Ansu Fati

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Elengednéd nyáron 70 millióért?

Igen
48
75%
Nem
16
25%
 
Szavazatok száma: 64
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.07. 00:26:17

visca el barca írta:
2021.11.06. 19:06:00

De lassuk be, egy dembele 2.0. Jatszik ket meccset, aztan kidől fél évre. 18 eves, es mar most tobbszor mutottek a terdet mint egy atlag jatekosnak 20 ev alatt. Ertem en h messi utan kapaszkodni kell valakibe aki egy kis fenyt ad, de szemmel lathatolag alkalmatlan az elsportra. Most is fut 30 percet es szetszakad minden a combjaban. Biztos egyedul vagyok a velemenyemmel, de most még van értéke, el kell adni, biztos van vmi hulye arab aki ad erte jo sokat. A penzt meg okosan felhasznalni. Nyilvan ez nem fog megtortenni, de talan logikus lenne
Azért elég távolt van itt a Dembélé 2.0-tól. Az, hogy annyiszor műtötték a térdét nem azt jelenti, hogy annyiszor sérült volna meg vagy akkora volt a sérülés, hogy indokolta volna. Szanaszét diagnosztizálták, felesleges műtéteket hajtottak végre, aminek az lett a vége, hogy jóval elhúzódott a visszatérése. Ráadásul nem egy húzódás volt, hanem egy brutális belépő.
Az izomhúzódások pedig folyamatosan jönnek és nem 1-2 játékosnál. Itt egyelőre felötlik az orvosi/szakmai stáb felelőssége. Az pedig, hogy hány éves. Niconak is sikerült elszenvednie idén már a másodikat.
Eladni a legjobb támadónkat, talán legjobb játékosunkat, aki még csak a karrierje elején van az aztán okos húzás lenne. És honnan akasztanánk le egy hasonló kalibert? Várjunk hátha feltűnik egy új Messi?
Forca Barca!!!!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.11.06. 22:07:49

visca el barca írta:
2021.11.06. 19:06:00
En ertem h iszonyat tehetseges. Latom is, nem vagyok vak. Azt is ertem, hogy miota letezik a barcelona, mindig volt egy ember akit istenkent tiszteltek. kubala, stoichkov, r10, messi, stb. Most raaggattak ezt fatira.
De lassuk be, egy dembele 2.0. Jatszik ket meccset, aztan kidől fél évre. 18 eves, es mar most tobbszor mutottek a terdet mint egy atlag jatekosnak 20 ev alatt. Ertem en h messi utan kapaszkodni kell valakibe aki egy kis fenyt ad, de szemmel lathatolag alkalmatlan az elsportra. Most is fut 30 percet es szetszakad minden a combjaban. Biztos egyedul vagyok a velemenyemmel, de most még van értéke, el kell adni, biztos van vmi hulye arab aki ad erte jo sokat. A penzt meg okosan felhasznalni. Nyilvan ez nem fog megtortenni, de talan logikus lenne
Ez a szomorú igazság. Azért egy misét megérne a szakmai háttér is, mert vicc kategória amit Dembelével ketten "művelnek". Fiatalon kellene a legjobb teherbírással rendelkezzen, ilyen játékosok pár szezonos fecskék, majd mennek levezetni, visszavonulni egy alsóbb kategóriában.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.11.06. 20:45:12

Troym írta:
2021.11.06. 20:23:00
Amúgy Messi ennyi idősen ugyanilyen sokat volt sérült.
Hét azért nem. Transfermarkton meg lehet nézni a sérülési előzményeket minden játékosnál. Fatinak ez a 3. szezonja az A csapatban. Eddig a mai napig összesen 353 napot hagyott ki sérülés miatt (abból az egyik 305 nap, ami azért elég meredek).

Ehhez képest Messi első három szezonja: 234 nap úgy, hogy a 3. szezonjában elvileg egy napot sem volt sérült.

Ez lebontva sérülésekre:

Fati: 7 alkalom (abból az egyik a nagy kihagyás utáni erőnlét hiányát írja, tehát legyen 6) - ebből 3 térdsérülés
Messi 5 alkalom
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.06. 20:35:15

Troym írta:
2021.11.06. 20:23:00
Amúgy Messi ennyi idősen ugyanilyen sokat volt sérült.
Igen, csak pl neki nem mutottek 4x a terdet
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.06. 20:29:12

Troym írta:
2021.11.06. 20:23:00
Amúgy Messi ennyi idősen ugyanilyen sokat volt sérült.
Éppen ezt akartam írni. Simán kijöhet ezekből, de kell hozzá azért értelmes orvosi stáb is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2021.11.06. 20:26:23

Most akkor ő is hülyegyerek, mint Dembelé? Vagy kreténekből áll az fizikai felkészítésért felelős staff? Szerintem utóbbi biztos igaz, előbbit meg szeretném hinni, hogy nem! (ahogy Oszika sem ennyire...) Sérülékény mindkét gyerek, de Messi is az volt, Pruna és csapata viszont rendberakta... Remélem most ugyanez fog történni mindkét kölökkel...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.11.06. 20:23:00

Amúgy Messi ennyi idősen ugyanilyen sokat volt sérült.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.06. 19:29:39

visca el barca írta:
2021.11.06. 19:06:00
En ertem h iszonyat tehetseges. Latom is, nem vagyok vak. Azt is ertem, hogy miota letezik a barcelona, mindig volt egy ember akit istenkent tiszteltek. kubala, stoichkov, r10, messi, stb. Most raaggattak ezt fatira.
De lassuk be, egy dembele 2.0. Jatszik ket meccset, aztan kidől fél évre. 18 eves, es mar most tobbszor mutottek a terdet mint egy atlag jatekosnak 20 ev alatt. Ertem en h messi utan kapaszkodni kell valakibe aki egy kis fenyt ad, de szemmel lathatolag alkalmatlan az elsportra. Most is fut 30 percet es szetszakad minden a combjaban. Biztos egyedul vagyok a velemenyemmel, de most még van értéke, el kell adni, biztos van vmi hulye arab aki ad erte jo sokat. A penzt meg okosan felhasznalni. Nyilvan ez nem fog megtortenni, de talan logikus lenne
Ebben sajna sok igazság van 🙁 ha most megint hónapokra off, akkor az egy nagy lökés lesz neki a sűllyesztő felé.. Jobb esetben ez a mostani sérülés inkább csak a Koeman utáni 0 fizikális felkeszitesrol szól és nem az ő serulekenysegerol, de ettől függetlenül elég aggasztó ami történik vele.
Avatar
nemespatro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.08.19. 22:59:25

2021.11.06. 19:16:50

Mennyi időre sérült meg ?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.06. 19:06:00

En ertem h iszonyat tehetseges. Latom is, nem vagyok vak. Azt is ertem, hogy miota letezik a barcelona, mindig volt egy ember akit istenkent tiszteltek. kubala, stoichkov, r10, messi, stb. Most raaggattak ezt fatira.
De lassuk be, egy dembele 2.0. Jatszik ket meccset, aztan kidől fél évre. 18 eves, es mar most tobbszor mutottek a terdet mint egy atlag jatekosnak 20 ev alatt. Ertem en h messi utan kapaszkodni kell valakibe aki egy kis fenyt ad, de szemmel lathatolag alkalmatlan az elsportra. Most is fut 30 percet es szetszakad minden a combjaban. Biztos egyedul vagyok a velemenyemmel, de most még van értéke, el kell adni, biztos van vmi hulye arab aki ad erte jo sokat. A penzt meg okosan felhasznalni. Nyilvan ez nem fog megtortenni, de talan logikus lenne
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.31. 19:56:52

recrea írta:
2021.10.31. 19:26:48
Vele mi a túró van?
A csapattal edz, a Kijev ellen még valószínűleg nem erőltetik, de hétvégén ott lehet a csapatban.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.10.31. 19:26:48

Vele mi a túró van?
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.26. 17:58:10

Chino írta:
2021.10.26. 17:05:10
Baromi jó, újra fájdalmat érzett a lábában amikor lejött a pályáról. Szerencsére nem a sérült testrészben, de a játéka kérdéses a Rayo ellen. Ráadásul Aguero még mindig nem "90 perces" . Nyilván nélkülük is verni kell a Rayot, de jó lenne nem LDJ-t nézni.
nem is csodalom, egy realos jatekos raesett a terdere, amikor a foldon volt, neztem, fel fog-e allni szegeny Fati
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.26. 17:05:10

Baromi jó, újra fájdalmat érzett a lábában amikor lejött a pályáról. Szerencsére nem a sérült testrészben, de a játéka kérdéses a Rayo ellen. Ráadásul Aguero még mindig nem "90 perces" . Nyilván nélkülük is verni kell a Rayot, de jó lenne nem LDJ-t nézni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.22. 20:37:31

A Sport és a Mundo azt írta, hogy még egy 30 milliós átigazolási bónuszt is kapott volna, de az új szerződése már megvan. Ingyen amúgy sem mehetett volna, mert akkor a klub aktiválja a plusz két évet. Mendes szerint viszont hiába a PSG érdeklődése Fati a Barcában akar maradni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.22. 20:35:24

Szerintem kamu, a napokban hosszabbított '27-ig 1 milliárd eurós kivásárlási záradékkal. Ha kifizetik, mehet. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.22. 17:59:49

grgly50 írta:
2021.10.22. 14:04:45
Csupán egy kérdés vetődött fel bennem: Nincs túl dimenzionálva ez a holland vonal? Úgy az edzők, mint a játékosok irányában?
Ezt csak a " Jóisten " tudhatja .... :D
Saját magam nevében a padon egy holland - holland cserét kapásból elfogadnék. Már Setien után örültem volna Erik ten Hag érkezésének. Kifejezetten a fiataljaink miatt. Frenki fajsúlyosabb lenne a kezei között illetve masszívabbá tenné a sorokat és a sorok közötti átjárást egész biztosan rendezettebbé alakítaná.
Ha ezek a dolgok valamennyire összeállnának, tehát felállna a rendszer, stílust és karaktert kapna a csapat, na ezután lehetne már az egyes játékosokat értékelni.
Koeman miatt azért nem kell kukázni a holland vonalat, lehetne értelmesen csipegetni.
LDJ féle higítás tűzoltásnak is csak fél szemet bekötve oké, amúgy viszont teljesen tévút.

Hogy a topichoz is hű legyek, bármilyen vonal jön vagy marad, reméljük Fati onnan folytatja, ahol a sérülés előtt abbahagyta és a csapat is rátalál a helyes útra.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.10.22. 14:04:45

Peter írta:
2021.10.22. 12:26:27
Alcantara írta:
2021.10.21. 12:43:29
"Sztárnak" szerintem senki sem véleményezett egyetlen fiatal játékosunkat sem, de én biztosan nem.
Azon véleményem mellett viszont határozottan kitartok, hogy nem ügyetlen fiatalok, akik megfelelő szakmai stáb kezei alatt többre hivatottak, mint amit ma láthatunk tőlük.
Mindenekelőtt abban teljesen egyetértünk, hogy más edző kell.
Innentől kezdve viszont jelentőségét vesztik azok a véleménykülönbségek, melyek a fiatalok egyéni képességeiról szólnak. Mégpedig azért, mert a jelenlegi edzőnk lassan másfél éve képtelen megalkotni a csapatának a játékrendszerét, stílusát, karakterét. ( Minap valaki belinkelt egy youtube videot Xaviról, aki ezt szisztémának, stílusnak nevezte )
Fiatal játékosaink elvesznek a Koemani rendszertelenségben, ezért olyan az egész csapat amilyen.
Ezzel szemben lehetne velük játszatni lendületes, gyorspasszos, ritmusváltásokkal, letámadásokkal tarkított játékot. Ehhez viszont elengedhetetlen egy megfelelő edző.Ez természetesen hordoz magában rizikót, de jelen helyzetünkben ez nem nagyobb rizikó, mint amit a csapat jelenleg művel.
A fiatalok lendületének vagy nevezzük kreativitásának visszafogása a teljes Koemani éra alatt tapasztalható. Lehet ezt egyensúlyi állapot keresésnek nevezni vagy bármi másnak, véleményem szerint ez túlzott óvatoskodás, ráadásul töketlenkedéshez, tanácstalansághoz vezet a pályán.Az eredményre ráülés, cserék, összeállítások mind ezt mutatják.
LDJ-ról azt írtam, hogy hasznosabb volt a Sevillában, nem azt, hogy jobb.
Az öltözői hangulatnak vannak árulkodó jelei, nem kell ezt elfogadni, senkit sem áll szándékomban erről meggyőzni. Véleménykülönbségek ide vagy oda, senkinek sem jó a gyenge szereplés okát keresgélni. 
Szakmai érvekhez is hozzátartozik a szakmán belüliek között is, hogy ki így, ki úgy gondolja. Ezzel a mi keretünkkel is pl teljesen mást kezdene egy Mou, mint egy Erik ten Hag. Ezért szép a labdarúgás.
Többek között ezért kell egymásra találni edzőnek és keretnek egyaránt. Egyik sem működik a másik nélkül.
Teljes mértékben egyetértek az általad leírtakkal. Csupán egy kérdés vetődött fel bennem: Nincs túl dimenzionálva ez a holland vonal? Úgy az edzők, mint a játékosok irányában?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.22. 12:26:27

Alcantara írta:
2021.10.21. 12:43:29
"Sztárnak" szerintem senki sem véleményezett egyetlen fiatal játékosunkat sem, de én biztosan nem.
Azon véleményem mellett viszont határozottan kitartok, hogy nem ügyetlen fiatalok, akik megfelelő szakmai stáb kezei alatt többre hivatottak, mint amit ma láthatunk tőlük.
Mindenekelőtt abban teljesen egyetértünk, hogy más edző kell.
Innentől kezdve viszont jelentőségét vesztik azok a véleménykülönbségek, melyek a fiatalok egyéni képességeiról szólnak. Mégpedig azért, mert a jelenlegi edzőnk lassan másfél éve képtelen megalkotni a csapatának a játékrendszerét, stílusát, karakterét. ( Minap valaki belinkelt egy youtube videot Xaviról, aki ezt szisztémának, stílusnak nevezte )
Fiatal játékosaink elvesznek a Koemani rendszertelenségben, ezért olyan az egész csapat amilyen.
Ezzel szemben lehetne velük játszatni lendületes, gyorspasszos, ritmusváltásokkal, letámadásokkal tarkított játékot. Ehhez viszont elengedhetetlen egy megfelelő edző.Ez természetesen hordoz magában rizikót, de jelen helyzetünkben ez nem nagyobb rizikó, mint amit a csapat jelenleg művel.
A fiatalok lendületének vagy nevezzük kreativitásának visszafogása a teljes Koemani éra alatt tapasztalható. Lehet ezt egyensúlyi állapot keresésnek nevezni vagy bármi másnak, véleményem szerint ez túlzott óvatoskodás, ráadásul töketlenkedéshez, tanácstalansághoz vezet a pályán.Az eredményre ráülés, cserék, összeállítások mind ezt mutatják.
LDJ-ról azt írtam, hogy hasznosabb volt a Sevillában, nem azt, hogy jobb.
Az öltözői hangulatnak vannak árulkodó jelei, nem kell ezt elfogadni, senkit sem áll szándékomban erről meggyőzni. Véleménykülönbségek ide vagy oda, senkinek sem jó a gyenge szereplés okát keresgélni. 
Szakmai érvekhez is hozzátartozik a szakmán belüliek között is, hogy ki így, ki úgy gondolja. Ezzel a mi keretünkkel is pl teljesen mást kezdene egy Mou, mint egy Erik ten Hag. Ezért szép a labdarúgás.
Többek között ezért kell egymásra találni edzőnek és keretnek egyaránt. Egyik sem működik a másik nélkül.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.21. 18:14:05

Chino írta:
2021.10.21. 17:46:29
Gavi szerintem egyáltalán nem változott meg. Próbálja ugyanazokat a dolgokat tenni, megpróbál előre játszani, de ez nem csak rajta múlik. Ha nincs mozgás neki is korlátozottabbak a lehetőségei. Az Atma ellen is rengeteget vállalt, kreatívan játszott, a csapat talán legjobbja volt.
Fatiról szerintem nem nagyon lehet így beszélni. Az a bizonyos eset a Juve ellen történt, amikor gyakorlatilag az üres kapuba kellett volna gurítani, ő pedig vissza akarta passzolni Braith-nek. Nem sikerült, aztán mosolygott rajta, ami egy szurkolónak jópofa, de egy edző sem szereti. Amit utána írtál is kicsit fals, mert két teljes meccse sem volt ezt követően a sérülése miatt, abból pedig megállapítani, hogy visszafogta volna magát vagy sem bátor dolog.
Szerintem ebben a formában a két P-s téma nem olyan meddő, nem egymáshoz hasonlítottam őket, hanem önmagukhoz, az Alcantara által felvetett kérdéskör szerint. A legtöbb téma itt egyébként is ilyen, Koemanról, Dembéléről sem lenne érdemes beszélni már pl, mert ugyanaz van velük 1 éve/évek óta.
De lényegében inkább Gavira és Fatira akartam reagálni. Egytértünk, Gavi zseniális, a meccsein nálam mindenhol top3-5 teljesítményben volt így is, és szerintem is csak enyhén játszik kevésbé bátran, mint tette azt korábban. De szerintem már van különbség, csak az agilitása és a passz/gondolkodási sebessége miatt (a klasszikus Masia erények...) egy kicsit kevésbé bátrabban is remekel. Pár meccse van. Nála inkább a jövőben nem szeretném végignézni ezt a fajta beszürkítést, aminek szerintem már van 1-2 apró jele, mert égető szükség lesz ilyen játékosokra, főleg, ha jön valaki, aki jobban kihasználja majd a képességeit.
Fatinál azt a pár meccset nem azért említettem, mert visszanéztem a meccseredményeket, és láttam, hogy nem volt gólpontja, hanem mert akkor is feltűnt, milyen bátortalanul játszott utána, és mennyire nem mert villanni. Pedig akkor még nem annyira fújtam RK-ra. De régen volt, és elég szubjektív a dolog, oké.

A tegnapi eset viszont szerintem elég szembeszökő volt, úgy láttam, mintha más is megemlítte volna a fórumon, de most nem keresek utána. Nem láttam még Fatit ilyen pontatlanul és rosszul játszani, mint a toporzékolás után. Ez is lehet persze egy totál véletlen, de nem csak azt a sok fura hibát láttam csak benne, hanem ahogy a labdához nyúlt, az is egészen más volt. Nem szeretnék több ilyet látni már, mert nagyon irritáló. Ha nem megy el, akkor is leülhetne vele valaki beszélni, hogy ez így nem buli, és hagyd abba a játékosok cseszegetését a pályán, de a pályán kívül pláne, mert egy hirtelen indulatot ő már nem fog tudni levetkőzni, de a szavait meg tudja válogatni a meccs után. A mostani nyilatozata szelídebb volt sokkal, de még itt is megemlítette név szerint, bár ez még tán az okés kategória:
"I thought that in his big moment today he might have done something differently, not try for the overhead."

Ezzel, ha jól értem, egyet is értünk, Te is azt írtad, hogy ilyet nem szabad tenni. Nem a tegnapi nyilatkozatra értem, hanem általánosságban a viselkedésére, főleg mikrofon előtt. De akkor nem tudom, hogy lehet elválasztani azt, hogy ez nincs rossz hatással egy játékos önbizalmára (ami egy kreatív játékosnál a kreatív gondolkodás, mersz tompulásával jár értelemszerűen, főleg ha 18 évesekről beszélünk, és még bőven személyiségfejlődésben is vannak). Én nem tudom ezt elválasztani, szerintem a kettő teljesen összefügg, és ezt néhány játékosnál lehet is látni a pályán.
Én persze jóval nagyobb hangsúllyal nézek bármit pszichológiai szemszögből, szóval elhiszem, ha túlhangsúlyozom, és nem is arról beszélek, hogy pszichiátriára küldi őket, hanem hogy a képességeik élét farigcsálja.

De ami a legijesztőbb az egészben, hogy csak és kizárólag erről a pólusról lehet egyáltalán VITATKOZNI. Tegyük fel, hogy tök rosszul látom az egészet, és Koeman egyetlen játékost sem épített le sehogyan sem. Akkor is hol vagyunk még attól a pólustól, ahol egy normális edzőnek kellene lennie? Egy Klopp-Simeone féle fanatikustól, akik a képességeik és önbizalmuk 110%-ába hergelik a játékosokat (meg lehet nézni, hogy lesz télre majdhogynem aranylabda esélyes Mo Salah, ha így folytatja, az ősz toronymagas legjobbja szerintem eddig, pedig egy Benzema sem megy gyengén...), egy Guardiola, aki pedagógiával éri el ezt, és lehetne sorolni.
Fati egy zseni, és ha nem maximalizálják, akkor is az marad szerencsére, de azért nem ártana, ha minden szempontból jó emberrel fejlődhetne tovább.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.21. 17:46:29

bence0330 írta:
2021.10.21. 13:22:41
Alcantara írta:
2021.10.21. 12:43:29
Meséljétek már el kérlek, hogy milyen módon építi le konkrétan a "sztárnak" nevezett játékosainkat. Lehetőleg konkrét szakmai érvekkel, ne "fórumsablonba" ágyazott vélemény alapján. Hogyan vette el Pedri és Gavi kreativitását?
Szólt az öltözőben, hogy nincs egyéni villanás, csak oldalpassz? Megoszthatnátok ezeket a biztos információkat, egyszerű szurkolókkal is.
Én felsorolnék pár általam látott képet/érvet. Most a kreatív, vagy legalábbis annak szánt játékosokról beszélek végig, még ha néha át is csúszok esetleg az egész csapatra gyakorolt hatására. Fati, Puig, Gavi, Pedri hirtelen. Nálam Demir is idetartozna, de oké, most jött és fiatal, kiveszem, mert nála nem Koeaman volt a gond szerintem sem.
1.: Szemmel látható tendencia a játékukban. Puig ha kap pár percet, már inkább csak óvatoskodik él nélkül, de őt vegyük ki a képletből, mert alig játszik. Gavi-ról érdemes visszanézni pár meccset, mikor felkerült (igen, ő hozta fel, nem tévesztem szem elől). Iszonyat bátran nyomta, kb Puig-ot játszott. Hirtelen ütemváltások, cselek, lőtt passzok, beindulások. Az utolsó 2-3 meccse már stabil oldalpasszokból állt. Fatinál a tavalyi őszi statokat nézd meg, vagy az összefoglalókat sorban. Zseniális volt, kapott egy nyílt savazást interjúban, ha jól emlékszem akkor, amikor valami ziccert lepasszolt 3-0 körül valakinek. Meg pár toporzékolást a pálya széléről, mikor vagány volt, és onnantól se gól, se gólpassz, se semmi a sérüléséig. Ezt lehet látni, nem kell belátnom hozzá semmilyen ablakon, összefoglalót és eredményeket is vissza lehet nézni. Pedrit szerintem kár megemlíteni, nem csak szétjátszatva volt, hanem beolvasztva is, minden vagányságát elvesztette, végül szürke eminensként lett belőle RK kedvence, pedig nem így kezdte. Lehetett látni a kreativitás terén mindenképp hanyatló tendenciát meccsről meccsre. Ehhez sem kell belátnom sehová, ahová nem tudok. Persze ez vélemény, érv, meggyőzhető vagyok, ha kapok ellenérvet, de így láttam.
Gavi szerintem egyáltalán nem változott meg. Próbálja ugyanazokat a dolgokat tenni, megpróbál előre játszani, de ez nem csak rajta múlik. Ha nincs mozgás neki is korlátozottabbak a lehetőségei. Az Atma ellen is rengeteget vállalt, kreatívan játszott, a csapat talán legjobbja volt.
Fatiról szerintem nem nagyon lehet így beszélni. Az a bizonyos eset a Juve ellen történt, amikor gyakorlatilag az üres kapuba kellett volna gurítani, ő pedig vissza akarta passzolni Braith-nek. Nem sikerült, aztán mosolygott rajta, ami egy szurkolónak jópofa, de egy edző sem szereti. Amit utána írtál is kicsit fals, mert két teljes meccse sem volt ezt követően a sérülése miatt, abból pedig megállapítani, hogy visszafogta volna magát vagy sem bátor dolog.

Pedri meg Puig pedig már olyan meddő téma, hogy nem hogy nem kellene újra elővenni, mert soha nem fog véget érni.

A véleményedet a nyilatkozatairól adom és hogy nevesít játékosokat, az szintén visszataszító dolog. Egy profi edző ilyet nem tehet meg.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.21. 13:22:41

Alcantara írta:
2021.10.21. 12:43:29
Meséljétek már el kérlek, hogy milyen módon építi le konkrétan a "sztárnak" nevezett játékosainkat. Lehetőleg konkrét szakmai érvekkel, ne "fórumsablonba" ágyazott vélemény alapján. Hogyan vette el Pedri és Gavi kreativitását?
Szólt az öltözőben, hogy nincs egyéni villanás, csak oldalpassz? Megoszthatnátok ezeket a biztos információkat, egyszerű szurkolókkal is.
Én felsorolnék pár általam látott képet/érvet. Most a kreatív, vagy legalábbis annak szánt játékosokról beszélek végig, még ha néha át is csúszok esetleg az egész csapatra gyakorolt hatására. Fati, Puig, Gavi, Pedri hirtelen. Nálam Demir is idetartozna, de oké, most jött és fiatal, kiveszem, mert nála nem Koeaman volt a gond szerintem sem.
1.: Szemmel látható tendencia a játékukban. Puig ha kap pár percet, már inkább csak óvatoskodik él nélkül, de őt vegyük ki a képletből, mert alig játszik. Gavi-ról érdemes visszanézni pár meccset, mikor felkerült (igen, ő hozta fel, nem tévesztem szem elől). Iszonyat bátran nyomta, kb Puig-ot játszott. Hirtelen ütemváltások, cselek, lőtt passzok, beindulások. Az utolsó 2-3 meccse már stabil oldalpasszokból állt. Fatinál a tavalyi őszi statokat nézd meg, vagy az összefoglalókat sorban. Zseniális volt, kapott egy nyílt savazást interjúban, ha jól emlékszem akkor, amikor valami ziccert lepasszolt 3-0 körül valakinek. Meg pár toporzékolást a pálya széléről, mikor vagány volt, és onnantól se gól, se gólpassz, se semmi a sérüléséig. Ezt lehet látni, nem kell belátnom hozzá semmilyen ablakon, összefoglalót és eredményeket is vissza lehet nézni. Pedrit szerintem kár megemlíteni, nem csak szétjátszatva volt, hanem beolvasztva is, minden vagányságát elvesztette, végül szürke eminensként lett belőle RK kedvence, pedig nem így kezdte. Lehetett látni a kreativitás terén mindenképp hanyatló tendenciát meccsről meccsre. Ehhez sem kell belátnom sehová, ahová nem tudok. Persze ez vélemény, érv, meggyőzhető vagyok, ha kapok ellenérvet, de így láttam.
2.: Amit mindenki nyíltan lát, az az interjúk. 3 részre bontom.
- Szerintem az, amikor egy edző nevesítve hibáztat játékosokat, semmilyen szinten nem elfogadható. A legutóbbira hirtelen Nicora emlékszem. Ehhez sem kell öltözőben bújkáló magánnyomozókat felbérelni, nyíltan megy minden, és kétlem, hogy minden alkalommal félrefordítanák, amit mond. Ez alapján eléggé meg tudom formálni a véleményem, és megalapozottnak is érzem azt. Mint ahogy ha valaki azt nyilatkozza, hogy ő veri a gyerekét, akkor is megalapozott véleményt formálhatok, akkor is, ha nem látok be a zárt ajtók mögé. Az én értékrendszerembe a nevesített hibáztatás zéró tolerancia. Valakiébe belefér, embere válogatja.
- Felelősséghárítás: nézzük meg, Kloppék, Guardioláék mit nyilatkoznak. Jesus elcseszte? Salah elönzőzte a 66. percben? Nem. Kisebb, bár sajna jelenleg jobb párhuzam, Milan-drukkerként Pioli nyilatkozatait mind olvasom, soha életében egy szót nem szólt senki ellen, mindig felvállalta a rossz játékot és eredményt, ha volt. Koemannál minden egyes interjú arról szól, hogy idő kell, gyengék a játékosok, sok a hiányzó.
- Megállás nélkül veszi el a csapat önbizalmát azzal, hogy BL-re alkalmatlan, La ligára alkalmatlan csapatnak nevezi, de szó szerint. Utóbbi aztán biztosan nem igaz.
3. Pálya melletti viselkedése. Mindenki számára nyílt, látható. Nézd meg Fatit, mit mutatott ezután, hogy a legutolsó meccset említsem csak. Az NB3-ban kiröhögték volna, olyan passzokat rontott megállás nélkül, közben meg a világ egyik legígéretesebb játékosa. Egy jó meccsünk volt időn, amit tényleg jó volt nézni, felszabadult játék volt, gyönyörű háromszögelések, stb, az a Levante elleni volt, ahol nem ő ült a padon. Itt elfogadnék olyan érvet, hogy gyenge ellenfél volt, meg véletlen, de én nem így látom.
4.: A játékosok reakciói. Senki nem megy hozzá örülve, büszkén, stb. LE-nél például megtették ugyanazok a játékosok. Még kötelességszerűen sem említik meg a nevét interjúkban. A rossz kapcsolat ebből is remekül lejön.

Úgy gondolom, hogy a fent leírtak mindenki számára látható jelenségek, amire megalapozott véleményt lehet építeni. Ez lehet eltérő, de nem olyan, hogy némi szantálolajjal átitatott szobában megérzem, mi folyik az öltözőben. Az öltözőhöz hozzátennék még egy feltételezést, hogy ha nyíltan így viselkedik, és a közvélemény miatt sem fogja vissza magát, privátban miért tenné? De ez valóban feltételezés. Sajnos volt egy edzőtársam anno más sportágban, aki pont ugyanígy viselkedett és reagált, és pont ugyanezeket a jeleket lehetett látni a játékosokon. És ott volt belelátásom az edzésekbe sajnos, és az még rosszabb volt, mint kívülről. Remélem, hogy itt legalább nem ez a helyzet.

De hogy a talán konkrétan feltett kérdésedre válaszoljak: azzal "veszi rá" közvetve, sőt, akár közvetlenül a kreatív játékosokat, hogy ne pattogjanak, hogy ha megteszik, akkor kapnak interjúban, pálya mellől, sőt, akár ki is kerülhetnek a csapatból. Mindegyikre voltak példák. A fiatalok közt azok maradtak, akik ennek behódoltak. Még egy Mingunak is be kellett, ő szíve szerint játszana párszor gyorsvonatosdit, főleg a szélen, de mióta kapott, nem teszi.
Félre ne értsd, a hasonlat szándékosan elszállt és kisarkított, de ha van egy pszichikai bántalmazó párkapcsolat, akkor az pontosan ugyanígy alakul ki. A férfi nem ráparancsol a nőre, hogy mostantól csak meghunyászkodva, félve említhet meg neki valamit, hanem a visszajelzéseivel juttatja el odáig. Azzal, hogy nem szól hozzá szeretetteljesen, azzal, hogy beszól mikor új frizurát csinált, nem akarom részletezni, érthető szeritnem mire gondolok. A dinamika teljesen ugyanaz nálunk is, csak nyilván ez azért súlyosságban nem egy lapon említendő a hasonlattal, hisz dúsgazdag sportolókról beszélünk, akik az álmukat élik. De azért ők is emberek.

Szóval én ezek alapján merem például mondani, amit mondok.

Reagálnék a többire, Dest szerintem sem nagy durranás, és elöl pláne lennének jobb opciók még most is. 2. számú jobbhátvédnek remek lenne. Mármint Mingu, nem pedig SR mögött. :D Cou-nál szerintem sajna elég jó a hasonlat, elég rossz nézni, mikor cselezgetni próbál, mikor nincs pl. sebessége. Neki okos kulcspasszokat kéne adnia, és sokat lőnie 16-20-ról szerintem. Eleve középpályán kéne játszania, mint ott, ahonnan igazoltuk (jé).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.10.21. 13:15:31

Alcantara írta:
2021.10.21. 12:43:29
Meséljétek már el kérlek, hogy milyen módon építi le konkrétan a "sztárnak" nevezett játékosainkat. Lehetőleg konkrét szakmai érvekkel, ne "fórumsablonba" ágyazott vélemény alapján. Hogyan vette el Pedri és Gavi kreativitását?
Szólt az öltözőben, hogy nincs egyéni villanás, csak oldalpassz? Megoszthatnátok ezeket a biztos információkat, egyszerű szurkolókkal is.
Feltételezem, hogy az öltözői hangulatból is naprakészek vagytok, hiszen egyeseknek elég ránézni a fejekre.

Emellett nevezz már meg konkrét Sevilla meccseket, ahol LDJ jobb volt. Gondolom az egész La ligát követed élőben, nem kell Google.

Alap dologban egyetértek, más edző kell, ez biztos, de a játékosokat túlértékelik egyesek. Évek óta nincs középpályánk, mint kés a vajban, gyorsabb csapatok úgy rohannak át rajtunk. Szélsőjáték tegnap is vicc volt Dest részéről, a jobbhátvéd posztra is alkalmatlan.
A meccs legjobbja az a Piqué volt, akit mindenki a pokolba kíván 3 éve. Ez itt a legnagyobb gond.

Cou hiába volt 150 millió, nekem minden meccsen az az érzésem van vele kapcsolatban, amikor merevedés nélkül próbál valaki nővel lenni. Valamennyire lehet bizonygatni, hogy nővel volt, elmegy, de semmi értelme belekezdeni.
Senkinek semmi infoja, az öltözőben mi folyik, vagy hogy Koeman miket mond.
Mindenki csak azt írja le, amit a pályán lát, és bizony azt látni, hogy sokkal kevésbé bátrak a játékosok. És valószínűleg nem maguktól...
Úgyhogy ezek a kritikák teljesen jogosak Koeman-nal szemben.

Dest-tel kapcsolatban nem értek egyet. Nem klasszis, de gyakorlatilag tegnap semmi de semmi támogatást nem kapott a többiektől. Többi támadó nem ment segíteni, középpálya baromira messze, Mingueza szintén nem ment oda. Rajta volt mindig vagy 2 védő, és egyik játékosunkban sem volt annyi erő meg gondolat, hogy "bakker, lehet segíteni kéne Dest-nek". Ha bal oldalon nem lenne Alba, hanem valami noname nulla játékos, Fati meg Depay is sokkal jobban szenvedne.

Coutinho egy kalap kaki, de mióta itt van. Meccseinek max az ötödén hoz valami értelmezhető játékot, erre szinte bármelyik ifista is képes. Remélem el tudjuk sózni januárban.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.10.21. 12:43:29

Meséljétek már el kérlek, hogy milyen módon építi le konkrétan a "sztárnak" nevezett játékosainkat. Lehetőleg konkrét szakmai érvekkel, ne "fórumsablonba" ágyazott vélemény alapján. Hogyan vette el Pedri és Gavi kreativitását?
Szólt az öltözőben, hogy nincs egyéni villanás, csak oldalpassz? Megoszthatnátok ezeket a biztos információkat, egyszerű szurkolókkal is.
Feltételezem, hogy az öltözői hangulatból is naprakészek vagytok, hiszen egyeseknek elég ránézni a fejekre.

Emellett nevezz már meg konkrét Sevilla meccseket, ahol LDJ jobb volt. Gondolom az egész La ligát követed élőben, nem kell Google.

Alap dologban egyetértek, más edző kell, ez biztos, de a játékosokat túlértékelik egyesek. Évek óta nincs középpályánk, mint kés a vajban, gyorsabb csapatok úgy rohannak át rajtunk. Szélsőjáték tegnap is vicc volt Dest részéről, a jobbhátvéd posztra is alkalmatlan.
A meccs legjobbja az a Piqué volt, akit mindenki a pokolba kíván 3 éve. Ez itt a legnagyobb gond.

Cou hiába volt 150 millió, nekem minden meccsen az az érzésem van vele kapcsolatban, amikor merevedés nélkül próbál valaki nővel lenni. Valamennyire lehet bizonygatni, hogy nővel volt, elmegy, de semmi értelme belekezdeni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.21. 12:26:51

bence0330 írta:
2021.10.21. 11:22:39
Ha már Viniciussal hozzuk párhuzamba,
Ancelotti helyretett a fejében egy elemet,

de Koemannak miatta is sürgősen távoznia kell. A kreatív játékosokat rendre elfojtja.
Örüljünk, hogy van kreatív, vagány játékosunk. Ne építsük le.
Ez sajnos annyira így van, hogy már Depay is hordozza ennek a tüneteit, Luuk de Jong pedig el sem jutott oda, hogy azt a keveset is megmutassa, amiért idehoztuk. Hasznosabb volt a Sevillaban, amikor kapott lehetőséget. Dembele visszatérésétől sem várható semmi változást.
Válasz küldése