Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.29. 17:03:29

Alig van a Ligaban olyan csapat, amelyik így nyomás alá helyezne bennünket. Ha ilyen a kapusunk, akkor a mezőnyjátékosoknak is állandóan kihegyezve kell lenni, hogy a nekik szánt passzot valóban ők kapják meg és a legjobb helyre továbbítsák. Össze kell még szokniuk. Nem az ilyen ellenfél az igazán veszélyes, hanem a védekező, amelyik gyorsan és jól kontráz. De azok ellen a taktika kidolgozása edzői feladat.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.29. 15:53:50

Mondjuk a letámadással legendásan nem tudunk mit kezdeni, Pep alatt meg aztán végképp homályok voltunk ebben...amíg el nem jutott a labda a középső harmadba és/vagy Xavihoz, azt se tudtuk milyen rendezvényen vagyunk. Mondjuk ott, ha egyszer felálltunk, többet nem volt a labda az ellenfélnél. Ehhez képest a tegnapi kihozatali arány parádés volt.

Azt mondjuk nem gondoltam volna, h kisebb megszakításokkal 90 percig bírja ezt a Bilbao, mondtam is faternak szünetben telefonon, h nemsokára kapnak 2-3 gólt, de a két vak mindent elrontott :D

Tudatos mozgásokkal és azok orrvérzésig való gyakorlásával ebből a játékból sok jó dolog kisülhet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.29. 15:25:36

kudu írta:Lehet vitatkozni rajta, de a Barcelonának pontosan egy ilyen kapusra van szüksége, nyugodtságot sugároz, a védők bátran hazaadhatják neki a labdát, ha vészhelyzet van akkor is. Tegnap is volt pár ilyen alkalom, és nem a vakvilágba vágta előre a labdát, hanem minden indítása, passza tudatos volt.
Nálam ez a kulcsmondat. LE többször hangsúlyozta, hogy ez kell a játékunkba, de ha a játékostársak nem bíznak benne maximálisan nem mindig adnák olyan helyzetekben is neki a labdát, mint amiket meccsen megoldott. Az is megoldás, hogy vaktában lövöldözi az ilyen esetek nagy százalékában, de az ilyen felívelések 70-80%-ban az ellenfélnél kötnek ki.

Ezt a nagyképűség dolgot sem értem. Miért lenne emiatt nagy arca? Ha LE nem ezt kérné tőle, nem hiszem, hogy ennyi labdát játszana meg lábbal.
Amellett minden bizonnyal nem minden meccsen lesz ez így. A Bilbao nagyon jó taktikát dolgozott ki, folyamatos pressing alatt tartottak minket és végig bírták. Nem sűrűn fordult elő ilyen. Borzasztó nehéz volt felvinni a labdát, sokszor nem is sikerült. Pont emiatt volt ennyi labda hátra passzolva, a védők sem véletlenül mentek a biztosra, mert nagyon komoly volt a letámadás nem mentek bele necces passzokba. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt olyan, hogy a saját térfelén védekezett a Bilbao és a védőink a felezővonalig léptek fel, ami pedig a játékunkat jellemzi.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy rá voltunk kényszerítve, hogy ennyit "használjuk" MAtS-ot. És összesen egy hibát vétett, amiben Busi is benne volt, de javította is. Lehet, hogy fejbe rúgták, de ehhez kellett az is, hogy ott jól zárja a szöget.

Én nem "féltem", amikor odaadták neki a labdát. Ha mondjuk Cilessennel fordult volna elő más lenne a véleményem, de a németnél egyáltalán nem éreztem hajmeresztőnek.
Luchoék sem véletlenül kérik erre és a mai labdarúgásban egyre inkább belevonják a kapusokat is a mezőnyjátékba, sokat változott a poszt feladatköre, mi meg örüljünk, hogy olyan kapusunk van aki nagyon magabiztos ebben. És igen. Benne van a hiba lehetősége, ahogy mindenben, de rengeteget nyerünk ezzel.
Teegnap tuti, hogy sokkal több eladott labdánk lett volna enélkül, ami több baszk támadáshoz vezetett volna.

És a védései is nagyon magabiztosak voltak. Gyakorlatilag egy góltól meg is mentett minket, mikor egy marha kellemetlen labdát bravúrral fogott (főleg ilyen időben) és nem jött ki róla, nem ütöttte, mert az biztos gól lett volna.
Bob_Marley írta:Ha figyelmesen olvastad pont hogy megdicsértem. :D Miért lenne az ő hibája, sőt jól is oldotta meg a legtöbbször, de úgy éreztem volt, amit túlvállalt. És még csak nem is a csapattársak a mérvadóak hanem majd LE.
Én nem is arra a reagáltam, hanem amit arra a bizonyos esetre írtál. Megpróbálta bevinni a 16-oson belülre és pont nem egy cselt vagy kockázatos passzt vállalni, közben pedig felmérte a helyzetet és látta hogy nem sikerül, aztán -szerintem- egy biztos megoldást választott. Az a passz véleményem szerint egyáltalán nem volt hajmeresztő.
Forca Barca!!!!
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2016.08.29. 14:13:49

Lehet vitatkozni rajta, de a Barcelonának pontosan egy ilyen kapusra van szüksége, nyugodtságot sugároz, a védők bátran hazaadhatják neki a labdát, ha vészhelyzet van akkor is. Tegnap is volt pár ilyen alkalom, és nem a vakvilágba vágta előre a labdát, hanem minden indítása, passza tudatos volt.

Ahogy Cruyff is mondta: „Az én csapatomban a kapus az első támadó és a csatár az első védő.”

Ez itt a kulcs. A támadások már tőle indulnak meg, azon pedig jókat tudok röhögni, mikor valaki Valdéshez hasonlítja a lábmunkáját. :D

Ha ilyen hozzáállással folytatja, egyértelműen Neuer örökébe fog lépni, de ehhez még bőven tapasztalatot kell gyűjtenie, hiszen még csak 24 (!) éves. Bravoval már csak azért sem éri meg összehasonlítani, mert Bravo már 33 éves, és bőven tapasztalt hálóőrként érkezett ide. Nagy kincs, hogy egy ilyen kapusunk van, aki ha az eddigiekhez hasonlóan fejlődik, hosszú évekre megoldhatja a kapuskérdést. Persze ebben a játékstílusban benne van a hiba, ezzel az edzői stáb is tisztában van, de sokkal több pozitívumot hoz ez a játék hosszú távon, mint amennyi hibát.
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.08.29. 14:13:26

Subinho írta:
palesz77 írta: De ez meg edzői kérés, hogy ne vonalon álljon, és mozogjon ki 20-30 métereket, Bravonál is ez volt. Roma elleni gólt fel lehet hozni, de olyat Bravo is kapott majdnem a Málaga ellen - 00:24-től. Ezt Lucho le is nyilatkozta utána, hogy benne van a jatekunkban, ő kéri ezt a kapusoktól, ez az ára annak, hogy szinte +1 mezőnyjátékosunk van, aki félig söprögetőt is játszik.

Chino meg leírta miért volt az a "cselezése". Nyilván megítélés kérdése ki mennyire látta durvának, nekem kifejezetten okos megoldásnak tűnt. Teljes magabiztossággal csinálta, eszembe se jutott, hogy ebből gólt kaphatnánk.
Azért az nem ugyanaz, hogy senki nincs a Barca térfelén és az ellenfél bőven saját térfélről ráíveli, vagy kint kolbászol 30 méterre 2-3 támadóval a nyakán, aztán elkezd a saját kapuja felé futni a labdával... :D
Előbbi "benne van a játékban" kategória, a másik a fegyelmezetlenség, felesleges kockázatvállalás, vagy lehet csak nagy arc, nemtom... de VV is addig csinálta ezt, amíg kupa nem ment el rajta (spanyol szuperkupa)...
De ha nem kolbászol kint 20-30 méterre a kaputól, akkor az ellenfél 1v1-be, vagyis 2v1-be viheti a kapusra..Az mennyiben lett volna jobb? Nekem azzal van problémám, hogy meg nem történt dolgokba magyaráztok bele olyat, ami NEM történt meg. Megtörténhetett volna? Igen. Bármi megtörténhet a fociban, ha nem jön ki, akkor 2v1-ben valószínűleg gól. Akkor meg az lett volna a gondotok, hogy miért nem érkezett, eddig mindig kiszaladgált "szerepelni", most meg csak állt és lesett.

És abszolút nincs benne a játékban, hogy az ellenfél térfeléről kapsz gólt, már megbocsáss. De azért ahhoz kell egy bizonyos "arc" ( :D ), hogy onnan bárki is ráküldje a kapura, akárki a kapus. Ott pedig szerencse kell. Bravonak mázlija volt, míg a németnek kétszer is beakadt. De ezt ne mondjátok már, hogy benne van a játékban. :D És ez nem kapushiba, sem a Bravoé, sem a Stegené, mert edzői utasítás, hogy nem vonalkapussal játszunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára geridoss 2016.08.29. 14:14:04-kor.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.29. 13:38:49

palesz77 írta:
Subinho írta: Egyébként nem is csak a hiba van benne így a játékában, hanem át is emelhetik, láthattuk tavaly mekkora gólt kapott a Roma ellen félpályáról... :?
De ez meg edzői kérés, hogy ne vonalon álljon, és mozogjon ki 20-30 métereket, Bravonál is ez volt. Roma elleni gólt fel lehet hozni, de olyat Bravo is kapott majdnem a Málaga ellen - 00:24-től. Ezt Lucho le is nyilatkozta utána, hogy benne van a jatekunkban, ő kéri ezt a kapusoktól, ez az ára annak, hogy szinte +1 mezőnyjátékosunk van, aki félig söprögetőt is játszik.

Chino meg leírta miért volt az a "cselezése". Nyilván megítélés kérdése ki mennyire látta durvának, nekem kifejezetten okos megoldásnak tűnt. Teljes magabiztossággal csinálta, eszembe se jutott, hogy ebből gólt kaphatnánk.
Azért az nem ugyanaz, hogy senki nincs a Barca térfelén és az ellenfél bőven saját térfélről ráíveli, vagy kint kolbászol 30 méterre 2-3 támadóval a nyakán, aztán elkezd a saját kapuja felé futni a labdával... :D
Előbbi "benne van a játékban" kategória, a másik a fegyelmezetlenség, felesleges kockázatvállalás, vagy lehet csak nagy arc, nemtom... de VV is addig csinálta ezt, amíg kupa nem ment el rajta (spanyol szuperkupa)...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.29. 12:56:52

Subinho írta:
Bob_Marley írta:De mikor 30-40 méterre kint kolbászol és volt olyan hogy elkezdte hazafelé vinni a labdát majd megfordult az azért nekem ne mondja senki, hogy bizalomgerjesztő volt. :D
Egyébként nem is csak a hiba van benne így a játékában, hanem át is emelhetik, láthattuk tavaly mekkora gólt kapott a Roma ellen félpályáról... :?
De ez meg edzői kérés, hogy ne vonalon álljon, és mozogjon ki 20-30 métereket, Bravonál is ez volt. Roma elleni gólt fel lehet hozni, de olyat Bravo is kapott majdnem a Málaga ellen - 00:24-től. Ezt Lucho le is nyilatkozta utána, hogy benne van a jatekunkban, ő kéri ezt a kapusoktól, ez az ára annak, hogy szinte +1 mezőnyjátékosunk van, aki félig söprögetőt is játszik.

Chino meg leírta miért volt az a "cselezése". Nyilván megítélés kérdése ki mennyire látta durvának, nekem kifejezetten okos megoldásnak tűnt. Teljes magabiztossággal csinálta, eszembe se jutott, hogy ebből gólt kaphatnánk.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.08.29. 12:52:19

Nagyon sokat volt játékban, mert rákényszerültünk, és ehhez mérten maximális teljesítményt nyújtott!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.29. 12:51:38

Ha figyelmesen olvastad pont hogy megdicsértem. :D Miért lenne az ő hibája, sőt jól is oldotta meg a legtöbbször, de úgy éreztem volt, amit túlvállalt. És még csak nem is a csapattársak a mérvadóak hanem majd LE.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.29. 12:39:34

Bob_Marley írta:A passzokat valóban ügyesen és határozottan megoldotta. Jól is helyezkedett és folyamatosan figyelt is hogy megjátszható legyen, ez nagyon is örömteli, ezt eddig is tudtuk, kiváló ebben. De mikor 30-40 méterre kint kolbászol és volt olyan hogy elkezdte hazafelé vinni a labdát majd megfordult az azért nekem ne mondja senki, hogy bizalomgerjesztő volt. :D Abban egyetértek a kevesebb néha több, nem szerepelnie kell egy kapusnak. Letámadtak jól megoldotta nagyon sokszor, de a felelőtlenség ugyanúgy megmutatkozott nála, amit viszont le kell vetkőznie.

Mit tegyen akkor, ha a védők hátrateszik a labdát, már az is az ő hibája? Ha más kapus ezeknek a felét kírúgta volna mezőnybe aligha lett volna nálunk a labda és kétszer ennyit támadhattak volna a baszkok. Azt amit említesz, hogy elkezdte hazafelé vinni egyszerűen be akarta vinni a -oson belül, hogy felvehesse, amikor látta, hogy nagyon jön a támadó akkor pedig felmérte a helyzetet és inkább lábbal játszotta meg. Szerintem ebben semmi szereplési vágy nem volt.
Abban pedig biztos vagyok, hogy a taktika része volt ez a sok hártatett labda. És lehet, hogy itt páran nem nyugodtak, ha nála van a labda, de úgy tűnik, hogy a csapattársak 100%-ig bíznak benne, különben nem vonnák be ennyire és nekem ez mérvadó, illetve elmond valamit.
Arról nem is beszélve, hogy a többi feladatát tökéletesen oldotta meg, Nagyon rossz időbenn magabiztosan fogta a labdákat, semmi nem jött ki róla, azért ezt is hozzá kellene tenni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.29. 12:22:00

Bob_Marley írta:A passzokat valóban ügyesen és határozottan megoldotta. Jól is helyezkedett és folyamatosan figyelt is hogy megjátszható legyen, ez nagyon is örömteli, ezt eddig is tudtuk, kiváló ebben. De mikor 30-40 méterre kint kolbászol és volt olyan hogy elkezdte hazafelé vinni a labdát majd megfordult az azért nekem ne mondja senki, hogy bizalomgerjesztő volt. :D Abban egyetértek a kevesebb néha több, nem szerepelnie kell egy kapusnak. Letámadtak jól megoldotta nagyon sokszor, de a felelőtlenség ugyanúgy megmutatkozott nála, amit viszont le kell vetkőznie.
Örülök, hogy más is így gondolja! Hol lehet "lájkolni"? :D
Egyébként nem is csak a hiba van benne így a játékában, hanem át is emelhetik, láthattuk tavaly mekkora gólt kapott a Roma ellen félpályáról... :?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.29. 12:12:21

A passzokat valóban ügyesen és határozottan megoldotta. Jól is helyezkedett és folyamatosan figyelt is hogy megjátszható legyen, ez nagyon is örömteli, ezt eddig is tudtuk, kiváló ebben. De mikor 30-40 méterre kint kolbászol és volt olyan hogy elkezdte hazafelé vinni a labdát majd megfordult az azért nekem ne mondja senki, hogy bizalomgerjesztő volt. :D Abban egyetértek a kevesebb néha több, nem szerepelnie kell egy kapusnak. Letámadtak jól megoldotta nagyon sokszor, de a felelőtlenség ugyanúgy megmutatkozott nála, amit viszont le kell vetkőznie.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.29. 11:43:09

Geridoss, nem adunk gólpassz értékű labdát az ellenfélnek, ennyi ;) Védőként sem, ők is megkapják ugyanezt, ha hibáznak. Ha jól olvasom, senki sem ír habzó-véres szájjal, h bezzeg Bravo, meg a vak német, stb...

Normandia, már hogyne rajta múlna, ha folyamat fenéken rúgná a labdát, nem adnák neki haza, mert előrevágni (ha ez nem is sikerül nálunk mindig) a védő is tudja.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.08.29. 11:41:37

Nero. írta:Pont ez a bajom vele, amit tegnap is lattunk. Egyszeruen tul sokat szerepel minden meccsen. Nagyon nagy makunk volt hogy nem lett gol a hibaibol.

Amugy a 2006os szezonbol melyik meccs volt az pontosan?
Szerintem meg ez egy jó kapus titka, lásd Neuer. Annál több ok nem is kell, mint az, hogy Német.
Nem láttam a tegnapi meccset, de az itt leírtak alapján nem teljesíthetett rosszul, szükségünk is lesz egy jó Stegen-re most, hogy Bravo elment. Rövid ideig talán Stegen minden egyes mozdulatát a "kritikusok" árgus szemmel fogják követni, és egyetlen rossz labdaérintésébe is belefognak kötni, de hát "haters gonna hate", engem aztán nem érdekel semmi.

Látszik Stegen-nen, hogy egy világklasszis kapus, most, hogy rendszeresen fog játszani, ez meg is fog mutatkozni. Magabiztos, jó a lábjátéka, mi kell még?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kash 2016.08.29. 11:45:35-kor.
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.08.29. 11:41:11

Mi a fenêt vártok tőle, hogy majd egész évben hibátlanul passzolgat?
Ő mêg mindig egy kapus, nem az új Iniesta.
Középpályán is egy meccsen eladnak egy rakat labdát a csapatok, ter Stegen is fog hibázni, ha ennyiszer meg van játszva nyomás alatt, ez egy természetes dolog, ami annak a velejárója, hogy a kapus folyamat meg van jàtszva.
Tegyêtek össze a kezeteket, hogy elêg jól csinálja azt amit lábbal és a lényeg kapusként se rossz :P
Ha esetleg hibàzni fog nyugodtan az edzőt is elő lehet venni, hogy sokszor totál indokulatlanul hátra van játszva a kapusig a labda, abban meg egyszerűen benne van a hiba és egy kapus bármikor is hibázik abból fix nagy gond lesz, míg egy más poszton jâtszó embernêl ez nem mondható el. Higyjétek el ez egy elég nagy plusz felelőssêg és nyomás az emberen, hogy egyszerűen nem hibázhat.

Ügyes lábbal, megoldja amit kell, nyomás alatt is jól oldja meg a dolgokat, de ha ilyen helyzetekben ennyiszer meg lesz játszva nem hiszem, hogy őt kéne elővenni, ha nagy ritkàn beüt a gebasz, úgy meg főleg nem, hogy mêg gól se lett belőle.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ferninho 2016.08.29. 11:44:31-kor.
madridista
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.29. 11:39:53

Néhány tegnapi szitunál Valdes is vagdosta volna ki a labdákat, ezzel szemben TS elég szépen megjátszogatta őket. Helyenként komoly ellenállást tanúsított a Bilbao, örülhetünk, hogy megmentett minket a góltól.
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.29. 11:37:57

Csinálhat szerencsétlen bármit, mert néhányan megrögzötten fogják köpködni, mert "miatta" ment el Bravo, a másik meg a Valdeshez való hasonlítgatás. Hagyjuk majd talán 1-2 év múlva hajlandó lesz mindenki elfogadni őt.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.29. 11:27:43

Nero. írta:Pont ez a bajom vele, amit tegnap is lattunk. Egyszeruen tul sokat szerepel minden meccsen. Nagyon nagy makunk volt hogy nem lett gol a hibaibol.

Amugy a 2006os szezonbol melyik meccs volt az pontosan?
Nem maga miatt szerepelt sokat, hanem mert megjátszották. Ne hozzunk már fel olyat, ami nem rajta múlik. Jobb sokkal lábbal mint Bravo, még ha ez sokaknak bántja is a szemét. Ilyen statot kapus nem hiszem , hogy produkált, mint tegnap MATS a megjátszott passzok terén.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.08.29. 11:13:31

Nero. írta:Pont ez a bajom vele, amit tegnap is lattunk. Egyszeruen tul sokat szerepel minden meccsen. Nagyon nagy makunk volt hogy nem lett gol a hibaibol.
Nagyon nagy mákunk volt, hogy:
-ilyen magabiztosan fogta a labdákat ilyen időjárási körülmények között;
-ilyen magabiztosan passzolt akár rövid, akár hosszú átadásról legyen szó;
-Busival, amikor nem értették meg egymást, kivédte a lövést - ha csak arcon lőtték, akkor is;
-képes volt higgadtan kihozni a labdákat, szinte 11. mezőnyjátékost játszva.

Ezeket miét nem lehet megemlíteni? Vagy most ő lesz a közellenség, mert szegény Bravo elment? #-o

Tehet akármit, védhet 100%-os hatékonysággal is, amint bejön egyetlen egy hiba (amiben 50%-ban ludas csak), máris meg van hurcolva. Ez nálam a kákán is csomót kategória. Egyesek levetkőzhetnék már az előítéleteket.

Imádtam Bravot, összességében én is magabiztosabbnak érezTEM tavaly is, de aki nem látta azt, hogy ter Stegen tegnap lehozott egy igen magas szintet, azzal azt hiszem nincs értelme vitába szállni. (ez utóbbi nem személyesen neked szól.)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.29. 11:10:35

http://twitter.com/PolAturiac/status/770160342739611648" target="_blank
Fontos szerepe volt a győzelemben, jól tette a dolgát, nagyon sokat jelentett a csapatnak is, hogy az ő hathatós közreműködésével sokszor szépen ki lehetett játszani a presszinget, ahelyett, hogy csak előrevágta volna a labdát a vakvilágba (néha mondjuk valóban ez az utóbbi a legjobb megoldás, ezt nem tagadom :D ). Egy-egy hiba persze mindig előjöhet ilyen necces szituációkban, de ezek a kockázatok szerintem bele vannak kalkulálva Luchóék részéről is.

Mindenesetre a következő hetekben valószínűleg nyugodtabb meccsei lesznek, kevés csapat szokott olyan intenzitással letámadni minket, mint az Athletic.

Alba is dicsérte egyébként a meccs után:
"I wish all goalkeepers were like him," the Barça left-back said after the game in Bilbao. "With the ball at his feet he's the best in the world. He's our goalkeeper for the present and for many more years to come."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.29. 10:13:27

LG írta:
Subinho írta:Az túlzás azért, hogy néhányan itt szerelmesek Bravo-ba... :D ikább fordítva látom. Néhányan itt - valamiért - szerelmesek TS-be és nem veszik észre a hibáit, túlzott lazaságát, stb...
Az elmúlt 20 év legmegnyugtatóbb jelensége volt Bravo a kapuban, ezzel sztem senki nem vitatkozik. TS viszont jelenleg nem az. Valdesnek is voltak nagy bravúrjai, meg nagyon jó kapus volt, de a lábbal játékában nagyon benne volt a hiba lehetősége. Miért? Mert kicsit többet gondolt magáról, mint ami... így aztán benne volt a játékában a hiba... Remélem ez változik idővel és tényleg a legjobb kapus lesz, mert most inkább csak görcsösen bizonyítani akarja, hogy az...
Ezzel maximálisan egyet értek, és sosem voltam szerelmes Bravoba, anno elleneztem is, hogy leigazoljuk, hisz itt volt már a német.
És engem is Valdesre emlékeztet, képes pazar meccsekre, hatalmas bravúrokra, de a megbízhatóság nem erénye. Utóbbiban a chilei magasan verte mindkettőt. De Valdes is fejlődött benne, fénykorában már csak annyit bakizott, mint más kapusok, és bízzunk benne, hogy német szépen beérik, akkor pedig nagyon jó kapus válhat belőle, mert más hiányossága nagyon nincs.
Jaja, ezzel én is így vagyok!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.08.29. 10:08:32

Subinho írta:Az túlzás azért, hogy néhányan itt szerelmesek Bravo-ba... :D ikább fordítva látom. Néhányan itt - valamiért - szerelmesek TS-be és nem veszik észre a hibáit, túlzott lazaságát, stb...
Az elmúlt 20 év legmegnyugtatóbb jelensége volt Bravo a kapuban, ezzel sztem senki nem vitatkozik. TS viszont jelenleg nem az. Valdesnek is voltak nagy bravúrjai, meg nagyon jó kapus volt, de a lábbal játékában nagyon benne volt a hiba lehetősége. Miért? Mert kicsit többet gondolt magáról, mint ami... így aztán benne volt a játékában a hiba... Remélem ez változik idővel és tényleg a legjobb kapus lesz, mert most inkább csak görcsösen bizonyítani akarja, hogy az...
Ezzel maximálisan egyet értek, és sosem voltam szerelmes Bravoba, anno elleneztem is, hogy leigazoljuk, hisz itt volt már a német.
És engem is Valdesre emlékeztet, képes pazar meccsekre, hatalmas bravúrokra, de a megbízhatóság nem erénye. Utóbbiban a chilei magasan verte mindkettőt. De Valdes is fejlődött benne, fénykorában már csak annyit bakizott, mint más kapusok, és bízzunk benne, hogy német szépen beérik, akkor pedig nagyon jó kapus válhat belőle, mert más hiányossága nagyon nincs.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.29. 09:57:38

Az túlzás azért, hogy néhányan itt szerelmesek Bravo-ba... :D ikább fordítva látom. Néhányan itt - valamiért - szerelmesek TS-be és nem veszik észre a hibáit, túlzott lazaságát, stb...
Az elmúlt 20 év legmegnyugtatóbb jelensége volt Bravo a kapuban, ezzel sztem senki nem vitatkozik. TS viszont jelenleg nem az. Valdesnek is voltak nagy bravúrjai, meg nagyon jó kapus volt, de a lábbal játékában nagyon benne volt a hiba lehetősége. Miért? Mert kicsit többet gondolt magáról, mint ami... így aztán benne volt a játékában a hiba... Remélem ez változik idővel és tényleg a legjobb kapus lesz, mert most inkább csak görcsösen bizonyítani akarja, hogy az...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.29. 09:52:40

Nero. írta:Nagyon nagy makunk volt hogy nem lett gol a hibaibol.

Amugy a 2006os szezonbol melyik meccs volt az pontosan?
HibaI? Hany hibaja volt? A meccset nem tudom, a statisztikusok azt nem osztottak meg velunk sajna, lehet nem is Barca volt. szerk.: randomguy: Akkor nem haluztam ezt tegnap, enis ezt olvastam. :D

Fanbarcaval meg egyetertek, elore "varom" a percet, hogy MAtS kapjon egy hatalmas szabadgolt az oldalara, es jojjenek a kommentek.. :D

Umtiti meg azert adta hatra neki, mert olyan szinten letamadott a Bilbao, hogy ez volt a legjobb megoldas. Nem egyszer passzolt elore is, Pique is, sokszor atvenni se tudtak a mieink, es mar a nyakukon voltak az Athletic jatekosai. Nagyon komoly szintu letamadast hajtottak vegre, nem jokedvbol gurigaztak hatra a sracok MAtS-nak a lasztit..
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.08.29. 09:52:06

Nero. írta:Pont ez a bajom vele, amit tegnap is lattunk. Egyszeruen tul sokat szerepel minden meccsen. Nagyon nagy makunk volt hogy nem lett gol a hibaibol.

Amugy a 2006os szezonbol melyik meccs volt az pontosan?
en ugytudom h 2006-tol kezdtek vezetni ezt a statisztikat is es azota ez a legnagyobb
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Válasz küldése