Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.01.20. 13:48:42

üdv. nagyon sajnálom szegény gyereket, hogy elmegy mert a jelenlegi csere középpályásaink közül csak benne látok egy kis tehetséget (a tavalyi csere középpályás mutatók: Rafinha: 28 meccs, 7 gól, 5 gólpassz, 1567 perc a pályán. Denis: 36 meccs, 3 gól, 5 gólpassz, 1788 perc. Gomes: 47 meccs, 3 gól, 3 gólpassz, 2652 perc) és ő még sokra vihetné, de amióta az a belga patkány szemét módon lerúgta https://www.youtube.com/watch?v=EkXN2gzBLTM" target="_blank azóta sajnos folyamatosan bajlódik a térdével, nem vagyok a híve a törlesztésnek, de azért remélem, hogy egy inter-róma meccsen azért megrugdossa egy kicsit azt a belga patkányt :lol: :P . remélem jól megy majd neki az interben és legalább egy visszavásárlási opciót teszünk rá, mert én szívesen nézném még a barcában egy jól játszó Rafinhát.
mvik
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.20. 12:26:43

Chino írta:
Zozzy 5 írta:...
...
Teljesen egyetértek, abszolút minőségi futballista!!! Nem volt szerencséje... eddig
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.20. 12:21:29

Chino írta: Amúgy miért olyan biztos benne itt mindenki, hogy nem lehetett volna meghatározó játékos,még ha nem is a gálakezdő tagja. A B csapat legjobbja volt, sok mérkőzését láttam, lerítt, hogy iszonyat jó játékos, 20-21 évesen egy stabil középcsapa tegyértelmű húzóembere, amikor visszatért kezdőként és csereként is már elég sokat játszott és nem is rosszul szintén 21 évesen. Be is mutatkozhatott a brazil felnőtt válogatottban. A következő évben szinte a teljes szezonra lesérült, ahogy 16/17-ben több kisebb és hosszabb sérülése volt, ami mostanáig tartott, de amikor ép volt szinte minden meccsen játszott csereként vagy kezdőként. Most meg nézhetünk Deniseket meg Gomeseket.
Szóval képességeit tekintve közel sem biztos, hogy egy Inter a szintje. Ez a csereügylet pedig, főleg hogy csak egy évre szól nem hiszem, hogy jót tesz, a karrierjének, ráadásul nem is Spanyolországban. Talán több esélye lenne, ha eligazolt volna és visszavásárlási opciónk lenne. Így sem biztos, hogy visszatérne, de biztos többet foglalkoztatnák, mint egy éves cserejátékosként.

Biztos vagyok benne, hogy nagyon fontos játékosunk lehetne/lehetett volna. A sérülései nagyon betettek, ráadásul szinte mindig a legjobbkor, de képességei alapján nem egy B-kategóriás játékos. Ráadásul nagyon mobilis, ebbe a rendszerbe nagyon illene Rakitic helyén. Támadásban feljebb lépne szélsőként, védekezésben a középpályások vonalában. Így lenne veszélyes jobb oldalunk is.
Szerintem Valverde valami hasonlót akar majd Dembelével, ha egészséges sem hiszem, hogy visszaállna a 4-3-3-ra.
hát én meg nem vagyok biztos benne. az h a B csapatban meg a Celtában mit csinált nem releváns arra nézve h a világ top klubjának kezdő csapatában, a lehető legnagyobb elvárások mellett mit tud hozni. celtában senki nem veszi észre a gyengébb meccseit, mert az természetes h egy közepes csapat embere nem váltott világot, az viszont sokkal könnyebben megragad, ha van néhány jó meccse. az h ezekben a klubokban mit csinál arra jó, hogy az ember belevetítse a vágyait, hogy mekkora játékost is neveltünk végre ki Iniestáék után és h úristen milyen király, egy új Alcantara, ebbe így már van valami különleges is...

aztán a valóság meg mindig az volt, hogy amikor egészséges volt, akkor sem rakta egy edző se Rakitic vagy Iniesta elé. beállt, ügyes volt, néha gólt is rúgott, de amúgy meg ő is főleg hátra meg oldalra szeretett passzolni, bőven nem volt a lehetetlen kategória elszedni tőle a labdát és 1-1-ben sem volt az a kimagasló ember. a sérülései meg, hát ja, az pech, azt nem is állítottam, hogy nem lett volna többre hivatott, ha azok nincsenek, és azt is írtam, hogy szívesebben nézném Denis meg AG helyett. de nem kezdő szint akkor se. nekem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2018.01.20. 12:41:11-kor.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.01.20. 12:08:36

Voltak kifejezetten nagy meccsei, tehetséges srác ez nem vitás, de ezek a sérülések borzasztóan át tudják írni egy játékos karrierjét. Drukkolok neki szintúgy, bár Deulofeu-nál jobb spílernek tartom, tudom más a poszt stb., de Rafinhában megvan szerintem az hogy egy jó csapat kezdője legyen, míg előbbi pont egy milan-napoli-inter féle csapatban tudom elképzelni. Pedig sokat változott mióta visszatért.
Hajrá-hajrá, és remélem a vb-n is jól szerepel majd, persze harcolja előbb ki az utazást!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.20. 11:54:23

Zozzy 5 írta:nem tudom rá azt mondani, hogy eltékozoltuk, mert itt volt több évet a B-ből való felkerülése után, és soha nem jött az áttörés. persze volt, hogy önhibáján kívül. ha az az idióta Nainggolan nem csúszik rá anno a Roma elleni meccsen, amiből az első keresztszalag szakadása lett, akkor talán máshogy alakul, bár fix kezdő ember amúgy sem lett volna sosem belőle.
Amúgy miért olyan biztos benne itt mindenki, hogy nem lehetett volna meghatározó játékos,még ha nem is a gálakezdő tagja. A B csapat legjobbja volt, sok mérkőzését láttam, lerítt, hogy iszonyat jó játékos, 20-21 évesen egy stabil középcsapa tegyértelmű húzóembere, amikor visszatért kezdőként és csereként is már elég sokat játszott és nem is rosszul szintén 21 évesen. Be is mutatkozhatott a brazil felnőtt válogatottban. A következő évben szinte a teljes szezonra lesérült, ahogy 16/17-ben több kisebb és hosszabb sérülése volt, ami mostanáig tartott, de amikor ép volt szinte minden meccsen játszott csereként vagy kezdőként. Most meg nézhetünk Deniseket meg Gomeseket.
Szóval képességeit tekintve közel sem biztos, hogy egy Inter a szintje. Ez a csereügylet pedig, főleg hogy csak egy évre szól nem hiszem, hogy jót tesz, a karrierjének, ráadásul nem is Spanyolországban. Talán több esélye lenne, ha eligazolt volna és visszavásárlási opciónk lenne. Így sem biztos, hogy visszatérne, de biztos többet foglalkoztatnák, mint egy éves cserejátékosként.

Biztos vagyok benne, hogy nagyon fontos játékosunk lehetne/lehetett volna. A sérülései nagyon betettek, ráadásul szinte mindig a legjobbkor, de képességei alapján nem egy B-kategóriás játékos. Ráadásul nagyon mobilis, ebbe a rendszerbe nagyon illene Rakitic helyén. Támadásban feljebb lépne szélsőként, védekezésben a középpályások vonalában. Így lenne veszélyes jobb oldalunk is.
Szerintem Valverde valami hasonlót akar majd Dembelével, ha egészséges sem hiszem, hogy visszaállna a 4-3-3-ra.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.20. 10:56:41

akkor innentől hajrá inter, remélem összejön nekik a BL, ez a 35+3 több mint korrekt egy közepes, állandóan sérült gyerekért. még DS-t deut meg vidalt kellene elpasszolni és jók is lennénk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.20. 08:00:57

nem tudom rá azt mondani, hogy eltékozoltuk, mert itt volt több évet a B-ből való felkerülése után, és soha nem jött az áttörés. persze volt, hogy önhibáján kívül. ha az az idióta Nainggolan nem csúszik rá anno a Roma elleni meccsen, amiből az első keresztszalag szakadása lett, akkor talán máshogy alakul, bár fix kezdő ember amúgy sem lett volna sosem belőle.

interben hajrá, kb. az a szintje. ha végre rendben lesz a lába, akkor lehet belőle egy átlagnál jobb középpályás. aztán ha sikerül felépítenie magát, akkor szívesen elnézegetném nálunk is, ezerszer szívebben, mint ezt a Denis-AG duót. persze más kérdés, hogy lesz-e kedve ide visszajönni cserének, ha 100 év után megint megtapasztalja az olaszoknál, hogy milyen kezdő játékosnak lenni.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.20. 07:16:38

Szerintem is jo megoldás. Már csak egy bajom van. Remélem fickándozni tud a Serie A ban, de nem tudommézni egyik meccset sem :(
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.01.20. 06:44:57

Azt kell mondjam, hogy nála megint jó szerződést sikerült kialkudni a kölcsönadáshoz. Az első hírek szerinti meghatározott, szám szerinti játékhoz kötött, kötelező vásárlási opcióval nyilván tudtak volna csalni az olaszok (nem játszatni) de egy BL induláshoz kötött opció jobban hangzik, nem gondolnám, hogy erről szándékosan lemaradnának. Remélem felépíti magát az olaszoknál, a mi érdekünk is. A jó játékával is aktiválható a szerződés, amennyiben lemaradnának a BL-ről, ha meg nem válik be úgyis mindegy. Többet nem lehetett kihozni az 1 éve sérült játékosból.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.19. 21:26:48

Valverdenek egyszerűen nem lett volna lehetősége egy kiegészítő ember sérülés utáni rehabilitációját is a nyakába venni. Érni nyáron se fog többet, mint amit kialkudtak. Ha visszaküldik, az ő esetében nem akkora baj, mint a többiek esetében lenne, mert Mazinho dolga lenne számára új csapatot keresni.
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2018.01.19. 20:36:52

most azt írta DiMarzio hogy nincsenek az Internek kötelezettségei, ha bekerülnének a BL-be.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.19. 20:33:07

BarcafanTomee írta:Gomes, Denis, Deu és Videal közül ő a legjobb, ha egészséges. Jó döntésnek tartom, hogy elengedjük, hátha az Interben rendszeresen játszik majd és megmutatja mire képes. Tavasszal itt úgy is csak epizódszerepet kapott volna, vagy még azt sem.

Harjá Rafi!
A fél év lehet kevés lesz neki, mivel nincs játékban, nyilván nem fogja megvenni nyáron az Inter, de akkor még megint lehet tárgyalni. Most, hogy kiszállt az Inter a bajnoki címért folyó versengésből, több esélye van bekerülni...
Nálunk tavaly voltak jó meccsei, de hát ez a sok kihagyás, kizárt, hogy ennyit érne.
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2018.01.19. 20:27:30

lics írta:Kiváncsian várom a hivatalos bejelntést. Nem teljesen világos nekem 35-öt fizet az inter 3 bonus ha teljesül a nemtudom mi?
35+2 milliót fizet az Inter kötelezően ha bejutnak a BL-be. +1 milliót ha nyernek is valamilyen trófeát a köv. 3,5 évben.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.19. 20:17:57

Gomes, Denis, Deu és Videal közül ő a legjobb, ha egészséges. Jó döntésnek tartom, hogy elengedjük, hátha az Interben rendszeresen játszik majd és megmutatja mire képes. Tavasszal itt úgy is csak epizódszerepet kapott volna, vagy még azt sem.

Harjá Rafi!
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.01.19. 19:15:22

Kiváncsian várom a hivatalos bejelntést. Nem teljesen világos nekem 35-öt fizet az inter 3 bonus ha teljesül a nemtudom mi?
Tromort77

2018.01.19. 18:56:46

Rafinha to Inter, done deal [Di Marzio] (loan with option to buy (at around 35m euro).) https://twitter.com/DiMarzio/status/954409620826705920

Remélem megmutatja, hogy mire képes és jövőre visszatér.

The purchase option for Rafinha will only be mandatory if Inter qualifies in the Champions League. [md]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tromort77 2018.01.19. 19:42:40-kor.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2017.11.29. 16:02:04

Az Instagram posztjaiból azt veszem ki, egyre közelebb áll a visszatéréshez. Remek játékos, engem kicsit Sergi Robertóra emlékeztet, annyira hajtós. Remélem ki fog még tudni valamit hozni a karrierjéből, mert a jelenleginél sokkal de sokkal többre volt hivatott!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.11.29. 10:43:33

randomguy írta:Sajnálom, hogy a Barcás karrierjét tönkretették a serülések, 14/15-ös szezonban tökéletes 12. ember volt, azóta viszont csak a sérülésekkel bajlódik, sajnos.
én is erre gondoltam. szerencsétlen porcelánlábú, pedig tehetsége meg volt. hogy abból mi maradt, mennyire tudja felvenni a versenyt majd a jövő dönti el. sajnálatos, hogy a két legfontosabb évét a kórházakban töltötte el. És az is érdekes, hogy most újra meg kellett műteni. Vajon miért? Kiújult a sérülése valami miatt, vagy esetleg valamit elszúrtak a kezelésénél?
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.10.01. 14:00:33

Sajnálom, hogy a Barcás karrierjét tönkretették a serülések, 14/15-ös szezonban tökéletes 12. ember volt, azóta viszont csak a sérülésekkel bajlódik, sajnos.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.01. 13:58:21

Rafinha underwent surgery today. [md]

az ő karrierjének nagyjából vége, nyáron szerződést kell vele bontani
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.09.23. 09:50:06

Hát, nagyon úgy néz ki, hogy Rafi nem fog már játszani.
Könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy ennyi volt a focikarriere.
Sajnálom, mert nagyon jó kis technikás fickó, én Ini utódjaként néztem rá mindig.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.19. 10:19:18

Nero. írta:
"Rafinhát már nagyon várjuk. Már az elejétől fogva számítottam volna rá, bízzunk abban, hogy minél hamarabb a csapattal fog edzeni."
Valverde mondta. Érdekes, ezek szerint számít rá.
Rafinhara nem csak középpályásként lehet számítani, nagyon kompatibilis. Jobbszélsőként is legalább annyira bevethető. Így talán jobban is nézne ki egy Deulofeu-Messi-Rafinha támasdósor. Deunak amúgy is jobban fekszik a bal oldal, sokkal többet érnénk vele, mint Suarezzel és védekezésben is sokat javulnánk. Ráadásul a brazil elég gólerős is. Nagyon jól lő, néha nem ártana messzebbről ráküldeni olyannak aki képes is rá. Ha nem hagyott benne túl mély nyomot a sérülés, szemrebbenés nélkül be lehetne vetni Suarez helyett. Plusz taktikailag is is könnyen lehetne változtatni. Vidal/Suarez beállásával vissza tud lépni a kp-ra Rakitic helyére.
Forca Barca!!!!
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.09.18. 20:55:13

Dembélé sérülésével szükség is van rá, tavaly azért volt jó meccse a jobboson, még, ha kicsit másféle rendszerben is. Azért szerintem luxus lenne nem játszatni, szóval örülök neki, hogy számítanak rá.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.18. 20:33:58

"Rafinhát már nagyon várjuk. Már az elejétől fogva számítottam volna rá, bízzunk abban, hogy minél hamarabb a csapattal fog edzeni."
Valverde mondta. Érdekes, ezek szerint számít rá.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.26. 06:00:36

Ideje volna rá és 2-3-4 középpályás társára vevőt találni. És nem kölcsönbe - hanem eladni!
Válasz küldése