Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.04.15. 23:10:53

geridoss írta:
Aha, és akkor nézd meg, hogy hány éves TS,és mennyi a két kapuslegenda.

+kinek mennyi rutinja van.
Geridoss a mai "eszmefuttatásunkhoz" még 1 dolog, és én lezártam a kérdést. Megnéztem pár oldalt, hogy 2017-ben (2016-ban) mi a legjobb kapusok listája. Általában TS-t top15-20 közé sorolják (Fifa17 ratings is így). Ezek igen szubjektív értékelések, tudom, de iránynak jó, hogy hol lehet TS tudása és valós helye MA. A Barca igencsak top3 csapat már vagy 10 éve, és gondolom ez a cél az elkövetkező évekre is. Az a nagy kérdés hogy a barca tud-e várni TS-re 3-4 évet amire beérik, és el tud-e muzsikálni addig is (mint top3-as csapat) egy top10-top20 közötti kapussal ? És egyáltalán top3-top5-re be fog érni TS 27-28 évesen? (sztem nem, vagy ha igen akkor is a top5 végén fog megjelenni a neve, nem pedig az elején)
És mégvalami: amit én feszegetek mindig is vele kapcsolatban, hogy ha nem egy number 15. kapusunk lenne (mert ma kb. ez a reális helye a világ legjobb kapusai között), hanem egy top3-as kapusunk lenne, akkor vajon mennyi pontot mentett volna nekünk ez idén pluszban?

ps.: és értem én h TS a 24 évesek között nagyon ott van, de sztem az ellenfeleket amikor kapura lőnek nem érdekli a kapus életkora
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.04.14. 11:47:41

Amúgy, akinek nem esett volna le, a lentebbi hosszászólásom kemény túlzások és írónia minden mennyiségben. Bírom TS-t és én továbbra is bízom benne, még csak tényleg 1 komolyabb éve volt, most jön majd csak a java, a rutin meg majd 4-5 év múlva lesz meg. :wink:
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.14. 10:33:22

Komolyan felmerül itt bárkiben hogy Őt elő kéne venni??? Azon kevés játékosaink között van, akin nem múlik semmi. Oké, a Celta elleni zakóban benne volt, de azon kívül sok rosszat nem lehet mondani rá. Fejlődött idénre, jövőre pedig a szűk elit tagja lesz, ebben biztos vagyok.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2017.04.13. 17:49:51

Tanuljátok már meg, hogy mindenért ő a hibás. Arról is ő tehet ha Messi nem rúg gólt. :D

Amúgy meg a kapus poszt az egy 'egyéni sport'. Itt sokkal fontosabb a rutin, mint bármely más poszt esetén.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.13. 13:49:30

Nem is értem, ami ez ellen a szerencsétlen ellen folyik itt. :lol: Állva játszik a csapat, ha Messi vagy Lajos nem vág kettőt, akkor bárkitől képesek vagyunk kikapni, mert nincs játékunk, erre TS van betalálva?

Kis Díbala elég szépen elrakta azokat a bogyókat, nincs mit szépíteni ezen.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.13. 12:44:15

Nero. írta:Ilyen alapon akkor Gomest se zrikáljuk mert még fiatal. .
megint megfogtad a lényeget.
teljesen máshogy működik egy kapus fiatalon, mint rutinosan, nyilván van pár kivétel.

fiatalok között is van De Gea, meg Courtois akik kiemelkednek, volt bármelyiket esély megszerezni? Nem. plusz nekik is megvannak a hülyeségeik.
Nem Ter Stegennel van a baj, szidhatjátok a második gól miatt, de ilyeneket Messi szokott rúgni...akkor meg valahogy nem kerül szóba, hogy potya volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.13. 12:29:16

Csak akkor ne a 31 éves világklasszis Neuerhez hasonlítsa. :)
Mi sem szoktuk Gomest Iniestához hasonlítani...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.13. 01:36:47

Ilyen alapon akkor Gomest se zrikáljuk mert még fiatal. Ez itt a Barca, itt ma kell hozni világklasszis teljesitményt, nem holnap holnapután. Emineis érti mirol beszélek. És ezek a kapusok nincsenek is piedesztálra emelve mert ilyen kaliberű kluboknál ez el is van várva a portásoktól jogosan.

Bob: Ha jól tudom De Gea, Courtois még a Simeone előtti időkből valóak, Oblak meg minden idők egyik legdrágább kapus igazolása volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2017.04.13. 01:20:43

csababarca írta:
eimenis1212 írta:Ha Neuer helyén ma TS áll mennyit kapott volna a Bayern? 4-et, 5-öt? A ficakos védésére az elején, vagy az 6 m-es Bale fejesre azt szajkóztuk volna ha TS áll a kapuban: "ezt nem lehetett védeni. Nem a kapusé volt." Ja.....Hihetetlen miket megfogott Neuer. Na ilyen egy igazi kapus. Vagy amit Buffon csinált tegnap.... Csak azoknak akik nem értik mi hiányzik TS-ből nézzék meg ezt a két kapust...
van közöttük 7 illetve 14 év.
Nézd meg Neuer miket csinált 24 évesen, meglepődsz.
Neuer 24 évesen ugyanúgy megkapta félpályáról a gólját hogy csak ezt említsem. Nem Mats hibája az idei szereplésünk,rá lehet a legkevesebb panasz.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2017.04.13. 00:28:09

Szerintem egyértelműen stabil pont hátul és idén magabiztos is, sőt az 1 az 1 elleni szituációkat rendre ő nyeri. Tegnap Higuaín lőhetett volna Ter Stegennel szemtől szemben egy 4. gólt, de bravúrral védte. Talán azért nem Neuer szintű, de semmiképp sem lehet a kapusunkat elővenni a sikertelenség miatt!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.04.12. 23:48:24

Megvagyok vele elégedve, sose lesz olyan jó, mint Bravo bár rejtély, hogy ő miért lett akkora sztár, de már nem is érdekel.

Komolyan hagyjuk már, mert ma jól védett Neuer rögtön össze kell hasonlítani. Ronaldo második gólja meg simán bement a lába alatt.

A tegnapi három gólunkból kettőt bármelyik kapus bekapott volna, egyet meg mákkal kivéd. Miről beszélünk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.12. 22:59:15

eimenis1212 írta:Ha Neuer helyén ma TS áll mennyit kapott volna a Bayern? 4-et, 5-öt? A ficakos védésére az elején, vagy az 6 m-es Bale fejesre azt szajkóztuk volna ha TS áll a kapuban: "ezt nem lehetett védeni. Nem a kapusé volt." Ja.....Hihetetlen miket megfogott Neuer. Na ilyen egy igazi kapus. Vagy amit Buffon csinált tegnap.... Csak azoknak akik nem értik mi hiányzik TS-ből nézzék meg ezt a két kapust...
van közöttük 7 illetve 14 év.
Nézd meg Neuer miket csinált 24 évesen, meglepődsz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.04.12. 22:58:27

eimenis1212 írta:Ha Neuer helyén ma TS áll mennyit kapott volna a Bayern? 4-et, 5-öt? A ficakos védésére az elején, vagy az 6 m-es Bale fejesre azt szajkóztuk volna ha TS áll a kapuban: "ezt nem lehetett védeni. Nem a kapusé volt." Ja.....Hihetetlen miket megfogott Neuer. Na ilyen egy igazi kapus. Vagy amit Buffon csinált tegnap.... Csak azoknak akik nem értik mi hiányzik TS-ből nézzék meg ezt a két kapust...
Aha, és akkor nézd meg, hogy hány éves TS,és mennyi a két kapuslegenda.

+kinek mennyi rutinja van.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.12. 22:53:48

Hát, pont az Allianzban volt 3-4 hatalmas bravúrja nemrég... :)
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.04.12. 22:51:06

Ha Neuer helyén ma TS áll mennyit kapott volna a Bayern? 4-et, 5-öt? A ficakos védésére az elején, vagy az 6 m-es Bale fejesre azt szajkóztuk volna ha TS áll a kapuban: "ezt nem lehetett védeni. Nem a kapusé volt." Ja.....Hihetetlen miket megfogott Neuer. Na ilyen egy igazi kapus. Vagy amit Buffon csinált tegnap.... Csak azoknak akik nem értik mi hiányzik TS-ből nézzék meg ezt a két kapust...
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.04.12. 22:02:02

Nagyot csalódtam ebben az emberben, sokáig bíztam benne, hogy idővel befog vállni, még csak 1 komolyabb éve volt és még mindig nem hozza meccsenkénti extrát + az áfát, ráadásul idén rajta megy el az egész szezon.

Én mindig az olyan embereket tartottam igazán jó kapusnak, akik a védhető mellé hozzátesznek valami extrát, na most ezt tavaly láthattuk ugye tőle a Bayern elleni visszavágón, elképesztő volt viszont gyorsan felejthető is hiszen Bravo mártírrá vállt, mai napig egy bronz lakattal lezárt kis fémdobozkámban tartom a takonnyal telefújt zsebkendőmet amit az eladásának napján produkáltam.

Megkezdődött a szezon és nagy elvárásokkal teli ültem le meccseket nézni, ahol külön követtem a kapusunk munkásságát. Laza kis meccsek voltak, pontvesztések nem rajta múlottak, úgy fogalmaznék, hogy minden esetben csapatként valltunk kudarcot. Itt a végén pedig ténylegesen egyértelművé vállt számomra, hogy az amit eddig tett a klubért, hogy jelenleg is több fronton még versenyben vagyunk -gondolok itt a PSG elleni jelenetre, amikor Cavani véletlen rárúgta Stegen lábára a labdát- mind arra szolgált, hogy alaptalanul bízzunk egy olyan emberben, akiben nincs jövő...Mintha a jó cselekedeteket akarná elfedni, eltüntetni. Meccsről-meccsre megyünk és ez már kevés tőle, ne a feje fölötti kis angyalka védje a lövéseket, hanem ő.

Én, mint aki végig hitt benne mélységesen csalódtam. Miért történik ez? Miért teszünk fel folyton költői kérdéseket? Miért nyomatékosítunk kérdőjelekkel? Miről beszélek most?
Valdes testvérbaráthűségestárs volt velünk éveken keresztül és csak a középpályáig láttunk. Kaptunk egy fiatal kapust akiben óriási potenciál van, mégsem kell nekünk.

Saját magam is hibásnak tartom, elvesztettem benne hitem, ezt az utóbbi meccsek döntették el velem. Nincs védelem? Nincs középpálya? TER STEGEN!!!!!!!!!!!!!!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.12. 21:16:39

palesz77 írta:Vagy mit kéne még csinálnia?
nem tudom, talán még többet védeni? :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.04.12. 20:55:45

visca el barca írta:
palesz77 írta:néha pontot, pontokat is értek ezek
és ez most valami extra? vagy ettől klasszis? nem ez a dolga? fiatal még, fejlődhet, de egyelőre nagyobb a füstje mint a lángja. egy átlagos kapus, van a ligában pár ilyen rico, asenjo, rulli, meg mittomén', de pl egy oblaktól marha messze van.

és nem, ez nem fikázás, nekem bőven elég hogy már nincsenek meccset eldöntő bakijai, remélem tud még fejlődni.
Azért egy kapus teljesítményénél azt is lehet nézni, hogy melyik csapatban játszik és hogy kik vannak előtte. Mert ebben a szétesőben lévő Barcában lehet egy picikét nehezebb védeni, mint a Pep féle sikercsapatban.
HIbái minden kapusnak vannak és nyilván van nála jobb kapus, de én Valdeshez hasonlítom, mivel ő volt itt sokáig meghatározó játékos és nála sokkal jobb, sőt hozzá képest klasszis.

Idén hozzátesz a csapathoz és nem elvesz belőle, magyarán húzóember.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.12. 20:53:01

Sokat fejlődött, kellett neki idő míg felvette a ritmust és betudott illeszkedni, most már magabiztos és hozza is magát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.12. 20:38:43

visca el barca írta:és ez most valami extra? vagy ettől klasszis? nem ez a dolga?
De, ez a dolga. Attól még az nem lesz igaz, hogy ami kapura megy az gól, és semmi extrát nem tesz hozzá. Amikor 3-1-nél kitolta Cavani lövését, és ezért nem úszott el végleg a továbbjutás, nálam az az volt. Amikor 0-1-nél ziccert fogott a Betis ellen, és később egyenlíteni tudtunk, nálam az is az volt. N'Zonzi lövését amikor kiszedte 1 hete 0-0-nál szintén. Ezeknél többet nem nagyon tud hozzátenni ő se, de a mostani naptári évben rendre hozott ilyet egy meccsen. Vagy mit kéne még csinálnia?

Az meg, hogy klasszis-e vagy sem nem tudom hogy jött szóba, mert én nem erről beszéltem most.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.12. 20:33:12

Off, de Burgos mióta van az Atletico edzői körül? Nagy őrült volt, de nem lehet véletlen, hogy De Gea, Courois, Oblak kapusaik vannak. Picit jól igazolnak, s még lehetne sorolni más posztokon is. Ezért is mondom, hogy nem feltétlen kell 100 milliókban gondolkozni igazolások terén. Ár/érték és nyitott szem. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.12. 20:24:24

palesz77 írta:néha pontot, pontokat is értek ezek
és ez most valami extra? vagy ettől klasszis? nem ez a dolga? fiatal még, fejlődhet, de egyelőre nagyobb a füstje mint a lángja. egy átlagos kapus, van a ligában pár ilyen rico, asenjo, rulli, meg mittomén', de pl egy oblaktól marha messze van.

és nem, ez nem fikázás, nekem bőven elég hogy már nincsenek meccset eldöntő bakijai, remélem tud még fejlődni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.12. 20:12:51

Nero. írta:Semmi extrát nem tud hozzá tenni, amik foghatóak azokat látványosan elüti de ennyi. A híres lábmunkája meg veszélyesebb mint Pintonak, tegnap 5 percig próbáltuk tartani a labdát. Nyáron hoznám Alvest a Valenciából.
Ez a német iskola Nézd meg Neuert ugyan ezt teszi. Felkínálja a hosszút majd lábbal kitolja. Suarez ziccerére emlékszel gondolom a BM ellen, na ott ugyan így tolta ki lábbal. Majd TS-nek is be fog jönni. Kiváló kapus, kiváló adottságokkal.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.12. 20:10:33

https://m.youtube.com/watch?v=G_Ibcy3WqbE" target="_blank

Higuain úgy bikázta mellbe ahogy kell, de látványos volt ahogy felpattant a labda szóval bravúr volt ja.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.12. 20:07:39

Esküszöm néha olyan ez a fórum, mintha csak 2 hetes periódusok léteznének, és az alapján van megítélve mindenki.. 2017-ben konkrétan a csapat egyik legjobbja volt, meccsenként volt legalább 1 fontos védése, néha pontot, pontokat is értek ezek, sokszor "csak" 0-0-nál jöttek még a góljaink előtt.. Most 1-2 meccs óta talán tényleg nincs komoly védés, erre jön megint, hogy ami kapura megy az gól.

Meccs közben az volt még a kedvencem, amikor valaki leírta, hogy Ini egész évben gyengén játszik igazából.
Válasz küldése