Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.24. 22:23:03

senkialfonz40 írta:Csodálkozom, hogy senki nem írt ide, szerintem nagyon jó meccse volt.
Egy két apró hiba becsúszott, de abszolút elégedett voltam vele. :-)
Szintén, az első félidőben volt egy szép szólója, a 11-es előtt is ő tette oda Neymarnak, az utolsó előtt meg szintén ő ugratta ki. De amúgy is volt pár szép passza, meg egy nagyon nagy kiugratása lett volna, csak épphogy belecsúsztatott a védő, azt sajnáltam. De összességében én is elégedett voltam vele.
Rivaldo11 írta:Vállalhatna több megindulást, 1vs1-et, abban jó. Amúgy jól játszott, hasznos volt.
Ezzel meg egyetértek.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.24. 22:21:38

Vállalhatna több megindulást, 1vs1-et, abban jó. Amúgy jól játszott, hasznos volt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.24. 22:08:52

Csodálkozom, hogy senki nem írt ide, szerintem nagyon jó meccse volt.
Egy két apró hiba becsúszott, de abszolút elégedett voltam vele. :-)
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.23. 21:51:37

Rivaldo11 írta:Most megkaphatná a sanszot a kezdőben, méghozzá úgy, hogy egyértelműen övé legyen a pálca.
Mert Xavi is úgy akarná?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.23. 17:18:26

messideco írta:Szemét alak Mazinho, Thiago fejét is telebeszélte hülyeséggel, miatta váltott meggyőződésem szerint...
Thiago pedig hallgatott ra. O irta ala a szerzodest. Barmennyire imadom a jatekat felnott emberrol van szo, sajat dontessel. Ha bunbakot akarunk keresni akkor Thiagonal kopogtassunk.

U.i.: Teljesen megertem a donteset. Sajnalom, hogy eddig nem jon be neki a bajor kaland.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.23. 16:56:09

Most megkaphatná a sanszot a kezdőben, méghozzá úgy, hogy egyértelműen övé legyen a pálca.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.01.23. 16:33:12

messideco írta:Szemét alak Mazinho, Thiago fejét is telebeszélte hülyeséggel, miatta váltott meggyőződésem szerint...
Azért szemét mert a fiának akart jót és nem azt akarta, hogy a kispadon üljön? :-k
A menedzserek abban érdekeltek, hogy a védenceik játszanak, hogy ők is több pénzt kapjanak.

Amúgy meg ha tényleg meg akarunk újulni akkor el kell felejteni a "Xavi utód" "Iniesta utód" meg hasonló kifejezéseket
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.23. 16:05:50

messideco írta:Szemét alak Mazinho, Thiago fejét is telebeszélte hülyeséggel, miatta váltott meggyőződésem szerint...
Miért szemét egy apa, ha fiai karrierjét egyengeti? Thiagonak se adott megalapozatlan tanácsot - a sérülések nem e miatt következtek be. Nem a Barca érdekeit képviseli - de miért tenné?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.23. 15:32:24

Szemét alak Mazinho, Thiago fejét is telebeszélte hülyeséggel, miatta váltott meggyőződésem szerint...
"And my heart will leave you never."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.23. 15:22:26

Mazinho nyilatkozata a felszínen lojális, valójában erősen sürgető. A megbecsülésnek két jele van, a játszatás és az előnyös szerződéshosszabbítási ajánlat. Ha egyik se jön, jogos, hogy kezd csapatot keresni a kisebbik fiának.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.17. 13:07:49

tothnandor1 írta:Nekem is tetszett a fiú teljesítménye. Már-már több mint ígéretes. Kérdés viszont: egy komoly ellenféllel szemben is képes-e ilyen Iniesta-utód-jelölt teljesítményre? Mert eddig a bajnokikon közel ilyen produkciót sem láttam tőle - már amikor pályára léphetett -, de nagyon örülnék neki, ha ott is meggyőzne képességeiről.
Mondjuk ebben biztos voltam előre. Ha jól játszik, akkor egy Elche ellen könnyű, ha rosszul, akkor meg egy ilyen csapat ellen sem tud kiemelkedni. Szóval csóró csak rosszul jöhetett ki ebből. :D

A bajnokik szinte felét jobbszélsőként játszotta, amikor a kp-ra került ígéretesen játszott. Ha pályán van Messi, Neymar stb. nyilván nem így fog játszani, nem lehet ennyit nála a labda, de ha folyamatosan megkapná a lehetőséget szerintem az idei Ini teljesítményt le tudná hozni, bármennyire is szeretem a spanyolt. Ha ezt megteszi már nagyot léptünk előre, mert jövőre nagyon kellhet és folyamatosan fejlődhet.
Látszik rajta, a mozgásán, a labdaérintésein, hogy rengeteg plusz van benne és a jelenlegi csapatból, szerintem benne van meg leginkább az irányítói véna.
Az a passz például amit Adamanak adott, mikor lerántották és Matyi verte be a szabadot élményszámba ment, a régi Xavit idézte. És nem csak egy-két gyilkos passzt osztott ki. Emellett át tudja fűzni magát az embereken is. Sokszor etetett be 2-3 embert is. kellenek a váratlan megoldások, amit sem Xavitól, sem Rakitictől nem láthatunk és sajna Initől is egyre kevesebbet.

Jó lenne, ha kapna annyi lehetőséget, hogy jövőre ha nem is feltétlenül stabil kezdőként, de mindenképpen lehessen rá számítani. Olyan játékosként aki ha csereként beáll, lehessen tudni, hogy erősödhet vele a csapat és bátran lehessen kezdetni is.
A Celtaban, de még a B-csapatban is megmutatta, hogy nem egy nyeretlen kétéves és nem véletlenül lett tavaly az év fiatal játékosa az első felnőtt évében.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.17. 12:56:19

S.Agüero írta:Rafinha a többi csapat ellen is mutatott már ilyeneket, még ha nem is ilyen mennyiségűt.
Egyszerűen látni rajta, hogy nagyon komoly játékos lehet.
But he has no possession!! :mrgreen:

A lehetőség amúgy szerintem is benne van, a kérdés már csak az, hogy ő és az edző, hogy mit hoznak ki a tehetségéből. Remélem a lehető legtöbbet, és fontos tagja lesz a keretnek idővel!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.17. 12:49:28

lui1698 írta:
S.Agüero írta:Rafinha vs Elche:
https://www.youtube.com/watch?v=Nt1xUuQRplo" target="_blank

Megye 2-ben is megcsinálják ezeket, semmi extra... :)
Te írtad SR topicjában, hogy Elche B ellen nehéz jól játszani...
Persze, de SR mióta csinált ilyeneket ellenük?
Rafinha a többi csapat ellen is mutatott már ilyeneket, még ha nem is ilyen mennyiségűt.
Egyszerűen látni rajta, hogy nagyon komoly játékos lehet.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.17. 12:38:52

S.Agüero írta:Rafinha vs Elche:
https://www.youtube.com/watch?v=Nt1xUuQRplo" target="_blank

Megye 2-ben is megcsinálják ezeket, semmi extra... :)
Te írtad SR topicjában, hogy Elche B ellen nehéz jól játszani...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.17. 12:25:50

Rafinha vs Elche:
https://www.youtube.com/watch?v=Nt1xUuQRplo" target="_blank

Megye 2-ben is megcsinálják ezeket, semmi extra... :)
tothnandor1
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.12.25. 12:35:37

2015.01.17. 09:08:42

Nekem is tetszett a fiú teljesítménye. Már-már több mint ígéretes. Kérdés viszont: egy komoly ellenféllel szemben is képes-e ilyen Iniesta-utód-jelölt teljesítményre? Mert eddig a bajnokikon közel ilyen produkciót sem láttam tőle - már amikor pályára léphetett -, de nagyon örülnék neki, ha ott is meggyőzne képességeiről.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.16. 13:46:14

palesz77 írta:
Feast4 a Spanyol Kupa topicban írta:Viszont van egy nagyon pozitiv hozadéka számomra. Halilovics. Ahogy mozog, ahogy lát félelmetes.
...
Rafhina számomra most se volt meggyőző. Én nem látaom benne azt a jövő nagy ászát amit annyian mondtok, de ne legyen igazam.
Komolyan megnézném, hogy miket írnál Halilovicról és Rafinharól akkor, ha Rafinha mezén Halilovic neve állt volna, Halilovicén meg Rafinha. Csak mert a kis horvátnak volt egy szép kapufája, egy igazán jó passza Douglasnek, meg pár cselecskéje, de semmi olyan, amitől hanyatt kéne dobni magunkat. Legalábbis akkor, ha Rafinha nem volt meggyőző.. Mint kés a vajon, úgy ment át az Elche védelmén folyamatosan, kiosztott pár komolyabb lasztit is, komolyan nem tudom mit kéne még csinálnia. Mondjuk Luchot nem értem, hogy melyik univerzumban tűnt jó ötletnek, hogy a második félidő javára áthozta a bal oldalra, ahol érezhetően rosszabbul játszik, de ő biztos tudja az okát.. :roll:

Na mindegy, a lényeg, hogy szerintem jól tolta tegnap - is -, ilyen játékkal simán megérdemelne 2-3-szor ennyi bajnoki percet is, ezek a megindulások hiányoznak nagyon sokszor a középpályánkról idén.

És most ne értsetek félre, aranylabdás, meg top3 posztján szerintem sem lesz, de egy húzóembere a megújuló keretnek simán lehet. De itt páran már esküszöm pikkelnek rá valamiért, és még akkor is csak szidják, ha jól játszik.
Kedves "Pálesz"!
Biza egyetértek Veled, "rafinált" nagyon jól tolta tegnap, azt csinált, amit akart, a brazil vér, az brazil vér. :-)
Én sem értettem tisztelt Kollégánk hozzászólását, de aztán megnyugodtam, hogy nem rossz meccset néztem az este.
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.16. 13:10:57

Feast4 a Spanyol Kupa topicban írta:Viszont van egy nagyon pozitiv hozadéka számomra. Halilovics. Ahogy mozog, ahogy lát félelmetes.
...
Rafhina számomra most se volt meggyőző. Én nem látaom benne azt a jövő nagy ászát amit annyian mondtok, de ne legyen igazam.
Komolyan megnézném, hogy miket írnál Halilovicról és Rafinharól akkor, ha Rafinha mezén Halilovic neve állt volna, Halilovicén meg Rafinha. Csak mert a kis horvátnak volt egy szép kapufája, egy igazán jó passza Douglasnek, meg pár cselecskéje, de semmi olyan, amitől hanyatt kéne dobni magunkat. Legalábbis akkor, ha Rafinha nem volt meggyőző.. Mint kés a vajon, úgy ment át az Elche védelmén folyamatosan, kiosztott pár komolyabb lasztit is, komolyan nem tudom mit kéne még csinálnia. Mondjuk Luchot nem értem, hogy melyik univerzumban tűnt jó ötletnek, hogy a második félidő javára áthozta a bal oldalra, ahol érezhetően rosszabbul játszik, de ő biztos tudja az okát.. :roll:

Na mindegy, a lényeg, hogy szerintem jól tolta tegnap - is -, ilyen játékkal simán megérdemelne 2-3-szor ennyi bajnoki percet is, ezek a megindulások hiányoznak nagyon sokszor a középpályánkról idén.

És most ne értsetek félre, aranylabdás, meg top3 posztján szerintem sem lesz, de egy húzóembere a megújuló keretnek simán lehet. De itt páran már esküszöm pikkelnek rá valamiért, és még akkor is csak szidják, ha jól játszik.
csabcsi007
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.01.15. 14:58:56

2015.01.16. 12:04:08

Látva a kupameccseken a játékát, több játékpercet biztosítanék neki, főleg Iniesta mélyrepülével!
Lendületesen továbbviszi a középpályán a labdát, sok faltot harcol ki, olykor már a 16-os előtt. Ez az, ami Iniestából eltűnt lassan 2 éve. Egy zártan védekező csapat ellen csak ő és Messi van jelenleg, aki a félpályáról áthozza a labdát, ha a kipasszolás nem működik. Neymart nem lehet hátrarendelni, mert akkor ki marad elől?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.08. 19:49:44

Pampalini írta:
Gareth Tello írta:A nyilvános edzést kihagyta betegség miatt, lehet, hogy még nem épült fel teljesen. Más hírek arról szólnak, hogy neki sem felhőtlen a viszonya Enriquével...

Játszhatna kicsit többet, leginkább Xavi helyett. Van spiritusz a gyerekben, és a hozzáállása is elég jó.
Hát, ha beteg, az még a "jobbik" eset, mert ha "edzői döntés" miatt hagyja ki, akkor előbb-utóbb Thiago sorsára jut...
Ebben már csak azért is van veszély mert neki is Mazinho papa dönt a sorsáról, ahogy a bátyjának is, ő meg nem arról híres, hogy türelmet ad a klubnak, ha nem játszatják a kis porontyát.
Ez azért is érthetetlen számomra, mert a Celtaban alapembere volt, ha egészséges volt szinte mindig kezdett, ergo a bizalom megvolt felé. A Barca nyilván nem a Vigo, de ennél több lehetőséget kellene kapnia. Főleg annak tekintetében, hogy jövőre nem hozhatunk senkit, neki azok között kellene lennie, akik átveszik/átvehetik a stafétát és bátran lehet kezdetni, becserélni meccseken.
A tehetsége és tudása megvan hozzá, nem most került a B-csapathoz, mint mondjuk Munir. Azt az utat végigjárta, nem is akármilyen teljesítménnyel és az első osztályban is bizonyított, illetve amikor a posztján szerepet kapott itt sem vallott kudarcot.
Forca Barca!!!!
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2015.01.08. 15:04:07

Gareth Tello írta:A nyilvános edzést kihagyta betegség miatt, lehet, hogy még nem épült fel teljesen. Más hírek arról szólnak, hogy neki sem felhőtlen a viszonya Enriquével...

Játszhatna kicsit többet, leginkább Xavi helyett. Van spiritusz a gyerekben, és a hozzáállása is elég jó.
Hát, ha beteg, az még a "jobbik" eset, mert ha "edzői döntés" miatt hagyja ki, akkor előbb-utóbb Thiago sorsára jut...
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.08. 14:04:56

A nyilvános edzést kihagyta betegség miatt, lehet, hogy még nem épült fel teljesen. Más hírek arról szólnak, hogy neki sem felhőtlen a viszonya Enriquével...

Játszhatna kicsit többet, leginkább Xavi helyett. Van spiritusz a gyerekben, és a hozzáállása is elég jó.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.08. 12:47:06

SAjnos én sem fűzök hozzá sok reményt. Abszolút érthetetlen húzások :cry:
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.08. 12:39:03

MQuCsabi írta:Csak az lehet a magyarázat, hogy az Atletico ellen pályára küldi.
hogyne, a 80. percben maximum.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.08. 12:26:52

Csak az lehet a magyarázat, hogy az Atletico ellen pályára küldi.
Kép
Válasz küldése