Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.17. 19:11:58

Nem hosszabbítottam volna vele. Nyáron jó lenne rásózni valakire, amíg lehet. Jönne be pénz, és a fizetésével is több mint 10 millió euró felszabadulna új igazolásra. Ebben a szezonban nem volt olyan rossz. De így nincs sok értelme. Játszik néhány jó meccset, aztán fél évig nincs sehol.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.17. 18:54:51

Vajon a pár hetes sérülése elmúlik a szezon végéig? Visszatértünk 2 évvel korábbra. Lehet jobbra balra dicsérni a játékát, de a sérülésekre ezek szerint ugyanolyan fogékony, felépülése meg nagyon nehézkes.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.27. 18:59:39

Az Ő 'távpénze mikor jár le? Nem úgy volt hogy 3-4 hét?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.23. 23:31:48

Ha már itt tartunk, Aubameyangot megtartottam volna, és Lewandowskival játszatnék két támadót. Dembelé és Raphinha is nagy hibaszázalékkal játszik, többet érnénk ehelyett két belső csatárral, és plusz egy kreatív emberrel a középpályán. De egyelőre nem ezeken múlnak a kudarcaink. A mai meccsen is teljesen elképzeléstelenül játszottunk a második félidőben. A Ligában elmegy a lesz ami lesz, de a nemzetközi porondon nem.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2023.02.23. 23:13:32

Lehet csak a feldultsag, és a düh beszél még belőlem, de belőle is nagyon elegem van. Mióta itt van, mindig a szezon Kulcs fontosságú szakaszában nem lehet rá számítani.
Ha lenne pénz igazolni, meg lenne normális játékos a piacon én őt is szélnek ereszteném.
Csak sajnos senkit nem tunánk hozni helyette, és ő az egyetlen támadónk aki még tudja verni a védőket.
A többiek meg összeszedhetnék már magukat. Ne akarok offolni de tényleg még Aubameyang is erősítés lenne nekünk.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.06. 09:53:45

Lesérült, és annak ellenére, hogy mennyire féltünk, lehoztuk a 2023-as időszak két legmeggyőzőbb meccsét egymás után (oké, tán a Reálon kívül). Bármennyi veszély van benne, nekem mindig az volt a gondom vele, hogy közben mennyit el is vesz. Nélküle látványosan jobb a letámadás, gördülékenyebb a passzjáték, a váltások, a védekezés, bármelyik helyettese jobban támadja az üres területeket, stb. Ezek kevésbé látványos dolgok, mint amit ő csinál közben, de szerintem a mi stílusunkban kiemelten fontos. Szerintem ezeket a problémákat ő csak akkor kompenzálja, mikor tényleg jó meccset fog ki, mint a sérülése előtti 1-2, akkor tényleg elit szint, csak hát ez ritkábban van így.

De mindegy, ez csak az én érzésem, azt mindenesetre jó látni, hogy úgy tűnik, csapatszinten, meg valamennyire egyénileg is tudjuk pótolni, én is eléggé megijedtem, mikor pont ilyen jó sorozatban dőlt ki. Remélem, ezt nagyjából tartani tudjuk majd a visszatéréséig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.30. 12:41:06

Fernando írta:
2023.01.29. 23:23:47
En nem abban mérem hogy ki az idény legjobbja, hogy ki hány gólt lőtt vagy kinek 95% a passzpontossága, de amit Ter Stegen és Christensen hátul azt Dembele elől hozta le szintben. Idén benne van a legtöbb veszély. Ha ő nincs szerintem legalább 10-15 ponttal kevesebbünk lenne, és amikor nagycsapattal játszottunk ő élt a leginkább. Atletico, Real, Sociedad de ideveheto a Bayern is hiába lett csúnya a vége. Ne legyen igazam de szerintem már a Betis ellen érezni fogjuk a hiányát.
Azt hogy benne lenne a legtöbb veszély távolról sem mondanám. Volt olyan meccse, amikor tényleg megette az ellenfelet, de sokszor, sőt többnyire még ezeken a meccseken sem volt olyan veszélyes a kapura. Vissza lehet olvasni, hogy a meccsei után milyen vélemények voltak róla.
Ha valakinek köszönhetünk ennyi pontot az inkább Lewandowski. Közel 1/1-es gólátlagot hoz és ha nem is az ő góljaival nyerünk, az elsőt szinte kivétel nélkül mindig ő lötte. Ha valaki hiányozna a támadósorból az ő. Nem véletlen, hogy míg ő hiányzott zsinórban három szenvedős 1:0-át játszottunk. De ha a fontos gólokat vesszük, Lewy mellett Pedri is inkább kiemelhető és játékban is hasznosabb, mint a francia.
Nyilván játékban valamivel többet ad Dembélé, mint a lengyel.de sok meccsen túlnyomó részben rajta haltak el a támadások.
Ráadásul ő még bizonyos szinten pótolható, míg Lewandowskit egyáltalán nem tudnánk. Torresszel meg Fatival középen még kis -és középcsapatok nélkül is megszenvednénk vagy éppen hullanánk.

Szóval komoly érvágás, ez tagadhatatlan, de sokkal több kevésbé pótolható játékosunk van. (Araujo, MAtS, Pedri, Lewy, akik egyértelműen jobban hiányoznának, csak éppen más posztok, de ott ugyanolyan fontosak)
Forca Barca!!!!
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.01.30. 09:21:06

Fernando írta:
2023.01.29. 23:23:47
En nem abban mérem hogy ki az idény legjobbja, hogy ki hány gólt lőtt vagy kinek 95% a passzpontossága, de amit Ter Stegen és Christensen hátul azt Dembele elől hozta le szintben. Idén benne van a legtöbb veszély. Ha ő nincs szerintem legalább 10-15 ponttal kevesebbünk lenne, és amikor nagycsapattal játszottunk ő élt a leginkább. Atletico, Real, Sociedad de ideveheto a Bayern is hiába lett csúnya a vége. Ne legyen igazam de szerintem már a Betis ellen érezni fogjuk a hiányát.
Ha visszanézitek, azért sok olyan meccse volt Dembouz-nak, amikor veszítette el sorra a labdákat...
Minden 5-8 meccse közül egy volt kiemelkedő és egy jó - csak sose lehetett tudni, mikor jön a következő jó produkció! Tény, hogy benne van a legtöbb váratlan húzás, csak néha magát is meglepi velük... :)

Nem szabadna, hogy a csapat egy (két) embertől függjön, pláne, hogy nyári átigazolási szezon után mindenki a túlpörgetett támadósorról beszélt. Többieknek kell helyettesíteni, más(ok)nak húzóemberré válni, illetve taktikában utánamenni (vagy méginkább elébemenni) a helyzetnek!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.30. 09:20:05

davi10 írta:
2023.01.29. 22:30:17

Na azért az egész idény legjobbjától messze van, most kezdett belelendülni. Előtte ugyanolyan béna volt, mint az összes többi támadónk.

Nyilván én sem örülök a kiesésének, benne ott van a váratlan, de szerintem mondjuk Lewy / FDJ / Pedri / Araujo kiesésénél nyugtalanabb lennék.
Egyetértek, sőt szerintem még TS, Kounde és Balde is fontosabb, mert nincs alternatívájuk, Dembele azért elég halovány volt október közepe - december vége közt. Egy egy meccs, ahol minden összeállt neki, cserébe 6-7, ahol szinte semmit nem mutatott.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.01.29. 23:23:47

En nem abban mérem hogy ki az idény legjobbja, hogy ki hány gólt lőtt vagy kinek 95% a passzpontossága, de amit Ter Stegen és Christensen hátul azt Dembele elől hozta le szintben. Idén benne van a legtöbb veszély. Ha ő nincs szerintem legalább 10-15 ponttal kevesebbünk lenne, és amikor nagycsapattal játszottunk ő élt a leginkább. Atletico, Real, Sociedad de ideveheto a Bayern is hiába lett csúnya a vége. Ne legyen igazam de szerintem már a Betis ellen érezni fogjuk a hiányát.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.01.29. 23:02:22

Óriási veszteség, és komolyan ilyen nincs... Dembouz tavalyi évet lehozta sérülés nélkül, azért idén volt egy extra terhelés vb is, fene tudja mennyire játszott közre, ő jelenti a különbséget és ez a különbség ezekben a hetekben nagyon fog hiányozni. Viszont a többieknek is egy remek felmérő lesz, mert Dembouzt tudjuk, hogy a játékot megváltoztatja, ritka képesség, de mit tud most Fati, Lewa és Raphinha? No, előttük a lehetőség, lehet élni vele, reméljük. Bajnokságban nem félek, MU ellen pedig kell az extra a csapattól.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.29. 22:30:17

Fernando írta:
2023.01.29. 19:52:51
Megismetlodik az őszi szezon legfontosabb időszaka, mikor gyakorlatilag épkézláb védelem nélkül estünk ki a BL-bol és buktuk a Real elleni rangadot. Az egész idény legjobbja esik ki. Xavinak fel kell kötni, és kitalalni valamit.
Na azért az egész idény legjobbjától messze van, most kezdett belelendülni. Előtte ugyanolyan béna volt, mint az összes többi támadónk.

Nyilván én sem örülök a kiesésének, benne ott van a váratlan, de szerintem mondjuk Lewy / FDJ / Pedri / Araujo kiesésénél nyugtalanabb lennék.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.29. 21:51:31

Én úgy fogom fel, hogy most úgyis csak 1 jó és egy zseniális meccse volt egymás után (de már aranylasztit osztogatnánk neki), hasonló már régen is volt, lehet, hogy most vagy 10 meccsig megint egy átlagos szintet hozott volna, akkor meg nem akkora érvágás. Lewy visszatérésével a két megmaradt szélsőnkben is óriási javulást várok, Fatitól azért, mert visszakerül a saját helyére, Raphinhának meg megint lesz kit tömnie a lasztikkal, amiben a legjobb, Fatit a minap is komolyan megtalálta gólhelyzetben, de a kapussal szemben nem tudta levenni szegény. Ansunak nem való az a nagy fizikai stressz középen, egy labdát nem tud úgy lekezelni, annyira rettegett. Persze ez a brazilra is igaz, ha odakeveredik. De mindketten eléggé kezdtek formába lendülni, mire beütött ez az eltiltásos kavarodás, és ezzel mindenkinek összecserélődött a helye, szerepe.

A lényeg, hogy Lewy visszatérésével szerintem mindketten nagyot ugranak majd előre, nem azt fogjuk látni, tőlük, amit az elmúlt két meccsen, és ha nem is minden találkozót, de a többségét meg fogják oldani. Ferrán nem hinném, hogy javulni fog, ő pont most lett volna jó Lewy kimaradása alatt, de hát birkózhatnékja és haraphatnékja támadt, van ilyen.

Nyilván nagyon fog hiányozni Dembélé, főleg a mostani formájában, és főleg, hogy még Depay is ment, ergo 4 támadónk maradt darabszámra is, de én próbálok így hozzáállni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.01.29. 22:32:18-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.01.29. 19:52:51

Chino írta:
2023.01.29. 17:00:04
Troym írta:
2023.01.29. 13:41:42
Már 5 hét kihagyásról írnak. Egyre keményebb a helyzet.
Április 5.-ére tezik a visszatérést. MU ellen oda-vissza out, CDR-ben legfeljebb a döntőn lehet pályán. Minden hiányzott csak ez nem. Sok mindent sikerülhet elbukni. A szezon kb. legfontosabb idejét hagyja ki.
Megismetlodik az őszi szezon legfontosabb időszaka, mikor gyakorlatilag épkézláb védelem nélkül estünk ki a BL-bol és buktuk a Real elleni rangadot. Az egész idény legjobbja esik ki. Xavinak fel kell kötni, és kitalalni valamit.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.29. 19:50:49

Sajnálom a sérülését. Az ilyen mindíg rosszkor jön, mielőbbi felépülést kívánok neki.

Az ilyen sérülések ugyanakkor rávilágítanak arra, hogy a labdarúgás csapatsport. HuszonX játékos alkot egy keretet és sosem egészséges az az állapot, amikor egy játékos teljesítménye hosszabb távon nagy befolyásoló tényező.
Teljesen más helyzet az, amikor egy csapat csapatként is jól működik és köztük van egy kiugróan jó és teljesen más, amikor csapatként nem működik minden gördülékenyen, de mégis van egy "megmentő".

Fati, Lewa, Raphi, mögöttük egy ígéretes fiatal középpálya és Xavi az edző. Ha már így alakult, nem sopánkodni kell, hanem megoldani az előttük álló feladatokat.
boma
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2022.09.23. 11:29:47

2023.01.29. 18:43:28

Szegény Ousmane sérüléséről nekem mindig jut az eszembe, amikor visca Benzemának kívánt hasonlókat, de senki fel se emelte a szemöldökét. Úgy látszik ez ilyen. :)
1956 1957 1958 1959 1960 1966 1998 2000 2002 2014 2016 2017 2018 2022
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.29. 17:00:04

Troym írta:
2023.01.29. 13:41:42
Már 5 hét kihagyásról írnak. Egyre keményebb a helyzet.
Április 5.-ére tezik a visszatérést. MU ellen oda-vissza out, CDR-ben legfeljebb a döntőn lehet pályán. Minden hiányzott csak ez nem. Sok mindent sikerülhet elbukni. A szezon kb. legfontosabb idejét hagyja ki.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.29. 13:41:42

Már 5 hét kihagyásról írnak. Egyre keményebb a helyzet.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.01.29. 12:20:38

Mondjuk van különbség a két "becenév" között.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.01.29. 12:17:46

Alcantara írta:
2023.01.29. 11:00:41
MessiNeymarSuarez írta:
2023.01.29. 09:40:23
...... erre lesérül Dömdödömm,....
Kíméld meg a fórumot ettől az idióta gúnynevektől, amit a játékosainkra ragasztasz! Általános iskolai szint, nem ide való. Emellett tiszteletlenség a saját csapatod játékosával szemben. Utoljára nem törlöm a hozzászólást.
OFF: nem értek egyet... semmi sértő nem volt benne... én meg Oszmánnak hívom, és? Nem kellene belekötni ilyen dologba...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.01.29. 11:00:41

MessiNeymarSuarez írta:
2023.01.29. 09:40:23
...... erre lesérül Dömdödömm,....
Kíméld meg a fórumot ettől az idióta gúnynevektől, amit a játékosainkra ragasztasz! Általános iskolai szint, nem ide való. Emellett tiszteletlenség a saját csapatod játékosával szemben. Utoljára nem törlöm a hozzászólást.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.29. 10:41:19

MessiNeymarSuarez írta:
2023.01.29. 09:40:23

Rosszabb mint egy igazi szappanopera, itt tényleg minden fordulat megtörténhet
Cserébe a bajnokságban azért megy a mák bőven.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.29. 09:40:23

Chino írta:
2023.01.29. 02:44:55
Messa írta:
2023.01.28. 23:57:44
Hát ez soha nem jön jól, de most különösen nem. Baromi jó formában volt, abszolút húzóember lett, jöttek a gólok is... Ráadásul nehezebbnél nehezebb meccsek vannak előttünk, Betis, Sevilla, Villarreal, MU... Rosszabbkor nem is jöhetne. Raphinhából nem nézem ki, hogy átveszi a húzóember szerepét, Lewyre most minden eddiginél nagyobb szükség lesz. Nem vagyok túl optimista. Reméljük jó formában tér majd vissza.
Hátha valaki képes kcsit átvenni tőle a stafétát. Ebben a három hétben több sorozatot is elbukhatunk.

Bajnokság: Betis, Sevilla, Villarreal, Cadiz
CDR elődöntő: Real/Atletic/Osasuna; Real/Bilbao/Osasuna
EL: MU

Ezeket a meccseket fogja biztosan kihagyni. A szezon hátralévő idejének talán legnehezebb és legfontosabb része.
Ennél rosszabbkor nem jöhetett volna, főleg, hogy Lewyn és rajta kívül a gólveszély leredukálódott. Azzal nem számolhatunk, hogy majd Pedri vagy Gavi eldönti a meccseket.
Ez valahogy annyira de annyira mi vagyunk....
Lett egy zseniális hátvédsorunk, bumm pont a legfontosabb időszakban hal meg mindenki és kell beállnia a C megoldásoknak.

Vezetjük a ligát minimum 3 ponttal, kezdünk összeállni és az összeállt MU ellen már talán 50-50% esélyesre feljavulni, erre lesérül Dömdödömm, miközben a 2X50m-ért vett Torres-Raphinha kettős Fatival kézenfogva allergiás lett a labdára.

Jó lenne ha valamelyikük feljavulna most, de ha nem akkor esküszöm jobban járunk ha Jordi Alba lesz a balszélsőnk

Rosszabb mint egy igazi szappanopera, itt tényleg minden fordulat megtörténhet
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.29. 02:44:55

Messa írta:
2023.01.28. 23:57:44
Hát ez soha nem jön jól, de most különösen nem. Baromi jó formában volt, abszolút húzóember lett, jöttek a gólok is... Ráadásul nehezebbnél nehezebb meccsek vannak előttünk, Betis, Sevilla, Villarreal, MU... Rosszabbkor nem is jöhetne. Raphinhából nem nézem ki, hogy átveszi a húzóember szerepét, Lewyre most minden eddiginél nagyobb szükség lesz. Nem vagyok túl optimista. Reméljük jó formában tér majd vissza.
Hátha valaki képes kcsit átvenni tőle a stafétát. Ebben a három hétben több sorozatot is elbukhatunk.

Bajnokság: Betis, Sevilla, Villarreal, Cadiz
CDR elődöntő: Real/Atletic/Osasuna; Real/Bilbao/Osasuna
EL: MU

Ezeket a meccseket fogja biztosan kihagyni. A szezon hátralévő idejének talán legnehezebb és legfontosabb része.
Ennél rosszabbkor nem jöhetett volna, főleg, hogy Lewyn és rajta kívül a gólveszély leredukálódott. Azzal nem számolhatunk, hogy majd Pedri vagy Gavi eldönti a meccseket.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.01.28. 23:57:44

Hát ez soha nem jön jól, de most különösen nem. Baromi jó formában volt, abszolút húzóember lett, jöttek a gólok is... Ráadásul nehezebbnél nehezebb meccsek vannak előttünk, Betis, Sevilla, Villarreal, MU... Rosszabbkor nem is jöhetne. Raphinhából nem nézem ki, hogy átveszi a húzóember szerepét, Lewyre most minden eddiginél nagyobb szükség lesz. Nem vagyok túl optimista. Reméljük jó formában tér majd vissza.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Válasz küldése