Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.03.22. 20:15:19

A Valenciában én nem láttam rossz képességűnek, ami meccsüket láttam még Netoval a kapuban, a leigazolása előtt. De egyébként annyira nem izgat engem, mi lesz neki a sorsa. Pena jó lehet, ha bevállalja ezt. Miután látta, hogy Stéga megnyerte a csörtét egy Bravóval, Cillessennel, meg ugye Netoval szemben is, én a helyében nem biztos, h berizikóznám, h aszalódjak a padon én is. De most már Stéga tényleges megversenyeztetését sem tartanám ördögtől való ötletnek, hátha kiszorítja valaki. Annyira nem vagyok pár dolgával kibékülve, sajnos egyes hiányosságait nem nagyon tudta befoltozni az évek során.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.22. 19:36:14

NovaProspekt írta:
2022.03.22. 18:50:22
Neto nem olyan rossz kapus arra az évi 5 meccsre.
De :D

Nyilván nem láttuk sokat, de nekem egyértelműen Inaki lenne a jelölt jövőre TS mögé. Lábbal nem lehet ügyetlen, ha már egy ideje az utánpótlásban van, a törököknél meg megedződik, hogy ne remegjen a lába, szerintem abszolút adja magát.
Igazából rajta áll, hogy megpróbálja-e kiszorítani TS-t, vagy belemenni egy olyan leosztásba, amilyen a Bravo-val volt (erre szerintem Xavi is vevő lehet), vagy valahol elsőszámú kapus akar lenni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.03.22. 18:50:22

Neto nem olyan rossz kapus arra az évi 5 meccsre. Ennyi játékpercre valóban nem fog leakadni jobb kaliber. Meg aki ezt elvállalja, az vagy tudta előre, h évi 5 meccset játszik, és így sokat már nem akarhat az egésztől (ambíciózus játékos ebbe nem megy bele). Vagy behülyítették, h Stégát kiszoríthatja majd, aztán lett ami lett, és akkor meg azért ábrándult ki.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.22. 13:41:18

bence0330 írta:
2022.03.22. 10:53:06
Mondjuk ha ez igaz, akkor felmerül a kérdés, hogy milyen szintű Neto, és miért ő ül a padon, ha szerencsétlen TS-nek fájdalommal kellett hónapokat végigtolnia, mint ahogy ugye a 2-8-at is fájdalommal kellett végigszenvednie... csak feltételezni tudom, hogy így lassabb volt a regeneráció is...

Szóval még akkor is kéne egy megbízható cserekapus, ha TS újra top formában véd.
És szőrbe cseréltük Cillessennel... Amikor játszott, bűngyenge kapus benyomást keltette. Szerintem az utánpótlásból kellene megoldani, vagy valami öreg rutinrókát találni. Az az évi 5-8 meccs, ami Stéga mögött marad, másoknak nem lehet túl vonzó perspektíva.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.22. 10:53:06

Nem tudok sajna forrást idézni, de két angol sportcsatárnán hallottam már (a klasszikón is), hogy TS azért gyengélkedett sokáig, és azért néztek ki rosszul az elrugaszkodásai is, mert decemberig fájdalom volt a lábában a második műtét miatt, nem vészes, de emiatt nem tudott súlyokkal edzeni, meg úgy egyáltalán, semmi komolyabb terheléssel dolgozni. Január elejére ez elvileg elmúlt, és azóta normál terheléssel edz, és mostanság ennek én már látom is a nyomát, volt több komolyabb vetődése, ahol korábban kicsit beragadt, de most már időben reagált, az Elche ellen pontokat is mentve vele. Szóval elvileg további javulás várható, és lehet, hogy lassan megint olyan ruganyos lesz, mint ahogy régen megszokhattuk. :)

Mondjuk ha ez igaz, akkor felmerül a kérdés, hogy milyen szintű Neto, és miért ő ül a padon, ha szerencsétlen TS-nek fájdalommal kellett hónapokat végigtolnia, mint ahogy ugye a 2-8-at is fájdalommal kellett végigszenvednie... csak feltételezni tudom, hogy így lassabb volt a regeneráció is...

Szóval még akkor is kéne egy megbízható cserekapus, ha TS újra top formában véd.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.26. 15:45:08

Alcantara írta:
2022.02.26. 06:49:38
Tavaly Koeman volt az agymenésed minden kommentedben. Miután elment, erre az idényre megtaláltad magadnak a másik "lábtörlődet".
Leállíthatnád magadat mindenképpen, én ezt javasolom.
Koemant nem eredendően kritizáltam, hanem a tevékenysége alapján véleményeztem. Nem egyedüli Barca szurkoló voltam, aki így vélekedett a munkájáról.
Az idő bebizonyította, hogy a korai észrevételek sajnos beigazolódtak.

Nekem csak annyi a véleményem, hogy a védelem hiányosságait nem a kapus kevés bravúrjaiban látom.
Ennek adtam hangot azzal, hogy TS teljesítményét másképpen értékeltem.

Lábtörlőnek senkit nem használok, csupán annyi szubjektív véleményem van, hogy bizonyos változtatások nélkül nem tartom elképzelhetőnek, hogy közelébe kerüljünk olyan teljesítményekhez, mint a 7 - 12 évvel ezelőtti időszakban nyújtottunk.
Szerencsére napról napra, lépésről lépésre elindultunk már ebbe az irányba. Az legyen a legnagyobb szurkolói bűnöm, hogy néhány lépést kettesével, hármasával szednék.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.26. 09:38:37

Peter írta:
2022.02.26. 02:28:02
TS teljesen rendben van.
Nem a lenti témához szólnék, hanem a főoldali értékeléshez, ami hagy némi kivánnivalót maga után.
Lehet utólag úgy gondolni, hogy feleslegesen jött ki, meggondolatlan volt, de arról sem szabad megfeledkezni, hogy míg a csapatjátékunk javul, hátul továbbra is ugyanolyan vékony jégen táncolunk.
Az csapatjáték miatt ugyan kevesebb a kiszolgáltatottság hátul, de a kapott góljaink "klasszikusan sablonosak".
Hosszabb távon egy törékeny védelem mögött ritkán képes folyamatosan bravúrokra egy kapus.
A két Nápoly meccs 3 kapott gólja rámutat egyértelműen a gyenge pontokra.
Lassúság, körülményesség, bizonytalanság.

Ja, vissza a tizi előtt történtekhez. A nápolyi srác mínusz két méterről plussz kettő előnybe került kb 5 méter alatt. TS már későn érzékelhette, hogy a labda kicsit kifelé csavarodik, onnan már visszaút nem volt, de a kontakt elkerülhető lett volna, ha előbb megáll.
Szóval, ha Piké képes lett volna a srác mellett szaladni, elegánsan oldalra terelni....a Nápoly barcelonai góljára is emlékszünk.....

Szóval erősebb, stabilabb védelem, több kapusbravúrt is teremt. Ősztől talán.....
TS. és ezt őszintén remélem valószínű rendben van. a pályán nyújtott teljesítménye az ami nagyon nincs rendben. nyilván én a főoldali értékeléssel értek egyet, a magamét már előbb le írtam, amiért írok az egy erős logikai bukfenced: gyenge védelem mögött ritka a kapus bravúr, erős mögött pedig több! sajna ez éppen fordítva igaz. igény szintjén is és a valóságban is egy gyengébb védelem mögött fontos és adódó a jó kapus teljesítmény - netán a bravúr.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2022.02.26. 08:55:40

Peter! Te szerelmes voltal ifjú korodban Shakiraba és Piqué lett a gonosz a szemedben, hogy elvette vagy mi az utálatod oka? :D

Hihetetlen komolyan, hogy bármi történik valahogy visszavezeted Piquére.

Jelen esetben TS hozott egy rossz döntést, de ő a hibás.

Szerintem nagyjából mindenki képben van a véleményeddel róla, nem kellene ezt ismételni állandóan.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.02.26. 06:49:38

Peter írta:
2022.02.26. 02:28:02

Szóval, ha Piké képes lett volna a srác mellett szaladni, elegánsan oldalra terelni....a Nápoly barcelonai góljára is emlékszünk.....
Nem csak a nevét nem tudod leírni tiszteletlenségből, hanem a játékhoz sem értesz szemmel láthatólag.Az egyik legjobb teljesítményt nyújtotta, de te folyamatosan ekézed. Tavaly Koeman volt az agymenésed minden kommentedben. Miután elment, erre az idényre megtaláltad magadnak a másik "lábtörlődet".
Leállíthatnád magadat mindenképpen, én ezt javasolom.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.02.26. 04:08:29

Peter írta:
2022.02.26. 02:28:02
TS teljesen rendben van.
………
Ja, vissza a tizi előtt történtekhez. A nápolyi srác mínusz két méterről plussz kettő előnybe került kb 5 méter alatt. TS már későn érzékelhette, hogy a labda kicsit kifelé csavarodik, onnan már visszaút nem volt, de a kontakt elkerülhető lett volna, ha előbb megáll.
Szóval, ha Piké képes lett volna a srác mellett szaladni, elegánsan oldalra terelni....a Nápoly barcelonai góljára is emlékszünk.....
Szerintem is rendben van.

Viszont, a tizi egyértelműen az ő hülyesége volt és ő hozta vissza őket a meccsbe. Teljesen feleslegesen jött ki, ilyen labdára sosem jövünk ki, semmi nem lett volna a szituból. Piquére fogni pedig egyenesen blődség, annak tükrében főleg, hogy kb. tökéletes meccset hozott, és nagyjából a legjobbunk ebben a szezonban.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.26. 02:28:02

TS teljesen rendben van.
Nem a lenti témához szólnék, hanem a főoldali értékeléshez, ami hagy némi kivánnivalót maga után.
Lehet utólag úgy gondolni, hogy feleslegesen jött ki, meggondolatlan volt, de arról sem szabad megfeledkezni, hogy míg a csapatjátékunk javul, hátul továbbra is ugyanolyan vékony jégen táncolunk.
Az csapatjáték miatt ugyan kevesebb a kiszolgáltatottság hátul, de a kapott góljaink "klasszikusan sablonosak".
Hosszabb távon egy törékeny védelem mögött ritkán képes folyamatosan bravúrokra egy kapus.
A két Nápoly meccs 3 kapott gólja rámutat egyértelműen a gyenge pontokra.
Lassúság, körülményesség, bizonytalanság.

Ja, vissza a tizi előtt történtekhez. A nápolyi srác mínusz két méterről plussz kettő előnybe került kb 5 méter alatt. TS már későn érzékelhette, hogy a labda kicsit kifelé csavarodik, onnan már visszaút nem volt, de a kontakt elkerülhető lett volna, ha előbb megáll.
Szóval, ha Piké képes lett volna a srác mellett szaladni, elegánsan oldalra terelni....a Nápoly barcelonai góljára is emlékszünk.....

Szóval erősebb, stabilabb védelem, több kapusbravúrt is teremt. Ősztől talán.....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.26. 02:10:39

Chino írta:
2022.02.26. 01:10:12
A statok egy dolog, mennyi cleansheet meg hasonlók. Valdes egy átlagos volt (vagy inább az alját rugdosta), mégis sorra húzta be a Zamorákat. Rengeteg gólt kaptunk a védelem szervezetlensége vagy hibája miatt. A Napoli odavágó, Valencia, hogy csak a legutóbbiakat említsem.
Lehet, hogy elcsépelt téma, de rengeteget számít a lábbal való játéka. Ezt pedig egyetlen stat sem hozza le. Ez a mi játékunkban kulcsfontosságú és ebben jelenleg is top3. Megkockáztatom legalább olyan lényeges, mint sorra halmozni a bravúrokat. Csak ez nem olyan látványos, nem lehet statokban mérni, nem is nagyon túnik fel az embereknek. Az sokkal inkább megmarad, ha bemutat egy kapus egy-egy látványos védést.

Abban teljesen egyetértek veled hogy az utóbbi aspektusban kicsit visszaesett, de ez is csak önmagához képest, kicsit el voltunk kényeztetve ó. Ennek ellenére ebben a szegmensben sem nyújt rossz teljesítményt.
Azt borzasztóan megéreznénk, ha nem lenne hátul egy ilyen hidegfejű kapus, aki mindkét lábbal magabiztos, kisegíti a védőket, folyamatosan megjátszható, belevonható a játtékba. Csak ha már hétből 2-3 hosszú labdája pontatlan, az nála már rossz teljesítmény.

Amit írsz abban van igazság, de pont a statok ferdítenek, amire te hívtad fel legjobban a figyelmet. Papíron Oblak és MAtS hátul kullog, pedig mindketten klasszisok.
Igen, el lehet lenni egy közepes kapussal, mint Valdes, ha a csapat annyira jó, hogy elfedi a hiányosságait. De a mostani statok már kihozták volna őt is a mezőny végére, mert nem azt nézik már, hogy csak 19 gólt kapott, mert az tényleg lényegtelen, ha az ellenfél kb kezdőrúgásnál látja a lasztit utoljára. Ha lesz egy brutál Barca, akkor TS egy közepes teljesítménnyel is ellavírozhat, főleg az általad is említett passzjátékával kiegészítve. Ne felejtsük el, az elmúlt 3-4 meccsen a folyamatosan lőtt 4 góljaink tehermentesítették a védőinket és TS-t is, belefért hol a védelem, hol a német botlása.
Szerintem is top3, de inkább a legjobb benne. Nekem személy szerint jobban számít ennél az aspektusnál az, hogy megbízhatóbban védje a kapunkat, és a védéseivel hozzáadjon az eredményeinkhez a jelenleginél jobban, ha ez a szint állandósul, akkor majd Xaviék mérlegelik a dolgot, hogy mi a fontosabb nekik, elég-e az, hogy 11. mezőnyjátékosként tényleg remekel.
Pletykák amúgy továbbra is mennek arról, hogy keresik az utódját, mert feltehetően aggódnak a két műtéten is átesett térde miatt. Nem tudom, megvan-e ez amúgy mindenkiben, nem csak a BM után műtötték, hanem ugyanarra most nyáron is.
Cáfoljon rá, örülnék neki.

A statok nyilván nem 100%-osan adják vissza a játékos teljesítményét, de a 9-es és a kapus poszt elég korrekt ilyen szempontból, főleg az xg bevezetése óta. Az, hogy ők ketten kullognak hátul, nem a véletlen műve, és még csak nem is túlzás. Oblak talán ha nem is potyát potyára halmoz, de TS-hez hasonlóan egyszerűen nem véd ki olyanokat, amit egy éve skorpióval szedett volna ki, miközben viccet mesél Suareznek. Látható statok nélkül is, csak a szemünkre hagyatkozva. És TS gyengélkedése is látható statok nélkül is (tudom, lábbal való játék, értem, jogos érv, és tényleg felhúzza a teljesítményét, de most natúran a védésekről beszélek, ami azért mégiscsak a legfőbb dolga). Látható, mert régen meg az volt látható, mit adott a bravúrjaival, és nagy a kontraszt.
Azt elfogadom, hogy így sem übergagyi kapus, egyszerűen csak jobbat érdemlünk annál, amit most nyújt. Korábban 1-2 évig meg persze ő érdemelt volna jobb csapatot, amikor rendre mentett minket.
De a legfontosabb, hogy ezek a statok nem azt mutatják meg, milyen képességű kapusok (nyilván két klasszisról beszlünk, Oblaknál meg az évtized kapusáról talán), hanem hogy az elmúlt időben milyen teljesítményt raktak le az asztalra. (Ezt ugye befolyásolja a nyilvánvaló önbizalomhiány + potenciálisan a duplaműtét, még fájdalom nélkül is tán.) Az meg sajna nagyjából stimmel, ezzel helyzet minőségéhez képest várható gólok számával elég konkrétan számszerűsíthető a kapusteljesítmény, illetve a 9-esek eredményessége is. Lehet azon polémiázni, hogy nem 69., hanem 50., de igazából mindegy, top10-20 körül kéne lennie egy Barcelona kapusnak (szerintem). A lábbal való ilyen szintű játék baromi hasznos, de szerintem inkább az az extra, és a védés az alap. Sok ember meg lehet, hogy ezt másképp érzi, és a speckó játékunkban nagyobb hangsúlyt tulajdonít ennek. Hosszabb távon majd Xavi eldönti.
Plusz amíg a lábával kozmetikázza a statjait, amit nem mutat ki semmi, addig lefelé is húzza pl. a pontrúgásoknál a kijöveteleivel, amit szintén nem mér semmi. Pár éve olyan zseniális volt, hogy ezt elnéztük neki, mert tényleg annyira jó volt minden másban.
Ha TS feljavul, nyilván a statjai is tükrözni fogják, még ha nem is tökéletesen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.26. 01:10:12

bence0330 írta:
2022.02.25. 21:06:07
1994barca írta:
2022.02.25. 20:47:44
Hihetettlen Dembele téma offolva lett most Stegent veszed elő Bence. Tegnap volt egy rosz kijövetele de azon kívül mostanában elég korrekt szintet hoz! Itt màr mindenkit cserélnétek le. Teljes oldalas magyarázatot írsz csak a te fantáziád játéka. Lehet unalomból előkelett valakit venni jól mondja csababarca.
Tényleg nem értem, mit jelent ez, hogy előveszem. Amúgy Dembélét is inkább védtem, meg nem is én vittem azt a témát, hanem más felhasználók.
Nem szidom. Nem, nem vettem elő, reagáltam Chino kérdésére (felvetésére) amúgy. És ha visszanézzük az élőket, sok-sok embernek nem tetszik a teljesítménye, nem csak nekem. Chino normálisan leírta a véleményét, érvekkel, ami különbözött az enyémtől, erre leírtam az én nézőpontom, szerintem normális hangnemben.
Ez egy fórum, leírhatom a véleményemet (akkor is, ha az esetleg nem feltétlenül pozitív, de szidásról biztos nem beszélhetünk), és lehet nem egyet érteni vele, bár ezt meg lehet tenni személyeskedés nélkül is, és mindjárt szimpatikusabb a helyzet, és akkor a vélemények is tudnak közeledni, és én magam is meggyőzhető vagyok, de hogy nem személyeskedéssel, az tuti.
Ráadásul van, amiben a natúr szubjektív véleményemet írtam le, és voltak köztük tények, bárki által megnézhető statisztikai adatok. Lehet hinni a számokban, meg nem hinni, de hogy nem légbőlkapott, az egyszer biztos. Az, hogy TS nagyon-nagyon rosszul áll a védési mutatókban, nem fantazmagória, natúr tény.
A statok egy dolog, mennyi cleansheet meg hasonlók. Valdes egy átlagos volt (vagy inább az alját rugdosta), mégis sorra húzta be a Zamorákat. Rengeteg gólt kaptunk a védelem szervezetlensége vagy hibája miatt. A Napoli odavágó, Valencia, hogy csak a legutóbbiakat említsem.
Lehet, hogy elcsépelt téma, de rengeteget számít a lábbal való játéka. Ezt pedig egyetlen stat sem hozza le. Ez a mi játékunkban kulcsfontosságú és ebben jelenleg is top3. Megkockáztatom legalább olyan lényeges, mint sorra halmozni a bravúrokat. Csak ez nem olyan látványos, nem lehet statokban mérni, nem is nagyon túnik fel az embereknek. Az sokkal inkább megmarad, ha bemutat egy kapus egy-egy látványos védést.

Abban teljesen egyetértek veled hogy az utóbbi aspektusban kicsit visszaesett, de ez is csak önmagához képest, kicsit el voltunk kényeztetve ó. Ennek ellenére ebben a szegmensben sem nyújt rossz teljesítményt.
Azt borzasztóan megéreznénk, ha nem lenne hátul egy ilyen hidegfejű kapus, aki mindkét lábbal magabiztos, kisegíti a védőket, folyamatosan megjátszható, belevonható a játtékba. Csak ha már hétből 2-3 hosszú labdája pontatlan, az nála már rossz teljesítmény.

Amit írsz abban van igazság, de pont a statok ferdítenek, amire te hívtad fel legjobban a figyelmet. Papíron Oblak és MAtS hátul kullog, pedig mindketten klasszisok.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.25. 21:34:52

csababarca írta:
2022.02.25. 21:24:59
Továbbra sem jó a párhuzam, mert Cou sose hozott olyan szintet nálunk (mert engem az, hogy a Liverpoolban mit csinált, nem annyira érdekel), pláne nem annyi ideig mint TS.
Pláne nem adott annyit soha a csapatnak, mint TS az "okés" szezonjaiban sem.
Volt 1-2 jó periódusa amíg itt volt (értsd két-három meccs/félév).
Songot is tudom Busquetshez hasonlítani, csak mi értelme?

Megint leírtad, hogy rengeteg jobb kapus van, mint amit ő most hoz.
Kik? Hol vannak? Hol játszanak? Mozdíthatóak?

Maignan-on kívül.
Maignan nem mozdítható, őt csak azért hoztam példának, mert nap mint nap látom, és látom, mit képes egy kapus hozzátenni egy csapat eredményeihez. TS-ből ez nincs meg, pedig benne volt, 3-4 éve még folyamatosan pontokat mentett nekünk, elég stabilan. Talán Európában ebben a szezonban Ramsdale a legjobb példa erre, ő az Arsenalnak idén döbbenetes mennyiségű pontot hozott. És ott volt Leno, csak elfogyott a türelem.
Játékosmegfigyelőt nem szívesen játszom, nem az én dolgom, dunsztom nincs, kinek hol tart a szerződése, de erre vannak emberek a klubnál. De mivel most én sem cserélném le, csak ősz körül ugyanilyen teljesítmény mellett kezdene kicsit fogyni a türelmem, ez szerintem nem is kérdés, 1 év múlva egész mások lesznek a lehetőségek, más kapusoknak lesz közelgő lejáró szerződése, vagy épp rosszabb kapcsolata az adott klubjával, stb. Passz. A Rayo kapusa pl baromi nagy statokat hoz, de dunsztom nincs róla, nem láttam szinte soha, de felteszem, nem véletlenül néztük ki magunknak, mikor TS olyan igazán mélyen volt.
A CFC is vett egy noname kapust a L1-ből, és döbbenetes, mennyire kiemelkedett fél-1 évig a PL-ből. A Wolves Sá-t húzta elő a kalapból, és hős lett. Ha ilyesmire kerülne sor, bízom benne, hogy találnánk valakit. Ha nem, az a vezetőség kritikája lenne, nem is beszélve arról, hány ember akar most a Barca újjáépülése + Xavi személye miatt idejönni...

A Cous résszel egyetértek, nem tökéletes a párhuzam, de ha azt nézed, meddig várhatunk vele, és mikortól kezdünk már el ártani vele a csapatnak, akkor szerintem valamennyire mégis rendben van. Igen, teljesen jogos, amit írsz, TS többet tett le az asztalra, pláne nálunk, ezért több is ez az idő, amit azért jó ideje meg is kap már. De attól még egy ponton átbillen ez a mérleg a csapat kárára, még ha később is.

Mellesleg nagyon szomorú, hogy kvázi nincs második számú kapusunk, de ez a nem létező kapus annyit keres a padon ülve bevethetetlenül, mint jobb helyen a csapat sztárja. Lehet, hogy pihi is jót tenne Stegennek, levenne egy kis nyoást róla, vagy fizikálisan is fejlődhetne, ha szükséges. De hát Neto tényleg nem volt jobb, mint Stéga a legrosszabb rosszabb napjain
Stéga mélyrepülése aznap kezdődött, mikor sérülten kellett asszisztálnia szerencsétlennek a BM 8-asának, mert Neto-t nem lehetett kb bevetni. Kegyetlen érzés lehetett, ahogy nemtudott elrugaszkodni, és tehetetlenül alázták meg folyamatosan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.25. 21:24:59

bence0330 írta:
2022.02.25. 21:06:07


Igen, Coutinhohoz hasonlítom a téma szempontjából. Cou ugyanis klasszis játékos volt, de legalábbis klasszis játékot tett le az asztalra évekig. Kb fél évig nálunk is. Aztán visszaesett. Aztán vártunk, vártunk, adtunk neki időt, elpasszoltuk kölcsönbe x év után, visszavettük, próbáltuk, megint elpasszoltuk. Lehetett volna még 3 évig itt tartani, és várni, hogy előbújjon a vadállat, de nyilván botorság lett volna.
Nem akarnám TS-t eladni, csak ha tartósan gyenge, vagy max ezt a mostani okés szintet hozza. Mert brutál sokat keres, és rengeteg jobb kapus van annál a világon, mint amit MOST ő hoz. Egy év múlva már kb 2,5 éve tartana a hullámvölgye, Cout addigra már máglyán is elégették. Miért annyira gáz azt mondani, hogy 2,5 gyenge időszak után érdemes megfontolni már az eladását? Nem azért, de most télen is szaglászgattunk már asszem a Rayo kapusa után, nem véletlenül. De szerintem is jó döntés, hogy kap még időt.
Ha meg feljavul, semmi gond, felejtős az egész.

Tök ugyanazt gondoljuk amúgy nagyjából, csak elbeszélünk egymás mellett, ha túl hosszan fogalmaztam, sorry.
Továbbra sem jó a párhuzam, mert Cou sose hozott olyan szintet nálunk (mert engem az, hogy a Liverpoolban mit csinált, nem annyira érdekel), pláne nem annyi ideig mint TS.
Pláne nem adott annyit soha a csapatnak, mint TS az "okés" szezonjaiban sem.
Volt 1-2 jó periódusa amíg itt volt (értsd két-három meccs/félév).
Songot is tudom Busquetshez hasonlítani, csak mi értelme?

Megint leírtad, hogy rengeteg jobb kapus van, mint amit ő most hoz.
Kik? Hol vannak? Hol játszanak? Mozdíthatóak?

Maignan-on kívül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.25. 21:06:07

1994barca írta:
2022.02.25. 20:47:44
Hihetettlen Dembele téma offolva lett most Stegent veszed elő Bence. Tegnap volt egy rosz kijövetele de azon kívül mostanában elég korrekt szintet hoz! Itt màr mindenkit cserélnétek le. Teljes oldalas magyarázatot írsz csak a te fantáziád játéka. Lehet unalomból előkelett valakit venni jól mondja csababarca.
Tényleg nem értem, mit jelent ez, hogy előveszem. Amúgy Dembélét is inkább védtem, meg nem is én vittem azt a témát, hanem más felhasználók.
Nem szidom. Nem, nem vettem elő, reagáltam Chino kérdésére (felvetésére) amúgy. És ha visszanézzük az élőket, sok-sok embernek nem tetszik a teljesítménye, nem csak nekem. Chino normálisan leírta a véleményét, érvekkel, ami különbözött az enyémtől, erre leírtam az én nézőpontom, szerintem normális hangnemben.
Ez egy fórum, leírhatom a véleményemet (akkor is, ha az esetleg nem feltétlenül pozitív, de szidásról biztos nem beszélhetünk), és lehet nem egyet érteni vele, bár ezt meg lehet tenni személyeskedés nélkül is, és mindjárt szimpatikusabb a helyzet, és akkor a vélemények is tudnak közeledni, és én magam is meggyőzhető vagyok, de hogy nem személyeskedéssel, az tuti.
Ráadásul van, amiben a natúr szubjektív véleményemet írtam le, és voltak köztük tények, bárki által megnézhető statisztikai adatok. Lehet hinni a számokban, meg nem hinni, de hogy nem légbőlkapott, az egyszer biztos. Az, hogy TS nagyon-nagyon rosszul áll a védési mutatókban, nem fantazmagória, natúr tény. Ha valaki mond erre ellenérvet, elfogadom, de lefantazmagóriázni nem korrekt szerintem.
Mint ahogy az is tény, hogy rendre a legrosszabb számok között van az értékelésekkor a csapaton belül is. 2 éve ez még nem így volt, finoman fogalmazva sem.
Simán lehetne érvelni korrekt módon. Valaki írhatná, hogy de Barca-kapusként nem gáz, ha "csak" egy okés teljesítményt tesz le valaki, de cserébe nagyon jó a passzjátékban. Hirtelen most ez jutott eszembe. Erre akkor azt mondom, hogy jogos, lehet, hogy TS egy másoknál kicsit rosszabb védési mutatóval is megfelelő lehet a posztra.

Valamint szerintem is korrekt szintet hoz most le, ezt is leírtam. De én nem szívesen érném be "korrekt" kapussal, szerintem itt sokkal, de sokkal jobb csapat épül most annál.

És most akkor nem is beszélek arról, hogy nézz szét bármelyik fórumon. Nem merem állítani, hogy többen vannak az én véleményemen, de hogy jelentős tömeg, az biztos. Angol szakkommentátorokkal egyetmeben pl, akik odaáig mentek 3-4 meccsel ezelőtt, hogy a támadók felkészülnek TS rosszabbik térdéből, és ezért nagyon rossz TS védési mutatója.

Csababarca:

Igen, Coutinhohoz hasonlítom a téma szempontjából. Cou ugyanis klasszis játékos volt, de legalábbis klasszis játékot tett le az asztalra évekig. Kb fél évig nálunk is. Aztán visszaesett. Aztán vártunk, vártunk, adtunk neki időt, elpasszoltuk kölcsönbe x év után, visszavettük, próbáltuk, megint elpasszoltuk. Lehetett volna még 3 évig itt tartani, és várni, hogy előbújjon a vadállat, de nyilván botorság lett volna.
Nem akarnám TS-t eladni, csak ha tartósan gyenge, vagy max ezt a mostani okés szintet hozza. Mert brutál sokat keres, és rengeteg jobb kapus van annál a világon, mint amit MOST ő hoz. Egy év múlva már kb 2,5 éve tartana a hullámvölgye, Cout addigra már máglyán is elégették. Miért annyira gáz azt mondani, hogy 2,5 gyenge időszak után érdemes megfontolni már az eladását? Nem azért, de most télen is szaglászgattunk már asszem a Rayo kapusa után, nem véletlenül. De szerintem is jó döntés, hogy kap még időt.
Ha meg feljavul, semmi gond, felejtős az egész.

Tök ugyanazt gondoljuk amúgy nagyjából, csak elbeszélünk egymás mellett, ha túl hosszan fogalmaztam, sorry.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.02.25. 20:47:44

Hihetettlen Dembele téma offolva lett most Stegent veszed elő Bence. Tegnap volt egy rosz kijövetele de azon kívül mostanában elég korrekt szintet hoz! Itt màr mindenkit cserélnétek le. Teljes oldalas magyarázatot írsz csak a te fantáziád játéka. Lehet unalomból előkelett valakit venni jól mondja csababarca.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.25. 20:19:15

Dembelé téma lefutott, jöhet TS újra, ahogy jósoltam pár hete.

Neveket kéne mondani, ki az a kapus aki mozdítható, jobb TSnél egyértelműen, lábbal is mert ez is szempont, illetve akit megérdemel ez a Barca.
Kicsit átestünk a ló túloldalára a csapat megítélésében is, lassan vágjuk ki Araujot is mert hát olyan fantasztikus a csapat már, hogy jobbat érdemlünk.

De tényleg, Coutinhos párhuzamot komolyan gondoljuk? Ég és föld a két játékos abban, amit adott vagy adni tud a csapatnak.

De várom a neveket, ezt a Maignant láttam párszor, jó neki a Milan.
Nem ragaszkodnék a némethez ha lenne egyértelműen jobb alternatíva nála.
De nincs a piacon ilyen, másrészt még mindig van más posztokon mit javulni, nem a kapus a legégetőbb gondunk szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.25. 19:14:48

Rivaldo11 írta:
2022.02.25. 18:43:35
Arról a Maignanról beszélsz aki olyan fantasztikusan védett a pool ellen és kiejtette saját csapatát a blből? Komolyan ilyen viccemberekre cserélnéd Stegent? Nem egy polc a két játékos.
Ezen kívül : Akár Oblakot, akár TS-t akár a bőrkirály Courtoist nézzük egy dolog közös bennük : Ha szétesett csapatban védenek, csodát nem tudnak tenni ők sem. Meg lehet nézni mit csinált a belga a madridnál, míg nem álltak össze. Meg lehet nézni mit csinál Oblak, mikor már nem a pár évvel ezelőtti szervezett csapat az Atletico. És ugyanígy Stéga is.
Nekünk Őa tökéletes kapus, lássan magára fog találni Ő is. Már jó úton jár, de lesz jobb is még, ahogy a csapat is.
Sajnos jelenleg tényleg nem egy polc. Tavaly talán a legjobb volt Európában statokban, és idén is az élen jár. Maignant hétről hétre látom, nézz meg egy TS highlightsot és egy Maignant, elég durva a külsönbég JELENLEG. Olyan védésekről beszélünk meccsről meccsre, amiket nem hisz el az ember, nem egy tizihárítással, amik közül az egyik pl. Salah volt. Folyamatosan top3 az MVP szavazásokon, konkrétan le lehet ülni miatta meccset nézni a nagyobb alakításaikor. Stegen a csapaton belül az utolsó 3-5ben van rendre jó ideje.
Maignan jelenét hasonlítod TS múltjához, ez nem igazságos. TS zseniális kapus alapvetően, ebben egyet is értünk. Nem mondtam, hogy kb a Bayern meccseig nem volt top kapus. Egy szóval nem mondtam, hogy ha feljavul, akkor elcserélném, csak azt, hogy amit az elmúlt 1,5 évben nyújtott, az nagyon gyenge a mi szintünkön, ilyen fizuért. Amit most nyújt (a brutális reflexvédése óta), az már valóban egy közepes, de messze-messze nem top szint. Ismétlem, jelenleg, de hát minden más spekuláció amúgy is, így nem látom okát másról vitázni. Többször írtam, hogy ha ezt nyújtja tartósan, akkor cserélném le, mondjuk jövő ilyenkor már mindenképp aktuális lenne elgondolkodni rajta, mert 2-2,5 év elég türelmi idő szerintem, mint ahogy ennél többet Couék sem kapnak, teljes joggal. Ha meg addig feljavul, akkor örülök, maradjon, szeretem, és szimpatikus!
Csak én nem bízom ebben, de nyilván ez magánvéleményem. Nem mentális okok miatt, abban már javul, és Xavi is ki is hozza belőle a maxot. A műtétje miatt félek, és látni a védésein a nyomait. És nem én vagyok így egyedül.
A jelen az, hogy xg alapján a 145(!!!) legjobb kapus a top5 ligában. Ez mondjuk azért nem kóser, mert minden cserekapus is benne van, a 90 percre vetítettben sokkal jobb, 69. A topligákban, majdnem 100 csapat 100 alapkapusából. Kvázi alig van valaki mögötte. És ha erről beszélünk, nem lehet felhozni a védelmet, hiszen ez pont a lövések minőségéből adódó esélyekből indul ki. A szidott Maignan kicsit lecsúszott, volt egy (az első) nagyon rossz meccse 1-2 fordulóval ezelőtt, most "csak" 14., de azért az még mindig nagyon korrekt. Sokáig volt top5. Lehet mondani, hogy ez csak stat, de azért egy kapust jobban le lehet így mérni, mint mondjuk egy középpályást, sokkal egyértelműbbek a kritériumok. De a látvány is sajna hasonló, nem csak a statok. MOST. Nem egy év múlva, meg nem két éve, és pláne nem szidom a nálunk tényleg lényeges passzjátékát (bár nem 100%-os magához képest azért, de így is top3 benne biztosan, sőt, akár még mindig a legjobb).

Oblak is mekkora brutális kapus, de ő idén még rosszabb, mint TS (mikor utoljára néztem, TS 19., Oblak 20. volt a La Ligában :D ), és a jelennel kapcsolatban el lehet mondani, hogy kutyaütő, a legrosszabb a La Ligában, és ha még 2 évet összeszerencsétlenkedik, akkor hiába az elmúlt 10 év tán legjobbja, nem lehetne a múlttal takarózni, meg reménykedni, tőle is meg kellene válni, mert súlyos helyezésekbe fog kerülni az ATM-nek, akinél még jobban építenek a kapusra, mint mi.

Összefoglalva: semmi bajom TS-el, szeretem, de a Barca a jelenlegi verziójánál jobb kapust érdemel. Ha ez ő maga lesz a jobbik formájában, legyen így, ha nem, akkor egy ponton el kell engedni, mint mindenki másnál is. Csak egy pontig lehet arra emlékezni, hogy milyen jó kapus volt, és milyen jó kapus lehet, és az alapján azt mondani, hogy most sima Barca-szint. Nálam 2,5 év már eléri ezt a pontot. Arról senki nem fog engem meggyőzni, hogy MOST Ter Stegen klasszis, vagy akár csak nagyon jó, és Barca szintű kapus. Nem ezt látni meccsről meccsre, és nem ezt mutatja semmilyen számadat sem. Ha így gondolod, rendben, elfogadom, de szerintem ez akkor sem így van. Ha nincs semmi baj a térdével/egyéb testrészével, akkor szerintem is jó eséllyel lehet megint önmaga majd valamikor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.25. 18:43:35

Arról a Maignanról beszélsz aki olyan fantasztikusan védett a pool ellen és kiejtette saját csapatát a blből? Komolyan ilyen viccemberekre cserélnéd Stegent? Nem egy polc a két játékos.
Ezen kívül : Akár Oblakot, akár TS-t akár a bőrkirály Courtoist nézzük egy dolog közös bennük : Ha szétesett csapatban védenek, csodát nem tudnak tenni ők sem. Meg lehet nézni mit csinált a belga a madridnál, míg nem álltak össze. Meg lehet nézni mit csinál Oblak, mikor már nem a pár évvel ezelőtti szervezett csapat az Atletico. És ugyanígy Stéga is.
Nekünk Őa tökéletes kapus, lássan magára fog találni Ő is. Már jó úton jár, de lesz jobb is még, ahogy a csapat is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.25. 15:32:28

Én bármelyik top kapusra elcserélném gondolkodás nélkül. Ki is fejtem bővebben, miért. Nem a napbanézése miatt, a térfélcsere után az ellen kapusa is valami hasonlóan gagyi dolgot mutatott be ugyanabból a szögből. Megesik, belenézett a napba. Még csak nem is a szabálytalansága miatt, bár nyilván kicsit meggondolatlan dolog volt, de ez is benne van.
Tényleg sok olyan gólt kapott mostanában, amiért nem lehet ekézni önmagában, csak akkor gázos kicsit, ha egymás után tesszük ezeket, és rájuk sem mozdul. Külön-külön oké, mindegyikre rá lehet mondani, hogy erős volt, közelről volt, jól volt helyezve, stb, de hogy ezek egyikéhez sem volt köze, az problémás. Egy jó formában lévő kapus (akár önmaga) ezen gólok közül 1-2-t kivédett volna. Igen, bravúr kellett volna bármelyikhez, de a Barcelona kapusától elvárhatnánk némi bravúrt.

Nem emlékszem melyik meccsen volt egy iszonyatos bravúrja, amikor agyondicsértük, azóta szerintem is jobb, mint korábban volt, most már védeget is, és nem minden kaput találó lövés gól, de nekem az az ijesztő, ha ez a mostani a jó önbizalmi állapotban lévő TS, mert ha így van, akkor szerintem a térdével van a gáz, vagy valami más fizikai oka van. Egyszerűen nem ugrik el soha időben. Akkor tud védeni, ha teste mellől reflexekkel kell kikapni, vagy ha nagyon messziről jön a lövés, és van egy pici ideje, akkor még mindig tud úszni a levegőben.
Ha még mindig fejben van a gáz, akkor reménykedem a fejlődésében. Oké, most nem vészes, de nem is az a szint, amit egy jobb kapus lehozna, és ha nem akarnánk megadni neki az időt, akkor simán hozhatnánk jobbat. Milan drukkerként (oké, szélsőséges példa, mert Maignan a tavalyi legtöbb cleensheetes, és most is Európa egyik legjobb kapusa) látom meccsről meccsre, mit tud hozzátenni egy kapus, egy Liverpoolnak, vagy bárkinek folyamatos bravúrokkal kivédi a szemét, olyan ütemben rugaszkodik el, hogy néha szabályosan vissza kell nyúlnia egy jól helyzett lövésnél. Kb 15 kapott góljából 1-nél érzi azt az ember, hogy legalább csodával foghatta volna, itt meg többször érzem úgy, hogy egy igazi top kapusnak esélye lett volna 15-ből 4-5-nél, vagy legalább elugrik, rámozdul, valami.
TS egyszerűen nem tesz hozzá az eredményeinkhez. Most lehoz egy korrekt szintet, de szerintem nem ez az elvárás. Valdes volt kb ilyen, amíg bombajók vagyunk, oké, de én örülnék ha olyan kapusunk lenne, mint a Milanban Maignan, az idei évet kivéve ATM-ben Oblak, Reálban Courtois, Arsenalnál Ramsdale, Wolvesnál Sá, akik konkrétan hozzátesznek a játékukhoz hétről hétre. Nem kevés pontban fejeződhet ki a különbség. De kiscsapatok is vannak, akiknek a kapusuk helyezéseket jelent, Martinez a Villában (plusz a Copa győzelemhez sem kicsit járult hozzá), de akár egy Areolát is mondhatnék.
Szerintem megérdemelnénk egy ilyen kapust, és nem nagyon szabadna hűségből TÚL sokáig kitartani mellette. Egy ideig nyilván kell, abban egyetértek. De pl. Cout sem tarthattuk itt még 3 évig, akármilyen kis szimpatikus srác, és akármennyire tudtuk, milyen képességei vannak amúgy. Ez egy versenysport, a Barca meg hatalmas brand, jövőre már spanyol bajnokaspiráns, TS jó, ha top100-ban van idén a statisztikái alapján, a szezon első felében ott sem volt... és xG alapján, tehát a védelem kvázi ki van véve az egyenletből. Közben több labdát ront felpassznál, mint korábban, és rosszul jön ki rendre pontrúgásoknál (ez ugye top formájában is gyengepontja volt).

Szerintem is lehet még neki időt adni, feljöhet még, de ez most még mindig nem kerek, pedig volt javulás. De amíg azt látom, hogy földbegyökerezett lábakkal áll a lövéseknél, én folyamatosan attól fogok félni, hogy valami nem stimmel fizikálisan sem. Az angol kommentárok amúgy többször említették, hogy az egyik oldalra sokkal rosszabbul vetődik a térde miatt (asszem jobbra), és a támadók a statisztikákat nézve erre fel is vannak készítve, és rá is játszanak. Nem néztem utána, ez asszem a CBS-en mondták.

Persze ősszel lehet érdekes, amikorra már egy játékosminőségben és szervezettségben is jobb védelem áll majd előtte. Ha akkor is így muzsikál, akkor szerintem el fognak gondolkodni a váltáson, mert a klubnak fontosabbnak kell lennie, mint egy játékos iránt érzett szimpátiának és türelemnek, főleg kapusposzton.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.25. 15:16:13

Nem igazán értem, hogy miért van ekézve mindenki által. A Valencia ellen is csak azt az egy bakiját hozza fel mindenki, ami mellesleg nem számított, arról már senki nem beszél, hogy mellette volt vagy 4 olyan bravúrja, amiből ha gólt kap se lehetett volna ostorozni. Tegnap is a tizenegyesnél egy hajszálon múlott, hogy nem sikerült teljesen visszahúzni a lábát, ha egy mezőnyjátékos csinálja nincs zúgolódás, a gólért is inkább ő van elővéve és nem Nico, pedig nem MAtS-on múlt a gól, nagyon bevágta Politano néhány méterről. Arról nem tehet, hogy a Napoli képtelen volt veszélyeztetni és nem volt esélye védeni. Egyszer volt normális kapura lövés akkor a helyén volt.
Az odavágón is nagyot védett az olaszok góljánál csak a 4 védő közül senki sem volt képes tisztázni. De lehetne még sorolni a meccseket.

Plusz el is kényeztetve, hogy lábbal mennyire magabiztos, rengeteget köszönhetünk neki, hogy az ellenfél nehezen tud letámadni, mert van plusz egy ember akinek lehet passzolni, ahogy a hosszú labdáinak a pontossága is hatalmas előny.
Iszonyatosan sokat számít, hogy milyen magabiztos lábbal, hidegfejű nem esik pánikba, ha ráront a támadó jó megoldást tud választani. Emlékezzünk Netora, hogy mi volt a különbség.
Mellesleg a bravúrjai sem hiányoznak, bőven akadnak. Nem egyszer tartott minket meccsben vagy nyerte meg kb. nekünk a meccset a Mallorca ellen.
Nincs az a kapus akire én elcserélném, örüljünk, hogy nálunk játszik.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.22. 17:30:13

Kicsit elfelejtődött, hogy a tegnapi volt a 300. meccse.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.30. 10:10:51

Ha a tegnapi Atleticozása után megint gólt kaptunk volna, azon a ponton kapcsoltam volna ki a tv-t. Tavaly már egyszer eljátszotta ezt, minek kifutni 30 méterre, úgy, h 2 védő jön 2 támadóval? Megjegyzem, h egy kicsivel egy gyengébb kapussal, még ennyi pontunk se lenne a bajnokságban és több kapott gól a Bl-ben.

Az hiányozna még, hogy egy Bonano, Dutruel, Rüstü kapus állomány lenne itt és még kapust is keresnünk kéne…
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.05.29. 15:32:24

barca0417 írta:
2021.05.29. 13:14:37
Isten mentsen Donnarummaatol. A saját szurkolói se szerették, csak a pénz érdekli, nevelő klubja végre bejut a bl be, erre ő pont akkor inkább lelép mert nem tudnak neki 10 millás fizut adni, csak 6 vagy 8 at,már nem tudom. Pont ilyen emberre nincs most szüksége a Barcanak.
Ter Stegen meg top 5 ös kapus. Van tekintélye, de higgadt általában, igenis ő lehet a valahanyadik csapatkapitany, ha mondjuk Robi elmegy. Vagy ki legyen? Alba?
1. Raiola
2. Ha fiatal,igeretes kapus lennel,te nem mennel el ebbol a milanbol meg most? Mire varjon? Bravur hogy Bl-be tudnak indulni..Nem is ertem a Milan szurkolokat,egy europai kozepcsapatba minek vedjen egy ennyire tehetseges felkapott kapus,akinek van mas palyaja.
3.Ter Stegennel viszont nem jobb.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése