Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2014.11.25. 22:43:01

Ilyen jól még nem láttam játszani. A piros szigorú volt szerintem, végülis 2 faultot csinált az egész meccsen(szerintem, ha nem 0-3, akkor megúszta volna).
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.25. 22:39:16

Én csak a második félidőben láttam játszani - az utolsó 5 percéről meg lemaradtam hülye stream miatt -, de baromi jól tolta. Jobban ízlik neki ez a játék, amit most játszat Lucho a csapattal. Amit abban a szűk 20 percben nyújtott, az kiváló volt, ültek a megindulásai, a passzai pontosak voltak.. Csak így tovább!

A kiállítást meg nem láttam, de annyi haszna van, hogy legalább a PSG előtti meccsen tuti kezdő lehet, hogy pihentessen mást.. :D
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.11.25. 22:10:36

baromi jó a gyerek ma, kezdi elkapni a fonalat
szerk.: erre kap egy pirosat :lol:
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.23. 10:56:33

tegnap nekem is jobban tetszett eddig, mint bármikor, bár nem játszott túl sokat.
jól folyt tovább a labda a lábán, jó döntéseket hozott, jókor indult meg.
ez kell a továbbiakban is, csak le ne sérüljön :wink:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.23. 10:51:35

danianevem írta:Nem kapott sok percet, de jól szállt be. Konkrétan a tegnapi játéka tetszett eddig a legjobban.
Nem csoda, tegnap játszott először úgy a középpálya idén, ahogy kéne.. Szerintem is jól szállt be amúgy, de gondoltam csak elfogultságból éreztem így, úgyhogy nem jöttem ide dicsérni, de akkor úgy látszik nem. :D Kíváncsi lennék rá egy teljes meccsen egy így játszó csapatban, kicsit jobban menne neki a játék úgy szerintem, mint eddig.. Reméljük kedden kiderül majd! 8)
Bár az APOEL megint brutálisan bekkelni fog az biztos, szóval nem számítok könnyű meccsre..
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.23. 10:33:30

Nem kapott sok percet, de jól szállt be. Konkrétan a tegnapi játéka tetszett eddig a legjobban. Márpedig nem volt egyszerű dolga, hiszen egy jól játszó Xavi helyére kellett bejönnie, viszont fel tudta venni a meccs ritmusát, be tudta vonni magát a játékba. Továbbá volt egy-két szép egyéni megmozdulása, egy korrekt szólója, valamint -és szerintem ez a legnagyobb dicsérete- nem látszott meg a csapaton, hogy ő került a kapitány helyére. Ez például a Suárez-Pedro cseréről már nem mondható el.

Alapvetően nem tartozom azok közé, akik különösebben méltatnák, de ha hosszú távon úgy tud belépni a játékba, mint tette azt tegnap, vagy esetleg át is tudja venni a karmesteri pálcát, akkor komoly jövő előtt áll.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.11.14. 18:39:06

visca el barca írta:
danianevem írta: Most kik vannak? :lol: :cry:
alba, világ egyik legjobb balbekkje.... matyi, akit 3 évig kutattak, miután a barca profiljába egyedül ő illik, alves, akiről az egész sajtó azt írja h élete formájában van... soroljam még?
Ráadásul a klasszis Piqué sérült, vagy be sem fér a csapatba :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.14. 18:10:09

danianevem írta: Most kik vannak? :lol: :cry:
alba, világ egyik legjobb balbekkje.... matyi, akit 3 évig kutattak, miután a barca profiljába egyedül ő illik, alves, akiről az egész sajtó azt írja h élete formájában van... soroljam még?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.14. 16:37:35

danianevem írta:
bence-barca írta:Oleguerrel anno BLt nyertünk a kezdőbe, OldalRobi nem gond.
Na igen, de akkor ott volt mellette Márquez, Puyol és Gio. Most kik vannak? :lol: :cry:
Semmi gond, ott van Alves, Piqué, Mathieu. Ők is tudják hozni az a szintet, amit a 3 korábbi sztár... Ma... Talán. :mrgreen:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.14. 16:15:05

A középpálya támadószekciójának impotenciája a legkevésbé sem Rafinha sara. Engem sem győzött még meg, de azért nem kellene szétkapni a srácot. Van bőven ideje felépíteni magát, ha a sérülések elkerülik és mondjuk 5-6 egymást követő meccsen sem tud maradandót nyújtani, akkor talán jogos lenne a kritika, de így...

Arról nem is beszélve, hogy nem áll hátrébb a kanadai táblázaton, mint pl. Iniesta. :shock:
bence-barca írta:Oleguerrel anno BLt nyertünk a kezdőbe, OldalRobi nem gond.
Na igen, de akkor ott volt mellette Márquez, Puyol és Gio. Most kik vannak? :lol: :cry:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.14. 16:02:09

visca el barca írta: amugy csak azért aggaszt az újabb sérülés, mert ha jól tudom edig is a combjával bajlódott.. de nem baj, van nekünk egy robink :wink:
:lol:
Mondjuk jogos... Oleguerrel anno BLt nyertünk a kezdőbe, OldalRobi nem gond.
Amúgy Alcantara vér benne van, h mindig lesérül... remélem nem az lesz, mint Thiagonál..
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.14. 15:59:15

palesz77 írta: Nem tudom mi van az orvosainkkal, de ezekből a sérülésekből nagyon nehezen gyógyulnak ki idén a játékosaink - Verma, Douglas is csomó ideig sérült volt, most Ini és Matyi sérültek, Rafinha is visszaeső..
nincs semmi különös szerintem az orvosainkkal, ezek a játékosok szimplán hajlamos az efféle sérülésekre.
Iniesta, Mathieu gyakran voltak a múltban is sérültek, mostmár azért rendesen benne vannak a korban is, nincs abban semmi szokatlan ha ők sérültek. Az Alcántara tesók meg rossz géneket kaphattak Mazinhotól.. :lol: :cry:
Verma arsenalos volt, naná hogy sérülésekkel küszködik, Douglas meg nem érdekel :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.14. 15:23:02

palesz, Te ezt nem értheted :lol:

ő nem szupersztár, nem róla szólnak a hírek, nincs 100 milliós facebook likeolgatása, nem fizettek érte 100 milliót, ergó ő törvényszerűen rossz játékos.

nem, is értem mit állsz le itt vitatkozni mindig :lol:

amugy csak azért aggaszt az újabb sérülés, mert ha jól tudom edig is a combjával bajlódott.. de nem baj, van nekünk egy robink :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.14. 14:40:20

Mintha annyira erős lenne vele a kp. Akkor miert nem o jatszik mindig? Biztos a sok vak edző... Sajnos sulytalan, ahogy sztem montoya is. Nem veletlenul nem jatszik egyik sem, egyik edzo keze alatt, bar rafinha most jott csak vissza, de nem veletlen h nem nalunk volt ezelott.
Ne feledd, hogy LE kezei alatt dolgozott a Celtában is és nem vallott szégyent. Azért nem játszik, mert állandóan sérült, ahogy jelen példa is mutatja. :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.14. 14:39:00

Csbal írta:Mintha annyira erős lenne vele a kp. Akkor miert nem o jatszik mindig? Biztos a sok vak edző... Sajnos sulytalan, ahogy sztem montoya is. Nem veletlenul nem jatszik egyik sem, egyik edzo keze alatt, bar rafinha most jott csak vissza, de nem veletlen h nem nalunk volt ezelott.
Mintha annyira erős lenen alapból a középpálya idén.. De ez biztos azért van, mert Rafinha súlytalan. Nem azért, mert más a feladatuk, és a helyezkedésük. Tuti nem..

Az meg, hogy nem játszik.. Hát végül is ja, sérülten nehéz lett volna játszania, mióta visszatért kb minden meccsen szerepet kapott. Tavaly meg azért ment a Celtaba, hogy fejlődjön egy kicsit, és visszatérhessen "megerősödve". Ebbe nem tudom mi a probléma, pont azt jelzi, hogy számítanak rá komolyabban.. :D Vagy akkor Halilovic, Grimaldo, Samper, Denis Suárez, Adama, meg bárki, aki jelenleg a B-ben tolja vagy épp kölcsönben van, nem lesz senki, mert még ott vannak és nem a felnőtt keretben? :roll:

Ennyi idősen meg én komolyan nem tudom mit vártok egy feltörekvő fiataltól. Hogy Xavi módjára szervezze a játékot? :roll: Alapból egy kalap kaki a középpályánk idén előre játékban - ami Lucho miatt van, mert ilyen szerepet szabott rájuk -, mellé jön az, hogy ez az első szezonja a felnőtteknél, ennél többet mit kéne hozzátennie a játékhoz? Kb 60 percenként ad egy kulcspasszt, van már egy gólpassza is - rajta kívül Ininek van 2 és Businak 1 a középpályáról -, jelenleg szinte csak neki vannak megindulásai a középpályánkról, nem értem mit kéne még tennie komolyan. Bár igazából tudom, sokan elvárnák, hogy az alapból fhostos középpályán ő villantson valami hatalmasat, és húzza már most a csapatot. Csak ezek irreális elvárások.. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.11.14. 14:40:26-kor.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.14. 14:27:01

defender3 írta: Hát igen vmit nagyon rosszul csinál az orvosi stáb.
Vermaelen hozta magával a mentalitást, meg az ágyúsoktól pár orvost is. :lol:
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.11.14. 14:24:45

Mintha annyira erős lenne vele a kp. Akkor miert nem o jatszik mindig? Biztos a sok vak edző... Sajnos sulytalan, ahogy sztem montoya is. Nem veletlenul nem jatszik egyik sem, egyik edzo keze alatt, bar rafinha most jott csak vissza, de nem veletlen h nem nalunk volt ezelott.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.11.14. 13:06:51

palesz77 írta:‏@barcastuff
Official: New tests in Barcelona have confirmed that Rafinha has a thigh muscle injury, not clear when he will be able to rejoin training

Fantasztikus.. :roll: 3-4 hétre akkor gondolom megint off lesz a srác. Nem tudom mi van az orvosainkkal, de ezekből a sérülésekből nagyon nehezen gyógyulnak ki idén a játékosaink - Verma, Douglas is csomó ideig sérült volt, most Ini és Matyi sérültek, Rafinha is visszaeső..

Remélem csak rosszabb időszakát éli - Messinek és Ininek is volt ilyen -, aztán maga mögött hagyja ezeket a sérüléseket, mert így sosem fogja tudni megmutatni, hogy mire képes, ha 3 meccsenként lesérül.
Hát igen vmit nagyon rosszul csinál az orvosi stáb.

Majd a Sevilla ellen felállunk egy Busquets-Xavi-Sergi Roberto brutálerős középpályával.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.14. 12:51:16

‏@barcastuff
Official: New tests in Barcelona have confirmed that Rafinha has a thigh muscle injury, not clear when he will be able to rejoin training

Fantasztikus.. :roll: 3-4 hétre akkor gondolom megint off lesz a srác. Nem tudom mi van az orvosainkkal, de ezekből a sérülésekből nagyon nehezen gyógyulnak ki idén a játékosaink - Verma, Douglas is csomó ideig sérült volt, most Ini és Matyi sérültek, Rafinha is visszaeső..

Remélem csak rosszabb időszakát éli - Messinek és Ininek is volt ilyen -, aztán maga mögött hagyja ezeket a sérüléseket, mert így sosem fogja tudni megmutatni, hogy mire képes, ha 3 meccsenként lesérül.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.13. 09:12:28

Kíváncsi vagyok, most mennyi időre lesz sérült.. :roll: Amúgy nem tudom mi van vele, eddig 1-1 év alatt nem volt annyi baja, mint most az eltelt 3 hónapban. Na mindegy, remélem most már nem lesz több kihagyása, mert nem lenne jó, ha az egész szezonja arról szólna, hogy a sérülése után megpróbálja felvenni a ritmust - amit még alapból sem tudott nagyon..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.10. 16:28:51

Igazán az a probléma, hogy ő inkább ott érzi magát otthonosan, ott tudja a legjobbját hozni, ahol Xavi játszott/játszik, illetve középen, ezért is volt már jobbszélső. A B-ben és a Celtaban is ebben a pozícióban játszott. Ez sok játékosnál így van, ennek ellenére szerintem egyáltalán nem hoz rossz meccseket, legalábbis inkább pozitívan lóg ki a csapatból. (mondjuk ez sajnos manapság nem nehéz.
És azt se felejtsük, hogy nem játszik folyamatosan, ráadásul sérülésből tért vissza.
Nem védeni akarom, de egy fiatal játékosról van szó. A Thiagoval való összehasonlítást pedig hagyjuk már. Nekem az egyik kedvencem az idősebb Alcantara, viszont ő is hozott nem egy gyenge meccset, csak ez a tipikus példája annak, hogy mindig az kellene aki nincs és ilyenkor csak a jóra vagyunk hajlandók emlékezni. Nem elképzelhetetlen, hogy ha fordított lenne a szitu és Rafat vitték volna el, most arról menne a sírás, hogy hülyék vagyunk, hogy odaadtuk pedig ő lenne itt a Xavi/Ini utód.
Vagy ami most megy a Munir-Sandro duóval. "Miért nem Sandro maradt, mert ő jobb!" Fordított esetben szinte biztos vagyok benne, hogy Munir kellene. (Ráadásul amit alakít jelenleg a B-ben...)

A túlértékelésről meg annyit, hogy ő azért ilyen fiatalon is letett már valamit az asztalra. A Celtanak húzóembere, ami pedig nem volt rossz csapat tavaly sem, sőt! A B-ben pedig egyértelműen a csapat motorja volt, sokat köszönhetnek neki.
SR pedig már vagy 3 éve a felnőtt csapatnál van és nem sok mindent mutatott. Ezt pedig már nem lehet arra fogni, hogy keveset játszik.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.11.10. 11:29:52

S.Agüero írta:
Sanama írta:sergi robertonal jobb, de szerintem az egyik leginkabb tulertekelt jatekos a keretben.
bantoan egylabas, technikai hianyossagok is akadnak azert, ami amugy nem baj, meg nem szidom. Viszont ahogy be volt hypeolva, ahhoz kepest eleg keveske.
Hát, nem tudom, de szerintem ő a legveszélyesebb középpályásunk most. Persze az ellenfélre nézve. :)

Ami persze azért nem dicséri a középpályánkat. :D
Tekintve hogy a masik tamado kp inkabb jobb hatvedet jatszik , a VKP meg palyan sincs. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.10. 00:24:23

Sanama írta:sergi robertonal jobb, de szerintem az egyik leginkabb tulertekelt jatekos a keretben.
bantoan egylabas, technikai hianyossagok is akadnak azert, ami amugy nem baj, meg nem szidom. Viszont ahogy be volt hypeolva, ahhoz kepest eleg keveske.
Hát, nem tudom, de szerintem ő a legveszélyesebb középpályásunk most. Persze az ellenfélre nézve. :)

Ami persze azért nem dicséri a középpályánkat. :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.11.09. 23:57:38

sergi robertonal jobb, de szerintem az egyik leginkabb tulertekelt jatekos a keretben.
bantoan egylabas, technikai hianyossagok is akadnak azert, ami amugy nem baj, meg nem szidom. Viszont ahogy be volt hypeolva, ahhoz kepest eleg keveske.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.05. 23:02:25

Remélem a hétvégi meccsen kezdő lesz, mert jelenleg egyedül benne látok néminemű kreativitást a középpályásaink közül - így hogy Ini sérült. 10 perc alatt volt 2 kiugratási kísérlete, ezzel többet tett a támadásainkhoz, mint Xavi és Rakitic együttvéve kb - még úgy is, hogy kicsit elszámolta őket.

Sajnálom, hogy nem kapott több lehetőséget ma, reméljük majd hétvégén..
Válasz küldése