Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.29. 21:57:50

Mindenféle negatív véleményekkel szemben én csak gratulálni tudok.
Szerintem a futbaltörténelem egyik legjobbja.
Örülök, hogy láthattam a bűvészkedését
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.11.29. 21:55:09

csóri Lewa...
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.11.29. 21:55:01

Hát ez ciki!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.29. 21:51:02

Ahogy nézem a közvetítést, Messi már be van drótozva
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.11.29. 20:21:19

Rivaldo11 írta:
2021.11.29. 20:04:00
Ha jó őszt hozott volna, akkor a CDR+pichichi+copa kombó bőven elég lehetne a 7.hez.
Igy picit meglepne, ha megkapná, noha nála sosincs rossz és érdemtelen helyen a díj.
Forma alapján sztem Lewa előtte van az idei évben.

Ezt a helyszín dolgot benéztem. 8)
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.29. 20:04:00

Ha jó őszt hozott volna, akkor a CDR+pichichi+copa kombó bőven elég lehetne a 7.hez.
Igy picit meglepne, ha megkapná, noha nála sosincs rossz és érdemtelen helyen a díj.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.29. 18:57:17

Barcaforever írta:
2021.11.29. 17:51:23
Azért ismerve az arabok beszivárgását az Uefa/Fifa szervezetekbe, nem hinném, hogy véletlen lenne, hogy pont Párizsban lesz idén az aranylabda átadó ünnepség. Vajon miért, kiért?

Ez nem mindig Zürichben volt?
2018 London
2019 Miláno
2020 A járvány miatt vírtuális esemény
2021 Párizs
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.11.29. 17:51:23

Azért ismerve az arabok beszivárgását az Uefa/Fifa szervezetekbe, nem hinném, hogy véletlen lenne, hogy pont Párizsban lesz idén az aranylabda átadó ünnepség. Vajon miért, kiért?

Ez nem mindig Zürichben volt?
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.11.28. 15:01:08

Mesterhármas gólpassz ma tőle.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.11.27. 11:41:24

Maxi írta:
2021.11.27. 09:43:41
Nálunk ezt nem csinálta? Te jó ég, veled bármiben kár is Messiról vitázni, ez utan a mondta után!
Már csak azért sem nagyon sétálgathatott a saját térfelünkön, mert a meccsek túlnyomó részében mi irányítottuk a játékot, stabil labdabirtoklási mutatókkal, és ami a legfőbb, hogy az ellenfelek térfelén.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.11.27. 10:04:23

Az elmúlt fél évben kb. végig sérülten játszhatott, csak mivel megvan számlálva a búcsú ideje és új közegbe érkezett, ahol meg kell mutatnia magát, így esélye sincs arra, hogy egy kicsit visszavegyen.
Mondjuk az a típus, aki még sérülten is játszani akar, ami persze nem kifizetendő, de nem is kommunikálja a világ felé, nem az a jellem.
A válogatottal is így lehet - mondjuk ott még nagyobb szükség is van rá -, ott is az utolsó jelentős eseményére való "útról" volt/van szó.

A sétálgatás nagyon régóta a jellemzője, de pont azért történik az esetében, mert, amiben a legjobb (korábban mérkőzésenként akár 10 feletti egyéni akció, megindulás), azt csak brutális erőbedobással lehet koncentráltan véghezvinni a zseni faktor mellet. Neki azokban a 30-40 méterekben kell(ett) mindenkit megvernie és ezáltal magának vagy másnak kialakítani a helyzetet, amikor a legjobb erőben lévő, akár sokkal fiatalabb játékosokat is maga mögött kellett hagynia.
Kb. úgy működik, mint egy turbó, csak mellett Ő még arra is képes volt, hogy a precizitása és játéktudása révén iszonyú hatékony legyen, ezért volt szinte az egyetlen (CR mellett) egy nagyon hosszúra nyúlt pályafutás során, aki kb. bárkit megvert a játékban.
Amennyiben végigfutkározott, letámadott volna egy mérkőzés során, akkor egy idő után ez a hatékonyság a töredékére csökkent volna.
Nem tudott volna, főleg 30 felett a második félidő végéhez közeledve is tényező lenni, mint ahogy az pár hete történt a City ellen az általa szerzett zseniális második gól esetében.
Mellesleg, a pályafutása során, még így is, amikor letámadott turbó üzemmódban a támadó területen ellenfelet, iszonyú hatékonysággal tudta azt tenni, nem kevés akció és gól született belőle.
Nagy valószínűséggel ebben a káoszos évben még mindig jóval 30 felett tudott volna hozni egy BL indulást a Barcának, ami most látszik, hogy nem is olyan könnyű, pedig nem a PL-ről van szó.
Szerintem a fiatal játékosoknak is nagyon sokat adott és ahogy egy nem rég megjelent riportban is elmondásra került, a zsarnoksága úgy érvényesült, hogy mindenki miatt sokkal koncentráltabban vagy bizonyítóbb jelleggel végezte a munkát az edzéseken.

Egy szemét világot élünk, amikor látatlanban az emberek szívesen rúgnak úgy másokban, hogy a töredék valós információval nem rendelkeznek az adott dologról, de ha sokat mantrálnak valamit, akkor egy idő után a legnagyobb hülyeséget is elhiszi egy jó részük.
Mindig is az el nem fogult szakmát, edzőket, ellenfeleket és játékostársakat kell megkérdezni, alapul venni, ha egy ilyen zseniről van szó és nem az interneten szájkaratézókat, főleg, ha azok megnyilvánulásai sokszor szimpátián, féltékenységen vagy üzleti megbízáson (lásd korábban a Barca kapcsán történteket) alapul.
A szakma pedig elég egyértelműen fogalmaz, foglal véleményt - legyen az egy interjú vagy egy díj vagy egy sportszakmai döntés -, még ha sokan azt nem is kívánják elfogadni.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2021.11.27. 09:43:41

brazilfan írta:
2021.11.27. 09:10:46
sansz írta:
2021.11.27. 00:14:37
… Messinél ezzel szemben, nem az a gond,hogy "elől" sétálgat,hanem,hogy a pálya közepén, sőt, saját térfélen. Elől sétálgathatna, az nem tragédia,ha ott nem annyira erős a letámadás, de a pálya közepe kritikus rész.
Nálunk ezt nem csinálta, szerintem Párizsban is csak a mostani City-meccsen volt feltűnő. Nem tudom, mi a helyzet ott, milyen viszonyban van a többiekkel, mi történik a taktikai megbeszéléseik alatt, milyen konkrét feladatokkal lép pályára, ha kap egyáltalán ilyeneket. Mindenesetre itt, a Barcában, az ellenfelek térfelére koncentrált, és a sétálgatással is folyamatosan lekötötte két-három játékosuk figyelmét.

- - - - -

Korábban már írták itt, hogy harmincon felül nem könnyű klubot, lakhelyet stb. váltani, és ezzel nagyon egyetértek. Mások viszont C. Ronaldót hozzák fel ellenpéldának, aki mindenhol a maximumot nyújtja. Igen, de C. nem a nevelőegyesületében lehúzott húsz év után váltott, ő Messihez képest vándormadár, és egészen másfajta személyiség, hódító és kitárulkozó típus, látszik a gólörömén, az allűrjein. Messi meg magába forduló, aki – és ezt kételkedés nélkül elhiszem neki – a szeretett klubjában képzelte el a pályafutását.
Lehet, hogy nem profi mentalitás az, hogy a kényszerű váltás után az új csapatában nem találja a helyét, de az én szememben ez nem annak a jele, hogy amatőr vagy éretlen lenne, hanem hogy nem gép.

Nálunk ezt nem csinálta? Te jó ég, veled bármiben kár is Messiról vitázni, ez utan a mondta után!
Forca Barca
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.11.27. 09:10:46

sansz írta:
2021.11.27. 00:14:37
… Messinél ezzel szemben, nem az a gond,hogy "elől" sétálgat,hanem,hogy a pálya közepén, sőt, saját térfélen. Elől sétálgathatna, az nem tragédia,ha ott nem annyira erős a letámadás, de a pálya közepe kritikus rész.
Nálunk ezt nem csinálta, szerintem Párizsban is csak a mostani City-meccsen volt feltűnő. Nem tudom, mi a helyzet ott, milyen viszonyban van a többiekkel, mi történik a taktikai megbeszéléseik alatt, milyen konkrét feladatokkal lép pályára, ha kap egyáltalán ilyeneket. Mindenesetre itt, a Barcában, az ellenfelek térfelére koncentrált, és a sétálgatással is folyamatosan lekötötte két-három játékosuk figyelmét.

- - - - -

Korábban már írták itt, hogy harmincon felül nem könnyű klubot, lakhelyet stb. váltani, és ezzel nagyon egyetértek. Mások viszont C. Ronaldót hozzák fel ellenpéldának, aki mindenhol a maximumot nyújtja. Igen, de C. nem a nevelőegyesületében lehúzott húsz év után váltott, ő Messihez képest vándormadár, és egészen másfajta személyiség, hódító és kitárulkozó típus, látszik a gólörömén, az allűrjein. Messi meg magába forduló, aki – és ezt kételkedés nélkül elhiszem neki – a szeretett klubjában képzelte el a pályafutását.
Lehet, hogy nem profi mentalitás az, hogy a kényszerű váltás után az új csapatában nem találja a helyét, de az én szememben ez nem annak a jele, hogy amatőr vagy éretlen lenne, hanem hogy nem gép.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.11.27. 07:37:29

Ha már van egy ilyen cím, hogy aranylabda, akkor ő is ott van az esélyesek között a tavalyi szezonja alapján.
Azért mégiscsak nyert Copa Americát, Spanyol kupát, Pichichi díjat (38/33 fordulót játszott).
Közel 50 gólt lőtt a szezon alatt minden fronton ősztől őszig.
A csapatai játékának formálásában is nagy szerepe volt.

Végignézve a listán Jorginho-t látom, aki hasonlóan teljesített, bár ő 10 meccset padozott a pl-ben.
Szerintem megérdemli, ha megnyeri Messi.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.27. 00:14:37

LG írta:
2021.11.26. 20:11:30
Még nem írnám le, még mindig nagy játékos, és a legjobbak között van. De az botrányos lenne, ha erre az évére megkapná az Aranylabdát. Az én szememben onnantól nincs értéke a díjnak.
Én meg vagyok döbbenve,hogy a sportújságírókon kívül eddig bárki is komolyan vette volna.
Ugyan, ez egy műdíj, akkor is,ha Messi kapja,akkor is,ha nem. Kb olyan,mint zenében az euróvízió, a barátságos lila függöny mögött csak politika és pénz van. Az aranylabda is erről szól, egy marketinglufi.
Az első hely sorsa gyakran olyan múlt,hogy én svájci vagyok, de a svájci játékosnak nincs esélye nyerni, azt nem akarom,hogy az a szemét Józsi nyerjen,mert nem szép a haja,akkor az ellenfelére szavazok.
Kb ennyi. Néha ez a díj találkozik az egyértelmű valósággal, Pl Messi azért párszor jogosan nyerte el, legalább ennek örülhetünk. Sokszor ha érezzük,hogy nem is az adott ember érdemelné meg, valójában nem lehetne mást se mondani. Én most se tudnék pl. Tudom, most sokan Lewára mutogatnak. Hát tudjátok mit,akkor inkább Messi. Akkor is, ha négyhavonta lő csak gólt.

brazilfan: Messi sosem teherhordó munkás volt,ez igaz, de nagyon más volt azért 4-5 éve. Nyilván a kor mindenkinek a gyengeségeit hozza ki jobban, de azért ennyire látványos régen nem volt ez a sétálgatás.
És nem is ez a gond Messi esetében,hanem,hogy sem ő, sem azok akikre hallgat nem látják be a gyengeségeit. Nyilván milliónyi talpnyalóval nehéz a realitás talaján maradni. A nickneved alapján talán nem kell bemutatnom neked Ronaldot, aki fiatalon egy Ronaldinhoba oltott Messi volt, mindkettőnél egy kategóriával több. Aztán jöttek a sérülések, a rossz edzők és már úgy tűnt Ronaldonak annyi, mire visszatért. Nem azon a szinten, és meghízva, de akkoris visszatért,nyert is vb-t. Egyre kevesebbet futott, de ezzel egyidőben egyre előrébb táborozott le. A végén már bárki lefutotta 25 méteren, de 5 méteren még mindig villám volt. Ő alkalmazkodott magához. Hogy egy edző segített neki,vagy egy barát,vagy önmagának volt ennyi intelligenciája a játékhoz nem tudom, de mindegy is. Messinél ezzel szemben, nem az a gond,hogy "elől" sétálgat,hanem,hogy a pálya közepén, sőt, saját térfélen. Elől sétálgathatna, az nem tragédia,ha ott nem annyira erős a letámadás, de a pálya közepe kritikus rész. Ott ez az alibimozgás,hogy ott vagy, de nyugodtan elkocoghatnak melletted labdával, csak a saját társaid helyezkedését fogja megzavarni. Messi pont úgy csinál,mint régen,hogy elkéri a labdát saját térfélen egy balféktól, mert ő végigcselezi a pályát és lő egy nagy gólt,vagy adja a gólpasszt. Pedig pont ez az amire már nem képes, arra viszont tökéletes lenne,hogy az utolsó egy-két embert kicselezze.

A fizu még nehezebb történet, de attólmég,hogy páran ismétlik,még nem igaz, mert Messi nem akart lemondani semmi fizetésről. Ez látszólag neki végig fontos volt, utolsó pillanatokban sajtolta ki mindig a maxot. Most is abba egyezett csak bele,hogy eltolva kapná a fizetését. Ezzel nincs semmi gond, csak ne csináljunk úgy,mintha valami önzetlen figura lenne. Ha maradni akart volna, akkor megoldották volna. Az első lépés az lett volna,hogy nem sétál ki a lejáró szerződésből.
Van olyan játékos,aki gyakorlatilag a csúcson vonul vissza a top focitól. Xavi is, Iniesta is még egy-két szezont akár letolhatott volna közel azon a szinten, topligában, mégsem tették. Mások meg addig maradnak, amíg tudnak és bár a pályafutásuk végén vannak,nyilván nem adnak annyit a csapatnak,mint négy éve, mégis a fizetésük magasabb. Ez egyfelől érthető, másfelől nem kell csodálkozni,ha iyenkor a gyenge teljesítmény miatt emlegetik fel a fizetés témát.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.11.26. 20:11:30

Még nem írnám le, még mindig nagy játékos, és a legjobbak között van. De az botrányos lenne, ha erre az évére megkapná az Aranylabdát. Az én szememben onnantól nincs értéke a díjnak.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.26. 18:07:51

brazilfan írta:
2021.11.26. 15:24:59
Alcantara írta:
2021.11.26. 14:58:09
… kis piros buksza kitömve vastagon.
Ez a megjegyzés nem volt teljesen átgondolva, tudva azt, hogy még a magyar élvonalban játszók is annyit keresnek havonta, amennyit én egy év alatt sem.
Mondjuk, hogy az írásom legkevésbé a barcelonai fizetéséről, magyar élvonalban játszókról, rólad, és a fizetésedről szól. Ki volt, aki nem gondolta át a fogalmazását?
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.11.26. 15:24:59

Alcantara írta:
2021.11.26. 14:58:09
… kis piros buksza kitömve vastagon.
Ez a megjegyzés nem volt teljesen átgondolva, tudva azt, hogy még a magyar élvonalban játszók is annyit keresnek havonta, amennyit én egy év alatt sem.
Másrészt, pont Messi egyezett volna bele a fizetéscsökkentésbe. Tudjuk, hogy nem a nagyobb fizu miatt ment el.

Most is olyasmi történik, mint amikor Neymar eligazolt, ő is abban a pillanatban rögtön rosszabb játékos lett a kommentelői szinten, de amikor szóba került, hogy esetleg visszajönne, már megint nem szidták olyan nagyon.

Mellesleg, Messire világéletében jellemző volt, hogy a meccsek jelentős részében sétálgatott, kocogott (a 444 azt írta róla, hogy a cipője orrát nézegeti egykedvűen), de amikor labdát kapott, nem lehetett megállítani. Az, hogy nem védekezett (annyit), a kötetlen poszttal járt együtt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.11.26. 15:10:41

Alcantara írta:
2021.11.26. 14:58:09

Sonoma remekül összefoglalta, ez már több éves folyamat, csak itt nem szabad volt beszélni róla, mert az szentségtörésként hangzik.
Ahhoz képest 4-5 éve ekézitek, szóval mégis csak szabad volt beszélni róla.

Így is elrakott 20-30 gól kocogva, csapat legjobbjaként (persze tudom, elnyomta a tehetségeket mint SR).

Helyében már rég engedtem volna egy sörhasat, és csak sarkazgatnék a kezdőkörből, meg felmarkolnám a pénzt:D francot érdekelne ez a fizikális, ultraalibi foci, amit ma tolnak a topcsapatok.

Ronaldo meg egy egyszeri unikum, nincs még egy ilyen. nézd meg a nagy klasszisokat 34-35 évesen mit csináltak. Ronaldinho belefulladt a kokainba meg a szeszbe.
Most én meg akkor had mérjen Ronaldinhohoz, hogy mennyivel profibb nála Messi.
Kb annyira fair, mint a másik véglethez mérni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.11.26. 15:00:58

Feast4 írta:
2021.11.26. 13:16:22
Sonoma írta:
2021.11.26. 12:27:32
A PSG-ben is egy gólig jutott a bajnokságban szeptember óta, pedig az a csapat uralja a francia bajnokságot.
Azért ebben a nagy uralásban érdemes megnézni hogy az über támadótrió egyik tagja sincs a top 3-ban a bajnoki góllövő listán.December lassan…

Egy ilyen sornál egy ilyen gyenge ligában ez furi…
A megoldás vélhetően benne van a mondatban: mégsem annyira gyenge az a liga, mint amennyire le van nézve. Messi is nyilatkozta, h sokkal fizikálisabb, mint a spanyol, rájuk meg gondolom különösen vadásznak.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.26. 14:58:09

Rohamcsiga írta:
2021.11.26. 12:42:29
A legfrissebb pletykák szerint övé az aranylabda.
Barça legend, Leo Messi, is the winner of the Ballon d’Or. The message has already been delivered to him and his friends.
Na, pont ezért sétálgat. Aranylabda zsákban, Ligue 1 bajnoki cím előre a zsákban, kis piros buksza kitömve vastagon.
Miért hajtana?
Sonoma remekül összefoglalta, ez már több éves folyamat, csak itt nem szabad volt beszélni róla, mert az szentségtörésként hangzik. A kigúnyolt CR meg 36 évesen is olyan alázattal hajt, mintha semmit nem nyert volna.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.26. 13:16:22

Sonoma írta:
2021.11.26. 12:27:32
A PSG-ben is egy gólig jutott a bajnokságban szeptember óta, pedig az a csapat uralja a francia bajnokságot.
Azért ebben a nagy uralásban érdemes megnézni hogy az über támadótrió egyik tagja sincs a top 3-ban a bajnoki góllövő listán.December lassan…

Egy ilyen sornál egy ilyen gyenge ligában ez furi…
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.11.26. 13:04:04

Rohamcsiga írta:
2021.11.26. 12:42:29
A legfrissebb pletykák szerint övé az aranylabda.
Barça legend, Leo Messi, is the winner of the Ballon d’Or. The message has already been delivered to him and his friends.
A világ vicce lesz, ha tényleg megkapja erre az évre. Lewa nyomába se ért senki idén. Lehet itt hozni a statisztikákat, meg a Spanyol-kupát, a lassan évente megrendezendő Copa Americát (ahol tulajdonképpen 1 olyan csapat van, aki felér Argentínához, talán még néha közbeszól Chile vagy Uruguay). De elég megnézni a PSG meccseken mit csinál, meg nálunk tavasszal.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2021.11.26. 12:42:29

A legfrissebb pletykák szerint övé az aranylabda.
Barça legend, Leo Messi, is the winner of the Ballon d’Or. The message has already been delivered to him and his friends.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.11.26. 12:27:32

ktm írta:
2021.11.26. 10:27:45
Setalgatas ide vagy oda, azert ket kezemet osszetennem, ha lenne egy olyan spiler a Barcaban aki kepes olyan golt loni, mint o hetvegen.
Nem tudna. A PSG-ben is egy gólig jutott a bajnokságban szeptember óta, pedig az a csapat uralja a francia bajnokságot. A mostani Barcelona nem bírna el egy sétálgató Messit. Így is akadozik a gépezet, hogy mindenki próbál hajtani. -1 emberrel ez még rosszabb lenne.

Én nem a rossz közegre fognám az ő fizikai lejtmenetét (Feast4). Amikor lett volna lehetőségünk akár a BL-t is megnyernünk (2017-18-19 tavasza), már akkor is ezt csinálta, ha nem is ilyen látványosan. Itt egy elkényelmesedést láttunk, amit a gyenge edzők és a vezetőség is elnézően kezelt. A szurkolók is ezt tették. Akkor minek is törte volna magát, hogy jobb fizikai állapotba kerüljön, amikor senki nem vetette ezt a szemére?
A sétálása meg inkább gyenge fizikai állapotot jelez, mint rossz közérzetet. Így reagál rá az ember. Nem bír futni egy idő után. Kénytelen vagy sétálni, mert nem kapsz levegőt.
Ebben a történetben csak félig hibás az őt körül vevő közeg, a másik fele önnön lustasága.
Ha olyan ambícióval edzett volna mint C. Ronaldo, 3 aranylabdával meg BL címmel több lenne neki (meg a Barcának is).
Válasz küldése