Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2015.09.29. 21:10:10

ritkán irok de nem tudom szó nélkül hagyni. Ennyit nem lehet hibázni egy élcsapatban...fél méterrel a kapu előtt h tisztán fejeljen 1 védő.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.27. 15:00:26

palesz77 írta:
Bob_Marley írta:Elnézést, hogy ellopom palesz77 elől a showt, de veb erre gondolt:
https://youtu.be/UeGpCLG5Us0
Semmi gond, nem loptad el, időzítőt elfelejtetted benyomni megosztásnál.. :mrgreen: De a leírásod alapján megtaláltam, itt van az a bizonyos védés, tényleg gyönyörű volt.
Tessék, a showt elloptam, de a grand finálé a tiéd. :lol:
Ritkán használok youtube-ot, s nem is tudom az időzítőt hogy kell csinálni, de az időt valóban elfelejtettem odaírni.

A védés látványos volt, de ami fontosabb ebben, hogy együtt élt a játékkal és pont, amiket felszoktam én is róni hiba, hogy nem tud folyamat egy szintet hozni az most pont egy olyan pillanat volt, mikor maximálisan koncentrált és a fújás ellenére kitolta. Viszont a csapatot is dicséret illeti, mert szépen levédekezték, pedig négy a három ellen jöttek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.27. 10:33:51

igen, ez volt az :D imádom ezeket a látványos védéseket, kahn volt ezeknek a nagy mestere :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.27. 10:01:42

Bob_Marley írta:Elnézést, hogy ellopom palesz77 elől a showt, de veb erre gondolt:
https://youtu.be/UeGpCLG5Us0
Semmi gond, nem loptad el, időzítőt elfelejtetted benyomni megosztásnál.. :mrgreen: De a leírásod alapján megtaláltam, itt van az a bizonyos védés, tényleg gyönyörű volt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.27. 04:56:37

Elnézést, hogy ellopom palesz77 elől a showt, de veb erre gondolt:
https://youtu.be/UeGpCLG5Us0

A védés is gyönyörű volt, de mellette azért érdemes figyelni, hogy a Las Palmas játékosok milyen szépen mozogtak keresztbe és mennyire ütemben volt ez az egész végrehajtva. És akkor részünkről a Bartra-Adriano duó szépen lekövette és jól adták át egymásnak az embert. Pique pedig szorította ki az embert, ahogy kell a labda és a kapu közepe között volt végig (a gól is hasonló szituból jött, ott már nem volt meg a kellő intenzitás a tatonáláshoz, le is maradt egy ütem befelé tolták és megpattant rajta, gól). Majd Bartra közbenyúlt és Busquets pedig mintaszerűen zárt vissza és szokásosan a hosszú lábaival elkotorta. Na ez a futball, ezek a szépségei. Mindkét oldalról gyönyörű mozgások voltak és tudatos elemek.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.09.27. 04:54:23

Pavel írta:Csórikámat nagyon sajnálom.
Nagyon jól védett erre kap egy ilyen pattanós gólt.
Örültem volna ha lehozza nullára.

Pattanós? Inkább öngólnak nevezném.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.27. 00:26:41

visca el barca írta:volt egy eszméletlen nagy, repülős védése. majd palesz keres hozzá vmi gifet :D
Ez volt az? Vagy az egy másik volt? Nem láttam sajna a meccset, szóval nem tudom.. :? :D Mondjuk leírás alapján kétlem, de ez is szép volt azért.. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.26. 20:43:47

don70at írta:Ma hatarozott volt, jol iranyitott es az a bizonyos bravur is megvolt. Ez remelem onbizalmat ad neki is es a vedelmunknek is. Az ellenfelek csatarainak meg leesik hogy nem minden papsajt.
Csak az is benne lehet, hogy megint nem úszta meg kapott gól nélkül, akármennyire jól is csinált mindent. Ahogy a Celta ellen is úgy kapott négyet, hogy minimum háromnál teljesen kiszolgáltatott volt. Sajnos kapusoknál fejben rögződik, hogy minden körülmény ellenére csak kapott egyet.
Forca Barca!!!!
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.26. 20:41:17

Csórikámat nagyon sajnálom.
Nagyon jól védett erre kap egy ilyen pattanós gólt.
Örültem volna ha lehozza nullára.
don70at
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:34:19

2015.09.26. 20:30:19

Ma hatarozott volt, jol iranyitott es az a bizonyos bravur is megvolt. Ez remelem onbizalmat ad neki is es a vedelmunknek is. Az ellenfelek csatarainak meg leesik hogy nem minden papsajt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.26. 20:11:28

visca el barca írta:amugy az félidőben (egy már lefújt támadás után) volt egy eszméletlen nagy, repülős védése. majd palesz keres hozzá vmi gifet :D
Azt én is megjegyeztem, mert szépen úszott a levegőben. :D Araujo volt szabálytalan, mert pont belépett azt hiszem Busi elé és a lepördülő labdát meg rápörkölték és kiütötte. Szép védés volt. Tudjuk, hogy tud ilyet is, nem szabad elvenni ezt tőle.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.26. 19:45:20

Én is sajnálom, ma teljesen helytállt.
Szerintem rendben lesz a srác, viszont szerintem az már vicc kategória, ahogy a tv-ben beszélnek róla..." Nem Barca szint" " A Barcáak keresnie kell más kapust" és stb mintha tavaly nem bizonyított volna már "kicsit"...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.26. 19:38:42

amugy az félidőben (egy már lefújt támadás után) volt egy eszméletlen nagy, repülős védése. majd palesz keres hozzá vmi gifet :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.09.26. 19:20:09

Chino írta:Szerencsétlen, már kezdem sajnálni. Most is megkapta a gólját, amiről aztán tényleg nem tehetett. Állhatott volna ott bárki ugyanaz a vége, pedig simán a kezébe ment volna. Amellett abszolút nem volt gond vele, amikor kellett a helyén volt, a hiányolt bravúr is megvolt, az meg külön tetszett amikor leordította Mascheranoék fejét egy helyzetnél.
Valószínűleg neki is elege van abból, hogy a sajtó folyamatosan őt veszi elő és talán most kitört belőle a feszültség ami jó. Rakja csak helyre a hátvédsort ha képtelenek koncentrálni. Egyébként jó volt látni azt ahogyan védett, nem az ő hibája volt az a gól ebben szerintem mindenki egyetért.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.26. 18:39:14

Szerencsétlen, már kezdem sajnálni. Most is megkapta a gólját, amiről aztán tényleg nem tehetett. Állhatott volna ott bárki ugyanaz a vége, pedig simán a kezébe ment volna. Amellett abszolút nem volt gond vele, amikor kellett a helyén volt, a hiányolt bravúr is megvolt, az meg külön tetszett amikor leordította Mascheranoék fejét egy helyzetnél.
Forca Barca!!!!
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2015.09.25. 08:40:14

Én nem varrok egy gólt sem Stegen nyakába. Csak egy valamit hiányolok belőle, hogy amikor ilyen harmatgyenge a védelem, akkor egy kapus a kapott gól után törjön ki és ossza le az összes hátvéd fejét.
Kicsit erős ellen példát hozok fel, de nézzétek meg Buffont mikor kap egy hasonló gólt, szinte szétrobban a feje és minden hátvédjét rendbe teszi. Ilyen volt Valdes is vagy Cassillas.
Egy kapus ki szinte a "bástyánkat" védi, legyen benne mersz és ugassa le Piqué, Masc vagy bárkinek a fejét és a ne csak széttárt karokkal álljon, hogy na de fiúk mit csináltok.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.25. 00:49:43

Azért elég meredek bármelyik gólt is a nyakába varrni...

Persze, h benne volt mind a négyben....ő kapta őket, nagyjából ennyire.

Valdes nem a reflexe miatt volt jó egy az egyben. Ő egy dolgot eszméletlen jól csinált, mégpedig "felajánlott" egy oldalt/lehetőséget/irányt a lövő játékosnak, aki ezt benyalta, Valdes pedig remek érzékkel találta el azt a pillanatot, amikor még odaér, de emberünk már nem tud a döntésén változtatni. Ezért fogott ki az átlagnál több ziccert.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.09.24. 22:41:21

Nyom két bravúrt árad belőle a magabiztosság aztán következő 10 percben hopp egy kisebb baki, hopp egy rossz kiugrás, hopp egy bizonytalan kijövetel. Bravo-t azért érzi szerintem pár ember magabiztosnak, mert egész egyszerűen ő hoz egy folyamatos szintet. Annyira jó megfogalmazás volt a múltkor, hogy nem is kell külön kiegészíteni. Bravo áll a kapuban akkor tudod, hogy ő biztosan hoz egy 8-as szintet ha a német akkor még meccs közben is a 6-10 között ugrál.
Azért nézhetnéd ezt úgy is, ahogy a valóságban van, adott egy 23 éves kapus aki, mondjuk már nem mondhatni, hogy fiatal. Élete lehetősége előtt áll, hogy megmutassa, hogy ő is lehet elsőszámú kapus. Van rá NÉGY meccse, hogy valami nagyot alkosson, akkorát, hogy maradhasson a kapuba, és minden meccsen becsúszik, egy kisebb baki, és nemhogy egyet előre, hanem inkább egyet hátralép. Szerintem erre simán rá lehet görcsölni, főleg ha hozzáteszem, hogy a szerencsével is hadilábon áll.

Önbizalma meg akkor lesz, amikor felépül Bravo és nem kerül rögtön vissza a kapuba (ami persze nem így lesz) hanem még kap pár meccset.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.24. 21:55:31

palesz77 írta:
Bob_Marley írta:hak1ee arra célzott amit már említettünk párszor, hogy nem sugárzik róla a magabiztosság. Soha nem tudjuk meg, hogy Bravo mennyit kapott volna, de neki azért is van "szerencséje" mert nyugalmat áraszt magából. Jelenleg pedig a németnél ezt nem érezni és ez kihathat egy védőre is.
Én ezzel teljes mértékben tisztában vagyok, hogy erre céloztok sokszor, de én attól még ezt erős túlzásnak tartom. Én nem érzem azt, hogy a védők azért szerencsétlenkednek, mert Bravo több nyugalmat áraszt, Bartra elég magabiztos volt MAtS előtt is, a Roma ellen Matyi is, de Vermának se voltak gondjai egyik kapus előtt sem. Meg igazából ezt a Bravo=nyugalom dolgot is sokszor olyan mértékű tényként írja le mindenki, mint azt, hogy az MSN lőtt 122 gólt tavaly. Pedig ez max annyira "elfogadható", mint az volt, hogy Matyi magabiztosabb egy hajszállal, mint Bartra.. Azzal se értettem egyet, és azzal se, hogy MAtS nem képes magabiztosságot árasztani, míg Bravo maga a megtestesült nyugalom - nem biztos, hogy szó szerint idézem ezeket, értitek úgyis. Tavaly a Bl szezon során - egyenes kieséses szakaszra értem főleg - egy percig nem aggódtam, amikor a német védett, pedig már a nyár folyamán is ez volt az egyik érv ellene. Most tényleg megcsappant az önbizalma, ez látszik is rajta sajnos, de ez 1-2 jó meccs alatt visszaállhatna szerintem, más kérdés, hogy nagyon nem akar ez összejönni neki.

De még egyszer mondom, én nem Bravo kezdőtagságát kérdőjelezem meg, csak nem értek egyet azzal, hogy csak rajta lehet érezni kettejük közül a nyugalmat. Mondjuk jelen esetben már a németen tényleg nem annyira lehet, de tavaly a München, vagy a City ellen például szerintem nagyon is lehetett, pedig nem kis meccsek voltak. De a PSG ellen is volt csodabravúrja, ott se éreztem "kétségbeesettnek", meg nem elég elszántnak. Nyugodt meg nem leszek akkor se, ha Bravo véd, de Mascherano 5 percen belül vét 3 hibát félpályán - mert ez őszintén kétlem, hogy MAtS hibája lenne. Na mindegy, igazából egy relatív dologról folyik most - részemről - a vita, ez pont olyan mondom, mint a Bartra vs Matyi ügy, valaki így látja, valaki úgy.
Bravo sem sérthetetlen ez való igaz. Amiket felsoroltál példákat helytállóak, de többször írtam már hogy a legnagyobb különbség, hogy ezt a német nem tudja folyamatosan hozni. Még meccs közben is borzasztóan változékony. Nyom két bravúrt árad belőle a magabiztosság aztán következő 10 percben hopp egy kisebb baki, hopp egy rossz kiugrás, hopp egy bizonytalan kijövetel. Bravo-t azért érzi szerintem pár ember magabiztosnak, mert egész egyszerűen ő hoz egy folyamatos szintet. Annyira jó megfogalmazás volt a múltkor, hogy nem is kell külön kiegészíteni. Bravo áll a kapuban akkor tudod, hogy ő biztosan hoz egy 8-as szintet ha a német akkor még meccs közben is a 6-10 között ugrál. Mindenkit lehet zavarba hozni, de a chileiből árad az, hogy kimegy és lehozza a meccset. és egy kapusnál baromi fontos a védelemnek is, hogy tudod mit kapsz tőle. Én védekező játékos voltam, rohadtul nem volt mindegy, hogy biztosan számíthattál valakire aki kisegít vagy sem. Egész egyszerűen a csávó nincsen kész fejben, hogy abszolút esőszámú kapus legyen. Lehet mondani, hogy régóta mondom ezt, de folyamatosan ezzel szembesül az ember. Hektikus játék, mentális gondok. Hiába mondjuk hogy majd belejön, ezt nem lehet ezzel megoldani. Attól még hogy odajön hozzám valaki, hogy holnaptól én legyek a General Motors vezérigazgatója attól még nem leszek alkalmasabb ha azt mondják belejövök. Képességei megvannak a németnek, de nem áll készen olyan feladatra hogy első számú kapus legyen. A vetélytársa jelenleg egy jobb és felkészültebb kapus.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.24. 21:07:21

Normandia írta:Értem azokat, akik azt kérik rajta számon, hogy nem mutat be bravúrokat. Tényleg nem mutat be és ez valszeg ugyan annak a problémának a megjelenìtése, ami a csapat teljes teljesìtményére kihat. Egyik gólról sem tehet, de az sem lehetetlen, hogy ha egy két bravúrt bemutatna az a többiekre is jòtékonyan hatna.
Igazából nagyon vicces a helyzet, mert igazi bravúrokra nincs akkora "esélye". Azt mondjuk sokan nem nézték, hogy ha tegnap kétszer nem szalad ki a kapuból újra 1 vs 1 lett volna, vagy a Celta másik lövését magabiztosan fogta vagy benne van az első gólban, amibe még így is bele tudott kapni és kapufára tolni, de pech, hogy befelé pattan.

A Levante ellen volt egy gólja, színigaz, de azon kívül mi? Egy lövés középre. Roma? Detto. Amit ezen kívül kell azt megcsinálja. És ez csak az uccsó három meccse.

Alvarez egekig van magasztalva, de a védéseinek a 2/3-ával szinte őt lőttük telibe. Nagyon nagy bravúrnak tűnnek, de közel sem azok. Ter Stegen egy ilyet se kapott.

Én nem mondom azt, hogy védjen ő tovább, sem azt, hogy innen Bravo kezdjen, ezt nem az én feladatom eldönteni és innen szerintem senki nem látja át pontosan mi történik. Talán a legjobb megoldás az lenne, ha Bravo visszatér maradna minden olyan leosztásban mint tavaly.
Forca Barca!!!!
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2015.09.24. 20:55:31

Lassan ott tart/(tartunk), hogy minden meccset 1 gólos hátrányból kezdjük.
"Inkább vagyok a nyolcadik helyen egy olyan csapattal, ahol ezer ember azt akarja, hogy a hetedik helyen végezzek, mint a harmadik helyen egy olyannal, amelyik a fordítottját akarja." - Fernando Alonso
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.09.24. 20:52:49

Kanty: Nem azt mondom, hogy Stegen egyszinten van Pintoval, csak azt, hogy amit mostanában mutat azt Pinto és Valdes is hozta, ettől függetlenül én is azt állìtom, hogy óriási tehetség, és őt kell eröltetni a meccseken.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.24. 20:33:01

Értem azokat, akik azt kérik rajta számon, hogy nem mutat be bravúrokat. Tényleg nem mutat be és ez valszeg ugyan annak a problémának a megjelenìtése, ami a csapat teljes teljesìtményére kihat. Egyik gólról sem tehet, de az sem lehetetlen, hogy ha egy két bravúrt bemutatna az a többiekre is jòtékonyan hatna. Ezt most már nem tudjuk meg, de az biztos, hogy az egész szezonkezdete egy pechsorozat és nem kizárt, hogy tényleg pihentetni kellene. Nem tudom, lehet, hogy a bizalom további megadása fogja átlendìteni ezen a lehetetlen helyzeten. Az is biztos, hogy a hátvédeink sem könnyìtik meg a dolgát, mert egy átjáróházat nehéz megvédeni a góltól. Azzal meg nehéz mit kezdeni, hogy bezzeg a Bravo az biztosan...., honnan a p-ból tudja ezt bárki, hogy mi lenne ha. Bravo előtt is ezt a teljesìtményt hozták volna a hátvédeink, de ő a nagy nyugalmával meg magabiztosságával kifogta volna, sőt még gólt is rúgott volna. Természetesen ez nem Bravo ellen szól, hanem a MATS-ot szìdóknak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.24. 20:11:30

Bob_Marley írta:hak1ee arra célzott amit már említettünk párszor, hogy nem sugárzik róla a magabiztosság. Soha nem tudjuk meg, hogy Bravo mennyit kapott volna, de neki azért is van "szerencséje" mert nyugalmat áraszt magából. Jelenleg pedig a németnél ezt nem érezni és ez kihathat egy védőre is.
Én ezzel teljes mértékben tisztában vagyok, hogy erre céloztok sokszor, de én attól még ezt erős túlzásnak tartom. Én nem érzem azt, hogy a védők azért szerencsétlenkednek, mert Bravo több nyugalmat áraszt, Bartra elég magabiztos volt MAtS előtt is, a Roma ellen Matyi is, de Vermának se voltak gondjai egyik kapus előtt sem. Meg igazából ezt a Bravo=nyugalom dolgot is sokszor olyan mértékű tényként írja le mindenki, mint azt, hogy az MSN lőtt 122 gólt tavaly. Pedig ez max annyira "elfogadható", mint az volt, hogy Matyi magabiztosabb egy hajszállal, mint Bartra.. Azzal se értettem egyet, és azzal se, hogy MAtS nem képes magabiztosságot árasztani, míg Bravo maga a megtestesült nyugalom - nem biztos, hogy szó szerint idézem ezeket, értitek úgyis. Tavaly a Bl szezon során - egyenes kieséses szakaszra értem főleg - egy percig nem aggódtam, amikor a német védett, pedig már a nyár folyamán is ez volt az egyik érv ellene. Most tényleg megcsappant az önbizalma, ez látszik is rajta sajnos, de ez 1-2 jó meccs alatt visszaállhatna szerintem, más kérdés, hogy nagyon nem akar ez összejönni neki.

De még egyszer mondom, én nem Bravo kezdőtagságát kérdőjelezem meg, csak nem értek egyet azzal, hogy csak rajta lehet érezni kettejük közül a nyugalmat. Mondjuk jelen esetben már a németen tényleg nem annyira lehet, de tavaly a München, vagy a City ellen például szerintem nagyon is lehetett, pedig nem kis meccsek voltak. De a PSG ellen is volt csodabravúrja, ott se éreztem "kétségbeesettnek", meg nem elég elszántnak. Nyugodt meg nem leszek akkor se, ha Bravo véd, de Mascherano 5 percen belül vét 3 hibát félpályán - mert ez őszintén kétlem, hogy MAtS hibája lenne. Na mindegy, igazából egy relatív dologról folyik most - részemről - a vita, ez pont olyan mondom, mint a Bartra vs Matyi ügy, valaki így látja, valaki úgy.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.24. 19:42:57

Bob_Marley írta: Jelenleg ami kapura megy az gól. Benne volt vagy sem 1-1 góllal az kérdéses, de hogy mentálisan nincsen kész az vitathatatlan szerintem.
Azért ez finom túlzás, de aláírom jelenleg nagyon szét van esve és kétségtelenül össze kell magát szednie. Minden lehetőség idő és türelem van felé rajta áll mihez kezd ezzel, mert az hogy mentálisan nincs kész az nem kérdés azt sajnos bizonyította... :(
Kép
Válasz küldése