceddel szemben igen is tudna olyan játékot játszattni, ami nézhető lenne.
Jut eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=YiQb7Gu ... nel=Dycetm
Nem kell végignézned, elég csak 1 percet és látni fogod mire gondolunk itt egy páran...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.27. 09:16:37

Szerintem a legnagyobb baj többnyire ezzel a fórummal van, illetve azzal, hogy egyesek azt hiszik, ha minden nap beírják ugyanazt a szösszenetet, akkor az igaz lesz. #CSAVIMINDENTMEGOLD444
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.09.26. 22:52:59

bunga írta:
2021.09.26. 21:55:00
grgly50 írta:
2021.09.26. 21:41:59
Úgy nézett ki ma ez a csapat, mint a csiszolatlan gyémánt. Tele reményteljes fiatalokkal, akikből egy jó pedagógiai érzékkel rendelkező, megfelelő szakmai segítőkkel körülvett kapitány drágakövet tud csinálni.
Sajnos a jelenlegi edzőben csak az önteltség, a felelőség áthárítása, mindenféle pedagógiai érzék nélküliség van. Az ő kezében ez a társaság el fog "zülleni"
Remélem, a vezetők látják ezt, s megmentik a jövőnek a tehetségeket.
Nem azért a 20 fillérért, de mintha Koeman lett volna az, aki pont ezeket a fiatalokat hozta fel a La Masiából a B csapatot szinte kihagyva.
Azzal nincs is gond, hogy ő hozta fel. A probléma a szakmai, pedagógiai, emberi (önteltség, makacsság, felelőség áthárítása) hiányossággal van.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.09.26. 22:51:48

Kalapos írta:
2021.09.26. 19:55:23



Nem akarok teljesen elvakult lenni.. de hogy nem volt ott a padon, és most hirtelen felszabadult a korábbihoz képest kreatív űrfocit játszottunk nekem fura. Puig ennyi percet kapjon? SR keretben se?
Nem akarom elhinni hogy a játékosok és egyes stábtagok egyszerűen fellázadtak de furi egybeesés ez így.
Ez már nagyon durva összeesküvés elmélet. Komolyan mondom, ez teljesen kész. Ha igazi "űrfocit" játszunk a Sociedad ellen, az nem Koeman érdeme,sőt el is felejtjük, ha gyenge meccseket játszunk egy-két héten belül, az Koeman hibája,az is,ha egyszem támadónak nevezhető játékosunk kihagyja minden kihagyhatatlan helyzetét. Ha viszont van megint egy jobb meccsünk, az biztos nem Koeman érdeme. Hát persze, kicsit sem az utálat beszél az ilyen gondolatokból.

Az is vicces,hogy megy az SR téma, miközben SR eddig egyetlen meccsen volt rossz, a többiben (sajnos) a jobbak közé tartozott.

Egyáltalán nem volt olyan hatalmas a változás, annyi csak,hogy a 11 emberrel védekező csapatok ellen kevés az egyszem Depay.
Most meg volt hamar a gólja, mindenki felszabadult volt ettől, az ellenfél alap taktikája bedőlt. Ugyanezek a srácok,ugyanezzel a taktikával simán szívhatnak is, ha az elején nem rúgják meg a gólt. Egyszerűen teljesen veszélytelenek kapura a fiatalok is, meg a teljes középpálya.

De úgy néz ki Fati focista maradt, ami komoly fegyvertény, Pedrinek,Businak vagy Gavinak Depayon kívül lesz másnak is labdákat adni, ez több,mint reménykeltő.
Koeman nem lett jobb edző sem a mai, sem a Sociedad elleni meccs miatt, de ne vegyetek már el minden érdemet tőle.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.26. 22:21:08

bunga írta:
2021.09.26. 21:55:00
grgly50 írta:
2021.09.26. 21:41:59
Úgy nézett ki ma ez a csapat, mint a csiszolatlan gyémánt. Tele reményteljes fiatalokkal, akikből egy jó pedagógiai érzékkel rendelkező, megfelelő szakmai segítőkkel körülvett kapitány drágakövet tud csinálni.
Sajnos a jelenlegi edzőben csak az önteltség, a felelőség áthárítása, mindenféle pedagógiai érzék nélküliség van. Az ő kezében ez a társaság el fog "zülleni"
Remélem, a vezetők látják ezt, s megmentik a jövőnek a tehetségeket.
Nem azért a 20 fillérért, de mintha Koeman lett volna az, aki pont ezeket a fiatalokat hozta fel a La Masiából a B csapatot szinte kihagyva.
Akkor Koeman menjen játékosmegfigyelőnek, a Barca vezetését meg hagyja másra.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.09.26. 22:14:16

Ez Koeman mérkőzése volt (még), egy igazán gyenge ellenféllel szemben.
A következő ellenfelek teljesen más szintet fognak képviselni.
A mai mérkőzés pont arra volt jó, hogy a fiatal tehetségek kellő szerephez jussanak.
Lehet Koemant szidni, mert sok hibája van, de már tavaly is nagyon jó érzékkel választotta ki azokat a fiatalokat, akikre (is) jó eséllyel lehet építeni egy csapatot.
Egy más kérdés, hogy ha anyagilag nem tud megerősödni a club, akkor miképp fogja itt tartani a legtehetségesebb fiatalokat hosszabb távon, mert feltételezhetően a többségnek pár éves szerződése van nem túl komoly anyagi kondíciókkal.
Csodálatosan tért vissza Fati és újra megmutatta, hogy miért lehet róla potenciális világsztárként beszélni, de nagyon nehéz lesz megtartani hosszabb távon, ha a sérülése tényleg "csak" egy évet vett el a pályafutásából.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.26. 22:04:36

A mai produkció alatt Schreuder is kicsit a reflektorfénybe került, aki amúgy tudhat ezt-azt mivel megfordult már Ten Hag és Nagelsmann segédjeként is.

Az hogy a mai játékképben, illetve az elmúlt 1 év produkciójában Koemann makacs természete mellett mennyi szerepe van Schreudernek azt nem tudhatjuk, viszont szerintem ő is egy reális alternatíva lehetne ha nagyon ég a ház és Xavi nem jön.

Az ellenfél erősségével felesleges is foglalkozni, örülnünk kell a mai produkciónak mert sajnos ez a realitás hogy minden kis örömöt meg kell becsülni, ha továbbra is azt várjuk hogy hirtelen összeáll a csapat és világverő lesz akkor annál nagyobb csalódások lesznek a nagyok elleni pofonok.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.09.26. 21:55:00

grgly50 írta:
2021.09.26. 21:41:59
Úgy nézett ki ma ez a csapat, mint a csiszolatlan gyémánt. Tele reményteljes fiatalokkal, akikből egy jó pedagógiai érzékkel rendelkező, megfelelő szakmai segítőkkel körülvett kapitány drágakövet tud csinálni.
Sajnos a jelenlegi edzőben csak az önteltség, a felelőség áthárítása, mindenféle pedagógiai érzék nélküliség van. Az ő kezében ez a társaság el fog "zülleni"
Remélem, a vezetők látják ezt, s megmentik a jövőnek a tehetségeket.
Nem azért a 20 fillérért, de mintha Koeman lett volna az, aki pont ezeket a fiatalokat hozta fel a La Masiából a B csapatot szinte kihagyva.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.26. 21:50:49

grgly50 írta:
2021.09.26. 21:41:59
Úgy nézett ki ma ez a csapat, mint a csiszolatlan gyémánt. Tele reményteljes fiatalokkal, akikből egy jó pedagógiai érzékkel rendelkező, megfelelő szakmai segítőkkel körülvett kapitány drágakövet tud csinálni.
Sajnos a jelenlegi edzőben csak az önteltség, a felelőség áthárítása, mindenféle pedagógiai érzék nélküliség van. Az ő kezében ez a társaság el fog "zülleni"
Remélem, a vezetők látják ezt, s megmentik a jövőnek a tehetségeket.
Halkan jegyezném meg, hogy nem tudom mikor volt utoljára ilyen, de a cserékkel együtt 9 saját nevelésű játékos lépett pályára. Ez már egy olyan szituáció, amire én is azt mondom, hogy Xavit ide.
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.09.26. 21:41:59

Úgy nézett ki ma ez a csapat, mint a csiszolatlan gyémánt. Tele reményteljes fiatalokkal, akikből egy jó pedagógiai érzékkel rendelkező, megfelelő szakmai segítőkkel körülvett kapitány drágakövet tud csinálni.
Sajnos a jelenlegi edzőben csak az önteltség, a felelőség áthárítása, mindenféle pedagógiai érzék nélküliség van. Az ő kezében ez a társaság el fog "zülleni"
Remélem, a vezetők látják ezt, s megmentik a jövőnek a tehetségeket.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.26. 21:16:30

Sonoma írta:
2021.09.26. 20:26:18
Most, hogy a " mester" nem tudott beleszólni az oldalvonalról a meccsbe, elkezdett működni a játék. És most hiába jönnek egyesek, hogy ez egy gyengécske csapat. A Granada, a Cadiz is az.
Remélem Laporta is látja ( most már) ki a legnagyobb kerékkötője a csapatnak.
Én már most odaadnám ennek a Schreudernek ( másodedző?) az irányítást ideiglenesen, ha vele ennyire felszabadultan tud játszani a csapat.
cseppet sem az elfogultsag beszel beloled :)

eddig hogyan gatolta az oldalvonal mellol a jatekot? beszaladt es elrugta eloluk a labdat?

osszeeskuveselmelet :) volt egy jo meccs, a mester epp nem volt a kispadon es te maris kitalaltad, hogy ezentul igy lesz jo

(nem lesz)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.09.26. 20:47:07

Sonoma írta:
2021.09.26. 20:26:18

És most hiába jönnek egyesek, hogy ez egy gyengécske csapat. A Granada, a Cadiz is az.
Mondjuk a jó teljesítményünkhöz valóban hozzátartozik az is, hogy a Levante ritka sz..rul játszott. 83 percig nem volt helyzetük, a tizenegyes elég hamar jött és nem tudtak váltani. Mustafi a második gólnál olyan semmilyen módon vette fel LDJ-t hogy nálunk Lenglet nem csinált ekkora butaságot szerintem soha. Úgy, hogy amúgy idegenben ellenük szívunk mindig, a Realnak is lőttek 3-at pl. Aitor tartotta őket meccsben, amúgy ez egy 5,6-0-s gála.

Szóval nem a mi jó teljesítményünket akarom kicsinyíteni, de azért valóban gyenge volt a mai ellenfél. De muszáj volt jönnie egy ilyennek, mert most jön 2 nehéz idegenbeli meccs, amit nyernünk kellene, szóval minden apró önbizalom morzsát meg kell ragadni.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.26. 20:26:18

Kalapos írta:
2021.09.26. 19:55:23
Nem akarok teljesen elvakult lenni.. de hogy nem volt ott a padon, és most hirtelen felszabadult a korábbihoz képest kreatív űrfocit játszottunk nekem fura. Puig ennyi percet kapjon? SR keretben se?
Nem akarom elhinni hogy a játékosok és egyes stábtagok egyszerűen fellázadtak de furi egybeesés ez így.
Pl Coutinho szélen volt eddig, most is jobb szélen kezdett aztán fogta magát és bement középre. Koeman találta ki vagy úgy érezték a pályán a fiúk hogy így jobb lesz?

Miért rövid passzokkal hoztuk ki és nem lövöldöztük fel LDJ-re mint eddig? Taktikai utasítás, vagy a fiúk fogták magukat és elkezdtek úgy focizni ahogy szeretnek, ahogy tudnak?

Nem mondom hogy ez egy puccs volt, de bele lehet látni. Egyszerűen összeegyeztethetetlen mindennel amit Koeman eddig képviselt, teljesen váratlan fordulat ilyen focit látni. Amikor pl tavaly jól ment, akkor sem ilyen focival ment jól.
Majd kiderül most élvezzük a pillanatot.
Ugyanez jutott eszembe.
Ezért is írtam tegnap ha ez a csapat tud úgy játszani, mint az RS ellen, olyan nagy gond nem lenne.
Most, hogy a " mester" nem tudott beleszólni az oldalvonalról a meccsbe, elkezdett működni a játék. És most hiába jönnek egyesek, hogy ez egy gyengécske csapat. A Granada, a Cadiz is az.
Remélem Laporta is látja ( most már) ki a legnagyobb kerékkötője a csapatnak.
Én már most odaadnám ennek a Schreudernek ( másodedző?) az irányítást ideiglenesen, ha vele ennyire felszabadultan tud játszani a csapat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.26. 20:25:38

Hányszor, de hányszor leírtam már azt a mondatot, hogy " egy szerethető, lelkes csikócsapat lehetnénk "
Igen, beleszaladnánk a késbe is néhányszor, de ez hozzátartozik a fejlődéshez.
Vajon milyenek lennének a csikók, ha még edzőjük is lenne?
A tét egyre nagyobb, csikókkal megfelelően bánni képes Mester lenne a legnagyobb igazolás!
Reméljük Laporta is felfogja, hogy egyszerűen nincs más választásunk, mint a fiatalokba menekülés.
Fati miatt nyilván különleges hangulat volt, de átjött a tv-n keresztül is az a hangulat, ami itt is jelen volt a fórumon, hogy nagyon kell az új, a változás, az öröm.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.26. 20:09:05

LG írta:
2021.09.26. 19:43:32

A keretben van potenciál, messze nem olyan gyenge, ahogy pl. itt a fórumon a Koeman-védők előadják.
vereségnél amikor védeni kell, akkor szóba kerül ez, most 3-0nál nem olvastam azt, hogy mekkora papírforma borítás, hogy ezzel a kerettel sikerült nyerni otthon a Levante ellen :D

nem egy világverő keret, de ha normálisan van a kezdő összerakva, (értsd a Pedri-Busquets-Dejong pálya felejtős), akkor nem is arra van predesztinálva a csapat, hogy szenvedjen otthon Granadák ellen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése